4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - Basel-Landschaft (Schweiz)

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NW11       ---  Aebischer Silvia                    1959 Frenkendorf                 2:07.23,0       -----  (6042) Diplom  
NW11       ---  Chine Gerda                         1944 Allschwil                   2:30.02,9       -----  (5021) Diplom  
NW17       ---  Da Rozza Nadia                      1953 Oberwil BL                  4:09.30,8       -----  (2021) Diplom  
NW11       ---  Daquino Brigitte                    1961 Maisprach                   1:58.49,9       -----  (5100) Diplom  
NW17       ---  Emmel Marlies                       1951 Allschwil                   4:22.35,9       -----  (2025) Diplom  
NW11       ---  Erny Anita, Rothenfluh              1960 TV Rothenfluh               1:39.34,4       -----  (3164) Diplom  
NW11       ---  Graf-Strübin Ruth                   1965 Maisprach                   1:57.34,8       -----  (4114) Diplom  
NW11       ---  Imhof-Ryser Ursi                    1966 Maisprach                   1:54.33,7       -----  (4146) Diplom  
NW11       ---  Jörg Eliane                         1978 Niederdorf                  1:38.09,4       -----  (7007) Diplom  
NW11       ---  Kabis Erwin                         1939 Allschwil                   1:48.57,3       -----  (5019) Diplom  
NW11       ---  Kabis Regina                        1952 Allschwil                   2:01.20,3       -----  (5017) Diplom  
NW11       ---  Kaltenrieder Claudia                1972 Liestal                     2:21.53,9       -----  (5252) Diplom  
NW11       ---  Kaltenrieder Jürg                   1965 Liestal                     2:23.25,6       -----  (5236) Diplom  
NW6        ---  Krattiger Rosmarie                  1955 Muttenz                     1:04.17,7       ----- (10069) Diplom  
NW11       ---  Leutwyler Caroline, Rothenfluh      1963 TV Rothenfluh               1:46.26,5       -----  (3163) Diplom  
NW11       ---  Meier Annemarie                     1942 Zunzgen                     2:04.57,5       -----  (4076) Diplom  
NW11       ---  Meyer Gisela                        1946 Gelterkinden                2:11.39,7       -----  (4204) Diplom  
NW11       ---  Müller Erich                        1944 Zwingen                     1:33.29,6       -----  (3023) Diplom  
NW11       ---  Panier Béatrice                     1966 Arlesheim                   2:10.48,7       -----  (5181) Diplom  
NW11       ---  Papatheodorou Alexander             1957 Itingen                     2:01.42,6       -----  (3234) Diplom  
NW11       ---  Papatheodorou Monika                1959 Itingen                     2:01.41,8       -----  (3233) Diplom  
NW11       ---  Paradiso Dora                       1953 Gelterkinden                2:11.37,8       -----  (4271) Diplom  
NW11       ---  Retter Strübin Ursi                 1965 Maisprach                   1:57.21,0       -----  (4144) Diplom  
NW11       ---  Sommer-Berger Raymond               1958 Maisprach                   2:05.22,7       -----  (4122) Diplom  
NW11       ---  Sommer-Berger Sandra                1966 Maisprach                   2:05.21,7       -----  (4095) Diplom  
NW11       ---  Wanzenried Susanne                  1965 Gelterkinden                1:58.03,2       -----  (4067) Diplom  
NW11       ---  Zenger Tanja                        1975 Maisprach                   1:58.04,4       -----  (4113) Diplom  

Total 27



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.