4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - nach Ortschaft "U"

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NW6        ---  Battaglia Barbara                   1955 Uerikon                     1:10.36,7       -----  (9088) Diplom  
NW17       ---  Sauter Esther                       1964 Uerikon                     4:16.54,4       -----  (2089) Diplom  
NW11       ---  Zuberbühler Alice                   1951 Uetikon am See              1:53.53,9       -----  (7085) Diplom  
NW11       ---  Meyer Elisabeth                     1951 Uezwil                      2:01.09,0       -----  (5140) Diplom  
NW6        ---  Olbrecht Mengia                     1944 Uhwiesen                    1:06.45,6       -----  (9111) Diplom  
NW11       ---  Werni Silvia                        1966 Uhwiesen                    1:51.00,6       -----  (6070) Diplom  
NW17       ---  Brülisauer Maja                     1968 Untereggen                  3:23.54,1       -----  (1025) Diplom  
NW17       ---  Krammer Gerda                       1949 Unterengstringen            3:11.47,3       -----  (2057) Diplom  
NW11       ---  Willimann Karin                     1963 Unterengstringen            2:00.21,4       -----  (4200) Diplom  
NW11       ---  Graf Trudi                          1940 Unterentfelden              2:09.40,8       -----  (5102) Diplom  
NW17       ---  Gretener Urs                        1966 Unterseen                   2:49.57,8       -----  (1162) Diplom  
NW11       ---  Fischer Sigi                        1960 Untervaz                    1:54.43,2       -----  (7001) Diplom  
NW11       ---  Göpfert Erika                       1962 Untervaz                    1:57.19,2       -----  (4015) Diplom  
NW11       ---  Krause Roland                       1962 Untervaz                    1:54.44,1       -----  (7002) Diplom  
NW11       ---  Ludwig Giuliana                     1955 Untervaz                    1:53.03,8       -----  (3199) Diplom  
NW11       ---  Wolf Brigitte                       1962 Untervaz                    2:05.53,2       -----  (4080) Diplom  
NW11       ---  Sgier Michaela                      1967 Uors (Lumnezia)             2:07.49,9       -----  (5115) Diplom  
NW17       ---  Gmünder Christian                   1984 Urnäsch                     2:41.09,6       -----  (2030) Diplom  
NW6        ---  Cappiello Loredana                  1974 Uster                       1:13.58,1       ----- (10057) Diplom  
NW6        ---  Hollauf Denise                      1981 Uster                       1:13.08,5       ----- (10053) Diplom  
NW11       ---  Meier Alice                         1947 Uster                       2:00.07,3       -----  (6136) Diplom  
NW6        ---  Schneider Brigitte                  1942 Uster                       1:21.27,6       -----  (9102) Diplom  
NW6        ---  Baumgart Mercedes                   1948 Uttwil                      1:12.58,4       ----- (10120) Diplom  
NW17       ---  Brändle Vreni, Uzwil                1960 nordicwalkingflawil.ch      3:38.22,5       -----  (1021) Diplom  
NW17       ---  Helg Erika                          1954 Uzwil                       3:38.53,1       -----  (2038) Diplom  
NW11       ---  Ruckstuhl Agnes                     1961 Uzwil                       2:37.46,3       -----  (4213) Diplom  
NW11       ---  Ruckstuhl Bruno                     1956 Uzwil                       2:37.44,8       -----  (4207) Diplom  

Total 27



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.