4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - nach Ortschaft "R"

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NW11       ---  Paashuis Angela                     1966 Rafz                        1:58.36,7       -----  (3123) Diplom  
NW11       ---  Ziegler Esther                      1962 Rafz                        1:58.37,7       -----  (3166) Diplom  
NW11       ---  Gysin Helena                        1968 Rämismühle                  1:52.40,2       -----  (3160) Diplom  
W6         ---  Gysin Thomas                        1965 Rämismühle                    51.43,1       -----  (8030) Diplom  
NW11       ---  Gürtler Astrid                      1978 Rapperswil SG               2:32.29,6       -----  (6172) Diplom  
NW11       ---  Jakschik Annette                    1961 Rebstein                    1:54.28,2       -----  (4024) Diplom  
NW17       ---  Bernauer Eugen, Regensdorf          1958 Walk dich Fit               3:08.41,5       -----  (1016) Diplom  
NW11       ---  Bernauer Ursula, Regensdorf         1954 Walk dich Fit               2:09.35,4       -----  (6059) Diplom  
NW11       ---  Gusset Sandra, Regensdorf           1973 Walk dich Fit               2:08.23,7       -----  (5150) Diplom  
NW6        ---  Schürch Martina, Regensdorf         1977 Walk dich Fit               1:08.24,2       ----- (10028) Diplom  
NW6        ---  Sturzenegger Jacqueline, Rehetobel  1964 Bewegen.Mit Spass &Jacque   1:20.18,5       -----  (9034) Diplom  
NW17       ---  Odermatt Wendel                     1957 Reichenbach im Kandertal    2:58.11,6       -----  (1105) Diplom  
NW11       ---  Albertin Jasmin                     1974 Rhäzüns                     1:50.10,7       -----  (3144) Diplom  
NW11       ---  Caminada Maria                      1956 Rhäzüns                     2:21.54,8       -----  (5141) Diplom  
NW11       ---  Janutin Josef                       1945 Rhäzüns                     1:45.20,5       -----  (3145) Diplom  
NW11       ---  Capaul Alexandra                    1973 Rheineck                    2:29.44,3       -----  (6028) Diplom  
NW11       ---  Gabathuler Silvia                   1962 Rheineck                    2:29.43,0       -----  (6030) Diplom  
NW17       ---  Laub Marion                         1972 Rheineck                    4:20.40,4       -----  (2064) Diplom  
NW6        ---  Bolliger Karin                      1965 Rheinfelden                   52.44,7       ----- (10098) Diplom  
W6         ---  Bolliger Robert                     1962 Rheinfelden                   53.06,8       -----  (8075) Diplom  
W6         ---  Henke Corina                        1961 Rheinfelden                   51.09,3       -----  (8076) Diplom  
NW6        ---  Henke Jürg                          1956 Rheinfelden                   58.23,7       -----  (9007) Diplom  
NW11       ---  Mechler Corinne                     1963 Rheinfelden                 1:58.38,7       -----  (4159) Diplom  
NW11       ---  Wunderlin Daniel                    1959 Rheinfelden                 1:43.26,5       -----  (5058) Diplom  
NW11       ---  Wunderlin Susanne                   1962 Rheinfelden                 1:47.05,3       -----  (5046) Diplom  
NW11       ---  Hongler Franz                       1944 Richterswil                 2:07.08,9       -----  (5220) Diplom  
NW11       ---  Schlosser Jacqueline                1966 Richterswil                 2:23.14,7       -----  (3254) Diplom  
NW11       ---  Müller Charlotte                    1958 Rickenbach-Attikon          1:57.53,4       -----  (4006) Diplom  
NW11       ---  Kurath Hans                         1971 Rickenbach b. Wil           2:12.16,2       -----  (6220) Diplom  
NW11       ---  Heinzer Romy, Ried (Muotathal)      1959 Vreny's Walkcrou            2:20.38,9       -----  (4128) Diplom  
NW11       ---  Hurter Rita                         1958 Rifferswil                  1:45.07,1       -----  (3115) Diplom  
NW11       ---  Grau Gaby                           1956 Rizenbach                   2:07.59,6       -----  (5055) Diplom  
NW17       ---  Pfeiffer Manuela                    1983 Rodels                      3:32.02,9       -----  (1106) Diplom  
NW11       ---  Huber Kathrin                       1953 Roggwil BE                  1:57.26,1       -----  (7099) Diplom  
NW11       ---  Huber Urs                           1953 Roggwil BE                  2:01.10,3       -----  (7098) Diplom  
NW11       ---  Fässler Debbi, Roggwil TG           1962 Seehüpfer                   2:12.54,7       -----  (3026) Diplom  
NW11       ---  Hasler Uschi, Roggwil TG            1950 Seehüpfer                   2:40.44,6       -----  (4052) Diplom  
NW11       ---  Lochmann Franziska                  1966 Rohr b. Olten               1:59.33,4       -----  (6091) Diplom  
NW6        ---  Howe Annakatharina                  1954 Romanshorn                  1:01.19,2       ----- (10117) Diplom  
NW6        ---  Lötscher Edith                      1957 Romanshorn                  1:01.20,1       ----- (10127) Diplom  
NW11       ---  Schenk Marianne                     1960 Romanshorn                  2:01.25,4       -----  (5099) Diplom  
NW11       ---  Willener Doris                      1963 Romanshorn                  2:01.23,6       -----  (5199) Diplom  
NW11       ---  Baumeler Manuela                    1963 Rorschach                   2:24.21,0       -----  (6029) Diplom  
NW11       ---  Pfändler Marianne                   1953 Rorschach                   2:24.26,5       -----  (6027) Diplom  
W6         ---  Baumann Andrea-Cornelia             1970 Rorschacherberg             1:10.49,8       -----  (8009) Diplom  
W6         ---  Gallucci Alberto                    1973 Rorschacherberg             1:10.51,1       -----  (8023) Diplom  
NW11       ---  Erny Anita, Rothenfluh              1960 TV Rothenfluh               1:39.34,4       -----  (3164) Diplom  
NW11       ---  Leutwyler Caroline, Rothenfluh      1963 TV Rothenfluh               1:46.26,5       -----  (3163) Diplom  
NW6        ---  Gügler Barbara                      1971 Rotkreuz                    1:04.16,8       ----- (10126) Diplom  
NW6        ---  Gügler Olivier                      1968 Rotkreuz                    1:04.15,5       ----- (10125) Diplom  
NW17       ---  Kaiser Annelise                     1962 Rudolfstetten               3:54.20,1       -----  (2046) Diplom  
NW17       ---  Kaiser Daniel                       1959 Rudolfstetten               4:18.11,4       -----  (2047) Diplom  
NW17       ---  Rohrbach Hannes                     1949 Rudolfstetten               3:20.43,6       -----  (2084) Diplom  
NW11       ---  Josen Elisabeth                     1952 Rümlang                     2:23.45,8       -----  (5166) Diplom  
NW11       ---  Krebser Iris, Rümlang               1963 NW-Treff Rümlang            2:14.14,4       -----  (6008) Diplom  
NW11       ---  Merkli Monika, Rümlang              1964 NW-Treff Rümlang            2:14.18,4       -----  (6006) Diplom  
NW11       ---  Müller Désirée, Rümlang             1969 NW-Treff Rümlang            2:14.31,2       -----  (6016) Diplom  
NW11       ---  Näf Regula, Rümlang                 1953 NW-Treff Rümlang            2:14.26,5       -----  (6025) Diplom  
NW11       ---  Näf Rolf, Rümlang                   1944 NW-Treff Rümlang            2:14.25,1       -----  (6014) Diplom  
NW11       ---  Piffaretti Christine, Rümlang       1969 NW-Treff Rümlang            2:06.22,3       -----  (6001) Diplom  
NW17       ---  Schori Monika                       1967 Rupperswil                  3:59.17,8       -----  (1129) Diplom  
NW17       ---  Caderas Natalie                     1969 Ruschein                    3:16.12,4       -----  (2016) Diplom  
NW11       ---  Cadruvi Catrina                     1972 Ruschein                    1:59.46,7       -----  (6200) Diplom  
NW17       ---  Kreuz Daniela                       1971 Ruschein                    2:56.07,5       -----  (2059) Diplom  
NW17       ---  Stirnimann Filomena, Rüschlikon     1967 Gruppe Messerli             4:08.31,9       -----  (2106) Diplom  
NW11       ---  Heeb Cornelia                       1962 Rüthi (Rheintal)            2:04.17,2       -----  (4181) Diplom  
NW11       ---  Keller Daniela                      1972 Rüthi (Rheintal)            2:12.47,0       -----  (5162) Diplom  
NW11       ---  Seitz Julia                         1984 Rüti ZH                     2:07.26,0       -----  (5088) Diplom  
NW6        ---  Cadalbert Lucia                     1961 Rueun                       1:02.55,4       -----  (9098) Diplom  
NW11       ---  Camin Conrad                        1957 Rueun                       1:39.30,8       -----  (3186) Diplom  
NW6        ---  Camin Marlis                        ???? Rueun                       1:09.26,2       -----  (9089) Diplom  
NW6        ---  Valaulta Ana Maria                  ???? Rueun                       1:19.38,1       ----- (10068) Diplom  

Total 72



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.