4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - nach Ortschaft "O"

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NW11       ---  Jung Brigitte, Oberbüren            1943 nordicwalkingflawil.ch      2:13.17,3       -----  (3190) Diplom  
NW11       ---  Frei Doris, Oberdorf NW             1960 Aqua-Vita fun&power         2:08.10,6       -----  (5213) Diplom  
NW11       ---  Roos Sandra, Oberdorf NW            1970 Aqua-Vita fun&power         2:08.07,3       -----  (5215) Diplom  
W6         ---  Güntert Annik                       1977 Obergösgen                  1:10.06,0       -----  (8026) Diplom  
NW11       ---  Richiger Martha                     1966 Obergösgen                  2:02.26,6       -----  (6087) Diplom  
NW11       ---  Richiger Martin                     1962 Obergösgen                  2:02.35,0       -----  (6094) Diplom  
NW11       ---  Arnold Eugen                        1949 Oberkirch LU                2:07.15,5       -----  (4110) Diplom  
NW11       ---  Arnold Marianne                     1951 Oberkirch LU                2:05.59,3       -----  (4109) Diplom  
NW11       ---  Brunner Marie-Louise                1951 Oberkirch LU                2:06.07,0       -----  (4108) Diplom  
NW11       ---  Mueller Andrea                      1967 Oberlunkhofen               2:15.27,2       -----  (6112) Diplom  
NW11       ---  Müller Gabi                         1960 Obermumpf                   2:28.44,1       -----  (5054) Diplom  
NW11       ---  Marbot Maria                        1957 Oberrieden                  2:02.52,6       -----  (5195) Diplom  
NW6        ---  Dietsche Rosmarie, Oberriet SG      1945 Bewegen.Mit Spass &Jacque   1:20.49,4       -----  (9035) Diplom  
NW11       ---  Landweer Maria                      1953 Oberriet SG                 2:34.23,3       -----  (4056) Diplom  
NW11       ---  Lanter Anka                         1953 Oberriet SG                 2:34.24,8       -----  (4079) Diplom  
NW11       ---  Thurnherr Simone, Oberriet SG       1977 Bewegen.Mit Spass &Jacque   2:35.24,3       -----  (5036) Diplom  
NW11       ---  Hohermuth Vreni                     1951 Obersaxen Affeier           2:05.22,8       -----  (5090) Diplom  
NW11       ---  Casanova Hanspeter                  1954 Obersaxen Giraniga          2:00.00,8       -----  (5118) Diplom  
NW11       ---  Casanova Monika                     1961 Obersaxen Giraniga          2:00.02,0       -----  (5119) Diplom  
NW11       ---  Mirer Conny                         1962 Obersaxen Meierhof          1:53.42,4       -----  (5091) Diplom  
NW17       ---  Mirer Hanspeter                     1957 Obersaxen Meierhof          3:01.46,3       -----  (1098) Diplom  
NW17       ---  Helbling Monika                     1964 Oberstammheim               2:55.31,4       -----  (2036) Diplom  
NW6        ---  Schmid Anita                        1969 Oberstammheim               1:00.53,9       ----- (10051) Diplom  
NW6        ---  Reumer Erika                        1944 Oberurnen                   1:07.51,3       ----- (10092) Diplom  
NW6        ---  Reumer Paul                         1943 Oberurnen                   1:07.53,2       ----- (10091) Diplom  
NW11       ---  Schneider Peter                     1962 Oberuzwil                   2:03.31,4       -----  (5027) Diplom  
NW17       ---  Gempeler Markus                     1959 Oberwil b. Büren            3:18.20,8       -----  (1052) Diplom  
NW17       ---  Gempeler Ruth                       1960 Oberwil b. Büren            3:37.51,5       -----  (1053) Diplom  
NW17       ---  Da Rozza Nadia                      1953 Oberwil BL                  4:09.30,8       -----  (2021) Diplom  
NW17       ---  Zancanaro Regula                    1960 Oensingen                   3:24.41,8       -----  (1155) Diplom  
NW6        ---  Schaelchlin Lisa                    1959 Oetwil am See               1:04.52,8       ----- (10085) Diplom  
NW11       ---  Schaelchlin Mike                    1961 Oetwil am See               1:58.01,0       -----  (3031) Diplom  
NW11       ---  Wolfensberger Annemarie             1950 Oetwil am See               2:17.12,2       -----  (4103) Diplom  
NW11       ---  Caluori Rita                        1953 Oftringen                   1:59.16,5       -----  (6069) Diplom  
W11        ---  Meier Rolf                          1952 Oftringen                   1:59.17,8       -----  (6077) Diplom  
W17        ---  Saraswathi Lakshmi                  1966 Olten                       4:31.33,4       -----  (1121) Diplom  
NW6        ---  Studer Jacqueline                   1932 Olten                       1:01.27,9       -----  (9147) Diplom  
NW11       ---  Schmid Kathrin                      1961 Orpund                      1:54.44,0       -----  (5082) Diplom  
NW6        ---  Baur Daniela, Ossingen              1955 Hitzberg                    1:16.39,5       -----  (9105) Diplom  
W6         ---  Burri Markus, Ostermundigen         1960 Jogging Club Bern             49.09,5       -----  (8012) Diplom  
NW11       ---  Jossi Beatrice                      1969 Ostermundigen               2:02.04,5       -----  (4142) Diplom  
NW6        ---  Kohler Tanja                        1974 Otelfingen                  1:22.24,5       ----- (10048) Diplom  
NW11       ---  Vogt Rebekka                        1976 Ottikon (Gossau ZH)         2:06.05,3       -----  (6092) Diplom  
NW17       ---  Tschann Vreni                       1968 Ottoberg                    2:58.38,7       -----  (1144) Diplom  

Total 44



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.