4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - nach Ortschaft "G"

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NW17       ---  Hawkins Christine                   1967 Gais                        4:22.37,4       -----  (2035) Diplom  
NW17       ---  Niederhauser Susy                   1959 Gals                        3:43.31,0       -----  (1103) Diplom  
NW6        ---  Dürr Jrene                          1961 Gams                        1:13.23,7       ----- (10066) Diplom  
NW11       ---  Erdin Dora                          1950 Gansingen                   1:39.13,1       -----  (3122) Diplom  
NW11       ---  Oeschger Renate                     1965 Gansingen                   1:52.10,3       -----  (5266) Diplom  
NW11       ---  Stäuble Regina                      1964 Gansingen                   1:58.46,3       -----  (5142) Diplom  
NW11       ---  Meyer Gisela                        1946 Gelterkinden                2:11.39,7       -----  (4204) Diplom  
NW11       ---  Paradiso Dora                       1953 Gelterkinden                2:11.37,8       -----  (4271) Diplom  
NW11       ---  Wanzenried Susanne                  1965 Gelterkinden                1:58.03,2       -----  (4067) Diplom  
NW17       ---  Leu Doris                           1963 Gempenach                   3:53.08,3       -----  (1087) Diplom  
NW11       ---  Rausis Irene                        1952 Genf                        2:07.48,4       -----  (6195) Diplom  
NW17       ---  Fluck Daniel                        1964 Geroldswil                  3:12.02,4       -----  (1047) Diplom  
NW17       ---  Röthele Lilo                        1947 Geroldswil                  3:12.01,3       -----  (1119) Diplom  
NW17       ---  Grazioli Helen                      1966 Gibswil-Ried                3:35.12,2       -----  (2032) Diplom  
NW17       ---  Lingg Albert                        1960 Gipf-Oberfrick              2:40.55,6       -----  (1089) Diplom  
NW11       ---  Lingg Gisela                        1962 Gipf-Oberfrick              2:04.55,0       -----  (3129) Diplom  
NW11       ---  Eberle Severin                      1949 Glarus                      1:37.15,1       -----  (3040) Diplom  
NW11       ---  Kreis Judith                        1954 Goldach                     2:02.35,9       -----  (4057) Diplom  
NW11       ---  Plompen Karin                       1968 Goldach                     1:54.32,9       -----  (4188) Diplom  
NW17       ---  Ruf Claudia                         1968 Goldach                     4:31.20,7       -----  (2087) Diplom  
NW11       ---  Horath Erika                        1971 Goldau                      1:49.20,6       -----  (3150) Diplom  
NW11       ---  Rusch Rita                          1966 Goldau                      1:48.23,9       -----  (3161) Diplom  
NW6        ---  Schnider Margrith                   1943 Gonten                      1:06.38,3       -----  (9109) Diplom  
NW11       ---  Emilcare Cinzia                     1968 Gordola                     2:10.36,3       -----  (6040) Diplom  
NW17       ---  Signorotti Susi                     1945 Gordola                     3:02.20,6       -----  (2099) Diplom  
NW11       ---  Sirianni Renata                     1968 Gordola                     2:10.37,1       -----  (6041) Diplom  
NW11       ---  Strickler Ursula                    1967 Gordola                     2:10.37,9       -----  (6038) Diplom  
NW11       ---  Bolliger Marlis, Gossau SG          1959 NW Winkeln                  1:58.34,5       -----  (4198) Diplom  
NW11       ---  Bruderer Mägi                       1954 Gossau SG                   1:57.30,7       -----  (3221) Diplom  
NW17       ---  Burri-Stalder Nelly                 1968 Gossau SG                   4:05.15,7       -----  (1027) Diplom  
NW17       ---  Edelmann Catia                      1971 Gossau SG                   4:05.18,1       -----  (1041) Diplom  
NW17       ---  Engesser Gisela                     1956 Gossau SG                   3:24.24,8       -----  (1043) Diplom  
NW11       ---  Friemel Gabriela                    1972 Gossau SG                   1:51.42,2       -----  (3217) Diplom  
NW11       ---  Giger Eliane                        1961 Gossau SG                   2:04.46,9       -----  (5198) Diplom  
NW11       ---  Giger Ivo                           1958 Gossau SG                   2:03.49,2       -----  (5092) Diplom  
NW17       ---  Graf Margrit                        1960 Gossau SG                   3:05.52,3       -----  (1055) Diplom  
NW11       ---  Huser Silvia                        1961 Gossau SG                   1:53.12,6       -----  (4017) Diplom  
NW6        ---  Kistler Fina                        1949 Gossau SG                   1:07.29,2       -----  (9116) Diplom  
NW11       ---  Koller Daniela                      1964 Gossau SG                   1:53.49,9       -----  (3219) Diplom  
NW11       ---  Latanzio Ruth                       1953 Gossau SG                   1:57.31,9       -----  (3206) Diplom  
NW17       ---  Lieberherr Monica                   1959 Gossau SG                   2:52.55,2       -----  (1088) Diplom  
NW17       ---  Liechti Erika                       1944 Gossau SG                   3:34.33,1       -----  (2065) Diplom  
NW11       ---  Maag Corinne                        1982 Gossau SG                   2:24.33,4       -----  (6154) Diplom  
NW11       ---  Meier-Uffer Claudia                 1972 Gossau SG                   1:57.10,0       -----  (4234) Diplom  
NW11       ---  Rohner-Nufer Sandra                 1975 Gossau SG                   1:49.05,6       -----  (3257) Diplom  
NW11       ---  Rohrer-Grass Simona                 1973 Gossau SG                   1:57.08,8       -----  (4236) Diplom  
NW11       ---  Rutz Helen                          1960 Gossau SG                   1:50.28,7       -----  (7059) Diplom  
NW11       ---  Rutz Markus                         1955 Gossau SG                   1:50.27,5       -----  (7031) Diplom  
NW11       ---  Scheiwiler Madeleine                1962 Gossau SG                   1:58.45,9       -----  (4029) Diplom  
NW11       ---  Scherrer Maria                      1964 Gossau SG                   1:57.33,0       -----  (3237) Diplom  
NW11       ---  Tanner Marianne                     1956 Gossau SG                   2:20.32,6       -----  (5101) Diplom  
NW17       ---  Tobler Martha                       1946 Gossau SG                   3:35.54,7       -----  (2110) Diplom  
NW11       ---  Weibel Felicitas                    1964 Gossau SG                   1:59.09,1       -----  (4019) Diplom  
NW17       ---  Widmer Hans-Jörg                    1948 Gossau ZH                   3:11.08,4       -----  (1185) Diplom  
NW17       ---  Zollinger Doris                     1957 Gossau ZH                   3:11.10,1       -----  (1186) Diplom  
NW11       ---  Erb Martin                          1969 Grabs                       2:23.15,8       -----  (5254) Diplom  
NW6        ---  Haug Susann                         1964 Grabs                       1:11.00,0       -----  (9028) Diplom  
NW6        ---  Marty Erika                         1962 Grabs                       1:06.05,7       -----  (9027) Diplom  
NW11       ---  Roth Heidi                          1965 Grabs                       2:09.33,7       -----  (6082) Diplom  
NW11       ---  Marti Elisabeth                     1958 Graltshausen                2:17.46,8       -----  (6114) Diplom  
NW6        ---  Bischof Ursula                      1956 Grub SG                     1:07.30,1       -----  (9040) Diplom  
NW11       ---  Hendry Leci                         1962 Grüt (Gossau ZH)            3:24.50,3       -----  (7004) Diplom  
NW11       ---  Hendry Susi                         1962 Grüt (Gossau ZH)            3:24.47,7       -----  (7006) Diplom  
NW11       ---  Stocker Beatrice                    1964 Grüt (Gossau ZH)            1:53.38,4       -----  (5057) Diplom  
NW6        ---  Frischknecht Regula                 1977 Guntalingen                   57.33,4       ----- (10017) Diplom  
NW11       ---  Kappeler Karin                      1969 Guntalingen                 1:38.35,7       -----  (6045) Diplom  
NW11       ---  Biefer Marcel                       1961 Gunterswilen                1:59.11,2       -----  (3252) Diplom  

Total 67



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.