4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - nach Ortschaft "D"

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NW11       ---  Bruderer Manuela                    1964 Dachsen                     1:54.33,4       -----  (3117) Diplom  
NW11       ---  Meister Franziska                   1965 Dachsen                     1:37.03,7       -----  (3025) Diplom  
NW11       ---  Niklaus Thomas                      1961 Dättwil AG                  1:56.21,1       -----  (3114) Diplom  
NW11       ---  Gier De Anca                        1970 Davos Dorf                  2:45.26,3       -----  (6169) Diplom  
NW11       ---  Lemmens Charlotte                   1968 Davos Dorf                  2:45.25,2       -----  (6175) Diplom  
NW11       ---  Bieri Werner                        1966 Davos Platz                 2:30.40,4       -----  (6180) Diplom  
NW11       ---  Grachten Harriet                    1965 Davos Platz                 2:45.23,2       -----  (6174) Diplom  
NW17       ---  Hoezen Peter                        1975 Davos Platz                 3:08.45,5       -----  (1168) Diplom  
NW11       ---  Jansenberger Jrene                  1973 Davos Platz                 2:00.18,8       -----  (3010) Diplom  
NW17       ---  Platz Aldo                          1956 Davos Platz                 2:24.28,3       -----  (1108) Diplom  
NW11       ---  Sinnige Elvira                      1962 Davos Platz                 2:45.24,2       -----  (6173) Diplom  
NW11       ---  Zantema Maaike                      1975 Davos Platz                 2:45.27,9       -----  (6171) Diplom  
NW11       ---  Frei Anita                          1952 Degersheim                  1:57.53,0       -----  (7049) Diplom  
NW11       ---  Weber Hansueli                      1946 Degersheim                  1:50.59,4       -----  (7058) Diplom  
NW11       ---  Weber Rösli                         1948 Degersheim                  2:03.32,7       -----  (4185) Diplom  
NW11       ---  Minod silvia                        1958 Detligen                    1:57.34,3       -----  (3251) Diplom  
NW11       ---  Neuenschwander Eric                 1962 Detligen                    1:54.38,3       -----  (3250) Diplom  
NW17       ---  Hutter Kurt                         1959 Diepoldsau                  4:08.10,4       -----  (1070) Diplom  
NW17       ---  Riedi Magdalena                     1969 Diepoldsau                  4:08.13,5       -----  (1114) Diplom  
W6         ---  Bachmann Claudia                    1978 Dietlikon                   1:14.31,4       -----  (8007) Diplom  
NW11       ---  Mastroianni Brida                   1946 Disentis/Mustér             1:47.48,3       -----  (3209) Diplom  
NW6        ---  Schuoler Anna-Maria                 1946 Disentis/Mustér             1:19.39,2       ----- (10018) Diplom  
NW11       ---  Cadonau Nicole                      1972 Domat/Ems                   1:48.13,0       -----  (3124) Diplom  
NW11       ---  Cavegn Vreni, Domat/Ems             1957 Khurer Röteli-Löter         2:04.06,3       -----  (4157) Diplom  
NW6        ---  Derungs Arlette                     1969 Domat/Ems                   1:09.37,5       -----  (9068) Diplom  
NW11       ---  Foffa Angela                        1967 Domat/Ems                   1:48.26,2       -----  (3175) Diplom  
NW11       ---  Frei Fetz Cornelia                  1971 Domat/Ems                   1:48.13,7       -----  (3176) Diplom  
NW17       ---  Jaeger Vreni                        1953 Domat/Ems                   4:01.12,0       -----  (2043) Diplom  
NW11       ---  Moser Doris                         1959 Domat/Ems                   2:09.15,1       -----  (4145) Diplom  
NW11       ---  Solèr Annette                       1974 Domat/Ems                   2:24.11,4       -----  (4007) Diplom  
NW11       ---  Solèr Pius                          1974 Domat/Ems                   1:42.02,7       -----  (4005) Diplom  
NW17       ---  Vontobel Andreas                    1950 Domat/Ems                   3:06.19,6       -----  (1149) Diplom  
NW6        ---  Vontobel Daniela                    1952 Domat/Ems                   1:30.59,1       -----  (9067) Diplom  
NW11       ---  Bührer Silvia                       1960 Dorf                        1:57.54,2       -----  (4037) Diplom  
NW11       ---  Hofstetter Jacqueline               1964 Dorf                        2:27.32,1       -----  (7035) Diplom  
NW11       ---  Schürmann Romana                    ???? Dorf                        1:58.01,2       -----  (4036) Diplom  
NW11       ---  Toth Marion                         1962 Dorf                        2:27.31,0       -----  (7033) Diplom  
NW11       ---  Guggisberg Brigitte, Dornach        1960 Trio Waggis                 1:54.32,1       -----  (4013) Diplom  
NW11       ---  Obrist Uschi                        1954 Dotnacht                    1:52.27,7       -----  (4134) Diplom  
W6         ---  Chevrolet Sarah                     1974 Dübendorf                   1:21.16,1       -----  (8015) Diplom  
NW11       ---  Fawer Erika, Dübendorf              1958 NW Gruppe Dübendorf         2:33.33,1       -----  (5225) Diplom  
W6         ---  Guggenbühl Chantal                  1973 Dübendorf                   1:14.29,1       -----  (8025) Diplom  
NW11       ---  Gutknecht Grete                     1952 Dübendorf                   2:01.26,7       -----  (5183) Diplom  
NW6        ---  Probst Sonja                        1955 Dübendorf                   1:11.04,8       -----  (9097) Diplom  
W6         ---  Schaub Rainer T. M.                 1962 Dübendorf                   1:57.58,8       -----  (8056) Diplom  
W6         ---  Schönrock Mireille T.               1960 Dübendorf                   1:58.44,5       -----  (8059) Diplom  
NW11       ---  Spirgi Werner                       1942 Dübendorf                   1:47.56,9       -----  (4090) Diplom  
NW11       ---  Trachsel Cornelia, Dübendorf        1976 NW Gruppe Dübendorf         2:33.27,2       -----  (5226) Diplom  
NW11       ---  Trachsel Verena, Dübendorf          1950 NW Gruppe Dübendorf         2:34.42,4       -----  (5224) Diplom  
NW11       ---  Buntschu Armin                      1961 Düdingen                    1:37.33,5       -----  (3225) Diplom  
NW11       ---  Fasel Sylvia                        1950 Düdingen                    1:59.52,6       -----  (3130) Diplom  
NW11       ---  Götschmann Irma                     1963 Düdingen                    2:02.22,1       -----  (5231) Diplom  
NW11       ---  Götschmann Petra                    1965 Düdingen                    2:02.20,8       -----  (5228) Diplom  
W11        ---  Jungo Bernadette                    1963 Düdingen                    1:59.53,9       -----  (3165) Diplom  
NW11       ---  Borer Veronika                      1964 Dulliken                    1:58.25,5       -----  (6088) Diplom  
NW11       ---  Meyer Christine                     1970 Dulliken                    2:22.00,1       -----  (6020) Diplom  
NW11       ---  Zenhäusern Monika                   1968 Dulliken                    2:02.01,0       -----  (6012) Diplom  
NW11       ---  Zumstein David                      1995 Dulliken                    1:59.24,1       -----  (6054) Diplom  
NW11       ---  Zumstein Rosmarie                   1958 Dulliken                    2:39.12,3       -----  (6002) Diplom  
NW11       ---  Zumstein Sara                       1992 Dulliken                    2:39.14,3       -----  (6055) Diplom  
NW11       ---  Giudici Mauro                       1964 Dürnten                     3:36.52,6       -----  (5066) Diplom  
NW11       ---  Krienbühl Werner                    1962 Dürnten                     3:36.46,9       -----  (5074) Diplom  
NW6        ---  Kunz Ueli                           1965 Dürnten                       56.53,2       -----  (9003) Diplom  
NW6        ---  Kunz Ursula                         1967 Dürnten                       56.51,4       -----  (9008) Diplom  
NW11       ---  Bosshart Marlene, Dussnang          1963 Gruppe Thalmann             2:07.39,4       -----  (5023) Diplom  

Total 65



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.