4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - nach Ortschaft "B"

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W11        ---  Erculiani Kathy                     1961 Baar                        1:59.22,6       -----  (3242) Diplom  
NW11       ---  Wider Daniel                        ???? Bächli (Hemberg)            2:26.13,1       -----  (6140) Diplom  
NW11       ---  Furgler Christine                   1974 Bad Ragaz                   2:00.29,6       -----  (5167) Diplom  
NW11       ---  Locher Angelika                     1963 Bad Ragaz                   1:43.59,7       -----  (4009) Diplom  
NW11       ---  Romer Daniela, Bad Ragaz            1971 Bewegen.Mit Spass &Jacque   2:16.42,3       -----  (5040) Diplom  
NW11       ---  Rothmund Manuel                     1985 Bad Ragaz                   1:33.30,6       -----  (3276) Diplom  
NW6        ---  Kypreos Barbara                     1964 Baden                       1:09.28,6       ----- (10001) Diplom  
NW11       ---  Leutwyler Irene                     1955 Baden                       1:21.48,9       -----  (4155) Diplom  
NW6        ---  Merz Petra                          1963 Baden                       1:09.27,0       ----- (10003) Diplom  
NW11       ---  Weiss Pia                           1962 Baden                       2:11.31,3       -----  (4154) Diplom  
NW17       ---  Rohner Elisabeth                    1948 Balgach                     4:16.09,1       -----  (2083) Diplom  
NW11       ---  Zünd Gisela                         1944 Balgach                     2:00.57,8       -----  (3140) Diplom  
NW17       ---  Meier Ursula                        1961 Balsthal                    3:24.40,6       -----  (1094) Diplom  
NW6        ---  Röthlisberger Monika                1969 Bärau                       1:11.03,9       -----  (9061) Diplom  
NW6        ---  Schenkel Beatrix                    1972 Bäriswil BE                 1:09.36,3       -----  (9025) Diplom  
NW11       ---  Borner Merita                       1961 Basel                       2:25.52,5       -----  (7034) Diplom  
W11        ---  Cayir Josh                          1985 Basel                       2:25.49,2       -----  (6095) Diplom  
NW11       ---  Dike Birgit                         1969 Basel                       1:52.59,7       -----  (6151) Diplom  
NW11       ---  Lehmann Gret                        1950 Basel                       1:55.58,7       -----  (5020) Diplom  
NW11       ---  Loos Hilmar                         1954 Basel                       2:01.52,6       -----  (5193) Diplom  
NW11       ---  Lu Chunhong                         1970 Basel                       2:04.20,5       -----  (5081) Diplom  
NW11       ---  Mathis Sandra                       1984 Basel                       2:25.48,5       -----  (6096) Diplom  
NW17       ---  Michalik Henry                      1983 Basel                       2:41.06,0       -----  (1184) Diplom  
NW11       ---  Moos Thomas P.                      1965 Basel                       2:05.43,4       -----  (5065) Diplom  
NW11       ---  Brunold Rita                        1953 Bassersdorf                 1:55.15,3       -----  (4003) Diplom  
NW17       ---  Früh Daniela                        ???? Bassersdorf                 4:16.53,5       -----  (2135) Diplom  
NW11       ---  Gerlach Mellita                     1967 Bassersdorf                 2:12.22,6       -----  (3228) Diplom  
W6         ---  Mathys Michael                      1978 Bassersdorf                 1:21.14,9       -----  (8041) Diplom  
NW17       ---  Messerli Vincenza, Bassersdorf      1963 Gruppe Messerli             4:08.34,0       -----  (2069) Diplom  
W6         ---  Schneider Hausi                     1944 Bassersdorf                 1:04.30,7       -----  (8057) Diplom  
NW6        ---  Grotz Cathie                        1955 Bauma                       1:08.06,9       ----- (10007) Diplom  
NW11       ---  Grotz Jacqueline                    1982 Bauma                       1:57.04,3       -----  (5084) Diplom  
NW6        ---  Schoch Jsabelle                     1965 Bauma                       1:08.05,5       ----- (10009) Diplom  
NW11       ---  Grosso Claudia                      1969 Bazenheid                   2:19.16,9       -----  (3019) Diplom  
NW11       ---  Isenring Pia                        1952 Bazenheid                   2:19.19,3       -----  (3018) Diplom  
NW17       ---  Keller Marlies, Bazenheid           1959 Gruppe Messerli             4:16.10,2       -----  (2053) Diplom  
NW17       ---  Roos Brigitte                       1963 Bazenheid                   3:24.25,0       -----  (2085) Diplom  
NW17       ---  Bortolas Patricia, Beckenried       1969 Aqua-Vita fun&power         3:54.58,6       -----  (2010) Diplom  
NW17       ---  Käslin Edith, Beckenried            1958 Aqua-Vita fun&power         3:54.59,8       -----  (2050) Diplom  
NW17       ---  Käslin Gerold, Beckenried           1958 Aqua-Vita fun&power         3:55.03,5       -----  (2051) Diplom  
NW11       ---  Carenini Nicola                     1947 Bellinzona                  1:43.37,0       -----  (3278) Diplom  
NW11       ---  Espi Pilar                          1964 Bellinzona                  1:49.04,0       -----  (3279) Diplom  
W6         ---  Massa Stefania                      1976 Bellinzona                  1:15.56,6       -----  (8040) Diplom  
W11        ---  Tognini Athos                       1966 Bellinzona                  2:08.41,1       -----  (5105) Diplom  
NW11       ---  Kashi Jacqueline                    1962 Benken SG                   1:54.30,2       -----  (4066) Diplom  
NW6        ---  Schuler Heidi                       1963 Benken SG                   1:01.11,4       -----  (9070) Diplom  
NW6        ---  Ataman Gabriela                     1968 Berikon                     1:04.05,5       ----- (10075) Diplom  
NW11       ---  Knaus Stefan                        1965 Berikon                     2:18.11,0       -----  (6037) Diplom  
NW6        ---  Scherrer Jolanda                    1969 Berikon                     1:04.08,4       ----- (10076) Diplom  
NW11       ---  Delafontaine Beatrix                1963 Beringen                    1:43.00,3       -----  (4221) Diplom  
NW11       ---  Sauzet Erica                        1951 Beringen                    2:24.28,6       -----  (4077) Diplom  
NW11       ---  Corminboeuf Ruth                    1952 Bern                        2:50.04,6       -----  (4062) Diplom  
NW11       ---  Lüthi Kurt-W., Bern                 1950 Jogging Club Bern           1:47.01,9       -----  (3100) Diplom  
NW11       ---  Bannwart Arlette                    1968 Berneck                     2:12.15,4       -----  (3239) Diplom  
NW11       ---  Manzoni Urs                         1966 Berneck                     1:55.36,0       -----  (3240) Diplom  
NW11       ---  Siller Rebecca                      1976 Bernhardzell                2:03.59,6       -----  (7071) Diplom  
NW11       ---  Thomas Renata                       1959 Bettlach                    2:15.26,0       -----  (6113) Diplom  
NW6        ---  Baumann Milena                      1996 Bever                       1:27.26,1       -----  (9100) Diplom  
NW6        ---  Rossi Martina                       1997 Bever                       1:21.25,3       ----- (10031) Diplom  
NW6        ---  Rossi Staschia                      1955 Bever                       1:21.27,2       ----- (10030) Diplom  
NW11       ---  Thöny Irene                         1955 Bever                       1:52.27,7       -----  (3203) Diplom  
NW11       ---  Himmelberger Roland                 1957 Biberstein                  2:12.37,1       -----  (5048) Diplom  
NW11       ---  Hofmann Marion                      1959 Biberstein                  2:12.35,0       -----  (5053) Diplom  
NW11       ---  Meister Bernhard                    1958 Bichelsee                   2:02.28,2       -----  (6181) Diplom  
NW11       ---  Meister Monika                      1961 Bichelsee                   1:54.53,3       -----  (6150) Diplom  
NW11       ---  Christen Ursula                     1966 Biezwil                     2:11.52,2       -----  (3214) Diplom  
NW11       ---  Lüscher Judith                      1973 Biezwil                     2:11.51,4       -----  (3212) Diplom  
NW11       ---  Salzmann Janine                     1980 Biglen                      2:24.38,3       -----  (6182) Diplom  
NW6        ---  Tribelhorn Micheline                1953 Binz                        1:18.13,6       -----  (9113) Diplom  
NW11       ---  Gremmelmaier Wolfgang               1953 Birmensdorf ZH              2:02.18,2       -----  (5214) Diplom  
NW11       ---  Soer Anja                           1966 Birmensdorf ZH              2:02.16,3       -----  (5155) Diplom  
NW6        ---  Stucky Martin                       1958 Birmensdorf ZH              1:04.09,0       ----- (10095) Diplom  
NW11       ---  Belloli Silvia                      1973 Birmenstorf AG              2:06.48,8       -----  (5196) Diplom  
NW11       ---  Schneider Maike                     1974 Birmenstorf AG              2:08.15,7       -----  (5206) Diplom  
NW11       ---  Hug Prisca                          1960 Bischofszell                2:09.44,4       -----  (6057) Diplom  
NW11       ---  Mauchle Bea                         1957 Bischofszell                2:11.02,1       -----  (6102) Diplom  
NW11       ---  Roth Claudia                        1963 Bischofszell                2:09.32,5       -----  (6084) Diplom  
NW11       ---  Schönholzer Margrit                 1949 Bischofszell                2:11.03,0       -----  (6116) Diplom  
NW11       ---  Shoshi Agnes                        1966 Bischofszell                2:06.23,6       -----  (3133) Diplom  
NW11       ---  Strässle Bruno                      1949 Bischofszell                1:49.48,7       -----  (4162) Diplom  
NW11       ---  Strässle Susanna                    1957 Bischofszell                2:03.19,2       -----  (4172) Diplom  
NW17       ---  Traunig Jürgen                      1972 Bischofszell                2:58.40,2       -----  (1143) Diplom  
NW11       ---  Hofer Daniela                       1976 Bissegg                     1:43.04,7       -----  (4131) Diplom  
W11        ---  Glättli Beny                        1995 Bonstetten                  1:47.48,9       -----  (3184) Diplom  
NW11       ---  Glättli Susanne                     1968 Bonstetten                  1:48.44,8       -----  (3187) Diplom  
NW6        ---  Mörker Elisabeth                    1956 Bonstetten                  1:15.50,8       -----  (9037) Diplom  
NW17       ---  Albert Sonja                        1967 Braunau                     3:22.08,6       -----  (1002) Diplom  
NW11       ---  Bütikofer Kurt                      1958 Breitenbach                 1:43.31,2       -----  (3039) Diplom  
NW11       ---  Bütikofer Susanna                   1961 Breitenbach                 1:44.05,3       -----  (3090) Diplom  
NW11       ---  Scheffknecht Andreas                1967 Bremgarten AG               1:43.32,6       -----  (3105) Diplom  
NW17       ---  Schmid Heinz                        1957 Bremgarten AG               3:24.17,2       -----  (2091) Diplom  
NW17       ---  Schmid Silvia                       1959 Bremgarten AG               3:19.18,4       -----  (2092) Diplom  
NW11       ---  Provini Trudi                       1943 Brusio                      1:52.17,5       -----  (3055) Diplom  
NW11       ---  Senn Heidi                          1950 Brüttisellen                1:53.31,6       -----  (4182) Diplom  
NW17       ---  Keller Agnes                        1951 Buch am Irchel              3:29.08,5       -----  (1075) Diplom  
NW17       ---  Bürgisser Sandra                    1969 Buchberg                    2:44.20,9       -----  (1183) Diplom  
NW17       ---  Berger Hanspeter                    1959 Buchs SG                    3:34.35,0       -----  (1014) Diplom  
NW11       ---  Berger Renate                       1960 Buchs SG                    2:01.44,1       -----  (4118) Diplom  
NW6        ---  Blattner Margrit                    1952 Buchs SG                    1:24.35,0       -----  (9146) Diplom  
NW11       ---  Grob Hans-Jürg, Buchs SG            1960 the rhinevalley four        2:23.17,4       -----  (5136) Diplom  
NW11       ---  Hug Romeo                           1960 Buchs SG                    1:42.46,3       -----  (3079) Diplom  
NW11       ---  Keller Marianne                     1967 Buchs SG                    2:01.12,6       -----  (4178) Diplom  
NW11       ---  Lenherr Margrith                    1948 Buchs SG                    1:57.32,4       -----  (4069) Diplom  
NW17       ---  Meyer Kurt                          1953 Buchs SG                    3:34.32,8       -----  (1097) Diplom  
NW11       ---  Meyer Martha                        1960 Buchs SG                    2:01.13,4       -----  (4088) Diplom  
NW11       ---  Müller Doris                        1967 Buchs SG                    2:01.10,8       -----  (4120) Diplom  
NW6        ---  Paul Erika                          1972 Buchs SG                    1:10.29,3       -----  (9044) Diplom  
NW11       ---  Rettenmund Gabriela, Buchs SG       1970 the rhinevalley four        2:23.18,8       -----  (5180) Diplom  
NW11       ---  Singer Käthi                        1957 Buchs SG                    1:59.57,7       -----  (4124) Diplom  
NW11       ---  Thoma Ella                          1948 Buchs SG                    1:59.58,7       -----  (4129) Diplom  
NW11       ---  Vetsch Sandra                       1972 Buchs SG                    1:56.08,5       -----  (3006) Diplom  
NW11       ---  Vinzens Renate, Buchs SG            1952 Bewegen.Mit Spass &Jacque   2:16.41,0       -----  (5038) Diplom  
NW11       ---  Wegner Susanne                      1965 Buchs SG                    2:16.43,2       -----  (7014) Diplom  
NW11       ---  Zäch Hedi                           1954 Buchs SG                    1:57.31,4       -----  (4125) Diplom  
W6         ---  Salvo Alexandra                     1974 Buchs ZH                    1:01.32,9       -----  (8054) Diplom  
NW6        ---  Inauen Sonja, Bühler                1968 Bewegen.Mit Spass &Jacque   1:20.28,2       -----  (9033) Diplom  
NW11       ---  Knecht Claudia                      1973 Bülach                      2:27.28,1       -----  (7037) Diplom  
NW6        ---  Kohler Margrit                      1945 Bülach                      1:22.27,0       ----- (10047) Diplom  
NW6        ---  Lang Heidi                          1956 Bülach                      1:12.20,9       -----  (9108) Diplom  
NW6        ---  Sonderegger Ruth                    1951 Bülach                      1:12.19,7       -----  (9114) Diplom  
NW11       ---  Ambauen Barbara                     1965 Buochs                      2:19.26,7       -----  (6221) Diplom  
NW11       ---  Fellmann Barbara                    1957 Buochs                      2:09.04,6       -----  (4167) Diplom  
NW17       ---  Galliker Jost, Buochs               1960 Aqua-Vita fun&power         3:18.47,8       -----  (2027) Diplom  
NW17       ---  Odermatt Prisca, Buochs             1958 Aqua-Vita fun&power         3:22.13,1       -----  (2075) Diplom  
NW11       ---  Odermatt Brigitte                   1968 Büren NW                    2:03.07,8       -----  (6033) Diplom  
NW11       ---  Berger Margrit                      1949 Burgdorf                    2:10.55,8       -----  (6187) Diplom  
NW11       ---  Bührer Mona                         1965 Bürglen TG                  1:58.57,3       -----  (4041) Diplom  
NW11       ---  Bösch Nutchanat                     1961 Bütschwil                   2:19.17,7       -----  (3017) Diplom  
NW17       ---  Kubin Daniel                        1961 Büttikon AG                 3:24.18,1       -----  (2060) Diplom  
NW17       ---  Kubin Zita                          1963 Büttikon AG                 3:24.14,7       -----  (2061) Diplom  
NW11       ---  Borbeck Claudia                     1970 Buttwil                     2:17.21,5       -----  (6131) Diplom  
NW11       ---  Feuchter Yvonne                     1965 Buttwil                     2:05.10,1       -----  (6129) Diplom  
NW11       ---  Lang Monika                         1962 Buttwil                     2:17.20,3       -----  (6130) Diplom  
NW11       ---  Noser Nicole                        1970 Buttwil                     2:05.10,8       -----  (6128) Diplom  

Total 134



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.