4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - nach Name "R"

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NW6        ---  Rageth Anita                        1981 Sils im Domleschg           1:06.31,9       ----- (10124) Diplom  
NW11       ---  Rahm Claudia                        1967 Maur                        2:29.01,9       -----  (6162) Diplom  
NW17       ---  Raschle Franz                       1958 Waldkirch                   3:47.46,3       -----  (2078) Diplom  
NW11       ---  Raess Marianne                      1968 Chur                        1:48.15,6       -----  (3277) Diplom  
NW11       ---  Räss Rosmarie, Humlikon             1965 NW Gruppe Humlikon          2:19.02,5       -----  (6165) Diplom  
NW6        ---  Raszborsek Aleksandra, Adlikon b. R ???? Walk dich Fit               1:08.31,9       ----- (10029) Diplom  
NW17       ---  Raton Irène                         1966 Minusio                     3:17.41,3       -----  (2079) Diplom  
NW11       ---  Rätzer Martina                      1949 Münsingen                   2:27.02,1       -----  (3236) Diplom  
NW11       ---  Rausis Irene                        1952 Genf                        2:07.48,4       -----  (6195) Diplom  
NW6        ---  Regamey Chantal                     1953 Puidoux                     1:07.12,8       -----  (9048) Diplom  
NW11       ---  Reich Astrid                        1969 D-Grenzach-Wyhlen           1:59.19,2       -----  (6156) Diplom  
NW11       ---  Reith Ursula                        1935 Sevelen                     2:26.19,1       -----  (4087) Diplom  
W11        ---  Renaud Rosalie, Yverdon-les-Bains   1953 Gruppe Dubrit               2:22.48,1       -----  (5164) Diplom  
NW11       ---  Rennhard Denise                     1968 Chur                        2:02.51,9       -----  (4042) Diplom  
NW11       ---  Rensch Daniela                      1968 Chur                        2:02.59,2       -----  (4043) Diplom  
NW17       ---  Ressmann Daniel                     1979 A-Bregenz                   2:16.46,8       -----  (1112) Diplom  
NW17       ---  Ressmann Franz                      1947 A-Bregenz                   2:32.50,6       -----  (1113) Diplom  
NW11       ---  Rettenmund Gabriela, Buchs SG       1970 the rhinevalley four        2:23.18,8       -----  (5180) Diplom  
NW11       ---  Retter Strübin Ursi                 1965 Maisprach                   1:57.21,0       -----  (4144) Diplom  
NW6        ---  Reumer Erika                        1944 Oberurnen                   1:07.51,3       ----- (10092) Diplom  
NW6        ---  Reumer Paul                         1943 Oberurnen                   1:07.53,2       ----- (10091) Diplom  
NW11       ---  Rhiner Katja                        1972 Sax                         1:53.23,4       -----  (4222) Diplom  
NW11       ---  Ribbers V. D. Waard Gerrie          1949 Egg bei Zh.                 2:20.30,9       -----  (7012) Diplom  
NW11       ---  Richiger Martha                     1966 Obergösgen                  2:02.26,6       -----  (6087) Diplom  
NW11       ---  Richiger Martin                     1962 Obergösgen                  2:02.35,0       -----  (6094) Diplom  
NW6        ---  Richner Silvia                      1964 Seuzach                     1:11.07,0       ----- (10087) Diplom  
W6         ---  Rickenbach Irene                    1959 Müllheim Dorf               1:01.27,4       -----  (8053) Diplom  
NW11       ---  Rickli Sabrina                      1983 Pignia                      1:59.51,1       -----  (7097) Diplom  
NW17       ---  Rieder Annatina                     1976 Felsberg                    3:25.01,1       -----  (2080) Diplom  
NW17       ---  Riedi Magdalena                     1969 Diepoldsau                  4:08.13,5       -----  (1114) Diplom  
NW17       ---  Rieser Annemarie                    1962 Kronbühl                    3:07.31,7       -----  (1115) Diplom  
NW17       ---  Rieser Marcel                       1960 Kronbühl                    2:33.14,4       -----  (1116) Diplom  
NW11       ---  Riethmann Marie-Anne, Männedorf     1951 Hitzberg                    2:23.53,5       -----  (4231) Diplom  
NW6        ---  Rietze Annette                      1969 Arosa                       1:11.00,9       -----  (9107) Diplom  
NW11       ---  Rigo Irene                          1965 Zürich                      1:59.21,7       -----  (3194) Diplom  
NW11       ---  Risch Marlis                        1958 Sagogn                      2:04.32,9       -----  (4091) Diplom  
NW17       ---  Ritmeester Sandra                   1963 Filzbach                    3:35.08,0       -----  (2081) Diplom  
NW11       ---  Ritter Doris                        1960 FL-Mauren FL                1:39.55,5       -----  (3232) Diplom  
NW11       ---  Ritter Sebastian                    1990 Waldstatt                   1:30.19,6       -----  (3134) Diplom  
NW11       ---  Ritter Ute                          1963 Waldstatt                   1:34.17,1       -----  (3135) Diplom  
NW17       ---  Rizzo Monica, Stallikon             1966 Gruppe Messerli             4:08.32,8       -----  (2082) Diplom  
W11        ---  Rochat Maurice, Cheseaux-Noréaz     1948 Gruppe Eternod              2:01.19,5       -----  (5188) Diplom  
NW11       ---  Rochat Sylvette, Yverdon-les-Bains  1951 Gruppe Eternod              2:20.11,6       -----  (5187) Diplom  
NW11       ---  Rodel Irene                         1953 Frauenfeld                  2:39.30,2       -----  (6142) Diplom  
NW11       ---  Rodighiero Jacqueline, Lüchingen    1958 Bewegen.Mit Spass &Jacque   1:56.30,8       -----  (5037) Diplom  
NW17       ---  Rohner Elisabeth                    1948 Balgach                     4:16.09,1       -----  (2083) Diplom  
NW11       ---  Rohner-Nufer Sandra                 1975 Gossau SG                   1:49.05,6       -----  (3257) Diplom  
NW6        ---  Rohr Edith                          1938 Egliswil                    1:09.05,0       -----  (9093) Diplom  
NW17       ---  Rohrbach Hannes                     1949 Rudolfstetten               3:20.43,6       -----  (2084) Diplom  
NW11       ---  Rohrer Elvira                       1948 Schindellegi                2:23.34,7       -----  (3127) Diplom  
NW11       ---  Rohrer-Grass Simona                 1973 Gossau SG                   1:57.08,8       -----  (4236) Diplom  
NW6        ---  Röllin Alain                        1995 Niederbuchsiten             1:08.33,8       ----- (10041) Diplom  
NW6        ---  Röllin Joel                         1997 Niederbuchsiten             1:08.30,8       ----- (10037) Diplom  
NW6        ---  Röllin Nicole                       1970 Niederbuchsiten             1:08.34,9       ----- (10046) Diplom  
NW11       ---  Romer Daniela, Bad Ragaz            1971 Bewegen.Mit Spass &Jacque   2:16.42,3       -----  (5040) Diplom  
NW11       ---  Roner René                          1936 Au ZH                       1:30.12,1       -----  (3042) Diplom  
NW17       ---  Roos Brigitte                       1963 Bazenheid                   3:24.25,0       -----  (2085) Diplom  
NW11       ---  Roos Sandra, Oberdorf NW            1970 Aqua-Vita fun&power         2:08.07,3       -----  (5215) Diplom  
NW11       ---  Rossi Marta                         1949 Li Curt                     1:55.04,5       -----  (3062) Diplom  
NW6        ---  Rossi Martina                       1997 Bever                       1:21.25,3       ----- (10031) Diplom  
NW6        ---  Rossi Staschia                      1955 Bever                       1:21.27,2       ----- (10030) Diplom  
NW11       ---  Röst Hochstrasser Margaretha        1944 Kreuzlingen                 2:06.15,6       -----  (5126) Diplom  
NW11       ---  Roth Claudia                        1963 Bischofszell                2:09.32,5       -----  (6084) Diplom  
NW11       ---  Roth Heidi                          1965 Grabs                       2:09.33,7       -----  (6082) Diplom  
NW11       ---  Roth Rita                           1959 Hinwil                      2:07.53,1       -----  (3162) Diplom  
NW17       ---  Röthele Lilo                        1947 Geroldswil                  3:12.01,3       -----  (1119) Diplom  
NW6        ---  Röthlisberger Monika                1969 Bärau                       1:11.03,9       -----  (9061) Diplom  
NW11       ---  Rothmund Manuel                     1985 Bad Ragaz                   1:33.30,6       -----  (3276) Diplom  
NW11       ---  Rubi Jinni                          1967 Märstetten                  1:51.38,1       -----  (5121) Diplom  
NW11       ---  Ruckstuhl Agnes                     1961 Uzwil                       2:37.46,3       -----  (4213) Diplom  
NW11       ---  Ruckstuhl Bruno                     1956 Uzwil                       2:37.44,8       -----  (4207) Diplom  
NW11       ---  Rüdisühli Marianne, St. Gallen      1960 NW Sport Schule St.Gallen   2:14.23,2       -----  (6049) Diplom  
NW6        ---  Rueesch Angeles                     1961 Hombrechtikon               1:08.04,6       ----- (10025) Diplom  
NW17       ---  Ruf Andrea                          1969 St. Gallen                  4:31.19,6       -----  (2086) Diplom  
NW17       ---  Ruf Claudia                         1968 Goldach                     4:31.20,7       -----  (2087) Diplom  
NW6        ---  Ruf Monika                          1963 Madiswil                      58.19,0       -----  (9015) Diplom  
NW11       ---  Rüfenacht Marianne                  1963 Muolen                      2:07.56,0       -----  (6085) Diplom  
NW6        ---  Rupf Edith                          1948 Haag (Rheintal)             1:06.08,8       -----  (9047) Diplom  
NW11       ---  Rupf Kurt                           1952 Walenstadt                  1:39.40,5       -----  (7057) Diplom  
NW6        ---  Rupf Max                            1942 Haag (Rheintal)               50.31,1       -----  (9049) Diplom  
NW11       ---  Rupf Pia                            1955 Walenstadt                  1:54.56,3       -----  (7055) Diplom  
NW11       ---  Rupf Silvia                         1957 Igis                        1:49.58,4       -----  (3119) Diplom  
NW6        ---  Rusch Elvira                        1955 Andwil SG                   1:05.14,5       -----  (9121) Diplom  
NW6        ---  Rusch Max                           1950 Andwil SG                   1:05.15,9       -----  (9122) Diplom  
NW11       ---  Rusch Rita                          1966 Goldau                      1:48.23,9       -----  (3161) Diplom  
NW11       ---  Rutishauser Hansjörg                1949 Landschlacht                1:53.47,8       -----  (3037) Diplom  
NW11       ---  Rutz Helen                          1960 Gossau SG                   1:50.28,7       -----  (7059) Diplom  
NW11       ---  Rutz Markus                         1955 Gossau SG                   1:50.27,5       -----  (7031) Diplom  
NW11       ---  Ryffel Karin                        1960 Neftenbach                  2:04.29,8       -----  (3238) Diplom  
NW11       ---  Ryffel Susanne                      1966 Chur                        2:03.33,7       -----  (3253) Diplom  

Total 90



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.