4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - nach Name "J"

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W11        ---  Jacquemai Sonja                     1963 Allenwinden                 1:59.24,6       -----  (3241) Diplom  
NW11       ---  Jäger Doris                         1973 Widnau                      2:05.05,9       -----  (5147) Diplom  
NW11       ---  Jäger Trudi                         1956 Züberwangen                 1:55.36,9       -----  (3259) Diplom  
NW17       ---  Jaeger Vreni                        1953 Domat/Ems                   4:01.12,0       -----  (2043) Diplom  
NW6        ---  Jäggi Guido, Chur                   1948 Khurer Röteli-Löter         1:20.54,1       -----  (9083) Diplom  
NW6        ---  Jäggi Vreni, Chur                   1951 Khurer Röteli-Löter         1:20.52,6       -----  (9086) Diplom  
NW11       ---  Jakob Claudia, Hittnau              1963 NordicFitness Flura Winte   2:11.31,5       -----  (5015) Diplom  
NW11       ---  Jakschik Annette                    1961 Rebstein                    1:54.28,2       -----  (4024) Diplom  
W6         ---  Jampen Jürg                         1959 Müntschemier                1:09.19,9       -----  (8033) Diplom  
NW11       ---  Janigg Ida                          1964 Paspels                     2:01.55,4       -----  (3142) Diplom  
NW11       ---  Jansenberger Jrene                  1973 Davos Platz                 2:00.18,8       -----  (3010) Diplom  
NW11       ---  Janutin Josef                       1945 Rhäzüns                     1:45.20,5       -----  (3145) Diplom  
NW17       ---  Jäschke Lennart                     1981 Herisau                     3:17.42,9       -----  (2044) Diplom  
NW11       ---  Jegi Marlis                         1956 Thalheim an der Thur        2:06.49,9       -----  (6031) Diplom  
NW11       ---  Jenal Editta                        1957 FL-Ruggell                  1:45.36,9       -----  (4217) Diplom  
NW6        ---  Jilli Franziska                     1943 Zürich                      1:19.44,8       ----- (10084) Diplom  
NW11       ---  Jiskra Marianne                     1956 Magglingen/Macolin          1:54.55,8       -----  (3181) Diplom  
W6         ---  Jordi Annemarie                     1950 Aarburg                     1:02.04,2       -----  (8035) Diplom  
NW11       ---  Jörg Eliane                         1978 Niederdorf                  1:38.09,4       -----  (7007) Diplom  
NW11       ---  Josen Elisabeth                     1952 Rümlang                     2:23.45,8       -----  (5166) Diplom  
NW11       ---  Jossi Beatrice                      1969 Ostermundigen               2:02.04,5       -----  (4142) Diplom  
NW11       ---  Jucker Silvia, Saland               1969 NordicFitness Flura Winte   2:11.30,5       -----  (5014) Diplom  
NW17       ---  Jud Sandy                           1966 Fanas                       3:18.46,8       -----  (2045) Diplom  
NW17       ---  Jufer Andreas                       1959 Filisur                     2:38.57,7       -----  (1072) Diplom  
NW11       ---  Jung Brigitte, Oberbüren            1943 nordicwalkingflawil.ch      2:13.17,3       -----  (3190) Diplom  
NW11       ---  Jungen Barbara                      1973 Chur                        1:58.13,6       -----  (4115) Diplom  
W11        ---  Jungo Bernadette                    1963 Düdingen                    1:59.53,9       -----  (3165) Diplom  

Total 27



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.