4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - nach Name "E"

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NW11       ---  Eberle Edith                        1963 St. Margarethen TG          1:52.53,7       -----  (6183) Diplom  
NW11       ---  Eberle Karl                         1953 Chur                        1:55.14,3       -----  (3226) Diplom  
NW11       ---  Eberle Severin                      1949 Glarus                      1:37.15,1       -----  (3040) Diplom  
NW11       ---  Ebneter Claudia                     1965 Muolen                      2:06.05,4       -----  (7022) Diplom  
NW17       ---  Edelmann Catia                      1971 Gossau SG                   4:05.18,1       -----  (1041) Diplom  
NW11       ---  Egeter Lydia                        1961 Lienz                       1:52.35,6       -----  (3041) Diplom  
NW6        ---  Eggenberger Manuela                 1973 Werdenberg                  1:14.51,4       -----  (9076) Diplom  
NW11       ---  Eggenberger Prisca                  1969 Chur                        1:57.05,6       -----  (5107) Diplom  
NW11       ---  Egger Barbara                       1971 Widnau                      2:05.10,7       -----  (5154) Diplom  
NW6        ---  Eggimann Erich                      1967 Niederglatt ZH              1:00.33,0       ----- (10107) Diplom  
NW11       ---  Eggimann Genoveva                   1952 Zizers                      1:57.31,0       -----  (5265) Diplom  
NW11       ---  Egli Carola                         1962 Embrach                     1:58.37,4       -----  (5016) Diplom  
NW11       ---  Egli Felix                          1956 Embrach                     2:09.14,9       -----  (5077) Diplom  
NW11       ---  Ehrat Elfriede                      1960 Tägerwilen                  2:06.27,0       -----  (4242) Diplom  
NW11       ---  Eichenberger Elisabeth              1955 Altstätten SG               2:11.04,9       -----  (5227) Diplom  
NW6        ---  Eilinger Rita                       1954 Häggenschwil                1:16.15,7       -----  (9084) Diplom  
NW11       ---  Eisenecher Claudia                  1974 Schmitten FR                1:46.03,0       -----  (3131) Diplom  
NW11       ---  Eisenring Claudia                   1964 Niederuzwil                 2:03.33,1       -----  (5030) Diplom  
NW11       ---  Elmiger Franz                       1963 Ermensee                    2:01.24,9       -----  (6160) Diplom  
NW17       OUT  Eltschinger Catherine               1970 Fribourg                    1:54.17,8   aus.Konk.  (1042)         
NW11       ---  Emilcare Cinzia                     1968 Gordola                     2:10.36,3       -----  (6040) Diplom  
NW17       ---  Emmel Marlies                       1951 Allschwil                   4:22.35,9       -----  (2025) Diplom  
NW11       ---  Engeli Agnes                        1960 Weinfelden                  1:58.51,8       -----  (4035) Diplom  
NW17       ---  Engesser Gisela                     1956 Gossau SG                   3:24.24,8       -----  (1043) Diplom  
NW11       ---  Engi Irma                           1947 Chur                        1:59.57,6       -----  (5178) Diplom  
NW11       ---  Engler Anna                         1949 Arosa                       1:48.59,1       -----  (3034) Diplom  
NW11       ---  Enzler Margret                      1948 Schönenberg ZH              2:09.38,3       -----  (5219) Diplom  
NW17       ---  Epp Michael                         1970 D-Altshausen                2:16.19,9       -----  (1044) Diplom  
NW11       ---  Eppisser André                      1950 Sennwald                    2:16.39,8       -----  (5080) Diplom  
NW11       ---  Erb Martin                          1969 Grabs                       2:23.15,8       -----  (5254) Diplom  
W11        ---  Erculiani Kathy                     1961 Baar                        1:59.22,6       -----  (3242) Diplom  
NW11       ---  Erdin Dora                          1950 Gansingen                   1:39.13,1       -----  (3122) Diplom  
W6         ---  Erne Alex                           1999 Algetshausen                1:30.50,7       -----  (8020) Diplom  
W6         ---  Erne Burkhard                       1961 Algetshausen                1:30.48,0       -----  (8021) Diplom  
W6         ---  Erne Rita                           1963 Algetshausen                1:30.51,3       -----  (8022) Diplom  
NW6        ---  Erni Lisa                           1965 Zuckenriet                  1:06.52,2       -----  (9024) Diplom  
NW11       ---  Erny Anita, Rothenfluh              1960 TV Rothenfluh               1:39.34,4       -----  (3164) Diplom  
NW11       ---  Espi Pilar                          1964 Bellinzona                  1:49.04,0       -----  (3279) Diplom  
NW11       ---  Etlinger Andrea, A-Frastanz         1963 Vreny's Walkcrou            1:59.41,5       -----  (4147) Diplom  

Total 39



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.