4. Swiss Snow Walking Event, Arosa 2008 - nach Name "A"

aktueller Stand von 15.01.2008 14:37:24
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr         
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NW11       ---  Abegg Katja, St. Gallen             1980 NW Winkeln                  1:46.06,3       -----  (3173) Diplom  
NW11       ---  Abegg Ursula, St. Gallen            1954 NW Winkeln                  1:44.32,3       -----  (3174) Diplom  
W6         ---  Adam Hafner Susanne                 1969 Knonau                      1:01.11,8       -----  (8001) Diplom  
NW17       ---  Adank Ursula                        1954 Chur                        3:14.22,3       -----  (1001) Diplom  
NW11       ---  Adler Irmlind                       1965 D-Bahlingen                 2:11.22,0       -----  (6188) Diplom  
NW6        ---  Aebi Marlis                         1948 Lienz                       1:06.07,0       -----  (9031) Diplom  
NW11       ---  Aebischer Silvia                    1959 Frenkendorf                 2:07.23,0       -----  (6042) Diplom  
NW6        ---  Aemmer Karin                        1966 Tenero                      1:12.22,0       ----- (10082) Diplom  
NW11       ---  Albasini Idilia                     1957 Poschiavo                   2:01.43,5       -----  (3064) Diplom  
NW17       ---  Albert Sonja                        1967 Braunau                     3:22.08,6       -----  (1002) Diplom  
NW11       ---  Albertin Jasmin                     1974 Rhäzüns                     1:50.10,7       -----  (3144) Diplom  
NW17       ---  Albiez Felix, D-Grenzach-Wyhlen     1961 Stock-Fit Team Schopfheim   3:16.31,1       -----  (1003) Diplom  
NW11       ---  Albiez Petra                        1961 D-Grenzach-Wyhlen           2:04.44,3       -----  (4256) Diplom  
NW11       ---  Albrecht Karin                      1968 Wädenswil                   2:09.46,5       -----  (5097) Diplom  
NW17       ---  Albrecht Sally                      1960 Neerach                     3:01.50,1       -----  (1005) Diplom  
NW11       ---  Albustin Anga                       1963 D-Lindenberg                1:50.33,2       -----  (5263) Diplom  
NW6        ---  Allenspach Blanca, Ilanz            1948 Nordic Fitness Team Surse   1:18.54,1       ----- (10115) Diplom  
NW11       ---  Amati Jacqueline                    1962 Neftenbach                  2:04.30,6       -----  (3216) Diplom  
NW11       ---  Ambauen Barbara                     1965 Buochs                      2:19.26,7       -----  (6221) Diplom  
NW11       ---  Ambühl Anna                         1938 Chur                        1:27.53,3       -----  (6120) Diplom  
NW11       ---  Ambühl Emma                         1939 Landquart                   2:25.07,4       -----  (6149) Diplom  
NW11       ---  Ambühl Jonny                        1935 Landquart                   2:10.32,0       -----  (4228) Diplom  
NW11       ---  Ammann-Lang Claudia                 1964 Stäfa                       2:02.42,2       -----  (6013) Diplom  
NW17       ---  Ammann Michael                      1966 Stäfa                       3:11.04,9       -----  (1006) Diplom  
NW6        ---  Ammon Lucia                         1955 Villigen                      56.52,2       -----  (9002) Diplom  
NW17       ---  Amstutz Rosmarie                    1945 St. Gallen                  4:20.44,7       -----  (2127) Diplom  
NW11       ---  Andreoli Alfons                     1942 Vattiz                      1:51.23,0       -----  (3275) Diplom  
NW11       ---  Andreoli Claudia                    1970 Sagogn                      1:58.44,5       -----  (6198) Diplom  
NW17       ---  Andreoli Gabriela                   1966 Ladir                       3:12.19,4       -----  (2001) Diplom  
W6         ---  Andreoli Gina                       1966 Claro                       1:12.31,4       -----  (8005) Diplom  
W6         ---  Andreoli Paolo                      1967 Claro                       1:12.34,5       -----  (8062) Diplom  
NW6        ---  Anet Coryne, Yverdon-les-Bains      1957 Gruppe Eternod              1:17.48,7       ----- (10008) Diplom  
NW6        ---  Angehrn Monika                      1974 Winterthur                  1:00.12,7       -----  (9012) Diplom  
NW17       ---  Angst Markus                        1953 Egg b. Zürich               3:27.47,9       -----  (2002) Diplom  
NW17       ---  Angst Verena                        1955 Egg b. Zürich               3:22.34,8       -----  (2003) Diplom  
NW11       ---  Argenta Fiorenza                    1966 Pregassona                  1:56.56,1       -----  (3243) Diplom  
NW11       ---  Arnold Eugen                        1949 Oberkirch LU                2:07.15,5       -----  (4110) Diplom  
NW11       ---  Arnold Marianne                     1951 Oberkirch LU                2:05.59,3       -----  (4109) Diplom  
NW11       ---  Arnold Rita                         1959 Feldbach                    2:11.56,5       -----  (6004) Diplom  
NW6        ---  Aschwanden Cornelia                 1969 Tenero                      1:02.54,0       ----- (10081) Diplom  
NW6        ---  Ataman Gabriela                     1968 Berikon                     1:04.05,5       ----- (10075) Diplom  

Total 41



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.