Altstätter Städtlilauf 2008 - St. Gallen (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KB         ---  Abd Elhai Nurdin                    2004 Oberriet SG                    1.51,4      0.59,6  (2201)      6.11
PM          28. Abderhalden Michelle                2000 Thal                           5.08,7      0.35,1  (2039)      4.40
Schi3       25. Abderhalden Rosina, Unterwasser     1995 Sportverein STV Wildhaus-      8.39,8      1.46,6  (1501)      4.33
KG         ---  Abderhalden Sarina                  2002 Thal                           0.55,4      0.02,6  (2480)      3.04
Schi1       18. Achermann Elvira                    1999 Hinterforst                    8.41,5      1.19,7  (1588)      4.34
Schi1       27. Aigbe Eileen, Altstätten SG         1998 KTV Altstätten                 8.57,6      1.35,8  (1502)      4.42
S1M         12. Akylldiz Halit                      1976 Altstätten SG                 50.09,9     19.45,3    (87)      5.38
KB         ---  Alaimo Erik                         2003 Altstätten SG                  1.19,2      0.27,4  (2202)      4.24
PM          56. Alaimo Laura                        2001 Altstätten SG                  5.32,9      0.59,3  (1951)      5.02
HKM         19. Albertin Ismael, Marbach SG         1981 MILA Rheintal                 32.21,6      5.59,6   (116)      3.38
PK          89. Alder Andrin, Altstätten SG         2001 STV Altstätten                 5.48,0      1.52,2  (1862)      5.16
KB         ---  Alder Jan, Altstätten SG            2003 STV Altstätten                 1.30,3      0.38,5  (2261)      5.01
KB         ---  Alder Micha                         2006 Altstätten SG                  2.30,9      1.39,1  (2203)      8.23
Sch1        49. Alpiger Marco, Wildhaus             1999 Sportverein STV Wildhaus-      8.55,1      1.50,5  (1201)      4.41
S3M         16. Amgarten Hans, Rüthi (Rheintal)     1952 SWPP-Runners                  52.26,8     20.08,2    (21)      5.53
PK          82. Ammann Domink, Oberriet SG          2000 KTV Oberriet                   5.36,4      1.40,6  (1801)      5.05
Walking    ---  Angst Isabelle, Kriessern           1981 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     19.57,5       -----   (601)      9.04
PK          28. Anrig Andreas, Balgach              2000 Jugi Balgach                   4.57,4      1.01,6  (1802)      4.30
Schi1       10. Anrig Simona, Balgach               1998 Jugi Balgach                   8.19,1      0.57,3  (1505)      4.22
KB         ---  Auer Dominik                        2006 Marbach SG                     3.16,4      2.24,6  (2204)     10.54
KB         ---  Auer Elia                           2003 Marbach SG                     1.25,6      0.33,8  (2205)      4.45
KB         ---  Auer Raphael                        2004 Marbach SG                     1.25,0      0.33,2  (2206)      4.43
KB         ---  Auernigg Jonathan                   2005 Balgach                        2.04,1      1.12,3  (2260)      6.53
KG         ---  Auernigg Tonia Maria                2002 Balgach                        1.37,9      0.45,1  (2426)      5.26
PK          83. Bachmann Joel                       ???? Wil SG                         5.36,9      1.41,1  (1879)      5.06
KB         ---  Bachmann Robbie, Altstätten SG      2003 STV Altstätten                 1.48,7      0.56,9  (2262)      6.02
PM          74. Bachmann Sarina, Altstätten SG      2001 STV Lüchingen                  5.53,1      1.19,5  (1952)      5.21
SJogi      ---  Baddams Katie                       1973 Berneck                       12.34,2      3.03,8   (688)      5.42
VF          21. Baldegger Barbara                   1980 Niederuzwil                   26.56,6      8.38,4  (1080)      5.29
KB         ---  Bandel Jefferson, Oberriet SG       2003 STV Oberriet-Eichenwies        1.54,7      1.02,9  (2318)      6.22
Schi1       26. Bandel Vanessa, Lüchingen           1998 www.bike-kids.ch               8.54,1      1.32,3  (1600)      4.41
PM          69. Bartholet Linda                     2000 Hinterforst                    5.48,3      1.14,7  (2012)      5.16
KB         ---  Bartholet Niklaus                   2004 Altstätten SG                  2.17,1      1.25,3  (2311)      7.37
VM          45. Bartholet Roland                    1969 Hinterforst                   21.26,6      4.14,5   (872)      4.22
KB         ---  Bartholet Roy                       2002 Hinterforst                    1.08,5      0.16,7  (2253)      3.48
SJogi      ---  Baumann Andrea, Thal                1990 TV-Thal                       12.11,6      2.41,2   (683)      5.32
Walking    ---  Baumann Hubert                      1957 Bad Ragaz                     16.34,4       -----   (684)      7.32
PM          10. Baumann Jill, Diepoldsau            2000 SVD Diepoldsau                 4.48,3      0.14,7  (1953)      4.22
KG         ---  Baumann Joyce                       2004 Diepoldsau                     1.37,6      0.44,8  (2351)      5.25
Schi2       11. Baumann Robine, Diepoldsau          1996 SVD Diepoldsau                 7.53,9      0.52,1  (1507)      4.09
SJogi      ---  Baumgartner Corinne, Oberriet SG    1996 STV Oberriet-Eichenwies       11.38,2      2.07,8   (602)      5.17
SJogi      ---  Baumgartner Denise                  1993 Altstätten SG                 10.39,0      1.08,6   (689)      4.50
KG         ---  Baumgartner Lena, Rebstein          2003 KITU TV Rebstein               1.59,9      1.07,1  (2352)      6.39
Sch3        10. Baumgartner Marco                   1993 Altstätten SG                  6.57,4      0.55,5  (1335)      3.39
Schi1       32. Baumgartner Simone, Oberriet SG     1999 STV Oberiet-Eichenwies         9.13,4      1.51,6  (1508)      4.51
S4M          3. Beeli Karl                          1941 Gossau SG                     39.39,5      1.30,8    (93)      4.27
PK          93. Beer Michael, Hinterforst           ???? TV Hinterfrost                 7.28,8      3.33,0  (2321)      6.48
PM          16. Bellino Anna-Lena, Marbach SG       2001 Jugi Marbach                   4.55,2      0.21,6  (1954)      4.28
KG         ---  Bellino Carla                       2003 Marbach SG                     1.23,3      0.30,5  (2424)      4.37
S2M         18. Bellino Vito, Marbach SG            1968 PihaMola Marbach              35.19,0      4.38,7    (73)      3.58
SJogi      ---  Benz Alina, Altstätten SG           1997 STV Altstätten                10.09,0      0.38,6  (1606)      4.36
S2M          7. Benz Felix, Heerbrugg               1960 MILA Rheintal                 33.17,2      2.36,9    (96)      3.44
SJog       ---  Benz Heini                          1956 Altstätten SG                  9.56,5      1.47,0   (339)      4.31
PM          33. Benz Renée, Altstätten SG           2000 STV Altstätten                 5.15,1      0.41,5  (2028)      4.46
SJog       ---  Benz Roger, Altstätten SG           1966 STV Altstätten                 9.45,4      1.35,9   (348)      4.26
Sch1        36. Benz Sean, Altstätten SG            1998 STV Altstätten                 8.43,4      1.38,8  (1313)      4.35
SJog       ---  Benz Silas, Marbach SG              2000 Pfadi St. Michael Altstät     12.07,5      3.58,0   (359)      5.30
PM          45. Benz Simea, Altstätten SG           2001 STV Altstätten                 5.25,8      0.52,2  (2017)      4.56
SJog       ---  Bergmann Carlo, Altstätten SG       1993 Pfadi St. Michael Altstät     11.53,6      3.44,1   (366)      5.24
SJogi      ---  Bergmann Sarah, Altstätten SG       1995 Pfadi St. Michael Altstät     10.16,9      0.46,5   (656)      4.40
SJog       ---  Bergmann Tobia, Altstätten SG       1998 Pfadi St. Michael Altstät     10.57,1      2.47,6   (357)      4.58
S3M          9. Bernegger Andy, Altstätten SG       1956 SC Ego-Kiefer                 37.36,5      5.17,9    (24)      4.13
Sch3        19. Bernet Christian, Dietfurt          1995 Jugi Bütschwil                 7.24,9      1.23,0  (1204)      3.54
Sch3        11. Bernet Martin, Dietfurt             1994 Jugi Bütschwil                 6.58,0      0.56,1  (1205)      3.40
VF          17. Bernhardsgrütter Stefanie           1986 Rapperswil SG                 25.09,6      6.51,4  (1079)      5.08
Schi3        5. Betschart Sarina, Kriessern         1994 KTV Kriessern                  7.32,8      0.39,6  (1660)      3.58
Sch2         3. Betschart Tobias, Kriessern         1996 KTV Kriessern                  6.50,1      0.01,8  (1352)      3.35
SJogi      ---  Biedermann Aline, Altstätten SG     1994 Pfadi St. Michael Altstät     12.10,8      2.40,4   (666)      5.32
VM          14. Bieri Christian                     1977 Rheineck                      18.40,3      1.28,2   (803)      3.48
Sch1        11. Bigger Manuel, Widnau               1998 FC Widnau                      7.54,2      0.49,6  (1296)      4.09
PK          36. Bigler Jan, Lüchingen               2000 STV Lüchingen                  5.04,3      1.08,5  (1803)      4.36
KG         ---  Bischof Lena, Rebstein              2002 KITU TV Rebstein               2.03,8      1.11,0  (2353)      6.52
Sch1        65. Bischof Lukas                       1999 Rebstein                      10.27,3      3.22,7  (1310)      5.30
PM          76. Bischof Michelle, Rebstein          2001 TV Rebstein                    5.54,2      1.20,6  (2019)      5.22
KB         ---  Bischof Noah                        2003 Kriessern                      1.34,2      0.42,4  (2279)      5.14
Schi3       17. Bischof Rahel                       1994 Eichberg                       8.06,1      1.12,9  (1632)      4.15
Schi3       13. Bischof Ronja                       1993 Eichberg                       7.57,3      1.04,1  (1631)      4.11
VF          12. Bischofberger Manuela, Balgach      1979 Berater Zentrum 1             24.01,2      5.43,0  (1071)      4.54
SJog       ---  Bischofberger Urban, Kriessern      1974 TV Reute                      10.58,3      2.48,8   (304)      4.59
Schi2       15. Bislin Alexandra, Gams              1996 LG Lie-Werdenberg              8.12,1      1.10,3  (1652)      4.19
VM           5. Bislin Ernst, Gams                  1966 LG Lie-Werdenberg             17.52,3      0.40,2   (878)      3.38
Sch3         1. Bislin Philipp, Gams                1993 LG Lie-Werdenberg              6.01,9       -----  (1346)      3.10
VF          24. Bleichenbacher Silvia               1965 Rorschacherberg               27.59,9      9.41,7  (1065)      5.42
KB         ---  Blöchlinger Nando                   2005 Hinterforst                    2.59,2      2.07,4  (2270)      9.57
VM          54. Bohren Marco                        1974 Waldkirch                     22.30,1      5.18,0   (804)      4.35
Schi2       31. Boehrer Enya                        1997 Heerbrugg                      9.12,7      2.10,9  (1638)      4.50
Sch1        13. Boehrer Jaro                        1999 Heerbrugg                      7.56,4      0.51,8  (1341)      4.10
SJogi      ---  Bont Noemi, Altstätten SG           1996 Pfadi St. Michael Altstät     10.11,4      0.41,0   (659)      4.37
SJog       ---  Bont Pascal, Altstätten SG          1994 Pfadi Altstätten              12.03,8      3.54,3   (349)      5.29
SJogi      ---  Bont Tanya, Altstätten SG           1998 Pfadi St. Michael Altstät     11.53,0      2.22,6   (652)      5.24
Schi1       13. Bont Tanya                          1998 Altstätten SG                  8.24,7      1.02,9  (1621)      4.25
Sch1         7. Boppart Noah                        1998 Oberuzwil                      7.40,8      0.36,2  (1357)      4.02
VM          74. Bosshard Rene, Altstätten SG        1968 www.bike-kids.ch              24.35,5      7.23,4   (860)      5.01
SJog       ---  Bosshart Philipp                    1960 Lüchingen                     14.10,8      6.01,3   (385)      6.26
Sch2        35. Bosshart Raphael, Altstätten SG     1997 STV Altstätten                 8.17,4      1.29,1  (1317)      4.21
S3M          6. Brändle Otmar, Andwil SG            1958 LSV St. Gallen-Appenzell      35.48,3      3.29,7   (110)      4.01
Sch1        24. Breitenmoser Dario, Oberriet SG     1999 STV Oberriet-Eichenwies        8.13,9      1.09,3  (1207)      4.19
Sch2        30. Breitenmoser Dave, Oberriet SG      1997 STV Oberriet-Eichenwies        7.59,9      1.11,6  (1208)      4.12
PK          40. Breitenmoser Gabriel, Oberriet SG   2001 STV Oberriet-Eichenwies        5.07,7      1.11,9  (1894)      4.39
SJog       ---  Breu Roger, Berneck                 1982 TV Reute                       9.57,4      1.47,9   (387)      4.31
Schi3       35. Brocker Celine, Lüchingen           1995 STV Lüchingen                  9.46,4      2.53,2  (1510)      5.08
SJog       ---  Brocker Damian, Lüchingen           1999 Pfadi St. Michael Altstät     10.05,1      1.55,6   (361)      4.35
Schi2       39. Brocker Julia, Altstätten SG        1997 Jugi Lüchingen                 9.24,8      2.23,0  (1642)      4.57
PM          78. Brocker Nadina, Marbach SG          2001 Jugi Marbach                   5.55,7      1.22,1  (1955)      5.23
KG         ---  Broger Elena, Rebstein              2003 KITU TV Rebstein               1.58,9      1.06,1  (2354)      6.36
KB         ---  Brouwer Robin, Rebstein             2003 KITU TV Rebstein               1.50,3      0.58,5  (2208)      6.07
SJog       ---  Bruderer Marlon, Lüchingen          1998 Pfadi St. Michael Altstät      9.54,0      1.44,5   (356)      4.30
PM           4. Brunner Fabia, Altstätten SG        2000 KTV Altstätten                 4.41,3      0.07,7  (1956)      4.15
Schi2       13. Brunner Jana                        1997 Altstätten SG                  8.03,4      1.01,6  (1511)      4.14
Schi3        2. Brunner Salome, Altstätten SG       1994 KTV Altstätten                 7.04,4      0.11,2  (1512)      3.43
VM          46. Büchel Daniel, Rebstein             1988 TV Rebstein                   21.28,5      4.16,4   (888)      4.22
S2M         20. Büchel Helmut, Heerbrugg            1964 MILARheintal                  35.36,5      4.56,2   (119)      4.00
PM          43. Büchel Janine, Oberriet SG          2001 STV Oberriet-Eichenwies        5.25,3      0.51,7  (1957)      4.55
KB         ---  Büchel Jarno, Oberriet SG           2006 STV Oberriet-Eichenwies        3.13,0      2.21,2  (2315)     10.43
KB         ---  Büchel Manuel                       2003 Marbach SG                     1.31,2      0.39,4  (2209)      5.04
SJog       ---  Büchel Marco, Rebstein              1988 TV Rebstein 2                  8.42,0      0.32,5   (393)      3.57
KG         ---  Büchel Sina                         2002 Marbach SG                     1.15,8      0.23,0  (2355)      4.12
SJog       ---  Bucher Joerg                        1953 Altstätten SG                  9.43,0      1.33,5   (305)      4.25
HKF         18. Buchs Andrea                        1965 Diepoldsau                    43.01,2     19.43,7   (211)      6.14
VM          25. Bühler Daniel                       1970 Altstätten SG                 19.47,3      2.35,2  (9450)      4.02
VM          10. Bühler Ueli, Thal                   1993 TRI TOP Team Rheintal         18.19,4      1.07,3   (890)      3.44
Sch1        56. Bühner Elliot, Balgach              1999 Jugi Balgach                   9.19,3      2.14,7  (1209)      4.54
PK          39. Bühner Tom                          2001 Balgach                        5.06,9      1.11,1  (1854)      4.39
KG         ---  Bünter Leonie                       2005 Lüchingen                      2.39,0      1.46,2  (2456)      8.50
KG         ---  Bünter Linda                        2004 Lüchingen                      1.54,2      1.01,4  (2457)      6.20
Schi1        9. Bürki Andrea, Berneck               1998 STV Berneck                    8.14,9      0.53,1  (1633)      4.20
Schi1       52. Bürki Stefanie, Balgach             1998 Jugi Balgach                  10.16,2      2.54,4  (1514)      5.24
PM          75. Buschor Alisa Joana                 2001 Altstätten SG                  5.53,6      1.20,0  (2020)      5.21
KG         ---  Buschor Alisa-Jona, Altstätten SG   ???? KTV Altstätten                11.35,0     10.42,2  (1958)     38.36
VM           7. Buschor Andreas                     1973 Altstätten SG                 18.09,5      0.57,4   (855)      3.42
PK          54. Buschor Gian Fabio                  2001 Altstätten SG                  5.16,2      1.20,4  (1856)      4.47
KG         ---  Buschor Hanna                       2003 Altstätten SG                  1.58,8      1.06,0  (2447)      6.36
Sch2        15. Buschor Jesco                       1996 Altstätten SG                  7.25,9      0.37,6  (1347)      3.54
PK          57. Buschor Jodok                       2001 Altstätten SG                  5.17,8      1.22,0  (1869)      4.48
SJogi      ---  Buschor Karin                       1973 Altstätten SG                 10.02,2      0.31,8   (643)      4.33
Schi1       15. Buschor Lucila, Altstätten SG       1998 KTV Altstätten                 8.28,7      1.06,9  (1515)      4.27
KG         ---  Buschor Luisa                       2005 Altstätten SG                  2.27,0      1.34,2  (2446)      8.10
Schi1       29. Buschor Selina                      ???? Altstätten SG                  9.05,3      1.43,5  (2026)      4.47
SJogi      ---  Buschor Suphawadee                  1973 Altstätten SG                 15.50,3      6.19,9   (324)      7.11
SJog       ---  Buschor Sven                        1974 Heerbrugg                     16.46,9      8.37,4   (306)      7.37
Schi1       57. Campanile Fabiola, Altstätten SG    1998 STV Altstätten                10.42,5      3.20,7  (1608)      5.38
KB         ---  Campanile Nino                      2003 Altstätten SG                  1.43,5      0.51,7  (2309)      5.45
KB         ---  Canal Gian Mattia                   2002 Altstätten SG                  1.16,8      0.25,0  (2286)      4.16
PM          90. Canal Ladina Maria, Altstätten SG   2001 KTV Altstätten                 6.09,4      1.35,8  (1959)      5.35
Schi3       31. Carcione Cinzia, Lüchingen          1995 STV Lüchingen                  9.13,0      2.19,8  (1516)      4.51
SJog       ---  Carcione Marco, Lüchingen           1991 STV Lüchingen                  8.26,9      0.17,4   (307)      3.50
Sch3        18. Carcione Matthias, Lüchingen        1995 Klasse Moreni                  7.24,1      1.22,2  (1360)      3.53
Walking    ---  Carcione Susanne, Lüchingen         1967 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     19.01,1       -----   (605)      8.38
KG         ---  Castrovinci Alessia                 2003 Lüchingen                      2.30,5      1.37,7  (2469)      8.21
VF          15. Casutt Helene                       1962 St. Gallen                    24.47,3      6.29,1  (1074)      5.03
SJogi      ---  Cecchinato Seraina, Hinterforst     1995 Pfadi St. Michael Altstät     10.24,3      0.53,9   (668)      4.43
KG         ---  Celentano Cristina, Rebstein        2004 KITU TV Rebstein               1.39,4      0.46,6  (2356)      5.31
S2M          1. Centorame Alfonso                   1966 Niederbüren                   30.40,3       -----    (26)      3.26
KB         ---  Coray Andy                          2003 Altstätten SG                  1.20,9      0.29,1  (2268)      4.29
SJog       ---  Coray Jan, Altstätten SG            1992 Pfadi St. Michael Altstät     10.12,2      2.02,7   (369)      4.38
PM          85. Coray Samantha                      2001 Altstätten SG                  6.01,9      1.28,3  (2449)      5.29
KB         ---  Custer Julian                       2003 Altstätten SG                  2.48,6      1.56,8  (2210)      9.22
Schi2       16. Dal Santo Laura, Werdenberg         1996 LG-Werdenberg-Liechtenste      8.16,5      1.14,7  (1592)      4.21
PK          37. De Nardi Fabio, Altstätten SG       2000 STV Altstätten                 5.05,2      1.09,4  (1857)      4.37
KG         ---  De Nardi Ladina, Altstätten SG      2002 STV Altstätten                 1.31,2      0.38,4  (2431)      5.04
PM          93. Deringer Sara                       2001 Hinterforst                    6.13,5      1.39,9  (2032)      5.39
Walking    ---  Diem Karl, Altstätten SG            1955 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     18.41,0       -----   (693)      8.29
Schi3       20. Diem Vanessa, Gossau SG             1993 LAG Gossau                     8.18,6      1.25,4  (1517)      4.22
SJog       ---  Dieng Dominik, Widnau               1987 Berater Zentrum 2             20.49,0     12.39,5   (350)      9.27
Schi1        1. Dietsche Aline                      1999 Andwil SG                      7.21,8       -----  (1593)      3.52
Schi3       11. Dietsche Antonia, Altstätten SG     1995 KTV Altstätten                 7.52,0      0.58,8  (1613)      4.08
KG         ---  Dietsche Emma                       2004 Altstätten SG                  2.02,1      1.09,3  (2482)      6.47
PM          12. Dietsche Julia, Altstätten SG       2000 KTV Altstätten                 4.50,0      0.16,4  (1960)      4.23
PK          22. Dietsche Noell                      2001 Andwil SG                      4.48,7      0.52,9  (1870)      4.22
KG         ---  Dietsche Noemi, Rebstein            2002 KITU TV Rebstein               1.25,5      0.32,7  (2357)      4.45
Schi1       12. Dietsche Paula, Altstätten SG       1999 KTV Altstätten                 8.22,5      1.00,7  (1518)      4.24
Walking    ---  Dietsche Rosmarie, Oberriet SG      1945 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     20.41,2       -----   (607)      9.24
KG         ---  Dietsche Soraya, Rebstein           2005 TV Rebstein                    2.21,8      1.29,0  (1637)      7.52
Sch1        43. Disic Alexander                     1998 Altstätten SG                  8.51,4      1.46,8  (1359)      4.39
Schi2       35. Disic Angela                        1997 Altstätten SG                  9.16,2      2.14,4  (1594)      4.52
SJogi      ---  Dörig Astrid, Altstätten SG         1991 Pfadi St. Michael Altstät     15.13,7      5.43,3   (645)      6.55
S3M         11. Dudli Willi                         1955 Henau                         38.48,0      6.29,4   (127)      4.21
S1F          1. Duft Susanne, Zuzwil SG             1961 LC Uzwil                      28.25,1       -----   (212)      4.07
KB         ---  Dürr Noé                            2003 Eichberg                       1.38,4      0.46,6  (2284)      5.28
PM          20. Dürr Sira                           2000 Eichberg                       5.03,3      0.29,7  (2036)      4.35
HKM          6. Ebneter Lukas                       1982 St. Gallen                    28.25,7      2.03,7    (13)      3.11
S1F          7. Ebneter Rina, Rüthi (Rheintal)      1955 Mila Rheintal                 32.05,5      3.40,4   (213)      4.39
KB         ---  Ebneter Ruben, Rebstein             2004 KITU TV Rebstein               1.47,9      0.56,1  (2211)      5.59
Sch1        17. Eggenberger Adrian                  1998 Grabserberg                    8.06,3      1.01,7  (1337)      4.15
KG         ---  Eggenberger Anja                    2002 Au SG                          1.00,9      0.08,1  (2487)      3.23
SJogi      ---  Eggenberger Barbara, Balgach        1983 Berater Zentrum 2             20.53,7     11.23,3   (396)      9.29
Schi1       39. Eggenberger Caroline                1999 Grabserberg                    9.22,4      2.00,6  (1629)      4.56
PK           5. Eggenberger Chris                   2000 Au SG                          4.29,1      0.33,3  (1883)      4.04
Schi1       19. Eggenberger Flurina, Altstätten SG  1998 STV Altstätten                 8.42,4      1.20,6  (1597)      4.34
PK          55. Eggenberger Manuel                  2001 Grabserberg                    5.16,6      1.20,8  (1887)      4.47
Schi2       28. Eggenberger Melanie                 1996 Grabserberg                    8.58,5      1.56,7  (1630)      4.43
KB         ---  Eggenberger Ursin, Altstätten SG    2003 STV Altstätten                 1.09,0      0.17,2  (2263)      3.50
KB         ---  Egger Cedric                        2002 Widnau                         1.02,9      0.11,1  (2289)      3.29
VM          52. Egger Dominic                       1980 Bütschwil                     22.19,1      5.07,0   (806)      4.33
Jun         11. Egger Mike                          1992 Berneck                       21.17,4      4.18,6   (807)      4.20
Sch2        39. Egger Romano                        1996 Altstätten SG                  8.22,1      1.33,8  (1307)      4.24
Schi3       33. Egli Angela, Eichberg               1995 www.bike-kids.ch               9.30,9      2.37,7  (1604)      5.00
Schi1       36. Egli Caroline, Marbach SG           1999 Jugi Marbach                   9.16,8      1.55,0  (1519)      4.53
VM          53. Egli Rene, Eichberg                 1963 www.bike-kids.ch              22.29,4      5.17,3   (859)      4.35
Sch1        58. Egli Ruwen, Altstätten SG           1999 www.bike-kids.ch               9.39,0      2.34,4  (1322)      5.04
Schi1       30. Egli Valentina, Marbach SG          1999 Jugi Marbach                   9.10,8      1.49,0  (1520)      4.49
Schi2        6. Eigenmann Michelle                  1996 Kriessern                      7.34,4      0.32,6  (1581)      3.59
VM          38. Eisenhut Kurt, Rebstein             1958 PihaMola Marbach              20.49,9      3.37,8   (871)      4.15
VF          23. Eisenhut Regula                     1964 Rebstein                      27.57,9      9.39,7  (1073)      5.42
KG         ---  Engler Dena, Balgach                2004 Jugi Balgach                   2.28,3      1.35,5  (2359)      8.14
KB         ---  Engler Flavio, Balgach              2003 Jugi Balgach                   1.32,6      0.40,8  (2213)      5.08
PK          90. Engler Rino, Balgach                2001 Jugi Balgach                   5.51,4      1.55,6  (1805)      5.19
KB         ---  Epple Jan, Balgach                  2004 STV Balgach                    1.46,2      0.54,4  (2273)      5.54
Sch1        34. Ergens Björn, Altstätten SG         1998 STV Altstätten                 8.37,4      1.32,8  (1314)      4.32
S2M         30. Ergens Erwin, Altstätten SG         1968 Wagner Sportclub              38.47,0      8.06,7    (28)      4.21
KG         ---  Ergens Lea                          2005 Altstätten SG                  2.36,3      1.43,5  (2360)      8.41
PM           6. Ergens Nina, Altstätten SG          2000 STV Altstätten                 4.45,6      0.12,0  (2021)      4.19
HKM         11. Ernst Walter, Au SG                 1970 Donnschtig-Hüpfer             29.59,1      3.37,1     (6)      3.22
PM          89. Eschenmoser Chiara, Balgach         2001 Jugi Balgach                   6.08,4      1.34,8  (1961)      5.34
SJog       ---  Eschenmoser Dominik, Rebstein       1988 TV Rebstein 2                  8.42,8      0.33,3   (394)      3.57
VM          55. Eschenmoser Samuel, Lüchingen       1986 STV Lüchingen                 22.33,0      5.20,9   (808)      4.36
SJogi      ---  Eschenmoser Sirin, Lüchingen        1986 STV Lüchingen                 12.14,6      2.44,2   (685)      5.33
VM          36. Eugster Fabio, Rebstein             1986 TV Rebstein                   20.44,6      3.32,5   (887)      4.14
Sch1        23. Eugster Joel                        1998 Altstätten SG                  8.12,8      1.08,2  (1324)      4.19
Sch1        21. Eugster Nando                       1999 Altstätten SG                  8.09,6      1.05,0  (1210)      4.17
KB         ---  Eugster Neil                        2004 Altstätten SG                  1.35,9      0.44,1  (2214)      5.19
KG         ---  Eugster Noemi, Altstätten SG        2002 STV Altstätten                 1.20,5      0.27,7  (2429)      4.28
PK          45. Eugster Pascal, Altstätten SG       2001 KTV Altstätten                 5.10,6      1.14,8  (1806)      4.42
Sch2        13. Eugster Robin                       1997 Widnau                         7.16,1      0.27,8  (1211)      3.49
Sch3        27. Facchin Claudio                     1995 Marbach SG                     8.12,2      2.10,3  (1363)      4.19
Schi2       29. Fässler Fabienne                    1997 Eichberg                       9.06,9      2.05,1  (1650)      4.47
KG         ---  Fässler Livia                       2002 Eichberg                       1.17,1      0.24,3  (1651)      4.17
SJog       ---  Fässler Thomas, Eichberg            1969 STV Eichberg                   8.58,6      0.49,1   (381)      4.04
KB         ---  Federer Cedric, Heerbrugg           2003 Jugi Balgach                   1.39,3      0.47,5  (2215)      5.31
VM          28. Federer Daniel                      1971 Heerbrugg                     20.08,9      2.56,8   (873)      4.06
PK          78. Federer Oliver, Heerbrugg           2001 Jugi Balgach                   5.32,5      1.36,7  (1808)      5.02
Schi2       41. Fehr Céline                         1997 Widnau                         9.31,1      2.29,3  (1591)      5.00
Walking    ---  Fenk Renate, Hinterforst            1962 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     17.16,2       -----   (608)      7.51
KG         ---  Fink Sarah                          2003 Marbach SG                     1.10,1      0.17,3  (2455)      3.53
VM          24. Fischlin Patrik, Rebstein           1987 TV Rebstein                   19.44,0      2.31,9   (889)      4.01
Schi2       27. Forrer Aurelia, Wildhaus            1996 Sportverein STV Wildhaus-      8.57,8      1.56,0  (1522)      4.43
Schi1       17. Forster Amanda, Balgach             1998 Jugi Balgach                   8.40,7      1.18,9  (1523)      4.34
PM          30. Forster Evita, Altstätten SG        2000 STV Altstätten                 5.10,4      0.36,8  (2022)      4.42
KG         ---  Fousseni Asiya                      2002 Rebstein                       1.07,2      0.14,4  (2450)      3.44
KB         ---  Fousseni Farid                      2004 Rebstein                       1.34,3      0.42,5  (2269)      5.14
PK          38. Fousseni Karim                      2000 Rebstein                       5.06,4      1.10,6  (1872)      4.38
Schi1       60. Frangi Joelle                       1998 Altstätten SG                 11.34,5      4.12,7  (1643)      6.05
HKF         17. Frehner Marlies                     1981 Werdenberg                    39.31,2     16.13,7   (214)      5.43
PK          21. Frei Andreas                        2000 Widnau                         4.48,0      0.52,2  (1850)      4.21
SJogi      ---  Frei Barbara, Lüchingen             1968 STV Marbach                   14.09,1      4.38,7   (639)      6.25
VM          50. Frei Beat                           1969 Lüchingen                     21.52,1      4.40,0   (850)      4.27
SJogi      ---  Frei Christin, Altstätten SG        1985 Pfadi St. Michael Altstät     14.21,7      4.51,3   (673)      6.31
SJog       ---  Frei Christoph, Balgach             1983 Sportgruppe Wyden             11.09,9      3.00,4   (310)      5.04
VM          49. Frei Daniel                         1992 Widnau                        21.51,5      4.39,4   (840)      4.27
Sch1         9. Frei Lars, Lüchingen                1999 Jugi Marbach                   7.45,3      0.40,7  (1213)      4.04
Sch3        22. Frei Marc, Lüchingen                1995 SK Widnau                      7.31,2      1.29,3  (1302)      3.57
Sch1        45. Frei Pascal                         1998 Widnau                         8.52,3      1.47,7  (1292)      4.40
KB         ---  Frei Ramon                          2004 Balgach                        1.50,4      0.58,6  (2216)      6.08
KB         ---  Frei Raphael                        2002 Balgach                        1.40,7      0.48,9  (2217)      5.35
SJogi      ---  Frei Tina, Lüchingen                1997 Jugi Marbach                  14.08,0      4.37,6   (640)      6.25
PK          76. Freund Daniel, Altstätten SG        2001 STV Altstätten                 5.31,1      1.35,3  (1859)      5.01
Sch1        48. Freund Pascal                       1998 Altstätten SG                  8.54,9      1.50,3  (1328)      4.41
KG         ---  Frey Giulia, Widnau                 2004 STV Widnau                     1.59,9      1.07,1  (2483)      6.39
HKM         27. Fuchs Christian, Lüchingen          1982 TV Salez Haag                 39.13,9     12.51,9    (98)      4.24
Schi1       49. Fuchs Sabrina, Au SG                1998 STV Au                        10.01,4      2.39,6  (1526)      5.16
HKM         20. Gächter Alex, Altstätten SG         1979 Donnschtig Hüpfer             32.25,1      6.03,1   (113)      3.38
PK          62. Gächter Fabian, Oberriet SG         2000 STV Oberriet-Eichenwies        5.21,3      1.25,5  (1895)      4.52
Sch1        31. Gächter Manuel, Oberriet SG         1999 STV Oberriet-Eichenwies        8.33,8      1.29,2  (1214)      4.30
Sch1         4. Gächter Mario, Oberriet SG          1998 STV Oberriet-Eichenwies        7.26,2      0.21,6  (1215)      3.54
KB         ---  Gächter Michael, Oberriet SG        2003 STV Oberriet-Eichenwies        1.36,4      0.44,6  (1819)      5.21
PM          80. Gächter Michelle, Oberriet SG       2001 STV Oberriet-Eichenwies        5.57,9      1.24,3  (1962)      5.25
VM          15. Gächter Remo, Oberriet SG           1975 KTV Oberriet                  18.45,6      1.33,5   (899)      3.49
Sch1        37. Gächter Rouven, Balgach             1998 Jugi Balgach                   8.43,9      1.39,3  (1216)      4.35
KG         ---  Gächter Sarah, Oberriet SG          2003 STV Oberriet-Eichenwies        1.38,1      0.45,3  (1645)      5.27
KG         ---  Galli Dyna                          2004 Marbach SG                     2.02,6      1.09,8  (2475)      6.48
KB         ---  Galli Luan                          2006 Marbach SG                     2.50,8      1.59,0  (2292)      9.29
VF           9. Gantner Luzia                       1967 Flums                         23.03,5      4.45,3  (1070)      4.42
KG         ---  Ganz Johanna, Rebstein              2002 KITU TV Rebstein               1.40,8      0.48,0  (2361)      5.36
PM         100. Ganz Stefanie, Rebstein             2000 TV Rebstein                    7.05,4      2.31,8  (2047)      6.26
KB         ---  Gasser Joel                         2003 Wil SG                         1.21,8      0.30,0  (2258)      4.32
KG         ---  Gasser Leonie                       2003 Lüchingen                      2.06,9      1.14,1  (2362)      7.03
PM          96. Gasser Sarah                        2001 Lüchingen                      6.25,9      1.52,3  (1963)      5.50
HKM         29. Gassmann Lukas                      1988 Altstätten SG                 40.00,2     13.38,2    (84)      4.29
KB         ---  Gebs Tian                           2002 Eichberg                       1.17,5      0.25,7  (2272)      4.18
Schi2       24. Geduld Lena, Eichberg               1996 www.bike-kids.ch               8.47,9      1.46,1  (1601)      4.37
KG         ---  Gehrig Elin                         2004 Marbach SG                     2.23,1      1.30,3  (2474)      7.57
PK          10. Geisser Carlo                       2000 Diepoldsau                     4.40,8      0.45,0  (1891)      4.15
Jun         14. Geisser Dominik, Lüchingen          1989 STV Lüchingen                 22.32,5      5.33,7   (813)      4.36
PK           8. Geisser Fabio                       2000 Diepoldsau                     4.35,8      0.40,0  (1892)      4.10
VM          40. Geisser Karl                        1965 Diepoldsau                    20.52,5      3.40,4   (876)      4.15
HKM         30. Gisinger Dario                      1989 Altstätten SG                 41.35,1     15.13,1    (85)      4.40
KG         ---  Gobbo Lara                          2004 Eichberg                       2.32,2      1.39,4  (2499)      8.27
PK          79. Gobbo Luca                          2001 Eichberg                       5.33,2      1.37,4  (1809)      5.02
KB         ---  Gobbo Timo                          2002 Eichberg                       1.10,8      0.19,0  (2218)      3.56
KG         ---  Goldener Jana                       2003 Lüchingen                      1.55,3      1.02,5  (2497)      6.24
SJogi      ---  Goldener Laura, Altstätten SG       1994 Pfadi St. Michael Altstät      9.30,4       -----   (662)      4.19
Sch2        20. Göldi Carlo                         1997 Altstätten SG                  7.31,6      0.43,3  (1304)      3.57
SJog       ---  Göldi Iven, Lüchingen               1933 Pfadi St. Michael Altstät      9.27,1      1.17,6   (352)      4.17
HKF          7. Göldi Marlies, Bütschwil            1967 KTV Bütschwil                 26.12,3      2.54,8   (202)      3.47
SJogi      ---  Good Vivien, Oberriet SG            1995 STV Oberriet-Eichwies         11.37,1      2.06,7   (609)      5.16
KG         ---  Grab Lena                           2005 Thal                           1.56,8      1.04,0  (2484)      6.29
KB         ---  Grab Luca                           2002 Thal                           0.55,9      0.04,1  (2300)      3.06
KB         ---  Grab Nico                           2003 Thal                           1.11,9      0.20,1  (2299)      3.59
KG         ---  Graf Alina, Lüchingen               2006 STV Lüchingen                  3.02,6      2.09,8  (2472)     10.08
S1M          7. Graf Daniel                         1974 Marbach SG                    35.33,0      5.08,4    (31)      3.59
VM           6. Graf Guido, Altstätten SG           1977 STV Lüchingen                 17.55,6      0.43,5   (815)      3.39
Schi1       22. Graf Lea, Altstätten SG             1998 KTV Altstätten                 8.46,4      1.24,6  (1527)      4.37
SJog       ---  Graf Manuel, Lüchingen              1992 STV Lüchingen                 10.10,7      2.01,2   (311)      4.37
KG         ---  Graf Sarina, Rebstein               2002 KITU TV Rebstein               1.09,6      0.16,8  (2363)      3.52
KG         ---  Gruber Chiara, Rebstein             2003 KITU TV Rebstein               1.34,2      0.41,4  (2364)      5.14
SJogi      ---  Gruber Franziska, Marbach SG        1987 AXA Winterthur 1              12.29,5      2.59,1   (682)      5.40
KG         ---  Gruber Noemi, Rebstein              2002 KITU TV Rebstein               1.42,6      0.49,8  (2365)      5.42
Sch2        17. Grundlehner Yves                    1996 St. Margrethen SG              7.29,2      0.40,9  (1362)      3.56
Schi3       24. Grünenfelder Carmen                 1994 Heerbrugg                      8.37,2      1.44,0  (1664)      4.32
PK          61. Gschwend Fadri, Rebstein            2000 TV Rebstein                    5.20,9      1.25,1  (1810)      4.51
SJog       ---  Gschwend Fadri, Rebstein            2000 Pfadi St. Michael Altstät     11.41,1      3.31,6   (360)      5.18
KG         ---  Gschwend Flurina, Rebstein          2002 TV Rebstein                    1.03,1      0.10,3  (2366)      3.30
S2M         21. Gschwend Guido, Hinterforst         1961 Donnschtig-Hüpfer             35.50,9      5.10,6    (95)      4.01
PM          79. Gschwend Michelle                   2000 Oberuzwil                      5.56,3      1.22,7  (1965)      5.23
KG         ---  Gschwend Sarah                      2002 Oberuzwil                      1.12,2      0.19,4  (2367)      4.00
SJog       ---  Gschwend Stefan, Lüchingen          1990 STV Lüchingen                 10.21,0      2.11,5   (312)      4.42
KG         ---  Gut Lorena, Altstätten SG           2003 STV Altstätten                 1.51,7      0.58,9  (2432)      6.12
HKM          4. Hagmann Markus, Rorschacherberg     1975 LC Brühl St. Gallen           27.56,3      1.34,3     (2)      3.08
KG         ---  Haigh Jillian, Altstätten SG        2003 STV Altstätten                 1.30,1      0.37,3  (2433)      5.00
Schi1       53. Haller Anna                         ???? Altstätten SG                 10.18,9      2.57,1  (1611)      5.25
PK          77. Haller Gian, Altstätten SG          2001 STV Altstätten                 5.31,8      1.36,0  (1861)      5.01
KG         ---  Haller Lina                         2005 Altstätten SG                  2.10,6      1.17,8  (2453)      7.15
KB         ---  Halter Kevin                        2002 Marbach SG                     1.04,7      0.12,9  (2267)      3.35
Sch2        47. Halter Simon, Marbach SG            1997 Jugi Marbach                   8.55,3      2.07,0  (1217)      4.41
Schi2       44. Haltinner Jessica, Altstätten SG    1997 www.bike-kids.ch               9.37,4      2.35,6  (1603)      5.03
KB         ---  Haltinner Laurin                    2006 Altstätten SG                  2.27,6      1.35,8  (2291)      8.12
PK          73. Hangartner Marco, Lüchingen         2000 STV Lüchingen                  5.29,3      1.33,5  (1811)      4.59
SJog       ---  Hangartner Mario, Altstätten SG     1980 STV Lüchingen                 12.24,7      4.15,2   (314)      5.38
KG         ---  Hangartner Ramona, Lüchingen        2002 STV Lüchingen                  1.20,0      0.27,2  (2368)      4.26
Sch1        41. Hangartner Roger, Lüchingen         1998 STV Lüchingen                  8.49,8      1.45,2  (1218)      4.38
SJog       ---  Hangartner Silvan, Lüchingen        1984 STV Lüchingen                 14.17,6      6.08,1   (315)      6.29
KB         ---  Hanimann Marco                      2002 Berneck                        0.57,9      0.06,1  (2290)      3.13
Jun          9. Hanselmann Armin, St. Margrethen SG 1992 STV Au                        20.32,3      3.33,5   (818)      4.11
Schi3       16. Hartl Jessica, Lüchingen            1994 STV Lüchingen                  8.04,5      1.11,3  (1528)      4.15
Schi2       33. Hasenfratz Chiara                   1997 Altstätten SG                  9.14,2      2.12,4  (1584)      4.51
PK          92. Hasenfratz Marco                    2001 Altstätten SG                  6.32,8      2.37,0  (1852)      5.57
PM          27. Hasenfratz Michèle, Altstätten SG   2000 STV Altstätten                 5.07,8      0.34,2  (2016)      4.39
SJogi      ---  Hasler Caterina, Altstätten SG      1991 Pfadi St. Michael Altstät     15.14,2      5.43,8   (646)      6.55
KB         ---  Hasler Elia                         2003 Oberriet SG                    1.24,0      0.32,2  (2219)      4.40
PK          63. Hasler Gian-Luca                    2001 Oberriet SG                    5.22,0      1.26,2  (1812)      4.52
S2M         13. Hasler Hanspeter                    1960 Altstätten SG                 33.54,3      3.14,0    (76)      3.48
Schi1       21. Hasler Jessica                      1998 Altstätten SG                  8.45,7      1.23,9  (1529)      4.36
Schi1       48. Hasler Sarah                        1998 Altstätten SG                  9.53,6      2.31,8  (1599)      5.12
S3M         18. Hässig Josef, Rapperswil SG         1949 Zivil-Wehrsport Handycap      58.41,8     26.23,2    (34)      6.35
PK          27. Heckers Sebastian, Altstätten SG    2001 STV Altstätten                 4.54,8      0.59,0  (1863)      4.28
Sch1         3. Heeb Lukas, Oberriet SG             1998 KTV Oberriet                   7.17,0      0.12,4  (1219)      3.50
HKM         31. Heeb Marco                          1974 Buchs SG                      44.18,4     17.56,4    (35)      4.58
KG         ---  Heeb Nina                           2004 Haag (Rheintal)                1.37,0      0.44,2  (2369)      5.23
S1F          6. Heeb Waldruth, Rebstein             1954 MILA Rheintal                 32.04,2      3.39,1   (223)      4.38
VF           5. Hegglin Anita, Marbach SG           1967 Pihamola                      21.21,8      3.03,6  (1054)      4.21
PK          56. Hegglin Manuel, Marbach SG          2001 TV Marbach                     5.17,1      1.21,3  (1813)      4.48
KB         ---  Hegglin Ramon                       2003 Marbach SG                     1.14,5      0.22,7  (2221)      4.08
S2M         24. Helfenberger Engelbert              1965 Arnegg                        36.37,5      5.57,2    (91)      4.06
Sch2         6. Helfenberger Pascal, Arnegg         1996 LC Uzwil                       7.02,7      0.14,4  (1339)      3.42
Schi3        1. Helfenberger Seline, Arnegg         1993 LAG                            6.53,2       -----  (1634)      3.37
VM          20. Hensel David                        1976 St. Gallen                    19.17,6      2.05,5   (846)      3.56
Sch1        26. Hess Gian                           1998 Altstätten SG                  8.17,9      1.13,3  (1344)      4.22
Sch1        29. Hidber Gianluca, Au SG              1998 STV Au                         8.23,6      1.19,0  (1221)      4.25
PM          53. Hidber Janina, Au SG                2000 STV Au                         5.31,2      0.57,6  (1966)      5.01
S3M          5. Hirschi Werner, Waldkirch           1952 LC Uzwil                      33.52,1      1.33,5   (111)      3.48
PK          75. Hofstetter Pascal, Wildhaus         2000 Sportverein STV Wildhaus-      5.30,6      1.34,8  (1815)      5.00
Walking    ---  Högger Beatrice, Altstätten SG      1964 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     16.58,6       -----   (610)      7.43
Sch2         5. Högger Florin, Grabs                1996 Lauftreff Werdenberg           6.58,7      0.10,4  (1222)      3.40
Schi3        3. Högger Nina, Grabs                  1994 Laufgruppe Werdenberg-Lie      7.25,4      0.32,2  (1530)      3.54
KB         ---  Hohl Tobias                         2004 Altstätten SG                  1.36,9      0.45,1  (2293)      5.23
S4M          5. Hohl Willi, Wittenbach              1944 LGW                           46.43,8      8.35,1    (36)      5.15
Sch2         7. Hollenstein Luca                    1997 Stein SG                       7.03,5      0.15,2  (1355)      3.42
Sch1        16. Hollenstein Nico                    1999 Stein SG                       8.05,8      1.01,2  (1354)      4.15
KB         ---  Horak Jan, Oberriet SG              2002 KTV Oberriet                   1.05,6      0.13,8  (2222)      3.38
KG         ---  Horak Saskia, Oberriet SG           2004 KTV Oberriet                   1.18,3      0.25,5  (2370)      4.21
Sch1         5. Hug Bryan, Gams                     1999 Laufgruppe Werdenberg-Lie      7.27,0      0.22,4  (1223)      3.55
HKM         22. Hüppi Ramon, Marbach SG             1984 MILA Rheintal                 32.43,2      6.21,2   (122)      3.40
KB         ---  Hutter Andrin, Kriessern            2002 STV Kriessern                  0.58,9      0.07,1  (2310)      3.16
VM          23. Hutter Egon                         1970 Kriessern                     19.38,8      2.26,7   (819)      4.00
PK           9. Hutter Florian, Kriessern           2000 STV Oberriet-Eichenwies        4.37,6      0.41,8  (1816)      4.12
Sch3        28. Hutter Gian-Marco, Altstätten SG    1995 Klasse 1sb Feld                8.18,1      2.16,2  (1331)      4.22
VM          42. Hutter Heiko                        1970 Diepoldsau                    21.01,5      3.49,4   (820)      4.17
Sch1        10. Hutter Joel, Diepoldsau             1998 SVD Diepoldsau-Schmitter       7.53,1      0.48,5  (1224)      4.09
KG         ---  Hutter Julia                        2004 Altstätten SG                  1.57,5      1.04,7  (2470)      6.31
Schi2        4. Hutter Kerstin, Kriessern           1997 STV Oberriet-Eichenwies        7.27,0      0.25,2  (1531)      3.55
KG         ---  Hutter Livia                        2002 Kriessern                      0.58,9      0.06,1  (2371)      3.16
VM          60. Hutter Lukas, Lüchingen             1994 Veloclub Altstätten           22.56,2      5.44,1   (863)      4.40
Sch2        26. Hutter Lukas                        1996 Kriessern                      7.48,3      1.00,0  (1225)      4.06
PM          39. Hutter Mia Catharina                2001 Diepoldsau                     5.22,1      0.48,5  (1968)      4.52
PM          18. Hutter Seraina                      2001 Kriessern                      4.57,6      0.24,0  (1969)      4.30
Sch1        60. Hutter Severin, Oberriet SG         1998 KTV Oberriet                   9.47,5      2.42,9  (1226)      5.09
PK          16. Hutter Tim, Au SG                   2000 STV Au                         4.45,3      0.49,5  (1817)      4.19
VM          58. Imlig Bruno                         1971 Lüchingen                     22.39,5      5.27,4   (821)      4.37
SJog       ---  Imlig Jan                           1999 Lüchingen                      9.55,5      1.46,0   (316)      4.30
SJogi      ---  Imlig Manuela                       1971 Lüchingen                     10.27,1      0.56,7   (614)      4.45
KG         ---  Imlig Rahel                         2003 Lüchingen                      1.46,9      0.54,1  (2372)      5.56
PM          23. Imlig Svenja, Lüchingen             2001 STV Lüchingen                  5.05,2      0.31,6  (1970)      4.37
KG         ---  Indermaur Jessica, Balgach          2002 Jugi Balgach                   1.43,6      0.50,8  (2452)      5.45
S2M          2. Indermaur Markus, Balgach           1966 MILA Rheintal                 31.07,5      0.27,2    (38)      3.29
KG         ---  Iten Jakobina                       2002 Rebstein                       1.22,0      0.29,2  (2478)      4.33
SJog       ---  Jäger Giorgio                       1960 Kriessern                     10.32,6      2.23,1   (317)      4.47
Jui          4. Jäger Nadine                        1989 Oberriet SG                   28.31,8     10.02,6  (1055)      5.49
VM          81. Jäger Paolo                         1961 Oberriet SG                   28.32,8     11.20,7   (822)      5.49
Schi2       38. Jäggi Alison                        1997 Grabs                          9.22,1      2.20,3  (1586)      4.55
Schi1        4. Jäggi Julia                         1999 Grabs                          7.30,0      0.08,2  (1585)      3.56
Schi2       19. Jäggi Selina, Marbach SG            1997 www.bike-kids.ch               8.27,5      1.25,7  (1602)      4.27
S2M         26. Jäggi Stephan, Marbach SG           1966 PihaMola Marbach              37.33,3      6.53,0    (80)      4.13
KB         ---  Jakob Dario, Balgach                2002 STV Balgach                    1.20,0      0.28,2  (2271)      4.26
Schi2       26. Jakovljevic Marina, Wildhaus        1996 Sportverein STV Wildhaus-      8.57,2      1.55,4  (1532)      4.42
KG         ---  Jusufi Anesa, Rebstein              2003 KITU TV Rebstein               1.39,7      0.46,9  (2374)      5.32
Sch2         2. Kaiser Simon, Gams                  1996 LG Werdenberg / Liechtens      6.49,1      0.00,8  (1227)      3.35
Schi1       23. Kalberer Patricia, Oberriet SG      1998 KTV Oberriet                   8.47,6      1.25,8  (1624)      4.37
PK          31. Kälin Yanis, Altstätten SG          2001 STV Altstätten                 4.59,9      1.04,1  (1858)      4.32
Jun          3. Kandel Brian, Rüthi (Rheintal)      1990 STV Oberriet-Eichenwies       17.19,4      0.20,6   (823)      3.32
S1F          9. Kandel Margreth, Rüthi (Rheintal)   1963 MILA Rheintal                 34.22,3      5.57,2   (216)      4.58
S2M         16. Kandel Michel, Rüthi (Rheintal)     1965 Tri Top Team Rheintal         34.23,7      3.43,4    (39)      3.51
KB         ---  Kappeler Andreas, Rebstein          2002 KITU TV Rebstein               1.08,1      0.16,3  (2223)      3.47
KG         ---  Kappeler Daniela, Rebstein          2004 KITU TV Rebstein               1.59,4      1.06,6  (2375)      6.38
Schi2       40. Kaufmann Isabelle                   1997 Altstätten SG                  9.27,5      2.25,7  (1583)      4.58
PK          50. Keel Cedric, Montlingen             2001 www.bike-kids.ch               5.13,8      1.18,0  (1871)      4.45
VM          63. Keel Hampi, Montlingen              1963 www.bike-kids.ch              23.32,2      6.20,1   (858)      4.48
Sch2        50. Keel Matacus                        1997 Lüchingen                     10.00,2      3.11,9  (1330)      5.15
VM          75. Kehl Daniel                         1974 Widnau                        25.17,5      8.05,4   (857)      5.09
VF          11. Kehl Susanne                        1982 Goldach                       23.14,8      4.56,6  (1078)      4.44
Schi2       30. Kelebek Zülal                       1997 Altstätten SG                  9.12,1      2.10,3  (1620)      4.50
PM          57. Kellenberger Alisha, Lüchingen      2001 STV Lüchingen                  5.33,7      1.00,1  (1971)      5.03
KB         ---  Keller Cedric, Altstätten SG        2002 STV Altstätten                 1.32,0      0.40,2  (2264)      5.06
KG         ---  Keller Daria, Altstätten SG         2004 STV Altstätten                 2.17,0      1.24,2  (2434)      7.36
S4M          1. Keller Erwin, Diepoldsau            1942 MILA Rheintal                 38.08,7       -----    (40)      4.17
KB         ---  Keller Jeferey                      2003 Oberriet SG                    1.55,9      1.04,1  (2320)      6.26
Sch3         8. Keller Stefan                       1994 Altstätten SG                  6.55,6      0.53,7  (1303)      3.38
KB         ---  Klaiber Fabian                      2002 Altstätten SG                  1.06,2      0.14,4  (2274)      3.40
PM          48. Klaiber Giara                       2001 Altstätten SG                  5.27,9      0.54,3  (1972)      4.58
KB         ---  Klaiber Janis                       2005 Altstätten SG                  2.47,2      1.55,4  (2275)      9.17
KB         ---  Klaiber Nando                       2003 Altstätten SG                  1.24,7      0.32,9  (2224)      4.42
KG         ---  Klaiber Seline                      2003 Altstätten SG                  1.13,6      0.20,8  (2463)      4.05
PM          37. Kläui Joelle                        2000 Hinterforst                    5.20,1      0.46,5  (1973)      4.51
KG         ---  Kläui Michèle                       2002 Hinterforst                    1.05,6      0.12,8  (2376)      3.38
Schi1       33. Kläui Pascale                       1998 Hinterforst                    9.14,6      1.52,8  (1535)      4.51
KG         ---  Kläui Yaelle                        2004 Hinterforst                    1.30,6      0.37,8  (2377)      5.02
Schi1       41. Knaus Fiona, Wildhaus               1999 Sportverein STV Wildhaus-      9.33,3      2.11,5  (1536)      5.01
SJog       ---  Kobelt Daniel, Altstätten SG        1986 STV Lüchingen                  9.23,7      1.14,2   (319)      4.16
SJog       ---  Kobelt Kuno, Marbach SG             1939 PihaMola Marbach              10.29,0      2.19,5   (345)      4.45
PM          40. Kobelt Leonie, Marbach SG           2001 Jugi Marbach                   5.22,9      0.49,3  (1974)      4.53
Schi1       35. Kobelt Luisa, Marbach SG            1999 Jugi Marbach                   9.16,1      1.54,3  (1537)      4.52
PK          23. Kobler Andreas                      2000 Rüthi (Rheintal)               4.52,3      0.56,5  (1885)      4.25
Walking    ---  Kobler Gabi, Oberriet SG            1964 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     20.34,8       -----   (616)      9.21
Schi3       29. Kobler Tamara, Oberriet SG          1995 STV Oberriet-Eichwies          9.07,5      2.14,3  (1538)      4.48
HKM         32. Koch Philipp                        1984 Balgach                       45.38,7     19.16,7   (121)      5.07
Sch3         4. Kolb Pascal, Oberriet SG            1994 KTV Oberriet                   6.35,4      0.33,5  (1229)      3.28
Sch2        11. Kolb Samuel, Oberriet SG            1996 KTV Oberriet                   7.11,3      0.23,0  (1230)      3.47
SJog       ---  Kölbener Urban, Altstätten SG       1995 Pfadi St. Michael Altstät     12.04,8      3.55,3   (376)      5.29
KB         ---  Koller Alessio                      2003 Eichberg                       1.56,5      1.04,7  (2283)      6.28
S1M          2. Koller Daniel                       1977 Lüchingen                     32.54,4      2.29,8    (41)      3.41
Sch1        55. Koller Joel                         1999 Eichberg                       9.18,5      2.13,9  (1311)      4.53
Sch2        28. Koller Patrick, Rüthi (Rheintal)    1997 KTV Oberriet                   7.54,4      1.06,1  (1231)      4.09
Jui          1. Kölliker Julia                      1990 Muolen                        18.29,2       -----  (1077)      3.46
Schi2       46. Köppel Lorena                       1997 Widnau                        10.43,2      3.41,4  (1590)      5.38
Schi1        3. Köppel Rahel, Rebstein              1998 TV Rebstein                    7.27,6      0.05,8  (1589)      3.55
S3M         15. Krämer Hugo E.                      1956 Jona                          40.47,6      8.29,0    (42)      4.35
KG         ---  Kruesi Sarah                        2003 Altstätten SG                  1.59,9      1.07,1  (2477)      6.39
KB         ---  Krüsi Simon                         2005 Altstätten SG                  2.02,9      1.11,1  (2296)      6.49
VM          83. Kübler Bruno, St. Gallen            1953 Berater Zentrum 1             36.39,5     19.27,4   (854)      7.28
KG         ---  Kühnis Delia, Oberriet SG           2003 KTV Oberriet                   2.04,5      1.11,7  (2379)      6.55
SJog       ---  Küng Hanspeter, Altstätten SG       1964 STV Altstätten                 9.15,3      1.05,8   (347)      4.12
PM          29. Küng Jeanne                         2000 Altstätten SG                  5.09,5      0.35,9  (1975)      4.41
Sch1        39. Küng Joel                           1999 Altstätten SG                  8.47,0      1.42,4  (1232)      4.37
KB         ---  Küng Samuel                         2002 Altstätten SG                  1.06,7      0.14,9  (2226)      3.42
PM          83. Künzler Celina, Lüchingen           2001 STV Lüchingen                  6.00,4      1.26,8  (1976)      5.27
KG         ---  Künzler Jana                        2002 Marbach SG                     1.04,0      0.11,2  (2498)      3.33
PM          54. Künzler Jil, Marbach SG             2000 Jugi Marbach                   5.31,8      0.58,2  (1977)      5.01
Schi1       31. Künzler Maya, Marbach SG            1999 Jugi Marbach                   9.12,3      1.50,5  (1539)      4.50
KG         ---  Künzler Valeria                     2003 Berneck                        1.55,9      1.03,1  (2380)      6.26
Sch1        66. Kurzmann Janis                      1999 Marbach SG                    10.28,0      3.23,4  (1233)      5.30
PM          88. Kurzmann Leonie                     2001 Marbach SG                     6.05,7      1.32,1  (1978)      5.32
KB         ---  Kuster Celestin                     2002 Altstätten SG                  1.09,6      0.17,8  (2294)      3.52
PK          81. Kuster Gabriel                      2000 Altstätten SG                  5.35,8      1.40,0  (1880)      5.05
KG         ---  Kuster Hanna                        2003 Diepoldsau                     1.58,3      1.05,5  (2451)      6.34
PM          65. Kuster Irina, Altstätten SG         2000 STV Altstätten                 5.41,5      1.07,9  (2023)      5.10
KB         ---  Kuster Mariano                      2005 Altstätten SG                  2.54,8      2.03,0  (2227)      9.42
KG         ---  Kuster Milena, Altstätten SG        2003 STV Altstätten                 2.17,6      1.24,8  (2435)      7.38
Schi1       45. Küster Rebecca, Oberriet SG         1998 KTV Oberriet                   9.46,4      2.24,6  (1540)      5.08
PK          29. Küster Timo, Oberriet SG            2000 KTV Oberriet                   4.57,9      1.02,1  (1818)      4.30
SJogi      ---  Labriola Simona, Altstätten SG      2000 Pfadi St. Michael Altstät     14.23,2      4.52,8   (647)      6.32
Sch2        22. Lambauer Manuel, Thal               1996 LG Bodensee                    7.33,5      0.45,2  (1234)      3.58
KG         ---  Lang Alina                          2005 Altstätten SG                  2.33,6      1.40,8  (2381)      8.32
KB         ---  Langenegger Lui                     2003 Eichberg                       1.23,7      0.31,9  (2314)      4.39
SJog       ---  Langenegger Willy, Kriessern        1977 Berater Zentrum 2             20.51,4     12.41,9   (351)      9.28
PK           4. Langer Jim                          2001 Diepoldsau                     4.28,0      0.32,2  (1878)      4.03
KB         ---  Langer Lui                          2003 Diepoldsau                     1.15,9      0.24,1  (2288)      4.13
Schi1        8. Langer Yael                         1999 Diepoldsau                     8.04,9      0.43,1  (1622)      4.15
KG         ---  Lei Jill                            2002 Balgach                        1.29,4      0.36,6  (2466)      4.58
Schi1       43. Lei Kim, Balgach                    1999 Jugi Balgach                   9.36,2      2.14,4  (1541)      5.03
S2M         34. Lenherr Marcel                      1966 Lüchingen                     39.47,5      9.07,2    (44)      4.28
Schi3       26. Lerice Deborah, Montlingen          1995 STV Obverriet-Eichenwies       8.43,5      1.50,3  (1542)      4.35
S1F          4. Levi Priska                         1966 Kirchberg SG                  30.13,1      1.48,0   (228)      4.22
HKF         10. Lichtensteiger Denise, Montlingen   1974 MILARheintal                  28.37,3      5.19,8   (217)      4.08
S3M          2. Litscher Berni, Berneck             1955 MILA Rheintal                 32.32,4      0.13,8    (45)      3.39
PM          38. Lo Bartolo Milena                   2001 Diepoldsau                     5.21,0      0.47,4  (2043)      4.51
KG         ---  Lo Bartolo Nauma                    2003 Diepoldsau                     1.11,8      0.19,0  (2491)      3.59
KG         ---  Locher Leonie, Rebstein             2003 KITU TV Rebstein               1.48,3      0.55,5  (2382)      6.01
SJog       ---  Locher Marco, Lüchingen             1980 TV Reute                       9.57,9      1.48,4   (321)      4.31
Schi1       38. Locher Rea, Altstätten SG           1999 KTV Altstätten                 9.21,5      1.59,7  (1543)      4.55
KB         ---  Locher Timo                         2002 Altstätten SG                  1.02,2      0.10,4  (2319)      3.27
Schi2       42. Locher Yara, Altstätten SG          1997 KTV Altstätten                 9.31,9      2.30,1  (1544)      5.01
KG         ---  Loher Ayiana, Altstätten SG         2003 www.bike-kids.ch               1.22,7      0.29,9  (2448)      4.35
Sch2        23. Loher Claudio, Altstätten SG        1996 KTV Altstätten                 7.39,9      0.51,6  (1235)      4.02
KB         ---  Loher Daniel                        2004 Lüchingen                      1.40,1      0.48,3  (2280)      5.33
KB         ---  Loher David                         2002 Lüchingen                      1.04,3      0.12,5  (2281)      3.34
Schi2       20. Loher Giuliana, Altstätten SG       1997 www.bike-kids.ch               8.29,5      1.27,7  (1616)      4.28
KB         ---  Loher Jarno, Rüthi (Rheintal)       2003 TV Rüthi                       1.03,3      0.11,5  (2266)      3.31
PM          66. Loher Lorena, Altstätten SG         2001 www.bike-kids.ch               5.43,4      1.09,8  (2030)      5.12
SJogi      ---  Loher Manuela, Montlingen           1985 STV Oberriet-Eichenwies       11.39,1      2.08,7   (617)      5.17
S2M         23. Loher Martin, Montlingen            1959 TSV Montlingen                36.06,7      5.26,4    (72)      4.03
Sch1        33. Loher Ramon, Rüthi (Rheintal)       1998 TV Rüthi                       8.35,6      1.31,0  (1236)      4.31
PM          68. Loher Salome, Rüthi (Rheintal)      2001 TV Rüthi                       5.47,1      1.13,5  (1979)      5.15
S1F          3. Loher Vreni                         1961 Montlingen                    30.04,7      1.39,6   (224)      4.21
SJog       ---  Löhrer Arthur, Eichberg             1965 STV Eichberg                   8.57,5      0.48,0   (380)      4.04
Schi2        3. Löhrer Sandra                       1996 Eichberg                       7.22,9      0.21,1  (1612)      3.53
Sch2        52. Longo Saverio, Altstätten SG        1996 STV Altstätten                13.16,8      6.28,5  (1319)      6.59
SJog       ---  Lüber Walter                        1953 St. Gallen                     9.55,0      1.45,5   (340)      4.30
Schi2       23. Lüchinger Adina, Oberriet SG        1997 STV Oberriet-Eichenwies        8.43,4      1.41,6  (1546)      4.35
PM          52. Lüchinger Alessia, Oberriet SG      2001 STV Oberriet-Eichenwies        5.30,5      0.56,9  (1343)      5.00
KG         ---  Lüchinger Elea                      2003 Altstätten SG                  1.08,0      0.15,2  (2383)      3.46
Walking    ---  Lüchinger Esther, Balgach           1956 Bewegen. Mit Spass und Ja     19.58,2       -----   (687)      9.04
Schi3       36. Lüchinger Michèle, Oberriet SG      1995 STV Oberriet-Eichenwies       12.11,7      5.18,5  (1547)      6.25
Sch1        64. Lüchinger Noah, Altstätten SG       1999 STV Altstätten                10.23,6      3.19,0  (1315)      5.28
PM          72. Lüchinger Noemi                     2000 Altstätten SG                  5.51,8      1.18,2  (2037)      5.19
PM          49. Lulendo Emilia, Au SG               2000 STV Au                         5.28,5      0.54,9  (1981)      4.58
SJogi      ---  Lüthi Olivia, Altstätten SG         1993 Pfadi St. Michael Altstät     12.08,8      2.38,4   (670)      5.31
SJog       ---  Lüthi Valentin, Altstätten SG       1995 Pfadi St. Michael Altstät     10.26,4      2.16,9   (377)      4.44
SJog       ---  Lutz Stefan, Marbach SG             1973 Jugi Marbach                  10.59,2      2.49,7   (322)      4.59
KB         ---  Maier Florian, Tübach               2006 SZ Brend                       3.15,8      2.24,0  (2231)     10.52
HKM         33. Maier Gerd, Tübach                  1968 SZ Brend                      45.52,6     19.30,6    (48)      5.09
KG         ---  Maier Julie, Tübach                 2003 SZ Brend                       2.05,7      1.12,9  (2384)      6.59
VF          25. Maier Sandra, Tübach                1974 SZ Brend                      28.40,7     10.22,5  (1057)      5.51
VM          70. Mannivo Rosario                     1972 Widnau                        24.17,0      7.04,9   (856)      4.57
Sch2        42. Manser Lukas, Thal                  1997 LG Bodensee                    8.25,9      1.37,6  (1238)      4.26
Sch3        16. Manser Patrick, Thal                1995 LG Bodensee                    7.13,6      1.11,7  (1239)      3.48
Schi2       22. Marquart Anja, Eichberg             1996 VC Altstätten                  8.37,4      1.35,6  (1321)      4.32
SJog       ---  Matt Maximilian, Marbach SG         1941 Wagner Sportclub              12.12,4      4.02,9   (323)      5.32
Sch2         4. Matter Joel, Rebstein               1996 KITU TV Rebstein               6.51,7      0.03,4  (1240)      3.36
Schi1       24. Mattle Alina, Rüthi (Rheintal)      1998 TV Rüthi                       8.52,5      1.30,7  (1582)      4.40
PK           7. Mattle Curdin                       2000 Rüthi (Rheintal)               4.31,9      0.36,1  (1851)      4.07
Sch1        25. Mattle Lars, Oberriet SG            1998 KTV Oberriet                   8.17,2      1.12,6  (1241)      4.21
KB         ---  Mattle Livio                        2004 Rüthi (Rheintal)               1.24,1      0.32,3  (2254)      4.40
PM          32. Mattle Lorena, Oberriet SG          2001 KTV Oberriet                   5.14,2      0.40,6  (1982)      4.45
VM          56. Mattle Markus, Rüthi (Rheintal)     1967 Männerriege KTV Oberriet      22.33,5      5.21,4   (849)      4.36
Schi2        1. Mattle Melissa, Altstätten SG       1996 STV Oberriet-Eichenwies        7.01,8       -----  (1548)      3.42
Sch1        28. Mattle Nando                        1998 Altstätten SG                  8.20,6      1.16,0  (1336)      4.23
Schi3       10. Mattle Rahel, Rüthi (Rheintal)      1994 KTV Oberriet                   7.49,4      0.56,2  (1625)      4.07
PM          91. Mayerhofer Sara, Oberriet SG        2001 KTV Oberriet                   6.10,3      1.36,7  (1983)      5.36
PM          21. Meier Ariana, Berneck               2000 KTV Oberriet                   5.03,9      0.30,3  (1984)      4.36
VM          64. Meier Beat, Oberriet SG             1954 Männerriege KTV Oberriet      23.38,8      6.26,7   (848)      4.49
Schi3       14. Meier Larissa, Thal                 1995 LG Bodensee                    7.59,9      1.06,7  (1549)      4.12
KB         ---  Meier Tim                           2002 Altstätten SG                  1.13,8      0.22,0  (2287)      4.06
VM          22. Meile Christof, Kriessern           1967 KTV Kriessern                 19.23,3      2.11,2   (851)      3.57
VF           7. Meile Susanne                       1969 Kriessern                     21.32,6      3.14,4  (1067)      4.23
SJog       ---  Milivojevic David, Altstätten SG    1999 Pfadi St. Michael Altstät     14.06,9      5.57,4   (355)      6.24
SJog       ---  Misini Burim, Altstätten SG         1997 Pfadi St. Michael Altstät     11.01,3      2.51,8   (363)      5.00
SJogi      ---  Misini Sherivane, Altstätten SG     2000 Pfadi St. Michael Altstät     14.20,3      4.49,9   (653)      6.31
Schi3       28. Mitter Jessica                      1995 Rebstein                       8.56,6      2.03,4  (1666)      4.42
PK          50. Mitter Joshua                       2001 Rebstein                       5.13,8      1.18,0  (1897)      4.45
Schi1       34. Mitter Melanie                      1999 Rebstein                       9.15,4      1.53,6  (1665)      4.52
KG         ---  Mlodischewski Laura, Rebstein       2003 KITU TV Rebstein               1.46,5      0.53,7  (2385)      5.55
HKM         28. Möhl Michael                        1986 Diepoldsau                    39.25,7     13.03,7    (51)      4.25
PM          55. Monnat Alison                       2000 Rebstein                       5.32,3      0.58,7  (2031)      5.02
S2M         28. Moschen Reto                        1965 Diepoldsau                    37.51,4      7.11,1    (74)      4.15
SJogi      ---  Moser Andrea, Altstätten SG         1994 Pfadi St. Michael Altstät     13.02,2      3.31,8   (672)      5.55
S2M         33. Moser Hansruedi, Hinterforst        1959 Donnschtig-Hüpfer             39.41,1      9.00,8    (52)      4.27
PK          72. Moser Lian, Hinterforst             2001 Donnschtig-Hüpfer              5.28,5      1.32,7  (1821)      4.58
Sch1         6. Moser Timon, Hinterforst            1998 Donnschtig-Hüpfer              7.30,7      0.26,1  (1243)      3.57
SJogi      ---  Müggler Elena, Lüchingen            2000 Pfadi St. Michael Altstät     12.13,2      2.42,8   (650)      5.33
SJog       ---  Müggler Lukas, Lüchingen            1998 Pfadi St. Michael Altstät     11.25,9      3.16,4   (362)      5.11
SJog       ---  Müggler Rafael, Lüchingen           1996 Pfadi St. Michael Altstät     11.54,4      3.44,9   (370)      5.24
Schi1       55. Müller Seraina, Grabs               1999 LG Lie-Werdenberg             10.25,0      3.03,2  (1551)      5.28
PM          70. Müller Ursina, Grabs                2001 LG Lie-Werdenberg              5.50,0      1.16,4  (1985)      5.18
SJogi      ---  Näf Doris, Oberhelfenschwil         1967 Schneggeposcht                 9.39,1      0.08,7   (641)      4.23
PM          22. Näf Laura                           2000 Oberhelfenschwil               5.04,6      0.31,0  (2018)      4.36
Sch1        44. Näf Manuel                          1998 Oberhelfenschwil               8.52,0      1.47,4  (1305)      4.40
KB         ---  Näf Marco                           2004 Oberhelfenschwil               1.41,3      0.49,5  (2259)      5.37
SJog       ---  Näf Patrick, Oberhelfenschwil       1995 Schneggeposcht                10.19,2      2.09,7   (343)      4.41
Sch2        10. Näf Robin, Wildhaus                 1996 Sportverein STV Wildhaus-      7.10,2      0.21,9  (1244)      3.46
KG         ---  Nägeli Aline, Oberriet SG           2004 KTV Oberriet                   2.15,2      1.22,4  (2386)      7.30
KB         ---  Natsis Nil                          2002 Diepoldsau                     1.12,4      0.20,6  (2301)      4.01
HKM         25. Nauer Thomas, Lüchingen             1983 Wagner Sportclub              36.02,0      9.40,0    (53)      4.02
PK          46. Neff Basil                          2001 Hinterforst                    5.11,2      1.15,4  (1855)      4.42
SJogi      ---  Netzer Mia, Hinterforst             1999 Pfadi St. Michael Altstät     12.32,3      3.01,9   (655)      5.41
PM          71. Nigg Nadja, Lüchingen               2000 STV Lüchingen                  5.50,9      1.17,3  (1986)      5.19
Walking    ---  Noser Renate, Altstätten SG         1964 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     18.39,0       -----   (619)      8.28
Walking    ---  Noser Urs, Altstätten SG            1961 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     18.40,0       -----   (620)      8.29
SJog       ---  Oehler Mario, Lüchingen             1976 STV Lüchingen                 12.26,7      4.17,2   (326)      5.39
SJog       ---  Oehler Roland, Lüchingen            1972 STV Lüchingen                 11.19,6      3.10,1   (327)      5.08
Sch2        46. Oeler Steven, Altstätten SG         1996 KTV Altstätten                 8.53,6      2.05,3  (1245)      4.40
PM          19. Oertle Nina                         2000 Altstätten SG                  4.58,8      0.25,2  (1987)      4.31
Schi1       20. Oesch Ramona, Oberriet SG           1998 KTV Oberiet                    8.44,5      1.22,7  (1626)      4.36
VM          69. Ottiger Swen, Werdenberg            1985 Berater Zentrum 1             24.07,4      6.55,3   (853)      4.55
Sch1        30. Percy Philipp, Balgach              1999 Jugi Balgach                   8.29,8      1.25,2  (1246)      4.28
Sch3        25. Percy Thomas, Balgach               1995 Jugi Balgach                   7.52,6      1.50,7  (1309)      4.08
SJog       ---  Petrolo Giuseppe, Lüchingen         1990 STV Lüchingen                  9.42,0      1.32,5   (328)      4.24
SJogi      ---  Petschnik Manon, Altstätten SG      1998 Pfadi St. Michael Altstät     12.06,9      2.36,5   (651)      5.30
KB         ---  Pezzoni Andrea, Altstätten SG       2002 KTV Altstätten                 1.27,8      0.36,0  (2232)      4.52
PK          32. Pezzoni Elia, Altstätten SG         2001 KTV Altstätten                 5.00,9      1.05,1  (1822)      4.33
VM          48. Pezzoni Enrico                      1971 Altstätten SG                 21.31,1      4.19,0   (866)      4.23
KG         ---  Pezzoni Gidela                      2005 Altstätten SG                  2.38,8      1.46,0  (2473)      8.49
Sch1        32. Pezzoni Jona, Altstätten SG         1999 KTV Altstätten                 8.34,8      1.30,2  (1247)      4.30
SJog       ---  Pfiffner Anton, Diepoldsau          1934 Jugi Marbach                  10.29,7      2.20,2   (329)      4.46
KB         ---  Pfundner Marco                      2003 Lüchingen                      1.29,1      0.37,3  (2285)      4.57
KG         ---  Pichler Alina                       2004 Lüchingen                      2.22,0      1.29,2  (2481)      7.53
VM          61. Piol Domenico                       1969 Gossau SG                     23.25,5      6.13,4   (879)      4.46
PK          20. Piol Gianluca                       2000 Gossau SG                      4.47,5      0.51,7  (1896)      4.21
KG         ---  Piol Lara                           2002 Gossau SG                      0.57,7      0.04,9  (1654)      3.12
VM          21. Planchet Rene, Widnau               1981 MILA Rheintal                 19.21,1      2.09,0   (884)      3.56
PM          42. Plüss Laura, Altstätten SG          2000 STV Altstätten                 5.24,5      0.50,9  (2024)      4.55
PM          43. Popp Alina, Altstätten SG           2001 KTV Altstätten                 5.25,3      0.51,7  (1988)      4.55
SJogi      ---  Popp Riana, Altstätten SG           1994 Pfadi St. Michael Altstät     12.09,7      2.39,3   (671)      5.31
SJogi      ---  Popp Soledad, Altstätten SG         1999 Pfadi St. Michael Altstät     12.06,3      2.35,9   (649)      5.30
PK          24. Portmann Gabriel, Untereggen        2001 LG Bodensee                    4.53,4      0.57,6  (1823)      4.26
KG         ---  Preisig Alea                        2002 Eichberg                       2.09,0      1.16,2  (2388)      7.10
PK          91. Preisig Janis                       2000 Eichberg                       5.52,9      1.57,1  (1824)      5.20
KG         ---  Preisig Nala                        2006 Eichberg                       3.04,3      2.11,5  (2389)     10.14
KG         ---  Prinz Cindy, Lüchingen              2002 STV Lüchingen                  1.11,3      0.18,5  (2390)      3.57
VM          18. Provinzano Ignazio, Mels            1975 Joggerträff Pfäffikon SZ      19.03,0      1.50,9   (896)      3.53
PK          18. Puerro Fabio                        2000 Altstätten SG                  4.46,3      0.50,5  (1866)      4.20
KB         ---  Quidiello Manuel                    2003 Widnau                         1.13,6      0.21,8  (2233)      4.05
PM          25. Quidiello Mireya                    2001 Widnau                         5.06,6      0.33,0  (1989)      4.38
Walking    ---  Ramseier Irene, Rebstein            1962 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     19.03,6       -----   (621)      8.39
KB         ---  Raunjak Ruben                       2002 Kriessern                      1.53,3      1.01,5  (2313)      6.17
SJogi      ---  Rechsteiner Bettina, Hinterforst    1993 Pfadi St. Michael Altstät     12.08,1      2.37,7   (657)      5.30
Schi2       32. Rechsteiner Dylan                   1997 Altstätten SG                  9.13,5      2.11,7  (1636)      4.51
SJogi      ---  Rechsteiner Jasmin, Altstätten SG   1994 Pfadi St. Michael Altstät     10.08,3      0.37,9   (665)      4.36
SJog       ---  Rechsteiner Lucas, Altstätten SG    1996 Pfadi St. Michael Altstät     10.07,0      1.57,5   (371)      4.35
Sch2         8. Rechsteiner Lukas, Altstätten SG    1996 KTV Altstätten                 7.06,1      0.17,8  (1249)      3.44
Sch1        51. Rechsteiner Marcel, Altstätten SG   1998 KTV Altstätten                 9.01,1      1.56,5  (1250)      4.44
Sch2        38. Rechsteiner Ruven                   1997 Lüchingen                      8.21,1      1.32,8  (1345)      4.23
VM          62. Regenschein Colophonius, Altstätten 1988 Bachreiner                    23.29,0      6.16,9   (870)      4.47
Sch1        22. Reich Michael, Marbach SG           1998 Jugi Marbach                   8.11,5      1.06,9  (1251)      4.18
PM          14. Reifler Larissa, Au SG              2000 STV Au                         4.51,5      0.17,9  (1990)      4.25
KB         ---  Reifler Pascal                      2002 Au SG                          0.51,8       -----  (2234)      2.52
S1M          3. Reim Stefan                         1970 St. Gallen                    34.10,6      3.46,0   (108)      3.50
VM          26. Reller Beat                         1968 Berneck                       20.01,9      2.49,8   (874)      4.05
KG         ---  Reller Seraina                      2002 Berneck                        2.01,2      1.08,4  (1641)      6.44
Schi2        2. Ricklin Nadia, St. Gallen           1997 LG Bodensee                    7.16,7      0.14,9  (1553)      3.49
Sch3         6. Ricklin Paul, St. Gallen            1995 LG Bodensee                    6.49,2      0.47,3  (1252)      3.35
KG         ---  Ritter Aylin                        2005 Altstätten SG                  2.24,9      1.32,1  (2443)      8.03
KG         ---  Ritter Bianca                       2002 Hinterforst                    1.23,8      0.31,0  (2458)      4.39
PM          77. Ritter Noelia                       2001 Altstätten SG                  5.54,8      1.21,2  (2029)      5.22
SJogi      ---  Ritter Priska                       1959 Widnau                        13.39,3      4.08,9   (622)      6.12
KG         ---  Ritter Sirin                        2005 Altstätten SG                  2.23,9      1.31,1  (2444)      7.59
PK          86. Ritz Lino, Balgach                  2000 Jugi Balgach                   5.40,2      1.44,4  (1825)      5.09
Walking    ---  Rodighiero Jacqueline, Lüchingen    1958 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     21.39,1       -----   (623)      9.50
KG         ---  Rodighiero Lara                     2006 Marbach SG                     2.57,5      2.04,7  (2391)      9.51
KG         ---  Rohner Aischa                       2003 Kriessern                      1.21,0      0.28,2  (2479)      4.30
PM           1. Rohner Hanna, Grabs                 2000 LG Lie/Werdenberg              4.33,6       -----  (2045)      4.08
KB         ---  Rohner Marco, Rebstein              2003 KITU TV Rebstein               1.39,6      0.47,8  (2235)      5.32
VM           9. Rohner Markus, Heerbrugg            1983 STV Au                        18.17,8      1.05,7   (875)      3.44
KG         ---  Rohner Salome                       2005 Altstätten SG                  2.28,1      1.35,3  (2486)      8.13
Schi2        8. Rohner Selina, Grabs                1996 LG Lie/Werdenberg              7.40,7      0.38,9  (1627)      4.02
Sch2        33. Rolli Patrick                       1996 Altstätten SG                  8.14,2      1.25,9  (1306)      4.20
S3M         10. Roos Peter                          1958 Goldach                       37.43,2      5.24,6    (56)      4.14
KB         ---  Roossien Jens                       2003 Eichberg                       1.23,1      0.31,3  (2276)      4.37
KB         ---  Rosenbohm Flynn                     2004 Berneck                        1.26,6      0.34,8  (2236)      4.48
VM          13. Rostetter Andri                     1979 St. Gallen                    18.33,8      1.21,7   (897)      3.47
S2M         31. Roth Markus                         1965 Sargans                       39.35,6      8.55,3    (57)      4.26
HKF         15. Rothen Jael                         1985 Berneck                       33.35,2     10.17,7   (236)      4.52
KG         ---  Rüegg Elea, Oberriet SG             2003 KTV Oberriet                   1.19,0      0.26,2  (2492)      4.23
Walking    ---  Rüegg Irene, Diepoldsau             1965 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     20.33,0       -----   (625)      9.20
KB         ---  Rüegg Noah, Oberriet SG             2002 KTV Oberriet                   0.56,2      0.04,4  (2237)      3.07
S1M         11. Rupp Stefan                         1978 Oberriet SG                   41.33,2     11.08,6   (101)      4.40
KG         ---  Ruppanner Jana                      2002 Marbach SG                     1.44,7      0.51,9  (2392)      5.49
Schi1       40. Ruppanner Luzia                     1998 Marbach SG                     9.29,0      2.07,2  (1628)      4.59
KB         ---  Ruppanner Timo                      2005 Marbach SG                     2.03,5      1.11,7  (2238)      6.51
VM          72. Rusca Remo                          1978 St. Gallen                    24.19,7      7.07,6   (825)      4.57
VF          16. Rusca-Sonderegger Heidi             1974 St. Gallen                    24.53,6      6.35,4  (1059)      5.04
SJogi      ---  Rusch Mirjam, Oberriet SG           1993 STV Oberiet-Eichenwies        11.36,0      2.05,6   (626)      5.16
Jun          1. Saguer Daniel, Sax                  1991 LG Lie-Werdenberg             16.58,8       -----   (891)      3.27
Schi2       43. Saldum Mirjana                      1996 Altstätten SG                  9.33,3      2.31,5  (1554)      5.01
PK          41. Satheeskumar Kivishan, Altstätten S 2001 STV Altstätten                 5.08,3      1.12,5  (1860)      4.40
S2M         22. Sauter Guido                        1964 Abtwil SG                     36.03,2      5.22,9   (117)      4.03
PK          12. Savoie Luc, Altstätten SG           2000 KTV Altstätten                 4.43,3      0.47,5  (1826)      4.17
Sch2        31. Savoie Marc                         1997 Altstätten SG                  8.00,9      1.12,6  (1333)      4.13
PM          94. Saxer Andrea                        2001 Montlingen                     6.16,5      1.42,9  (2042)      5.42
KG         ---  Saxer Katja                         2003 Montlingen                     1.26,9      0.34,1  (2489)      4.49
PM          97. Schaffner Melanie                   2001 St. Gallen                     6.32,1      1.58,5  (2050)      5.56
KB         ---  Schaffner Reto                      2004 St. Gallen                     1.27,2      0.35,4  (2316)      4.50
KB         ---  Schafhäutle Daniel, Balgach         2002 Jugi Balgach                   1.25,2      0.33,4  (2239)      4.44
PM          98. Schafhäutle Sabrina, Balgach        2000 Jugi Balgach                   6.35,9      2.02,3  (1991)      5.59
S1M          4. Schär Markus                        1970 Altenrhein                    34.29,6      4.05,0    (75)      3.52
S1M         13. Scharnweber Harry, Oberriet SG      1973 ThyssenKrupp Presta TecCe     50.30,9     20.06,3    (59)      5.40
KB         ---  Schegg Dominik, Oberriet SG         2003 KTV Oberriet                   1.46,4      0.54,6  (2240)      5.54
PM          36. Schegg Stefanie                     2000 Balgach                        5.18,0      0.44,4  (1993)      4.49
PK          25. Scheiwiler Luca                     2000 Altstätten SG                  4.53,8      0.58,0  (1867)      4.27
KG         ---  Scheiwiler Michelle                 2002 Altstätten SG                  1.33,3      0.40,5  (2459)      5.11
KB         ---  Schelling Juri                      2003 Altstätten SG                  1.13,3      0.21,5  (2278)      4.04
VM          73. Scherrer Bruno                      1967 Gams                          24.26,1      7.14,0   (826)      4.59
VF          19. Scherrer Carmen                     1971 Gams                          25.50,5      7.32,3  (1060)      5.16
SJogi      ---  Schick Angelina, Marbach SG         1993 Jugi Marbach                  11.40,4      2.10,0   (628)      5.18
SJog       ---  Schick Elmar, Marbach SG            1965 Jugi Marbach                  11.42,7      3.33,2   (330)      5.19
Schi1       14. Schick Flurina, Marbach SG          1998 Jugi Marbach                   8.25,2      1.03,4  (1556)      4.25
S2M          8. Schildknecht Richard                1964 St. Gallen                    33.20,2      2.39,9   (123)      3.44
Schi2       36. Schirgi Daria, Steinach             1997 LG Bodensee                    9.19,9      2.18,1  (1557)      4.54
KG         ---  Schlegel Alexandra                  2003 Oberriet SG                    1.31,7      0.38,9  (2394)      5.05
KG         ---  Schlegel Antonia                    2006 Oberriet SG                    2.41,6      1.48,8  (2395)      8.58
Sch2        49. Schlegel Janick                     1996 Oberriet SG                    9.11,2      2.22,9  (1294)      4.50
PK          80. Schlegel Nando                      2000 Oberriet SG                    5.34,8      1.39,0  (1849)      5.04
VM          31. Schlegel René                       1983 Mels                          20.20,1      3.08,0   (827)      4.09
Schi3       14. Schlegel Sabrina, Grabs             1993 LG Lie-Werdenberg              7.59,9      1.06,7  (1653)      4.12
Sch1        52. Schmalz Ramon, Oberriet SG          1999 STV Oberriet-Eichenwies        9.06,1      2.01,5  (1254)      4.47
Schi3       19. Schmid Anja, Altstätten SG          1995 STV Altstätten                 8.16,5      1.23,3  (1607)      4.21
Sch2        27. Schmid Damian, Marbach SG           1997 Jugi Marbach                   7.53,3      1.05,0  (1255)      4.09
S2M         29. Schmid Ernst, Marbach SG            1965 PihaMola Marbach              37.52,7      7.12,4    (78)      4.15
S2M          9. Schmid Fredy, Marbach SG            1964 MILA Rheintal                 33.26,5      2.46,2    (94)      3.45
Sch1         2. Schmid Jan, Marbach SG              1998 Jugi Marbach                   7.16,6      0.12,0  (1256)      3.49
PM          59. Schmid Lea                          2001 Balgach                        5.35,2      1.01,6  (2014)      5.04
PK          33. Schmid Marco, Au SG                 2000 STV Au                         5.01,6      1.05,8  (1827)      4.34
SJogi      ---  Schmid Nicole, Altstätten SG        1995 STV Altstätten                10.48,0      1.17,6   (676)      4.54
KG         ---  Schmid Patrizia, Au SG              2003 STV Au                         1.21,5      0.28,7  (2465)      4.31
Sch1        15. Schmid Simon                        1998 Balgach                        8.04,2      0.59,6  (1298)      4.14
KG         ---  Schmid Vera                         2002 Marbach SG                     0.52,8       -----  (2396)      2.56
HKM         18. Schmidheiny Christian, Berneck      1986 STV Au                        32.11,8      5.49,8    (60)      3.37
KG         ---  Schmidheiny Julia, Balgach          2005 STV Balgach                    2.20,5      1.27,7  (2461)      7.48
KG         ---  Schmidheiny Linda, Balgach          2003 STV Balgach                    1.59,9      1.07,1  (2460)      6.39
Schi2       47. Schmitter Joanna, Widnau            1997 Schule                        10.44,3      3.42,5  (1655)      5.39
SJog       ---  Schmitter Roland, Altstätten SG     1968 STV Eichberg                   8.48,8      0.39,3   (378)      4.00
KB         ---  Schneider Andrin, Rebstein          2003 Kitu TV Rebstein               1.22,4      0.30,6  (2247)      4.34
KG         ---  Schneider Anna, Altstätten SG       2003 STV Altstätten                 1.42,1      0.49,3  (2436)      5.40
PK          47. Schneider Benjamin                  2001 Altstätten SG                  5.11,7      1.15,9  (1874)      4.43
PM          86. Schneider Christina                 2000 Lüchingen                      6.02,8      1.29,2  (2033)      5.29
Schi1       50. Schneider Joanna                    1998 Altstätten SG                 10.08,1      2.46,3  (1615)      5.20
Schi1       46. Schneider Viviene                   ???? Altstätten SG                  9.47,0      2.25,2  (1614)      5.08
VM          33. Schnetzer Robert                    1978 Niederuzwil                   20.33,7      3.21,6   (883)      4.11
PK          34. Schnitzler Lars                     2001 Lüchingen                      5.02,2      1.06,4  (1828)      4.34
KB         ---  Schnitzler Malte                    2003 Lüchingen                      1.44,8      0.53,0  (2241)      5.49
Schi1       28. Schnoz Bettina, Altstätten SG       1998 STV Altstätten                 9.04,0      1.42,2  (1609)      4.46
Sch3        13. Schnoz Marco, Au SG                 1994 STV Au                         7.02,2      1.00,3  (1257)      3.42
Schi2        7. Schönenberger Andrea, Salez         1997 STV Oberriet-Eichenwies        7.34,7      0.32,9  (1558)      3.59
Sch3         5. Schönenberger Daniel, Salez         1994 STV Oberriet-Eichenwies        6.41,6      0.39,7  (1258)      3.31
PM          11. Schönenberger Marion, Salez         2001 STV Oberriet-Eichenwies        4.49,4      0.15,8  (1646)      4.23
VM          37. Schönenberger Peter, Salez          1959 LG LIE-Werdenberg             20.46,2      3.34,1   (828)      4.14
Schi3        6. Schönenberger Simone, Salez         1993 STV Oberriet-Eichenwies        7.34,9      0.41,7  (1647)      3.59
KG         ---  Schraner Celine                     2003 Altstätten SG                  1.27,8      0.35,0  (2397)      4.52
KG         ---  Schraner Mirjam                     2005 Altstätten SG                  2.05,6      1.12,8  (2398)      6.58
Sch2        24. Schumacher Rafael, Eichberg         1997 KTV Oberriet                   7.45,5      0.57,2  (1259)      4.05
Schi3       27. Schumacher Sabrina, Eichberg        1995 KTV Oberriet                   8.51,9      1.58,7  (1560)      4.39
KG         ---  Schweizer Yara                      2004 Widnau                         2.53,2      2.00,4  (2467)      9.37
SJogi      ---  Segmüller Flavia, Eichberg          1988 STV Eichberg                  12.01,4      2.31,0   (674)      5.27
S2M          6. Segmüller Roland, Eichberg          1960 MILA Rheintal                 33.02,5      2.22,2    (62)      3.42
PM          84. Seitz Michelle, Balgach             2001 Jugi Balgach                   6.01,1      1.27,5  (1995)      5.28
Schi2       48. Sennhauser Doris, Au SG             1997 STV Au                        13.33,8      6.32,0  (1561)      7.08
Schi2       45. Shirete Beluli                      1997 Altstätten SG                 10.34,5      3.32,7  (1610)      5.33
Schi3       23. Sieber Bianca                       1995 Lüchingen                      8.36,3      1.43,1  (1617)      4.31
Sch1        38. Sieber Cedric                       1998 Widnau                         8.45,1      1.40,5  (1260)      4.36
SJogi      ---  Sieber Fabienne, Altstätten SG      1991 AXA Winterthur 1              14.09,9      4.39,5   (680)      6.26
KG         ---  Sieber Leonie                       2003 Altstätten SG                  1.08,6      0.15,8  (2399)      3.48
Sch2        36. Sieber Marc                         1997 Balgach                        8.18,3      1.30,0  (1261)      4.22
S2M         38. Sieber Martin, Marbach SG           1961 Pihamola Rheintal             44.44,3     14.04,0    (86)      5.01
VF           3. Sieber Petra, Widnau                1984 Alpstein                      20.31,8      2.13,6  (1082)      4.11
KB         ---  Sieber Roman, Rebstein              2003 KITU TV Rebstein               1.42,7      0.50,9  (2242)      5.42
Sch2        14. Söldi Claudio, Altstätten SG        1997 RSR                            7.17,6      0.29,3  (1635)      3.50
SJog       ---  Söldi Fabian, Lüchingen             1995 Pfadi St. Michael Altstät     12.00,5      3.51,0   (368)      5.27
Sch1        35. Söldi Ramon, Altstätten SG          1999 STV Altstätten                 8.42,8      1.38,2  (1316)      4.35
KG         ---  Sonderegger Alessa, Altstätten SG   2003 STV Altstätten                 1.39,0      0.46,2  (2437)      5.30
PM          99. Sonderegger Svenja, Altstätten SG   2001 STV Altstätten                 6.56,8      2.23,2  (2430)      6.18
PM          46. Sorell Noelia, Balgach              2000 Jugi Balgach                   5.26,3      0.52,7  (1996)      4.56
KG         ---  Sorell Selena                       2005 Balgach                        2.12,3      1.19,5  (2400)      7.21
KG         ---  Spagnolli Giulia, Rebstein          2003 KITU TV Rebstein               1.31,1      0.38,3  (2401)      5.03
PM          62. Spangnolli Adina, Rebstein          2000 TV Rebstein                    5.38,9      1.05,3  (2048)      5.08
SJog       ---  Specker Martin, Altstätten SG       1994 Pfadi St. Michael Altstät     10.23,0      2.13,5   (367)      4.43
Sch3        20. Spichtig Nando, Wildhaus            1995 Sportverein STV Wildhaus-      7.26,9      1.25,0  (1262)      3.55
Sch1        14. Spirig Aaron                        1998 Balgach                        7.57,2      0.52,6  (1299)      4.11
KG         ---  Spirig Gwen                         2003 Diepoldsau                     2.12,6      1.19,8  (2422)      7.22
SJog       ---  Spirig Lars, Balgach                1976 Sportgruppe Werkheim Wyde     11.15,5      3.06,0   (333)      5.07
PM         101. Spirig Moira                        2001 Diepoldsau                     7.21,8      2.48,2  (2013)      6.41
S3M          4. Spohn Josef                         1955 St. Gallen                    33.47,9      1.29,3   (100)      3.47
SJogi      ---  Städler Evi, Altstätten SG          1986 STV Lüchingen                 11.48,0      2.17,6   (686)      5.21
PM          24. Stadler Jacqueline, Thal            2000 Jugi Thal                      5.06,0      0.32,4  (2015)      4.38
PK          84. Städler Luca, Altstätten SG         2001 STV Altstätten                 5.37,5      1.41,7  (1864)      5.06
KG         ---  Stadler Nadja, Thal                 2002 Jugi Thal                      1.04,6      0.11,8  (2421)      3.35
Sch2        16. Stadler Pascal, Thal                1996 LG Bodensee                    7.27,9      0.39,6  (1263)      3.55
SJog       ---  Städler Roland, Altstätten SG       1963 KTV Altstätten                 8.21,5      0.12,0   (334)      3.47
Jun         12. Städtler Lars, Lüchingen            1989 Bachreiner                    21.29,7      4.30,9   (869)      4.23
KG         ---  Stähli Laura, Altstätten SG         2002 STV Altstätten                 1.49,7      0.56,9  (2428)      6.05
PM           3. Stampfli Alessia, Altstätten SG     2001 KTV Altstätten                 4.39,0      0.05,4  (1998)      4.13
VF           6. Stampfli Eliane                     1970 Altstätten SG                 21.27,6      3.09,4  (1066)      4.22
Schi1        6. Stampfli Xenia, Altstätten SG       1999 KTV Altstätten                 7.40,0      0.18,2  (1562)      4.02
VM          78. Starlinger Alois                    1962 Widnau                        26.02,2      8.50,1   (830)      5.18
Sch3        26. Starlinger David                    1995 Widnau                         8.07,9      2.06,0  (1264)      4.16
PM          92. Starlinger Kim                      2001 Widnau                         6.11,2      1.37,6  (1999)      5.37
PM          82. Steffen Elena                       2000 Altstätten SG                  5.59,5      1.25,9  (2038)      5.26
Sch2        37. Steger Christof                     1997 Altstätten SG                  8.19,4      1.31,1  (1301)      4.22
KG         ---  Steger Margreth                     2002 Altstätten SG                  1.43,6      0.50,8  (2442)      5.45
SJog       ---  Steger Martin, Oberriet SG          1948 STV Oberriet-Eichenwies        8.09,5       -----   (346)      3.42
PK          30. Steger Sandro                       2000 Altstätten SG                  4.58,5      1.02,7  (1853)      4.31
SJogi      ---  Steier Nadine                       1992 Altstätten SG                 10.39,6      1.09,2   (690)      4.50
Schi1       51. Steiger Andrina                     1999 Diepoldsau                    10.15,6      2.53,8  (1640)      5.24
KG         ---  Steiger Anja                        2004 Lüchingen                      2.13,6      1.20,8  (2462)      7.25
SJog       ---  Steiger Beat, St. Gallen            1962 Schneggeposcht                10.37,5      2.28,0   (344)      4.49
KG         ---  Steiger Elea                        2004 Diepoldsau                     1.41,4      0.48,6  (1639)      5.38
SJog       ---  Steiger Heini, Altstätten SG        1966 AXA Winterthur 1              12.30,3      4.20,8   (384)      5.41
Sch3        23. Steiger Jérome, Altstätten SG       1995 www.bike-kids.ch               7.43,7      1.41,8  (1323)      4.04
KG         ---  Steiger Katharina, Rebstein         2003 KITU TV Rebstein               1.49,5      0.56,7  (2402)      6.05
PM          61. Steiger Livia                       2000 Diepoldsau                     5.37,9      1.04,3  (2049)      5.07
SJog       ---  Steiger Markus, Altstätten SG       1973 STV Lüchingen                 11.08,9      2.59,4   (335)      5.04
SJogi      ---  Steiger Nicole, Altstätten SG       1990 Pfadi St. Michael Altstät     15.58,5      6.28,1   (644)      7.15
KG         ---  Steiger Rina, Altstätten SG         2002 STV Altstätten                 1.16,5      0.23,7  (2441)      4.15
SJog       ---  Steiger Thomas, Balgach             1983 STV Lüchingen                 12.25,9      4.16,4   (336)      5.39
PM          41. Steiger Vanessa, Altstätten SG      2000 KTV Altstätten                 5.23,8      0.50,2  (2000)      4.54
KG         ---  Steiner Alina                       2002 Rüthi (Rheintal)               1.50,5      0.57,7  (2445)      6.08
KB         ---  Steiner Dario                       2004 Rüthi (Rheintal)               1.58,6      1.06,8  (2255)      6.35
S4M          2. Steiner Kurt                        1948 St. Gallen                    39.33,4      1.24,7   (120)      4.26
PM          31. Steinmann Iris, Wildhaus            2000 Sportverein STV Wildhaus-      5.11,8      0.38,2  (2001)      4.43
SJog       ---  Stiefken Marco, Rebstein            1992 TV Rebstein 2                  9.12,8      1.03,3   (392)      4.11
Schi2       12. Stieger Alina                       1997 Hinterforst                    7.55,5      0.53,7  (1618)      4.10
Sch1        57. Stieger Andy                        1999 Altstätten SG                  9.28,8      2.24,2  (1327)      4.59
Walking    ---  Stieger Angelika                    1964 Hinterforst                   20.03,1       -----   (679)      9.06
KG         ---  Stieger Chiara, Oberriet SG         2003 KTV Oberriet                   1.59,6      1.06,8  (2403)      6.38
Walking    ---  Stieger Domenica                    1994 Hinterforst                   20.00,4       -----   (678)      9.05
KG         ---  Stieger Jana                        2004 Altstätten SG                  2.18,4      1.25,6  (2404)      7.41
KG         ---  Stieger Julia                       2004 Oberriet SG                    2.25,7      1.32,9  (2405)      8.05
Sch2        34. Stieger Kenneth, Oberriet SG        1997 KTV Oberriet                   8.15,5      1.27,2  (1267)      4.20
Walking    ---  Stieger Martina                     1964 Hinterforst                   20.02,0       -----   (677)      9.06
KG         ---  Stieger Michelle, Rebstein          2004 KITU TV Rebstein               2.04,8      1.12,0  (2406)      6.56
Schi2       21. Stieger Nadine, Altstätten SG       1997 KTV Altstätten                 8.30,4      1.28,6  (1564)      4.28
KG         ---  Stieger Nina, Altstätten SG         2003 STV Altstätten                 1.46,0      0.53,2  (2438)      5.53
SJogi      ---  Stieger Patricia, Hinterforst       1994 Pfadi St. Michael Altstät     11.04,0      1.33,6   (669)      5.01
SJog       ---  Stieger Patrick, Altstätten SG      1999 Pfadi St. Michael Altstät     14.11,9      6.02,4   (365)      6.27
PM          35. Stieger Romina                      2001 Hinterforst                    5.16,9      0.43,3  (2035)      4.48
SJogi      ---  Stieger Simona, Hinterforst         1994 Pfadi St. Michael Altstät     13.02,5      3.32,1   (661)      5.55
PM          34. Stieger Tamara, Oberriet SG         2000 KTV Oberriet                   5.15,9      0.42,3  (2002)      4.47
PM           2. Stiel Indira, Au SG                 2000 STV Au                         4.37,4      0.03,8  (2034)      4.12
SJog       ---  Stillebacher Erich, Widnau          1959 Team Härtsch                  10.52,3      2.42,8   (342)      4.56
Sch1        53. Stillhart Adrian                    1998 Marbach SG                     9.11,4      2.06,8  (1268)      4.50
PM          58. Stillhart Rebecca                   2000 Marbach SG                     5.34,4      1.00,8  (2003)      5.04
KG         ---  Stöckl Aline                        2003 Diepoldsau                     1.30,0      0.37,2  (2485)      5.00
PM          64. Stöckl Tina                         2001 Diepoldsau                     5.40,7      1.07,1  (2041)      5.09
Sch3         3. Stöckli Michael, Buchs SG           1994 LG-LIE/Werdenberg              6.31,9      0.30,0  (1356)      3.26
SJog       ---  Stoop Claudio, Eichberg             1988 STV Eichberg                   8.51,0      0.41,5   (382)      4.01
Schi3       22. Stoop Denise                        1995 Heerbrugg                      8.26,4      1.33,2  (1659)      4.26
SJog       ---  Stoop Dominic, Eichberg             1987 STV Eichberg                   8.50,3      0.40,8   (379)      4.01
Sch1        47. Stoop Sandro                        1999 Heerbrugg                      8.54,6      1.50,0  (1351)      4.41
SJogi      ---  Strasser Brigitte                   1964 Widnau                        12.35,9      3.05,5   (691)      5.43
Sch3        12. Strässle Fabian                     1995 Altstätten SG                  6.59,6      0.57,7  (1269)      3.40
VM          66. Strässle Flavio, Rüthi (Rheintal)   1983 Mila Rheintal                 23.46,5      6.34,4   (865)      4.51
Sch1         8. Strässle Florin                     1998 Sax                            7.41,4      0.36,8  (1270)      4.02
HKF         12. Strässle Gabi                       1971 Sax                           30.50,4      7.32,9   (221)      4.28
SJogi      ---  Strub Silvia, Bad Ragaz             1965 AXA Winterthur 2              12.33,2      3.02,8   (681)      5.42
Sch2        43. Studach Carlo, Altstätten SG        1996 Jugi KTV                       8.28,6      1.40,3  (1312)      4.27
KB         ---  Stuedli Manuel                      2003 Altstätten SG                  1.26,0      0.34,2  (2312)      4.46
PM          73. Stuedli Melanie                     2001 Altstätten SG                  5.52,6      1.19,0  (2046)      5.20
Jui          5. Stump Vivien, Wildhaus              1992 Sportverein STV Wildhaus-     31.51,7     13.22,5  (1064)      6.30
Sch1        19. Sturzenegger Ryano                  1998 Balgach                        8.08,2      1.03,6  (1272)      4.16
KG         ---  Sulejmani Anita                     2002 Altstätten SG                  2.03,6      1.10,8  (2427)      6.52
Sch1        62. Sulejmani Fabian, Altstätten SG     1999 KTV Altstätten                10.09,4      3.04,8  (1325)      5.20
HKF          8. Sulser Daniela                      1968 Weite                         26.20,0      3.02,5   (207)      3.48
KG         ---  Sutter Felicia, Altstätten SG       2002 STV Altstätten                 1.44,7      0.51,9  (2439)      5.49
Sch1        59. Tagmann Raoul, Altstätten SG        1998 STV Altstätten                 9.44,5      2.39,9  (1318)      5.07
PK          44. Tagmann Ruben, Altstätten SG        2001 STV Altstätten                 5.10,0      1.14,2  (1865)      4.41
Schi1        7. Tanner Melanie, Lüchingen           1999 STV Lüchingen                  7.59,2      0.37,4  (1565)      4.12
VM          35. Tanner Remo                         1972 Berneck                       20.42,7      3.30,6   (831)      4.13
SJog       ---  Tanner Roland                       1961 Altstätten SG                 12.51,3      4.41,8   (391)      5.50
SJogi      ---  Tedde Giulia, Hinterforst           1995 STV Oberriet-Eichenwies       11.37,5      2.07,1   (630)      5.17
PK          48. Tharmapalan Archajan, Rebstein      2001 TV Rebstein                    5.12,5      1.16,7  (1830)      4.44
VM          29. Thoma Kevin, St. Gallen             1989 FC Raiffeisen                 20.10,2      2.58,1   (898)      4.06
VM          30. Thoma Marcel                        1959 St. Gallen                    20.14,0      3.01,9   (832)      4.07
VF          18. Thoma Rita                          1962 St. Gallen                    25.24,3      7.06,1  (1084)      5.11
HKM         13. Thür Daniel, Hinterforst            1988 STV Oberriet-Eichenwies       30.20,2      3.58,2    (10)      3.24
KG         ---  Thür Mara                           2005 Berneck                        1.39,8      0.47,0  (2408)      5.32
Schi3       30. Thür Ramona, Lüchingen              1995 STV Lüchingen                  9.11,6      2.18,4  (1566)      4.50
SJog       ---  Thür Raphael, Altstätten SG         1986 STV Lüchingen                  8.46,3      0.36,8   (337)      3.59
PK          53. Thür Simon, Oberriet SG             2001 KTV Oberriet                   5.15,2      1.19,4  (1831)      4.46
HKF         11. Thür Simone, Hinterforst            1987 STV Oberriet-Eichenwies       29.48,9      6.31,4   (205)      4.19
PK          49. Thür Stiven                         2001 Berneck                        5.13,1      1.17,3  (1832)      4.44
Sch1        42. Thurnheer Dennis                    1998 Rebstein                       8.50,3      1.45,7  (1342)      4.39
KG         ---  Thurnheer Jasmin                    2002 Balgach                        1.00,0      0.07,2  (2409)      3.20
SJog       ---  Thurnheer Markus                    1965 Au SG                         11.03,2      2.53,7   (388)      5.01
SJog       ---  Thurnheer Peter                     1969 Rebstein                      11.02,3      2.52,8   (389)      5.01
PM           9. Thurnheer Samira                    2000 Balgach                        4.47,7      0.14,1  (2004)      4.21
SJogi      ---  Thurnherr Kerstin, Oberriet SG      1993 STV Oberriet-Eichenwies       11.36,6      2.06,2   (631)      5.16
PK          68. Thurnherr Kevin, Au SG              2001 STV Au                         5.25,2      1.29,4  (1876)      4.55
PK          74. Thurnherr Simon                     2000 Montlingen                     5.30,1      1.34,3  (1889)      5.00
Walking    ---  Thurnherr Simone, Oberriet SG       1977 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     20.42,3       -----   (632)      9.24
KG         ---  Tiziani Adina                       2003 Marbach SG                     1.26,5      0.33,7  (2454)      4.48
Sch3        21. Tiziani Joshua, Marbach SG          1995 STV Au                         7.30,5      1.28,6  (1274)      3.57
Sch3         7. Tobler Jan, Marbach SG              1995 Jugi Marbach                   6.50,4      0.48,5  (1276)      3.36
VF          26. Tobler Natascha, Thal               1981 TV-Thal                       29.21,2     11.03,0  (1076)      5.59
Jun         13. Tolunay Samuel, Au SG               1990 STV Au                        22.13,7      5.14,9   (833)      4.32
KG         ---  Treichler Jessica                   2003 Eichberg                       1.28,6      0.35,8  (2476)      4.55
Sch2        40. Treichler Lukas, Eichberg           1997 KTV Oberriet                   8.23,1      1.34,8  (1277)      4.24
SJog       ---  Treichler Lukas, Eichberg           1997 Pfadi St. Michael Altstät     15.56,3      7.46,8   (375)      7.14
KG         ---  Treier Alisa                        2004 Marbach SG                     2.26,2      1.33,4  (2410)      8.07
KB         ---  Treier Fabio                        2002 Marbach SG                     1.15,9      0.24,1  (2244)      4.13
VM           8. Treier Michael                      1983 Marbach SG                    18.17,1      1.05,0   (834)      3.43
VF          14. Treier Patrizia                     1981 Marbach SG                    24.38,5      6.20,3  (1081)      5.01
VM          71. Trütsch Hanspeter                   1953 St. Gallen                    24.17,7      7.05,6   (900)      4.57
Sch3        29. Untersee Patrick                    1995 Altstätten SG                  8.19,0      2.17,1  (1340)      4.22
PK           3. Valdez Patrick, Altstätten SG       2000 KTV Altstätten                 4.27,2      0.31,4  (1835)      4.02
Schi3        9. Valdez Salome, Altstätten SG        1994 STV Oberriet-Eichenwies        7.48,5      0.55,3  (1567)      4.06
KB         ---  van Achter Arne, Lüchingen          2002 STV Lüchingen                  0.54,5      0.02,7  (2245)      3.01
KG         ---  van Den Hoogen Sanne, Rebstein      2002 KITU TV Rebstein               1.45,3      0.52,5  (2412)      5.51
Jun          7. Vetsch Donat, Grabs                 1992 LG Lie-Werdenberg             19.37,6      2.38,8   (894)      4.00
HKF          3. Vetsch Lea, Lichtensteig            1983 BTV Chur                      25.18,9      2.01,4   (204)      3.40
Sch3        31. Vinayagamoorthy Vithursun, Au SG    1995 STV Au                         8.33,6      2.31,7  (1278)      4.30
KG         ---  Vogt Andrea                         2004 Eichberg                       2.29,0      1.36,2  (2413)      8.16
PK          60. Vogt Fabian                         2000 Eichberg                       5.20,4      1.24,6  (1836)      4.51
Sch2        51. Vogt Raphael                        1997 Eichberg                      10.07,1      3.18,8  (1279)      5.19
Sch1        40. Vogt Samuel                         1998 Eichberg                       8.49,3      1.44,7  (1280)      4.38
Sch1        61. von Arburg Kevin, Balgach           1998 Jugi Balgach                  10.03,7      2.59,1  (1281)      5.17
Sch3        33. von Siebenthal Flavio               1994 Altstätten SG                 10.01,4      3.59,5  (1300)      5.16
SJogi      ---  von Sury Rebecca, Altstätten SG     1996 STV Altstätten                10.16,4      0.46,0   (675)      4.40
Sch2        19. Walser Patrick, Balgach             1996 Jugi Balgach                   7.30,9      0.42,6  (1282)      3.57
PM          51. Walser Sina, Balgach                2001 Jugi Balgach                   5.29,9      0.56,3  (2005)      4.59
VM          41. Walt Daniel, Lüchingen              1969 Donnschtig-Hüpfer             20.59,8      3.47,7   (843)      4.17
S4M          4. Walt Heinrich                       1947 Sennwald                      41.10,8      3.02,1    (68)      4.37
PK          19. Walt Mattia, Lüchingen              2000 STV Lüchingen                  4.46,9      0.51,1  (1837)      4.20
Sch1        12. Walt Sandro, Lüchingen              1998 Donnschtig-Hüpfer              7.55,5      0.50,9  (1297)      4.10
KB         ---  Walt Tobia Andrea, Lüchingen        2004 Donnschtig-Hüpfer              1.52,6      1.00,8  (2256)      6.15
S3M          3. Wälte Rolf, Rebstein                1958 MILA Rheintal                 33.44,3      1.25,7    (71)      3.47
PK          85. Wälter Benjamin, Rebstein           2000 TV Rebstein                    5.38,5      1.42,7  (1838)      5.07
KB         ---  Wälter Nicolas, Rebstein            2002 TV Rebstein                    1.45,4      0.53,6  (2246)      5.51
VM          65. Waser Hanspeter, Au SG              1951 Manos Veloshop Altstätten     23.39,7      6.27,6   (845)      4.49
Sch2        32. Wasescha Flavio                     1997 Hinterforst                    8.06,9      1.18,6  (1295)      4.16
KG         ---  Weber Andrina                       2003 Altstätten SG                  1.48,6      0.55,8  (2414)      6.02
Sch2        29. Weber Noel, Oberriet SG             1997 STV Oberriet-Eichenwies        7.54,5      1.06,2  (1283)      4.09
S2M         25. Weber Roland, Andwil SG             1964 LSV St. Gallen-Appenzell      36.40,1      5.59,8   (109)      4.07
Sch1        18. Weber Yannick, Montlingen           1998 STV Oberriet-Eichenwies        8.06,8      1.02,2  (1284)      4.16
PK          13. Weber Yven, Montlingen              2000 STV Oberriet-Eichenwies        4.43,7      0.47,9  (1839)      4.17
KG         ---  Weder Chiara, Oberriet SG           2002 KTV Oberriet                   1.05,3      0.12,5  (2415)      3.37
PK          43. Weder David, Au SG                  2000 STV Au                         5.09,4      1.13,6  (1841)      4.41
Sch2        48. Weder Fabian, Altstätten SG         1997 Klasse Fredi Frei              9.04,6      2.16,3  (1326)      4.46
PM           7. Weder Marlene                       2000 Oberriet SG                    4.46,2      0.12,6  (2006)      4.20
VM          59. Weder Peter                         1963 Oberriet SG                   22.49,4      5.37,3   (885)      4.39
PK          42. Weder Remo, Au SG                   2000 STV Au                         5.08,9      1.13,1  (1842)      4.40
PK          70. Wegener Max, Balgach                2000 Jugi Balgach                   5.27,4      1.31,6  (1873)      4.57
SJog       ---  Wehrli Ramon                        1988 Grabs                          8.38,5      0.29,0   (395)      3.55
S2M         14. Weiler Andreas, Altstätten SG       1967 MILA Rheintal                 34.01,2      3.20,9    (90)      3.49
KG         ---  Weiler Annika, Altstätten SG        2003 STV Altstätten                 1.47,6      0.54,8  (2440)      5.58
KB         ---  Weiler Timon                        2005 Altstätten SG                  2.06,9      1.15,1  (2308)      7.03
Schi1       37. Weltin Anna, Oberriet SG            1998 STV Oberriet-Eichenwies        9.18,9      1.57,1  (1568)      4.54
Sch2        45. Weltin Philipp, Oberriet SG         1997 STV Oberriet-Eichenwies        8.38,1      1.49,8  (1285)      4.32
KG         ---  Welzel Alessia                      2006 Rüthi (Rheintal)               3.12,0      2.19,2  (2416)     10.40
Walking    ---  Welzel Evelyn, Rüthi (Rheintal)     1974 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     19.59,3       -----   (633)      9.05
Sch3        24. Wettmer Marcel                      1993 Altstätten SG                  7.44,5      1.42,6  (1334)      4.04
Jun          6. Wettmer Peter, Altstätten SG        1989 Bachreiner                    18.48,1      1.49,3   (868)      3.50
SJog       ---  Widmer Max, Altstätten SG           1994 Pfadi St. Michael Altstät     10.06,4      1.56,9   (373)      4.35
S1F          8. Widmer Wendy                        1959 Altstätten SG                 32.56,9      4.31,8   (225)      4.46
PM          87. Wigger Corina, Balgach              2001 Jugi Balgach                   6.05,1      1.31,5  (2007)      5.31
Sch2        41. Wigger Michael, Balgach             1997 Jugi Balgach                   8.25,2      1.36,9  (1308)      4.25
Schi1       25. Wigger Rebecca, Balgach             1999 Jugi Balgach                   8.53,7      1.31,9  (1570)      4.40
PM          15. Wildi Melina, Unterwasser           2000 Sportverein STV Wildhaus-      4.54,5      0.20,9  (2009)      4.27
SJogi      ---  Willeit Sarah, Altstätten SG        2000 Pfadi St. Michael Altstät     10.09,8      0.39,4   (654)      4.37
VM          11. Willi Romeo                         1988 Altstätten SG                 18.21,3      1.09,2   (882)      3.44
S2M          5. Winiger Roland, St. Gallen          1968 LSV St.Gallen-Appenzell       32.27,1      1.46,8    (70)      3.38
VM          43. Wittwer Peter                       1954 Wittenbach                    21.19,3      4.07,2   (837)      4.21
Jun          4. Wohlwend Patrik, Sennwald           1990 STV Oberriet-Eichenwies       17.37,4      0.38,6   (838)      3.35
KB         ---  Würmli Fabian                       2002 Altstätten SG                  1.22,6      0.30,8  (2295)      4.35
PK          26. Würmli Michael                      2000 Altstätten SG                  4.54,3      0.58,5  (1881)      4.27
KB         ---  Wurster Gion                        2002 Balgach                        1.12,0      0.20,2  (2282)      4.00
PM          60. Wurster Seraina, Balgach            2000 Jugi Balgach                   5.37,4      1.03,8  (2010)      5.06
Schi1       54. Wüst Alessia, Oberriet SG           1999 KTV Oberriet                  10.20,7      2.58,9  (1571)      5.26
KG         ---  Wüst Anna-Joel, Oberriet SG         2002 KTV Oberriet                   1.41,0      0.48,2  (1992)      5.36
Schi2       25. Wüst Cassandra, Altstätten SG       1996 STV Altstätten                 8.54,7      1.52,9  (1605)      4.41
Sch3         9. Wüst Christian, Thal                1994 LG Bodensee                    6.56,6      0.54,7  (1287)      3.39
KB         ---  Wüst Florian, Oberriet SG           2002 KTV Oberriet                   1.07,3      0.15,5  (2248)      3.44
Schi2        5. Wüst Jasmin, Thal                   1996 LG Bodensee                    7.34,0      0.32,2  (1572)      3.58
Sch2        18. Wüst Michael, Thal                  1997 LG Bodensee                    7.30,1      0.41,8  (1288)      3.56
Walking    ---  Wüst Michaela, Widnau               1980 Bewegen. Mit Spass + Jaqu     18.41,8       -----   (634)      8.29
KB         ---  Wüst Nando, Oberriet SG             2005 KTV Oberriet                   1.49,0      0.57,2  (1840)      6.03
KG         ---  Wüst Simona, Oberriet SG            2003 KTV Oberriet                   1.12,6      0.19,8  (2417)      4.02
Schi2       18. Wüstiner Bianca                     1997 Altstätten SG                  8.26,8      1.25,0  (1619)      4.26
KB         ---  Zaech Matteo                        2002 Gams                           1.00,0      0.08,2  (2249)      3.20
PK           6. Zaech Nicola                        2000 Gams                           4.31,4      0.35,6  (1845)      4.06
VM          39. Zäch Norbert, Oberriet SG           1968 Männerriege KTV Oberriet      20.50,7      3.38,6   (847)      4.15
PK          14. Zäch Pascal, Oberriet SG            2000 KTV Oberriet                   4.44,3      0.48,5  (1844)      4.18
Sch1        54. Zäch Simon, Oberriet SG             1998 KTV Oberiet                    9.17,5      2.12,9  (1289)      4.53
KB         ---  Zai Janick                          2003 Oberriet SG                    1.15,3      0.23,5  (2250)      4.11
VM          67. Zehender Rolf                       1968 St. Gallen                    23.50,2      6.38,1   (864)      4.51
Jun         10. Zeller Pascal                       1992 Berneck                       21.07,1      4.08,3   (839)      4.18
S1F         12. Zellweger Edith                     1954 Salez                         42.40,3     14.15,2   (229)      6.11
PK           1. Ziegler Jan                         2000 Balgach                        3.55,8       -----  (1846)      3.34
Sch1         1. Ziegler Michael, Balgach            1998 STV Balgach                    7.04,6       -----  (1290)      3.43
VM          32. Zigerlig Christian, Marbach SG      1968 PihaMola Marbach              20.31,0      3.18,9   (862)      4.11
PK          15. Zigerlig Dominic, Oberriet SG       2000 KTV Oberriet                   4.44,8      0.49,0  (1847)      4.18
KG         ---  Zigerlig Julia, Oberriet SG         2002 KTV Oberriet                   1.13,0      0.20,2  (2418)      4.03
Schi1       59. Zimmermann Vivienne                 1998 Altstätten SG                 11.02,2      3.40,4  (1573)      5.48
KB         ---  Zoller Andrin, Au SG                2002 STV Au                         1.01,4      0.09,6  (2251)      3.24
Schi1       47. Zoller Chiara, Au SG                1998 STV Au                         9.52,0      2.30,2  (1574)      5.11
KG         ---  Zoller Ladina, Kriessern            2004 STV Kriessern                  1.40,3      0.47,5  (2496)      5.34
PM          95. Zoller Manon, Au SG                 2001 STV Au                         6.18,0      1.44,4  (2011)      5.43
PK          11. Zoller Mario, Au SG                 2001 STV Au                         4.41,8      0.46,0  (1877)      4.16
KG         ---  Zoller Samira, Au SG                2004 STV Au                         1.55,2      1.02,4  (2419)      6.24
VM          51. Zollet Cedric, Altstätten SG        1990 STV Altstätten                22.00,6      4.48,5   (852)      4.29
HKF          9. Züger Karin, Rapperswil SG          1972 TVU Unterstrass               27.31,5      4.14,0   (235)      3.59
KG         ---  Zünd Doris                          2003 Altstätten SG                  1.42,8      0.50,0  (2423)      5.42
PM          81. Zünd Jana, Altstätten SG            2001 STV Altstätten                 5.58,4      1.24,8  (2027)      5.25
PK          59. Zünd Janik                          2001 Altstätten SG                  5.18,8      1.23,0  (1848)      4.49
Schi1       44. Zünd Karin                          1999 Altstätten SG                  9.44,6      2.22,8  (1587)      5.07
Schi3        7. Zünd Katja, Kriessern               1993 Jugi KTV Kriessern             7.37,3      0.44,1  (1575)      4.00
KG         ---  Zünd Lia                            2003 Altstätten SG                  2.03,4      1.10,6  (2420)      6.51
Schi1        5. Zünd Michelle, Kriessern            1998 Jugi KTV Kriessern             7.31,2      0.09,4  (1576)      3.57
Schi3        4. Zünd Nina, Kriessern                1995 Jugi KTV Kriessern             7.29,8      0.36,6  (1577)      3.56
KB         ---  Zünd Noah                           2005 Altstätten SG                  1.32,1      0.40,3  (2252)      5.07
PK          52. Zünd Paavo                          2000 Marbach SG                     5.14,4      1.18,6  (1890)      4.45
Schi2       34. Zünd Petra                          1997 Altstätten SG                  9.15,4      2.13,6  (1579)      4.52
SJogi      ---  Zünd Raphaela, Altstätten SG        1997 Pfadi St. Michael Altstät     10.46,7      1.16,3   (667)      4.53
PK          71. Zurburg Ricardo                     2000 Altstätten SG                  5.28,0      1.32,2  (1884)      4.58
KG         ---  Züst Noée                           2004 Widnau                         2.52,3      1.59,5  (2468)      9.34

Total 1001



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.