(4) Piccolo Knaben (1.1km)

Altstätter Städtlilauf 2008 - (4) Piccolo Knaben (1.1km)

  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                        Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Ziegler Jan                         2000 Balgach                             3.55,8       -----  (1846)      3.34
    2. Thür Tim, Gonten                    2000 Jugi Gonten                         4.21,4      0.25,6  (1833)      3.57
    3. Valdez Patrick, Altstätten SG       2000 KTV Altstätten                      4.27,2      0.31,4  (1835)      4.02
    4. Langer Jim                          2001 Diepoldsau                          4.28,0      0.32,2  (1878)      4.03
    5. Eggenberger Chris                   2000 Au SG                               4.29,1      0.33,3  (1883)      4.04
    6. Zaech Nicola                        2000 Gams                                4.31,4      0.35,6  (1845)      4.06
    7. Mattle Curdin                       2000 Rüthi (Rheintal)                    4.31,9      0.36,1  (1851)      4.07
    8. Geisser Fabio                       2000 Diepoldsau                          4.35,8      0.40,0  (1892)      4.10
    9. Hutter Florian, Kriessern           2000 STV Oberriet-Eichenwies             4.37,6      0.41,8  (1816)      4.12
   10. Geisser Carlo                       2000 Diepoldsau                          4.40,8      0.45,0  (1891)      4.15
   11. Zoller Mario, Au SG                 2001 STV Au                              4.41,8      0.46,0  (1877)      4.16
   12. Savoie Luc, Altstätten SG           2000 KTV Altstätten                      4.43,3      0.47,5  (1826)      4.17
   13. Weber Yven, Montlingen              2000 STV Oberriet-Eichenwies             4.43,7      0.47,9  (1839)      4.17
   14. Zäch Pascal, Oberriet SG            2000 KTV Oberriet                        4.44,3      0.48,5  (1844)      4.18
   15. Zigerlig Dominic, Oberriet SG       2000 KTV Oberriet                        4.44,8      0.49,0  (1847)      4.18
   16. Hutter Tim, Au SG                   2000 STV Au                              4.45,3      0.49,5  (1817)      4.19
   17. Kessler Marvin                      2000 Braunwald                           4.45,9      0.50,1  (1882)      4.19
   18. Puerro Fabio                        2000 Altstätten SG                       4.46,3      0.50,5  (1866)      4.20
   19. Walt Mattia, Lüchingen              2000 STV Lüchingen                       4.46,9      0.51,1  (1837)      4.20
   20. Piol Gianluca                       2000 Gossau SG                           4.47,5      0.51,7  (1896)      4.21
   21. Frei Andreas                        2000 Widnau                              4.48,0      0.52,2  (1850)      4.21
   22. Dietsche Noell                      2001 Andwil SG                           4.48,7      0.52,9  (1870)      4.22
   23. Kobler Andreas                      2000 Rüthi (Rheintal)                    4.52,3      0.56,5  (1885)      4.25
   24. Portmann Gabriel, Untereggen        2001 LG Bodensee                         4.53,4      0.57,6  (1823)      4.26
   25. Scheiwiler Luca                     2000 Altstätten SG                       4.53,8      0.58,0  (1867)      4.27
   26. Würmli Michael                      2000 Altstätten SG                       4.54,3      0.58,5  (1881)      4.27
   27. Heckers Sebastian, Altstätten SG    2001 STV Altstätten                      4.54,8      0.59,0  (1863)      4.28
   28. Anrig Andreas, Balgach              2000 Jugi Balgach                        4.57,4      1.01,6  (1802)      4.30
   29. Küster Timo, Oberriet SG            2000 KTV Oberriet                        4.57,9      1.02,1  (1818)      4.30
   30. Steger Sandro                       2000 Altstätten SG                       4.58,5      1.02,7  (1853)      4.31
   31. Kälin Yanis, Altstätten SG          2001 STV Altstätten                      4.59,9      1.04,1  (1858)      4.32
   32. Pezzoni Elia, Altstätten SG         2001 KTV Altstätten                      5.00,9      1.05,1  (1822)      4.33
   33. Schmid Marco, Au SG                 2000 STV Au                              5.01,6      1.05,8  (1827)      4.34
   34. Schnitzler Lars                     2001 Lüchingen                           5.02,2      1.06,4  (1828)      4.34
   35. Neff Fabio                          2001 Gonten                              5.03,5      1.07,7  (1888)      4.35
   36. Bigler Jan, Lüchingen               2000 STV Lüchingen                       5.04,3      1.08,5  (1803)      4.36
   37. De Nardi Fabio, Altstätten SG       2000 STV Altstätten                      5.05,2      1.09,4  (1857)      4.37
   38. Fousseni Karim                      2000 Rebstein                            5.06,4      1.10,6  (1872)      4.38
   39. Bühner Tom                          2001 Balgach                             5.06,9      1.11,1  (1854)      4.39
   40. Breitenmoser Gabriel, Oberriet SG   2001 STV Oberriet-Eichenwies             5.07,7      1.11,9  (1894)      4.39
   41. Satheeskumar Kivishan, Altstätten S 2001 STV Altstätten                      5.08,3      1.12,5  (1860)      4.40
   42. Weder Remo, Au SG                   2000 STV Au                              5.08,9      1.13,1  (1842)      4.40
   43. Weder David, Au SG                  2000 STV Au                              5.09,4      1.13,6  (1841)      4.41
   44. Tagmann Ruben, Altstätten SG        2001 STV Altstätten                      5.10,0      1.14,2  (1865)      4.41
   45. Eugster Pascal, Altstätten SG       2001 KTV Altstätten                      5.10,6      1.14,8  (1806)      4.42
   46. Neff Basil                          2001 Hinterforst                         5.11,2      1.15,4  (1855)      4.42
   47. Schneider Benjamin                  2001 Altstätten SG                       5.11,7      1.15,9  (1874)      4.43
   48. Tharmapalan Archajan, Rebstein      2001 TV Rebstein                         5.12,5      1.16,7  (1830)      4.44
   49. Thür Stiven                         2001 Berneck                             5.13,1      1.17,3  (1832)      4.44
   50. Keel Cedric, Montlingen             2001 www.bike-kids.ch                    5.13,8      1.18,0  (1871)      4.45
   50. Mitter Joshua                       2001 Rebstein                            5.13,8      1.18,0  (1897)      4.45
   52. Zünd Paavo                          2000 Marbach SG                          5.14,4      1.18,6  (1890)      4.45
   53. Thür Simon, Oberriet SG             2001 KTV Oberriet                        5.15,2      1.19,4  (1831)      4.46
   54. Buschor Gian Fabio                  2001 Altstätten SG                       5.16,2      1.20,4  (1856)      4.47
   55. Eggenberger Manuel                  2001 Grabserberg                         5.16,6      1.20,8  (1887)      4.47
   56. Hegglin Manuel, Marbach SG          2001 TV Marbach                          5.17,1      1.21,3  (1813)      4.48
   57. Buschor Jodok                       2001 Altstätten SG                       5.17,8      1.22,0  (1869)      4.48
   58. Bechtiger Silas                     2001 Wald AR                             5.18,5      1.22,7  (1893)      4.49
   59. Zünd Janik                          2001 Altstätten SG                       5.18,8      1.23,0  (1848)      4.49
   60. Vogt Fabian                         2000 Eichberg                            5.20,4      1.24,6  (1836)      4.51
   61. Gschwend Fadri, Rebstein            2000 TV Rebstein                         5.20,9      1.25,1  (1810)      4.51
   62. Gächter Fabian, Oberriet SG         2000 STV Oberriet-Eichenwies             5.21,3      1.25,5  (1895)      4.52
   63. Hasler Gian-Luca                    2001 Oberriet SG                         5.22,0      1.26,2  (1812)      4.52
   64. Fässler Nico                        2000 Appenzell                           5.22,1      1.26,3  (1807)      4.52
   65. Keller Marvin                       2001 Steg im Tösstal                     5.22,7      1.26,9  (1886)      4.53
   66. Ulmann Severin, Appenzell           2000 Jugi Appenzell                      5.23,2      1.27,4  (1834)      4.53
   67. Welz Nino, Wald AR                  2001 Donnschtig-Hüpfer                   5.23,9      1.28,1  (1843)      4.54
   68. Thurnherr Kevin, Au SG              2001 STV Au                              5.25,2      1.29,4  (1876)      4.55
   69. Hermann Johannes Andreas, Reute AR  2000 TV Reute                            5.26,1      1.30,3  (1814)      4.56
   70. Wegener Max, Balgach                2000 Jugi Balgach                        5.27,4      1.31,6  (1873)      4.57
   71. Zurburg Ricardo                     2000 Altstätten SG                       5.28,0      1.32,2  (1884)      4.58
   72. Moser Lian, Hinterforst             2001 Donnschtig-Hüpfer                   5.28,5      1.32,7  (1821)      4.58
   73. Hangartner Marco, Lüchingen         2000 STV Lüchingen                       5.29,3      1.33,5  (1811)      4.59
   74. Thurnherr Simon                     2000 Montlingen                          5.30,1      1.34,3  (1889)      5.00
   75. Hofstetter Pascal, Wildhaus         2000 Sportverein STV Wildhaus-Alt S      5.30,6      1.34,8  (1815)      5.00
   76. Freund Daniel, Altstätten SG        2001 STV Altstätten                      5.31,1      1.35,3  (1859)      5.01
   77. Haller Gian, Altstätten SG          2001 STV Altstätten                      5.31,8      1.36,0  (1861)      5.01
   78. Federer Oliver, Heerbrugg           2001 Jugi Balgach                        5.32,5      1.36,7  (1808)      5.02
   79. Gobbo Luca                          2001 Eichberg                            5.33,2      1.37,4  (1809)      5.02
   80. Schlegel Nando                      2000 Oberriet SG                         5.34,8      1.39,0  (1849)      5.04
   81. Kuster Gabriel                      2000 Altstätten SG                       5.35,8      1.40,0  (1880)      5.05
   82. Ammann Domink, Oberriet SG          2000 KTV Oberriet                        5.36,4      1.40,6  (1801)      5.05
   83. Bachmann Joel                       ???? Wil SG                              5.36,9      1.41,1  (1879)      5.06
   84. Städler Luca, Altstätten SG         2001 STV Altstätten                      5.37,5      1.41,7  (1864)      5.06
   85. Wälter Benjamin, Rebstein           2000 TV Rebstein                         5.38,5      1.42,7  (1838)      5.07
   86. Ritz Lino, Balgach                  2000 Jugi Balgach                        5.40,2      1.44,4  (1825)      5.09
   87. Dietsche Karl, Oberegg              2000 TV Reute                            5.45,1      1.49,3  (1804)      5.13
   88. Spirig Kimi                         2001 Oberegg                             5.46,9      1.51,1  (1829)      5.15
   89. Alder Andrin, Altstätten SG         2001 STV Altstätten                      5.48,0      1.52,2  (1862)      5.16
   90. Engler Rino, Balgach                2001 Jugi Balgach                        5.51,4      1.55,6  (1805)      5.19
   91. Preisig Janis                       2000 Eichberg                            5.52,9      1.57,1  (1824)      5.20
   92. Hasenfratz Marco                    2001 Altstätten SG                       6.32,8      2.37,0  (1852)      5.57
   93. Beer Michael, Hinterforst           ???? TV Hinterfrost                      7.28,8      3.33,0  (2321)      6.48

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.