Altstätter Städtlilauf 2008 - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VM           3. Bodenmann Heinz, Gais               1988 Team Appenzell AR             17.40,0      0.27,9  (1365)      3.36
SJog       ---  Hochuli Jürg                        1956 Gais                          10.45,1      2.35,6   (341)      4.53
S1F         10. Nef Helen                           1964 Gais                          34.38,0      6.12,9   (219)      5.01
Schi2       15. Bislin Alexandra, Gams              1996 LG Lie-Werdenberg              8.12,1      1.10,3  (1652)      4.19
VM           5. Bislin Ernst, Gams                  1966 LG Lie-Werdenberg             17.52,3      0.40,2   (878)      3.38
Sch3         1. Bislin Philipp, Gams                1993 LG Lie-Werdenberg              6.01,9       -----  (1346)      3.10
Sch1         5. Hug Bryan, Gams                     1999 Laufgruppe Werdenberg-Lie      7.27,0      0.22,4  (1223)      3.55
Sch2         2. Kaiser Simon, Gams                  1996 LG Werdenberg / Liechtens      6.49,1      0.00,8  (1227)      3.35
VM          73. Scherrer Bruno                      1967 Gams                          24.26,1      7.14,0   (826)      4.59
VF          19. Scherrer Carmen                     1971 Gams                          25.50,5      7.32,3  (1060)      5.16
KB         ---  Zaech Matteo                        2002 Gams                           1.00,0      0.08,2  (2249)      3.20
PK           6. Zaech Nicola                        2000 Gams                           4.31,4      0.35,6  (1845)      4.06
HKM          3. Felfelle Tesfay                     1986 Genève                        26.44,6      0.22,6     (9)      3.00
VF          11. Kehl Susanne                        1982 Goldach                       23.14,8      4.56,6  (1078)      4.44
S3M         10. Roos Peter                          1958 Goldach                       37.43,2      5.24,6    (56)      4.14
S4M          6. Fischer Vinzenz                     1934 Goldau                        58.53,8     20.45,1   (844)      6.37
Sch1        46. Neff Dario                          1999 Gonten                         8.53,2      1.48,6  (1338)      4.40
PK          35. Neff Fabio                          2001 Gonten                         5.03,5      1.07,7  (1888)      4.35
KG         ---  Neff Tamara                         2003 Gonten                         1.27,4      0.34,6  (2500)      4.51
Sch1        27. Thür Arie, Gonten                   1998 Jugi Gonten                    8.19,9      1.15,3  (1273)      4.23
PK           2. Thür Tim, Gonten                    2000 Jugi Gonten                    4.21,4      0.25,6  (1833)      3.57
S4M          3. Beeli Karl                          1941 Gossau SG                     39.39,5      1.30,8    (93)      4.27
Schi3       20. Diem Vanessa, Gossau SG             1993 LAG Gossau                     8.18,6      1.25,4  (1517)      4.22
VM          61. Piol Domenico                       1969 Gossau SG                     23.25,5      6.13,4   (879)      4.46
PK          20. Piol Gianluca                       2000 Gossau SG                      4.47,5      0.51,7  (1896)      4.21
KG         ---  Piol Lara                           2002 Gossau SG                      0.57,7      0.04,9  (1654)      3.12
Sch2         5. Högger Florin, Grabs                1996 Lauftreff Werdenberg           6.58,7      0.10,4  (1222)      3.40
Schi3        3. Högger Nina, Grabs                  1994 Laufgruppe Werdenberg-Lie      7.25,4      0.32,2  (1530)      3.54
Schi2       38. Jäggi Alison                        1997 Grabs                          9.22,1      2.20,3  (1586)      4.55
Schi1        4. Jäggi Julia                         1999 Grabs                          7.30,0      0.08,2  (1585)      3.56
Schi1       55. Müller Seraina, Grabs               1999 LG Lie-Werdenberg             10.25,0      3.03,2  (1551)      5.28
PM          70. Müller Ursina, Grabs                2001 LG Lie-Werdenberg              5.50,0      1.16,4  (1985)      5.18
PM           1. Rohner Hanna, Grabs                 2000 LG Lie/Werdenberg              4.33,6       -----  (2045)      4.08
Schi2        8. Rohner Selina, Grabs                1996 LG Lie/Werdenberg              7.40,7      0.38,9  (1627)      4.02
Schi3       14. Schlegel Sabrina, Grabs             1993 LG Lie-Werdenberg              7.59,9      1.06,7  (1653)      4.12
Jun          7. Vetsch Donat, Grabs                 1992 LG Lie-Werdenberg             19.37,6      2.38,8   (894)      4.00
SJog       ---  Wehrli Ramon                        1988 Grabs                          8.38,5      0.29,0   (395)      3.55
Sch1        17. Eggenberger Adrian                  1998 Grabserberg                    8.06,3      1.01,7  (1337)      4.15
Schi1       39. Eggenberger Caroline                1999 Grabserberg                    9.22,4      2.00,6  (1629)      4.56
PK          55. Eggenberger Manuel                  2001 Grabserberg                    5.16,6      1.20,8  (1887)      4.47
Schi2       28. Eggenberger Melanie                 1996 Grabserberg                    8.58,5      1.56,7  (1630)      4.43
Sch1        20. Braunwalder Ramon                   1999 Grub AR                        8.08,9      1.04,3  (1206)      4.17

Total 42



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.