Altstätter Städtlilauf 2008 - nach Name "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HKF         13. Mägli Denise, Laupersdorf           1982 Brooks Women Running Team     31.39,6      8.22,1   (237)      4.35
KB         ---  Maier Florian, Tübach               2006 SZ Brend                       3.15,8      2.24,0  (2231)     10.52
HKM         33. Maier Gerd, Tübach                  1968 SZ Brend                      45.52,6     19.30,6    (48)      5.09
KG         ---  Maier Julie, Tübach                 2003 SZ Brend                       2.05,7      1.12,9  (2384)      6.59
VF          25. Maier Sandra, Tübach                1974 SZ Brend                      28.40,7     10.22,5  (1057)      5.51
Jun          8. Malgiaritta Noam                    1990 Zizers                        19.39,6      2.40,8   (881)      4.00
VM          70. Mannivo Rosario                     1972 Widnau                        24.17,0      7.04,9   (856)      4.57
S1F          2. Manser Frieda                       1966 Appenzell                     29.21,2      0.56,1   (218)      4.15
Sch2        42. Manser Lukas, Thal                  1997 LG Bodensee                    8.25,9      1.37,6  (1238)      4.26
Sch3        16. Manser Patrick, Thal                1995 LG Bodensee                    7.13,6      1.11,7  (1239)      3.48
VM           4. Manser Walter                       1977 Appenzell                     17.42,5      0.30,4  (1366)      3.36
Schi2       22. Marquart Anja, Eichberg             1996 VC Altstätten                  8.37,4      1.35,6  (1321)      4.32
SJog       ---  Matt Maximilian, Marbach SG         1941 Wagner Sportclub              12.12,4      4.02,9   (323)      5.32
Sch2         4. Matter Joel, Rebstein               1996 KITU TV Rebstein               6.51,7      0.03,4  (1240)      3.36
Schi1       24. Mattle Alina, Rüthi (Rheintal)      1998 TV Rüthi                       8.52,5      1.30,7  (1582)      4.40
PK           7. Mattle Curdin                       2000 Rüthi (Rheintal)               4.31,9      0.36,1  (1851)      4.07
Sch1        25. Mattle Lars, Oberriet SG            1998 KTV Oberriet                   8.17,2      1.12,6  (1241)      4.21
KB         ---  Mattle Livio                        2004 Rüthi (Rheintal)               1.24,1      0.32,3  (2254)      4.40
PM          32. Mattle Lorena, Oberriet SG          2001 KTV Oberriet                   5.14,2      0.40,6  (1982)      4.45
VM          56. Mattle Markus, Rüthi (Rheintal)     1967 Männerriege KTV Oberriet      22.33,5      5.21,4   (849)      4.36
Schi2        1. Mattle Melissa, Altstätten SG       1996 STV Oberriet-Eichenwies        7.01,8       -----  (1548)      3.42
Sch1        28. Mattle Nando                        1998 Altstätten SG                  8.20,6      1.16,0  (1336)      4.23
Schi3       10. Mattle Rahel, Rüthi (Rheintal)      1994 KTV Oberriet                   7.49,4      0.56,2  (1625)      4.07
PM          91. Mayerhofer Sara, Oberriet SG        2001 KTV Oberriet                   6.10,3      1.36,7  (1983)      5.36
PM          21. Meier Ariana, Berneck               2000 KTV Oberriet                   5.03,9      0.30,3  (1984)      4.36
VM          64. Meier Beat, Oberriet SG             1954 Männerriege KTV Oberriet      23.38,8      6.26,7   (848)      4.49
Sch2         9. Meier Domenik, Bühler               1997 TV Teufen                      7.08,7      0.20,4  (1348)      3.45
Schi3       14. Meier Larissa, Thal                 1995 LG Bodensee                    7.59,9      1.06,7  (1549)      4.12
KG         ---  Meier Samira                        2006 Steffisburg                    2.56,1      2.03,3  (2464)      9.47
Sch3        17. Meier Samuel, Bühler                1995 TV Teufen                      7.15,7      1.13,8  (1349)      3.49
KB         ---  Meier Tim                           2002 Altstätten SG                  1.13,8      0.22,0  (2287)      4.06
VM          82. Meierhans Stefan                    1968 Bern                          28.39,1     11.27,0   (867)      5.50
VM          22. Meile Christof, Kriessern           1967 KTV Kriessern                 19.23,3      2.11,2   (851)      3.57
VF           7. Meile Susanne                       1969 Kriessern                     21.32,6      3.14,4  (1067)      4.23
S3M          7. Merk Erwin, Romanshorn              1952 LG Wittenbach                 37.02,3      4.43,7    (49)      4.09
S1M          9. Merz Johannes                       1971 Rehetobel                     37.03,3      6.38,7    (50)      4.09
Schi3       18. Michel Alexandra                    1994 Dozwil                         8.14,1      1.20,9  (1580)      4.20
SJog       ---  Milivojevic David, Altstätten SG    1999 Pfadi St. Michael Altstät     14.06,9      5.57,4   (355)      6.24
SJog       ---  Misini Burim, Altstätten SG         1997 Pfadi St. Michael Altstät     11.01,3      2.51,8   (363)      5.00
SJogi      ---  Misini Sherivane, Altstätten SG     2000 Pfadi St. Michael Altstät     14.20,3      4.49,9   (653)      6.31
Schi3       28. Mitter Jessica                      1995 Rebstein                       8.56,6      2.03,4  (1666)      4.42
PK          50. Mitter Joshua                       2001 Rebstein                       5.13,8      1.18,0  (1897)      4.45
Schi1       34. Mitter Melanie                      1999 Rebstein                       9.15,4      1.53,6  (1665)      4.52
KG         ---  Mlodischewski Laura, Rebstein       2003 KITU TV Rebstein               1.46,5      0.53,7  (2385)      5.55
HKM         28. Möhl Michael                        1986 Diepoldsau                    39.25,7     13.03,7    (51)      4.25
PM          55. Monnat Alison                       2000 Rebstein                       5.32,3      0.58,7  (2031)      5.02
S2M         28. Moschen Reto                        1965 Diepoldsau                    37.51,4      7.11,1    (74)      4.15
SJogi      ---  Moser Andrea, Altstätten SG         1994 Pfadi St. Michael Altstät     13.02,2      3.31,8   (672)      5.55
S2M         33. Moser Hansruedi, Hinterforst        1959 Donnschtig-Hüpfer             39.41,1      9.00,8    (52)      4.27
PK          72. Moser Lian, Hinterforst             2001 Donnschtig-Hüpfer              5.28,5      1.32,7  (1821)      4.58
Schi3       21. Moser Marisa, Appenzell             1995 TV Appenzell                   8.20,9      1.27,7  (1663)      4.23
Sch1         6. Moser Timon, Hinterforst            1998 Donnschtig-Hüpfer              7.30,7      0.26,1  (1243)      3.57
SJogi      ---  Müggler Elena, Lüchingen            2000 Pfadi St. Michael Altstät     12.13,2      2.42,8   (650)      5.33
SJog       ---  Müggler Lukas, Lüchingen            1998 Pfadi St. Michael Altstät     11.25,9      3.16,4   (362)      5.11
SJog       ---  Müggler Rafael, Lüchingen           1996 Pfadi St. Michael Altstät     11.54,4      3.44,9   (370)      5.24
Schi1       55. Müller Seraina, Grabs               1999 LG Lie-Werdenberg             10.25,0      3.03,2  (1551)      5.28
PM          70. Müller Ursina, Grabs                2001 LG Lie-Werdenberg              5.50,0      1.16,4  (1985)      5.18
Sch2        25. Muntwyler Robin, Amriswil           1997 TV Amriswil                    7.46,9      0.58,6  (1353)      4.05

Total 58



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.