Altstätter Städtlilauf 2008 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KB         ---  Bächer Gian                         2005 Oberlunkhofen                  2.57,3      2.05,5  (2303)      9.51
KG         ---  Bächer Sina                         2004 Oberlunkhofen                  2.08,1      1.15,3  (2488)      7.07
PK          83. Bachmann Joel                       ???? Wil SG                         5.36,9      1.41,1  (1879)      5.06
KB         ---  Bachmann Robbie, Altstätten SG      2003 STV Altstätten                 1.48,7      0.56,9  (2262)      6.02
PM          74. Bachmann Sarina, Altstätten SG      2001 STV Lüchingen                  5.53,1      1.19,5  (1952)      5.21
SJogi      ---  Baddams Katie                       1973 Berneck                       12.34,2      3.03,8   (688)      5.42
HKF          6. Badertscher Seraina                 1983 Bern                          26.04,7      2.47,2   (201)      3.46
VM           1. Bähler René, Rickenbach b. Wil      1962 LSC Wil                       17.12,1       -----   (893)      3.30
VF          21. Baldegger Barbara                   1980 Niederuzwil                   26.56,6      8.38,4  (1080)      5.29
KB         ---  Bandel Jefferson, Oberriet SG       2003 STV Oberriet-Eichenwies        1.54,7      1.02,9  (2318)      6.22
Schi1       26. Bandel Vanessa, Lüchingen           1998 www.bike-kids.ch               8.54,1      1.32,3  (1600)      4.41
S2M         11. Bänziger Peter, Rehetobel           1959 SV Rehetobel                  33.40,8      3.00,5    (99)      3.47
PM          69. Bartholet Linda                     2000 Hinterforst                    5.48,3      1.14,7  (2012)      5.16
KB         ---  Bartholet Niklaus                   2004 Altstätten SG                  2.17,1      1.25,3  (2311)      7.37
VM          45. Bartholet Roland                    1969 Hinterforst                   21.26,6      4.14,5   (872)      4.22
KB         ---  Bartholet Roy                       2002 Hinterforst                    1.08,5      0.16,7  (2253)      3.48
SJogi      ---  Baumann Andrea, Thal                1990 TV-Thal                       12.11,6      2.41,2   (683)      5.32
Walking    ---  Baumann Hubert                      1957 Bad Ragaz                     16.34,4       -----   (684)      7.32
KB         ---  Baumann Jan                         2004 Appenzell                      1.33,4      0.41,6  (2207)      5.11
PM          10. Baumann Jill, Diepoldsau            2000 SVD Diepoldsau                 4.48,3      0.14,7  (1953)      4.22
KG         ---  Baumann Joyce                       2004 Diepoldsau                     1.37,6      0.44,8  (2351)      5.25
Schi2       11. Baumann Robine, Diepoldsau          1996 SVD Diepoldsau                 7.53,9      0.52,1  (1507)      4.09
SJogi      ---  Baumgartner Corinne, Oberriet SG    1996 STV Oberriet-Eichenwies       11.38,2      2.07,8   (602)      5.17
SJogi      ---  Baumgartner Denise                  1993 Altstätten SG                 10.39,0      1.08,6   (689)      4.50
SJog       ---  Baumgartner Fredy, Herisau          1980 STV Lüchingen                  9.38,5      1.29,0   (301)      4.22
KG         ---  Baumgartner Lena, Rebstein          2003 KITU TV Rebstein               1.59,9      1.07,1  (2352)      6.39
Sch3        10. Baumgartner Marco                   1993 Altstätten SG                  6.57,4      0.55,5  (1335)      3.39
Schi1       32. Baumgartner Simone, Oberriet SG     1999 STV Oberiet-Eichenwies         9.13,4      1.51,6  (1508)      4.51
HKF          5. Bechtiger Iris, Wald AR             1973 SV Rehetobel                  25.42,2      2.24,7  (1052)      3.43
PM          13. Bechtiger Sarina                    2000 Wald AR                        4.50,8      0.17,2  (1644)      4.24
PK          58. Bechtiger Silas                     2001 Wald AR                        5.18,5      1.22,7  (1893)      4.49
S4M          3. Beeli Karl                          1941 Gossau SG                     39.39,5      1.30,8    (93)      4.27
PK          93. Beer Michael, Hinterforst           ???? TV Hinterfrost                 7.28,8      3.33,0  (2321)      6.48
PM          16. Bellino Anna-Lena, Marbach SG       2001 Jugi Marbach                   4.55,2      0.21,6  (1954)      4.28
KG         ---  Bellino Carla                       2003 Marbach SG                     1.23,3      0.30,5  (2424)      4.37
S2M         18. Bellino Vito, Marbach SG            1968 PihaMola Marbach              35.19,0      4.38,7    (73)      3.58
SJogi      ---  Benz Alina, Altstätten SG           1997 STV Altstätten                10.09,0      0.38,6  (1606)      4.36
VM          47. Benz Elmar, Appenzell               1978 KTV Oberriet                  21.30,2      4.18,1   (886)      4.23
S2M          7. Benz Felix, Heerbrugg               1960 MILA Rheintal                 33.17,2      2.36,9    (96)      3.44
SJog       ---  Benz Heini                          1956 Altstätten SG                  9.56,5      1.47,0   (339)      4.31
PM          33. Benz Renée, Altstätten SG           2000 STV Altstätten                 5.15,1      0.41,5  (2028)      4.46
SJog       ---  Benz Roger, Altstätten SG           1966 STV Altstätten                 9.45,4      1.35,9   (348)      4.26
Sch1        36. Benz Sean, Altstätten SG            1998 STV Altstätten                 8.43,4      1.38,8  (1313)      4.35
SJog       ---  Benz Silas, Marbach SG              2000 Pfadi St. Michael Altstät     12.07,5      3.58,0   (359)      5.30
PM          45. Benz Simea, Altstätten SG           2001 STV Altstätten                 5.25,8      0.52,2  (2017)      4.56
SJog       ---  Bergmann Carlo, Altstätten SG       1993 Pfadi St. Michael Altstät     11.53,6      3.44,1   (366)      5.24
SJogi      ---  Bergmann Sarah, Altstätten SG       1995 Pfadi St. Michael Altstät     10.16,9      0.46,5   (656)      4.40
SJog       ---  Bergmann Tobia, Altstätten SG       1998 Pfadi St. Michael Altstät     10.57,1      2.47,6   (357)      4.58
S3M          9. Bernegger Andy, Altstätten SG       1956 SC Ego-Kiefer                 37.36,5      5.17,9    (24)      4.13
Sch3        19. Bernet Christian, Dietfurt          1995 Jugi Bütschwil                 7.24,9      1.23,0  (1204)      3.54
Sch3        11. Bernet Martin, Dietfurt             1994 Jugi Bütschwil                 6.58,0      0.56,1  (1205)      3.40
VF          17. Bernhardsgrütter Stefanie           1986 Rapperswil SG                 25.09,6      6.51,4  (1079)      5.08
HKF          2. Berri Annina, Näfels                1980 fischli-bike.ch               24.50,5      1.33,0   (206)      3.36
Schi3        5. Betschart Sarina, Kriessern         1994 KTV Kriessern                  7.32,8      0.39,6  (1660)      3.58
Sch2         3. Betschart Tobias, Kriessern         1996 KTV Kriessern                  6.50,1      0.01,8  (1352)      3.35
SJogi      ---  Biedermann Aline, Altstätten SG     1994 Pfadi St. Michael Altstät     12.10,8      2.40,4   (666)      5.32
VM          14. Bieri Christian                     1977 Rheineck                      18.40,3      1.28,2   (803)      3.48
Sch1        11. Bigger Manuel, Widnau               1998 FC Widnau                      7.54,2      0.49,6  (1296)      4.09
PK          36. Bigler Jan, Lüchingen               2000 STV Lüchingen                  5.04,3      1.08,5  (1803)      4.36
KG         ---  Bischof Lena, Rebstein              2002 KITU TV Rebstein               2.03,8      1.11,0  (2353)      6.52
Sch1        65. Bischof Lukas                       1999 Rebstein                      10.27,3      3.22,7  (1310)      5.30
PM          76. Bischof Michelle, Rebstein          2001 TV Rebstein                    5.54,2      1.20,6  (2019)      5.22
KB         ---  Bischof Noah                        2003 Kriessern                      1.34,2      0.42,4  (2279)      5.14
Schi3       17. Bischof Rahel                       1994 Eichberg                       8.06,1      1.12,9  (1632)      4.15
Schi3       13. Bischof Ronja                       1993 Eichberg                       7.57,3      1.04,1  (1631)      4.11
SJogi      ---  Bischofberger Corinne, Oberegg      1970 TV Reute                      15.09,4      5.39,0   (603)      6.53
S2M         10. Bischofberger Guido, Oberegg        1968 TV Reute                      33.29,5      2.49,2    (25)      3.45
SJogi      ---  Bischofberger Lena, Oberegg         2002 Kitu Oberegg                  15.08,4      5.38,0   (604)      6.52
SJog       ---  Bischofberger Manuel, Oberegg       2000 Kitu Oberegg                  12.56,8      4.47,3   (303)      5.53
VF          12. Bischofberger Manuela, Balgach      1979 Berater Zentrum 1             24.01,2      5.43,0  (1071)      4.54
KB         ---  Bischofberger Tim                   2004 Weissbad                       1.57,6      1.05,8  (2307)      6.32
SJog       ---  Bischofberger Urban, Kriessern      1974 TV Reute                      10.58,3      2.48,8   (304)      4.59
KG         ---  Bischofberger Yara                  2002 Weissbad                       2.18,5      1.25,7  (2493)      7.41
Schi2       15. Bislin Alexandra, Gams              1996 LG Lie-Werdenberg              8.12,1      1.10,3  (1652)      4.19
VM           5. Bislin Ernst, Gams                  1966 LG Lie-Werdenberg             17.52,3      0.40,2   (878)      3.38
Sch3         1. Bislin Philipp, Gams                1993 LG Lie-Werdenberg              6.01,9       -----  (1346)      3.10
VF          24. Bleichenbacher Silvia               1965 Rorschacherberg               27.59,9      9.41,7  (1065)      5.42
KB         ---  Blöchlinger Nando                   2005 Hinterforst                    2.59,2      2.07,4  (2270)      9.57
VM           3. Bodenmann Heinz, Gais               1988 Team Appenzell AR             17.40,0      0.27,9  (1365)      3.36
VF          10. Böhme Ricarda                       1978 Rehetobel                     23.11,7      4.53,5   (892)      4.44
VM          54. Bohren Marco                        1974 Waldkirch                     22.30,1      5.18,0   (804)      4.35
Schi2       31. Boehrer Enya                        1997 Heerbrugg                      9.12,7      2.10,9  (1638)      4.50
Sch1        13. Boehrer Jaro                        1999 Heerbrugg                      7.56,4      0.51,8  (1341)      4.10
S3M         12. Bollhalder Rolf                     1956 Teufen AR                     39.09,6      6.51,0   (125)      4.24
S2M         17. Bolliger Armin                      1960 Hohentannen                   34.25,5      3.45,2   (114)      3.52
SJogi      ---  Bont Noemi, Altstätten SG           1996 Pfadi St. Michael Altstät     10.11,4      0.41,0   (659)      4.37
SJog       ---  Bont Pascal, Altstätten SG          1994 Pfadi Altstätten              12.03,8      3.54,3   (349)      5.29
SJogi      ---  Bont Tanya, Altstätten SG           1998 Pfadi St. Michael Altstät     11.53,0      2.22,6   (652)      5.24
Schi1       13. Bont Tanya                          1998 Altstätten SG                  8.24,7      1.02,9  (1621)      4.25
Sch1         7. Boppart Noah                        1998 Oberuzwil                      7.40,8      0.36,2  (1357)      4.02
VM          74. Bosshard Rene, Altstätten SG        1968 www.bike-kids.ch              24.35,5      7.23,4   (860)      5.01
SJog       ---  Bosshart Philipp                    1960 Lüchingen                     14.10,8      6.01,3   (385)      6.26
Sch2        35. Bosshart Raphael, Altstätten SG     1997 STV Altstätten                 8.17,4      1.29,1  (1317)      4.21
S3M          6. Brändle Otmar, Andwil SG            1958 LSV St. Gallen-Appenzell      35.48,3      3.29,7   (110)      4.01
Sch1        20. Braunwalder Ramon                   1999 Grub AR                        8.08,9      1.04,3  (1206)      4.17
Sch1        24. Breitenmoser Dario, Oberriet SG     1999 STV Oberriet-Eichenwies        8.13,9      1.09,3  (1207)      4.19
Sch2        30. Breitenmoser Dave, Oberriet SG      1997 STV Oberriet-Eichenwies        7.59,9      1.11,6  (1208)      4.12
PK          40. Breitenmoser Gabriel, Oberriet SG   2001 STV Oberriet-Eichenwies        5.07,7      1.11,9  (1894)      4.39
SJog       ---  Breu Roger, Berneck                 1982 TV Reute                       9.57,4      1.47,9   (387)      4.31
Schi3       35. Brocker Celine, Lüchingen           1995 STV Lüchingen                  9.46,4      2.53,2  (1510)      5.08
SJog       ---  Brocker Damian, Lüchingen           1999 Pfadi St. Michael Altstät     10.05,1      1.55,6   (361)      4.35
Schi2       39. Brocker Julia, Altstätten SG        1997 Jugi Lüchingen                 9.24,8      2.23,0  (1642)      4.57
PM          78. Brocker Nadina, Marbach SG          2001 Jugi Marbach                   5.55,7      1.22,1  (1955)      5.23
KG         ---  Broger Elena, Rebstein              2003 KITU TV Rebstein               1.58,9      1.06,1  (2354)      6.36
KB         ---  Brouwer Robin, Rebstein             2003 KITU TV Rebstein               1.50,3      0.58,5  (2208)      6.07
SJog       ---  Bruderer Marlon, Lüchingen          1998 Pfadi St. Michael Altstät      9.54,0      1.44,5   (356)      4.30
PM           4. Brunner Fabia, Altstätten SG        2000 KTV Altstätten                 4.41,3      0.07,7  (1956)      4.15
Schi2       13. Brunner Jana                        1997 Altstätten SG                  8.03,4      1.01,6  (1511)      4.14
Schi3        2. Brunner Salome, Altstätten SG       1994 KTV Altstätten                 7.04,4      0.11,2  (1512)      3.43
VM          46. Büchel Daniel, Rebstein             1988 TV Rebstein                   21.28,5      4.16,4   (888)      4.22
S2M         20. Büchel Helmut, Heerbrugg            1964 MILARheintal                  35.36,5      4.56,2   (119)      4.00
PM          43. Büchel Janine, Oberriet SG          2001 STV Oberriet-Eichenwies        5.25,3      0.51,7  (1957)      4.55
KB         ---  Büchel Jarno, Oberriet SG           2006 STV Oberriet-Eichenwies        3.13,0      2.21,2  (2315)     10.43
KB         ---  Büchel Maik, CH                     2003 STV Oberriet-Eichenwies        1.36,9      0.45,1  (2317)      5.23
KB         ---  Büchel Manuel                       2003 Marbach SG                     1.31,2      0.39,4  (2209)      5.04
SJog       ---  Büchel Marco, Rebstein              1988 TV Rebstein 2                  8.42,0      0.32,5   (393)      3.57
KG         ---  Büchel Sina                         2002 Marbach SG                     1.15,8      0.23,0  (2355)      4.12
SJog       ---  Bucher Joerg                        1953 Altstätten SG                  9.43,0      1.33,5   (305)      4.25
HKF         18. Buchs Andrea                        1965 Diepoldsau                    43.01,2     19.43,7   (211)      6.14
S2M         32. Buchwald Arnt, A-Dornbirn           1968 LSG Vorarlberg                39.40,2      8.59,9   (103)      4.27
VM          25. Bühler Daniel                       1970 Altstätten SG                 19.47,3      2.35,2  (9450)      4.02
VM          10. Bühler Ueli, Thal                   1993 TRI TOP Team Rheintal         18.19,4      1.07,3   (890)      3.44
Sch1        56. Bühner Elliot, Balgach              1999 Jugi Balgach                   9.19,3      2.14,7  (1209)      4.54
PK          39. Bühner Tom                          2001 Balgach                        5.06,9      1.11,1  (1854)      4.39
KG         ---  Bünter Leonie                       2005 Lüchingen                      2.39,0      1.46,2  (2456)      8.50
KG         ---  Bünter Linda                        2004 Lüchingen                      1.54,2      1.01,4  (2457)      6.20
Schi1        9. Bürki Andrea, Berneck               1998 STV Berneck                    8.14,9      0.53,1  (1633)      4.20
Schi1       52. Bürki Stefanie, Balgach             1998 Jugi Balgach                  10.16,2      2.54,4  (1514)      5.24
PM          75. Buschor Alisa Joana                 2001 Altstätten SG                  5.53,6      1.20,0  (2020)      5.21
KG         ---  Buschor Alisa-Jona, Altstätten SG   ???? KTV Altstätten                11.35,0     10.42,2  (1958)     38.36
VM           7. Buschor Andreas                     1973 Altstätten SG                 18.09,5      0.57,4   (855)      3.42
PK          54. Buschor Gian Fabio                  2001 Altstätten SG                  5.16,2      1.20,4  (1856)      4.47
KG         ---  Buschor Hanna                       2003 Altstätten SG                  1.58,8      1.06,0  (2447)      6.36
Sch2        15. Buschor Jesco                       1996 Altstätten SG                  7.25,9      0.37,6  (1347)      3.54
PK          57. Buschor Jodok                       2001 Altstätten SG                  5.17,8      1.22,0  (1869)      4.48
SJogi      ---  Buschor Karin                       1973 Altstätten SG                 10.02,2      0.31,8   (643)      4.33
Schi1       15. Buschor Lucila, Altstätten SG       1998 KTV Altstätten                 8.28,7      1.06,9  (1515)      4.27
KG         ---  Buschor Luisa                       2005 Altstätten SG                  2.27,0      1.34,2  (2446)      8.10
Schi1       29. Buschor Selina                      ???? Altstätten SG                  9.05,3      1.43,5  (2026)      4.47
SJogi      ---  Buschor Suphawadee                  1973 Altstätten SG                 15.50,3      6.19,9   (324)      7.11
SJog       ---  Buschor Sven                        1974 Heerbrugg                     16.46,9      8.37,4   (306)      7.37

Total 141



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.