Aegeriseelauf 2008 - nach Ortschaft "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S2          29. Ochsner Rolf                        1965 Lachen SZ                     53.47,3      7.44,1   (379)  
S1          48. Luedi Marcel, Langenthal            1974 Luedi Sport                   57.43,2     10.35,5   (795)  
H           20. Wälchli Jan                         1976 Langenthal                    53.15,2      8.13,5  (1220)  
H           51. Lenherr Marco                       1980 Langnau am Albis              58.58,9     13.57,2   (314)  
D3          27. Meienhofer Judith                   1967 Langnau am Albis            1:09.54,1     16.51,2   (342)  
D4          56. Pfister Maria, Langnau am Albis     1945 SSC Langnau a.A.            1:26.47,9     26.36,6   (785)  
S3         115. Raess Samuel, Langnau am Albis      1956 SSC Langnau                 1:14.06,1     23.59,4  (1561)  
P2          51. Raess Samuel+Raess Susi             1956 Langnau am Albis            1:18.46,7     26.46,6  (5061)  
S2          63. Vogel Bruno                         1959 Langnau am Albis              56.37,6     10.34,4   (538)  
S2         200. Lüönd Urs                           1965 Lauerz                      1:06.14,7     20.11,5   (932)  
S1          57. Lerf Reto                           1970 Leibstadt                     58.51,8     11.44,1   (631)  
P1          37. Perren Laura+Perren-Meyer Sonja     1995 Lenk im Simmental           1:18.36,4     26.45,5  (3029)  
D3          34. Perren Monika                       1967 Lenk im Simmental           1:11.13,1     18.10,2   (760)  
S4          42. Tinner Toni                         1946 Leuggern                    1:14.57,5     18.46,1   (515)  
S4           1. Steger Kudi, Leutwil                1948 LR Wohlen                     56.11,4       -----  (1526)  
H          163. Grimm Robi                          1977 Liestal                     1:19.22,9     34.21,2   (200)  
H           65. Brun Patrick                        1985 Littau                      1:00.48,2     15.46,5  (1556)  
P2          33. Brun Patrick+Landolt Stefanie       1985 Littau                      1:08.36,1     16.36,0  (5056)  
S2         313. Nivola Gianpaolo, Littau            1966 TV Mauritius Emmen          1:26.34,8     40.31,6   (374)  
D1          35. Gmür Sybille                        1983 Lupfig                      1:08.17,5     19.22,8   (188)  
S2         201. Amstutz Bruno                       1964 Luzern                      1:06.17,2     20.14,0  (1208)  
S4          18. Aschwanden Franz                    1948 Luzern                      1:06.01,7      9.50,3   (604)  
S1          34. Bart Philippe                       1975 Luzern                        56.13,9      9.06,2    (35)  
D1          75. Burri Iris                          1983 Luzern                      1:23.46,7     34.52,0   (618)  
D2          45. Bussmann Sibylle                    1973 Luzern                      1:18.47,7     23.59,6  (1003)  
D3          72. Dahinden Yvonne                     1965 Luzern                      1:22.27,4     29.24,5   (875)  
D4          12. Eberli Anita                        1957 Luzern                      1:07.18,7      7.07,4  (1027)  
S4          45. Emmenegger Joe, Luzern              1947 Fit & Lauftreff             1:15.34,5     19.23,1   (142)  
D4          26. Fischer Heidi Renata                1954 Luzern                      1:13.38,8     13.27,5   (738)  
D2           3. Friedli Regula, Luzern              1969 Lauftreff Rotsee              56.25,6      1.37,5  (1050)  
S3          81. Gisler Ernst, Luzern                1952 Läuferriege Ebikon          1:08.22,5     18.15,8   (183)  
D1          13. Haller Natasha                      1978 Luzern                      1:01.23,9     12.29,2   (211)  
H          125. Heer Philipp                        1984 Luzern                      1:10.12,1     25.10,4   (623)  
S1         165. Hofmann Markus                      1969 Luzern                      1:16.45,7     29.38,0   (740)  
S4           7. Inglin Karl, Luzern                 1944 Läuferriege Ebikon          1:00.20,8      4.09,4   (259)  
H          154. Jordi Sven                          1977 Luzern                      1:17.07,2     32.05,5  (1004)  
S2         111. Karrer Thomas                       1968 Luzern                      1:00.22,5     14.19,3  (1074)  
S1         134. Konrad Elmar                        1972 Luzern                      1:11.40,7     24.33,0   (295)  
S1          83. Krieger Beat                        1975 Luzern                      1:03.09,8     16.02,1  (1219)  
S2         190. Krummenacher Max                    1964 Luzern                      1:05.40,8     19.37,6  (1073)  
S3          87. Kurz Markus                         1958 Luzern                      1:09.17,0     19.10,3  (1101)  
S3          67. Meier Roland                        1957 Luzern                      1:06.33,3     16.26,6  (1068)  
H           68. Meuris Richard                      1981 Luzern                      1:01.05,5     16.03,8   (350)  
D1          57. Meyer Lea                           1983 Luzern                      1:16.15,6     27.20,9   (352)  
H            3. Müller Stefan, Luzern               1981 TV Reussbühl Leichtathlet     47.12,2      2.10,5   (686)  
H          100. Nissen Jonas                        1985 Luzern                      1:05.43,1     20.41,4   (372)  
D1          51. Oswald Yvonne                       1982 Luzern                      1:14.40,0     25.45,3   (387)  
S2         139. Pfyffer Urs                         1960 Luzern                      1:02.33,7     16.30,5   (401)  
S2           8. Pileggi Andreas                     1964 Luzern                        50.24,5      4.21,3   (724)  
H            2. Renggli Daniel, Luzern              1982 TSV Oberkirch                 46.17,2      1.15,5  (1116)  
D4          39. Rufener Beatrice                    1958 Luzern                      1:18.14,8     18.03,5  (1065)  
S4           4. Scheiber Kaspar                     1939 Luzern                        58.46,7      2.35,3   (709)  
S2         189. Schicker Benno                      1967 Luzern                      1:05.39,4     19.36,2  (1202)  
H           37. Schilling Tobias                    1976 Luzern                        56.59,7     11.58,0   (983)  
S2         202. Schillings Stefan, Luzern           1964 Läuferriege Ebikon          1:06.20,9     20.17,7   (450)  
H          119. Schuler Marcel                      1981 Luzern                      1:09.19,5     24.17,8   (463)  
D4          18. Stalder Hedi                        1958 Luzern                      1:10.26,9     10.15,6   (652)  
S2         215. Suter Urs                           1961 Luzern                      1:06.58,8     20.55,6   (506)  
S1          76. Wall Volker                         1971 Luzern                      1:02.17,2     15.09,5   (552)  
H           45. Wyss Reto                           1979 Luzern                        58.20,7     13.19,0   (870)  
S1          15. Zgraggen Jakob, Luzern              1970 SC Wassen                     51.33,9      4.26,2  (1160)  
D3           3. Zuber Susanne                       1968 Luzern                        59.35,0      6.32,1  (1075)  

Total 62



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.