Uetliberglauf, Zürich 2007 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C           33. Gägauf Raphael, Zürich              1965 ewz power team                59.29,2      9.59,6  (4167)  
G           19. Gagliardi Ulla, Dietikon            1973 OLK Piz Hasi                1:14.36,7     19.55,1  (1030)  
E            2. Galati Francesco                    1944 Zürich                        59.05,5      0.36,4    (89)  
J            4. Gambaro Irène, Zürich               1955 Sbrinz-Race-Team            1:05.45,5      5.37,0  (1031)  
X            5. Ganther Felix                       2001 Pfäffikon ZH                   1.44,9      0.22,9  (2014)  
T            5. Ganther Lino, Pfäffikon ZH          1995 Jugi Pfäffikon                 8.05,3      0.52,8  (2015)  
V            6. Ganther Manuel, Pfäffikon ZH        1999 Jugi Pfäffikon                 9.20,1      1.29,9  (2016)  
C           66. Ganther Peter                       1963 Pfäffikon ZH                1:05.05,6     15.36,0    (91)  
W           13. Ganz Saskia                         2000 Affoltern am Albis             1.55,6      0.27,6  (5017)  
P            5. Ganz Valeska, Affoltern am Albis    1994 LV Albis                       8.38,1      0.51,6  (5018)  
B            8. Gärtner Detlef, Wettswil            1968 UBS Laufclub                  53.26,9      4.07,9  (4148)  
C            7. Gautschi Martin, Hittnau            1961 Finishers Winterthur          54.39,6      5.10,0    (92)  
E            8. Gehrig Röbi, Zürich                 1945 SSC Langnau a. A.           1:07.50,1      9.21,0  (4166)  
B            2. Gehrig Roman, Zürich                1969 SSC Langnau                   49.51,4      0.32,4    (93)  
Z            5. Gehrig Trudi, Zürich                1947 SSC Langnau a. A.           1:19.42,2      4.58,3  (1032)  
C          131. Gerber Christian                    1966 Rudolfingen                 1:24.50,5     35.20,9  (4026)  
E           18. Giger Otti                          1947 Richterswil                 1:14.52,2     16.23,1  (4087)  
C           67. Gisler Urs, Zürich                  1963 Estudiantes                 1:05.26,0     15.56,4  (4044)  
B           73. Glaboniat Edwin, Niederhasli        1969 Snoopy-Power                1:11.34,0     22.15,0    (94)  
H           18. Glaeske Jacqueline, Eschenbach SG   1967 SC Diemberg                 1:13.26,8     16.47,2  (1033)  
U           10. Glaeske Kay, Eschenbach SG          1997 SC Diemberg                    8.39,2      1.07,4  (2017)  
X            3. Glaeske Marc, Eschenbach SG         2000 SC Diemberg                    1.34,6      0.12,6  (2018)  
C           42. Glöckler Stefan, Adliswil           1961 SSC                         1:01.18,9     11.49,3  (4131)  
B           26. Gloor Emanuel                       1968 Bülach                        59.09,2      9.50,2    (96)  
X           11. Gmünder Gian-Luca, Zürich           2001 Eisenbahner SC Soldanella      1.59,4      0.37,4  (2021)  
W           22. Gmünder Marina, Zürich              2000 Eisenbahner Sportclub Sol      2.19,3      0.51,3  (3021)  
C          106. Godli Walter                        1965 Zürich                      1:11.56,8     22.27,2    (97)  
D           31. Gohl Josef                          1952 Zürich                      1:05.51,4     12.55,4  (4005)  
A           17. Gojkovic Sascha, Zollikerberg       1982 TC Sonnenfeld               1:04.43,2     18.16,6  (4071)  
U           17. Gössi Michael                       1997 Unterägeri                    11.52,3      4.20,5  (4050)  
W           19. Gössi Michelle                      2000 Unterägeri                     2.10,2      0.42,2  (5034)  
B           75. Graf Markus                         1974 Affoltern am Albis          1:11.36,8     22.17,8  (4120)  
B           65. Gräser Michael                      1968 Greifensee                  1:08.47,7     19.28,7    (98)  
D           77. Greco Walter                        1954 Zürich                      1:14.25,0     21.29,0    (99)  
C           50. Greil Maeck, Rüschlikon             1967 Mojo                        1:02.11,7     12.42,1   (100)  
E           13. Grimm Hansueli                      1939 Erlenbach ZH                1:11.41,1     13.12,0  (4006)  
G           17. Gröchenig Monika, Zürich            1973 UBS Laufclub                1:12.05,4     17.23,8  (1034)  
S            7. Grond Sergio, Hedingen              1993 LV Albis                       7.46,2      1.04,0  (2023)  
D           74. Grossmann Balthasar                 1954 Zürich                      1:13.15,0     20.19,0   (101)  
N          ---  Gruber Hans, Wetzikon ZH            1956 walkingteam kempten           37.54,8       -----  (6017)  
N          ---  Gruber Veronika, Wetzikon ZH        1955 walkingteam kempten           40.41,6       -----  (6018)  
C          114. Grunder Rolf                        1958 Zürich                      1:13.53,7     24.24,1   (102)  
N          ---  Grunder Werner                      1955 Obfelden                      33.19,0       -----  (6019)  
L            5. Gubler Ursina, Uster                1991 LC Uster                      31.07,8      3.41,9  (5069)  
D           25. Gut Hugo                            1950 Affoltern am Albis          1:02.00,6      9.04,6   (103)  
H            3. Gyr Brigitte, Wald ZH               1964 SC Diemberg                   59.35,8      2.56,2  (1002)  

Total 46



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.