Uetliberglauf, Zürich 2007 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B            7. Bachmann Ivo, Eschenbach SG         1975 SC Diemberg                   53.02,5      3.43,5  (4145)  
C          122. Bachmann Urs                        1961 Glattfelden                 1:19.35,9     30.06,3  (4055)  
D           29. Bächtold Markus, Wollerau           1952 Helvetia runners            1:04.21,3     11.25,3    (14)  
G            9. Bader Renate, Bremgarten AG         1970 LR Wohlen                   1:06.42,1     12.00,5  (1006)  
C           62. Balmer Hanspeter, Männedorf         1962 www.in-team.ch              1:04.28,4     14.58,8  (4011)  
B           24. Bandle Daniel                       1973 Zürich                        58.59,7      9.40,7  (4095)  
C           63. Baer Willi, Wetzikon ZH             1959 ZH Patrouilleure            1:04.30,9     15.01,3  (4083)  
T            1. Barth Matthias, Tübach              1994 LAC TV Unterstrass             7.12,5       -----  (4143)  
C           79. Bärtsch Daniel                      1966 Zürich                      1:07.44,0     18.14,4  (4118)  
W           32. Battaglia Flurina                   2002 Tann                           2.52,2      1.24,2  (5049)  
B            9. Battaglia Simon                     1969 Tann                          55.17,8      5.58,8    (16)  
E           12. Baumann Hans-Ruedi, Zürich          1947 LC UBS                      1:09.52,1     11.23,0    (17)  
C          116. Baumann Thomas                      1967 Bassersdorf                 1:14.42,3     25.12,7  (4117)  
D            5. Baumann Walter, Flawil              1953 LC Uzwil                      53.49,2      0.53,2    (18)  
H           17. Baumberger Gaby                     1961 Zürich                      1:13.09,0     16.29,4  (1007)  
D           78. Baumgartner Hansueli, Kilchberg ZH  1957 LG ZKB                      1:15.21,9     22.25,9    (19)  
G           24. Baumgartner Monika                  1974 Zürich                      1:24.52,9     30.11,3  (1008)  
D           34. Baur Hansruedi                      1955 Rafz                        1:06.04,0     13.08,0    (21)  
X           28. Beeler Dario Alejandro, Räterschen  2004 Café de Colombia               6.03,1      4.41,1  (2003)  
X            9. Beeler Fabricio Leandro, Räterschen 2001 Café de Colombia               1.57,4      0.35,4  (2004)  
D           93. Beier Beat                          1956 Wollerau                    1:21.40,6     28.44,6  (4123)  
L            7. Benning Friederike                  1988 Zürich                        35.04,0      7.38,1  (5005)  
E           21. Benninger Ernst, Gattikon           1945 SSC Langnau a. A.           1:17.37,1     19.08,0  (4103)  
D           36. Benninger Hansjörg, Embrach         1950 ASC Bassersdorf             1:06.23,3     13.27,3  (4162)  
A            3. Bentz Felix, Uerikon                1979 Orienteering.ch               48.08,4      1.41,8    (22)  
A           25. Berchtold Roman                     1984 Felben-Wellhausen           1:13.46,7     27.20,1    (23)  
H           38. Berger Bettina                      1966 Dietikon                    1:33.49,4     37.09,8  (1009)  
D           49. Berger Hanspeter                    1954 Höri                        1:08.10,7     15.14,7    (24)  
D           66. Bernet Walti, Zürich                1948 ASC-Bassersdorf             1:12.15,2     19.19,2    (25)  
H            5. Bernhard Esther                     1965 Hedingen                    1:05.02,1      8.22,5  (1010)  
T            7. Bernhard Manuel, Hedingen           1994 LV Albis                       8.33,8      1.21,3  (2005)  
C          105. Bernhard Ruedi, Oberengstringen     1963 sacki-Peepel                1:11.53,5     22.23,9    (26)  
M          ---  Bertschi Hans, Schöfflisdorf        1948 Ski Club Eglisau              37.01,9     14.25,3  (4074)  
F            2. Betschart Fabienne                  1987 Wollerau                    1:08.07,7      6.12,9  (5043)  
D           87. Betschart Ulrich                    1950 Nürensdorf                  1:20.08,5     27.12,5  (4182)  
H           12. Beusch Doris, Kilchberg ZH          1960 SSC Langnau                 1:12.01,5     15.21,9  (5074)  
W           16. Billeter Jill                       2001 Ebertswil                      2.03,4      0.35,4  (3004)  
B           54. Billeter Jürg                       1968 Ebertswil                   1:05.39,8     16.20,8    (27)  
B           88. Billeter Oliver                     1968 Zürich                      1:17.39,5     28.20,5  (4002)  
D           70. Binder Hansruedi                    1953 Volketswil                  1:12.28,4     19.32,4  (4070)  
D           39. Binder Peter, Zürich                1956 cityrunning.ch              1:06.44,2     13.48,2    (28)  
D           32. Binder Walter                       1950 Zug                         1:05.57,7     13.01,7    (29)  
B            1. Blättler Beat, Bonstetten           1976 TV Unterstrass                49.19,0       -----     (6)  
C           43. Blöchlinger Roland, Eschenbach SG   1966 SC Diemberg                 1:01.24,9     11.55,3    (30)  
D            8. Blöchlinger Urs, Eschenbach SG      1956 SC Diemberg/ SLVS             54.50,8      1.54,8    (31)  
A            8. Blum Matthias                       1980 Bellmund                      56.26,9     10.00,3  (4136)  
N          ---  Bodmer Sacha, Zürich                1972 TV Albisrieden                32.18,9       -----  (6004)  
C           64. Boller Roger                        1964 Wetzikon ZH                 1:04.55,2     15.25,6    (33)  
E           26. Bolliger Edi, Zürich                1936 SLVS                        1:22.36,4     24.07,3    (34)  
E            4. Borst Cornelis, Uzwil               1939 LC Uzwil                    1:00.20,8      1.51,7    (35)  
C           91. Boss Roland, Hinteregg              1960 PSK KAPO ZH                 1:09.37,0     20.07,4    (36)  
W           17. Bourtzakis Eleni                    2001 Lufingen                       2.04,8      0.36,8  (3005)  
R            1. Bourtzakis Vicky, Lufingen          1998 LC Uster                       8.45,0       -----  (3006)  
B           83. Bralig Jack                         1972 Liestal                     1:14.20,7     25.01,7    (37)  
B            4. Brennwald Adrian, Adliswil          1975 SSC Langnau a. A.             51.17,8      1.58,8  (4132)  
J            9. Brettle Doris, Mönchaltorf          1949 Mönchaltorf                 1:17.44,8     17.36,3  (1014)  
B           85. Britt Andreas                       1968 Winterthur                  1:14.59,8     25.40,8    (39)  
C           70. Brucherseifer Martin, Neuhaus SG    1959 SC Diemberg                 1:05.35,6     16.06,0    (40)  
D           12. Brun Hanspeter                      1957 Schaffhausen                  56.12,6      3.16,6    (41)  
D           75. Brun Michel                         1955 Zürich                      1:13.57,1     21.01,1    (42)  
N          ---  Brunner Daniel, Zürich              1962 BAUSCH                        35.27,1       -----  (6005)  
W           11. Brunner Jacqueline, Winterthur      2001 TV Veltheim                    1.53,4      0.25,4  (3008)  
C           56. Brunold Andrea, Adliswil            1958 SSC                         1:03.14,0     13.44,4  (4191)  
B           63. Brupbacher Dave, Wädenswil          1968 Telekurs RedTwings          1:08.18,0     18.59,0  (4190)  
B           49. Brüschweiler Roman, Romanshorn      1975 Punkrock Bodensee           1:05.03,8     15.44,8    (43)  
B           84. Bucher Andro                        1977 Nürensdorf                  1:14.21,7     25.02,7    (44)  
T            4. Büchler Adrian, Goldach             1995 LG Bodensee                    8.01,4      0.48,9  (4127)  
S            8. Büchler Fabian, Goldach             1993 LG Bodensee                    7.52,6      1.10,4  (4128)  
H           37. Buff-Fischer Brigitte               1960 Zürich                      1:33.23,2     36.43,6  (1017)  
A           20. Bühler Markus                       1987 Zürich                      1:06.01,1     19.34,5  (4039)  
D           44. Bühler Sigi, Birmensdorf ZH         1957 SSC Langnau a. A.           1:07.25,0     14.29,0    (46)  
C          120. Bühler Xaver, Netstal               1962 SC Diemberg                 1:18.18,3     28.48,7    (47)  
D           76. Burdet Jacques                      1953 Winterthur                  1:14.19,7     21.23,7    (48)  
C           54. Burgermeister André                 1961 Rüti ZH                     1:02.59,7     13.30,1  (4121)  
C           60. Bürgi Urs, Wollerau                 1960 FREE TIME                   1:04.09,4     14.39,8  (4061)  
A           19. Bürgler Martin, Riniken             1981 SRS Pro Sportler            1:05.49,7     19.23,1    (49)  
B           60. Burke Daniel                        1976 Zürich                      1:07.38,1     18.19,1    (50)  
H           24. Burkhalter Ursula                   1962 Bern                        1:17.17,1     20.37,5  (5068)  

Total 78



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.