Panoramalauf Richterswil 2007 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H            5. Salvadori Bea, Glarus               1960 LG Glarus                     43.54,2      6.14,3  (1070)      4.23
C          144. Santurbano Nico, Fehraltorf         1966 AC Milan                      56.45,3     21.40,2   (209)      5.40
U           12. Sauter Joel, Netstal                1997 FC Netstal                     9.38,4      1.15,1  (2044)      4.01
C          108. Sauter Rolf, Netstal                1962 SC Netstal                    48.51,1     13.46,0   (210)      4.53
R            4. Saxer Claudia, Dällikon             1999 LC Regensdorf                  4.32,6      0.14,8  (3038)      3.47
U            3. Saxer Marco, Dällikon               1996 LC Regensdorf                  8.51,8      0.28,5  (2045)      3.41
C           29. Schadegg Beat                       1962 Wald ZH                       41.15,0      6.09,9   (211)      4.07
R            2. Schadegg Eveline, Wald ZH           1998 SC Diemberg                    4.20,1      0.02,3  (3039)      3.36
D           40. Schafflützel Ueli                   1949 Bassersdorf                   47.18,1      9.15,0   (213)      4.43
E           34. Schall Beni                         1943 Winterthur                    58.32,8     17.56,0   (214)      5.51
F            1. Schaller Alexandra, Zürich          1978 TriClub Baden                 39.20,7       -----  (1071)      3.56
J           14. Schaper-Lang Kerstin                1957 Herrliberg                  1:00.05,4     17.22,0  (5027)      6.00
B           54. Schäppi Gregor, Nürensdorf          1972 LSV Kloten                    47.23,0     13.08,8   (215)      4.44
D           70. Schärer Erich, Wädenswil            1955 SOHOBLA                       52.45,2     14.42,1  (4085)      5.16
J            7. Schärer Verena, Zumikon             1955 LC UBS                        50.02,8      7.19,4  (5043)      5.00
E           18. Schätti Alfred                      1946 Hedingen                      51.31,6     10.54,8   (216)      5.09
B           52. Schaub Werner                       1970 Kloten                        46.58,9     12.44,7   (217)      4.41
H           11. Schelling Edith                     1966 Dietikon                      50.57,4     13.17,5  (1072)      5.05
A           11. Schenk Moritz, Wädenswil            1986 LC Turicum                    41.59,5      8.03,6  (4065)      4.11
D           16. Schenk Stefan, Wädenswil            1955 RC-Bächau                     42.24,3      4.21,2  (4147)      4.14
H           12. Schenkel Barbara                    1965 Zürich                        51.00,8     13.20,9  (1073)      5.06
D            9. Scheps Alfio                        1952 Geroldswil                    40.51,7      2.48,6  (4066)      4.05
N          ---  Scherrer Corina                     1974 Volketswil                    45.57,5       -----  (6018)      9.59
R            5. Scherzinger Sereina                 1999 Mels                           4.40,5      0.22,7  (3040)      3.53
D           36. Schibig Viktor, Illnau              1948 SLVS                          46.10,1      8.07,0   (218)      4.37
C           79. Schiltknecht Jörg                   1961 Stäfa                         45.59,9     10.54,8  (4023)      4.35
C          106. Schindler André                     1962 Wädenswil                     48.28,0     13.22,9  (4180)      4.50
A           14. Schlumpf Stefan                     1982 Urdorf                        42.23,0      8.27,1  (4061)      4.14
G            1. Schmid Luzia, Homburg               1974 LC Uster                      37.09,8       -----  (5074)      3.42
D           72. Schmid Max, Ennetbaden              1948 SC Post Baden                 53.08,9     15.05,8   (219)      5.18
B           29. Schmid Reto                         1969 Zürich                        42.16,9      8.02,7  (4091)      4.13
C           87. Schmid Roger                        1963 Zürich                        46.29,8     11.24,7   (220)      4.38
D           11. Schmid Sämi, Frauenfeld             1954 LSV Frauenfeld                41.26,7      3.23,6  (4024)      4.08
C           57. Schmidl Martin, Rapperswil SG       1967 Laufträff Rapperswil-Jona     43.50,4      8.45,3  (4134)      4.23
S            3. Schmidtke Claudio, Thayngen         1993 LC Schaffhausen               13.12,5      1.49,9  (2046)      4.00
G           29. Schneeberger Barbara, Gutenswil     1968 /                           1:00.32,5     23.22,7  (1074)      6.03
M          ---  Schneider Bryan                     1979 Zürich                        17.33,1       -----   (221)      3.48
E            3. Schneider Frieder, Bassersdorf      1942 LSV Kloten                    45.01,5      4.24,7   (222)      4.30
D           59. Schneider Martin                    1953 Wetzikon ZH                   50.44,2     12.41,1  (4126)      5.04
H           28. Schneider Monica                    1964 Kilchberg ZH                  56.36,2     18.56,3  (5058)      5.39
D           75. Schnider Willy                      1955 Uster                         53.29,5     15.26,4   (223)      5.20
W           19. Schoch Noé                          2001 Richterswil                    6.48,0      1.58,0  (5109)      5.40
C          119. Schönholzer Heinz                   1962 Rickenbach ZH                 50.31,5     15.26,4   (224)      5.03
H           41. Schrag Caroline                     1966 Grüningen                   1:03.29,4     25.49,5  (1075)      6.20
J            2. Schreiber Therese, Uster            1957 LC Uster                      43.36,3      0.52,9  (1076)      4.21
C           76. Schuler Heinz, Wädenswil            1962 H&M&W                         45.36,6     10.31,5   (225)      4.33
H            8. Schulthess Eveline, Oberuzwil       1961 LC Uzwil                      48.55,6     11.15,7  (5024)      4.53
N          ---  Schütz Gerd                         1936 Winterthur                    34.32,6       -----  (6019)      7.30
C           82. Schwendimann Martin, Thalwil        1959 Telekurs Red Twings           46.11,5     11.06,4   (227)      4.37
T            3. Scott Steven, Zollikerberg          1995 TV Unterstrass                 8.37,3      0.46,8  (4260)      3.35
C           45. Sdovc Bruno, Guntalingen            1966 TV Dägerlen                   42.33,9      7.28,8  (4102)      4.15
J           16. Seibel Karin                        1952 Adliswil                    1:05.46,7     23.03,3  (5069)      6.34
M          ---  Seiler Barbara                      1972 Zürich                        27.12,9       -----  (1078)      5.54
S            1. Senti Marco, Giswil                 1993 MaRiSe Running                11.22,6       -----  (4194)      3.26
C          125. Shears Chris                        1959 Gossau ZH                     51.26,1     16.21,0   (228)      5.08
D           15. Sidler Franz                        1956 Uerikon                       42.12,4      4.09,3   (229)      4.13
D           88. Siegenthaler Martin                 1957 Wädenswil                   1:01.22,9     23.19,8   (230)      6.08
B           87. Siegfried Alain                     1977 Horgen                      1:12.00,0     37.45,8   (231)      7.12
K           12. Silva Migvel                        1991 Zug                           24.32,0      8.48,4  (4232)      5.20
V           27. Simmonds  Benjamin                  1999 Richterswil                    5.29,3      1.24,9  (4132)      4.34
X           17. Simmonds  Ryan                      2002 Richterswil                    6.09,2      1.08,0  (4131)      5.07
U           29. Simmonds Thomas                     1997 Richterswil                   11.12,2      2.48,9  (4129)      4.40
X           32. Smallbone Callum                    2004 Richterswil                   11.27,2      6.26,0  (4254)      9.32
B           10. Smallbone Marcus, Richterswil       1972 Wasserball Club POSEIDON      38.07,0      3.52,8  (4205)      3.48
W           26. Smallbone Olivia                    2001 Richterswil                    7.30,1      2.40,1  (5107)      6.15
C           15. Sonderer Marcel, Kilchberg ZH       1963 LG ZKB                        39.08,9      4.03,8   (233)      3.54
B           59. Speich Oliver                       1973 Richterswil                   48.20,3     14.06,1   (234)      4.50
D           94. Spiegel Peter, Esslingen            1948 GMRLV/  LG Uster            1:12.45,0     34.41,9   (235)      7.16
C           30. Spiess Thomas                       1967 Uitikon Waldegg               41.18,3      6.13,2   (236)      4.07
V           12. Spirig Florian                      1999 Wädenswil                      4.50,5      0.46,1  (2047)      4.02
H           13. Spirig Gabi                         1962 Wädenswil                     51.17,0     13.37,1  (1079)      5.07
U           15. Spirig Janick                       1997 Wädenswil                      9.47,2      1.23,9  (2048)      4.04
U           14. Spörri Andreas, Wila                1996 Jugi Wila                      9.44,8      1.21,5  (2049)      4.03
U           26. Spörri Daniel, Wila                 1996 Jugi Wila                     10.45,1      2.21,8  (2050)      4.28
C           26. Spörri Roland, Wila                 1963 LSV Winterthur                41.04,0      5.58,9   (237)      4.06
E           48. Spreiter Hans                       1944 Winterthur                  1:16.03,5     35.26,7   (238)      7.36
C           46. Sprenger Andreas, Hombrechtikon     1965 LVZO                          42.37,3      7.32,2   (239)      4.15
E           19. Spycher Anton, Seuzach              1947 MR Seuzach                    52.05,7     11.28,9  (4059)      5.12
G           30. Stark Daniela, Winterthur           1969 finishers                   1:01.41,3     24.31,5  (5003)      6.10
D           34. Staub Hans Peter                    1955 Fehraltorf                    45.36,0      7.32,9   (241)      4.33
C           40. Stäuble Roland                      1961 Zürich                        42.11,0      7.05,9   (242)      4.13
C          130. Stehli Andreas                      1964 Gipf-Oberfrick                53.07,1     18.02,0  (4049)      5.18
R           24. Stehli Barblina                     1999 Gipf-Oberfrick                 6.11,5      1.53,7  (3041)      5.09
C          148. Stehlik Peter                       1963 Wädenswil                     57.38,2     22.33,1  (4025)      5.45
C           24. Steiger Bruno                       1962 Rüschlikon                    40.47,0      5.41,9   (243)      4.04
H           14. Steim Susan                         1963 Zürich                        51.18,1     13.38,2  (5026)      5.07
B           70. Steinauer Maurus                    1969 Eschenbach SG                 50.22,0     16.07,8   (244)      5.02
C          152. Steinemann Martin                   1962 Kollbrunn                     58.39,8     23.34,7   (245)      5.51
A           30. Steiner Brun                        1982 Richterswil                 1:01.44,5     27.48,6  (4172)      6.10
R           13. Steiner Jasmin                      1998 Wallisellen                    5.19,2      1.01,4  (5068)      4.26
U           32. Steiner Marc                        1996 Samstagern                    11.14,0      2.50,7  (4037)      4.40
A           27. Steiner Markus                      1982 Thalwil                       53.11,6     19.15,7  (4115)      5.19
P            9. Steiner Rahel, Wallisellen          1995 Maitliriege Wallisellen       10.39,8      1.59,7  (5067)      4.26
C           59. Steiner Ueli                        1964 Wallisellen                   44.10,1      9.05,0  (4161)      4.25
S           10. Stenson  Eamon                      1992 Richterswil                   20.21,0      8.58,4  (4175)      6.10
C           28. Stiefel Jürg                        1961 Schlieren                     41.13,3      6.08,2   (247)      4.07
A            5. Stillman David, Siebnen             1981 TSV Galgenen                  36.11,5      2.15,6   (248)      3.37
D           66. Stocker Gery                        1957 Spreitenbach                  52.04,9     14.01,8   (249)      5.12
J            8. Strebel Trees, Künten               1953 LR Wohlen                     52.26,3      9.42,9  (5064)      5.14
B           69. Stucki Adrian                       1968 Wädenswil                     49.49,6     15.35,4   (250)      4.58
G           23. Stucki Anita                        1972 Wädenswil                     55.48,5     18.38,7  (5072)      5.34
K            2. Stucki Lukas, Altendorf             1989 KTV Altendorf                 15.55,4      0.11,8  (4026)      3.27
X            9. Stucki Nicolas                      2000 Wädenswil                      5.36,9      0.35,7  (4259)      4.40
G           10. Stucki Sandra, Wädenswil            1971 WAEDI                         49.19,4     12.09,6  (5004)      4.55
M          ---  Studier Guido, Turbenthal           1969 SCRD                          27.18,0       -----   (251)      5.56
X           20. Studier Ian                         2000 Turbenthal                     6.45,2      1.44,0  (2051)      5.37
W           16. Studier Kim                         2002 Turbenthal                     6.29,2      1.39,2  (3042)      5.24
W            8. Studler Janice                      2001 Jona                           5.37,9      0.47,9  (3043)      4.41
B           60. Studler Patrick                     1969 Jona                          48.22,2     14.08,0   (252)      4.50
R            6. Studler Seraina, Jona               1999 LCRJ                           4.54,5      0.36,7  (3044)      4.05
D            8. Sturm Jürg, Adliswil                1957 ZH Patrouilleure              40.22,2      2.19,1   (253)      4.02
K            3. Suler Stefan, Saland                1989 LC Uster                      15.59,1      0.15,5  (4227)      3.28
F            6. Surber Tanja                        1985 Adliswil                      55.27,3     16.06,6  (5056)      5.32
D           42. Süss Martin                         1956 Unterstammheim                47.23,9      9.20,8   (254)      4.44

Total 114



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.