Panoramalauf Richterswil 2007 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W           30. Bachmann Nadia                      2003 Wollerau                      11.15,5      6.25,5  (5103)      9.22
D           31. Bachmann Shaan, Masein              1953 LG Thusis                     45.21,2      7.18,1  (4002)      4.32
C          154. Bachmann Urs                        1961 Glattfelden                   59.23,3     24.18,2    (16)      5.56
D           27. Bächtold Markus, Wollerau           1952 Helvetia runners              44.46,4      6.43,3    (17)      4.28
G            7. Bader Renate, Bremgarten AG         1970 LR Wohlen                     47.57,2     10.47,4  (5065)      4.47
V           18. Baier Moritz                        1998 Wädenswil                      5.13,2      1.08,8  (4256)      4.21
D           79. Baier Robert                        1956 Richterswil                   55.04,2     17.01,1  (4068)      5.30
C           95. Balmer Hanspeter, Männedorf         1962 www.in-team.ch                47.09,9     12.04,8  (4117)      4.42
C           70. Baer Willi, Wetzikon ZH             1959 ZH Patrouilleure              44.57,3      9.52,2    (18)      4.29
X           19. Bargetzi Luca                       2001 Richterswil                    6.37,9      1.36,7  (4189)      5.31
T            1. Barth Matthias, Tübach              1994 LAC TV Unterstrass             7.50,5       -----  (4246)      3.16
B           65. Baumann Gregor                      1970 Wollerau                      48.46,0     14.31,8  (4073)      4.52
E           15. Baumann Hans-Ruedi, Zürich          1947 LC UBS                        50.41,3     10.04,5    (19)      5.04
D           65. Baumann Heinz                       1955 Dübendorf                     51.17,7     13.14,6    (20)      5.07
C          145. Baumann Thomas                      1967 Bassersdorf                   57.00,3     21.55,2  (4096)      5.42
D            5. Baumann Walter, Flawil              1953 LC Uzwil                      38.49,6      0.46,5    (21)      3.52
D           69. Baumgartner Hansueli, Kilchberg ZH  1957 LG ZKB                        52.43,5     14.40,4    (22)      5.16
U            8. Baumgartner Jonas, Neftenbach       1996 Jugi Neftenbach                9.25,7      1.02,4  (2001)      3.55
G           22. Baumgartner Monika                  1974 Zürich                        55.10,4     18.00,6  (1006)      5.31
U           16. Baumgartner Nathan, Neftenbach      1996 Jugi Neftenbach                9.49,4      1.26,1  (2002)      4.05
P            4. Baumgartner Nayelli                 1995 Illnau                         9.22,8      0.42,7  (5112)      3.54
Q           16. Baumgartner Shani                   1997 Illnau                        11.15,4      2.21,8  (5114)      4.41
F           10. Baur Katja                          1979 Dübendorf                   1:03.11,6     23.50,9  (1007)      6.19
X           14. Beeler Fabricio, Räterschen         2001 Café de Colombia               6.03,4      1.02,2  (2004)      5.02
C           12. Beeler Karl, Rothenthurm            1959 TSV Rothenthurm               38.22,3      3.17,2    (23)      3.50
G           15. Beniczky Renate                     1974 Hittnau                       51.58,6     14.48,8  (5022)      5.11
B           18. Benvegnù Ivan, Bäretswil            1969 Schlossgarage                 39.34,3      5.20,1  (4105)      3.57
N          ---  Berchtold Werner                    1941 Zürich                        35.12,1       -----  (6025)      7.39
C           64. Bergamin Adrian                     1966 Thalwil                       44.26,6      9.21,5  (4063)      4.26
D           55. Berger Hanspeter                    1954 Höri                          50.01,1     11.58,0    (24)      5.00
C           38. Berger Ueli, Flims Dorf             1966 WSV Graubünden                41.58,0      6.52,9  (4182)      4.11
C          131. Bernet Rolf                         1967 Richterswil                   53.07,6     18.02,5  (4082)      5.18
D           60. Bernet Walti, Zürich                1948 ASC-Bassersdorf               50.46,5     12.43,4    (25)      5.04
C          126. Bernhard Ruedi, Oberengstringen     1963 sacki-Peepel                  52.00,3     16.55,2  (4003)      5.12
U           27. Berni Noah                          1996 Räterschen                    10.58,0      2.34,7  (2005)      4.34
C          117. Berni Philipp                       1962 Räterschen                    50.08,0     15.02,9    (26)      5.00
H           17. Beusch Doris, Kilchberg ZH          1960 SSC Langnau                   53.05,8     15.25,9  (5059)      5.18
N          ---  Beutler Hans, Zürich                1950 SLVS                          34.52,7       -----  (6004)      7.34
C           23. Billich Michael                     1963 Uster                         40.26,7      5.21,6    (27)      4.02
D           62. Binder Hansruedi                    1953 Volketswil                    50.55,6     12.52,5    (28)      5.05
D           48. Binder Peter, Zürich                1956 cityrunning.ch                48.35,6     10.32,5    (29)      4.51
W            2. Birrer Alina                        2001 Menznau                        5.05,9      0.15,9  (5094)      4.14
R            1. Birrer Nadine                       1998 Menznau                        4.17,8       -----  (5095)      3.34
M          ---  Bisang Ines                         1978 Uster                         19.37,8       -----  (5091)      4.16
A            7. Bischof Andy, Thalwil               1981 Brooks Team                   39.30,8      5.34,9  (4062)      3.57
C           31. Bischof Thomas                      1964 Bäch SZ                       41.20,3      6.15,2  (4192)      4.08
R           20. Bischoff Lea                        1999 Richterswil                    5.49,3      1.31,5  (5090)      4.51
Q           10. Bitterli Laura, Richterswil         1996 SSC Richterswil Samstager     10.27,0      1.33,4  (5081)      4.21
V           20. Bitterli Marc                       1998 Richterswil                    5.15,7      1.11,3  (4208)      4.23
B            4. Blättler Beat, Bonstetten           1976 TV Unterstrass                35.28,5      1.14,3  (4040)      3.32
H           10. Blättler Saskia, Küsnacht ZH        1965 VT Meilen                     50.49,2     13.09,3  (1008)      5.04
U           17. Blattmann Brian, Richterswil        1996 SSC RISA                       9.49,7      1.26,4  (4038)      4.05
V           32. Blattmann Fabian                    1999 Richterswil                    5.47,5      1.43,1  (4053)      4.49
E           45. Blesi Samuel, Thalwil               1933 SLVS                        1:06.51,2     26.14,4    (30)      6.41
D            2. Blöchlinger Urs, Eschenbach SG      1956 SC Diemberg/ SLVS             38.10,3      0.07,2    (31)      3.49
B           78. Bohren Stefan                       1969 Wädenswil                     53.35,8     19.21,6    (33)      5.21
A            2. Bolt Daniel, Wald ZH                1979 LC Meilen/ Reebok             34.47,7      0.51,8  (4137)      3.28
G           19. Boenders Francisca                  1968 Richterswil                   53.19,7     16.09,9  (5007)      5.19
H           35. Borsatti Luciana                    1959 Zürich                        59.57,7     22.17,8  (1010)      5.59
D           74. Boschung Bernard, Richterswil       1951 SSC Richterswil               53.25,8     15.22,7  (4060)      5.20
B           51. Boult Conrad                        1971 Zürich                        46.44,5     12.30,3    (34)      4.40
H           15. Brandenberger Renata, Bonstetten    1963 SSC Langnau                   52.49,6     15.09,7  (5050)      5.16
F            8. Brändli Andrea, Nürensdorf          1985 LSV Kloten                  1:01.28,2     22.07,5  (1012)      6.08
J           10. Brettle Doris, Mönchaltorf          1949 LG Uster                      53.32,2     10.48,8  (1013)      5.21
B           73. Britt Andreas                       1968 Winterthur                    51.14,0     16.59,8    (36)      5.07
G           35. Britt Chantal                       1968 Winterthur                  1:22.36,4     45.26,6  (1014)      8.15
B            9. Brotzer David                       1977 Reichenburg                   38.05,2      3.51,0  (4113)      3.48
C          132. Brucherseifer Martin, Neuhaus SG    1959 SC Diemberg                   53.16,7     18.11,6    (37)      5.19
D            3. Brun Hanspeter                      1957 Schaffhausen                  38.17,2      0.14,1  (4097)      3.49
D           82. Brun Michel                         1955 Zürich                        56.08,3     18.05,2    (38)      5.36
E           43. Brun Robert                         1935 Fällanden                   1:06.41,7     26.04,9    (39)      6.40
D           49. Brunner Peter, Forch                1952 LG ZKB                        48.46,4     10.43,3    (40)      4.52
B           66. Brupbacher Dave, Wädenswil          1968 Telekurs RedTwings            48.47,0     14.32,8    (41)      4.52
B           67. Brüschweiler Roman, Romanshorn      1975 Punkrock Bodensee             49.17,0     15.02,8  (4216)      4.55
Q            5. Buff Anna                           1996 Weisslingen                    9.46,0      0.52,4  (5113)      4.04
H           44. Buff-Fischer Brigitte               1960 Zürich                      1:06.52,8     29.12,9  (1016)      6.41
N          ---  Bühler Xaver, Netstal               1962 SC Diemberg                   33.42,4       -----  (6005)      7.19
E           13. Bühlmann Hans, Bonstetten           1943 SLVS                          49.33,5      8.56,7    (42)      4.57
E           36. Bühlmann Jakob, Tuggen              1935 SSC Langnau a. A.           1:00.14,9     19.38,1    (43)      6.01
E            2. Bührer Paul, Stäfa                  1942 LC Meilen Erdgas              43.41,9      3.05,1    (44)      4.22
D           56. Burdet Jacques                      1953 Winterthur                    50.03,4     12.00,3    (45)      5.00
K           11. Burke John                          1991 Thalwil                       23.29,8      7.46,2  (4244)      5.06
V           35. Burke Michael                       1999 Thalwil                        6.28,2      2.23,8  (4243)      5.23
R           17. Bürki Florence                      1998 Schönenberg ZH                 5.36,7      1.18,9  (5051)      4.40
U           33. Bürki Joël, Schönenberg ZH          1997 FC Wädenswil                  11.29,3      3.06,0  (5052)      4.47
H           18. Bürki Martina, Schönenberg ZH       1967 TG Hütten                     53.13,3     15.33,4  (5053)      5.19
P           14. Bürki Nathalie                      1995 Schönenberg ZH                14.29,2      5.49,1  (5054)      6.02
K            6. Büsser Manuel                       1989 Rüti ZH                       18.07,3      2.23,7  (4004)      3.56
N          ---  Busshart Anne Catherine, Richterswi 1952 Walking Treff Richlil         41.42,1       -----  (6006)      9.03
A           19. Bütler Reto                         1978 Zug                           46.21,4     12.25,5  (4103)      4.38
C           80. Büttner Andreas, Zürich             1965 in-Team.ch                    46.00,5     10.55,4    (46)      4.36
U           10. Büttner Michael, Zürich             1996 ZH-Seebach                     9.31,5      1.08,2  (2006)      3.58
C          134. Buzzi Andreas                       1962 Stallikon                     54.02,3     18.57,2    (47)      5.24

Total 93



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.