(101) Team

25. Allalin Rennen 2007, Saas Fee - (101) Team

  Rang name                                Team                              Zeit    Rückstand    Stnr  Overall       
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Salzmann Mathias                    Partnerschieber                4.38,08        -----  (1156)  Team     1.   
    2. Moser Markus                        Niedersimmental 1              4.39,46      0.01,38  (1149)  Team     2.   
    3. Teuscher Mario                      Niedersimmental 1              4.39,94      0.01,86  (1150)  Team     3.   
    4. Kauflin Toni                        Hoch Ybrig 2                   4.43,04      0.04,96  (1151)  Team     4.   
    5. Siegenthaler Rolf                   Rennteam Eggiwil 1             4.45,80      0.07,72  (1171)  Team     5.   
    6. Kälin Pirmin                        Leise aber kraftvoll           4.47,83      0.09,75  (1168)  Team     6.   
    7. Mani Jürg                           Niedersimmental 1              4.49,85      0.11,77  (1148)  Team     7.   
    8. Revaz Sébastien                     Conthey 1                      4.50,69      0.12,61  (1312)  Team     8.   
    9. Bianco Eric                         Conthey 1                      4.51,77      0.13,69  (1311)  Team     9.   
   10. Brunner Daniel                      Pfanni-Flitzer                 4.52,43      0.14,35  (1261)  Team     10.  
   11. Kälin Roland                        Hoch Ybrig 2                   4.53,24      0.15,16  (1153)  Team     11.  
   12. Pittet Dominique                    Pfanni-Flitzer                 4.53,75      0.15,67  (1263)  Team     12.  
   13. Meili Fabian                        SC Altbach 1                   4.54,77      0.16,69  (1181)  Team     13.  
   14. Fankhauser Martin                   Niedersimmental 2              4.55,06      0.16,98  (1165)  Team     14.  
   15. Zurbriggen Herold                   Banana Boys                    4.55,33      0.17,25  (1176)  Team     15.  
   16. Wildhaber Thomas                    Leise aber kraftvoll           4.55,63      0.17,55  (1169)  Team     16.  
   17. Litschi Roland                      Leise aber kraftvoll           4.55,79      0.17,71  (1166)  Team     17.  
   18. Kunz Jürg                           Check-In Elchs                 4.56,02      0.17,94  (1226)  Team     18.  
   19. Reichmuth Urs                       Hoch Ybrig 2                   4.56,77      0.18,69  (1152)  Team     19.  
   20. Schmid Kurt                         SC Malters 1                   4.58,15      0.20,07  (1186)  Team     20.  
   21. Mani Ueli                           Niedersimmental 2              4.58,22      0.20,14  (1164)  Team     21.  
   22. Mani Roland                         Niedersimmental 2              4.58,40      0.20,32  (1162)  Team     22.  
   23. Fuchs Hugo                          Brienzersee Renn Team          5.00,16      0.22,08  (1198)  Team     23.  
   24. Zaugg Martin                        Rennteam Eggiwil 2             5.00,19      0.22,11  (1259)  Team     24.  
   25. Bratschi Hansueli                   Stöcklin Sport Ettingen        5.02,74      0.24,66  (1276)  Team     25.  
   26. Kernen Heinz                        SC Linden                      5.03,59      0.25,51  (1338)  Team     26.  
   27. Hug Fabian                          SC Malters 1                   5.05,76      0.27,68  (1187)  Team     27.  
   28. Reichmuth Ruedi                     Ski-Klub Siebnen               5.06,18      0.28,10  (1290)  Team     28.  
   29. Kälin Hermann                       Leise aber kraftvoll           5.06,22      0.28,14  (1167)  Team     29.  
   30. Marty Kurt                          Hoch Ybrig 2                   5.06,75      0.28,67  (1154)  Team     30.  
   31. Schenk Hansjörg                     Rennteam Eggiwil 1             5.07,03      0.28,95  (1175)  Team     31.  
   32. Wittwer Martin                      Die wilden Stockentaler I      5.07,74      0.29,66  (1267)  Team     32.  
   33. Fuhrer Toni                         SC Gündlischwand               5.07,75      0.29,67  (1201)  Team     33.  
   34. Kiener Daniel                       Rennteam Eggiwil 1             5.08,72      0.30,64  (1172)  Team     34.  
   35. Ruoss Friedrich                     Ski-Klub Siebnen               5.09,47      0.31,39  (1288)  Team     35.  
   36. Erzer Dani                          Stöcklin Sport Ettingen        5.09,84      0.31,76  (1277)  Team     36.  
   37. Ketterer Paul                       Air Schwarzwald                5.09,98      0.31,90  (1212)  Team     37.  
   38. Mathis Albert                       Schwabenzügle                  5.10,54      0.32,46  (1275)  Team     38.  
   39. Zurflüh Beat                        Rennteam Eggiwil 2             5.10,91      0.32,83  (1257)  Team     39.  
   40. Fuhrer Christian                    SC Gündlischwand               5.10,94      0.32,86  (1202)  Team     40.  
   40. Zaugg Martin                        Rennteam Eggiwil 2             5.10,94      0.32,86  (1256)  Team     40.  
   42. Wittwer Ueli                        SC Linden                      5.10,95      0.32,87  (1339)  Team     42.  
   43. Baltensperger Markus                SC Altbach 1                   5.11,26      0.33,18  (1182)  Team     43.  
   44. Stettler Fritz                      Rennteam Eggiwil 1             5.11,60      0.33,52  (1174)  Team     44.  
   45. Deschwanden Roger                   Stöcklin Sport Ettingen        5.12,16      0.34,08  (1278)  Team     45.  
   46. Schmid Philipp                      SC Malters 1                   5.12,72      0.34,64  (1189)  Team     46.  
   47. Zehnder Kurt                        Hoch Ybrig 2                   5.13,01      0.34,93  (1155)  Team     47.  
   48. Williner Anton                      Die wilden Stockentaler I      5.14,30      0.36,22  (1270)  Team     48.  
   49. Jenni Yvan                          Check-In Elchs                 5.16,23      0.38,15  (1227)  Team     49.  
   50. Ryter Ueli                          Race Team Engstligtal 1        5.17,43      0.39,35  (1243)  Team     50.  
   51. Luchsinger Kurt                     Partnerschieber                5.18,01      0.39,93  (1159)  Team     51.  
   52. Wegmann Jürg                        SC Altbach 1                   5.18,80      0.40,72  (1183)  Team     52.  
   53. Narnhofer Stefan                    Conthey 1                      5.19,81      0.41,73  (1314)  Team     53.  
   54. Mürner Enrico                       Race Team Engstligtal 1        5.20,05      0.41,97  (1241)  Team     54.  
   55. Siegenthaler Stefan                 Die wilden Stockentaler I      5.20,10      0.42,02  (1268)  Team     55.  
   56. Rufener Peter                       Die wilden Stockentaler I      5.20,22      0.42,14  (1266)  Team     56.  
   57. Blaser Jürg                         Rennteam Eggiwil 2             5.20,82      0.42,74  (1258)  Team     57.  
   58. Erb Ariane                          Niedersimmental 1              5.21,01      0.42,93  (1146)  Team     58.  
   59. Baumgartner Eva                     SC Altbach 1                   5.21,25      0.43,17  (1185)  Team     59.  
   60. Strebel Hermann                     SC Sins 1                      5.21,44      0.43,36  (1249)  Team     60.  
   61. Baumgartner Richard                 SC Altbach 1                   5.21,51      0.43,43  (1184)  Team     61.  
   62. Widmer Christian                    SC Schenkenberg                5.21,62      0.43,54  (1373)  Team     62.  
   63. Bösiger Patrick                     Ambiente Racing Team 1         5.21,88      0.43,80  (1233)  Team     63.  
   64. Wälchli Roger                       Die wilden Stockentaler I      5.22,06      0.43,98  (1282)  Team     64.  
   65. Fournier Paul                       Conthey 2                      5.22,07      0.43,99  (1219)  Team     65.  
   66. Nafzger Hansjörg                    SC Linden                      5.22,15      0.44,07  (1336)  Team     66.  
   67. Fumeaux Charles-Albert              Conthey 1                      5.22,32      0.44,24  (1315)  Team     67.  
   68. Aeschimann Peter                    Brienzersee Renn Team          5.23,97      0.45,89  (1197)  Team     68.  
   69. Bircher Andi                        Rennfreunde Enzian             5.24,13      0.46,05  (1408)  Team     69.  
   70. Klausner Fredy                      SC Sins 1                      5.24,29      0.46,21  (1246)  Team     70.  
   71. Locher Hans                         Ambiente Racing Team 1         5.25,17      0.47,09  (1234)  Team     71.  
   72. Aeschimann Marco                    Brienzersee Renn Team          5.25,46      0.47,38  (1196)  Team     72.  
   73. Richard Fritz                       Ambiente Racing Team 1         5.26,59      0.48,51  (1232)  Team     73.  
   74. Kaderli Beni                        Brienzersee Renn Team          5.27,00      0.48,92  (1199)  Team     74.  
   75. Mayer Achim                         Air Schwarzwald                5.27,41      0.49,33  (1211)  Team     75.  
   76. Borter Marcel                       Strada rümlang                 5.27,50      0.49,42  (1400)  Team     76.  
   77. Jenni Heinz                         Rennteam Eggiwil 1             5.28,48      0.50,40  (1173)  Team     77.  
   78. Reichen Armin                       Rennfreunde Enzian             5.30,51      0.52,43  (1406)  Team     78.  
   79. Hitzer Andreas                      Schwabenzügle                  5.31,35      0.53,27  (1272)  Team     79.  
   80. Balmer Hansueli                     Niedersimmental 2              5.31,44      0.53,36  (1163)  Team     80.  
   81. Christ Alex                         Stöcklin Sport Ettingen        5.31,99      0.53,91  (1279)  Team     81.  
   82. Kernen Adrian                       SC Faulensee                   5.32,13      0.54,05  (1192)  Team     82.  
   83. Heller Roger                        Stöcklin Sport Ettingen        5.33,03      0.54,95  (1280)  Team     83.  
   84. Spichtig Urs                        Ski-Klub Siebnen               5.34,08      0.56,00  (1289)  Team     84.  
   85. Trachsel Werner                     Race Team Engstligtal 1        5.34,17      0.56,09  (1242)  Team     85.  
   86. Rieben Marcel                       Check-In Elchs                 5.34,28      0.56,20  (1228)  Team     86.  
   87. Vonlanthen Stephan                  Reutigen                       5.34,72      0.56,64  (1328)  Team     87.  
   88. Kugler Roland                       RT 9                           5.34,79      0.56,71  (1320)  Team     88.  
   89. Schartel Toni                       Air Schwarzwald                5.35,15      0.57,07  (1214)  Team     89.  
   90. Schartel Uli                        Air Schwarzwald                5.35,25      0.57,17  (1213)  Team     90.  
   91. Rubi Marianne                       SC Gündlischwand               5.36,59      0.58,51  (1205)  Team     91.  
   92. Geringer Oliver                     Brienzersee Renn Team          5.37,20      0.59,12  (1200)  Team     92.  
   93. Biedermann Marc                     Race Team Engstligtal 1        5.37,58      0.59,50  (1245)  Team     93.  
   94. Raemy Hugo                          SSC Credit Suisse              5.37,93      0.59,85  (1360)  Team     94.  
   95. Zambaz Gérard                       Conthey 2                      5.38,70      1.00,62  (1216)  Team     95.  
   96. Pfister Hugo                        Ski-Klub Siebnen               5.39,49      1.01,41  (1286)  Team     96.  
   97. Hörler Hans                         SC Altbach 2                   5.39,92      1.01,84  (1253)  Team     97.  
   98. Weiss Markus                        SC Altbach 2                   5.40,38      1.02,30  (1252)  Team     98.  
   99. Baltensperger Agnes                 SC Altbach 2                   5.40,48      1.02,40  (1254)  Team     99.  
  100. Werdenberg Markus                   RT 9                           5.40,59      1.02,51  (1316)  Team     100. 
  101. Kohli Frank                         Die wilden Stockentaler I      5.40,78      1.02,70  (1269)  Team     101. 
  102. Leibacher Peter                     RT 9                           5.41,31      1.03,23  (1319)  Team     102. 
  103. Todtli Walter                       die geilen Böcke               5.41,33      1.03,25  (1306)  Team     103. 
  104. Schild Stephan                      SSC Credit Suisse              5.41,44      1.03,36  (1356)  Team     104. 
  105. Teuscher Sandra                     Niedersimmental 2              5.42,57      1.04,49  (1161)  Team     105. 
  106. Erb Alexander                       Niedersimmental 1              5.42,99      1.04,91  (1147)  Team     106. 
  107. Derungs Marco                       Strada rümlang                 5.43,19      1.05,11  (1398)  Team     107. 
  108. Wirz Kevin                          SC Faulensee                   5.43,47      1.05,39  (1194)  Team     108. 
  109. Hug Andy                            Derby Flyers                   5.44,11      1.06,03  (1366)  Team     109. 
  110. Oswald Flurin                       Ambiente Racing Team 1         5.45,14      1.07,06  (1235)  Team     110. 
  111. Stadelmann Alfons                   Skikiller Fricktal             5.45,35      1.07,27  (1348)  Team     111. 
  112. von Känel Roland                    Pfanni-Flitzer                 5.46,86      1.08,78  (1264)  Team     112. 
  113. Roth Andi                           RT 9                           5.47,37      1.09,29  (1317)  Team     113. 
  114. Wildberger Jürg                     RT 9                           5.47,80      1.09,72  (1318)  Team     114. 
  115. Stampfli Markus                     Stierenberg Flitzern           5.48,67      1.10,59  (1332)  Team     115. 
  116. Allemann Marc                       Stierenberg Flitzern           5.49,32      1.11,24  (1333)  Team     116. 
  117. Villiger Hans                       SC Sins 1                      5.49,48      1.11,40  (1248)  Team     117. 
  118. Bhend Stefan                        Stierenberg Flitzern           5.49,60      1.11,52  (1331)  Team     118. 
  118. Bosshart Marcel                     SC Gündlischwand               5.49,60      1.11,52  (1203)  Team     118. 
  120. Gerber Christine                    Schwabenzügle                  5.49,98      1.11,90  (1274)  Team     120. 
  121. Meier Thomas                        Stierenberg Flitzern           5.50,81      1.12,73  (1334)  Team     121. 
  122. Wiesmann Daniel                     SC Altbach 2                   5.51,11      1.13,03  (1251)  Team     122. 
  123. Kunz Christian                      Rennteam Eggiwil 2             5.51,52      1.13,44  (1260)  Team     123. 
  124. Sommer Yvonne                       SC Altbach 2                   5.53,19      1.15,11  (1255)  Team     124. 
  125. Althaus Christof                    BB Riders                      5.53,68      1.15,60  (1342)  Team     125. 
  126. Amann Reinhard                      Schwabenzügle                  5.54,55      1.16,47  (1271)  Team     126. 
  127. Etter Hanspeter                     Just-4-Fun                     5.54,59      1.16,51  (1386)  Team     127. 
  127. Kernen Gerhard                      Reutigen                       5.54,59      1.16,51  (1326)  Team     127. 
  129. Rufener Stefan                      Die wilden Stockentaler I      5.54,98      1.16,90  (1281)  Team     129. 
  130. Vögeli Martin                       Strada rümlang                 5.55,64      1.17,56  (1396)  Team     130. 
  131. Wey Ruedi                           SC Sins 2                      5.56,04      1.17,96  (1296)  Team     131. 
  132. Zihlmann Sarah                      SC Malters Damen               5.56,96      1.18,88  (1353)  Team     132. 
  133. Bühler Christa                      SC Malters Damen               5.57,65      1.19,57  (1355)  Team     133. 
  134. Lustenberger Aline                  SC Malters Damen               5.57,83      1.19,75  (1354)  Team     134. 
  135. Stalder Markus                      Stierenberg Flitzern           5.58,07      1.19,99  (1335)  Team     135. 
  136. Fischer Manuela                     SC Malters Damen               5.58,19      1.20,11  (1352)  Team     136. 
  137. Graber Fritz                        SC Sigigen                     5.59,69      1.21,61  (1293)  Team     137. 
  138. Heinis Martin                       Check-In Elchs                 6.01,29      1.23,21  (1230)  Team     138. 
  139. Bianco Daniel                       Conthey 2                      6.01,45      1.23,37  (1218)  Team     139. 
  140. Kolb Friedrich                      Ambiente Racing Team 2         6.02,68      1.24,60  (1377)  Team     140. 
  141. Bangerter Pierre                    die geilen Böcke               6.03,43      1.25,35  (1308)  Team     141. 
  142. Saurer Klaus                        die geilen Böcke               6.03,59      1.25,51  (1310)  Team     142. 
  143. Lauper Marco                        Check-In Elchs                 6.04,38      1.26,30  (1229)  Team     143. 
  144. Wyss Ueli                           SC Gündlischwand               6.04,51      1.26,43  (1204)  Team     144. 
  145. Roos Sepp                           SC Sigigen                     6.04,79      1.26,71  (1291)  Team     145. 
  146. Emmenegger Franz                    SC Sigigen                     6.05,54      1.27,46  (1292)  Team     146. 
  147. Hess Werner                         SC Sins 2                      6.05,75      1.27,67  (1297)  Team     147. 
  148. Rätz Pascal                         BB Riders                      6.06,38      1.28,30  (1343)  Team     148. 
  149. Bachmann Hans                       SC Sins 2                      6.06,54      1.28,46  (1298)  Team     149. 
  150. Moesch Dani                         Skikiller Fricktal             6.07,16      1.29,08  (1346)  Team     150. 
  151. Klein Uwe                           Air Schwarzwald                6.07,61      1.29,53  (1215)  Team     151. 
  152. Zihlmann Samuel                     SC Malters 1                   6.07,65      1.29,57  (1188)  Team     152. 
  153. Minder Rolf                         Strada rümlang                 6.07,72      1.29,64  (1399)  Team     153. 
  154. Lüscher Urs                         Just-4-Fun                     6.07,89      1.29,81  (1387)  Team     154. 
  155. Etter Bruno                         BB Riders                      6.08,11      1.30,03  (1341)  Team     155. 
  156. Bumann Dominik                      Banana Boys                    6.08,27      1.30,19  (1177)  Team     156. 
  157. Zurbrügg Hans                       Rennfreunde Enzian             6.09,67      1.31,59  (1407)  Team     157. 
  158. Mathys Peter                        Cordast Selection              6.09,81      1.31,73  (1383)  Team     158. 
  159. Andres Stephan                      BB Riders                      6.09,88      1.31,80  (1344)  Team     159. 
  160. Binggeli Markus                     Cordast Selection              6.09,96      1.31,88  (1384)  Team     160. 
  161. Trachsel Martin                     Race Team Engstligtal 1        6.11,84      1.33,76  (1244)  Team     161. 
  162. Henzler Oliver                      Schwabenzügle                  6.12,09      1.34,01  (1273)  Team     162. 
  163. Bumann Dimitri                      SSC Allalin Saas Fee           6.13,96      1.35,88  (1302)  Team     163. 
  164. Bianco Jacques                      Conthey 2                      6.14,20      1.36,12  (1217)  Team     164. 
  165. Wehrli Susi                         SSC Credit Suisse              6.15,57      1.37,49  (1357)  Team     165. 
  166. Sobania Thomas                      Pfanni-Flitzer                 6.17,10      1.39,02  (1262)  Team     166. 
  167. Grütter Marcel                      Die wilden Stockentaler I      6.17,80      1.39,72  (1284)  Team     167. 
  168. Mangold Hugo                        Derby Flyers                   6.19,85      1.41,77  (1367)  Team     168. 
  169. Imwinkelried Beatrice               Partnerschieber                6.20,91      1.42,83  (1158)  Team     169. 
  170. Pohl Ulrich                         Banana Boys                    6.22,29      1.44,21  (1178)  Team     170. 
  171. Senn Beat                           SSC Allalin Saas Fee           6.22,66      1.44,58  (1301)  Team     171. 
  172. Maeder André                        SC Schenkenberg                6.23,03      1.44,95  (1371)  Team     172. 
  173. Trummer Samuel                      Race Team Engstligtal 2        6.25,66      1.47,58  (1411)  Team     173. 
  174. Dr. Baur Wolfgang                   Alles-oder-Netz                6.25,73      1.47,65  (1401)  Team     174. 
  175. Mollet Martin                       Just-4-Fun                     6.26,26      1.48,18  (1388)  Team     175. 
  176. Hauser Roger                        Just-4-Fun                     6.26,97      1.48,89  (1389)  Team     176. 
  177. Quadranti Aldo                      Ambiente Racing Team 2         6.27,44      1.49,36  (1380)  Team     177. 
  178. Joss Raphael                        Die wilden Stockentaler I      6.28,33      1.50,25  (1285)  Team     178. 
  179. Zurbriggen Pascal                   SSC Allalin Saas Fee           6.29,38      1.51,30  (1303)  Team     179. 
  180. Zenhäusern Petra                    SSC Credit Suisse              6.31,28      1.53,20  (1358)  Team     180. 
  181. Roder Beat                          Cordast Selection              6.31,96      1.53,88  (1381)  Team     181. 
  182. Poffet Patrick                      SSC Credit Suisse              6.32,77      1.54,69  (1359)  Team     182. 
  183. Schmid Barbara                      SC Malters Damen               6.34,24      1.56,16  (1351)  Team     183. 
  184. Sterchi Stefan                      Cordast Selection              6.35,57      1.57,49  (1382)  Team     184. 
  185. Mösch Peter                         Skikiller Fricktal             6.38,86      2.00,78  (1347)  Team     185. 
  186. Bischof Ulrich                      SC Faulensee                   6.39,24      2.01,16  (1195)  Team     186. 
  187. Schmid Michelle                     Race Team Engstligtal 2        6.43,61      2.05,53  (1414)  Team     187. 
  188. Sarbach Reto                        Rennfreunde Enzian             6.45,35      2.07,27  (1410)  Team     188. 
  189. Betz Uli                            Wehratal-Express               6.45,64      2.07,56  (1427)  Team     189. 
  190. Caplazi Norbert                     Ambiente Racing Team 1         6.48,62      2.10,54  (1231)  Team     190. 
  191. Amrein Bruno                        die geilen Böcke               6.49,37      2.11,29  (1309)  Team     191. 
  192. Märki Hanspeter                     SC Schenkenberg                6.51,11      2.13,03  (1372)  Team     192. 
  193. Dort Markus                         Ambiente Racing Team 2         6.52,93      2.14,85  (1376)  Team     193. 
  194. Hug René                            Derby Flyers                   6.53,62      2.15,54  (1368)  Team     194. 
  195. Hilpertshauser René                 Strada rümlang                 6.56,54      2.18,46  (1397)  Team     195. 
  196. Rindlisbacher Jakob                 Derby Flyers                   6.57,89      2.19,81  (1369)  Team     196. 
  197. Dr. Blumer                          Alles-oder-Netz                6.59,04      2.20,96  (1403)  Team     197. 
  198. Grütter Sandro                      Die wilden Stockentaler I      7.00,40      2.22,32  (1283)  Team     198. 
  199. Dr. Borer Peter                     Alles-oder-Netz                7.00,67      2.22,59  (1402)  Team     199. 
  200. Obrist Josef                        Skikiller Fricktal             7.02,38      2.24,30  (1350)  Team     200. 
  201. Kernen Hans                         Reutigen                       7.10,16      2.32,08  (1327)  Team     201. 
  202. Thönen Rousi                        Race Team Engstligtal 2        7.13,97      2.35,89  (1413)  Team     202. 
  203. Seifert Hansi                       Ambiente Racing Team 3         7.18,04      2.39,96  (1416)  Team     203. 
  204. Bochatey Daniel                     Conthey 1                      7.18,90      2.40,82  (1313)  Team     204. 
  205. Seifert Regula                      Ambiente Racing Team 3         7.21,09      2.43,01  (1420)  Team     205. 
  206. Bumann Silvan                       Ambiente Racing Team 3         7.21,22      2.43,14  (1417)  Team     206. 
  207. Krähenbühl Andreas                  SC Linden                      7.25,94      2.47,86  (1337)  Team     207. 
  208. Wengi Willi                         Just-4-Fun                     7.29,53      2.51,45  (1390)  Team     208. 
  209. Seifert Martin                      Ambiente Racing Team 3         7.32,40      2.54,32  (1418)  Team     209. 
  210. Ramseier Erwin                      Ambiente Racing Team 3         7.38,17      3.00,09  (1419)  Team     210. 
  211. Rösli Stefan                        Cordast Selection              7.38,95      3.00,87  (1385)  Team     211. 
  212. Bur Kurt                            Derby Flyers                   7.46,23      3.08,15  (1370)  Team     212. 
  213. Kaiser Thomas                       Wehratal-Express               7.49,53      3.11,45  (1426)  Team     213. 
  214. Wemmer Gunther                      Wehratal-Express               7.55,39      3.17,31  (1428)  Team     214. 
  215. Ryter Alexandra                     Race Team Engstligtal 2        8.00,35      3.22,27  (1412)  Team     215. 
  216. Schibli Thomas                      Neige et Glace                 8.01,43      3.23,35  (1424)  Team     216. 
  217. De Courten Christian                Club Acro Crans Montana        8.02,93      3.24,85  (1437)  Team     217. 
  218. Bärtsch Pius                        Neige et Glace                 8.22,47      3.44,39  (1422)  Team     218. 
  219. Mutter Dieter                       Wehratal-Express               8.24,69      3.46,61  (1429)  Team     219. 
  220. Scrabak Jochen                      Wehratal-Express               8.26,16      3.48,08  (1430)  Team     220. 
  221. Kobel Doris                         Reutigen                       8.30,21      3.52,13  (1330)  Team     221. 
  222. Pfister Ivo                         Ski-Klub Siebnen               8.52,64      4.14,56  (1287)  Team     222. 
  223. Berclaz Beverly                     Club Acro Crans Montana        8.58,76      4.20,68  (1438)  Team     223. 
  224. Althaus Hansruedi                   BB Riders                      9.00,24      4.22,16  (1345)  Team     224. 
  225. De Courten Beatrice                 Club Acro Crans Montana        9.05,61      4.27,53  (1436)  Team     225. 
  226. Kazmierzak Robert                   Neige et Glace                 9.41,85      5.03,77  (1421)  Team     226. 
  227. Kummer Karli                        Partnerschieber                9.52,03      5.13,95  (1157)  Team     227. 
  228. Bumann Bernhard                     Club Acro Crans Montana       11.01,75      6.23,67  (1439)  Team     228. 
  229. Bartmuss Volker                     Neige et Glace                12.15,30      7.37,22  (1423)  Team     229. 
  230. Schmid Uli                          Alles-oder-Netz               14.40,72     10.02,64  (1404)  Team     230. 
  231. Imhof Jan-Patrick                   Pfanni-Flitzer                15.20,76     10.42,68  (1265)  Team     231. 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.