21a Maratona dles Dolomites 2007 - Sassonia (Germania)

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett              km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
138/M2     580. Aurich Uwe           1975 D-Bernsbach          RSV Team Auto Riedel             8:44.30,8   3:46.43,5  (7859) diploma    15,786 ¦ 
138/M2      86. Baumgarten Andreas   1973 D-Johanngeorgenstadt RSV Team Auto Riedel             5:59.15,8   1:01.28,5  (2241) diploma    23,047 ¦ 
55/M3      179. Breuning Torsten     1967 D-Elsterheide        Radteam Aichach 2000             4:03.30,1   2:09.21,2  (1732) diploma    13,552 ¦ 
55/F2       97. Büchel Petra         1961 D-Dresden            Die Speichen                     4:34.15,1   1:54.45,7   (993) diploma    12,032 ¦ 
138/M1     112. Deicke Frank         1979 D-Dresden            SSV Planeta Radebeul             6:20.33,6   1:33.29,5  (2919) diploma    21,757 ¦ 
138/M3    1022. Diebler Torsten      1965 D-Dresden            Radverein Pirna                  8:49.13,0   3:55.15,0  (8529) diploma    15,645 ¦ 
55/M1       22. Diekmann Janno       1977 D-Muenchen           GS di Monaco                     2:49.15,0     52.04,5  (8395) diploma    19,497 ¦ 
138/M3     739. Dumjahn Thomas       1970 D-Dresden            Picardellies Velo Team Dresden   7:36.42,2   2:42.44,2  (2582) diploma    18,129 ¦ 
138/M5     308. Erbe Frank           1954 D-Dresden                                             7:23.50,0   2:14.50,6  (5846) diploma    18,655 ¦ 
138/M2      59. Eschler René         1975 D-Radebeul           SV Elbland Coswig-Meißen         5:50.50,0     53.02,7   (302) diploma    23,600 ¦ 
55/M6      143. Faulhaber Bernhard   1942 D-Gerichshain        MAN Team                         4:18.04,4   2:03.08,8  (9454) diploma    12,787 ¦ 
106/M1      15. Fenzl Georg          1987 D-Johanngeorgenstadt RSV Team Auto Riedel             4:17.07,7     47.59,5  (7860) diploma    24,734 ¦ 
138/F1      45. Fiedler Conny        1975 D-Dresden                                             7:36.39,7   1:40.24,4  (1051) diploma    18,131 ¦ 
106/M6      42. Fischer Hilmar       1940 D-Aue                Bockauer SV                      5:29.58,1   1:19.09,3  (5966) diploma    19,274 ¦ 
55/M5       53. Form Dietmar         1951 D-Zwönitz            RSV Team Auto Riedel             3:22.10,1   1:08.53,4  (7861) diploma    16,323 ¦ 
106/M4     461. Görner Ralf          1960 D-Chemnitz           RSV Erfenschlag                  6:38.39,4   2:44.06,4  (8906) diploma    15,953 ¦ 
106/M6     257. Grafe Christoph      1943 D-Dresden                                             7:40.44,1   3:29.55,3  (2441) diploma    13,804 ¦ 
138/F1      41. Haase Diana          1973 D-Dresden            Moritzburger Triathlon           7:29.24,6   1:33.09,3   (492) diploma    18,424 ¦ 
138/M1     312. Halbritter Jan       1978 D-Leipzig            GS di Monaco                     8:24.42,2   3:37.38,1  (8397) diploma    16,405 ¦ 
106/M3     612. Hänchen Rene         1967 D-Elsterheide        Radteam Aichach 2000             7:42.32,7   4:06.22,5  (1733) diploma    13,750 ¦ 
138/F1      68. Hänsel Jana          1973 D-Dresden            Moritzburger Triathlonverein     8:04.59,5   2:08.44,2  (1248) diploma    17,072 ¦ 
106/M3     284. Hartmann Jürgen      1965 D-Taucha             MAN Team                         5:40.01,7   2:03.51,5  (9444) diploma    18,704 ¦ 
138/M3     528. Hempel Dirk          1965 D-Leipzig                                             7:00.41,5   2:06.43,5 (10412) diploma    19,681 ¦ 
106/M3     185. Hettmann Andreas     1970 D-Radebeul           Radebeuler Bikeindianer          5:11.08,8   1:34.58,6  (5899) diploma    20,440 ¦ 
106/M1     121. Kämpfe Thomas        1980 D-Schwarzenberg      RSV Team Auto Riedel             6:03.23,2   2:34.15,0  (7857) diploma    17,502 ¦ 
138/M1     180. Kempe Robert         1989 D-Annaberg-Buchholz  RSV 54 Venusberg                 6:52.54,8   2:05.50,7  (9258) diploma    20,052 ¦ 
106/M3     396. Kleemann Peter       1967 D-Sayda              Pedalteufel                      6:10.36,8   2:34.26,6  (7850) diploma    17,160 ¦ 
55/M6      101. Köppe Jürgen         1943 D-Chemnitz           Motor Hainichen                  4:00.12,1   1:45.16,5  (2720) diploma    13,738 ¦ 
106/M3       7. Kretschmer Olaf      1967 D-Grünhain           RSV Team Auto Riedel             3:51.03,6     14.53,4   (166) diploma    27,525 ¦ 
106/M4     401. Lange Andreas        1958 D-Chemnitz                                            6:19.41,0   2:25.08,0  (6090) diploma    16,750 ¦ 
138/M5     250. Lange Gerd           1957 D-Dresden            Picardellics Veloteam Dresden    7:10.58,3   2:01.58,9  (6110) diploma    19,212 ¦ 
138/M1      37. Lange Lars           1977 D-Johanngeorgenstadt RSV Team Auto Riedel             5:42.15,1     55.11,0  (2242) diploma    24,192 ¦ 
138/M5     397. Leupolt Klaus        1954 D-Zittau             DAV-Zittau                       7:50.17,5   2:41.18,1  (9730) diploma    17,606 ¦ 
138/M2      24. Lindig Jörg          1972 D-Coswig                                              5:31.45,8     33.58,5   (306) diploma    24,957 ¦ 
138/M4    1146. Lohse Dietmar        1960 D-Dresden                                             9:03.36,6   4:02.28,8  (5850) diploma    15,231 ¦ 
106/M4     385. Martin Frank         1959 D-Chemnitz                                            6:13.53,2   2:19.20,2 (10278) diploma    17,010 ¦ 
55/M1       94. Martin Sebastian     1980 D-Chemnitz                                            4:48.13,3   2:51.02,8  (6054) diploma    11,449 ¦ 
55/M6       95. Matschke Wilfried    1948 D-Langenhessen                                        3:57.59,4   1:43.03,8  (5914) diploma    13,866 ¦ 
106/M3      89. Meixner Steffen      1967 D-Johanngeorgenstadt RSV Team Auto Riedel             4:43.46,6   1:07.36,4  (4511) diploma    22,411 ¦ 
138/M3     212. Neubauer Thorsten    1970 D-Ch-kaiseraugst                                      6:15.08,2   1:21.10,2  (5837) diploma    22,071 ¦ 
106/M3     398. Neumann Jens         1967 D-Dresden            Die Speichen                     6:10.56,7   2:34.46,5  (8563) diploma    17,145 ¦ 
106/M5     225. Oehm Rainer          1954 D-Stollberg          RSV 54 Venusberg                 6:00.25,7   2:00.26,7  (8791) diploma    17,645 ¦ 
106/M3     551. Otto Matthias        1970 D-Frankenthal        SG Frankenthal                   7:01.00,2   3:24.50,0 (10441) diploma    15,106 ¦ 
138/M4    1027. Peikert Andreas      1962 D-Dresden            Radteam Aichach 2000             8:26.27,4   3:25.19,6  (1717) diploma    16,348 ¦ 
106/F1     121. Pollack Silke        1971 D-Großschönau                                         7:48.10,2   3:36.41,2  (1271) diploma    13,584 ¦ 
138/M4     586. Rau Lutz             1963 D-Kitzen             Bixi-Bike & Ski Adventures       7:07.45,0   2:06.37,2  (3576) diploma    19,357 ¦ 
106/F1      63. Reuschel Susi        1983 D-Johanngeorgenstadt RSV Team Auto Riedel             6:18.11,1   2:06.42,1   (837) diploma    16,817 ¦ 
55/F2       45. Richter Cornelia     1963 D-Ehrenfriedersdorf  RSV Team Auto Riedel             3:57.44,9   1:18.15,5   (838) diploma    13,880 ¦ 
106/M4      90. Rosch Matthias       1963 D-Ehrenfriedersdorf  RSV Team Auto Riedel             4:58.23,8   1:03.50,8  (4512) diploma    21,313 ¦ 
138/M3     543. Rößler Danilo        1969 D-Stallberg          RSV 54 Venusberg                 7:03.07,8   2:09.09,8  (8793) diploma    19,568 ¦ 
106/M1      26. Rößler Marco         1990 D-Stollberg          RSV 54 Venusberg                 4:31.54,9   1:02.46,7  (8792) diploma    23,389 ¦ 
138/F1     102. Rossnick Corinna     1978 D-Leipzig                                             9:30.04,9   3:33.49,6   (975) diploma    14,524 ¦ 
138/M3     954. Rotzsch Tomas        1965 D-Dresden            Radteam Aichach 2000             8:26.27,6   3:32.29,6  (1718) diploma    16,348 ¦ 
106/M3     613. Sandig Andreas       1967 D-Elsterheide        Radteam Aichach 2000             7:42.35,8   4:06.25,6  (1743) diploma    13,748 ¦ 
55/M6      166. Schäfer Manfred      1946 D-Wachau             Radeberger RTV                   4:28.34,7   2:13.39,1  (8790) diploma    12,286 ¦ 
106/M5      91. Schäfer Wilfried     1954 D-Johanngeorgenstadt RSV Team Auto Riedel             5:17.47,6   1:17.48,6  (4510) diploma    20,013 ¦ 
55/M1       36. Schatter Maxi        1988 D-Schwarzenberg      RSV Team Auto Riedel             3:10.07,5   1:12.57,0   (501) diploma    17,357 ¦ 
138/M3     877. Schiefer Thoralf     1970 D-Schwarzenberg      RSV Team Auto Riedel             8:04.52,6   3:10.54,6  (7858) diploma    17,076 ¦ 
138/M2     474. Seidel Uwe           1972 D-Leipzig                                             7:56.06,8   2:58.19,5  (5214) diploma    17,390 ¦ 
106/M4     261. Seifert Uwe          1960 D-Ehrenfriedesdorf   RSV 54 Venusberg                 5:40.56,8   1:46.23,8  (5687) diploma    18,653 ¦ 
106/M5     416. Stephan Günther      1950 D-Chemnitz           RSG Adler                        7:03.43,9   3:03.44,9  (9665) diploma    15,009 ¦ 
138/M4    1003. Stier Steffen        1958 D-Hirschfeld         ESV Lok Zwickau                  8:22.02,9   3:20.55,1  (5831) diploma    16,492 ¦ 
55/F2       53. Trusch Angela        1966 D-Dresden            Picardellics Velo-Team Dresden   4:03.54,1   1:24.24,7  (1177) diploma    13,530 ¦ 
106/M4     432. Unger Detlef         1959 D-Bad Muskau                                          6:27.46,0   2:33.13,0  (9919) diploma    16,401 ¦ 
106/M2     151. Unger Steffen        1976 D-Johanngeorgenstadt RSV Team Auto Riedel             5:34.58,8   2:03.24,9  (7856) diploma    18,986 ¦ 
106/M3     397. Völkel Jürgen        1966 D-Dresden            Die Speichen                     6:10.56,4   2:34.46,2  (8779) diploma    17,145 ¦ 
138/M5     501. Wendisch Jörg        1956 D-Dresden            Die Speichen                     8:21.43,8   3:12.44,4  (8576) diploma    16,502 ¦ 
106/M4     573. Wendler Harald       1963 D-Dresden                                             7:05.38,7   3:11.05,7  (9755) diploma    14,942 ¦ 
106/F2     108. Wendler Ines         1965 D-Dresden                                             7:27.00,4   3:18.47,2  (1152) diploma    14,227 ¦ 
106/M3     559. Zingel Thomas        1967 D-Dresdren                                            7:04.20,4   3:28.10,2  (5774) diploma    14,987 ¦ 

totale 70



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.