21a Maratona dles Dolomites 2007 - Vicenza (Italia)

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett              km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
106/M6     213. Aggujaro Mario       1947 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     7:08.34,7   2:57.45,9  (7774) diploma    14,839 ¦ 
138/M5     299. Agosti Fabio         1957 Montecchio Maggiore  Ciclismo Valchiampo              7:22.14,5   2:13.15,1  (2257) diploma    18,722 ¦ 
138/M4     434. Agostinelli Roberto  1964 Bassano del Grappa ( Granfondo Pinarello              6:49.22,2   1:48.14,4  (1568) diploma    20,226 ¦ 
138/M4     131. Bassi Mauro          1960 Vicenza (VI)         Unione Ciclisti Valmarana VI     6:07.16,7   1:06.08,9  (4870) diploma    22,544 ¦ 
55/F1        8. Bastita Martina      1978 Bassano del Grappa ( ASD Fior di Frutta               2:51.33,8     29.12,5   (595) diploma    19,234 ¦ 
106/M5     424. Bedin Walter         1950 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     7:08.35,4   3:08.36,4  (7780) diploma    14,839 ¦ 
106/M4     400. Benedetti Luca       1960 Vicenza (VI)         team liotto 06V133               6:19.13,3   2:24.40,3  (9694) diploma    16,771 ¦ 
106/M6     235. Bergamo Rodolfo      1947 Conco (VI)           Granfondo Pinarello              7:23.50,6   3:13.01,8  (3525) diploma    14,329 ¦ 
138/F2      11. Berlato Monica       1963 Vicenza (VI)         AR Team Armistizio Hard Servic   6:33.38,7     36.01,4   (424) diploma    21,034 ¦ 
138/M4      35. Bersani Franco       1959 Vicenza (VI)         AR Team Armistizio Hard Servic   5:42.50,6     41.42,8  (1583) diploma    24,150 ¦ 
55/M5       67. Beschin Giannino     1952 Arzignano (VI)       Ciclismo Valchiampo              3:27.07,3   1:13.50,6  (4592) diploma    15,932 ¦ 
138/M4     485. Bevilacqua Gianfranc 1964 Arzignano (VI)       Gs Tezze Arzignano               6:54.57,7   1:53.49,9  (5275) diploma    19,953 ¦ 
138/M4     869. Bianchi Michele      1959 Vicenza (VI)         AR Team Armistizio Hard Servic   7:57.23,4   2:56.15,6  (3653) diploma    17,344 ¦ 
138/M5     148. Biasio Gianni        1956 Vicenza (VI)         G.S. GRANCICLISMO                6:48.03,1   1:39.03,7  (6625) diploma    20,291 ¦ 
106/M4     252. Boller Adriano       1962 Chiampo (VI)         Ciclismo Valchiampo              5:39.19,3   1:44.46,3  (8072) diploma    18,743 ¦ 
55/M6        4. Bolzon Adriano       1946 Cornedo Vicentino (V Granfondo Pinarello              2:35.08,2     20.12,6  (3556) diploma    21,271 ¦ 
138/M4     695. Bonollo Romeo        1958 Zanè (VI)            GS Alpilatte                     7:23.48,3   2:22.40,5  (2435) diploma    18,656 ¦ 
138/M5     595. Borga Giovanni       1951 Bassano del Grappa ( Scuola Berica MTB                8:55.49,6   3:46.50,2   (278) diploma    15,452 ¦ 
138/M4      49. Bruttomesso Pierluig 1963 Vicenza (VI)         S.C. SAN PIO X VICENZA           5:45.51,0     44.43,2  (2884) diploma    23,941 ¦ 
138/M2     116. Campagnolo Nicola    1975 Rosà (VI)            A.D. CAD FANS GRANDE CICLISMO    6:08.30,1   1:10.42,8  (2436) diploma    22,469 ¦ 
138/M4     372. Ceccon Nicola        1960 Vicenza (VI)         Team Liotto                      6:39.56,2   1:38.48,4  (9691) diploma    20,703 ¦ 
138/M6     165. Celin Aldo           1949 Vicenza (VI)         San Pio X  Vicenza               8:13.58,8   2:25.10,7  (8548) diploma    16,761 ¦ 
138/M3     169. Chiarello Daniele    1966 Castelgomberto (VI)  GS Krom                          6:04.34,7   1:10.36,7  (2416) diploma    22,711 ¦ 
138/M4     341. Cobbe Stefano        1962 Chiampo (VI)         Ciclismo Valchiampo              6:35.21,8   1:34.14,0  (8071) diploma    20,942 ¦ 
55/F2      102. Conzato Silvana      1951 Vicenza (VI)         San Pio X  Vicenza               4:37.49,0   1:58.19,6   (992) diploma    11,878 ¦ 
55/M6       88. Corà Sergio          1943 Sovizzo (VI)         UC Valmarana                     3:54.35,6   1:39.40,0  (7781) diploma    14,066 ¦ 
138/M3     164. Corato Franco        1966 Magrè di Schio (VI)  ASD Ca Trenta                    6:02.50,7   1:08.52,7  (2778) diploma    22,819 ¦ 
138/M6      17. Cremasco Pietro      1946 Mussolente (VI)      Team Full-Dynamix                6:29.32,0     40.43,9  (5645) diploma    21,256 ¦ 
138/M4      65. Crivellaro Fabio     1960 Pove del Grappa (VI) UC Romano                        5:52.55,2     51.47,4   (213) diploma    23,461 ¦ 
138/Top     10. Cunico Roberto       1979 Thiene (VI)          LGL Bike Team                    4:48.36,1     16.07,3    (55) diploma    28,690 ¦ 
106/M2     142. Dal Grande Stefano   1972 Chiampo (VI)         Ciclismo Valchiampo              5:28.19,1   1:56.45,2  (8076) diploma    19,371 ¦ 
138/M6     189. Dal Lago Paolo       1948 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     8:36.37,0   2:47.48,9  (4476) diploma    16,027 ¦ 
55/M6       93. Dario Benito         1937 Sovizzo (VI)         UC Valmarana                     3:57.00,5   1:42.04,9  (7776) diploma    13,923 ¦ 
55/M6      109. De Vecchi Giovanni   1946 Vicenza (VI)         Bici Ambro Veneto                4:03.13,9   1:48.18,3  (8502) diploma    13,567 ¦ 
55/M6       87. Dilavanzo Gianni     1943 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     3:54.29,6   1:39.34,0  (7775) diploma    14,072 ¦ 
138/M4     911. Disegna Mirco        1963 Romano d'Ezzelino (V UC Romano                        8:04.00,2   3:02.52,4  (8813) diploma    17,107 ¦ 
106/M3     416. Fabris Andrea        1965 Mossano (VI)         Acciaierie Beltrame              6:15.27,6   2:39.17,4  (8617) diploma    16,939 ¦ 
106/M5     387. Faggionato Luciano   1956 Marostica (VI)       Banca Pop. Vicenza Ciclismo      6:55.00,9   2:55.01,9  (9531) diploma    15,324 ¦ 
106/M3     305. Fanin Graziano       1969 Creazzo (VI)         team bike castelgomberto cicli   5:44.44,0   2:08.33,8 (10378) diploma    18,449 ¦ 
106/M4     127. Ferrara Stefano      1958 Valdagno (VI)        ASD Pedalagno Cicloclub          5:08.27,7   1:13.54,7  (9045) diploma    20,618 ¦ 
55//M4     303. Fior Lucio           1963 Bassano del Grappa ( GS Trapianto é Vita              4:42.47,1   2:43.29,0  (5805) diploma    11,669 ¦ 
138/M3     866. Furini Alessandro    1965 Valstagna (VI)       ASD FIORDIFRUTTA                 8:03.39,3   3:09.41,3  (9966) diploma    17,119 ¦ 
55/M5        5. Garberino Pio        1953 Rosà (VI)            GS Dario dal Fior                2:29.25,6     16.08,9  (2378) diploma    22,084 ¦ 
55//M4      76. Girardi Mauro        1958 Rosà (VI)            Alliance Butty Multiservice      3:12.49,9   1:13.31,8  (2677) diploma    17,113 ¦ 
138/M2     181. Giuriato Wannj       1975 Vicenza (VI)         Team Liotto                      6:26.28,6   1:28.41,3  (9792) diploma    21,424 ¦ 
138/M5     521. Grskovich Ugo        1950 Torri d'Arcugnano (V UC Valmarana                     8:29.08,8   3:20.09,4  (7778) diploma    16,262 ¦ 
138/M6     236. Guerra Sandrino      1949 Altavilla Vicentina  Ciclismo Valchiampo              9:24.13,4   3:35.25,3  (2258) diploma    14,675 ¦ 
106/M4     544. Licheri Claudio      1961 Monteviale (VI)      veloce club vicenza              6:58.48,1   3:04.15,1  (9885) diploma    15,186 ¦ 
106/M6     165. Longo Franco         1945 Torri d'Arcugnano (V UC Valmarana                     6:40.46,1   2:29.57,3  (7771) diploma    15,869 ¦ 
138/M5     534. Lotto Angelo         1950 Torri di Quartesolo  ASD Ombre Biancorossse           8:32.27,3   3:23.27,9  (2471) diploma    16,157 ¦ 
138/M3     142. Lotto Paolo          1970 Arzignano (VI)       Ciclismo Valchiampo              5:58.34,6   1:04.36,6  (2254) diploma    23,091 ¦ 
138/M5      12. Manza Mario Stelvio  1957 Piovene Rocchette (V ASD Cá Trenta                    5:50.21,9     41.22,5  (2562) diploma    23,632 ¦ 
138/M2     110. Marchesan Giorgio    1971 Vicenza (VI)         DTEAM ESSEGI2                    6:07.05,3   1:09.18,0  (9674) diploma    22,555 ¦ 
106/M5      51. Marchetti Antonio    1952 Altavilla Vicentina  U.C. VALMARANA                   4:56.00,1     56.01,1  (2357) diploma    21,486 ¦ 
138/M4     640. Marin Giorgio        1958 Vicenza (VI)         GS Magazzini Berton              7:14.42,4   2:13.34,6  (8578) diploma    19,047 ¦ 
138/M3      21. Massignan Paolo      1968 Montecchio Maggiore  Ciclismo Valchiampo              5:20.57,0     26.59,0  (2255) diploma    25,798 ¦ 
106/M2     105. Massignani Davide    1974 Valdagno (VI)        ASD Pedalagno Cicloclub          5:08.29,6   1:36.55,7  (9044) diploma    20,616 ¦ 
138/M2      32. Merlo Alberto        1976 Bassano del Grappa ( ASD FIORDIFRUTTA                 5:34.53,8     37.06,5  (9748) diploma    24,724 ¦ 
138/M2     243. Morello Enrico       1971 Bassano del Grappa ( ASD Fiordifruta                  6:44.31,3   1:46.44,0   (243) diploma    20,468 ¦ 
55//M4      90. Nardi Franco         1959 Arzignano (VI)       team iaccobike ceramiche panar   3:17.06,4   1:17.48,3  (9611) diploma    16,742 ¦ 
138/M3     312. Nicoletti Moreno     1969 Vicenza (VI)         Granfondo Pinarello              6:30.13,2   1:36.15,2  (3560) diploma    21,218 ¦ 
106/M1     135. Novello Alberto      1981 Brogliano (VI)       G.S. Marzotto Cicli Cornale      6:33.25,4   3:04.17,2 (10393) diploma    16,165 ¦ 
138/M3     411. Novello Francesco    1967 Schiavon (VI)        GS Longa di Schiavon             6:43.46,3   1:49.48,3  (4882) diploma    20,506 ¦ 
138/M3      27. Novello Moreno       1966 Cornedo Vicentino (V TEAM ALPEBIKE MEMBRANE RESPIRA   5:27.05,8     33.07,8   (239) diploma    25,313 ¦ 
106/M4     312. Paganini Andrea      1963 Vicenza (VI)         TEAM LIOTTO                      5:53.53,4   1:59.20,4  (9914) diploma    17,971 ¦ 
138/M4    1012. Paganini Paolo       1960 Vicenza (VI)         Team Liotto                      8:24.11,7   3:23.03,9  (5866) diploma    16,422 ¦ 
138/M4      93. Pagnin Massimo       1958 Vicenza (VI)         AR Team Armistizio Hard Servic   5:58.23,5     57.15,7  (7158) diploma    23,103 ¦ 
106/M5     147. Panarotto Lino       1956 Chiampo (VI)         Ciclismo Valchiampo              5:37.35,7   1:37.36,7  (8075) diploma    18,839 ¦ 
106/M4     251. Panarotto Tiziano    1960 Chiampo (VI)         Ciclismo Valchiampo              5:39.18,4   1:44.45,4  (8074) diploma    18,744 ¦ 
138/M4      32. Parise Roberto       1964 Arzignano (VI)       Ciclismo Valchiampo              5:40.34,1     39.26,3  (2256) diploma    24,312 ¦ 
106/M1      40. Parlato Alberto      1984 Valdagno (VI)        Ciclo Club Novale                4:48.55,0   1:19.46,8  (8661) diploma    22,013 ¦ 
55/M6       64. Pellizzari Enzo      1948 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     3:41.18,2   1:26.22,6  (7773) diploma    14,911 ¦ 
106/M5     481. Peretti Armando      1950 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     7:46.35,4   3:46.36,4  (7777) diploma    13,630 ¦ 
138/M2      42. Peron Simone         1976 Schiavon (VI)        ASD Fiordifrutta                 5:39.11,8     41.24,5  (2403) diploma    24,410 ¦ 
55/M3       39. Pianalto Franco      1968 Cornedo Vicentino (V ASD Pedalagno Cicloclub          2:51.03,9     56.55,0  (9046) diploma    19,290 ¦ 
138/M3     147. Pietribiasi Sergio   1965 Schio (VI)           ASD CA' TRENTA                   5:59.18,9   1:05.20,9 (10029) diploma    23,043 ¦ 
138/M4     290. Pittarello Silvio Gi 1964 Monticello C. Otto (                                  6:29.18,8   1:28.11,0  (5602) diploma    21,268 ¦ 
138/M4     309. Polo Riccardo        1963 Bassano del Grappa ( ASD Fior di Frutta               6:31.11,5   1:30.03,7  (3291) diploma    21,166 ¦ 
55/M3       43. Pozzan Matteo        1969 Zanè (VI)            gs krom                          2:54.41,4   1:00.32,5  (2888) diploma    18,890 ¦ 
106/F2      47. Pozzobon Carla       1966 Pove del Grappa (VI) UC Romano                        6:26.19,5   2:18.06,3   (409) diploma    16,462 ¦ 
106/M2     114. Pretto Giordano      1971 Cornedo Vicentino (V ASD Pedalagno Cicloclub          5:12.56,3   1:41.22,4  (9042) diploma    20,323 ¦ 
138/M3     896. Rebeschin Massimo    1965 Vicenza (VI)         A.S. DIL. G.S. GRANCICLISMO      8:10.00,9   3:16.02,9  (9498) diploma    16,897 ¦ 
138/M4     116. Refosco Mirko        1960 Castelgomberto (VI)  AR Team Armistizio Hard Servic   6:03.52,9   1:02.45,1  (1581) diploma    22,754 ¦ 
106/M5     DNF  Reniero Claudio      1953 Valdagno (VI)        CC Novale Valtermo Scapin        3:22.15,1  Campolongo  (5129)               --- ¦ 
138/M1     138. Reniero Dario        1982 Valdagno (VI)        Ciclo Club Novale                6:30.14,0   1:43.09,9  (8660) diploma    21,218 ¦ 
106/M3     383. Rodighiero Geremia   1967 Torri di Quartesolo  ASD Marola Aromi Illy Caffé      6:06.20,7   2:30.10,5  (8971) diploma    17,360 ¦ 
106/M1      64. Rossato Federico     1981 Cornedo Vicentino (V ASD Pedalagno Cicloclub          5:12.56,5   1:43.48,3  (9047) diploma    20,323 ¦ 
138/M5     606. Ruffato Bruno        1955 Camisano Vicentino ( GS Cortal Grumolo delle Abbade   9:00.44,5   3:51.45,1  (6034) diploma    15,312 ¦ 
138/M3     243. Salice Nunzio        1968 Vicenza (VI)         Granfondo Pinarello              6:20.26,7   1:26.28,7  (3546) diploma    21,763 ¦ 
55/M6      159. Schievano Alberto    1949 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     4:26.47,6   2:11.52,0  (7779) diploma    12,369 ¦ 
106/M3     212. Sinigaglia Stefano   1970 Chiampo (VI)         Ciclismo Valchiampo              5:20.25,0   1:44.14,8  (8070) diploma    19,849 ¦ 
106/M4     639. Sironi Marco         1962 Rosà (VI)            Alliance Butty Multiservice      7:40.13,4   3:45.40,4  (2703) diploma    13,819 ¦ 
138/M2     273. Soldà Simone         1972 Valdagno (VI)        ASD Pedalagno Cicloclub          6:50.51,0   1:53.03,7  (9049) diploma    20,153 ¦ 
106/M6     108. Soldà Tommaso        1946 Valdagno (VI)        Ciclo Club Novale                6:05.22,2   1:54.33,4  (8514) diploma    17,407 ¦ 
138/M4     405. Tellatin Paolo       1960 Bassano del Grappa ( VC Bassano 1892                  6:44.25,2   1:43.17,4  (5368) diploma    20,473 ¦ 
106/M2     152. Todesco Emanuele     1974 Orgiano (VI)         GC Amatori Sossano               5:35.24,1   2:03.50,2   (109) diploma    18,962 ¦ 
138/M4     171. Toso Alvise          1960 Bassano del Grappa ( Scuola Berica MTB                6:13.27,0   1:12.19,2  (3223) diploma    22,171 ¦ 
55/M1       11. Trevisan Marco       1987 Rossano Veneto (VI)  GS Dario dal Fior                2:21.56,6     24.46,1  (8707) diploma    23,248 ¦ 
138/M3     488. Ugolin Mirko         1970 Tezze (VI)           GS Tezze                         6:54.58,2   2:01.00,2  (5446) diploma    19,953 ¦ 
55//M4     199. Vinchesi Mauro       1960 Rosà (VI)            Alliance Butty Multiservice      3:49.39,0   1:50.20,9  (2553) diploma    14,369 ¦ 
106/M6       4. Zanandrea Giuseppe   1948 Marano Vicentino (VI Team Ecor MTB                    4:33.11,1     22.22,3  (2401) diploma    23,280 ¦ 
106/M4     208. Zecchin Giovanni     1958 Chiampo (VI)         Ciclismo Valchiampo              5:29.16,2   1:34.43,2  (8073) diploma    19,315 ¦ 
138/M3    1003. Zen Paolo            1966 Rossano Veneto (VI)  SELLE ITALIA SILVELLESE          8:44.25,5   3:50.27,5  (5802) diploma    15,788 ¦ 
138/M5     520. Ziesa Silvio         1950 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                     8:29.03,6   3:20.04,2  (7772) diploma    16,265 ¦ 
106/M3     241. Zonato Marco         1965 Chiampo (VI)         Ciclismo Valchiampo              5:29.18,1   1:53.07,9  (8077) diploma    19,313 ¦ 

totale 105



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.