21a Maratona dles Dolomites 2007 - Trento (Italia)

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett              km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
106/M3      33. Bellante Dario       1965 Panchià (TN)         GS Vigili del Fuoco del Trenti   4:17.32,6     41.22,4  (2518) diploma    24,694 ¦ 
138/M4     120. Bellini Loris Mauro  1964 Rovereto (TN)        GS Esercito                      6:04.37,9   1:03.30,1  (1495) diploma    22,707 ¦ 
55/M1        4. Bortolotti Flavio    1977 Arco (TN)            AR Team Armistizio Hard Servic   2:05.47,9      8.37,4  (1590) diploma    26,232 ¦ 
138/M3      18. Cadrobbi Luca        1967 Lavis (TN)           Bren Team Trento                 5:20.45,7     26.47,7  (2408) diploma    25,813 ¦ 
138/M1     266. Cattaneo Giovanni    1979 Cavalese (TN)        Freesport Fiemme & Fassa         7:44.40,3   2:57.36,2  (3039) diploma    17,819 ¦ 
106/M2      10. Cecco Dario          1971 Caoria (TN)          Velo Club Feltre                 4:01.31,8     29.57,9  (2526) diploma    26,332 ¦ 
138/Top     14. Corradini Antonio    1970 Cles (TN)            LGL Bike Team                    4:55.03,6     22.34,8    (51) diploma    28,062 ¦ 
55/M2        5. Crepaz Cristian      1973 Fiera di Primiero (T U.S. Primiero San Martino        2:23.42,1     11.13,3  (2620) diploma    22,964 ¦ 
138/M1      10. Cuel Davide          1978 San Sebastiano (TN)  g.c consolati                    5:17.49,6     30.45,5  (3081) diploma    26,051 ¦ 
55//M4     249. Dallabetta Luca      1963 Trento (TN)          US Primiero S.Martino            4:09.35,6   2:10.17,5  (2719) diploma    13,221 ¦ 
55/M1        1. Debertolis Bruno     1978 Fiera di Primiero (T Fiamme Gialle                    1:57.10,5       -----  (3199) diploma    28,163 ¦ 
138/M3     515. Debertolis Sergio    1969 Tonadico (TN)        U.S. PRIMIERO SAN MARTINO        6:59.03,1   2:05.05,1  (9433) diploma    19,758 ¦ 
55/M1       14. Depaul Gabriele      1988 Alba di Canazei (TN) MTB Casentino Bike               2:33.25,6     36.15,1  (8802) diploma    21,508 ¦ 
138/M4      33. Furlan Bruno         1958 Lavis (TN)           Bicimania Lissone                5:41.00,8     39.53,0  (2516) diploma    24,280 ¦ 
138/M3      65. Gaiani Marcello      1966 Folgaria (TN)        GS Idea 80 Trento                5:43.56,2     49.58,2  (2470) diploma    24,074 ¦ 
138/M4      25. Galvagni Andrea      1963 Rovereto (TN)        L'Arcobaleno Carrao Team         5:37.35,5     36.27,7   (320) diploma    24,526 ¦ 
138/M1       7. Giacomelli Manuel    1977 Predazzo (TN)        a.s.orlandi                      5:10.13,3     23.09,2  (2981) diploma    26,690 ¦ 
138/M1      21. Giacomuzzi Matteo    1981 Ziano di Fiemme (TN) Freesport Fiemme & Fassa         5:31.11,5     44.07,4  (2410) diploma    25,000 ¦ 
138/M3      28. Gorfer Giorgio       1965 Trento (TN)          Bren Team Trento                 5:27.06,2     33.08,2  (2434) diploma    25,313 ¦ 
138/M5     131. Gori Carlo Marco     1956 Rovereto (TN)        G.C. Consolati                   6:44.08,5   1:35.09,1  (5803) diploma    20,487 ¦ 
106/M2      74. Grisotto Silvio      1973 Tonadico (TN)        VELO CLUB FELTRE CICLI DALLARO   4:51.01,8   1:19.27,9  (9441) diploma    21,853 ¦ 
138/M5     412. Leonardi Leonardo    1955 Preore (TN)          Virtus Giudicariese Ciclismo     7:55.30,0   2:46.30,6  (2777) diploma    17,413 ¦ 
138/M1     278. Longo Paolo          1977 Predazzo (TN)        Fiamme Gialle                    7:53.56,4   3:06.52,3  (3202) diploma    17,470 ¦ 
138/M3     917. Longobardi Alberto   1965 Borgo Valsugana (TN)                                  8:16.15,6   3:22.17,6  (5640) diploma    16,684 ¦ 
55/M2       50. Lorenzini Fabrizio   1971 Riva del Garda (TN)  Team Carpentari                  3:17.06,7   1:04.37,9  (8564) diploma    16,741 ¦ 
138/M4     410. Lotti Giacomo        1960 Riva del Garda (TN)  Pol. S.Giorgio Ugo Bike          6:45.03,8   1:43.56,0  (6129) diploma    20,441 ¦ 
138/F2      44. Maffei Olga          1966 Strembo (TN)         Team Val Rendena                 7:39.26,0   1:41.48,7  (1087) diploma    18,022 ¦ 
55/M6       67. Marinelli Gianfranco 1944 Bosentino (TN)       GS Esercito                      3:41.39,6   1:26.44,0   (345) diploma    14,887 ¦ 
138/M5      24. Martini Franco       1954 Trento (TN)          Bren Team Trento                 5:56.48,5     47.49,1  (2433) diploma    23,205 ¦ 
138/M4     304. Massaggia Andrea     1964 Trento (TN)          Mucchio Sportivo Trento          6:30.43,2   1:29.35,4   (344) diploma    21,191 ¦ 
55/M2        2. Mattioli Marzio      1974 Ziano di Fiemme (TN) Freesport Fiemme e Fassa         2:15.17,8      2.49,0  (2527) diploma    24,390 ¦ 
55/M1        5. Morandini Nicola     1984 Molina di Fiemme (TN Fiamme Gialle                    2:05.55,6      8.45,1  (3200) diploma    26,205 ¦ 
106/M2      75. Orsi Cristian        1975 Madonna di Campiglio Team Val Rendena                 4:53.43,4   1:22.09,5 (10213) diploma    21,653 ¦ 
138/M3     162. Pacher Oscar         1965 Grigno (TN)          VC Club Feltre                   6:02.42,5   1:08.44,5  (8383) diploma    22,828 ¦ 
138/M2      68. Pichler Alessio      1972 Meano (TN)           Bren Team Trento                 5:54.25,6     56.38,3  (9840) diploma    23,361 ¦ 
106/M3       2. Piller Sergio        1969 Predazzo (TN)        Cus Parma                        3:38.47,8      2.37,6   (223) diploma    29,068 ¦ 
138/M2      28. Poletti Daniele      1974 Condino (TN)         Pol. S.Giorgio Ugo Bike          5:32.46,3     34.59,0 (10520) diploma    24,881 ¦ 
138/M4     335. Prada Ettore         1962 Roncafort (TN)                                        6:34.11,5   1:33.03,7  (5164) diploma    21,005 ¦ 
106/M4     235. Prosser Silvano      1962 Volano (TN)          Euroscaf Bikbike                 5:34.55,0   1:40.22,0  (8695) diploma    18,989 ¦ 
55/M3      227. Rigos Erminio        1966 Malosco (TN)         GS Trapianto é Vita              4:42.46,6   2:48.37,7  (6134) diploma    11,669 ¦ 
106/M5     192. Sposato Domenico     1957 Trento (TN)          bren team                        5:51.11,1   1:51.12,1  (2944) diploma    18,110 ¦ 
106/M1     114. Trapin Mirko         1978 Mezzocorona (TN)     Gamba Racing Team                6:01.17,7   2:32.09,5  (9831) diploma    17,603 ¦ 
55/M1       10. Vanzetta Alex        1987 Ziano di Fiemme (TN) Fiamme Gialle                    2:20.42,6     23.32,1  (3203) diploma    23,452 ¦ 
106/M2       2. Varesco Jarno        1973 Ziano di Fiemme (TN) Arcobaleno Carraro Team          3:39.52,1      8.18,2  (2338) diploma    28,926 ¦ 
138/M3      58. Vichi Alessandro     1965 Lavis (TN)           Bren Team Trento                 5:40.58,3     47.00,3  (2364) diploma    24,283 ¦ 
106/M1     115. Waldner Roberto      1979 Mezzocorona (TN)     Gamba Racing Team                6:01.18,0   2:32.09,8  (9830) diploma    17,603 ¦ 
138/M3     344. Zampedri Giorgio     1965 Pergine Valsugana (T SC Pergine                       6:35.48,2   1:41.50,2  (5444) diploma    20,919 ¦ 
55/M1      DSQ  Zortea Agostino      1985 Mezzano di Primiero  Fiamme Gialle                        -----  squalifica  (3204)               --- ¦ 
55/M2        4. Zorzi Christian      1972 Moena (TN)           Granfondo Pinarello              2:15.58,9      3.30,1   (194) diploma    24,267 ¦ 

totale 49



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.