21a Maratona dles Dolomites 2007 - Savona (Italia)

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett              km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
138/M5     439. Aiolli Ugo           1957 Vendone (SV)         CS Ortovero                      8:02.35,8   2:53.36,4  (4261) diploma    17,157 ¦ 
55/M3       76. Arameo Gian Luca     1969 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          3:11.25,1   1:17.16,2  (6917) diploma    17,239 ¦ 
55/M5       88. Aranzulla Giuseppe   1957 Albenga (SV)         CS Ortovero                      3:37.31,4   1:24.14,7  (4267) diploma    15,170 ¦ 
138/M5     301. Ardissone Roberto    1954 Alassio (SV)         C.S. Ortovero                    7:22.23,6   2:13.24,2  (3007) diploma    18,716 ¦ 
55//M4     307. Arena Alberto        1959 Cisano sul Neva (SV) CS Ortovero                      4:50.59,7   2:51.41,6  (4256) diploma    11,340 ¦ 
138/M3     754. Baccino Filippo      1969 Carcare (SV)         GS Elledisport                   7:39.30,2   2:45.32,2 (10483) diploma    18,019 ¦ 
106/F2     137. Baiardo Giuseppina   1964 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                8:07.31,9   3:59.18,7   (911) diploma    13,045 ¦ 
106/M4     116. Becchio Gianluigi    1963 Albisola Sup. (SV)   Speed Wheel Team Savona          5:06.08,0   1:11.35,0  (6943) diploma    20,775 ¦ 
106/M2     310. Berretta Diego       1973 Carcare (SV)         Speed Wheel Team Savona          7:18.29,7   3:46.55,8  (6937) diploma    14,504 ¦ 
55/F1      119. Berruti Paola        1968 Albisola Superiore ( VC Olmo La Biciclissima          5:16.21,1   2:53.59,8   (900) diploma    10,431 ¦ 
138/M3     284. Botti Massimo        1968 Albenga (SV)         CS Ortovero                      6:27.00,6   1:33.02,6  (4264) diploma    21,394 ¦ 
138/M2      98. Bottino Jean Daniele 1972 Cisano sul Neva (SV) CS Ortovero                      6:03.03,5   1:05.16,2  (1949) diploma    22,806 ¦ 
138/M6     108. Bracco Giuseppe      1939 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          7:36.56,3   1:48.08,2  (6953) diploma    18,120 ¦ 
138/M4     483. Brancatelli Gianluca 1963 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                6:54.33,0   1:53.25,2  (8487) diploma    19,973 ¦ 
138/M5     504. Briano Fulvio        1955 Villanova d'Albenga  CS Ortovero                      8:21.54,2   3:12.54,8  (4280) diploma    16,497 ¦ 
138/M2     291. Briasco Giuseppe     1973 Varazze (SV)         SC Sestri Ponente                6:54.10,2   1:56.22,9  (5667) diploma    19,991 ¦ 
106/M4     213. Brusini Sergio       1963 Spotorno (SV)        Speed Wheel Team Savona          5:29.45,5   1:35.12,5  (4059) diploma    19,286 ¦ 
138/M3     795. Bruzzone Mauro       1968 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          7:47.21,9   2:53.23,9  (4060) diploma    17,716 ¦ 
138/M3     602. Burruto Mario        1968 Cisano sul Neva (SV) CS Ortovero                      7:11.35,9   2:17.37,9  (4255) diploma    19,184 ¦ 
55/M3      188. Busa Stefano         1965 Garlenda (SV)        CS Ortovero                      4:06.07,2   2:11.58,3  (4268) diploma    13,408 ¦ 
138/M4     603. Camignani Fabio      1962 Vado Ligure (SV)     Speed Wheel Team Savona          7:09.28,2   2:08.20,4  (4058) diploma    19,279 ¦ 
138/M3     317. Campora Marcello     1965 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          6:31.31,8   1:37.33,8  (4054) diploma    21,147 ¦ 
106/M3     101. Canedi Paolo         1965 Varazze (SV)         Team Speed Wheel Savona          4:46.30,0   1:10.19,8  (5248) diploma    22,198 ¦ 
138/M3     943. Casagrande Marco     1967 Albenga (SV)         CS Ortovero                      8:21.55,0   3:27.57,0  (4269) diploma    16,496 ¦ 
106/M6     109. Cevasco Gianfranco   1945 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          6:07.17,7   1:56.28,9  (6957) diploma    17,315 ¦ 
55/M5       82. Chiaborelli Mirko    1955 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          3:35.13,4   1:21.56,7  (6935) diploma    15,332 ¦ 
55/M6      149. Chiabrando Carmelo   1946 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          4:20.20,7   2:05.25,1  (6922) diploma    12,675 ¦ 
138/M4     621. Chiappari Mauro      1960 Garlenda (SV)        CS Ortovero                      7:11.52,5   2:10.44,7  (4272) diploma    19,172 ¦ 
55//M4     232. Chionetti Ezio       1959 Savona (SV)          VC Olmo La Biciclissima          4:04.54,5   2:05.36,4  (8418) diploma    13,474 ¦ 
106/M4     407. Clemenza Giovanni    1958 Savona (SV)          VC Olmo La Biciclissima          6:20.13,4   2:25.40,4  (8421) diploma    16,727 ¦ 
106/F2     136. Colombo Monica       1965 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                8:07.31,1   3:59.17,9   (502) diploma    13,045 ¦ 
106/M4     207. Cortesi Corrado      1964 Vado Ligure (SV)     Speed Wheel Team Savona          5:29.08,3   1:34.35,3  (6924) diploma    19,323 ¦ 
M5           2. Costa Felice         1954 Savona (SV)          GS Cicli Risi                    6:34.46,8     21.49,5   (362) diploma       --- ¦ 
55//M4     215. Croce Francesco      1962 Albenga (SV)         C.S.ORTOVERO                     3:56.49,5   1:57.31,4  (9496) diploma    13,934 ¦ 
55/M5      102. D'Aurizio Domenico   1955 Albenga (SV)         Carrera Team Nuova Corti         3:44.16,0   1:30.59,3  (5234) diploma    14,714 ¦ 
138/M5     530. Damonte Luciano      1956 Celle Ligure (SV)    Speed Wheel Team Savona          8:31.41,8   3:22.42,4  (6927) diploma    16,181 ¦ 
138/M3     450. De Scalzi Paolo      1970 Villanova d'Albenga  CS Ortovero                      6:49.12,8   1:55.14,8  (4276) diploma    20,233 ¦ 
138/M5     206. De Stefanis Flavio   1956 Albissola Marina (SV Team Cicli Zanini                7:01.10,5   1:52.11,1  (8666) diploma    19,659 ¦ 
138/M6     173. Di Muro Giovanni     1949 Alassio (SV)         CS Ortovero                      8:21.43,3   2:32.55,2  (4260) diploma    16,503 ¦ 
138/M5     547. Di Muro Mario        1954 Albenga (SV)         CS Ortovero                      8:36.08,6   3:27.09,2  (4274) diploma    16,042 ¦ 
106/M4     387. Esposto Vincenzo     1963 Noli (SV)            ASD PANIFICATORI SAVONA          6:14.38,8   2:20.05,8 (10211) diploma    16,975 ¦ 
138/M5     189. Fazio Lazzaro        1951 Varazze (SV)         VC Olmo La Biciclissima          6:58.17,8   1:49.18,4  (8420) diploma    19,794 ¦ 
106/M2     295. Ferrari William      1974 Albissola Marina (SV ASD GS Cral 2°Asl                7:02.22,5   3:30.48,6  (8527) diploma    15,057 ¦ 
138/M4     925. Fezza Salvatore      1958 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                8:06.50,5   3:05.42,7  (4684) diploma    17,007 ¦ 
138/M3     629. Franco Stefano       1965 Savona (SV)          ASD Pianificatori Savona         7:16.28,9   2:22.30,9  (8664) diploma    18,969 ¦ 
106/F1     110. Freccero Paola       1969 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          7:20.33,5   3:09.04,5   (697) diploma    14,436 ¦ 
55/M6      148. Frumento Luigi       1938 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          4:20.03,9   2:05.08,3  (6942) diploma    12,689 ¦ 
55//M4     270. Galizia Sergio       1964 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                4:17.39,4   2:18.21,3  (8485) diploma    12,807 ¦ 
106/M5      89. Gandolfo Mauro       1954 Albisola Superiore ( Speed Wheel Team Savona          5:17.20,4   1:17.21,4  (4052) diploma    20,041 ¦ 
55/F2       38. Garacci Giuseppina   1963 Savona (SV)          Team Speed Wheel Savona          3:50.52,0   1:11.22,6   (922) diploma    14,293 ¦ 
55//M4     308. Garbarini Maurizio   1964 Albisola Superiore ( VC Olmo La Biciclissima          4:51.01,7   2:51.43,6  (8422) diploma    11,339 ¦ 
138/M1     309. Garozzo Emanuele     1978 Albenga (SV)         CS Ortovero                      8:21.38,4   3:34.34,3  (4275) diploma    16,505 ¦ 
106/M4     339. Geddo Osvaldo        1962 Ortovero (SV)        CS Ortovero                      6:00.56,3   2:06.23,3  (4262) diploma    17,620 ¦ 
138/M3    1053. Gerosa Giovanni      1967 Albenga (SV)         C.S.ORTOVERO                     9:06.36,8   4:12.38,8  (9818) diploma    15,147 ¦ 
138/M3     580. Ghini Carlo          1967 Albenga (SV)         CS Ortovero                      7:08.25,3   2:14.27,3  (4263) diploma    19,326 ¦ 
138/M5     239. Giallombardo Roberto 1956 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                7:08.21,2   1:59.21,8  (4685) diploma    19,329 ¦ 
138/M6     227. Gianotti Franco      1947 Alassio (SV)         Carrera Team Nuova Corti         9:07.33,2   3:18.45,1  (4941) diploma    15,121 ¦ 
106/M5     251. Giardina Fausto      1951 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          6:09.33,9   2:09.34,9  (6946) diploma    17,209 ¦ 
106/M5     109. Gibboni Diego        1950 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          5:25.24,7   1:25.25,7  (6951) diploma    19,544 ¦ 
138/M5     153. Giusto Giobatta      1953 Varazze (SV)         Speed Wheel Team Savona          6:49.32,9   1:40.33,5  (4057) diploma    20,217 ¦ 
106/M1     116. Godano Gianluca      1985 Albenga (SV)         CS Ortovero                      6:01.20,3   2:32.12,1  (4258) diploma    17,601 ¦ 
106/F1      53. Godano Sabrina       1985 Albenga (SV)         CS Ortovero                      6:08.41,8   1:57.12,8   (749) diploma    17,249 ¦ 
138/M5     500. Grella Angelo        1956 Alassio (SV)         CS Ortovero                      8:21.42,7   3:12.43,3  (4253) diploma    16,503 ¦ 
55/M6      127. Grisolia Sergio      1939 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          4:12.15,0   1:57.19,4  (6928) diploma    13,082 ¦ 
138/M3     244. Grosso Marco         1968 Savona (SV)          Team Cicli Zanini Albisola       6:20.32,1   1:26.34,1  (4779) diploma    21,758 ¦ 
138/M4     759. Lacqua Guido         1958 Vado Ligure (SV)     Speed Wheel Team Savona          7:36.22,1   2:35.14,3  (6956) diploma    18,143 ¦ 
138/M5     539. Lardo Valerio        1955 Ceriale (SV)         Team Olmo Albenga                8:33.17,2   3:24.17,8  (8481) diploma    16,131 ¦ 
138/M3     419. Letizia Giampiero    1969 Boissano (SV)        CS Ortovero                      6:45.30,3   1:51.32,3  (4273) diploma    20,418 ¦ 
106/M6     150. Maffi Flavio         1947 Savona (SV)          VC Olmo La Biciclissima          6:29.46,8   2:18.58,0  (8419) diploma    16,316 ¦ 
106/F2      98. Magnano Laura        1967 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          7:20.34,5   3:12.21,3   (700) diploma    14,435 ¦ 
55/M2       97. Mascia Matteo        1976 Quiliano (SV)        Speed Wheel Team Savona          3:58.33,8   1:46.05,0  (6944) diploma    13,832 ¦ 
138/M4     444. Mentolli Andrea      1964 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                6:50.08,0   1:49.00,2  (8489) diploma    20,188 ¦ 
138/M6       4. Minutolo Gino        1946 Savona (SV)          ASD PANIFICATORI SAVONA          6:11.29,5     22.41,4 (10173) diploma    22,288 ¦ 
106/F2      30. Montonati Elena      1954 Albenga (SV)         CS Ortovero                      5:57.50,5   1:49.37,3   (750) diploma    17,773 ¦ 
138/M5     342. Mordeglia Carlo      1956 Celle Ligure (SV)    Speed Wheel Team Savona          7:33.03,5   2:24.04,1  (6918) diploma    18,275 ¦ 
55/M3      121. Mordeglia Leonardo   1967 Celle Ligure (SV)    Speed Wheel Team Savona          3:35.24,1   1:41.15,2  (6920) diploma    15,320 ¦ 
106/M4     567. Moretti Michele      1961 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          7:04.22,4   3:09.49,4  (6948) diploma    14,986 ¦ 
106/M4     644. Moretto Walter       1961 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                7:50.07,3   3:55.34,3  (8482) diploma    13,528 ¦ 
138/M3     542. Morizio Gualtiero    1965 Spotorno (SV)        Speed Wheel Team Savona          7:03.02,0   2:09.04,0  (4046) diploma    19,572 ¦ 
106/M5      15. Negro Piero          1956 Cairo Montenotte (SV EUROBIKE GENOVA                  4:27.08,0     27.09,0  (2902) diploma    23,808 ¦ 
55/M3      113. Nigro Paolo          1969 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          3:32.21,4   1:38.12,5  (6947) diploma    15,539 ¦ 
138/M5     223. Oddera Alberto       1955 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          7:05.31,4   1:56.32,0  (4053) diploma    19,458 ¦ 
106/M4      40. Olivieri Andrea      1958 Stella (SV)          Team Cicli Zanini                4:38.40,6     44.07,6  (4778) diploma    22,822 ¦ 
138/M3     686. Orsini Luigi         1966 Albenga (SV)         CS Ortovero                      7:28.28,7   2:34.30,7  (4270) diploma    18,462 ¦ 
106/M4     222. Panaro Enzo          1962 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          5:31.53,8   1:37.20,8  (6933) diploma    19,162 ¦ 
138/M3     939. Pasqualini Andrea    1968 Villanova d'Albenga  CS Ortovero                      8:21.37,7   3:27.39,7  (4259) diploma    16,506 ¦ 
106/M6      99. Peccenini Claudio    1949 Albenga (SV)         CS Ortovero                      6:01.15,0   1:50.26,2  (4277) diploma    17,605 ¦ 
138/M5      67. Perlo Bruno          1950 Cisano sul Neva (SV) ASD team olmo albenga            6:20.32,6   1:11.33,2  (5168) diploma    21,758 ¦ 
138/M4     767. Piccardo Claudio     1962 Celle Ligure (SV)    Speed Wheel Team Savona          7:38.08,2   2:37.00,4  (6934) diploma    18,073 ¦ 
106/M1     177. Pighi Guido          1979 Loano (SV)           Team Olmo Albenga                7:50.07,4   4:20.59,2  (8486) diploma    13,528 ¦ 
106/M3      86. Pinassi Davide       1965 Varazze (SV)         Speed Wheel Team Savona          4:42.24,9   1:06.14,7  (6932) diploma    22,520 ¦ 
55/M2       68. Pinelli Dario        1971 Albenga (SV)         c.s.ortovero                     3:28.40,4   1:16.11,6  (9506) diploma    15,814 ¦ 
106/M2      38. Piombo Fabio         1972 Albisola Superiore ( Speed Wheel Team Savona          4:30.00,5     58.26,6  (4048) diploma    23,554 ¦ 
138/M5     353. Polti Daniele        1957 Quiliano (SV)        Speed Wheel Team Savona          7:36.50,1   2:27.50,7  (6949) diploma    18,124 ¦ 
138/M5     545. Ramian Slawomir (Sla 1953 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                8:35.59,7   3:27.00,3  (8484) diploma    16,046 ¦ 
106/F1      21. Ramorino Barbara     1972 Stella (SV)          Speed Wheel Team Savona          5:12.30,7   1:01.01,7   (696) diploma    20,351 ¦ 
55/M6      147. Ramorino Giancarlo   1946 Stella (SV)          Speed Wheel Team Savona          4:20.02,7   2:05.07,1  (6938) diploma    12,690 ¦ 
55/M5       52. Ranieri Albino       1952 Quiliano (SV)        Speed Wheel Team Savona          3:21.27,3   1:08.10,6  (6919) diploma    16,380 ¦ 
106/M3     554. Raso Alessandro      1967 Albissola Marina (SV ASD GS Cral 2°Asl                7:02.22,3   3:26.12,1  (8663) diploma    15,057 ¦ 
138/M4     591. Ravera Mario         1962 Ceriale (SV)         CS Ortovero                      7:08.25,7   2:07.17,9  (4278) diploma    19,326 ¦ 
138/M2     537. Restieri Gianguido   1973 Cisano sul Neva (SV) CS Ortovero                      8:26.22,4   3:28.35,1  (4279) diploma    16,351 ¦ 
106/M3     349. Restuccia Lorenzo    1970 Vado Ligure (SV)     VC Olmo La Biciclissima          5:54.16,1   2:18.05,9  (4660) diploma    17,952 ¦ 
55/M6       80. Riccardi Remo        1947 Savona (SV)          team cicli zanini                3:47.56,1   1:33.00,5 (10424) diploma    14,477 ¦ 
138/M1     198. Richebuono Silvio    1978 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          7:04.00,3   2:16.56,2  (4055) diploma    19,528 ¦ 
55/M2      122. Robutti Luca         1976 Pietra Ligure (SV)   Speed Wheel Team Savona          4:41.18,9   2:28.50,1  (6941) diploma    11,730 ¦ 
138/M4     274. Romano Vincenzo      1962 Albenga (SV)         CS Ortovero                      6:26.59,3   1:25.51,5  (4271) diploma    21,395 ¦ 
106/M3     379. Rossello Roberto     1967 Albisola Superiore ( ASD GS Cral 2°Asl                6:05.15,7   2:29.05,5  (4969) diploma    17,412 ¦ 
106/M6     128. Rossello Vincenzo    1938 Albisola Sup. (SV)   Speed Wheel Team Savona          6:16.42,0   2:05.53,2  (4051) diploma    16,883 ¦ 
106/M3     192. Rossi Franco         1966 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          5:12.28,3   1:36.18,1  (4049) diploma    20,353 ¦ 
138/M4     799. Rovere Fabrizio      1964 Carcare (SV)         Speed Wheel Team Savona          7:43.51,4   2:42.43,6  (6923) diploma    17,850 ¦ 
106/M3      45. Saccu Alessandro     1967 Albenga (SV)         UC Laigueglia Pacan Bagutti      4:24.58,0     48.47,8  (5315) diploma    24,003 ¦ 
138/M3     382. Spirito Maurizio     1965 Albisola Sup. (SV)   Speed Wheel Team Savona          6:40.41,7   1:46.43,7  (4047) diploma    20,664 ¦ 
106/M4     308. Strinati Claudio     1959 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          5:51.47,5   1:57.14,5  (6940) diploma    18,078 ¦ 
106/M4     300. Taramasco Enrico     1961 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          5:49.51,0   1:55.18,0  (4044) diploma    18,179 ¦ 
138/M6     137. Terlizzi Carlo       1940 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          7:54.27,4   2:05.39,3  (6921) diploma    17,451 ¦ 
106/M2     244. Tornago Gianluca     1972 Albenga (SV)         CS Ortovero                      6:27.06,5   2:55.32,6  (4257) diploma    16,429 ¦ 
55/M5      107. Tremoglio Maurizio   1954 Savona (SV)                                           3:46.06,3   1:32.49,6  (8632) diploma    14,594 ¦ 
106/M6       6. Trivellato Alessandr 1940 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          4:33.53,9     23.05,1  (4056) diploma    23,220 ¦ 
138/M3     556. Turazzini Massimilia 1970 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          7:05.35,0   2:11.37,0  (4062) diploma    19,455 ¦ 
55/M6       97. Turio Corrado        1949 Albisola Sup. (SV)   Speed Wheel Team Savona          3:58.51,0   1:43.55,4  (4050) diploma    13,816 ¦ 
138/M2     340. Valle Filippo        1971 Albenga (SV)         CS Ortovero                      7:08.07,6   2:10.20,3  (4266) diploma    19,340 ¦ 
55/F1       58. Vallone Manuela      1976 Quiliano (SV)        Speed Wheel Team Savona          3:56.32,0   1:34.10,7   (699) diploma    13,951 ¦ 
106/F2     130. Venturino Mariangela 1965 Albissola Marina (SV ASD GS Cral 2°Asl                7:45.33,0   3:37.19,8   (965) diploma    13,661 ¦ 
106/M3      91. Vincenti Roberto     1965 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          4:44.18,0   1:08.07,8  (4063) diploma    22,370 ¦ 
55/M5      146. Zaccariello Tommaso  1953 Albisola sup. (SV)   Speed Wheel Team Savona          3:59.44,2   1:46.27,5  (6954) diploma    13,765 ¦ 
138/M5     352. Zaglia Fabrizio      1957 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                7:36.49,0   2:27.49,6  (4683) diploma    18,125 ¦ 
55//M4     166. Zangari Antonello    1963 Albenga (SV)         CS Ortovero                      3:37.21,7   1:38.03,6  (4265) diploma    15,182 ¦ 
106/M4     391. Zanini Giancarlo     1962 Savona (SV)          Team Cicli Zanini                6:15.31,5   2:20.58,5  (8667) diploma    16,936 ¦ 

totale 128



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.