21a Maratona dles Dolomites 2007 - Parma (Italia)

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett              km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
138/M5     402. Adorni Ezio          1952 Parma (PR)           ADS Chiesi Club 97               7:51.46,9   2:42.47,5  (3050) diploma    17,550 ¦ 
138/M2     460. Adorni Michele       1976 Parma (PR)           Mangusta Bike Team               7:50.21,6   2:52.34,3  (2707) diploma    17,603 ¦ 
106/M1      86. Alfano Massimo       1977 Parma (PR)           Ciclistica Brescellese 2000      5:34.58,8   2:05.50,6  (8021) diploma    18,986 ¦ 
106/M4     132. Ballerini Giovanni   1960 Fidenza (PR)         CRAL BARILLA                     5:09.29,7   1:14.56,7  (9543) diploma    20,549 ¦ 
106/M4     DNF  Barilla Paolo        1961 Parma (PR)           Cral Barilla                     4:36.44,3  Campolongo   (312)               --- ¦ 
138/M3     335. Bertinelli Andrea    1968 Parma (PR)           HOT BIKE TEAM                    6:34.22,6   1:40.24,6  (2584) diploma    20,995 ¦ 
55/M6       42. Bertolini Aldino     1945 Parma (PR)                                            3:31.21,9   1:16.26,3  (2741) diploma    15,612 ¦ 
55/F2       11. Bettoni Graziella    1965 Salsomaggiore Terme  ASD CICLISTICA SALSESE           3:16.59,8     37.30,4  (1163) diploma    16,751 ¦ 
55/M6       26. Bonati Bruno         1947 Parma (PR)           individuale                      3:20.00,4   1:05.04,8 (10123) diploma    16,499 ¦ 
138/M5     442. Bonati Fabrizio      1956 Parma (PR)           G.S. Banca Intesa                8:04.12,2   2:55.12,8  (9942) diploma    17,100 ¦ 
138/M4     971. Branchi Roberto      1960 Felino (PR)          veterani cliclisti parmensi      8:15.54,0   3:14.46,2  (5947) diploma    16,696 ¦ 
106/M5      19. Calegari Giovanni    1955 Mezzano Inferiore (P Team Guru Parkpre                4:33.13,5     33.14,5  (2684) diploma    23,277 ¦ 
106/M2      70. Capella Francesco    1974 Borgo Val di Taro (P AS Velobike Ferrari              4:49.56,0   1:18.22,1  (8995) diploma    21,936 ¦ 
106/M2      69. Capellazzi Luca      1971 Felino (PR)          A.S.D.AGFA-O.S.                  4:49.34,3   1:18.00,4  (5910) diploma    21,963 ¦ 
138/M4     508. Caroli Fabrizio      1960 Collecchio (PR)      Hot Bike Team                    6:58.55,2   1:57.47,4  (5507) diploma    19,765 ¦ 
106/M3     232. Cernoia Daniele      1968 Parma (PR)           Gs Pedale Val Parma              5:25.39,7   1:49.29,5  (4774) diploma    19,529 ¦ 
106/M3     114. Chiappari Fabrizio   1969 Bedonia (PR)         AS Velobike Ferrari              4:49.04,7   1:12.54,5  (5473) diploma    22,000 ¦ 
138/M3     187. Chiesa Alessandro    1969 Parma (PR)           AS Velobike - Ferrari            6:08.00,1   1:14.02,1  (2485) diploma    22,499 ¦ 
106/M3     280. Coffrini Marco       1970 Parma (PR)           King's Bike                      5:39.06,7   2:02.56,5 (10463) diploma    18,754 ¦ 
138/M4     254. Diemmi Dino          1964 Parma (PR)           HOT BIKE TEAM                    6:25.07,3   1:23.59,5  (2870) diploma    21,499 ¦ 
55/M2      106. Fabbiani Francesco   1971 Parma (PR)           Passion 2 Ride                   4:05.27,3   1:52.58,5  (3285) diploma    13,444 ¦ 
55/M5        2. Ferrari Giuseppe     1951 Parma (PR)           As Velobike-Ferrari              2:20.59,1      7.42,4  (4924) diploma    23,406 ¦ 
106/M3     251. Fochi Francesco      1969 Parma (PR)           Sprintbike ASD                   5:31.17,2   1:55.07,0 (10421) diploma    19,197 ¦ 
138/M3     757. Furia Giovanni       1970 Parma (PR)           Sprintbike                       7:39.37,1   2:45.39,1  (4990) diploma    18,014 ¦ 
138/M3     412. Grossi Davide        1966 Monticelli Terme di  Road and Track Racingteam        6:44.00,2   1:50.02,2  (4773) diploma    20,494 ¦ 
106/M3      19. Guareschi Paolo      1966 Sissa (PR)           Road And Track                   4:09.08,4     32.58,2  (3043) diploma    25,527 ¦ 
106/F1     DSQ  Lombardo Ilaria      1970 Parma (PR)           Ozone Elite                          -----  squalifica   (423)               --- ¦ 
138/M3     DNF  Marzotto Matteo      1966 Parma (PR)           Scapin Valtermo CC Noale         6:40.34,0  Passo Giau   (307)               --- ¦ 
138/M4     756. Masoli Gian Luca     1962 Fidenza (PR)         ASD CICLISTICA SALSESE           7:34.56,7   2:33.48,9  (9799) diploma    18,200 ¦ 
55/M5      220. Melegari Giorgio     1955 Parma (PR)           UISP REggio Emilia               4:39.53,2   2:26.36,5  (8492) diploma    11,790 ¦ 
106/M4     246. Mora Claudio         1961 Parma (PR)           Il Sogno ASD                     5:38.02,5   1:43.29,5  (5884) diploma    18,814 ¦ 
55/M3      198. Oddi Paolo           1969 Roccabianca (PR)     individuale                      4:12.52,8   2:18.43,9  (9568) diploma    13,049 ¦ 
106/M1      43. Orestilli Paolo      1980 Fidenza (PR)         OLD LIONS CUS PARMA              4:50.11,6   1:21.03,4  (3080) diploma    21,916 ¦ 
138/F2      68. Pelagatti Alessandra 1964 Felino (PR)          veterani cliclisti parmensi      8:23.09,9   2:25.32,6  (1190) diploma    16,455 ¦ 
138/M5     149. Pezziga Claudio      1956 Parma (PR)           ASD Tecno Bici                   6:48.45,5   1:39.46,1  (8678) diploma    20,256 ¦ 
55/M2       39. Porcari Ettore       1973 Soragna (PR)         GS Sportissimo Top Level         3:09.17,9     56.49,1  (3687) diploma    17,432 ¦ 
55/M6      144. Quarantelli Giorgio  1947 Pieveottoville (PR)  a.c. la roca                     4:18.38,1   2:03.42,5  (2975) diploma    12,759 ¦ 
106/M4     103. Riccardi Andrea      1963 Langhirano (PR)      Wild Team Langhirano             5:02.40,4   1:08.07,4  (4737) diploma    21,012 ¦ 
138/M3      72. Saccani Paolo        1966 Montechiarugolo (PR) TEAM LA VERDE                    5:45.13,5     51.15,5  (2822) diploma    23,984 ¦ 
138/M6     167. Santini Giovanni     1945 Parma (PR)           ASD VELO CLUB LA BICI            8:15.25,7   2:26.37,6   (313) diploma    16,712 ¦ 
55/M2       40. Sarli Antonio        1973 Soragna (PR)         GS Sportissimo Top Level         3:09.20,3     56.51,5  (3689) diploma    17,429 ¦ 
138/M4      26. Sartori Luca         1962 Parma (PR)           GS Sportissimo Top Level         5:37.46,1     36.38,3  (3173) diploma    24,513 ¦ 
106/M6     204. Sassi Dante          1948 Parma (PR)           asd filippelli vecchia parma     7:03.26,7   2:52.37,9  (9825) diploma    15,019 ¦ 
55//M4     192. Silva Giuliano       1962 Parma (PR)           hot bike teeam                   3:44.49,0   1:45.30,9 (10382) diploma    14,678 ¦ 
106/M2      53. Testi Diego          1972 Soragna (PR)         GS Sportissimo Top Level         4:39.50,2   1:08.16,3  (6607) diploma    22,727 ¦ 
106/M5      46. Venturini Ivan       1956 Fidenza (PR)         OLD LIONS CUS PARMA              4:50.11,6     50.12,6  (3076) diploma    21,916 ¦ 
106/M2     137. Verona Davide        1973 Sorbolo (PR)         ASD La Veloce OCM                5:25.45,0   1:54.11,1  (4693) diploma    19,524 ¦ 
138/M4     361. Vietti Edgardo       1964 Torrile (PR)         Cicloparma Team Bike             6:38.38,6   1:37.30,8  (4771) diploma    20,770 ¦ 

totale 48



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.