21a Maratona dles Dolomites 2007 - Bolzano-Bozen (Italia)

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett              km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
55/F1        1. Agreiter Debora      1991 La Villa (BZ)        Rodes Val Badia-Raiffeisen       2:22.21,3       -----   (404) diploma    23,181 ¦ 
106/M5      39. Auer Giuseppe        1951 Bruneck (BZ)         Rodes Val Badia-Raiffeisen       4:46.26,7     46.27,7  (2465) diploma    22,203 ¦ 
138/F2      16. Badagliacco Patrizia 1965 Sterzing (BZ)        ASV Rodes Gherdeina              6:44.13,7     46.36,4   (952) diploma    20,483 ¦ 
55/M6       82. Barbesi Gualtiero    1940 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   3:51.12,0   1:36.16,4  (7798) diploma    14,273 ¦ 
138/M3     285. Beber Lorenzo        1967 Vipiteno (BZ)        Südtirol Rainer-Wurz Team ASV    6:27.06,1   1:33.08,1  (1924) diploma    21,389 ¦ 
55/M1       87. Berion Loris         1978 Merano (BZ)          Stampa Alta Badia                4:26.55,2   2:29.44,7    (66) diploma    12,363 ¦ 
55//M4     188. Bertoldi Stefano     1962 Sterzing (BZ)        ASV Rodes Gherdeina              3:44.21,4   1:45.03,3  (8647) diploma    14,708 ¦ 
106/M6     177. Bertoluzzo Angelo    1946 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   6:47.01,7   2:36.12,9  (7801) diploma    15,625 ¦ 
106/M4     503. Bertoluzzo Maurizio  1958 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   6:46.37,7   2:52.04,7  (7799) diploma    15,640 ¦ 
106/M3     394. Bizzotto Paolo       1967 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   6:10.23,2   2:34.13,0  (4478) diploma    17,171 ¦ 
138/M3     116. Bologna Dieter       1968 Bozen (BZ)           Dynamic Bike Team                5:53.47,0     59.49,0  (5754) diploma    23,404 ¦ 
138/M4     761. Bonadio Pietro       1959 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   7:36.29,8   2:35.22,0  (7797) diploma    18,138 ¦ 
106/M6       1. Bonaldi Bruno        1944 La Villa (BZ)        ASD Team Salieri                 4:10.48,8       -----   (211) diploma    25,357 ¦ 
55/M2       49. Boschetto Armin      1975 Aldein (BZ)          Team Fink ASD                    3:14.58,6   1:02.29,8  (3283) diploma    16,925 ¦ 
106/M6      53. Buson Ivano          1940 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   5:39.07,9   1:28.19,1  (7793) diploma    18,753 ¦ 
55/M6       27. Callegari Gino       1938 Brunico (BZ)         U.S. Brunico                     3:20.13,0   1:05.17,4  (4719) diploma    16,482 ¦ 
138/M5     249. Canali Bruno         1955 Bolzano (BZ)         Stampa Alta Badia                7:10.44,4   2:01.45,0    (75) diploma    19,222 ¦ 
55//M4      14. Canali Luigi         1962 Egna (BZ)            Bike Club Egna                   2:39.44,4     40.26,3  (7286) diploma    20,658 ¦ 
138/M4     382. Canins Pio           1960 San Cassiano (BZ)    Rodes Val Badia                  6:41.15,0   1:40.07,2   (217) diploma    20,635 ¦ 
106/M5      38. Cappelletti Arthur   1957 Laghetti di Egna (BZ Bike Club Egna                   4:44.38,5     44.39,5  (4196) diploma    22,343 ¦ 
55/F2        9. Cappelletti Margit   1961 Neumarkt (BZ)        Bike Club Egna                   3:13.17,3     33.47,9   (737) diploma    17,072 ¦ 
55/M6       18. Carnibella Salvatore 1943 Sterzing (BZ)        ASV Rodes Gherdeina              3:11.42,5     56.46,9  (8504) diploma    17,213 ¦ 
138/M5     124. Cecchinato Giorgio   1957 Merano (BZ)          A.S.D. Amici Udace Trento        6:40.57,3   1:31.57,9  (2382) diploma    20,650 ¦ 
55/M3        6. Celesti Massimo      1969 Bolzano (BZ)         Team Zanolini Bike Professiona   2:12.37,1     18.28,2  (3133) diploma    24,883 ¦ 
138/M2     202. Chiusole Markus      1973 Oberbozen (BZ)       dynamic bike team                6:32.06,4   1:34.19,1  (9673) diploma    21,116 ¦ 
55/M1       16. Clara Emil           1985 Longiarù (BZ)        Rodes Val Badia                  2:36.34,6     39.24,1  (5407) diploma    21,075 ¦ 
138/M6      23. Dal Bosco Ermanno    1945 Laives (BZ)          Bike Club Egna                   6:33.48,6     45.00,5  (7281) diploma    21,025 ¦ 
138/F2       8. Dal Santo Caterina   1952 Bolzano (BZ)         assos team                       6:29.48,2     32.10,9   (485) diploma    21,241 ¦ 
55/M5       45. Dalvai Hansi         1954 Bolzano (BZ)         Südtiroler Sporthilfe            3:19.31,7   1:06.15,0   (199) diploma    16,539 ¦ 
55/M6      162. Danieli Alessio      1948 Merano (BZ)          Stampa Alta Badia                4:27.42,4   2:12.46,8    (78) diploma    12,326 ¦ 
138/M4     929. De Fazio Antonio     1960 Merano (BZ)          A.S.D. Amici Udace Trento        8:07.42,8   3:06.35,0  (2381) diploma    16,977 ¦ 
138/M4      79. De Vettori Edmund    1962 San Cassiano (BZ)    S.C. Alta Badia-Raiffeisen       5:56.18,8     55.11,0  (2360) diploma    23,237 ¦ 
138/M1       9. Declara Matthias     1984 Badia (BZ)           Rodes Val Badia                  5:10.46,5     23.42,4   (271) diploma    26,643 ¦ 
55/M2       32. Deiaco Thomas        1976 Corvara (BZ)         Rodes Val Badia Raiffeisen       3:00.43,7     48.14,9  (4690) diploma    18,259 ¦ 
106/M3      28. Delladdio Luca       1967 St.Christina (BZ)    ASV RODES GHERDEINA              4:13.50,2     37.40,0  (9613) diploma    25,055 ¦ 
55/F2        5. Di Carlo Anita       1963 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   2:55.55,3     16.25,9   (824) diploma    18,758 ¦ 
138/M4     354. Drechsel Arno        1959 Bolzano (BZ)         Südtiroler Sporthilfe            6:38.01,2   1:36.53,4   (205) diploma    20,802 ¦ 
106/M1      19. Eisath  Florian      1984 Nova Ponente (BZ)    Südtiroler Sporthilfe            4:23.26,1     54.17,9   (206) diploma    24,142 ¦ 
106/M4     551. Erlacher Walter      1960 Corvara (BZ)         Rodes Val  Badia-Raiffeisen      7:01.16,4   3:06.43,4  (5007) diploma    15,097 ¦ 
106/M4      16. Feichter Werner      1959 Welsberg (BZ)        Green Valley Team                4:21.00,9     26.27,9  (2399) diploma    24,366 ¦ 
55/M6        5. Felderer Bruno       1947 Brixen (BZ)          Team Domus Brixen                2:40.05,8     25.10,2  (5457) diploma    20,612 ¦ 
55/M2       24. Ferdigg Walter       1974 Marebbe (BZ)         Rodes Val Badia                  2:47.15,2     34.46,4   (250) diploma    19,730 ¦ 
55//M4      59. Ferrari Gianluigi    1963 Bressanone (BZ)      SC Altair                        3:06.25,7   1:07.07,6  (3189) diploma    17,701 ¦ 
106/M4     165. Ferretti Paolo       1963 Bolzano (BZ)         Giro delle Dolomiti              5:19.31,4   1:24.58,4   (207) diploma    19,904 ¦ 
138/M4     278. Fischer Martin       1964 Neumarkt (BZ)        Bike Club Egna                   6:27.55,7   1:26.47,9  (4198) diploma    21,344 ¦ 
55//M4      42. Fontanesi Marco      1962 Bolzano (BZ)         AS Giro delle Dolomiti           2:56.57,4     57.39,3  (3282) diploma    18,648 ¦ 
106/M3       8. Frena Günther        1967 San Cassiano (BZ)    Rodes Val Badia                  3:54.24,0     18.13,8   (253) diploma    27,133 ¦ 
55/M6        1. Furlan Manfred       1947 Neumarkt (BZ)        Bike Club Egna                   2:14.55,6       -----  (7280) diploma    24,457 ¦ 
106/M5     314. Gafriller Franz      1953 Barbian (BZ)                                          6:30.33,3   2:30.34,3  (8973) diploma    16,284 ¦ 
138/M4     904. Gafriller Mainrad    1959 Barbian (BZ)                                          8:02.32,1   3:01.24,3  (8974) diploma    17,159 ¦ 
138/M4    1194. Galvagni Luigi       1961 Laghetti di Egna (BZ Stampa Alta Badia                9:33.53,2   4:32.45,4    (89) diploma    14,427 ¦ 
106/M3      35. Galvan Davide        1970 San Giacomo di Laive S. C. Altair                     4:17.46,3     41.36,1  (5922) diploma    24,672 ¦ 
106/F1       4. Gandini Sabine       1978 Bressanone (BZ)      Rodes Gherdeina                  4:26.08,1     14.39,1  (1295) diploma    23,897 ¦ 
106/M3     139. Gerstgrasser Bernhar 1967 rabland (BZ)         Briko Squadra Corse              4:55.43,6   1:19.33,4  (6541) diploma    21,506 ¦ 
55/F1        6. Giovanelli Laura     1968 Egna (BZ)            Bike Club Egna                   2:41.03,2     18.41,9   (514) diploma    20,490 ¦ 
55/M1       12. Goller Ulrich        1978 Magreid (BZ)         Bike Club Egna                   2:24.19,7     27.09,2  (7285) diploma    22,864 ¦ 
138/M5     284. Grüner Michl         1954 Bozen (BZ)                                            7:17.46,2   2:08.46,8  (3216) diploma    18,914 ¦ 
55//M4       2. Hintner Hubert       1958 Taisten (BZ)         Team Green Valley                2:17.36,2     18.18,1  (2389) diploma    23,981 ¦ 
106/M1       4. Irsara Oskar         1977 Badia (BZ)           Rodes Val Badia-Raiffeisen       4:00.29,4     31.21,2   (230) diploma    26,446 ¦ 
106/F1       3. Jocher Cosima        1968 Bruneck (BZ)         Sv. St. Lorenzen                 4:24.04,5     12.35,5   (461) diploma    24,084 ¦ 
106/M3      15. Kargruber Stefan     1965 Welsberg (BZ)        Green Valley Team                4:05.48,8     29.38,6  (2400) diploma    25,873 ¦ 
106/M3      14. Karner Martin        1968 Bruneck (BZ)         Sportverein St. Lorenzen         4:04.13,2     28.03,0  (2451) diploma    26,042 ¦ 
106/M5       2. Kerschbaumer Oswald  1957 Selva Gardena (BZ)   GS Rodes Gherdeina               4:06.22,9      6.23,9  (9507) diploma    25,813 ¦ 
55/F1       21. Kirchmaier Evelyn    1982 Eggental (BZ)        TEam Fink ASD                    3:14.58,7     52.37,4  (1284) diploma    16,924 ¦ 
138/M4     342. Klemera Hansjorg     1959 Bolzano (BZ)         Dynamic Bike Team                6:35.24,5   1:34.16,7  (3214) diploma    20,940 ¦ 
55//M4       7. Kompatscher Martin   1964 Bolzano (BZ)         ASC Tiroler Radler               2:33.20,9     34.02,8  (9552) diploma    21,519 ¦ 
106/M3     510. Lombardo Massimo     1970 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   6:44.53,9   3:08.43,7  (7802) diploma    15,707 ¦ 
106/M5     160. Lonardi Fabrizio     1954 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   5:43.29,7   1:43.30,7  (7795) diploma    18,515 ¦ 
138/M4       7. Mair Helmuth         1962 Soprabolzano (BZ)    SV Jenesien                      5:20.45,7     19.37,9  (3132) diploma    25,813 ¦ 
106/M3      68. Malfertheiner Werner 1965 Ortisei (BZ)         US Brunico                       4:36.56,9   1:00.46,7  (8546) diploma    22,964 ¦ 
106/M4       6. Mangutsch Giuseppe   1960 Pedraces (BZ)        Rodes Val Badia - Raiffeisen     4:07.24,5     12.51,5   (212) diploma    25,706 ¦ 
138/M3     156. Manica Giorgio       1965 La Villa (BZ)        CS Rodes Alta Badia              6:01.18,9   1:07.20,9   (241) diploma    22,916 ¦ 
106/M1     100. Marchiodi Mirco      1978 Bolzano (BZ)         Stampa Alta Badia                5:50.19,6   2:21.11,4    (77) diploma    18,154 ¦ 
55/F1      112. Marchiodi Patrizia   1980 Bolzano (BZ)         Stampa Alta Badia                4:49.38,8   2:27.17,5   (402) diploma    11,393 ¦ 
138/M1       6. Masiero Andrea       1981 Laives (BZ)          Assos Team Bolzano               5:10.03,4     22.59,3  (3171) diploma    26,704 ¦ 
55/F2      118. Mattioli Antonella   1962 Appiano Strada Vino  Stampa Alta Badia                4:49.40,1   2:10.10,7   (398) diploma    11,392 ¦ 
106/M2      32. Mayr Peter           1973 Brixen (BZ)          ASV Rodes Gherdeina              4:26.08,8     54.34,9  (3279) diploma    23,896 ¦ 
55/M3        1. Mich Roberto         1966 Neumarkt (BZ)        Bike Club Egna                   1:54.08,9       -----   (155) diploma    28,909 ¦ 
55/M1        9. Mick Gabriel         1989 Egna (BZ)            Bike Club Egna                   2:19.16,6     22.06,1  (7287) diploma    23,693 ¦ 
138/M4     596. Mischì Giovanni      1964 Longiarù (BZ)        Rodes Val Badia                  7:08.41,3   2:07.33,5  (8848) diploma    19,314 ¦ 
106/M1       8. Mölgg Manfred        1982 Marebbe (BZ)         Südtiroler Sporthilfe            4:07.06,7     37.58,5   (193) diploma    25,737 ¦ 
55/M3        4. Molling Michael      1966 St.Lorenzen (BZ)     Südtirol Rainer-Wurz Team        2:09.17,3     15.08,4  (2336) diploma    25,524 ¦ 
55/M1        8. Moriggl Thomas       1981 Mals (BZ)            Südtiroler Sporthilfe            2:15.49,0     18.38,5   (197) diploma    24,297 ¦ 
55/M5       16. Moschen Giorgio      1956 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   2:55.55,8     42.39,1  (4479) diploma    18,757 ¦ 
138/F1      12. Moschen Roberta      1981 Bolzano (BZ)         Assos Team Bolzano               6:39.14,4     42.59,1   (507) diploma    20,739 ¦ 
106/M5      55. Moschen Roberto      1951 Bolzano (BZ)         Assos Team Bolzano               4:58.28,3     58.29,3  (3170) diploma    21,308 ¦ 
106/M3     157. Moser Giuseppe       1967 San Giacomo di Laive S. C. Altair                     5:02.09,8   1:25.59,6  (9972) diploma    21,048 ¦ 
106/M4      13. Neulichedl Wilhelm   1960 Collepietra (BZ)     GS Trapianto é Vita              4:14.51,4     20.18,4  (6141) diploma    24,955 ¦ 
106/M3     207. Oberrauch Juergen    1965 Terlano (BZ)         Team Ideam Terlano               5:18.54,5   1:42.44,3  (5161) diploma    19,943 ¦ 
55/M1       63. Obexer Arnold        1978 Sarentino (BZ)       GS Trapianto é Vita              3:42.49,0   1:45.38,5  (6136) diploma    14,810 ¦ 
106/M2       6. Paoli Stefano        1975 Bolzano (BZ)         Südtiroler Sporthilfe            3:51.36,7     20.02,8   (204) diploma    27,459 ¦ 
106/M4      14. Passi Alessandro     1963 Bolzano (BZ)         Team Zanolini Bike Professiona   4:18.08,2     23.35,2  (4571) diploma    24,638 ¦ 
138/M3     215. Perini Paolo         1969 Laives (BZ)          S. C. Altair                     6:16.13,8   1:22.15,8  (9975) diploma    22,007 ¦ 
138/M4     150. Perktold Egon        1960 Girlan (BZ)          Dynamic Bike Team                6:10.30,0   1:09.22,2  (3280) diploma    22,348 ¦ 
55/M5       36. Perseghin Carlo      1956 Bozen (BZ)                                            3:12.11,1     58.54,4   (152) diploma    17,170 ¦ 
106/M1      78. Pescosta Hannes      1989 Colfosco (BZ)        Rodes Val Badia-Raiffeisen       5:25.57,2   1:56.49,0   (246) diploma    19,511 ¦ 
106/M2      11. Pioli Marco          1974 Ortisei (BZ)         G.S. GOLDEN BIKE ITALIA          4:06.24,1     34.50,2  (2834) diploma    25,811 ¦ 
106/M1      17. Pitscheider Rene     1980 La Villa (BZ)        Rodes Val Badia                  4:17.57,6     48.49,4   (244) diploma    24,654 ¦ 
55/F1        7. Planatscher Maddalen 1979 La Villa (BZ)        Rodes Val Badia Raiffeisen       2:49.20,0     26.58,7   (407) diploma    19,488 ¦ 
106/F1      23. Ploner Eva           ???? Bozen (BZ)           Südtiroler Sporthilfe            5:12.53,8   1:01.24,8   (399) diploma    20,326 ¦ 
106/M4      11. Ploner Kurt          1961 Niederdorf (BZ)      Südtiroler Sporthilfe            4:14.02,8     19.29,8   (195) diploma    25,034 ¦ 
138/M3     139. Ploner Walter        1967 La Villa (BZ)        Rodes Val Badia                  5:58.02,6   1:04.04,6  (2430) diploma    23,125 ¦ 
106/M4     289. Poch Antonio         1960 Laives (BZ)          Team Zanolini Bike Professiona   5:47.10,5   1:52.37,5  (4133) diploma    18,319 ¦ 
55//M4     156. Podini Giovanni      1958 Bolzano (BZ)         Südtiroler Sporthilfe            3:34.46,6   1:35.28,5   (202) diploma    15,364 ¦ 
55//M4     115. Podini Stefano       1962 Bolzano (BZ)         Petit Veló                       3:24.53,8   1:25.35,7    (99) diploma    16,105 ¦ 
106/M1      16. Pötschko Simon       1990 Egna (BZ)            Bike Club Egna                   4:17.32,0     48.23,8  (7284) diploma    24,695 ¦ 
55/M5      149. Prenner Michael      1954 Auer (BZ)            Transplant Sport Club Südtirol   4:00.42,6   1:47.25,9  (6131) diploma    13,709 ¦ 
138/M5     317. Prota Bruno          1957 Campo di Trens (BZ)  ASV Rodes Gherdeina              7:25.56,3   2:16.56,9  (8648) diploma    18,567 ¦ 
106/M3      49. Radmüller Horst      1967 Bruneck (BZ)         Team Green Valley                4:27.12,0     51.01,8  (4694) diploma    23,802 ¦ 
138/M5     284. Rammlmair Georg      1954 Bozen (BZ)                                            7:17.46,2   2:08.46,8  (3215) diploma    18,914 ¦ 
138/M3     299. Reus Herwig          1969 Bozen (BZ)           Adidas Group                     6:28.36,0   1:34.38,0  (7011) diploma    21,307 ¦ 
138/M2       9. Rizzi Eduard Wilhelm 1971 Sarntal (BZ)         ASC Sarntal                      5:16.14,0     18.26,7  (9436) diploma    26,183 ¦ 
55/M2        6. Rossi Diego          1974 Meran (BZ)           Team Domus Brixen                2:24.38,6     12.09,8  (5455) diploma    22,814 ¦ 
106/M3     166. Runggaldier Peter    1968 Bressanone (BZ)      Südtiroler Sporthilfe            5:06.40,1   1:30.29,9   (352) diploma    20,739 ¦ 
55/M3      119. Ruepp Roland         1965 Schluderns (BZ)      Südtiroler Sporthilfe            3:34.33,6   1:40.24,7   (200) diploma    15,380 ¦ 
106/M5     287. San Nicolò Mario     1950 Bolzano (BZ)         s.c. Tiroler Radler Bozen        6:23.33,0   2:23.34,0  (5953) diploma    16,581 ¦ 
55/M1       25. Sani Sandro          1982 La Villa (BZ)        Rodes Val Badia Raiffeisen       2:54.18,6     57.08,1  (5417) diploma    18,931 ¦ 
106/F1       2. Santer Stephanie     1981 Dobbiaco (BZ)        Südtiroler Sporthilfe            4:19.50,2      8.21,2   (406) diploma    24,476 ¦ 
106/M4      63. Santifaller Markus   1963 Cardano (BZ)         Bike Club Egna                   4:48.22,7     53.49,7  (7279) diploma    22,054 ¦ 
55//M4      66. Schroffenegger Nikol 1960 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   3:09.54,5   1:10.36,4  (7796) diploma    17,376 ¦ 
55/M2        3. Schwienbacher Freddy 1975 Santa Valburga Ultim Südtiroler Sporthilfe            2:15.49,1      3.20,3   (201) diploma    24,297 ¦ 
138/M4     235. Scopelliti Alfredo   1961 Bolzano (BZ)         Zanolini Bike Professional       6:23.22,9   1:22.15,1  (2422) diploma    21,597 ¦ 
106/M2     127. Silvestri Andrea     1971 Terlano (BZ)         Team Idecom Terlano              5:19.21,2   1:47.47,3  (6032) diploma    19,915 ¦ 
106/M2     118. Sommadossi Ivan      1972 Corvara (BZ)         Rodes Val Badia-Raiffeisen       5:16.16,1   1:44.42,2  (3116) diploma    20,109 ¦ 
138/M4     380. Sparer Manfred       1958 Appiano/bz (BZ)      GSA Zerowind                     6:40.57,8   1:39.50,0   (110) diploma    20,650 ¦ 
55//M4      10. Staffler Josef       1964 Lana d'Adige (BZ)    Briko Squadra Corse              2:34.28,5     35.10,4  (6543) diploma    21,362 ¦ 
106/M3      53. Steiner Helmut       1970 Prags (BZ)           Dolomiti Superbike               4:28.54,5     52.44,3  (8545) diploma    23,651 ¦ 
138/M5     641. Stimpfl Otto         1953 Laives (BZ)          Stampa Alta Badia                9:33.53,0   4:24.53,6    (68) diploma    14,428 ¦ 
55/M1        6. Thaler Matthias      1984 Colfosco (BZ)        Rodes Val Badia-Raiffeisen       2:08.37,7     11.27,2   (220) diploma    25,655 ¦ 
138/M5     100. Thun Peter           1955 Bolzano (BZ)         Südtiroler Sporthilfe            6:33.22,9   1:24.23,5   (159) diploma    21,048 ¦ 
106/M2     128. Thurner Christian    1972 Terlano (BZ)         Team Idecom-Terlano              5:19.21,4   1:47.47,5  (4573) diploma    19,915 ¦ 
138/M6     240. Tonidandel Bruno     1943 Magrè sulla Strada d ABC Bike Club Egna Neumarkt      9:33.51,6   3:45.03,5    (76) diploma    14,428 ¦ 
138/M4     165. Tosolini Andrea      1962 Bolzano (BZ)         GAinesbille Cycling Club         6:12.54,0   1:11.46,2  (3281) diploma    22,204 ¦ 
106/M4     420. Trevisiol Claudio    1962 Bozen (BZ)           ASD Giro delle Dolomiti          6:22.33,5   2:28.00,5  (9109) diploma    16,624 ¦ 
55//M4      11. Überbacher Friedrich 1959 Brixen (BZ)          Team Domus Brixen                2:34.29,1     35.11,0  (5470) diploma    21,361 ¦ 
138/F1      14. Unterhofer Monika    1976 Unterinn (BZ)        dynamic bike team                6:43.31,5     47.16,2  (1145) diploma    20,519 ¦ 
138/M4     393. Venturini Vladimiro  1959 Sterzing (BZ)        ASV Rodes Gherdeina              6:42.37,9   1:41.30,1  (2456) diploma    20,564 ¦ 
55/M1        7. Vinante Hannes       1982 Tramin a.d.Weinstras Bike Club Egna                   2:15.01,1     17.50,6  (7282) diploma    24,441 ¦ 
138/M4      83. Wegscheider Norbert  1960 Montan (BZ)          Bike Club Egna                   5:57.23,5     56.15,7  (4195) diploma    23,167 ¦ 
138/M4     248. Widmann Thomas       1959 Bozen (BZ)           Südtiroler Sporthilfe            6:25.01,3   1:23.53,5   (203) diploma    21,505 ¦ 
106/M5     151. Zanotti Rudolf       1950 Bolzano (BZ)         GS Ruote D'Oro                   5:40.34,4   1:40.35,4  (7800) diploma    18,674 ¦ 
55/M2        7. Zelger Lukas         1976 Meran (BZ)           Athletic Tour Merano             2:26.18,1     13.49,3    (93) diploma    22,556 ¦ 

totale 142



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.