21a Maratona dles Dolomites 2007 - Brescia (Italia)

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett              km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
138/M4      91. Albertini Alessandro 1962 Ospitaletto (BS)     Amatori Ospitaletto              5:57.49,3     56.41,5  (5014) diploma    23,140 ¦ 
106/M6     166. Ambrosi Gilberto     1946 Desenzano del Garda  U.C. Desenzano                   6:40.46,6   2:29.57,8 (10317) diploma    15,869 ¦ 
138/M2     377. Balduzzi Davide      1971 Brescia (BS)         ASD Team Bike Gussago            7:21.13,2   2:23.25,9  (4136) diploma    18,766 ¦ 
138/M5     343. Baresi Eugenio       1953 Brescia (BS)         GS Carrera                       7:33.37,7   2:24.38,3  (5015) diploma    18,252 ¦ 
106/M2     186. Belleri Luca         1971 Brescia (BS)         ASD Team Bike Gussago            5:56.34,4   2:25.00,5  (7144) diploma    17,836 ¦ 
106/M4     214. Bertoni Francesco    1962 Pralboino (BS)       ASD COOP LA FAMIGLIA             5:30.50,4   1:36.17,4  (4894) diploma    19,223 ¦ 
138/M3     502. Bertossi Cristiano   1968 Cozzago S/Martino (B GS Polisportiva Adrense          6:56.57,1   2:02.59,1  (4518) diploma    19,858 ¦ 
106/M4     616. Bettenzana Cesare    1964 Rovato (BS)          Ospitaletto                      7:20.56,9   3:26.23,9  (5348) diploma    14,423 ¦ 
138/M3     830. Boifava Mario        1967 Brescia (BS)         GS CARRERA                       7:54.20,8   3:00.22,8  (9781) diploma    17,455 ¦ 
138/M3     599. Bonetti Giandomenico 1967 Pontevico (BS)       GC Zeli                          7:11.14,5   2:17.16,5  (4790) diploma    19,200 ¦ 
55/M3      187. Bonometti Luca       1970 Brescia (BS)         GS CArrera                       4:04.45,9   2:10.37,0  (5659) diploma    13,482 ¦ 
138/M4     396. Bonomini Ivano       1964 Castelmella (BS)     ASD ARICI CASTELMELLA            6:43.08,3   1:42.00,5  (9461) diploma    20,538 ¦ 
106/M3     120. Braga Ezio           1966 Brescia (BS)         GS Carrera                       4:50.57,0   1:14.46,8  (8553) diploma    21,859 ¦ 
106/M2     230. Bragadina Cristiano  1971 Rodengo Saiano (BS)  ASD Team Bike Gussago            6:18.31,9   2:46.58,0  (7150) diploma    16,801 ¦ 
55/M1       26. Brognoli Diego       1984 Brescia (BS)         Team Bike Gavardo                2:57.12,2   1:00.01,7  (2957) diploma    18,622 ¦ 
138/M2      15. Brontesi Fabio       1973 Rodengo Saiano (BS)  MONTORFANO BIKE TEAM             5:22.11,8     24.24,5   (324) diploma    25,698 ¦ 
138/M2      35. Candelpergher Andrea 1975 Brescia (BS)         GS Sportissimo Top Level         5:35.55,2     38.07,9  (6613) diploma    24,648 ¦ 
138/M3     254. Capelli Giuseppe     1968 Capriolo (BS)        Freebike Erbusco                 6:22.09,6   1:28.11,6  (2322) diploma    21,666 ¦ 
106/M3     260. Caprara Ferdinando   1969 Desenzano del Garda  ASD Team Zanola                  5:33.54,5   1:57.44,3  (8176) diploma    19,047 ¦ 
138/M4     218. Casella Sergio       1964 Lumezzane (BS)       ASD Sportiva...mente Team Zoda   6:21.47,6   1:20.39,8  (2517) diploma    21,687 ¦ 
138/M4     755. Cattina Valter       1959 Ghedi (BS)           Pata LP Costruzioni              7:34.47,0   2:33.39,2  (8524) diploma    18,206 ¦ 
138/M3     225. Cavalleri Andrea     1967 Cologne Bresciano (B GS Polisportiva Adrense          6:17.33,3   1:23.35,3  (7871) diploma    21,930 ¦ 
138/M4     179. Cesari Gianluigi     1963 Capriolo (BS)        Freebike Erbusco                 6:14.41,6   1:13.33,8  (2323) diploma    22,098 ¦ 
106/M3     259. Cipolla Gilberto     1966 Desenzano del Garda  ASD Team Zanola                  5:33.54,1   1:57.43,9  (8181) diploma    19,047 ¦ 
55/F1       10. Clemenza Valeria     1986 Brescia (BS)         Team Bike Gavardo                2:57.11,8     34.50,5  (1195) diploma    18,623 ¦ 
138/M3     997. Clerici Paolo        1965 Cellatica (BS)       US Libertas                      8:41.48,9   3:47.50,9  (5073) diploma    15,867 ¦ 
138/M3     878. Contarelli Marco     1970 Brescia (BS)         ASD Team Bike Gussago            8:05.22,7   3:11.24,7  (4137) diploma    17,058 ¦ 
138/M4     939. Conti Graziano       1961 Erbusco (BS)         GS Polisportiva Adrense          8:09.14,5   3:08.06,7  (4521) diploma    16,924 ¦ 
106/M2     200. Dalzero Matteo       1976 Brescia (BS)         U.S.Libertas 1911 Brescia        6:01.11,5   2:29.37,6  (5756) diploma    17,608 ¦ 
55/F1       61. Danesi Katia         1968 Brescia (BS)         ASD Team Bike Gussago            3:59.59,3   1:37.38,0   (725) diploma    13,750 ¦ 
138/M3     192. Danieli Massimiliano 1966 Brescia (BS)         ASD Team Bike Gussago            6:10.32,9   1:16.34,9  (7151) diploma    22,345 ¦ 
138/M4     198. Darco Claudio        1959 Desenzano del Garda  ASD Team Zanola                  6:18.43,9   1:17.36,1  (8177) diploma    21,862 ¦ 
138/M4     805. De Giuseppe Marco    1960 Palazzolo Sull'Oglio Ciclistica Sant'Ampelio          7:45.32,1   2:44.24,3  (4242) diploma    17,785 ¦ 
138/M3     964. De Mitri Angelo      1969 Brescia (BS)         ASD Team Bike Gussago            8:30.20,4   3:36.22,4  (7148) diploma    16,224 ¦ 
55/M3       16. Delpero Diego        1969 Breno (BS)           Granfondo Pinarello              2:25.37,9     31.29,0  (3562) diploma    22,659 ¦ 
138/M3     547. Do Marco             1966 Pisogne (BS)         team extreme                     7:03.37,9   2:09.39,9 (10009) diploma    19,545 ¦ 
138/M1     196. Donna Emanuele       1979 Palazzolo Sull'Oglio GS Polisportiva Adrense          7:01.51,0   2:14.46,9  (4522) diploma    19,627 ¦ 
138/M2      10. Fiini Cristian       1973 Capriolo (BS)        Freebike Erbusco                 5:19.35,7     21.48,4  (2326) diploma    25,907 ¦ 
138/M5     511. Filippini Fabio      1954 Cazzago S. Martino ( g.s. carrera                     8:25.21,3   3:16.21,9  (5249) diploma    16,384 ¦ 
55//M4      80. Franchini Antonio    1959 Flero (BS)           Ciclistica Sanremese             3:13.32,1   1:14.14,0  (3108) diploma    17,051 ¦ 
138/M1      77. Gatta Nicola         1978 Concesio (BS)        U.S.Libertas 1911 Brescia        6:01.04,5   1:14.00,4  (9465) diploma    22,931 ¦ 
106/M2     233. Gatti Mario Alessand 1976 Cologne Bresciano (B Freebike Erbusco                 6:21.33,1   2:49.59,2  (2325) diploma    16,668 ¦ 
138/M4     DNF  Gerola Massimo       1960 Brescia (BS)         Team Manuel Bike Unidelta        8:50.25,0   Falzàrego  (8542)               --- ¦ 
138/M3     996. Ghisini Alberto      1965 Brescia (BS)         US Libertas                      8:41.48,8   3:47.50,8  (5074) diploma    15,867 ¦ 
106/M5     483. Giardini Pietro      1955 Desenzano del Garda  GC Baradello di Como             7:47.29,2   3:47.30,2  (5089) diploma    13,604 ¦ 
106/F1      11. Gobbi Frattini Bened 1974 Iseo (BS)            GC Iseo                          5:00.37,0     49.08,0   (943) diploma    21,156 ¦ 
138/M5      41. Gussago Enrico       1956 Paderno Franciacorta GC Padernese-Archetti Pittori    6:07.28,4     58.29,0  (1894) diploma    22,532 ¦ 
138/M1     144. Iozzino Giuseppe     1978 Capriolo (BS)        GS Polisportiva Adrense          6:34.08,0   1:47.03,9  (7875) diploma    21,008 ¦ 
55/M5      226. Landriscina Germano  1951 Cortefranca (BS)     GS Carrera                       4:49.12,0   2:35.55,3  (4942) diploma    11,410 ¦ 
138/M5      32. Loda Luigi           1952 Palazzolo Sull'Oglio ASD MTB Credaro                  6:03.17,1     54.17,7  (3051) diploma    22,792 ¦ 
55/M5      227. Lorenzetti Vittorio  1952 Brescia (BS)         g.s. carrera                     4:49.12,7   2:35.56,0  (5244) diploma    11,410 ¦ 
55//M4     101. Magnani Luigi        1958 Pozzolengo (BS)      Team MG K Vis-Playfull-Cinelli   3:19.19,1   1:20.01,0  (7832) diploma    16,556 ¦ 
55/M3       99. Malossini Vittorio   1966 Mazzano (BS)         G.S.CARRERA                      3:25.49,2   1:31.40,3  (9636) diploma    16,033 ¦ 
106/M5     454. Manenti Antonio      1952 Ospitaletto (BS)     Amatori Ospitaletto              7:20.58,0   3:20.59,0  (5013) diploma    14,422 ¦ 
106/M5     453. Manzoli Sergio Giaco 1955 Ospitaletto (BS)     CICLOAMATORI OSPITALETTO         7:20.56,9   3:20.57,9  (5220) diploma    14,423 ¦ 
138/M3     615. Marini Gianmarzio    1967 Ospitaletto (BS)     Amatori Ospitaletto              7:13.38,9   2:19.40,9  (5349) diploma    19,093 ¦ 
55/M2       46. Mazza Giovanni       1974 San Zeno Naviglio (B Pedale GArdonese                 3:13.29,1   1:01.00,3  (3107) diploma    17,055 ¦ 
138/M4     748. Membrini Giancarlo   1960 Adro (BS)            Freebike Erbusco                 7:33.50,9   2:32.43,1  (2324) diploma    18,243 ¦ 
138/M3     575. Moraschini Gianfranc 1968 Villa Carcina (BS)   Bicycle Team Tanfoglio           7:07.57,4   2:13.59,4 (10466) diploma    19,347 ¦ 
138/M4    1113. Moreni Rosario       1960 Brescia (BS)         INDIVIDUALE                      8:50.27,9   3:49.20,1  (2847) diploma    15,608 ¦ 
138/M3     907. Notari Antonio       1967 Adro (BS)            GS Polisportiva Adrense          8:13.18,6   3:19.20,6  (7870) diploma    16,784 ¦ 
106/M4     137. Orizio Gianbattista  1959 Cazzago San Martino  GS Polisportiva Adrense          5:10.48,9   1:16.15,9  (7873) diploma    20,462 ¦ 
106/M5     DNF  Pagani Giancarlo     1953 Desenzano del Garda  ASD Team Zanola                  2:42.45,6  Campolongo  (2283)               --- ¦ 
106/M5     138. Paghera Tiziano      1955 Desenzano (BS)       ASD Team Zanola                  5:33.56,3   1:33.57,3  (8178) diploma    19,045 ¦ 
55/F2       51. Pancani Fernanda     1958 Desenzano del Garda  GC Baradello di Como             4:02.04,4   1:22.35,0   (960) diploma    13,632 ¦ 
106/M2     129. Pasolini Luca        1972 Travagliato (BS)     Team Saetta Fond                 5:21.13,1   1:49.39,2  (9434) diploma    19,799 ¦ 
55/M3      132. Perotti Luigi        1966 Monticelli Brusati ( ASD Team Bike Gussago            3:40.24,5   1:46.15,6  (7153) diploma    14,972 ¦ 
138/M5     586. Piantoni Roberto     1957 Paratico (BS)        Freebike Erbusco                 8:51.16,2   3:42.16,8  (2329) diploma    15,585 ¦ 
106/M4     381. Pilotti Eugenio      1958 Lumezzane (BS)       ASD GS Family Market Nove        6:13.10,7   2:18.37,7  (8798) diploma    17,042 ¦ 
106/M3     193. Poli Oscar           1967 Brescia (BS)         U.S.Libertas 1911 Brescia        5:12.42,5   1:36.32,3  (9457) diploma    20,338 ¦ 
138/M5     169. Pozzi Mauro          1957 Castegnato (BS)      FREEBIKECASTEGNATO               6:52.56,6   1:43.57,2  (6028) diploma    20,051 ¦ 
106/M3     175. Prandini Ernesto     1968 Desenzano del Garda  asd team zanola                  5:08.00,5   1:31.50,3 (10490) diploma    20,648 ¦ 
138/M2     259. Procacci Francesco   1973 Iseo (BS)            GC Iseo                          6:48.24,0   1:50.36,7  (8608) diploma    20,274 ¦ 
138/M4     464. Ravelli Maurizio     1962 Montirone (BS)       U.S.Libertas 1911 Brescia        6:52.13,4   1:51.05,6  (9467) diploma    20,086 ¦ 
55/F2       49. Resinelli Antonella  1966 Monticelli Brusati ( ASD Team Bike Gussago            4:00.41,7   1:21.12,3   (726) diploma    13,710 ¦ 
138/M4     910. Restelli Giorgio     1959 Monticelli Brusati ( ASD Team Bike Gussago            8:03.59,0   3:02.51,2  (7146) diploma    17,108 ¦ 
138/M2     167. Rodenghi Massimo     1971 Erbusco (BS)         GS Polisportiva Adrense          6:22.54,7   1:25.07,4  (4516) diploma    21,623 ¦ 
55/M3      127. Rossi Alessio        1968 Brescia (BS)         ASD Team Bike Gussago            3:39.19,5   1:45.10,6  (7145) diploma    15,046 ¦ 
138/M2     500. Sabadini Daniele     1972 Erbusco (BS)         GS Polisportiva Adrense          8:12.12,5   3:14.25,2  (7869) diploma    16,822 ¦ 
138/M4     851. Scaroni Ernesto      1961 Mazzano (BS)         GS.CARRERA                       7:54.20,5   2:53.12,7 (10121) diploma    17,455 ¦ 
138/M3     432. Schiavi Alessandro   1965 Brescia (BS)         GS Carrera                       6:47.21,9   1:53.23,9  (2392) diploma    20,325 ¦ 
106/M5     348. Sella Fabrizio       1957 Desenzano del Garda  U.C. Desenzano                   6:40.47,6   2:40.48,6 (10316) diploma    15,868 ¦ 
138/M5     203. Tamburini Franco     1957 Rezzato (BS)         GS Carrera                       7:00.35,7   1:51.36,3  (5039) diploma    19,686 ¦ 
106/M6     211. Teotti Angiolino     1943 Capriolo (BS)        GS Polisportiva Adrense          7:07.40,2   2:56.51,4  (4520) diploma    14,871 ¦ 
138/M2     487. Tira Orviero         1973 Nave (BS)            GS Carrera                       8:08.45,8   3:10.58,5  (4937) diploma    16,940 ¦ 
138/M3    1023. Treccani Massimilian 1969 Botticino Sera (BS)  Team Manuel Bike Unidelta        8:49.16,7   3:55.18,7  (8706) diploma    15,643 ¦ 
138/M4      85. Uberti Costantino    1959 Adro (BS)            Freebike Erbusco                 5:57.31,3     56.23,5  (2328) diploma    23,159 ¦ 
106/M3     150. Uberti Marco         1965 Gussago (BS)         ASD Team Bike Gussago            4:59.54,3   1:23.44,1  (7152) diploma    21,206 ¦ 
138/M5      82. Uberti Romano        1957 Adro (BS)            Freebike Erbusco                 6:24.48,4   1:15.49,0  (2327) diploma    21,517 ¦ 
138/M1     199. Vassalini Mosè       1982 Barghe (BS)          MTB Agnosine Cicli Bacchetti     7:04.02,1   2:16.58,0  (9771) diploma    19,526 ¦ 
138/M3     283. Venturelli Adriano   1967 San Felice del Benac ASD Team Zanola                  6:26.57,4   1:32.59,4  (8180) diploma    21,397 ¦ 
138/M5     200. Venturelli Gian Piet 1956 Calcinato (BS)       g.s. carrera                     7:00.17,0   1:51.17,6  (2837) diploma    19,700 ¦ 
138/M2     503. Vezzoli Giorgio      1971 Adro (BS)            GS Polisportiva Adrense          8:13.19,1   3:15.31,8  (7872) diploma    16,784 ¦ 
138/M2     222. Vezzoli Luigi        1972 Erbusco (BS)         GS Polisportiva Adrense          6:36.56,1   1:39.08,8  (4517) diploma    20,859 ¦ 
55//M4      93. Vignola Gianpaolo    1959 Desenzano del Garda  ASD Team Zanola                  3:17.18,3   1:18.00,2  (8179) diploma    16,725 ¦ 
138/M4     DNF  Vismara Diego        1961 Brescia (BS)         Team Manuel Bike Unidelta        8:50.16,8   Falzàrego  (8541)               --- ¦ 
138/M3     131. Vitale Luca          1965 Brescia (BS)         Stampa Alta Badia                5:57.10,3   1:03.12,3   (326) diploma    23,182 ¦ 
138/M5     170. Zani Domenico        1954 Castegnato (BS)      FREEBIKECASTEGNATO               6:52.57,0   1:43.57,6  (6029) diploma    20,050 ¦ 
138/M5      19. Zanola Giovanni      1951 Sirmione (BS)        ASD Team Zanola                  5:54.10,5     45.11,1  (2282) diploma    23,378 ¦ 
138/M3      95. Zenobi Marcello      1967 Flero (BS)           ASD Sportiva...mente Team Zoda   5:51.06,1     57.08,1  (2572) diploma    23,582 ¦ 
138/M4     919. Zorat Carlo          1960 Gussago (BS)         ASD Team Bike Gussago            8:05.27,5   3:04.19,7  (7147) diploma    17,056 ¦ 

totale 101



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.