21a Maratona dles Dolomites 2007 - per località "I"

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett              km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
106/F1      56. Patrignani Deborah   1971 Igea Marina (RN)     ASD Olimpia Nuova                6:12.43,5   2:01.14,5   (744) diploma    17,063 ¦ 
106/M3      99. Vannucci Franco      1966 Igea Marina (RN)     GS Cicli Matteoni                4:46.14,9   1:10.04,7  (1519) diploma    22,218 ¦ 
106/M5     269. Vasini Gianpaolo     1954 Igea Marina (RN)     GS Sodalizio Costa del Sole      6:16.53,8   2:16.54,8  (5124) diploma    16,874 ¦ 
106/M1      93. Fumagalli Damiano    1980 Imbersago (LC)       SAV 95                           5:43.08,7   2:14.00,5  (9843) diploma    18,534 ¦ 
138/M2     120. Bartolini Stefano    1973 Imola (BO)           Bici Casel del Rio               6:09.46,2   1:11.58,9  (4700) diploma    22,392 ¦ 
138/M4    1195. Baruzzi Eros         1959 Imola (BO)           GS Dosi                          9:36.15,6   4:35.07,8  (4674) diploma    14,368 ¦ 
55/M2       81. Camanzi Marco        1976 Imola (BO)           Sacmi Imola                      3:45.00,9   1:32.32,1  (8521) diploma    14,665 ¦ 
138/M3      46. Campana Carlo        1967 Imola (BO)           SACMI Imola                      5:35.15,1     41.17,1   (247) diploma    24,697 ¦ 
106/M4     191. Cavina Danilo        1961 Imola (BO)           KBA Bike                         5:26.04,3   1:31.31,3  (5468) diploma    19,504 ¦ 
138/Top     22. Di Matteo Massimo    1973 Imola (BO)           ASD Mary Confezioni              5:10.16,1     37.47,3    (22) diploma    26,686 ¦ 
106/M3     DSQ  Loreti Daniele       1965 Imola (BO)           Sacmi Imola                          -----  squalifica  (8824)               --- ¦ 
138/M2     228. Macerati Matteo      1973 Imola (BO)           Sacmi Imola                      6:38.35,0   1:40.47,7  (8550) diploma    20,773 ¦ 
138/Top     15. Patuelli Andrea      1970 Imola (BO)           Team Salieri                     4:55.52,3     23.23,5    (17) diploma    27,985 ¦ 
138/M3     656. Tassara Roberto      1969 Imola (BO)           CMA srl Imola ASD                7:23.26,7   2:29.28,7  (4877) diploma    18,671 ¦ 
138/M3      51. Zanelli Gianni       1966 Imola (BO)           Sacmi Imola                      5:37.22,1     43.24,1  (2424) diploma    24,542 ¦ 
106/M5     448. Moretti Daniele      1957 Imperia (IM)         Team Sport Bike                  7:18.29,2   3:18.30,2  (8539) diploma    14,504 ¦ 
138/M3     436. Bonechi Damiano      1965 Impruneta (FI)       GS Ciclisti Grassina             6:48.04,2   1:54.06,2  (4481) diploma    20,290 ¦ 
106/M3     104. Santoro Italo        1968 Impruneta (FI)       21%bike                          4:47.14,5   1:11.04,3  (6041) diploma    22,141 ¦ 
106/F1      11. Gobbi Frattini Bened 1974 Iseo (BS)            GC Iseo                          5:00.37,0     49.08,0   (943) diploma    21,156 ¦ 
138/M2     259. Procacci Francesco   1973 Iseo (BS)            GC Iseo                          6:48.24,0   1:50.36,7  (8608) diploma    20,274 ¦ 
55/M6       13. Macchia Vincenzo     1940 Isernia (IS)         Passion 2 Ride - Campagnolo      2:59.44,7     44.49,1  (3209) diploma    18,359 ¦ 
106/M4     587. Trissini Paolo       1959 Isola d'Asti (AT)    ASD Pol Dopolavoro Ferr. Asti    7:10.00,7   3:15.27,7  (8796) diploma    14,790 ¦ 
138/M4     669. Lorini Roberto       1962 Isola del Liri e Sup Ciclo Team Sora                  7:18.50,3   2:17.42,5  (8097) diploma    18,867 ¦ 
138/M4     456. Pessia Domenico      1958 Isola del Liri e Sup Ciclo Team Sora                  6:51.52,3   1:50.44,5  (8102) diploma    20,103 ¦ 
106/M5     297. Rivera Renato        1956 Isola del Liri e Sup Ciclo Team Sora                  6:26.33,1   2:26.34,1  (8101) diploma    16,453 ¦ 
55/M6      131. Lolli Leonello       1940 Isola Farnese (RM)   SS Turbike                       4:13.21,7   1:58.26,1 (10529) diploma    13,024 ¦ 
106/M2     168. Zanarella Matteo Gab 1974 Ispra (VA)           ac ternatese                     5:43.11,0   2:11.37,1 (10155) diploma    18,532 ¦ 
106/M1      56. Sartor Devid         1977 Istrana (TV)         ASD GC Santa Cristina            5:03.28,1   1:34.19,9  (4643) diploma    20,957 ¦ 
138/M4     992. Concilio Claudio     1960 Ivrea (TO)           ASD COMM.P.FRANCONE              8:20.15,2   3:19.07,4  (9834) diploma    16,551 ¦ 

totale 29



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.