21a Maratona dles Dolomites 2007 - per nome "G"

categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett              km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
138/M3    1032. Gaardsrud Jan Erik   1967 N-Drammen                                             8:53.04,6   3:59.06,6  (5604) diploma    15,532 ¦ 
106/M3     574. Gaardsrud Per Oivind 1966 N-Drammen                                             7:10.13,6   3:34.03,4  (8871) diploma    14,782 ¦ 
106/M3      36. Gabbianelli Andrea R 1967 Milano (MI)          ISDC Milano                      4:18.13,5     42.03,3   (272) diploma    24,629 ¦ 
55/M3      164. Gabel Werner         1969 D-Erlangen           VHS Ramazzotti & Weizentempler   3:56.01,3   2:01.52,4  (6890) diploma    13,981 ¦ 
138/M4     400. Gabellini Riccardo   1960 Sant'Angelo in Lizzo ASD Villa S.Martino              6:43.59,8   1:42.52,0  (9073) diploma    20,495 ¦ 
138/F1      36. Gaddoni Cristina     1977 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                7:22.06,9   1:25.51,6   (568) diploma    18,728 ¦ 
138/M6      32. Gaddoni Giandomenico 1944 Faenza (RA)          Avis Faenza                      6:46.23,8     57.35,7  (3899) diploma    20,374 ¦ 
106/M5     314. Gafriller Franz      1953 Barbian (BZ)                                          6:30.33,3   2:30.34,3  (8973) diploma    16,284 ¦ 
138/M4     904. Gafriller Mainrad    1959 Barbian (BZ)                                          8:02.32,1   3:01.24,3  (8974) diploma    17,159 ¦ 
106/M4     234. Gagliardi Alamo Anto 1962 Cremona (CR)         CC Cremonese 1891                5:34.44,0   1:40.11,0 (10471) diploma    19,000 ¦ 
106/M4      37. Gagliardi Giuseppe   1963 Castel Di Lama (AP)  ASD Mary Confezioni              4:35.46,7     41.13,7  (8477) diploma    23,062 ¦ 
106/M2      83. Gahleitner Günter    1972 A-St. Peter am Wimbe RC Bank Austria Creditanstalt    4:56.19,0   1:24.45,1  (3941) diploma    21,463 ¦ 
138/M1      68. Gahleitner Horst     1979 A-St. Peter am Wimbe RC Bank Austria Creditanstalt    5:57.33,8   1:10.29,7  (1671) diploma    23,156 ¦ 
138/M3      65. Gaiani Marcello      1966 Folgaria (TN)        GS Idea 80 Trento                5:43.56,2     49.58,2  (2470) diploma    24,074 ¦ 
138/M2     553. Gaiofatto Enrico     1971 Montagnana (PD)      newextremes                      8:31.45,8   3:33.58,5  (9482) diploma    16,179 ¦ 
138/M4    1068. Gaissmaier Norbert   1962 D-Uhldingen-Mühlhofe                                  8:37.30,3   3:36.22,5  (5530) diploma    15,999 ¦ 
106/M6     102. Gaiti Giorgio        1940 Correggio (RE)       ASD Colli Cicli                  6:02.38,8   1:51.50,0  (2386) diploma    17,537 ¦ 
138/M4     358. Galante Mauro        1964 Vigodarzere (PD)     g.s. puntociclo                  6:38.21,0   1:37.13,2  (2906) diploma    20,785 ¦ 
138/M3     624. Galanti Claudio      1965 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                7:15.15,8   2:21.17,8  (3697) diploma    19,022 ¦ 
138/M2     529. Galarraga Stefano    1973 Torino (TO)          Bergamin Torino                  8:21.34,1   3:23.46,8 (10334) diploma    16,508 ¦ 
138/M3     745. Galassi Giulio       1968 GB-Kenilworth (cv8 2 Coventry Road Club               7:37.49,1   2:43.51,1  (5776) diploma    18,085 ¦ 
138/M3     634. Galati Francesco     1965 Senago (MI)          GS reCastello Ciclierre          7:17.12,3   2:23.14,3  (1456) diploma    18,938 ¦ 
138/M4     283. Galazzetti Alberto   1960 San Lazzaro di Saven Gianluca Faenza Team             6:28.33,1   1:27.25,3  (2284) diploma    21,309 ¦ 
106/M3     227. Galazzi Paolo        1966 San Donato Milanese  Speed Wheel Savona               5:24.35,3   1:48.25,1  (4943) diploma    19,594 ¦ 
138/M4     305. Galbiati Davide      1964 Lurago d'Erba (CO)   canturino 1902                   6:30.43,5   1:29.35,7  (5865) diploma    21,191 ¦ 
138/M3     841. Galbiati Maurizio    1969 Bergamo (BG)         INDIVIDUALE                      7:55.47,1   3:01.49,1 (10135) diploma    17,402 ¦ 
106/M2      31. Galeotti Giacomo     1976 Querceta (LU)        gs pedale pietrasantino          4:25.54,0     54.20,1  (2626) diploma    23,918 ¦ 
106/M3     372. Galimberti Marcello  1966 Milano (MI)          fior di roccia                   6:02.25,3   2:26.15,1 (10085) diploma    17,548 ¦ 
138/M3    1020. Galinec Oliver       1970 CRO-Zagreb           santa domenica                   8:48.58,6   3:55.00,6  (8913) diploma    15,652 ¦ 
138/M3     168. Galizia Francesco    1970 Casalgrande (RE)     Team Iaccobike Ceramica Panari   6:03.37,6   1:09.39,6  (1927) diploma    22,770 ¦ 
55//M4     270. Galizia Sergio       1964 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                4:17.39,4   2:18.21,3  (8485) diploma    12,807 ¦ 
106/M3      51. Galjan Markus        1965 D-Unterhaching       MTB Munich                       4:28.26,7     52.16,5  (2251) diploma    23,692 ¦ 
55/M1       18. Gallessi Andrea      1989 San Fermo della Batt SC Spinaverde                    2:43.39,8     46.29,3  (7924) diploma    20,163 ¦ 
138/M4      73. Galletti Franco      1964 Lugo (RA)            SC Cà Lugo                       5:55.15,8     54.08,0  (4326) diploma    23,306 ¦ 
138/M4     864. Galletto Massimo     1960 Grugliasco (TO)      a.s.d. fuori gioco               7:56.45,0   2:55.37,2  (9666) diploma    17,367 ¦ 
106/M3     230. Galli Ferruccio      1967 Lido di Camaiore (LU GC Cicloteca Papi                5:25.02,1   1:48.51,9  (9165) diploma    19,567 ¦ 
138/M4     846. Galli Marco          1958 Bagno a Ripoli (FI)  GS Ciclisti Grassina             7:53.42,2   2:52.34,4  (9839) diploma    17,479 ¦ 
106/M3     348. Galli Marco          1966 Verona (VR)          GSA Zerowind                     5:54.14,4   2:18.04,2   (105) diploma    17,953 ¦ 
138/M5     167. Galli Mario          1950 Piateda (SO)         ALPIN BIKE EDILBI TEAM           6:52.35,6   1:43.36,2  (3083) diploma    20,068 ¦ 
138/M2     595. Galli Massimiliano   1973 Cuneo (CN)           ASD Cervaschese                  8:52.38,0   3:54.50,7  (5415) diploma    15,545 ¦ 
138/M3     926. Galli Paolo Giuseppe 1965 Pesaro (PU)          ASD Olimpia Nuova                8:18.27,6   3:24.29,6  (4224) diploma    16,611 ¦ 
106/M5     227. Galli Sandro         1950 Spoleto (PG)         ASD Il girasole                  6:01.27,8   2:01.28,8  (8687) diploma    17,595 ¦ 
138/M3     987. Gallina Giuseppe     1969 Giano Vetusto (CE)   veloclub ventocontrario calvi    8:39.46,0   3:45.48,0  (9777) diploma    15,930 ¦ 
106/M4     121. Gallinger Peter      1964 D-München            Fellows                          5:07.03,1   1:12.30,1  (9392) diploma    20,713 ¦ 
55//M4     122. Gallo Loris          1963 Candiana (PD)        CS Candiana                      3:26.46,8   1:27.28,7  (3150) diploma    15,958 ¦ 
138/M4     570. Gallo Martinez Alber 1960 E-Moralzarzal (madri CDE Grupo Ciclista Flandes       7:06.19,8   2:05.12,0  (7835) diploma    19,421 ¦ 
138/M5     108. Gallo Rino           1955 Arsego (PD)          GS Due Pedali Arsego             6:35.30,6   1:26.31,2  (4722) diploma    20,934 ¦ 
138/TopF     2. Gallucci Monia       1973 Monte Urano (AP)     ASD Mary Confezioni              5:10.26,6      0.04,5   (454) diploma    26,671 ¦ 
106/M5     433. Galluzzo Antonio     1955 Castel San Giorgio ( Pol Comunale Annalisa            7:11.36,3   3:11.37,3  (8361) diploma    14,735 ¦ 
106/M5     120. Galluzzo Martino     1951 Castel San Giorgio ( Pol Comunale Annalisa            5:28.18,2   1:28.19,2  (8362) diploma    19,372 ¦ 
138/M4     665. Galster Juergen      1961 D-Herzogenaurach     Adidas Group                     7:18.36,9   2:17.29,1  (7025) diploma    18,877 ¦ 
138/M4      25. Galvagni Andrea      1963 Rovereto (TN)        L'Arcobaleno Carrao Team         5:37.35,5     36.27,7   (320) diploma    24,526 ¦ 
138/M4    1194. Galvagni Luigi       1961 Laghetti di Egna (BZ Stampa Alta Badia                9:33.53,2   4:32.45,4    (89) diploma    14,427 ¦ 
106/M3      35. Galvan Davide        1970 San Giacomo di Laive S. C. Altair                     4:17.46,3     41.36,1  (5922) diploma    24,672 ¦ 
106/M5     141. Gambacciani Andrea   1950 Calenzano (FI)       Avis Verag Prato Est             5:35.21,6   1:35.22,6  (3967) diploma    18,964 ¦ 
106/M5     397. Gambacciani Marco    1954 Pisa (PI)            GS PINIZZOTTO                    6:57.01,1   2:57.02,1  (5841) diploma    15,251 ¦ 
106/M3     196. Gambarini Paolo      1965 Verona (VR)          Comitato Prov Mantova            5:13.22,9   1:37.12,7  (2612) diploma    20,294 ¦ 
55/F2       22. Gambato Marika       1966 Lagosanto (FE)       Ciclosport di Codigoro           3:36.54,5     57.25,1   (512) diploma    15,213 ¦ 
138/M3     710. Gamberini Gianfranco 1965 Castel Maggiore (BO) Circolo G.Dozza                  7:33.11,8   2:39.13,8  (8728) diploma    18,270 ¦ 
55/F2      103. Gambi M.Virginia     1948 Faenza (RA)          GSC Avis Faenza                  4:38.56,0   1:59.26,6   (757) diploma    11,830 ¦ 
106/M4     430. Gambini Fabio        1964 Verona (VR)          Traguardo Volante Racing         6:26.45,6   2:32.12,6  (7305) diploma    16,444 ¦ 
106/M4     558. Gambini Michele      1964 Rapolano Terme (SI)  AD Pol. La Bulletta              7:02.38,9   3:08.05,9  (5289) diploma    15,047 ¦ 
106/Top      4. Gambone Antonio Palm 1984 Montella (AV)        USD Us Felice Scandone           4:02.32,6     36.18,6    (30) diploma    26,222 ¦ 
106/M6     252. Gamisch Gerhard      1948 B-Beveren Kallo                                       7:33.42,8   3:22.54,0  (8905) diploma    14,017 ¦ 
106/M4     582. Gandini Carlo        1960 Verona (VR)          GSA Zerowind                     7:08.27,6   3:13.54,6  (1483) diploma    14,843 ¦ 
55/M2       18. Gandini Filippo      1973 Milano (MI)          Stampa Alta Badia                2:41.13,6     28.44,8    (81) diploma    20,468 ¦ 
106/F1       4. Gandini Sabine       1978 Bressanone (BZ)      Rodes Gherdeina                  4:26.08,1     14.39,1  (1295) diploma    23,897 ¦ 
138/M4     470. Gandolfi Luca        1963 Albareto (MO)        GS Sportissimo Top Level         6:52.44,0   1:51.36,2  (3662) diploma    20,061 ¦ 
106/M5      89. Gandolfo Mauro       1954 Albisola Superiore ( Speed Wheel Team Savona          5:17.20,4   1:17.21,4  (4052) diploma    20,041 ¦ 
106/M2     294. Ganglmair Wooliscrof 1972 A-Linz                                                7:01.48,5   3:30.14,6   (503) diploma    15,077 ¦ 
106/M2     207. Ganni Riccardo       1976 Prato (PO)           Avis Verag Prato Est             6:08.03,5   2:36.29,6  (6809) diploma    17,279 ¦ 
138/M3    1007. Gänsheimer Wilfried  1965 D-Ingolstadt         Radteam Aichach 2000             8:45.22,6   3:51.24,6  (1841) diploma    15,760 ¦ 
138/M5     419. Ganzerli Alberto     1955 Medolla (MO)         Team Bertoldi Ciclissimo         7:56.39,4   2:47.40,0  (2236) diploma    17,370 ¦ 
138/M6     152. Gapp Fritz           1945 D-Reute              Radsport Bergatreute             8:05.06,2   2:16.18,1  (7768) diploma    17,068 ¦ 
55/F2       38. Garacci Giuseppina   1963 Savona (SV)          Team Speed Wheel Savona          3:50.52,0   1:11.22,6   (922) diploma    14,293 ¦ 
138/M3     564. Garardo Elio         1969 Viguzzolo (AL)       G.C.EUROBIKE GENOVA              7:06.43,4   2:12.45,4 (10307) diploma    19,403 ¦ 
55/M5       38. Garattoni Gilberto   1952 Viserbella (RN)      ASD GS Gekobike                  3:13.37,3   1:00.20,6  (7379) diploma    17,043 ¦ 
55//M4     243. Garattoni Piero      1958 Savignano sul Rubico Ecology Team                     4:08.26,4   2:09.08,3  (9558) diploma    13,282 ¦ 
106/M3     411. Garavaglia Alberto   1968 Boffalora Sopra Tici Boffalora Bike                   6:14.55,0   2:38.44,8  (8284) diploma    16,963 ¦ 
106/M5     332. Garavini Aurelio     1952 Faenza (RA)          Avis Faenza                      6:35.36,2   2:35.37,2  (3900) diploma    16,076 ¦ 
55//M4     308. Garbarini Maurizio   1964 Albisola Superiore ( VC Olmo La Biciclissima          4:51.01,7   2:51.43,6  (8422) diploma    11,339 ¦ 
55/M5        5. Garberino Pio        1953 Rosà (VI)            GS Dario dal Fior                2:29.25,6     16.08,9  (2378) diploma    22,084 ¦ 
106/M6      83. Garcia Angel         1947 USA-Long Valley, Nj  Bedminster Flyers Cycling Club   5:54.53,9   1:44.05,1  (8916) diploma    17,920 ¦ 
138/M4    1007. Garcia-Die Sanchez I 1962 E-Sant Cugat Valles  PROBIKE TIME                     8:23.25,5   3:22.17,7  (9134) diploma    16,447 ¦ 
138/M5     329. Garcia Jordi         1957 E-Camos              ccbanyoles                       7:29.35,2   2:20.35,8  (9900) diploma    18,416 ¦ 
138/M3     562. Garcia Ortiz Francis 1968 E-Moralzarzal(madrid CDE Grupo Ciclista Flandes       7:06.21,8   2:12.23,8  (7842) diploma    19,420 ¦ 
138/M2     575. Gardelli Luca        1971 Forlì (FC)           Cral ATR_ Ebus                   8:40.37,4   3:42.50,1  (8499) diploma    15,904 ¦ 
106/M4     168. Gardini Enrico       1960 Cesena (FC)          ASD Ecology Team                 5:19.45,7   1:25.12,7  (2261) diploma    19,889 ¦ 
138/M6      11. Garegnani Giuseppe   1948 Gorgonzola (MI)      ASD GS Gorgonzola-Monti          6:23.26,1     34.38,0  (1939) diploma    21,594 ¦ 
106/M2      16. Gargano Gerardo      1975 Sant'Angelo dei Lomb USD Us Felice Scandone           4:12.22,0     40.48,1  (3163) diploma    25,201 ¦ 
138/M3     663. Gargantini Piero     1968 Bellinzago Lombardo  A.S. Bellinzago Lombardo         7:23.58,8   2:30.00,8  (8729) diploma    18,649 ¦ 
138/M3     572. Garlatti Stefano     1966 Forgaria nel Friuli  CS Delle Case Renzo              7:07.33,3   2:13.35,3  (8028) diploma    19,365 ¦ 
106/M3     324. Garosi Adriano       1965 Poggio Rusco (MN)    GS Sportissimo Top Level         5:48.44,7   2:12.34,5  (3660) diploma    18,236 ¦ 
138/M1     309. Garozzo Emanuele     1978 Albenga (SV)         CS Ortovero                      8:21.38,4   3:34.34,3  (4275) diploma    16,505 ¦ 
55//M4     252. Garritano Carlo      1960 Ancona (AN)          a.s.d. PEDALE FERMANO GI.VI. P   4:10.59,1   2:11.41,0 (10125) diploma    13,148 ¦ 
106/M4     597. Garrone Alessandro   1963 Genova (GE)          BC Sestriere                     7:11.56,6   3:17.23,6  (5030) diploma    14,724 ¦ 
138/M4     404. Garuti Stefano       1962 Poggio Renatico (FE) GS Sportissimo Top Level         6:44.20,4   1:43.12,6  (1597) diploma    20,477 ¦ 
106/M3     413. Garutti Robertino    1965 Vimodrone (MI)       ASD Vimobici 2000                6:15.01,2   2:38.51,0  (8167) diploma    16,959 ¦ 
106/F2     111. Garzoglio Luisella   1964 Bordighera Alta (IM) Ciclistica Sant'Ampelio          7:28.30,6   3:20.17,4   (747) diploma    14,180 ¦ 
106/M3     436. Gasparetto Alessandr 1968 Feletto Umberto (UD) Cycle Sport Vis Sicurezza        6:22.33,2   2:46.23,0  (2539) diploma    16,625 ¦ 
106/M2      60. Gasparetto Marco     1972 Rovigo (RO)          ASD Bike Runner MTB Rovigo       4:44.17,5   1:12.43,6  (9090) diploma    22,371 ¦ 
138/M4     438. Gasparin Giancarlo   1960 Mestre (VE)          Granfondo Pinarello              6:49.36,8   1:48.29,0  (1524) diploma    20,214 ¦ 
106/M4      36. Gasparin Vanis       1964 San Martino di Lupar GS Sportissimo Top Level         4:33.10,0     38.37,0  (1610) diploma    23,282 ¦ 
55/M5       41. Gasparini Roberto    1955 Mantova (MN)         mantova bikers                   3:15.50,7   1:02.34,0  (9821) diploma    16,850 ¦ 
138/M2     180. Gasparoni Paolo      1972 Fusignano (RA)       SC Cà Lugo                       6:26.03,4   1:28.16,1  (4331) diploma    21,447 ¦ 
106/M4     572. Gasperini Manlio     1959 Cafasse (TO)         Racing Bike Team                 7:04.58,7   3:10.25,7  (5487) diploma    14,965 ¦ 
138/M5     137. Gasperini Paolo      1954 Cesenatico (FC)      GC Fausto Coppi                  6:45.47,3   1:36.47,9  (2593) diploma    20,404 ¦ 
138/M4     471. Gasperoni Marino     1962 SMR-San Marino       Montevito Ciclismo               6:52.49,1   1:51.41,3  (8805) diploma    20,057 ¦ 
138/M6     190. Gasperoni Quarto     1946 SMR-Serravalle       cosmos                           8:37.07,0   2:48.18,9  (5544) diploma    16,011 ¦ 
106/M3     460. Gassmann Mario       1969 D-Stuttgart                                           6:30.07,7   2:53.57,5  (4913) diploma    16,302 ¦ 
138/M4     510. Gassner Gerhard      1958 D-Nürnberg           Post SV Nürnberg                 6:59.01,7   1:57.53,9  (9989) diploma    19,760 ¦ 
138/M3     281. Gastaldello Nicola   1965 Verona (VR)          GSA Zerowind                     6:26.22,4   1:32.24,4   (112) diploma    21,430 ¦ 
138/M4     530. Gaetani Riccardo     1963 Milano (MI)          ISDC Milano Team Pezzetti        7:00.52,9   1:59.45,1   (273) diploma    19,672 ¦ 
106/M2     250. Gathmann Matthias    1973 D-Waiblingen         BSG Festo Sparte Rad             6:29.01,2   2:57.27,3  (6652) diploma    16,348 ¦ 
138/M1     219. Gaethofs Davy        1979 B-HeusdenZolder      Marathon Team Hasselt            7:16.03,0   2:28.58,9  (5533) diploma    18,988 ¦ 
138/M1      77. Gatta Nicola         1978 Concesio (BS)        U.S.Libertas 1911 Brescia        6:01.04,5   1:14.00,4  (9465) diploma    22,931 ¦ 
138/M1     288. Gattel Luca          1978 Orbetello (GR)       g.c.laguna bike c.r.o.orbetell   8:08.05,8   3:21.01,7 (10306) diploma    16,963 ¦ 
55/M5      251. Gatti Andrea         1956 Scarperia (FI)       Ferri Taglienti                  5:24.03,7   3:10.47,0 (10403) diploma    10,183 ¦ 
106/M1     132. Gatti Francesco      1982 Faenza (RA)          Avis Faenza                      6:30.31,3   3:01.23,1  (6991) diploma    16,285 ¦ 
106/M6     193. Gatti Giuseppe       1947 Faenza (RA)          Avis Faenza                      6:55.26,1   2:44.37,3  (6757) diploma    15,309 ¦ 
106/M2     233. Gatti Mario Alessand 1976 Cologne Bresciano (B Freebike Erbusco                 6:21.33,1   2:49.59,2  (2325) diploma    16,668 ¦ 
138/M2      74. Gatti Matteo         1972 Santa Giuletta (PV)  ASD GC Team Bike Oltrepo         5:55.37,6     57.50,3  (4859) diploma    23,282 ¦ 
106/F2      21. Gatti Nicoletta      1956 Milano (MI)          mapei squadra corse              5:50.31,1   1:42.17,9  (1202) diploma    18,144 ¦ 
138/M3     596. Gatti Riccardo       1965 Acqui Terme (AL)     ASD Macel Aqui Terme             7:10.57,8   2:16.59,8  (4940) diploma    19,212 ¦ 
55//M4     106. Gatto Giuseppe       1958 Ventimiglia (IM)     Cycling Team Ventimiglia         3:20.56,0   1:21.37,9  (3749) diploma    16,423 ¦ 
106/M1     117. Gauch Marcus         1978 D-Engstingen         VC Engstingen                    6:01.42,6   2:32.34,4  (7203) diploma    17,583 ¦ 
55/M6      118. Gauci George         1942 MLT-B'kara           Mosta AF Sign Studio Cycling C   4:06.26,2   1:51.30,6  (8998) diploma    13,390 ¦ 
138/M3      57. Gaudenzi Alberto     1969 Montevarchi (AR)     GS Cicli Gaudenzi                5:40.28,2     46.30,2  (1932) diploma    24,319 ¦ 
138/M5     505. Gaus Erwin           1956 D-Baindt                                              8:22.23,5   3:13.24,1  (9537) diploma    16,481 ¦ 
55/M5       19. Gautschi Joerg       1953 CH-Riehen            Veloclub Gelterkinden            3:02.14,0     48.57,3  (8556) diploma    18,108 ¦ 
106/M5     186. Gava Sergio          1953 Busto Garolfo (MI)   sangiorgese                      5:49.46,6   1:49.47,6  (5823) diploma    18,183 ¦ 
106/M4     DNF  Gaviglio Marco       1963 Vercelli (VC)        A.S.D. IL CAMPIONISSIMO          3:56.58,3  Campolongo  (9811)               --- ¦ 
55/M5       13. Gazzola Paolo        1955 Mondovì (CN)         Cicli Asteggiano                 2:52.11,0     38.54,3  (5459) diploma    19,165 ¦ 
106/M3     290. Gazzoni Tommaso      1965 Bologna (BO)                                          5:40.37,0   2:04.26,8  (4886) diploma    18,672 ¦ 
138/M4     628. Gebhardt Waldolinsk  1959 D-München                                             7:12.46,9   2:11.39,1 (10349) diploma    19,132 ¦ 
106/M4     393. Gebler Uwe           1961 D-Lauchheim          TV Neidlingen                    6:15.58,0   2:21.25,0  (4611) diploma    16,916 ¦ 
55/M5      234. Geckeler Ehrenreich  1950 D-Grabenstetten      AST Süssen                       4:56.52,6   2:43.35,9  (6783) diploma    11,115 ¦ 
106/M4     339. Geddo Osvaldo        1962 Ortovero (SV)        CS Ortovero                      6:00.56,3   2:06.23,3  (4262) diploma    17,620 ¦ 
138/M1     318. Geelen Frans         1986 NL-Ag Varsselder                                      8:31.00,2   3:43.56,1  (2503) diploma    16,203 ¦ 
138/M5     510. Geelen Wiel          1951 NL-Varsselder Veldhu                                  8:24.45,8   3:15.46,4  (5336) diploma    16,403 ¦ 
138/M3     822. Geerts Wim           1967 NL-'s-Hertogenbosch  Team Dalfsen                     7:53.24,4   2:59.26,4  (7455) diploma    17,490 ¦ 
138/M4    1024. Geier Stefan         1963 D-Salching           Lech Angels                      8:26.19,9   3:25.12,1  (3878) diploma    16,352 ¦ 
138/M4     635. Geiger Michael       1962 D-München            Lech Angels                      7:14.15,8   2:13.08,0  (3841) diploma    19,066 ¦ 
138/M5     543. Geijer Roeland       1954 NL-XH Utrecht        En Route                         8:34.35,2   3:25.35,8  (7661) diploma    16,090 ¦ 
138/M5      60. Geis Alfred          1954 D-Königsbrunn        Radteam Aichach 2000             6:18.43,5   1:09.44,1  (1831) diploma    21,862 ¦ 
138/M2     545. Geiselhart Rainer    1971 D-Engstingen         VC Engstingen                    8:29.41,1   3:31.53,8  (7204) diploma    16,245 ¦ 
138/M3      16. Geisen Jörg          1970 D-Ochtendung         RST Ochtendung                   5:20.03,2     26.05,2  (1936) diploma    25,870 ¦ 
138/M5     622. Geiser Berthold      1957 D-Heinsberg          Staubwolke Kempen                9:12.42,6   4:03.43,2  (8155) diploma    14,980 ¦ 
138/M3     955. Geitz Bernhard       1966 D-Atting             Lech Angels                      8:26.38,0   3:32.40,0  (3783) diploma    16,343 ¦ 
138/M4     255. Geitz Werner         1960 D-Straubing          Lech Angels                      6:25.09,8   1:24.02,0  (3826) diploma    21,497 ¦ 
55/M5       25. Gelli Giovanni       1957 Prato (PO)           VC Bar Mannelli Gymo's           3:04.11,9     50.55,2  (7408) diploma    17,915 ¦ 
106/M2     248. Gelmetti Matteo      1975 Verona (VR)          Traguardo Volante Racing         6:28.11,6   2:56.37,7  (7313) diploma    16,383 ¦ 
138/M4     503. Gelmini Lorenzo      1961 Bergamo (BG)         ASD Punto Pesenti-Arr Riuniti    6:58.23,6   1:57.15,8  (2726) diploma    19,789 ¦ 
106/M5     264. Gemborys Axel        1957 D-Erlangen           Pedale Frankonia                 6:15.45,9   2:15.46,9  (7996) diploma    16,925 ¦ 
138/M2     220. Gemen Rob            1974 NL-Almere            flevorenners 97                  6:36.24,8   1:38.37,5  (9387) diploma    20,887 ¦ 
55/M1       50. Gemma Gianluca       1980 Brescello (RE)       Ciclistica Brescellese 2000      3:25.51,9   1:28.41,4  (8016) diploma    16,029 ¦ 
55//M4     172. Genal Harald         1961 D-Mochenwangen       Radsport Bergatreute             3:38.35,5   1:39.17,4  (7769) diploma    15,096 ¦ 
138/M3     813. Gennai Milko         1968 Rapolano Terme (SI)  AD Pol. La Bulletta              7:52.05,8   2:58.07,8  (5037) diploma    17,538 ¦ 
138/M2     183. Gennari Luca         1972 Milano (MI)          Sport Club Genova 1913           6:26.49,5   1:29.02,2  (6692) diploma    21,405 ¦ 
138/M4     277. Genovese Livio       1961 Musano di Trevignano Granfondo Pinarello              6:27.52,1   1:26.44,3  (3526) diploma    21,347 ¦ 
138/M4      97. Genovese Vincenzo    1963 Misterbianco (CT)    ASD Cittá di Misterbianco        5:59.22,0     58.14,2  (5044) diploma    23,040 ¦ 
106/M2     198. Gentile Diego        1972 Roma (RM)            Torrino Triathlon Team           6:00.34,9   2:29.01,0  (4765) diploma    17,638 ¦ 
55/M5       56. Gentile Salvatore    1950 Davoli (CZ)          ASD Nicolavoci                   3:23.19,3   1:10.02,6  (9060) diploma    16,230 ¦ 
138/M4     730. Genualdi Girolamo    1958 Pessano con Bornago  ASD GS Gorgonzola-Monti          7:29.42,1   2:28.34,3  (7294) diploma    18,412 ¦ 
138/M5     197. Georg Stump          1957 D-Düsseldorf         SG Kaarst                        6:59.29,0   1:50.29,6 (10308) diploma    19,738 ¦ 
138/M2     168. Georg Thomas         1973 D-Ettlingen          VHS Ramazzotti & Weizentempler   6:23.07,3   1:25.20,0  (6913) diploma    21,611 ¦ 
138/M5     298. Gérard Alberto       1953 Verona (VR)          Traguardo Volante Racing         7:21.52,9   2:12.53,5  (1940) diploma    18,738 ¦ 
106/M4     345. Gerber Andy          1962 CH-Böckten           Veloclub Gelterkinden            6:02.41,5   2:08.08,5  (5974) diploma    17,535 ¦ 
138/F1      17. Gerhardt Mechthild   1969 D-Köln               Uniklinik Köln                   6:45.39,6     49.24,3  (1148) diploma    20,411 ¦ 
106/M3     536. Gerhardt Mirko       1967 D-Köln               ASV Köln                         6:54.40,1   3:18.29,9  (9717) diploma    15,337 ¦ 
106/M2     291. Gerich Stefan        1973 D-München                                             6:59.19,9   3:27.46,0  (4822) diploma    15,166 ¦ 
55//M4     184. Gerin Stefano        1963 Fogliano Redipuglia  Team Isonzo                      3:42.42,2   1:43.24,1  (6960) diploma    14,817 ¦ 
138/M3     544. Gerlsma Foppe        1965 NL-Heerde            En Route                         7:03.09,3   2:09.11,3  (7547) diploma    19,567 ¦ 
106/M3     472. Germano Claudio      1966 S. STEFANO BELBO (CN ASD Alba Bike Team               6:32.40,1   2:56.29,9  (6996) diploma    16,196 ¦ 
106/M5     339. Germs Jan            1954 NL-PH Gasselte                                        6:38.45,2   2:38.46,2  (8914) diploma    15,949 ¦ 
138/M4     DNF  Gerola Massimo       1960 Brescia (BS)         Team Manuel Bike Unidelta        8:50.25,0   Falzàrego  (8542)               --- ¦ 
138/M1     242. Gerold Michael       1980 D-Droyßig            Killerwade                       7:31.22,1   2:44.18,0  (9848) diploma    18,344 ¦ 
138/M3     475. Geronimi Roberto     1965 Chiavenna (SO)       CRAL BANCA POP. SONDRIO          6:52.38,4   1:58.40,4  (2920) diploma    20,065 ¦ 
138/M3     202. Geronzi Massimo      1966 Ladispoli (RM)       Team Ladispoli                   6:12.24,5   1:18.26,5  (8468) diploma    22,233 ¦ 
138/M3    1053. Gerosa Giovanni      1967 Albenga (SV)         C.S.ORTOVERO                     9:06.36,8   4:12.38,8  (9818) diploma    15,147 ¦ 
55/M5       85. Gerrietsen Gerard    1956 NL-Dalfsen           Team Dalfsen                     3:36.39,2   1:23.22,5  (7447) diploma    15,231 ¦ 
138/M2     406. Gerritsen André      1972 NL-Amersfoort                                         7:30.45,6   2:32.58,3 (10346) diploma    18,368 ¦ 
138/F2      30. Gerritsen Gertie     1961 B-Brecht                                              7:16.43,1   1:19.05,8  (1259) diploma    18,959 ¦ 
138/M1     182. Gerritsen Jeroen     1988 B-Brecht                                              6:54.23,6   2:07.19,5  (9140) diploma    19,981 ¦ 
138/M2      46. Gerritsen Mark       1975 NL-Best              En Route                         5:40.27,4     42.40,1  (2079) diploma    24,320 ¦ 
138/M2     317. Gerritsen Roelof     1975 NL-Haarlem           Jos Feron                        7:04.25,4   2:06.38,1  (4444) diploma    19,508 ¦ 
106/M3     139. Gerstgrasser Bernhar 1967 rabland (BZ)         Briko Squadra Corse              4:55.43,6   1:19.33,4  (6541) diploma    21,506 ¦ 
55/F1       95. Gerung Pamela        1984 D-Bad Hindelang      Sportverein Hinterstein          4:27.51,0   2:05.29,7   (869) diploma    12,320 ¦ 
106/M3     310. Geschwill Peter      1966 D-Mainhardt                                           5:46.16,0   2:10.05,8 (10176) diploma    18,367 ¦ 
138/M5     527. Geven Charl          1957 NL-Arnhem            Cycletours Amsterdam             8:31.23,0   3:22.23,6  (2202) diploma    16,191 ¦ 
106/M5     401. Ghelli Bruno         1954 Ambrogio (FE)        ASD Cicolo Dip.Berco             6:58.34,0   2:58.35,0  (7079) diploma    15,194 ¦ 
138/M3     863. Gherardi Pierre      1967 CH-Plan-les-Ouates   individuale                      8:02.45,5   3:08.47,5  (9511) diploma    17,151 ¦ 
138/M4     253. Ghezzer Carlo        1962 Verona (VR)          GSA Zerowind                     6:25.06,9   1:23.59,1  (1451) diploma    21,500 ¦ 
106/M4     399. Ghibaudo Silvano     1960 Voghera (PV)         ASD GC Il Branco                 6:18.49,7   2:24.16,7  (8534) diploma    16,788 ¦ 
106/M3      55. Ghiglietti Roberto   1968 Giussano (MI)        Team MG K Vis-Playfull-Cinelli   4:30.40,6     54.30,4  (7833) diploma    23,496 ¦ 
138/M2     513. Ghilardini Roberto   1972 Gazzaniga (BG)       CRAZY BIKERS OREZZO              8:16.13,1   3:18.25,8  (5859) diploma    16,686 ¦ 
106/M4      50. Ghilarducci Riccardo 1962 Torre del Lago Pucci Cicli Roberto Tarducci           4:45.06,8     50.33,8  (8627) diploma    22,306 ¦ 
138/M5     143. Ghinelli Adriano     1950 Sassuolo (MO)        Team Iaccobike Ceramica Panari   6:47.14,3   1:38.14,9  (4111) diploma    20,332 ¦ 
138/M3     580. Ghini Carlo          1967 Albenga (SV)         CS Ortovero                      7:08.25,3   2:14.27,3  (4263) diploma    19,326 ¦ 
138/M5      30. Ghirardini Danilo    1950 Scandiano (RE)       Team Cicli Campioli              6:02.14,3     53.14,9  (2565) diploma    22,857 ¦ 
138/M4     126. Ghisalberti Santino  1962 Seriate (BG)         GI DGC Seriate                   6:06.07,7   1:04.59,9  (2481) diploma    22,615 ¦ 
106/M4     156. Ghisel Paolo         1961 Castellucchio (MN)   ASD Velo Club Rodigo             5:16.37,1   1:22.04,1  (8340) diploma    20,087 ¦ 
138/M2     269. Ghiselli Davide      1971 Sant'Agata sul Sante SC Cà Lugo                       6:50.13,4   1:52.26,1  (4323) diploma    20,184 ¦ 
138/M3     996. Ghisini Alberto      1965 Brescia (BS)         US Libertas                      8:41.48,8   3:47.50,8  (5074) diploma    15,867 ¦ 
106/M5     323. Ghislandi Ezio       1957 Almenno San Salvator Team Oprandi Bike                6:33.27,6   2:33.28,6   (178) diploma    16,164 ¦ 
138/M5     365. Ghisolfi Achille     1950 Olmeneta (CR)        migliaro la cometa               7:39.54,7   2:30.55,3  (4716) diploma    18,003 ¦ 
106/M4     299. Ghitti Claudio       1964 Lomazzo (CO)         SC Spinaverde                    5:49.31,7   1:54.58,7  (7915) diploma    18,195 ¦ 
55/M2      125. Ghosh Abhishek       1975 GB-Southhall MDDX UB Cycling Weekly                   4:53.30,3   2:41.01,5  (3623) diploma    11,243 ¦ 
138/M3     904. Ghysels Frank        1970 B-SintPietersLeeuw R FRONKY's                         8:12.28,4   3:18.30,4 (10232) diploma    16,813 ¦ 
55/M5      205. Giacco Luigi         1952 Salerno (SA)         CICLO CLUB SALERNO               4:25.48,2   2:12.31,5  (4944) diploma    12,415 ¦ 
106/M5      22. Giachin Sergio       1951 Staranzano (GO)      D.L.F. ISONTINO                  4:35.14,8     35.15,8  (2848) diploma    23,106 ¦ 
138/M3    1002. Giacinti Giovanni    1968 Roma (RM)            Pol. Cicli Fatato                8:44.07,1   3:50.09,1  (4734) diploma    15,797 ¦ 
138/M1       7. Giacomelli Manuel    1977 Predazzo (TN)        a.s.orlandi                      5:10.13,3     23.09,2  (2981) diploma    26,690 ¦ 
138/M3     399. Giacomin Fabio       1965 Fonzaso (BL)         velo club feltre                 6:42.34,4   1:48.36,4  (9565) diploma    20,567 ¦ 
55//M4      78. Giacomini Marino     1964 Trieste (TS)         Mountain Bici Club Trieste       3:13.05,9   1:13.47,8  (2953) diploma    17,089 ¦ 
138/M1      21. Giacomuzzi Matteo    1981 Ziano di Fiemme (TN) Freesport Fiemme & Fassa         5:31.11,5     44.07,4  (2410) diploma    25,000 ¦ 
106/M3     318. Giacovaz Giorgio     1965 Turriaco (GO)        Team Isonzo                      5:48.08,2   2:11.58,0  (6963) diploma    18,268 ¦ 
138/M3     834. Giacovazzo Piergiorg 1970 Roma (RM)            Petit Veló                       7:54.51,7   3:00.53,7    (90) diploma    17,436 ¦ 
138/M5       2. Gialdini Ruggero     1950 Cavriana (MN)        Ciclo Club 77 Guidizzolo         5:21.53,6     12.54,2   (354) diploma    25,722 ¦ 
138/M5     239. Giallombardo Roberto 1956 Albenga (SV)         Team Olmo Albenga                7:08.21,2   1:59.21,8  (4685) diploma    19,329 ¦ 
106/M5      60. Gianelli Stefan      1957 CH-Davos Dorf                                         4:59.44,1     59.45,1  (5907) diploma    21,218 ¦ 
138/M4      44. Gianetti Alberto     1962 CH-Balerna           Swisscycling                     5:44.27,9     43.20,1  (2608) diploma    24,037 ¦ 
138/M3     216. Giangrande Mario     1968 Bagno (AQ)           GS SPOLTORE.COM                  6:16.18,2   1:22.20,2  (9849) diploma    22,003 ¦ 
55/M3      102. Giangrasso Alessandr 1969 Prato (PO)           Team Le Lame Firenze             3:27.03,2   1:32.54,3  (7937) diploma    15,937 ¦ 
106/M4     180. Giangregorio Luigi   1959 Firenze (FI)         VC Bar Mannelli Gymo's           5:22.33,9   1:28.00,9  (4226) diploma    19,716 ¦ 
106/M1      36. Giani Roberto        1978 Empoli (FI)          integrateam                      4:40.25,2   1:11.17,0  (2783) diploma    22,680 ¦ 
106/M5      21. Gianini Angelo       1956 CH-Cureglia          swiss cycling                    4:34.20,6     34.21,6  (2798) diploma    23,182 ¦ 
106/M6      68. Giannasi Gabriele    1946 Zola Predosa (BO)    ASD Nuovo Parco dei Ciliegi      5:45.24,5   1:34.35,7  (9007) diploma    18,412 ¦ 
106/F2      20. Giannelli Gianna     1957 Fiesole (FI)         Team Le Lame Firenze             5:45.39,7   1:37.26,5   (846) diploma    18,399 ¦ 
106/M4     527. Giannetto Andrea     1960 Pavarolo (TO)        Individuale                      6:55.20,8   3:00.47,8 (10294) diploma    15,312 ¦ 
138/M2       2. Gianni Antonello     1974 Riolunato (MO)       GS Sportissimo Top Level         5:03.50,9      6.03,6   (139) diploma    27,250 ¦ 
138/M5     291. Giannini Furio       1957 Castelnuovo Berarden Bulletta Bike                    7:19.00,3   2:10.00,9   (340) diploma    18,860 ¦ 
106/M6     242. Giannini Mauro       1947 Pistoia (PT)         ASD Finauto Sport Team           7:28.29,0   3:17.40,2  (8515) diploma    14,181 ¦ 
55/M6       30. Giannini Mochi Giova 1948 Milano (MI)          biciclopi                        3:24.05,1   1:09.09,5  (3008) diploma    16,169 ¦ 
138/M4     252. Giannini Stefano     1962 Stia (AR)            GS Avis Pratovecchio             6:25.05,3   1:23.57,5  (5355) diploma    21,501 ¦ 
106/M4     249. Giannoni Mario       1960 Gallicano (LU)       Team Biking                      5:38.51,9   1:44.18,9  (8191) diploma    18,768 ¦ 
138/M6     227. Gianotti Franco      1947 Alassio (SV)         Carrera Team Nuova Corti         9:07.33,2   3:18.45,1  (4941) diploma    15,121 ¦ 
138/M2     158. Gianusso Marco       1975 Pettinengo (BI)      Amici del Ciclo Vigl.Biellese    6:21.44,0   1:23.56,7  (8826) diploma    21,690 ¦ 
138/M4     567. Giarba Sergio        1959 Berbenno di Valtelli GS Postalesio                    7:06.11,0   2:05.03,2  (8522) diploma    19,428 ¦ 
106/M5     251. Giardina Fausto      1951 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          6:09.33,9   2:09.34,9  (6946) diploma    17,209 ¦ 
138/Top     36. Giardini Maurizio    1959 Forlì (FC)           Team Mg.K Vis-Lgl-Look           5:42.57,8   1:10.29,0    (44) diploma    24,142 ¦ 
106/M5     483. Giardini Pietro      1955 Desenzano del Garda  GC Baradello di Como             7:47.29,2   3:47.30,2  (5089) diploma    13,604 ¦ 
106/F2      97. Giarletta Anna       1954 Faenza (RA)          Avis Faenza                      7:19.44,8   3:11.31,6   (630) diploma    14,462 ¦ 
138/M4     241. Giaroli Marco        1958 Reggio Emilia (RE)   ASD Cooperatori                  6:24.07,7   1:22.59,9  (2264) diploma    21,555 ¦ 
138/M4      88. Giassi Giuseppe      1958 Zanica (BG)          Ciclista Zanica                  5:57.35,5     56.27,7  (4173) diploma    23,154 ¦ 
106/M5     109. Gibboni Diego        1950 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          5:25.24,7   1:25.25,7  (6951) diploma    19,544 ¦ 
138/M4     773. Gibertoni Corrado    1958 San Prospero sulla S Team Bertoldi Ciclissimo         7:39.49,1   2:38.41,3  (2231) diploma    18,007 ¦ 
106/M4     563. Gibis Max            1964 D-Hinterschmiding    Haidl-team                       7:03.55,3   3:09.22,3  (9023) diploma    15,002 ¦ 
55/M3       64. Giebitz Reiner       1966 D-Kissing            Radteam Aichach 2000             3:06.04,1   1:11.55,2  (1824) diploma    17,735 ¦ 
138/M1     270. Gierke Robert        1977 D-Nürnberg           Adidas Group                     7:46.39,7   2:59.35,6  (7008) diploma    17,743 ¦ 
138/M3     588. Gigl Josef           1966 D-Landshut           RC Landshut                      7:09.38,4   2:15.40,4  (9296) diploma    19,271 ¦ 
138/M2     459. Giglio Pierluigi     1973 Rivalba (TO)         CRAL GRUPPO REALE MUTUA DI ASS   7:49.57,3   2:52.10,0 (10035) diploma    17,618 ¦ 
138/M5     607. Gijsbers Frans       1953 NL-Houten            WTC Houten                       9:01.44,0   3:52.44,6  (2122) diploma    15,284 ¦ 
106/F2       9. Giletta Adelaide     1964 Collegno (TO)        A.S.D. C.C. PIEMONTE             5:29.19,9   1:21.06,7  (1236) diploma    19,311 ¦ 
138/M2     437. Gilfillan Gregor     1974 N-Oslo                                                7:39.10,5   2:41.23,2  (5330) diploma    18,032 ¦ 
55/F2       54. Gilford Laurence     1948 GB-Hadr Harrow       Gregarios                        4:04.23,5   1:24.54,1  (9751) diploma    13,502 ¦ 
138/M2     531. Gilg Florian         1974 D-Murnau             keiner                           8:22.08,1   3:24.20,8  (9785) diploma    16,489 ¦ 
55/F2      108. Gilles Annette       1967 D-Kufstein           MTB Munich                       4:41.10,6   2:01.41,2   (860) diploma    11,736 ¦ 
55/M1       53. Gilmour Daniel       1991 GB-FK15 OHD Dunblane                                  3:31.00,6   1:33.50,1  (5263) diploma    15,639 ¦ 
106/M5     389. Gilmour Kenneth      1957 GB-FK15 OHD Dunblane                                  6:55.38,3   2:55.39,3  (5262) diploma    15,301 ¦ 
138/M3     346. Gimignani Renzo      1966 San Godenzo (FI)     PRO BIKE FIRENZE                 6:36.22,4   1:42.24,4  (2863) diploma    20,889 ¦ 
138/M3     333. Gimignani Stefano    1966 San Godenzo (FI)     TEAM PRO BIKE FIRENZE            6:34.01,3   1:40.03,3  (2858) diploma    21,014 ¦ 
138/M4     796. Ginocchi Fabrizio    1960 Massa (MS)           Club Alpi Apuane                 7:43.21,1   2:42.13,3  (7260) diploma    17,869 ¦ 
106/F1      76. Gioia Sabrina        1975 CH-Bellinzona        Bike Team Atlantide              6:32.30,9   2:21.01,9  (1128) diploma    16,203 ¦ 
106/M5     128. Giommi Renzo         1952 Spello (PG)          GS Pedale Spellano               5:31.16,3   1:31.17,3  (5435) diploma    19,198 ¦ 
138/M5     542. Giontarelli Francesc 1953 Jesi (AN)            Jesi Cycling Team                8:33.48,9   3:24.49,5  (2365) diploma    16,114 ¦ 
106/M6     140. Giordanengo Antonio  1941 Borgo San Dalmazzo ( ASD Buzzi Unicem                 6:22.25,0   2:11.36,2  (5053) diploma    16,631 ¦ 
138/M3     371. Giordani Alessandro  1969 Brescello (RE)       Ciclistica Brescellese 2000      6:39.26,3   1:45.28,3  (8012) diploma    20,729 ¦ 
138/M4     496. Giordano Angelo      1962 Rodello (CN)         ASD Alba Bike Team               6:57.34,5   1:56.26,7  (4090) diploma    19,828 ¦ 
138/M2     114. Giordano Stefano     1973 Arquata Scrivia (AL) Racing Team La Bici              6:07.35,0   1:09.47,7  (4251) diploma    22,525 ¦ 
55/M3      161. Giorgi Bruno         1966 Castel Di Lama (AP)  ASD Mary Confezioni              3:54.31,2   2:00.22,3  (8480) diploma    14,071 ¦ 
138/M4     467. Giorgi Giovanni      1958 Bologna (BO)         Granfondo Pinarello              6:52.31,7   1:51.23,9  (1538) diploma    20,071 ¦ 
138/M2     265. Giorgi Giulio        1975 Castel Di Lama (AP)  ASD Mary Confezioni              6:49.33,6   1:51.46,3  (4682) diploma    20,216 ¦ 
138/M4     584. Giorgi Giuseppe      1958 Cento (FE)           U.C. FINALESE                    7:07.40,9   2:06.33,1   (319) diploma    19,360 ¦ 
106/M4     525. Giorgi Massimo       1959 Trieste (TS)         Mountain Bici Club               6:54.40,4   3:00.07,4 (10398) diploma    15,337 ¦ 
106/M5     184. Giorgio Mathez       1955 CH-Tramelan          individuale                      5:49.33,4   1:49.34,4  (9431) diploma    18,194 ¦ 
55/M6      107. Giori Alessandro     1949 S.Fermo Battaglia (C SC Spinaverde                    4:02.00,3   1:47.04,7  (7918) diploma    13,636 ¦ 
138/M4     450. Giovanelli Giovanni  1959 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                6:50.57,4   1:49.49,6  (1626) diploma    20,148 ¦ 
138/M3    1000. Giovanelli Giuliano  1970 Casinalbo (MO)       BPER                             8:42.26,4   3:48.28,4  (7811) diploma    15,848 ¦ 
55/F1        6. Giovanelli Laura     1968 Egna (BZ)            Bike Club Egna                   2:41.03,2     18.41,9   (514) diploma    20,490 ¦ 
138/M5     403. Giovanelli Massimo   1952 Rapallo (GE)         GC Eurobike Genova               7:52.36,3   2:43.36,9  (2316) diploma    17,519 ¦ 
106/M3     572. Giovannelli Fabio    1970 Nettuno (RM)         A.S.D. Dimensione colore         7:09.44,7   3:33.34,5  (5768) diploma    14,799 ¦ 
55//M4      56. Giovannelli Giuseppe 1963 Nettuno (RM)         A.S.D. Dimensione colore         3:05.09,0   1:05.50,9  (5766) diploma    17,823 ¦ 
106/M6     138. Giovannelli Pasquale 1937 Nettuno (RM)         A.S.D. Dimensione colore         6:21.18,2   2:10.29,4  (9515) diploma    16,679 ¦ 
106/M3     265. Giovannini Emanuele  1970 Ferrara (FE)         Phonix racing team T.T.T club    5:35.20,9   1:59.10,7  (9687) diploma    18,965 ¦ 
106/M5      16. Giovannini Lucio     1956 Verres (AO)          G.S. Casinò Saint Vincent        4:27.13,6     27.14,6  (2765) diploma    23,800 ¦ 
106/M3       6. Giovannini Marco     1968 Argenta (FE)         Surfing Shop Sport Promotion     3:50.26,2     14.16,0  (2491) diploma    27,599 ¦ 
106/M1      52. Giovannini Matteo    1979 Scarperia (FI)       Ferri Taglienti                  5:02.04,7   1:32.56,5  (2968) diploma    21,054 ¦ 
138/M6      75. Giovannini Walter    1945 San Biagio (FE)      GC Argentano                     7:21.13,4   1:32.25,3  (4523) diploma    18,766 ¦ 
138/M3     248. Giovannoni Alessandr 1967 Viareggio (LU)       viareggio bike                   6:21.27,5   1:27.29,5  (2941) diploma    21,706 ¦ 
106/M4     104. Giovene Paolo        1961 Genova (GE)                                           5:03.33,8   1:09.00,8  (2700) diploma    20,951 ¦ 
106/M3      10. Giraldi Claudio      1966 Cerreto Guidi (FI)   GS Ontraino                      3:58.58,1     22.47,9  (2309) diploma    26,614 ¦ 
106/M3     214. Giraldi Mario        1968 Pavia (PV)           GC IL BRANCO                     5:21.24,2   1:45.14,0  (5018) diploma    19,788 ¦ 
55/M3      102. Giraldi Stefano      1968 Pistoia (PT)         Team Pianeta Bici                3:27.03,2   1:32.54,3  (3118) diploma    15,937 ¦ 
138/M4     236. Girardet Alain       1963 F-Lomont sur Crete   Briko Squadra Corse              6:23.35,5   1:22.27,7  (6519) diploma    21,585 ¦ 
138/M5     358. Girardi Giorgio      1957 Cassano Magnago (VA) Briko Squadra Corse              7:38.21,0   2:29.21,6  (6540) diploma    18,064 ¦ 
55//M4      76. Girardi Mauro        1958 Rosà (VI)            Alliance Butty Multiservice      3:12.49,9   1:13.31,8  (2677) diploma    17,113 ¦ 
138/M3    1034. Giraudo Fabrizio     1966 Mondovì (CN)         ASD Cervaschese                  8:53.55,3   3:59.57,3  (5055) diploma    15,507 ¦ 
106/M4      19. Giraudo Giampiero    1959 Chivasso (TO)        BUSSOLINO SPORT                  4:22.27,2     27.54,2  (4960) diploma    24,232 ¦ 
138/M6     213. Giraudo Silvio       1948 Cuneo (CN)           ASD Cervaschese                  8:52.38,7   3:03.50,6  (5430) diploma    15,545 ¦ 
106/M1      22. Girlanda Michele     1977 Grezzana (VR)        GSA Zerowind                     4:25.08,1     55.59,9  (3198) diploma    23,987 ¦ 
55/F2       20. Girola Rosaria       1956 Milano (MI)                                           3:35.35,7     56.06,3   (918) diploma    15,306 ¦ 
106/M4     275. Girolomoni Goffredo  1961 I                    Petit Veló                       5:44.28,4   1:49.55,4  (1415) diploma    18,462 ¦ 
55/M5       39. Girotti Roberto      1955 Peschiera Borromeo ( gc peschiera borromeo            3:13.50,3   1:00.33,6  (9529) diploma    17,024 ¦ 
106/M5      25. Giubergia Guido      1951 Torino (TO)                                           4:37.00,7     37.01,7   (263) diploma    22,959 ¦ 
106/M2     113. Giulianini Leonardo  1975 Quarrata (PT)        Team Ariston                     5:12.28,9   1:40.55,0  (7984) diploma    20,353 ¦ 
138/M5     122. Giulianini Mauro     1953 Castrocaro Terme (FC Cral ATR_ Ebus                   6:39.23,9   1:30.24,5  (5003) diploma    20,731 ¦ 
106/M3     493. Giuliano Savio       1967 Milano (MI)          CC Lombardo Amatoriale Pista     6:39.25,5   3:03.15,3  (5374) diploma    15,922 ¦ 
138/M2     327. Giunchi Alex         1975 Cesena (FC)          Emma Tour Sport                  7:05.21,0   2:07.33,7  (5618) diploma    19,466 ¦ 
138/M3     733. Giunta Maurizio      1965 Pesaro (PU)          ASD Olimpia Nuova                7:36.18,6   2:42.20,6  (7373) diploma    18,145 ¦ 
55//M4      87. Giunti Enrico        1964 San Miniato (PI)     GS Ontraino                      3:16.32,5   1:17.14,4  (8372) diploma    16,790 ¦ 
138/M2     181. Giuriato Wannj       1975 Vicenza (VI)         Team Liotto                      6:26.28,6   1:28.41,3  (9792) diploma    21,424 ¦ 
138/M6     234. Giustacchini Roberto 1948 Arzago Adda (BG)     C.L.A.P.                         9:21.00,4   3:32.12,3  (5872) diploma    14,759 ¦ 
55/M2      DSQ  Giusti Emiliano      1973 Casalguidi (PT)      Team Ariston                         -----  squalifica  (7981)               --- ¦ 
138/M4     DNF  Giusti Luciano       1959 Roma (RM)            GS Luca Pinarello                6:19.01,6   Falzàrego  (4893)               --- ¦ 
138/M4     674. Giusti Stefano       1961 Lucca (LU)           Empoli Tour                      7:20.04,4   2:18.56,6  (8559) diploma    18,815 ¦ 
138/M4     461. Giustina Arturo      1961 Staranzano (GO)      Team Sclauzero Starbene          6:52.03,8   1:50.56,0  (4939) diploma    20,093 ¦ 
138/M5     153. Giusto Giobatta      1953 Varazze (SV)         Speed Wheel Team Savona          6:49.32,9   1:40.33,5  (4057) diploma    20,217 ¦ 
106/F1      36. Giusto Roberta       1977 Arenzano (GE)        Speed Wheel Team Savona          5:33.23,4   1:21.54,4   (698) diploma    19,076 ¦ 
138/M2     617. Gizard Alex          1976 F-Aix en Provence    En Route                         9:25.38,3   4:27.51,0  (2111) diploma    14,638 ¦ 
138/M4     719. Glaab Christoph      1959 D-München            Gazzelle Bavaresi                7:27.32,4   2:26.24,6  (6013) diploma    18,501 ¦ 
138/M2     353. Glahn Steffen        1971 D-Rieschweiler-Mühlb TC Rieschweiler                  7:14.10,6   2:16.23,3  (8598) diploma    19,070 ¦ 
55/M3       78. Glashauser Stefan    1966 D-Ölbronn-Dürrn      Bike O Maniax                    3:12.48,6   1:18.39,7  (6722) diploma    17,115 ¦ 
138/M5     568. Glauner Günter       1952 D-Geislingen                                          8:43.03,2   3:34.03,8  (9446) diploma    15,830 ¦ 
106/M6     208. Glazer Anthony       1948 GB-London Nw3 7eh    The Gregarios Superclub Ciclis   7:05.18,5   2:54.29,7  (9918) diploma    14,953 ¦ 
138/M3     148. Gleirscher Florian   1969 A-Neustift im Stubai SV Schlickeralm                  5:59.20,4   1:05.22,4  (5686) diploma    23,042 ¦ 
106/M4     361. Glenn Michael        1962 USA                  Bike Camp Group USA              6:05.06,1   2:10.33,1  (3141) diploma    17,419 ¦ 
138/M4    1165. Gloeckel Friedrich   1961 D-Solnhofen          TSG Solnhofen                    9:15.27,1   4:14.19,3  (9382) diploma    14,906 ¦ 
55//M4     128. Glück Albert         1964 D-Fürstenfeldbruck   Skischule Müller                 3:27.52,8   1:28.34,7  (6858) diploma    15,874 ¦ 
138/M3      67. Gnesi Leonardo       1968 Firenze (FI)         TEAM PRO BIKE FIRENZE            5:44.56,9     50.58,9  (8829) diploma    24,003 ¦ 
138/M4     153. Gobbi Alberto        1961 San Felice sul Panar Team Bertoldi Ciclissimo         6:10.56,5   1:09.48,7  (2229) diploma    22,321 ¦ 
138/M4    1057. Gobbi Fabrizio       1959 Milano (MI)          GS GRIGNA LECCO                  8:34.56,1   3:33.48,3  (2754) diploma    16,079 ¦ 
106/F1      11. Gobbi Frattini Bened 1974 Iseo (BS)            GC Iseo                          5:00.37,0     49.08,0   (943) diploma    21,156 ¦ 
106/M3     DSQ  Gobbi Umberto        1966 Fiumicino (FC)       ASD Olimpia Nuova                    -----  squalifica  (7363)               --- ¦ 
55//M4     152. Gobbo Roberto        1964 Casier (TV)          Cicli Stefanelli                 3:33.15,6   1:33.57,5  (3190) diploma    15,474 ¦ 
106/M3     566. Goebel Eric          1968 D-Hattersheim                                         7:07.23,5   3:31.13,3  (9886) diploma    14,880 ¦ 
55/M6      170. Göbel Wolfgang       1941 D-Hof                                                 4:30.30,0   2:15.34,4 (10079) diploma    12,199 ¦ 
138/M2      76. Gobielje Menno       1972 NL-Wormerveer        En Route                         5:55.48,5     58.01,2  (7563) diploma    23,270 ¦ 
106/M1     116. Godano Gianluca      1985 Albenga (SV)         CS Ortovero                      6:01.20,3   2:32.12,1  (4258) diploma    17,601 ¦ 
106/F1      53. Godano Sabrina       1985 Albenga (SV)         CS Ortovero                      6:08.41,8   1:57.12,8   (749) diploma    17,249 ¦ 
55/M1       76. Godone Alberto       1989 Valfenera (AT)       pessionese                       3:58.52,6   2:01.42,1  (2936) diploma    13,814 ¦ 
55/M5      141. Godone Carlo         1956 Valfenera (AT)       ASD Pessionese                   3:58.06,5   1:44.49,8  (9057) diploma    13,859 ¦ 
138/M3     758. Gogioso Guido        1965 Baiso (RE)           ASD MTB Team Orlandi             7:39.37,9   2:45.39,9  (5144) diploma    18,014 ¦ 
138/M6     150. Göhl Konrad          1949 D-Deggingen          SC Wiesenstieg                   8:04.46,3   2:15.58,2  (8216) diploma    17,080 ¦ 
138/M4     520. Goio Sergio          1963 Roma (RM)            SS Turbike                       7:00.07,0   1:58.59,2  (4546) diploma    19,708 ¦ 
106/M6     181. Goitre Tommaso       1947 Torino (TO)          Cral Telecom                     6:50.05,9   2:39.17,1 (10501) diploma    15,508 ¦ 
106/M4     225. Golfarini Marco      1963 Livorno (LI)         l'angolo delle due ruote livor   5:32.37,0   1:38.04,0  (2899) diploma    19,121 ¦ 
138/M5     444. Golfieri Mirco       1952 Rimini (RN)          Circolo "Franco Benzi"           8:05.01,4   2:56.02,0  (4486) diploma    17,071 ¦ 
138/M5      62. Golfieri Valter      1950 Osteria Grande (BO)  s.c.sergio dalfiume              6:18.50,0   1:09.50,6  (2892) diploma    21,856 ¦ 
138/M4     194. Golia Massimo        1960 Padova (PD)          AR Team Armistizio Hard Servic   6:18.13,1   1:17.05,3  (1591) diploma    21,892 ¦ 
138/M2     286. Golinelli Alessandro 1974 Cento (FE)           Team Iaccobike Ceramica Panari   6:52.25,3   1:54.38,0  (4108) diploma    20,076 ¦ 
138/M1     226. Goller Florian       1980 D-Göppingen                                           7:20.39,9   2:33.35,8  (9008) diploma    18,789 ¦ 
55/M1       12. Goller Ulrich        1978 Magreid (BZ)         Bike Club Egna                   2:24.19,7     27.09,2  (7285) diploma    22,864 ¦ 
138/M4    1104. Göller Veit          1960 D-Buxheim            Metzeler Sportgemeinschaft       8:46.59,2   3:45.51,4  (6846) diploma    15,711 ¦ 
138/M5     113. Goeminne Dirk        1957 B-Antwerpen          En Route                         6:36.22,7   1:27.23,3  (6161) diploma    20,889 ¦ 
106/M3     541. Good Nicola          1970 D-Herzogenaurach     Gruppo Svizzeria                 6:56.25,8   3:20.15,6   (870) diploma    15,272 ¦ 
106/M1     160. Good Ryan            1990 D-Herzogenaurach     Gruppo Svizzeria                 7:02.08,6   3:33.00,4  (9763) diploma    15,065 ¦ 
138/M5      58. Goor Frans           1950 B-Hulshout Houtvenne En Route                         6:18.12,4   1:09.13,0  (4396) diploma    21,892 ¦ 
138/M1      97. Goossens Andy        1978 B-SintKatelijneWaver MRBC                             6:14.19,5   1:27.15,4  (9951) diploma    22,119 ¦ 
138/M5      99. Goossens Eddy        1957 B-Mortsel            En Route                         6:32.55,2   1:23.55,8  (7474) diploma    21,072 ¦ 
138/M4     954. Goossens Kees        1960 NL-XR Bergen OP Zoom En Route                         8:12.00,0   3:10.52,2  (2043) diploma    16,829 ¦ 
106/M6     233. Goovaerts Freddy     1945 B-Affligem Essene    kwb westmalle                    7:23.40,5   3:12.51,7  (9383) diploma    14,334 ¦ 
138/M4     617. Gorell Dietmar       1961 D-Leverkusen                                          7:11.29,9   2:10.22,1  (5685) diploma    19,188 ¦ 
138/M3      28. Gorfer Giorgio       1965 Trento (TN)          Bren Team Trento                 5:27.06,2     33.08,2  (2434) diploma    25,313 ¦ 
138/M3     703. Görg Stefan          1969 D-Nürnberg           VHS Ramazzotti & Weizentempler   7:31.53,9   2:37.55,9  (6912) diploma    18,322 ¦ 
55/M5       26. Gorgatti Carlo       1956 Curtatone (MN)       ASD Velo Club Rodigo             3:04.13,6     50.56,9  (4635) diploma    17,912 ¦ 
106/M2      28. Gorgoioli Massimo    1971 Perugia (PG)         blu vélo                         4:21.18,5     49.44,6  (3010) diploma    24,339 ¦ 
138/M5     131. Gori Carlo Marco     1956 Rovereto (TN)        G.C. Consolati                   6:44.08,5   1:35.09,1  (5803) diploma    20,487 ¦ 
138/M1     158. Gori Giampaolo       1978 Pistoia (PT)         Team Ariston                     6:40.28,1   1:53.24,0  (4559) diploma    20,675 ¦ 
138/M2     214. Gori Stefano         1973 Quarrata (PT)        Team Ariston                     6:33.45,1   1:35.57,8  (7978) diploma    21,028 ¦ 
55/M6       28. Gori Vasco           1929 Agliana (PT)         U.C. Aglianese                   3:22.55,8   1:08.00,2  (8850) diploma    16,261 ¦ 
55/M1       86. Gorini Luca          1981 Reggio Emilia (RE)   Pol.Flli Vecchi ASD              4:23.33,4   2:26.22,9  (8711) diploma    12,521 ¦ 
106/F1       7. Gorini Michela       1972 Arezzo (AR)          GS Tenticiclismo                 4:33.07,1     21.38,1   (561) diploma    23,286 ¦ 
138/M2     281. Gorkom  van Boris    1974 NL-Vj Amersfoort     Eemland                          6:51.16,7   1:53.29,4  (5712) diploma    20,132 ¦ 
106/M4     229. Gorla Marco          1960 Ceriano Laghetto (MI MTB LAZZATE                      5:33.38,5   1:39.05,5  (9528) diploma    19,062 ¦ 
138/M2     392. Görlich Jürgen       1972 D-Wolfratshausen     GS di Monaco                     7:24.34,7   2:26.47,4  (4658) diploma    18,624 ¦ 
106/M4     461. Görner Ralf          1960 D-Chemnitz           RSV Erfenschlag                  6:38.39,4   2:44.06,4  (8906) diploma    15,953 ¦ 
138/M4     820. Gorter Ronald        1960 NL-Houten            En Route                         7:48.39,0   2:47.31,2  (7651) diploma    17,667 ¦ 
106/M5     338. Gortmaker Anno       1953 NL-CK Odoorn                                          6:38.31,4   2:38.32,4  (8868) diploma    15,958 ¦ 
138/M5     551. Görtz Clemens        1953 D-Schöffengrund      LT Beilstein                     8:37.51,6   3:28.52,2  (9484) diploma    15,988 ¦ 
106/M5     461. Görzen Udo           1957 D-Heiligenstadt      VHS Ramazzotti & Weizentempler   7:27.02,0   3:27.03,0  (6916) diploma    14,227 ¦ 
138/M4     511. Gorziza Ralph        1959 D-Pliezhausen        Pedalteufel                      6:59.04,5   1:57.56,7  (7855) diploma    19,757 ¦ 
138/M3     618. Goes Jacco           1967 NL-Houten            En Route                         7:14.26,7   2:20.28,7  (1966) diploma    19,058 ¦ 
55/M3      202. Göschl Markus        1970 D-Buch am Erlbach    Team Baier Landshut e.V.         4:14.04,8   2:19.55,9  (9856) diploma    12,988 ¦ 
138/M3     944. Gosdowski Stefan     1967 D-Köln               Team Exercycle                   8:22.40,8   3:28.42,8  (8094) diploma    16,471 ¦ 
106/M3     250. Gospodjinacki Marko  1969 SLO-Ljubljana        Anni                             5:31.13,8   1:55.03,6  (4846) diploma    19,201 ¦ 
138/M2      16. Goti Sergio          1975 Bucine (AR)          GS Cicli Gaudenzi                5:22.57,8     25.10,5  (1933) diploma    25,637 ¦ 
138/M2     448. Gottardi Luciano     1973 NL-Leiden                                             7:46.17,5   2:48.30,2 (10104) diploma    17,757 ¦ 
106/M3      84. Gotti Ivan           1969 San Pellegrino Terme                                  4:41.52,3   1:05.42,1   (238) diploma    22,563 ¦ 
138/M6     146. Goettle Albert       1947 D-Sonthofen                                           8:01.38,8   2:12.50,7  (5724) diploma    17,191 ¦ 
138/M4     411. Gotto Frederic       1963 F-St Egreve          velostore                        6:45.06,5   1:43.58,7  (8921) diploma    20,438 ¦ 
138/M1     340. Götz Stefan          1977 D-Engstingen         VC Engstingen                    8:58.12,3   4:11.08,2  (7199) diploma    15,384 ¦ 
138/M4    1006. Goudsblom Jos        1961 NL-Hellendoorn       En Route                         8:22.30,7   3:21.22,9  (7545) diploma    16,477 ¦ 
138/M2     407. Gould Jeffrey        1973 USA-Woodside         New York Cycle Club              7:31.10,8   2:33.23,5  (5526) diploma    18,351 ¦ 
138/M1     171. Gozzoli Gianluca     1981 San Cesario sul Pana A.S.D. AVIS S.Cesario            6:44.25,7   1:57.21,6  (3056) diploma    20,473 ¦ 
106/M3     445. Gozzolo Luca         1966 Villa Guardia (CO)   SC Spinaverde                    6:25.01,6   2:48.51,4  (7920) diploma    16,518 ¦ 
55/M5      182. Graave Nico          1953 NL-Kn Arhem          Tillies                          4:12.21,5   1:59.04,8  (8433) diploma    13,076 ¦ 
138/M1     235. Grabowski Daniel     1980 D-Aitrang            Allgäu Express                   7:22.56,3   2:35.52,2  (7824) diploma    18,693 ¦ 
106/M6     250. Graf Heinz           1949 D-Essen                                               7:33.07,6   3:22.18,8  (8612) diploma    14,035 ¦ 
138/M4     679. Graf Helmut          1959 D-Unterhaching       Wasserfreunde München            7:21.07,5   2:19.59,7  (8465) diploma    18,770 ¦ 
55/M5      144. Graf Hubert          1957 D-Herrsching         TSV hERRSCHING                   3:59.37,3   1:46.20,6 (10455) diploma    13,771 ¦ 
138/M2     278. Graf Peter           1973 D-Dießen                                              6:51.07,1   1:53.19,8  (5786) diploma    20,140 ¦ 
138/M4     800. Graf Stefan          1963 D-Purfing                                             7:44.09,0   2:43.01,2  (9202) diploma    17,839 ¦ 
138/M6      15. Graf Urs             1948 CH-Gelterkinden      Veloclub Gelterkinden            6:29.12,9     40.24,8  (5969) diploma    21,273 ¦ 
106/M6     257. Grafe Christoph      1943 D-Dresden                                             7:40.44,1   3:29.55,3  (2441) diploma    13,804 ¦ 
106/M3     623. Gräff Hans-Christian 1969 D-Reichertshofen     TSV Oberhaunstadt                8:00.43,0   4:24.32,8 (10182) diploma    13,230 ¦ 
138/M4     867. Graham Michael       1958 GB-Td Bz             hawick cycling club              7:57.17,8   2:56.10,0  (9904) diploma    17,347 ¦ 
138/M3    1079. Gramantieri Marco    1969 Solarolo (RA)        GSC Avis Faenza                  9:40.46,7   4:46.48,7  (4336) diploma    14,256 ¦ 
138/M2      30. Grandi Antonio       1971 Ozzano Emilia (BO)   TOP RACING BIKE TEAM LODI        5:34.27,7     36.40,4  (2994) diploma    24,756 ¦ 
55/M2       65. Grandi Emanuele      1971 Prato (PO)           Team Le Lame Firenze             3:26.30,7   1:14.01,9  (7936) diploma    15,979 ¦ 
138/M3     128. Grandi Marco         1969 Anzola dell'Emilia ( Team Salieri                     5:56.53,1   1:02.55,1  (1899) diploma    23,200 ¦ 
106/M2     296. Grandi Massimiliano  1975 Formignana (FE)      ASD Cicolo Dip.Berco             7:02.55,4   3:31.21,5  (7071) diploma    15,038 ¦ 
106/M3     106. Grandini Massimilian 1965 Prato (PO)           ASD Inwool                       4:47.51,8   1:11.41,6  (4629) diploma    22,093 ¦ 
138/M5     109. Grangiè Sandro       1956 Cerea (VR)           A.S. 39-28 Ciclo Equipe          6:35.46,1   1:26.46,7  (2931) diploma    20,921 ¦ 
138/M5     516. Grantner Alfred      1952 D-Saal               Radteam Aichach 2000             8:27.18,5   3:18.19,1  (1801) diploma    16,321 ¦ 
55/M5      129. Granvillano Emilio G 1952 San Lazzero Savena (                                  3:52.25,9   1:39.09,2  (2625) diploma    14,197 ¦ 
106/F2      80. Grappiolo Antonella  1962 Rovigo (RO)          GC Extreme Bike                  7:07.12,2   2:58.59,0  (1048) diploma    14,887 ¦ 
106/M5     347. Gräßer Christian     1955 D-Gaildorf           Bike O Maniax                    6:40.40,5   2:40.41,5  (6727) diploma    15,873 ¦ 
55/M1       62. Gräßer Felix         1984 D-Gaildorf           Bike O Maniax                    3:42.10,0   1:44.59,5  (6736) diploma    14,853 ¦ 
138/M5     266. Graßl Albert         1950 D-Miesbach           Radclub Regensburg               7:13.39,1   2:04.39,7  (7728) diploma    19,093 ¦ 
106/M5     485. Grass Jeffery        1956 USA-Arvada                                            7:52.32,7   3:52.33,7  (2489) diploma    13,459 ¦ 
55/M3      147. Grassberger Johannes 1967 Trieste (TS)         GS Ciclo Club Trieste            3:47.52,5   1:53.43,6  (4938) diploma    14,481 ¦ 
55/M1       77. Grasser Maximilian   1988 D-Großenseebach      VHS Ramazzotti & Weizentempler   4:04.23,3   2:07.12,8  (6885) diploma    13,503 ¦ 
55/M5      160. Grasser Winfried     1951 D-Großenseebach      VHS Ramazzotti & Weizentempler   4:05.52,5   1:52.35,8  (6883) diploma    13,421 ¦ 
138/M6      54. Grassetti Luigi      1946 Roma (RM)            Turbike Roma                     7:04.22,3   1:15.34,2  (4832) diploma    19,511 ¦ 
138/M1     294. Grassi Fabio         1982 Rimini (RN)          GS Ospedaletto                   8:11.11,7   3:24.07,6  (4811) diploma    16,856 ¦ 
55/M5       83. Grassi Franco        1954 Ravenna (RA)         ASD GS Classense Ravenna         3:35.50,8   1:22.34,1  (7190) diploma    15,288 ¦ 
138/M5     627. Grassi Marco         1955 Santarcangelo di Rom ASD Olimpia Nuova                9:16.01,0   4:07.01,6  (7364) diploma    14,891 ¦ 
55/M3      134. Grassi Piergiorgio   1968 Verona (VR)          Traguardo Volante Racing         3:41.18,9   1:47.10,0  (7314) diploma    14,910 ¦ 
138/M5     438. Grassilli Giampaolo  1955 Bologna (BO)         Team Salieri                     8:02.20,2   2:53.20,8  (6989) diploma    17,166 ¦ 
106/F1      67. Grasso Alessandra    1978 San Canzian d'Isonzo Team Isonzo                      6:23.45,0   2:12.16,0   (701) diploma    16,573 ¦ 
138/M1     137. Graven Job           1978 NL-XH Utrecht        En Route                         6:29.53,5   1:42.49,4  (2091) diploma    21,236 ¦ 
138/M3     133. Grazia Giorgio       1968 Bologna (BO)         Team Salieri                     5:57.15,5   1:03.17,5  (1901) diploma    23,176 ¦ 
138/M3     132. Grazia Giuliano      1968 San Lazzaro di Saven Team Salieri                     5:57.15,4   1:03.17,4  (1897) diploma    23,176 ¦ 
55/M6       89. Grazia Luciano       1939 Zola Predosa (BO)    ASD Nuovo Parco dei Ciliegi      3:54.55,5   1:39.59,9  (9024) diploma    14,047 ¦ 
106/M4     174. Grazioli Luigi       1959 Cortemaggiore (PC)   GS.TIZZONI                       5:21.18,5   1:26.45,5  (3020) diploma    19,794 ¦ 
55/M3       89. Greco Enrico         1965 Alba (CN)            ASD Alba Bike Team               3:18.35,0   1:24.26,1  (6992) diploma    16,617 ¦ 
106/M4     163. Greco Mario          1959 Milano (MI)          Gran Fondo Pinarello             5:19.24,6   1:24.51,6   (174) diploma    19,911 ¦ 
138/M6     235. Greco Raffaele       1939 Roma (RM)            LAZZARETTI SPORT                 9:22.21,3   3:33.33,2  (9562) diploma    14,723 ¦ 
55/F2       36. Greenleaf Dayna      1963 USA                  Bike Camp Group USA              3:49.15,3   1:09.45,9   (637) diploma    14,394 ¦ 
55/M5       50. Greenleaf Rick       1954 USA                  Bike Camp Group USA              3:20.55,2   1:07.38,5  (3139) diploma    16,424 ¦ 
138/F2     DNF  Greger Ingrid        1961 D-Augsburg           Radteam Aichach 2000             7:35.52,0  Passo Giau   (659)               --- ¦ 
138/M4    1066. Gregori Valerio      1964 Savignano sul Rubico ASD Ecology Team                 8:37.25,0   3:36.17,2  (8109) diploma    16,002 ¦ 
106/M5      59. Gregorin Renzo       1951 Turriaco (GO)        Team Isonzo                      4:59.03,3     59.04,3  (3286) diploma    21,266 ¦ 
138/M4     647. Greiderer Helmut     1963 A-Kaltenbach, Ziller Radteam Aichach 2000             7:15.44,8   2:14.37,0  (1688) diploma    19,001 ¦ 
55/M1       41. Greif Philipp        1977 D-München            Lech Angels                      3:20.09,8   1:22.59,3  (3818) diploma    16,486 ¦ 
138/M5     500. Grella Angelo        1956 Alassio (SV)         CS Ortovero                      8:21.42,7   3:12.43,3  (4253) diploma    16,503 ¦ 
106/F2     126. Greska Elke          1964 D-München            TSV Unterföhring                 7:42.17,6   3:34.04,4   (720) diploma    13,757 ¦ 
138/M3     415. Gressani Claudio     1968 Aiello del Friuli (U Team Isonzo                      6:45.00,4   1:51.02,4  (4068) diploma    20,444 ¦ 
106/M1      72. Griebel Jochen       1977 D-Feldkirchen        Bike Team Stenger                5:21.26,2   1:52.18,0  (5738) diploma    19,786 ¦ 
106/M4     471. Grieco Umberto       1960 Pistoia (PT)         individuale                      6:40.43,6   2:46.10,6  (9863) diploma    15,871 ¦ 
106/M4     305. Griglio Carlo        1958 Scarnafigi (CN)      GC Atlante                       5:51.37,2   1:57.04,2  (2728) diploma    18,087 ¦ 
106/M3     388. Grigolli Sandro      1967 CH-Ginevra                                            6:08.24,6   2:32.14,4 (10352) diploma    17,263 ¦ 
106/M4     353. Grigorian Traian     1960 D-Wörthsee           Stampa Alta Badia                6:04.11,1   2:09.38,1    (63) diploma    17,463 ¦ 
138/M2     293. Grijpma Bart         1972 NL-Zwolle            En Route                         6:54.22,9   1:56.35,6  (7479) diploma    19,981 ¦ 
138/M2     619. Grijpma Frans        1971 NL-Zwolle            En Route                         9:40.08,9   4:42.21,6  (7478) diploma    14,272 ¦ 
138/M2     618. Grijpma Radboud      1975 NL-Zwolle            En Route                         9:36.59,7   4:39.12,4  (7586) diploma    14,350 ¦ 
106/M3     548. Grillenzoni Marco    1970 Casinalbo (MO)       Audax casinalbo                  6:58.54,0   3:22.43,8  (7814) diploma    15,182 ¦ 
138/M3     682. Grilli Gianluca      1968 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                7:27.46,1   2:33.48,1  (1623) diploma    18,491 ¦ 
106/M6      20. Grimaldi Franco      1938 Torino (TO)          Cicli Capella Racing Team        5:08.36,4     57.47,6  (8732) diploma    20,608 ¦ 
138/M5     337. Grimaldi Renato      1951 Salerno (SA)         Ciclistica Salernitana "N.Roma   7:31.41,5   2:22.42,1  (4206) diploma    18,331 ¦ 
138/M3     864. Grimm Harald         1965 D-Haselbach                                           8:02.56,2   3:08.58,2  (9237) diploma    17,145 ¦ 
55//M4     147. Griscik Juraj        1961 SK-Kosice            Sportreport SK                   3:32.22,4   1:33.04,3  (7243) diploma    15,538 ¦ 
138/M5     425. Griso Andre          1953 F-St Julien les Mont Andre Griso Group                7:57.43,0   2:48.43,6  (8078) diploma    17,332 ¦ 
55/M6      127. Grisolia Sergio      1939 Savona (SV)          Speed Wheel Team Savona          4:12.15,0   1:57.19,4  (6928) diploma    13,082 ¦ 
106/M2      74. Grisotto Silvio      1973 Tonadico (TN)        VELO CLUB FELTRE CICLI DALLARO   4:51.01,8   1:19.27,9  (9441) diploma    21,853 ¦ 
55/M3       90. Grmovsek Ales        1969 SLO-Trebnje          nanni caffe team                 3:18.54,7   1:24.45,8 (10430) diploma    16,590 ¦ 
138/M3     563. Grobberio Alberto    1965 Verona (VR)          G.C. GREZZANA                    7:06.38,2   2:12.40,2  (2891) diploma    19,407 ¦ 
138/F2      22. Grobberio Elena      1966 Grezzana (VR)        G.C. GREZZANA                    7:06.39,1   1:09.01,8  (1183) diploma    19,406 ¦ 
138/M2      23. Grobner Bernhard     1975 A-Sarleinsbach       RC einDruck Sarleinsbach         5:30.40,2     32.52,9 (10370) diploma    25,040 ¦ 
138/M3      80. Groda Anselm         1965 D-Regensburg         SC Zwiesel                       5:48.19,3     54.21,3  (8846) diploma    23,771 ¦ 
106/M5     214. Groffilier Jean Pier 1950 L-Schrassig          UFOLEP                           5:57.01,3   1:57.02,3  (6663) diploma    17,814 ¦ 
55/F1       34. Groeger Christina J. 1975 D-Landshut           Team Baier Landshut e.V.         3:33.35,8   1:11.14,5   (982) diploma    15,449 ¦ 
138/M3     650. Grohs Georg          1965 D-Recklinghausen     RSC Witten                       7:21.47,0   2:27.49,0  (8881) diploma    18,742 ¦ 
138/M4     265. Grolla Luciano       1958 Mesero (MI)          ASD  EQUIPE CORBETTESE           6:26.22,8   1:25.15,0  (2660) diploma    21,429 ¦ 
138/M3     466. Gromada Vincent      1969 F-Metz               57 DENTS                         6:51.35,3   1:57.37,3  (5864) diploma    20,117 ¦ 
138/F1      85. Groendahl Sonja      1974 D-München            Groeni Bike                      8:25.25,0   2:29.09,7  (1231) diploma    16,382 ¦ 
106/M6     256. Groenewold Aart      1948 NL-Diepenveen        En Route                         7:40.17,8   3:29.29,0  (4427) diploma    13,817 ¦ 
138/M1     310. Groenewold Lars      1980 NL-Diepenveen        En Route                         8:23.09,5   3:36.05,4  (4426) diploma    16,456 ¦ 
106/M3     592. Groot Jacobus        1970 Como (CO)            Racing Club The Hague            7:19.12,8   3:43.02,6  (9197) diploma    14,480 ¦ 
138/M1     149. Groot Jurien         1984 NL-Opmeer            En Route                         6:36.09,0   1:49.04,9  (7521) diploma    20,901 ¦ 
138/M6     187. Großkopf Peter       1944 A-Bisamberg          RC Bank Austria Creditanstalt    8:35.36,5   2:46.48,4  (3935) diploma    16,058 ¦ 
138/M4     569. Gross Volker         1963 D-Deizisau                                            7:06.14,0   2:05.06,2  (2631) diploma    19,425 ¦ 
138/M4    1069. Grosse Uwe           1958 D-Cottbus                                             8:37.32,1   3:36.24,3  (5921) diploma    15,998 ¦ 
138/M3     412. Grossi Davide        1966 Monticelli Terme di  Road and Track Racingteam        6:44.00,2   1:50.02,2  (4773) diploma    20,494 ¦ 
55/M6      174. Grossi Francesco     1943 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                4:32.27,9   2:17.32,3  (3704) diploma    12,111 ¦ 
138/M3     244. Grosso Marco         1968 Savona (SV)          Team Cicli Zanini Albisola       6:20.32,1   1:26.34,1  (4779) diploma    21,758 ¦ 
138/M2     151. Groetsch Michael     1972 D-Oberhaching        Team Optime                      6:20.14,4   1:22.27,1  (9586) diploma    21,775 ¦ 
106/F1      75. Grotto Lara          1975 CH-Pianezzo          Bike Team Atlantide              6:32.30,7   2:21.01,7  (1165) diploma    16,203 ¦ 
106/M3     292. Grotto Luca          1970 CH-Pianezzo          Bike Team Atlantide              5:40.47,3   2:04.37,1  (9806) diploma    18,662 ¦ 
138/M5     521. Grskovich Ugo        1950 Torri d'Arcugnano (V UC Valmarana                     8:29.08,8   3:20.09,4  (7778) diploma    16,262 ¦ 
106/M4     204. Grübel Marcus        1963 D-Lindau             Metzeler Sportgemeinschaft       5:28.18,9   1:33.45,9  (3988) diploma    19,371 ¦ 
138/M5      11. Grübel Roland        1951 D-Bodolz             Metzeler Sportgemeinschaft       5:48.48,7     39.49,3  (1882) diploma    23,737 ¦ 
138/M2     200. Gruber Harry         1971 A-Bad Gastein                                         6:31.21,5   1:33.34,2  (4704) diploma    21,157 ¦ 
106/M1     126. Gruber Stefan        1979 A-Buch bei Jenbach   Radteam Aichach 2000             6:17.31,3   2:48.23,1  (1840) diploma    16,846 ¦ 
138/M4     111. Gruber Thomas        1960 D-Königsbrunn        Radteam Aichach 2000             6:02.39,5   1:01.31,7  (1808) diploma    22,831 ¦ 
106/M4     375. Gruber Wilhelm       1958 A-St. Peter am Wimbe RC Bank Austria Creditanstalt    6:10.27,1   2:15.54,1  (3951) diploma    17,168 ¦ 
138/M2     461. Grubmüller Bernhard  1973 D-Penzberg           BeYou Fitness Penzberg           7:50.21,7   2:52.34,4 (10342) diploma    17,603 ¦ 
138/M5     284. Grüner Michl         1954 Bozen (BZ)                                            7:17.46,2   2:08.46,8  (3216) diploma    18,914 ¦ 
106/F1      92. Grüner Verena        1972 D-Grainau                                             6:45.43,2   2:34.14,2  (1186) diploma    15,675 ¦ 
106/M2     166. Gruss Adrian         1974 D-Stuttgart                                           5:41.42,9   2:10.09,0 (10159) diploma    18,612 ¦ 
138/M5     538. Grziwotz Manfred     1954 D-Werlaburgdorf      MTV Hornburg Radsport            8:33.14,9   3:24.15,5 (10071) diploma    16,132 ¦ 
138/M4    1191. Gsänger Uwe          1961 D-Solnhofen          TSG Solnhofen                    9:27.14,0   4:26.06,2  (5710) diploma    14,597 ¦ 
106/M4     402. Gschwend Engelbert   1964 D-Steinbach                                           6:19.44,0   2:25.11,0  (8688) diploma    16,748 ¦ 
138/M4     463. Gschwendtner Sepp    1962 D-Holzkirchen        GS di Monaco                     6:52.07,4   1:50.59,6  (4654) diploma    20,091 ¦ 
106/M4     216. Gstöhl Bernd         1964 A-Dornbirn                                            5:31.07,0   1:36.34,0  (9964) diploma    19,207 ¦ 
138/M1      51. Gstrein Gebhard      1982 A-Sölden             URC Ötztal                       5:49.16,8   1:02.12,7  (8799) diploma    23,705 ¦ 
138/M2     209. Guadagni Michele     1973 Carrara (MS)         GS VF Massa Carrara-M.Pellicci   6:32.47,5   1:35.00,2  (4015) diploma    21,079 ¦ 
138/M4    1107. Guaitoli Massimo     1963 Carpi (MO)           GS Sportissimo Top Level         8:48.43,5   3:47.35,7  (6598) diploma    15,660 ¦ 
106/F2     103. Gualandris Barbara   1961 Bergamo (BG)         ASD GS Cicli Noris               7:24.55,4   3:16.42,2  (1091) diploma    14,294 ¦ 
138/M4     984. Gualco Massimo       1964 Serra Riccò (GE)     UC Pontedecimo                   8:18.47,4   3:17.39,6  (5112) diploma    16,600 ¦ 
55/M5      130. Gualdani Marco       1952 Borgo San Lorenzo (F CC Appenninico                   3:52.27,0   1:39.10,3  (2683) diploma    14,196 ¦ 
138/M2      82. Gualdoni Roberto     1974 Milano (MI)          Team Salieri                     5:58.24,5   1:00.37,2  (6988) diploma    23,102 ¦ 
106/M5     274. Guaraldo Doriano     1955 Vimodrone (MI)       ASD Vimobici 2000                6:18.17,7   2:18.18,7  (8170) diploma    16,812 ¦ 
138/M3       6. Guardigli Andrea     1967 Ravenna (RA)         A.S.D.Team Nostromo Ravenna      5:10.21,9     16.23,9   (305) diploma    26,678 ¦ 
138/M2     199. Guarducci Stefano    1976 Prato (PO)           asd inwool                       6:31.13,3   1:33.26,0  (6085) diploma    21,164 ¦ 
106/M3      19. Guareschi Paolo      1966 Sissa (PR)           Road And Track                   4:09.08,4     32.58,2  (3043) diploma    25,527 ¦ 
106/F1      97. Guarnier Marika      1969 Cornuda (TV)         MTB Cornuda Club                 7:03.16,0   2:51.47,0  (1001) diploma    15,025 ¦ 
106/F1      74. Guatti-Zuliani Claud 1972 Reggio Emilia (RE)   ASD Ciclistica Montecavolo       6:32.16,4   2:20.47,4  (1082) diploma    16,213 ¦ 
55/M5       79. Guazzaroni Mauro     1954 Viterbo (VT)         GC Viterbese                     3:34.03,7   1:20.47,0  (7277) diploma    15,416 ¦ 
138/M3     492. Gucci Alessandro     1969 Prato (PO)           IO BICI                          6:55.29,5   2:01.31,5  (9758) diploma    19,928 ¦ 
55/M2       67. Guffanti Fiori Giova 1972 Arona (NO)           Team Bike Tartaggia Guffanti F   3:27.03,6   1:14.34,8  (6016) diploma    15,937 ¦ 
55//M4     DSQ  Guggeis Josef        1961 D-Stallwang          Lech Angels                          -----  squalifica  (3801)               --- ¦ 
138/M5     244. Guglielmi Riccardo   1954 Bordighera Alta (IM) Ciclistica Sant'Ampelio          7:09.51,1   2:00.51,7  (3299) diploma    19,262 ¦ 
138/M2     426. Guicciardini Neri    1975 Firenze (FI)         ASD Inwool                       7:35.39,3   2:37.52,0  (7701) diploma    18,171 ¦ 
138/M4     966. Guidi Davide         1964 Varallo (VC)         u.c. pratese                     8:14.47,3   3:13.39,5  (6123) diploma    16,734 ¦ 
106/M4     446. Guidi Giuliano       1959 Montelabbate (PU)    Biciland Plusvalore              6:31.58,0   2:37.25,0  (7177) diploma    16,225 ¦ 
138/M6      92. Guidicelli Amos      1949 Montegibbio (MO)     Team Iaccobike Ceramica Panari   7:28.27,8   1:39.39,7  (1917) diploma    18,463 ¦ 
138/M5      73. Guidolin Francesco   1955 Castelfranco Veneto                                   6:22.18,1   1:13.18,7   (386) diploma    21,658 ¦ 
55/M5      225. Guillen Velasco Fran 1950 D-Gelsenkirchen                                       4:47.29,9   2:34.13,2  (4723) diploma    11,478 ¦ 
138/M4     675. Guizzardi Gianni     1961 Ferrara (FE)         team guru parkpre selle italia   7:20.33,7   2:19.25,9  (9139) diploma    18,794 ¦ 
138/M3      22. Guizzaro Angelo      1968 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                5:21.11,1     27.13,1  (1625) diploma    25,779 ¦ 
138/M1     222. Guelen Lars          1977 NL-Amsterdam Nieuw W                                  7:18.14,1   2:31.10,0  (5951) diploma    18,893 ¦ 
106/M2      89. Gumpenberger Herbert 1974 A-Helfenberg         RC Bank Austria Creditanstalt    4:59.47,1   1:28.13,2  (3925) diploma    21,215 ¦ 
55/F1       35. Gumpenberger Monika  1977 A-Helfenberg         RC Bank Austria Creditanstalt    3:36.07,6   1:13.46,3   (641) diploma    15,268 ¦ 
55//M4     174. Gumplinger Maximilia 1958 D-Landshut           SV Landshut-Münchnerau           3:38.42,5   1:39.24,4 (10225) diploma    15,088 ¦ 
106/M5     335. Gunnella Giancarlo   1953 Rieti (RI)           GS Esercito                      6:36.14,6   2:36.15,6  (6509) diploma    16,050 ¦ 
106/M6      73. Guerini Renato       1949 Ponteranica (BG)     Cral Banca Popolare di Bergamo   5:47.48,0   1:36.59,2   (233) diploma    18,286 ¦ 
138/M2     511. Guerra Andrea        1974 I                    Petit Veló                       8:15.26,8   3:17.39,5  (1429) diploma    16,712 ¦ 
106/M6      34. Guerra Fleris        1948 Prato (PO)           ASD Inwool                       5:25.55,3   1:15.06,5  (7702) diploma    19,513 ¦ 
138/M3     570. Guerra Mauro         1969 Bologna (BO)         ASD Rist Pizz Parco dei Cilieg   7:07.22,8   2:13.24,8  (9001) diploma    19,373 ¦ 
138/F2      14. Guerra Mirella       1967 Milano (MI)          GS Cicli Matteoni                6:40.25,6     42.48,3   (415) diploma    20,677 ¦ 
138/M6     236. Guerra Sandrino      1949 Altavilla Vicentina  Ciclismo Valchiampo              9:24.13,4   3:35.25,3  (2258) diploma    14,675 ¦ 
106/M5     296. Guerrini Giuseppe    1950 Viterbo (VT)         GC Viterbese                     6:26.27,8   2:26.28,8  (7269) diploma    16,456 ¦ 
138/M3      92. Guerrini Stefano     1966 Fusignano (RA)       Pedale Bianconero                5:50.08,5     56.10,5  (3696) diploma    23,647 ¦ 
106/M3     430. Gürtler Harry        1965 D-Bruckmühl          SV Bruckmühl                     6:20.10,0   2:43.59,8  (9470) diploma    16,729 ¦ 
55/M5       97. Gusmao Jose          1957 BR-Sao Paulo         Cycling Weekly                   3:41.13,5   1:27.56,8  (3619) diploma    14,916 ¦ 
138/M3     916. Gusmini Marcello     1966 Gazzaniga (BG)       CRAZY BIKERS OREZZO              8:16.14,8   3:22.16,8  (5860) diploma    16,685 ¦ 
138/M3     277. Gusmini Paolo        1965 Predore (BG)         asd.gs.pol.amici ped.predore     6:25.22,6   1:31.24,6  (5879) diploma    21,485 ¦ 
138/M5      41. Gussago Enrico       1956 Paderno Franciacorta GC Padernese-Archetti Pittori    6:07.28,4     58.29,0  (1894) diploma    22,532 ¦ 
106/M4      80. Gusso Enzo           1962 Caorle (VE)          GS La Salute San Giorgio         4:54.55,0   1:00.22,0  (4761) diploma    21,565 ¦ 
106/M1     174. Gustorf Ralf         1981 D-Köln               RSG Sparkasse KölnBonn           7:35.36,4   4:06.28,2  (8348) diploma    13,959 ¦ 
106/M3      61. Gutenberger Klaus    1966 A-Nötsch im Gailtal  Sc-Hermagor                      4:32.14,8     56.04,6 (10147) diploma    23,361 ¦ 
138/M4      72. Guttenberger Siegfri 1963 D-Kelheim            Radteam Aichach 2000             5:54.48,6     53.40,8  (1834) diploma    23,336 ¦ 
138/M5     241. Guzzi Franco Felice  1951 Gorgonzola (MI)      ASD GS Gorgonzola-Monti          7:09.03,0   2:00.03,6  (7296) diploma    19,298 ¦ 
106/M4     162. Guzzinati Marcello   1961 Ferrara (FE)         Phonix Racing Team               5:18.52,5   1:24.19,5   (285) diploma    19,945 ¦ 
138/M3     310. Gwatkin Andrew       1969 GB-Cardiff, Cf14 0uh Como Bike Team Skene             6:29.54,9   1:35.56,9  (9125) diploma    21,235 ¦ 

totale 557



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.