Eddy Merckx Classic 2007, Salzburg - Bayern (Deutschland)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr              km/h ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KM2        206. Albrecht Andreas                    1979 D-Bad Füssing               3:58.39,0   1:08.17,1  (1057) Urkunde    27,655 ¦ 
KM2         91. Aschauer Stefan                     1981 D-Bischofswiesen            3:22.35,5     32.13,6  (2004) Urkunde    32,577 ¦ 
KF2         20. Baillieu Kathrin                    1968 D-Siegertshofen             4:05.02,2   1:02.29,7  (3008) Urkunde    26,934 ¦ 
KM2         45. Bartsch Florian, D-Laufen           1980 RSV Freilassing             3:13.40,0     23.18,1  (2012) Urkunde    34,079 ¦ 
KM2         20. Baumgarnter Markus, D-Anger         1971 Team RSK - RSV Freilassin   3:04.28,3     14.06,4  (2535) Urkunde    35,777 ¦ 
KM2        141. Beaufayt Alain, D-Pliening          1969 SV Solidarität Ismaning e   3:37.59,3     47.37,4  (3012) Urkunde    30,276 ¦ 
KM1         86. Beissinger Peter, D-Teisendorf      1959 TSV Teisendorf              3:48.54,2     51.07,4  (1081) Urkunde    28,833 ¦ 
KM1        100. Berger Andreas                      1959 D-Dietramszell              3:52.53,0     55.06,2  (2530) Urkunde    28,340 ¦ 
LM2        201. Bickel Michael, D-Bad Grönenbach    1975 Radsportkombinat Turbine    5:50.57,1   1:48.44,8  (3017) Urkunde    24,276 ¦ 
LM1         83. Dipl. Betr Biedermann Curd          1960 D-Regensburg                5:26.13,7   1:15.59,4    (29) Urkunde    26,116 ¦ 
LM2        225. Birchinger Max Harald               1966 D-Schöllnach                6:46.16,5   2:44.04,2  (3020) Urkunde    20,971 ¦ 
KM1        145. Braun Michael                       1962 D-Haselbach-Eppishau        4:10.51,6   1:13.04,8  (2548) Urkunde    26,309 ¦ 
LM2        205. Dr. Breunig Frank, D-Würzburg       1967 RSG Würzburg                5:53.31,1   1:51.18,8  (3435) Urkunde    24,100 ¦ 
LM2        221. Brunner Philipp                     1988 D-Bad Reichenhall           6:27.22,2   2:25.09,9  (2028) Urkunde    21,994 ¦ 
LM2        144. Copik Michael, D-Neuötting          1973 r.c ritzlelfuchser          5:12.45,1   1:10.32,8  (3043) Urkunde    27,242 ¦ 
LF1          4. Cranz Christiane, D-Freising        1962 Freisinger Trio             5:18.55,1     21.14,5  (3044) Urkunde    26,715 ¦ 
KM2        254. Doll Armin                          1971 D-Germering                 4:35.12,4   1:44.50,5  (3055) Urkunde    23,981 ¦ 
KM2        167. Doll Helmut                         1964 D-Ainring                   3:46.47,3     56.25,4  (2048) Urkunde    29,102 ¦ 
KF2         33. Dollschon Christina                 1966 D-Kirchham                  4:44.34,3   1:42.01,8  (1054) Urkunde    23,192 ¦ 
KM2        264. Dollschon Ernst                     1965 D-Kirchham                  4:44.32,4   1:54.10,5  (1055) Urkunde    23,195 ¦ 
LM2         70. Draxl Manfred, D-Bayerisch Gmain    1969 SC Anger                    4:45.11,6     42.59,3  (2450) Urkunde    29,874 ¦ 
KF2         27. Eckart Petra, D-Anger               1967 SC Anger                    4:25.33,1   1:23.00,6  (3444) Urkunde    24,853 ¦ 
KM2          6. Eder Toni, D-Piding                 1986 Team RSK - RSV Freilassin   2:55.34,1      5.12,2  (2528) Urkunde    37,592 ¦ 
LM2        226. Ehrnböck Josef                      1966 D-Niederalteich             6:46.17,0   2:44.04,7  (3058) Urkunde    20,970 ¦ 
LM1          7. Engelmann Andreas, D-Landshut       1958 team baier                  4:21.06,8     10.52,5  (2452) Urkunde    32,629 ¦ 
KM1        103. Enzinger Herbert                    1962 D-Ainring                   3:53.16,2     55.29,4  (2064) Urkunde    28,293 ¦ 
KM2        271. Farm Michael                        1963 D-Mainburg                  5:23.19,3   2:32.57,4  (2526) Urkunde    20,413 ¦ 
LM1         57. Faude Harald, D-Geretsried          1960 RSC Wolfratshausen          5:05.02,9     54.48,6  (3448) Urkunde    27,930 ¦ 
KM2        162. Fenzl Andreas, D-Leonberg           1973 TSV Krummennaab             3:45.07,9     54.46,0  (3070) Urkunde    29,316 ¦ 
KM2         13. Fichtl Gerhard, D-Eching            1964 VfB Hallbergmoos            3:01.39,6     11.17,7    (45) Urkunde    36,331 ¦ 
LM1        108. Fichtner Ralf                       1956 D-Helmbrechts               5:44.47,7   1:34.33,4    (46) Urkunde    24,710 ¦ 
KM2        109. Fieger Stephan, D-Ottobrunn         1970 SpVgg Höhenkirchen          3:29.50,0     39.28,1  (2075) Urkunde    31,453 ¦ 
LM2         33. Fleschhut Bruno                     1968 D-Bad Reichenhall           4:26.39,3     24.27,0  (2080) Urkunde    31,951 ¦ 
LM1         94. Frinzel Ulf                         1961 D-Straubing                 5:36.03,3   1:25.49,0  (1064) Urkunde    25,352 ¦ 
LM2         79. Fuchs Siegfried, D-Burghausen       1972 Kojote                      4:48.24,3     46.12,0  (2455) Urkunde    29,541 ¦ 
LM1        130. Funk Wolfgang                       1945 D-Oberaudorf                6:06.09,5   1:55.55,2  (1075) Urkunde    23,268 ¦ 
LM1        158. Gayer Manfred, D-Pocking            1956 FC 1960 Indling e.V.        6:47.30,7   2:37.16,4  (3083) Urkunde    20,907 ¦ 
LM2        183. Geisler Olaf                        1968 D-Mammendorf                5:34.33,9   1:32.21,6  (2087) Urkunde    25,465 ¦ 
LF2          6. Gerbl Rita, D-Attenkirchen          1977 Rvn-Freising                4:57.09,3     26.32,8  (2090) Urkunde    28,671 ¦ 
KM2         33. Giertler Stephan, D-Unterhaching    1974 RC Amor 07 München e.V.     3:09.26,2     19.04,3    (64) Urkunde    34,840 ¦ 
LM2         83. Glas Robert                         1967 D-Kirchdorf am Inn          4:49.29,2     47.16,9  (2092) Urkunde    29,431 ¦ 
KM1         77. Dr. Glaser Stephan                  1962 D-Seeshaupt                 3:46.07,5     48.20,7  (3452) Urkunde    29,187 ¦ 
LM2         43. Glatthaar Gerd, D-München           1966 RV Berlin 1888              4:32.54,0     30.41,7  (3453) Urkunde    31,220 ¦ 
LM2        105. Goler Bertrand                      1972 D-Neuhaus am Inn            4:57.08,9     54.56,6  (1068) Urkunde    28,672 ¦ 
LF2          2. Grassl Judith, D-Ramsau             1968 SK Ramsau                   4:45.12,1     14.35,6    (37) Urkunde    29,873 ¦ 
KF2         38. Greue Liliana                       1969 D-Bayerisch Gmain           5:29.58,1   2:27.25,6  (3457) Urkunde    20,001 ¦ 
LM1         38. Greue Robert                        1962 D-Bad Reichenhall           4:51.53,8     41.39,5  (3458) Urkunde    29,188 ¦ 
KF2         24. Groeger Christina J., D-Unterschlei 1975 Team Baier Landshut e.V.    4:17.56,3   1:15.23,8  (3093) Urkunde    25,587 ¦ 
LM2        103. Groß Matthias                       1980 D-München                   4:55.52,3     53.40,0  (2103) Urkunde    28,796 ¦ 
LM1        153. Grosz Steve                         1956 D-eicherloh                 6:29.32,5   2:19.18,2  (3095) Urkunde    21,871 ¦ 
LM1         99. Dr. Gugg Michael, D-Berchtesgaden   1957 RSV Berchtesgadener-Land    5:39.04,6   1:28.50,3  (3460) Urkunde    25,127 ¦ 
LM2         46. Günther Gerhard, D-Eggenfelden      1968 SC Langeneck                4:36.19,6     34.07,3  (2110) Urkunde    30,833 ¦ 
KM1         75. Dr. Gutmann Ralph, D-Höhenkirchen-S 1962 SpVgg Höhenkirchen          3:46.07,0     48.20,2  (2112) Urkunde    29,188 ¦ 
LM2        161. Hacke Andreas                       1980 D-Bayreuth                  5:20.13,5   1:18.01,2  (3104) Urkunde    26,606 ¦ 
KM2        128. Hager Thomas                        1969 D-Taufkirchen               3:34.47,1     44.25,2  (1059) Urkunde    30,728 ¦ 
KM2        243. Hampe Jens                          1966 D-Untreschleißheim          4:17.51,1   1:27.29,2  (2116) Urkunde    25,596 ¦ 
KM1         82. Hari Michael, D-Laufen              1947 KSR-RSV Freilassing         3:46.49,4     49.02,6  (2117) Urkunde    29,097 ¦ 
KM2        244. Hartwig Thomas                      1969 D-Achsheim                  4:18.19,5   1:27.57,6  (3110) Urkunde    25,549 ¦ 
LF1          8. Hayduk Barbara, D-Fürth             1945 kein                        7:13.18,0   2:15.37,4  (3112) Urkunde    19,663 ¦ 
KM1        197. Heffner Robert                      1955 D-Haar                      4:51.37,9   1:53.51,1  (3113) Urkunde    22,631 ¦ 
KM1         50. Heider Rupert, D-Essenbach          1962 Schwaiger Team Essenbach    3:31.44,4     33.57,6  (1073) Urkunde    31,170 ¦ 
KM2        231. Heinl Stefan                        1966 D-Siegertshofen             4:10.45,5   1:20.23,6  (3116) Urkunde    26,320 ¦ 
KM2         41. Heinrich Peter                      1965 D-Neukirchen                3:11.54,6     21.32,7  (1052) Urkunde    34,391 ¦ 
LM2         93. Dr. Heinze Achim, D-Simbach am Inn  1971 asv inntal                  4:54.24,1     52.11,8  (2124) Urkunde    28,940 ¦ 
LM2         38. Heiss Matthias                      1982 D-Samerberg                 4:30.35,3     28.23,0  (2543) Urkunde    31,486 ¦ 
LM1        135. Hellmannsberger Wilhelm             1948 D-Bad Füssing               6:10.50,2   2:00.35,9  (1058) Urkunde    22,975 ¦ 
KM2        173. Helmecke Kay, D-Burgkirchen         1966 RSV Garching                3:47.56,1     57.34,2  (2126) Urkunde    28,955 ¦ 
KM2        180. Helminger Sebastian, D-Anger        1981 Albrecht Dürer              3:48.37,2     58.15,3  (2127) Urkunde    28,868 ¦ 
LM1         91. Henghuber Johann, D-Altomünster     1949 keinen                      5:35.33,6   1:25.19,3  (3120) Urkunde    25,390 ¦ 
LF2         12. Hesse Iris                          1968 D-Siegsdorf                 6:10.54,7   1:40.18,2  (1045) Urkunde    22,970 ¦ 
KM2         76. Hohenwarter Thomas, D-Parkstetten   1969 RSG Bosch Stuttgart         3:19.44,0     29.22,1    (76) Urkunde    33,044 ¦ 
LM2        116. Hoelger Stephan, D-München          1968 ITecon                      5:00.18,9     58.06,6  (3461) Urkunde    28,370 ¦ 
KM2        143. Holtzberg Oliver, D-Neu-Ulm         1969 Sicilia                     3:38.00,9     47.39,0  (2151) Urkunde    30,273 ¦ 
KM2         92. Horn Wolfgang, D-München            1974 Triathlon Karlsfeld         3:24.39,8     34.17,9  (3465) Urkunde    32,248 ¦ 
KM1        130. Huber Anton, D-Obertaufkirchen      1950 ohne                        4:03.53,3   1:06.06,5  (2153) Urkunde    27,061 ¦ 
LM1        138. Huber Matthias                      1961 D-Finsing                   6:10.57,6   2:00.43,3  (3131) Urkunde    22,967 ¦ 
LM2        150. Hunklinger Johann, D-Teisendorf     1968 MTB Atemnot                 5:15.27,3   1:13.15,0  (3468) Urkunde    27,008 ¦ 
KM2        176. Jabusch Marcel, D-Bad Tölz          1978 tsv soddom und gomorra      3:48.31,3     58.09,4  (2162) Urkunde    28,881 ¦ 
LM1        142. Jagla Joachim                       1960 D-München                   6:14.56,2   2:04.41,9  (3135) Urkunde    22,723 ¦ 
LM1         73. Jander Hugo, D-Vohenstrauß          1956 TV. Vohenstrauß             5:20.05,1   1:09.50,8  (3137) Urkunde    26,617 ¦ 
KM1        173. Jarkowitsch Georg                   1953 D-Kirchham                  4:28.15,8   1:30.29,0  (1056) Urkunde    24,602 ¦ 
LM1        116. Dipl. Ing. Kamilli Rolf             1953 D-Dietramszell              5:51.12,7   1:40.58,4  (3145) Urkunde    24,258 ¦ 
KM2        154. Kiefl Stefan, D-Neubeuern           1975 Kamin-Beisl Inzell          3:40.59,9     50.38,0  (3153) Urkunde    29,864 ¦ 
LM2         88. Kindler Peter, D-Schwabach          1965 Sicilia                     4:50.58,7     48.46,4  (2178) Urkunde    29,280 ¦ 
KM1        216. Klein Edgar, D-Röhrmoos             1947 SV Petershausen             5:11.15,0   2:13.28,2  (3159) Urkunde    21,204 ¦ 
KM2        205. Dr. med. Klöckl Thomas              1969 D-Deggendorf                3:58.27,1   1:08.05,2  (3163) Urkunde    27,678 ¦ 
LM2        179. Knittel Marcus, D-Bayerisch Gmain   1978 Tri-Team Spielbank Bad Re   5:32.29,5   1:30.17,2    (21) Urkunde    25,624 ¦ 
LM1         54. Kobler Josef, D-Pleiskirchen        1955 RV-Pfeil-Neuötting          5:02.57,4     52.43,1  (2184) Urkunde    28,122 ¦ 
KF1         10. Koch Christl                        1947 D-Neu-Ulm                   4:51.32,9   1:47.05,2    (27) Urkunde    22,637 ¦ 
KM1         20. Koch Lorenz                         1947 D-Neu-Ulm                   3:13.45,6     15.58,8    (28) Urkunde    34,062 ¦ 
LF2          1. Koch Maria, D-Anger                 1981 Martins-Bike-Shop Unken/S   4:30.36,5       -----  (1040) Urkunde    31,484 ¦ 
LM1         15. Korbaj Manfred, D-Teisendorf        1960 RSV Traunstein              4:37.06,6     26.52,3  (3167) Urkunde    30,745 ¦ 
KM1         52. Kraus Stefan, D-Freilassing         1961 RSV Freilassing             3:33.47,5     36.00,7    (66) Urkunde    30,871 ¦ 
KM2        190. Krause Christian                    1968 D-Erding                    3:50.40,5   1:00.18,6  (3480) Urkunde    28,611 ¦ 
KM1         15. Kreutzer Markus, D-Teisendorf       1958 Radteam Rupertigau          3:09.43,4     11.56,6  (2195) Urkunde    34,787 ¦ 
KM1        223. Kritten Alfons                      1958 D-Grabenstätt               5:27.55,4   2:30.08,6    (81) Urkunde    20,126 ¦ 
LM1        148. Kubetzki Eugen, D-Landshut          1960 SC 53 Landshut              6:25.21,1   2:15.06,8  (3482) Urkunde    22,109 ¦ 
KM2        276. Kühl Ralf                           1964 D-Moosinning                5:36.10,2   2:45.48,3  (3175) Urkunde    19,632 ¦ 
LM2         22. Kühnel Christian                    1964 D-Stockdorf                 4:18.51,8     16.39,5  (2202) Urkunde    32,913 ¦ 
KM2        163. Kulzer Herbert, D-Freilassing       1967 RSV Freilassing             3:45.17,8     54.55,9  (3177) Urkunde    29,294 ¦ 
KF2         28. Bachelor o Kuzee Claudia            1977 D-Gräfelfing                4:29.12,4   1:26.39,9  (3178) Urkunde    24,516 ¦ 
LM2        180. Lackner Tobias, D-Bad Reichenhall   1976 Triteam Spielbank Bad Rei   5:32.29,6   1:30.17,3    (22) Urkunde    25,624 ¦ 
LM1        162. Lallinger Kurt, D-München           1958 RSG Nürnberg e.V.           7:07.48,4   2:57.34,1  (3183) Urkunde    19,915 ¦ 
LM1        143. Lämmermann Bernd                    1952 D-Wendelstein               6:15.34,9   2:05.20,6  (3184) Urkunde    22,684 ¦ 
LM1         85. Lanzinger Wilfried, D-Passau        1941 DAV-Passau                  5:27.11,4   1:16.57,1  (2207) Urkunde    26,039 ¦ 
KM2        246. Lattanzio Enrico, D-München         1965 kein                        4:22.01,6   1:31.39,7  (3189) Urkunde    25,188 ¦ 
LM1        160. Laude Marc                          1961 D-Dingolfing                6:54.04,6   2:43.50,3  (1044) Urkunde    20,575 ¦ 
KM2        229. Lederer Gerhard, D-Reichenschwand   1963 LG Lauf Pegnitzgrund        4:09.53,0   1:19.31,1  (3192) Urkunde    26,412 ¦ 
LM2        196. Leidinger Tobias, D-Mehring         1988 RC Rückenwind               5:44.56,9   1:42.44,6  (3485) Urkunde    24,699 ¦ 
LM2         86. Lenhart Hendrik, D-München          1973 ILC Geretsried              4:50.28,1     48.15,8  (2219) Urkunde    29,331 ¦ 
LM2        224. Liebhardt Johannes                  1972 D-Prien                     6:43.32,4   2:41.20,1  (3197) Urkunde    21,113 ¦ 
LF1          2. Lihl Anita, D-Tutzing               1961 medisport starnberg         5:18.06,2     20.25,6    (32) Urkunde    26,783 ¦ 
LM1         53. List Thomas, D-Burghausen           1959 RC Rückenwind               5:02.01,0     51.46,7  (3490) Urkunde    28,210 ¦ 
LM2        182. Lutz Martin, D-Unterreit            1981 FC Grünthal                 5:34.01,6   1:31.49,3  (3209) Urkunde    25,506 ¦ 
LM2        189. Lutz Winfried                       1968 D-Berchtesgaden             5:39.12,1   1:36.59,8  (3493) Urkunde    25,117 ¦ 
LM1          1. Maaßen Rainer, D-Unterföhring       1962 TSV Unterföhring            4:10.14,3       -----  (2474) Urkunde    34,047 ¦ 
LM2         82. Mayr Otto, D-Heimertingen           1963 FC Heimertingen             4:49.28,0     47.15,7  (3219) Urkunde    29,433 ¦ 
KM2         63. Meißner Josef, D-Freilassing        1963 RSV Freilassing             3:15.49,4     25.27,5    (87) Urkunde    33,703 ¦ 
LM1         30. Michalk Volkmar, D-Hemau            1962 BSG Siemens Regensburg      4:46.37,9     36.23,6  (2245) Urkunde    29,724 ¦ 
LM2        200. Mierlo van Marc, D-Aystetten        1966 TSV Diedorf                 5:48.58,3   1:46.46,0  (3221) Urkunde    24,414 ¦ 
LM2         92. Mock Stephan, D-Haag                1974 RVN Freising                4:53.55,0     51.42,7  (2249) Urkunde    28,987 ¦ 
LM1         14. D.I. Moser Gerald                   1959 D-Ainring                   4:37.06,5     26.52,2  (2252) Urkunde    30,746 ¦ 
KM1        126. Müller Walter, D-Bad Reichenhall    1962 ---------------             4:01.22,8   1:03.36,0  (2255) Urkunde    27,342 ¦ 
KM2        131. Müller Werner                       1964 D-Mühldorf am Inn           3:35.05,7     44.43,8  (1060) Urkunde    30,684 ¦ 
KM1        101. Neudeck Martin                      1961 D-Saaldorf-Surheim          3:52.58,3     55.11,5  (1072) Urkunde    28,329 ¦ 
LM1        136. Niederhuber Albin                   1960 D-Kirchham                  6:10.50,4   2:00.36,1  (1053) Urkunde    22,974 ¦ 
LM1         26. Nitsch Georg, D-Benediktbeuern      1956 beyou fitness               4:43.23,1     33.08,8  (3236) Urkunde    30,065 ¦ 
LM2         41. Nock Martin                         1969 D-Bischofswiesen            4:32.51,5     30.39,2  (2262) Urkunde    31,224 ¦ 
LM1         98. Nußbaumer Manfred, D-Windorf        1947 RSV Passau                  5:39.04,5   1:28.50,2  (3240) Urkunde    25,127 ¦ 
LM1         12. Oberhauser Karl-Heinz, D-Ergolding  1955 Team Baier                  4:34.05,2     23.50,9    (92) Urkunde    31,085 ¦ 
KM2        183. Dr. Oberhuber Michael, D-Sachsenkam 1967 Team Bixi                   3:49.04,5     58.42,6    (94) Urkunde    28,811 ¦ 
KM2        116. Oberleitner Franz, D-Egglham        1968 Die Sattelgötter / Egglha   3:31.08,2     40.46,3  (2266) Urkunde    31,259 ¦ 
KM1          3. Oellerer Manfred, D-Saaldorf-Surhei 1962 Team RSK - RSV Freilassin   2:58.51,4      1.04,6  (1003) Urkunde    36,901 ¦ 
LM2         15. Oettl Stefan, D-Sachenkam           1974 SV Sachsenkam               4:14.50,6     12.38,3  (2267) Urkunde    33,432 ¦ 
LM2        198. Omlor Michael                       1965 D-München                   5:46.25,6   1:44.13,3    (95) Urkunde    24,593 ¦ 
LM2        181. Petzendorfer Martin                 1975 D-Bayreuth                  5:34.01,5   1:31.49,2  (3247) Urkunde    25,507 ¦ 
LM1         45. Pönn Konrad, D-Oberschleißheim      1957 Radsport-Junkies-München    4:57.05,4     46.51,1  (2283) Urkunde    28,678 ¦ 
LM1          4. Poschner Gerhard, D-Berchtesgaden   1959 RSV Freilassing             4:18.51,9      8.37,6  (2284) Urkunde    32,912 ¦ 
KM2        234. Prelic Nenad                        1973 D-Bad Reichenhall           4:12.31,6   1:22.09,7  (3253) Urkunde    26,135 ¦ 
KF2         37. Prücklmaier Carolin                 1964 D-Bad Reichenhall           5:29.57,4   2:27.24,9  (3509) Urkunde    20,002 ¦ 
LM1        140. Purwin Peter                        1961 D-Osterhofen                6:12.35,3   2:02.21,0  (3256) Urkunde    22,867 ¦ 
LM1         43. Reder Klaus                         1956 D-Garching                  4:55.10,0     44.55,7  (2296) Urkunde    28,865 ¦ 
KM1         55. Rexer Kurt, D-Saaldorf-Surheim      1946 Team RSK-RSV Freilassing    3:34.47,5     37.00,7  (3266) Urkunde    30,727 ¦ 
LF1          5. Richter Angie, D-Haag               1961 RVN Freising                5:46.51,6     49.11,0  (3267) Urkunde    24,563 ¦ 
KM2         40. Rieder Anton                        1980 D-Bischofswiesen            3:11.54,2     21.32,3  (2310) Urkunde    34,392 ¦ 
LM2         91. Rieger Konrad, D-Hebertsfelden      1963 ski langeneck               4:53.31,7     51.19,4  (3270) Urkunde    29,026 ¦ 
KM1        207. Rinker Michael                      1960 D-Hallbergmoos              5:02.06,2   2:04.19,4  (3513) Urkunde    21,846 ¦ 
KM2        263. Rittler Jochen                      1973 D-Fürth                     4:42.42,5   1:52.20,6  (3275) Urkunde    23,345 ¦ 
KM2        158. Rogasch Simon, D-Freilassing        1985 rsv-Freilassing             3:43.49,1     53.27,2  (2312) Urkunde    29,488 ¦ 
LM2        123. Rother Thomas, D-München            1975 Munich Gym                  5:02.57,0   1:00.44,7  (3282) Urkunde    28,123 ¦ 
LM2         85. Rothkopf Dietmar, D-Bobingen        1964 TSV Bobingen                4:50.21,1     48.08,8  (2315) Urkunde    29,343 ¦ 
LM2        159. Rührer Wolfgang                     1964 D-Penzberg                  5:20.06,9   1:17.54,6  (3285) Urkunde    26,615 ¦ 
KM1        110. Dr. med. Rüttger Clasen, D-Piding   1948 RSV Berchtesgadener Land    3:57.19,8     59.33,0  (3286) Urkunde    27,809 ¦ 
LF2         14. Schaarschmidt Elke, D-Bruckberg     1970 SC 53 Landshut              6:25.21,0   1:54.44,5  (3290) Urkunde    22,109 ¦ 
LM1        159. Scheuerer Josef                     1957 D-Dingolfing                6:51.59,6   2:41.45,3  (1043) Urkunde    20,679 ¦ 
KM1         60. Schmiel Gunter, D-Ainring           1947 Team RSK-RSV Freilassing    3:38.28,1     40.41,3  (3304) Urkunde    30,210 ¦ 
KM1        178. Schmoll Werner                      1941 D-München                   4:30.05,7   1:32.18,9  (3305) Urkunde    24,435 ¦ 
LM1        163. Schreck Wolfgang                    1960 D-Kempten                   7:21.38,2   3:11.23,9  (3313) Urkunde    19,291 ¦ 
KM1        155. Schrecker Erwin, D-Günzburg         1950 Afs Günzburg                4:15.41,1   1:17.54,3  (2342) Urkunde    25,813 ¦ 
KM2         58. Schreiber Thomas                    1969 D-Berchtesgaden             3:15.06,7     24.44,8  (2343) Urkunde    33,826 ¦ 
LM2          7. Schreieder Matthias, D-Altötting    1980 RSV Dingolfing              4:07.57,2      5.44,9  (2488) Urkunde    34,361 ¦ 
LM1        117. Schreyer-Zell Gerhard               1957 D-Traunwalchen              5:51.36,6   1:41.22,3  (3522) Urkunde    24,231 ¦ 
KM2        233. Schubert Korbinian                  1978 D-Bad Reichenhall           4:12.30,1   1:22.08,2  (2344) Urkunde    26,138 ¦ 
KM2        239. Schuch Fredy, D-Biberbach           1968 Radsport Hofer              4:15.49,9   1:25.28,0  (3317) Urkunde    25,798 ¦ 
KM1        105. Schuster Edwin, D-Traunstein        1954 MTB Atemnot                 3:54.19,6     56.32,8  (2349) Urkunde    28,165 ¦ 
KM1         87. Schuster Walter                     1959 D-Unterhaching              3:48.54,9     51.08,1  (1082) Urkunde    28,831 ¦ 
KM1        189. Schwaminger Christian               1959 D-Olching                   4:37.18,9   1:39.32,1  (3523) Urkunde    23,799 ¦ 
KM2        266. Schweiger Friedrich                 1963 D-Stephanskirchen           4:59.18,9   2:08.57,0  (3324) Urkunde    22,050 ¦ 
LM1        145. Seebauer Klaus, D-Ansbach           1956 RSG Bosch                   6:16.38,0   2:06.23,7  (3327) Urkunde    22,621 ¦ 
LM1         29. Seehuber Wolfgang                   1958 D-Aufham                    4:45.37,3     35.23,0  (2504) Urkunde    29,829 ¦ 
KM1         95. Seidl Hermann, D-Maitenbeth         1956 keiner                      3:50.31,7     52.44,9  (3329) Urkunde    28,629 ¦ 
LM1         10. Seiwald Kurt                        1956 D-Anzing                    4:33.37,9     23.23,6  (2547) Urkunde    31,136 ¦ 
KM1        204. Sellmeier Werner                    1960 D-München                   4:59.19,0   2:01.32,2  (3524) Urkunde    22,050 ¦ 
LM1        152. Dr. Done Sellmeir Anton, D-Finsing  1944 Dtkc München                6:29.32,3   2:19.18,0  (3332) Urkunde    21,872 ¦ 
KM2         90. Dipl.-Ing. Senger Andreas, D-Bayeri 1969 WSC Bayerisch Gmain         3:22.31,3     32.09,4  (2354) Urkunde    32,589 ¦ 
KM1        208. Sielaff Peter, D-Neusitz            1943 RSG Ansbach Bay.            5:04.16,4   2:06.29,6  (3335) Urkunde    21,691 ¦ 
LM2         64. Dipl.-Kfm. Siller Ronald, D-Landsbe 1968 ALPINA International        4:43.20,8     41.08,5  (3336) Urkunde    30,069 ¦ 
LF2         11. Skapetze Cornelia, D-Kirchdorf am I 1970 R.C.Ritzlfuchser Simbach    5:44.12,6   1:13.36,1  (3339) Urkunde    24,752 ¦ 
LM2        106. Stampfl Hans, D-Haag                1974 RVN Freising                4:57.11,9     54.59,6  (2362) Urkunde    28,667 ¦ 
KM2        136. Starzer Florian, D-Oberteisendlorf  1976 teisendorf                  3:35.53,6     45.31,7  (2492) Urkunde    30,570 ¦ 
KM2        160. Starzer Martin, D-Teisendorf        1978 Benjamin Blümchen           3:44.40,1     54.18,2  (3528) Urkunde    29,376 ¦ 
LM1         59. Stegmaier Roland, D-Baierbach       1960 Team Baier Landshut         5:11.02,7   1:00.48,4  (3529) Urkunde    27,391 ¦ 
LM1        137. Stenger Ulli                        1962 D-Traunstein                6:10.54,4   2:00.40,1  (1046) Urkunde    22,970 ¦ 
KM1        135. Stockbrink Ulli, D-Albaching        1957 RSV Albaching               4:06.55,5   1:09.08,7  (3352) Urkunde    26,728 ¦ 
LM1        124. Stoff Manfred, D-Otterfing          1959 Team Bixi                   6:00.56,1   1:50.41,8   (133) Urkunde    23,605 ¦ 
LM2        212. Strangfeld Uwe                      1973 D-Nürnberg                  6:10.30,4   2:08.18,1  (3357) Urkunde    22,995 ¦ 
LF2         16. Straßer Katrin, D-Miesbach          1964 FC 1960 Indling e.V.        6:52.44,2   2:22.07,7  (3360) Urkunde    20,642 ¦ 
LM1        115. Strasser Karl Heinz, D-Memmingen    1958 Radsportkombinat Turbine    5:50.57,1   1:40.42,8  (3358) Urkunde    24,276 ¦ 
KM2        150. Stüber Torsten                      1973 D-München                   3:39.52,8     49.30,9  (2379) Urkunde    30,016 ¦ 
LM2         67. Sunkler Alois                       1963 D-Schönau am Königssee      4:44.01,7     41.49,4  (2496) Urkunde    29,997 ¦ 
KM2          2. Tantz Thomas, D-Ebersberg           1974 TSV Erding                  2:50.23,2      0.01,3   (139) Urkunde    38,735 ¦ 
LM2        165. Tautz Stefan, D-Aufham              1967 ASV Piding                  5:21.41,2   1:19.28,9  (3366) Urkunde    26,485 ¦ 
KM1         78. Thurner Herbert                     1959 D-Rosenheim                 3:46.07,7     48.20,9  (3536) Urkunde    29,186 ¦ 
KM2          6. Tröbelsperger Bernd, D-Anger        1976 Team RSK - RSV Freillassi   2:55.34,1      5.12,2  (2391) Urkunde    37,592 ¦ 
KM1         72. Unsöld Reinhold, D-Ingolstadt       1943 ohne Ver. Ingolstadt        3:45.29,2     47.42,4  (3539) Urkunde    29,270 ¦ 
KM2        198. Unterhuber Raphael                  1964 D-Garching                  3:53.54,6   1:03.32,7  (3376) Urkunde    28,215 ¦ 
KM2        189. Valy Peter                          1969 D-München                   3:50.39,3   1:00.17,4  (1071) Urkunde    28,614 ¦ 
LM1        155. Vetter Hermann                      1941 D-Kirchweidach              6:36.29,3   2:26.15,0  (3380) Urkunde    21,488 ¦ 
KM1          5. Wegmann Wolfgang, D-Saaldorf-Surhei 1957 Team RSK - RSV Freilassin   3:00.10,5      2.23,7  (1004) Urkunde    36,631 ¦ 
KM2        103. Weilhammer Matthias                 1977 D-München                   3:29.14,4     38.52,5  (2544) Urkunde    31,542 ¦ 
LM2        135. Wein Bastian                        1979 D-Bergen                    5:07.44,5   1:05.32,2  (3541) Urkunde    27,685 ¦ 
LM2        168. Weinandy Mirko, D-Unterhaching      1967 SpVgg Höhnkirchen           5:24.42,3   1:22.30,0  (3387) Urkunde    26,239 ¦ 
KM2        108. Weis Christian, D-Höhenkirchen-Sieg 1972 RSLC Holzkirchen, SpVgg H   3:29.49,6     39.27,7  (2412) Urkunde    31,454 ¦ 
KM2        249. Welti Thomas                        1967 D-Abensberg                 4:25.49,6   1:35.27,7  (3389) Urkunde    24,828 ¦ 
LM2         21. Weltin Jürgen, D-Pullach            1969 Salieri                     4:18.26,9     16.14,6  (2415) Urkunde    32,965 ¦ 
LM2        227. Wengraf Hans-Jürgen                 1968 D-Rosenheim                 6:46.52,4   2:44.40,1  (3542) Urkunde    20,940 ¦ 
KF1          7. Wesolowski Tamara, D-Piding         1962 Team RSK - RSV Freilassin   4:31.28,3   1:27.00,6  (2527) Urkunde    24,311 ¦ 
LF1          1. Wiezorrek Kerstin                   1962 D-Garching                  4:57.40,6       -----   (131) Urkunde    28,621 ¦ 
LM1        113. Wimmer Chris                        1958 D-Wertingen                 5:48.57,7   1:38.43,4  (3400) Urkunde    24,415 ¦ 
KM2         99. Wimmer Christian                    1966 D-Bad Reichenhall           3:26.00,9     35.39,0  (3401) Urkunde    32,036 ¦ 
KM2        110. Winter Karl                         1963 D-Petting                   3:29.53,0     39.31,1  (2429) Urkunde    31,446 ¦ 
LM2        219. Wissler Claus, D-Bruckberg          1969 SC 53 Landshut              6:25.20,8   2:23.08,5  (3403) Urkunde    22,109 ¦ 
LM2        140. Wolf Sven, D-München                1984 Rsg-Olympiapark München     5:11.27,9   1:09.15,6  (2432) Urkunde    27,354 ¦ 
LM1         55. Dr. Wullinger Michael               1962 D-Nußdorf am Inn            5:03.04,6     52.50,3  (3550) Urkunde    28,111 ¦ 
KM2        259. Zahlauer Joachim, D-Grafling        1966 SV-Gotteszel                4:38.36,9   1:48.15,0  (3410) Urkunde    23,688 ¦ 
KM2        220. Zelinski Udo, D-Berglern            1966 Rsa Berglern                4:06.57,9   1:16.36,0  (2438) Urkunde    26,724 ¦ 
LM2         47. Zellner Hermann, D-Aufham           1976 RSV Berchtesgadener Land    4:37.06,7     34.54,4  (2505) Urkunde    30,745 ¦ 
LM1        133. Zerndt Matthias                     1960 D-Berg                      6:08.18,1   1:58.03,8  (3415) Urkunde    23,133 ¦ 
KM2        256. Ziegler Thomas, D-München           1973 Team Bixi                   4:37.05,8   1:46.43,9   (116) Urkunde    23,818 ¦ 
LM2        155. Zirngibl Wolfgang, D-Gersthofen     1963 Radsport Hofer              5:17.14,7   1:15.02,4  (3417) Urkunde    26,856 ¦ 

Total 220



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.