Eddy Merckx Classic 2007, Salzburg - Land "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr              km/h ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KM2        185. Dellemann Peter, A-Absam            1967 www.bikerides.at            3:49.50,3     59.28,4  (3440) Urkunde    28,715 ¦ 
KM2         61. Erlfelder Gottfried                 1965 A-Abtenau                   3:15.45,6     25.23,7  (1051) Urkunde    33,714 ¦ 
KM2         43. Grünwald Franz                      1964 A-Abtenau                   3:12.55,9     22.34,0  (2459) Urkunde    34,209 ¦ 
KM2        240. Lienbacher Matthias, A-Abtenau      1977 Sportunion Abtena           4:16.23,1   1:26.01,2  (3198) Urkunde    25,742 ¦ 
KM2        111. Putz Hans                           1964 A-Abtenau                   3:30.09,7     39.47,8  (1050) Urkunde    31,404 ¦ 
KM2         56. Struber Johann, A-Abtenau           1969 @salzburg-ag.at             3:14.30,8     24.08,9  (2495) Urkunde    33,930 ¦ 
KM1        213. Prosegger August                    1960 A-Ach                       5:07.44,9   2:09.58,1  (1065) Urkunde    21,446 ¦ 
KM1         42. Brandstätter Hubert, A-Adnet        1959 BSG Bosch                   3:25.59,4     28.12,6  (3433) Urkunde    32,040 ¦ 
KM2        105. Dygruber Josef, A-Adnet             1967 Bikepalast                  3:29.34,6     39.12,7  (1088) Urkunde    31,492 ¦ 
LM2        137. Herrnhofer Harald                   1965 A-Adnet                     5:08.51,6   1:06.39,3  (3123) Urkunde    27,585 ¦ 
LM2         55. Hölzl Robert, A-Adnet               1963 Tri-Team-Hallein / BSG Bo   4:38.56,1     36.43,8  (3464) Urkunde    30,544 ¦ 
KM1         39. Irnberger Gottfried, A-Adnet        1955 RC ARBÖ HALLEIN             3:24.42,0     26.55,2    (77) Urkunde    32,242 ¦ 
LM2        187. Karnouschek Oliver, A-Adnet         1967 Tri Team Hallein; Claro     5:36.09,5   1:33.57,2  (3146) Urkunde    25,345 ¦ 
KM2        104. Ramsauer Roland, A-Adnet            1972 Tri-Team-Hallein CLARO      3:29.34,3     39.12,4  (2293) Urkunde    31,492 ¦ 
KF2          8. Weissenbacher Maria                 1984 A-Adnet                     3:21.19,5     18.47,0  (2413) Urkunde    32,782 ¦ 
LM1         22. Widl Martin                         1957 A-Adnet                     4:42.28,9     32.14,6   (111) Urkunde    30,161 ¦ 
KM2         49. Hödlmoser Peter                     1966 A-Aigen-Voglhub             3:13.44,2     23.22,3  (2463) Urkunde    34,066 ¦ 
KM2        137. Auer Josef                          1974 A-Albrechtsberg an der Gr   3:36.09,8     45.47,9  (2008) Urkunde    30,532 ¦ 
KM1         24. Doppler Helmut, A-Alkoven           1960 zweirad - sturm             3:15.49,4     18.02,6  (2449) Urkunde    33,703 ¦ 
KM2         12. Strasser Andreas, A-Alkoven         1976 zweiradsturm                3:01.39,5     11.17,6  (2493) Urkunde    36,331 ¦ 
KM2         16. Söhnel Christian, A-Altach          1966 2RadChaoten.com             3:03.11,1     12.49,2  (2357) Urkunde    36,029 ¦ 
KM2        107. Doppler Reinhard, A-Anif            1971 USV Salzburg Wohnbau        3:29.42,0     39.20,1  (3443) Urkunde    31,473 ¦ 
LM2         59. Klappacher Christof, A-Anif         1977 Tri-Team Hallein            4:41.47,1     39.34,8  (2180) Urkunde    30,235 ¦ 
LM2        186. Stradner Christian                  1968 A-Anif                      5:35.55,3   1:33.43,0  (3356) Urkunde    25,363 ¦ 
LM2        130. Vavrovsky Lukas-Michael, A-Anif     1985 RC-Arbö Hallein             5:06.36,1   1:04.23,8  (2398) Urkunde    27,788 ¦ 
KM1        215. Gruber Josef, A-Anthering           1960 ARBÖ-Landleben              5:10.46,6   2:12.59,8  (3099) Urkunde    21,237 ¦ 
LM1         49. Irmann Axel                         1958 A-Apfelberg                 4:59.45,6     49.31,3  (3133) Urkunde    28,422 ¦ 
LM2        206. Greisinger Wolfgang, A-Asten        1968 Naturfreunde Enns           5:55.29,4   1:53.17,1  (2100) Urkunde    23,966 ¦ 
KM2         60. Radauer Bernhard, A-Attnang-Puchhei 1969 www.radpoint.com            3:15.44,9     25.23,0  (3257) Urkunde    33,716 ¦ 
KM2        172. Riedel Gernot, A-Bad Gastein        1969 Nasty Boys                  3:47.55,6     57.33,7  (3268) Urkunde    28,956 ¦ 
LM2         36. Bacher Thomas, A-Bad Hofgastein     1981 Dorfgastein                 4:29.51,5     27.39,2  (2009) Urkunde    31,572 ¦ 
LM2        154. Brandner Rupert                     1985 A-Bad Hofgastein            5:17.10,7   1:14.58,4  (2026) Urkunde    26,861 ¦ 
LF2          5. Gerstorfer Judit, A-Bad Hofgastein  1980 Bike Klinik Team            4:57.05,0     26.28,5  (3086) Urkunde    28,678 ¦ 
LM2        142. Grugger Bernd                       1966 A-Bad Hofgastein            5:11.36,0   1:09.23,7    (71) Urkunde    27,342 ¦ 
LM1         89. Grugger Manfred                     1939 A-Bad Hofgastein            5:34.55,7   1:24.41,4  (3100) Urkunde    25,438 ¦ 
LM2        158. Hofmann Rico                        1973 A-Bad Hofgastein            5:19.57,2   1:17.44,9  (2143) Urkunde    26,628 ¦ 
LM2        208. Schattleitner Christian             1971 A-Bad Hofgastein            6:03.50,8   2:01.38,5  (2320) Urkunde    23,416 ¦ 
LM2        151. Schnabel Gerhard                    1969 A-Bad Hofgastein            5:16.00,1   1:13.47,8  (2331) Urkunde    26,961 ¦ 
KM2        122. Zeppezauer Martin, A-Bad Hofgastein 1970 Nasty Boys                  3:32.20,1     41.58,2  (3414) Urkunde    31,082 ¦ 
LF2         10. Riedl Doris                         1973 A-Bad Hogastein             5:41.28,8   1:10.52,3  (3269) Urkunde    24,950 ¦ 
KM2        159. Heinisch Stefan, A-Bad Kleinkirchhe 1975 Nasty Boys                  3:44.20,6     53.58,7  (3115) Urkunde    29,419 ¦ 
LM1        146. Krenn Matthias, A-Bad Kleinkirchhei 1960 ------                      6:21.22,3   2:11.08,0  (3171) Urkunde    22,340 ¦ 
LM2         28. Heinzl Franz                        1969 A-Bad Leonfelden            4:23.28,2     21.15,9  (2125) Urkunde    32,337 ¦ 
LM1        120. Schmidinger Walter                  1946 A-Bad Schallerbach          5:55.06,1   1:44.51,8  (2328) Urkunde    23,993 ¦ 
KM2         97. Wallinger Wolfgang, A-Bad Vigaun    1972 usk st.koloman              3:25.43,1     35.21,2  (2498) Urkunde    32,082 ¦ 
KM2          8. Lenherr Roger, A-Bad Vöslau         1967 RC Bad Fischau Brunn        2:57.47,7      7.25,8  (2220) Urkunde    37,121 ¦ 
LF2         15. Dangl Ursula                        1968 A-Baden                     6:40.08,2   2:09.31,7  (3046) Urkunde    21,292 ¦ 
LM1        157. Dangl Werner                        1956 A-Baden                     6:40.08,0   2:29.53,7  (3047) Urkunde    21,292 ¦ 
KM2         53. Berger Markus, A-Bergheim           1973 1*Bikers Gastein            3:13.56,9     23.35,0  (3015) Urkunde    34,029 ¦ 
LM2         11. Gmachl Franz, A-Bergheim            1963 Hotel Gmachl                4:13.01,3     10.49,0   (122) Urkunde    33,673 ¦ 
LM2         80. Kogler Thomas                       1965 A-Bergheim                  4:49.26,4     47.14,1  (2187) Urkunde    29,436 ¦ 
KM1         81. Schörghofer Josef, A-Bergheim       1950 Siga Bikes                  3:46.46,2     48.59,4   (136) Urkunde    29,104 ¦ 
LM1         39. Stabauer Hannes                     1959 A-Bergheim bei Salzburg     4:54.24,6     44.10,3  (2508) Urkunde    28,939 ¦ 
KM1        143. Berghammer Herbert                  1948 A-Berndorf b. Salzburg      4:10.20,0   1:12.33,2  (3016) Urkunde    26,364 ¦ 
KM2         17. Buchwinkler Klaus                   1982 A-Berndorf bei Salzburg     3:04.06,3     13.44,4  (2030) Urkunde    35,849 ¦ 
KM1         11. Buchwinkler Werner                  1948 A-Berndorf bei Salzburg     3:04.28,5      6.41,7  (2031) Urkunde    35,777 ¦ 
KM1        195. Eidenhammer Josef, A-Berndorf bei S 1952 rc-gugge                    4:42.49,3   1:45.02,5  (3446) Urkunde    23,336 ¦ 
LM1         69. Eidenhammer Karl, A-Berndorf/Sbg.   1954 RC-Gugge                    5:17.35,5   1:07.21,2  (3059) Urkunde    26,826 ¦ 
KF1          4. Eidenhammer Margaretha, A-Berndorf/ 1951 RC-Gugge                    4:12.25,8   1:07.58,1  (3060) Urkunde    26,145 ¦ 
LM1         40. Dignös Wolfgang                     1956 A-Biedermannsdorf           4:54.47,9     44.33,6  (3441) Urkunde    28,901 ¦ 
KF2         17. Koller Johanna                      1965 A-Bisamberg                 3:48.36,0     46.03,5  (2467) Urkunde    28,871 ¦ 
KM2        144. Broukx Michael                      1975 A-Bischofshofen             3:38.26,3     48.04,4  (3032) Urkunde    30,214 ¦ 
KM1        188. Drekonja Johann                     1952 A-Bischofshofen             4:37.12,3   1:39.25,5    (44) Urkunde    23,809 ¦ 
LM2        101. Kaserbacher Gerhard, A-Bischofshofe 1965 injoy-motion & fun          4:55.48,6     53.36,3  (2170) Urkunde    28,802 ¦ 
KM1         13. Mauch Manfred, A-Bischofshofen      1962 @salzburg-ag.at             3:09.13,6     11.26,8  (2236) Urkunde    34,878 ¦ 
KM2        257. Tichy Markus                        1975 A-Bischofshofen             4:37.12,4   1:46.50,5   (109) Urkunde    23,808 ¦ 
KM2        165. Wildmann Robert, A-Bischofshofen    1975 SCM Team Aktiv              3:45.36,4     55.14,5  (2420) Urkunde    29,254 ¦ 
KM1         36. Voithofer Josef, A-Bramberg am Wild 1953 LC Oberpinzgau              3:22.06,4     24.19,6    (86) Urkunde    32,656 ¦ 
LM2          9. Voithofer Marcell, A-Bramberg am Wi 1981 Bründl Bikeshop Kaprun      4:10.06,3      7.54,0   (148) Urkunde    34,065 ¦ 
KM2        118. Hager Hans-Jörg                     1964 A-Braunau am Inn            3:31.45,6     41.23,7  (1085) Urkunde    31,167 ¦ 
KM2        121. Hollrieder Robert                   1974 A-Braunau am Inn            3:31.47,8     41.25,9  (1080) Urkunde    31,161 ¦ 
KM1         85. Schrotzhammer Franz                 1947 A-Braunau am Inn            3:47.03,8     49.17,0  (3316) Urkunde    29,066 ¦ 
KM1        162. Brandstaetter Walter, A-Bruck an de 1939 Tri&Radunion Bruck          4:19.33,1   1:21.46,3  (3029) Urkunde    25,428 ¦ 
KM1        147. Deisenberger Wolfgang, A-Bruck an d 1951 Tri&Radunion Bruck          4:12.15,9   1:14.29,1  (2041) Urkunde    26,162 ¦ 
KM1         26. Maahs Hannes                        1946 A-Bruck an der Großglockn   3:16.52,3     19.05,5  (1005) Urkunde    33,524 ¦ 
KM1         94. Unterberger Richard, A-Bruck/Glstr. 1941 Skiclub Bruck               3:50.26,8     52.40,0  (2397) Urkunde    28,640 ¦ 
KM1        133. Ainz Walter, A-Bürmoos              1952 Turn- und Radlerrunde Bür   4:04.53,9   1:07.07,1  (1036) Urkunde    26,949 ¦ 
KM1        172. Friedrich Hans Peter, A-Bürmoos     1956 Turn und Radlrunde Bürmoo   4:28.15,3   1:30.28,5  (1034) Urkunde    24,603 ¦ 
KM1         99. Haas Matthäus, A-Bürmoos            1962 Turn und Radlrunde Bürmoo   3:52.40,2     54.53,4  (1014) Urkunde    28,366 ¦ 
LM1          2. Hager Christian                     1960 A-Bürmoos                   4:14.09,5      3.55,2    (73) Urkunde    33,522 ¦ 
LM2        162. Hochmuth Werner                     1970 A-Bürmoos                   5:20.43,3   1:18.31,0  (2138) Urkunde    26,565 ¦ 
LM1        101. Kelz Christian, A-Bürmoos           1953 Turn- und Radlrunde Bürmo   5:40.37,0   1:30.22,7  (1037) Urkunde    25,013 ¦ 
LM2        147. Mösenbichler Christian              1985 A-Bürmoos                   5:13.14,8   1:11.02,5  (2251) Urkunde    27,199 ¦ 
KM1        170. Murawski Marian, A-Bürmoos          1946 Team Eybl                   4:28.14,5   1:30.27,7  (2476) Urkunde    24,604 ¦ 
KM2        251. Niederreiter Dietmar, A-Bürmoos     1963 TUR Bürmoos                 4:28.14,9   1:37.53,0  (1039) Urkunde    24,604 ¦ 
LM1        127. Nobis Josef, A-Bürmoos              1962 Turn- u. Radlrunde Bürmoo   6:03.58,2   1:53.43,9  (1035) Urkunde    23,408 ¦ 
LM2        173. Ostermayer Hans, A-Bürmoos          1964 TUR Bürmoos                 5:28.49,6   1:26.37,3  (1033) Urkunde    25,910 ¦ 
KM1        163. Stifter Erich                       1945 A-Deutschfeistritz          4:19.35,9   1:21.49,1  (3351) Urkunde    25,423 ¦ 
KM2        100. Zistler Norbert                     1976 A-Deutschkreutz             3:26.02,0     35.40,1  (2506) Urkunde    32,033 ¦ 
LM2         68. Harlander Hans-Peter, A-Dorfgastein 1981 Radsport Pfeifhofer         4:44.24,5     42.12,2  (2118) Urkunde    29,956 ¦ 
LM1         60. Praschberger Adolf, A-Ebbs          1940 RC Stöger Raika Ebbs        5:11.03,0   1:00.48,7  (3508) Urkunde    27,391 ¦ 
LM1         72. Wechselberger Walter, A-Ebbs        1957 RC Stöger Ebbs              5:19.42,7   1:09.28,4  (2410) Urkunde    26,649 ¦ 
KM2         73. Parzer Jürgen                       1971 A-Ebenau                    3:19.06,9     28.45,0  (1049) Urkunde    33,146 ¦ 
KM2         54. Dipl.-Ing. Siedl Daniel, A-Ebenau   1978 gebirgsbiber.com            3:13.57,0     23.35,1   (149) Urkunde    34,029 ¦ 
KM2        130. Kickinger Hubert, A-Eberschwang     1968 NYX2Rad Chaoten.com         3:35.05,6     44.43,7  (3152) Urkunde    30,684 ¦ 
KM2        177. Margulies Eduard                    1982 A-Ebreichsdorf              3:48.32,3     58.10,4  (3497) Urkunde    28,879 ¦ 
KM1         90. Schön Hannes, A-Ebreichsdorf        1960 La Gamba                    3:49.08,3     51.21,5  (1026) Urkunde    28,803 ¦ 
KM2         57. Steffek Joachim, A-Eisenstadt       1982 URC Gittis 2Radshop         3:15.06,4     24.44,5  (2364) Urkunde    33,827 ¦ 
KM2        181. Neunegger Fritz, A-Eisentratten     1975 Team Palfinger # PALfit     3:48.55,3     58.33,4  (1022) Urkunde    28,830 ¦ 
KM2        166. Mag. Armstorfer Albert              1964 A-Elixhausen                3:46.43,7     56.21,8  (3005) Urkunde    29,109 ¦ 
LM2         13. Leeder Johannes, A-Elixhausen       1966 Hotel Gmachl                4:14.07,4     11.55,1   (126) Urkunde    33,527 ¦ 
LM2        184. Nöbauer Jochen                      1975 A-Elixhausen                5:34.47,9   1:32.35,6  (2261) Urkunde    25,448 ¦ 
KF2         14. Schrangl Angelika                   1985 A-Elixhausen                3:38.34,6     36.02,1  (3521) Urkunde    30,195 ¦ 
KM2         46. Trinker Hannes, A-Elixhausen        1971 @salzburg-ag.at             3:13.40,1     23.18,2  (2497) Urkunde    34,078 ¦ 
KM2        187. Bucher Johann                       1964 A-Elsbethen                 3:50.21,3     59.59,4    (41) Urkunde    28,651 ¦ 
KM1         19. Leitgeb Johann, A-Elsbethen         1958 Bikepalast                  3:13.44,2     15.57,4  (2471) Urkunde    34,066 ¦ 
KM2        203. Hemetsberger Gerhard                1964 A-Enns                      3:57.22,2   1:07.00,3  (2128) Urkunde    27,804 ¦ 
LM1        121. Leitner Kurt, A-Ennsdorf            1958 Naturfreunde Enns           5:55.30,0   1:45.15,7  (2216) Urkunde    23,966 ¦ 
KM2        232. Wulf Alexander                      1968 A-Ennsdorf                  4:12.18,0   1:21.56,1  (3409) Urkunde    26,159 ¦ 
KM1          1. Ing. Lechner Christian, A-Enzesfeld 1962 2Radchaoten.com DQ          2:57.46,8       -----    (84) Urkunde    37,124 ¦ 
KM1        175. Schodl Walter, A-Erlach             1954 plast-recycling-austria     4:29.24,6   1:31.37,8  (3520) Urkunde    24,497 ¦ 
LM1         65. Zauner Ernst, A-Ernsthofen          1960 Rc Mostviertel              5:14.24,9   1:04.10,6  (3411) Urkunde    27,097 ¦ 
KM2        139. Edlmair Gerald                      1968 A-Eugendorf                 3:37.22,0     47.00,1   (137) Urkunde    30,363 ¦ 
KM1         29. Fenninger Martin, A-Eugendorf       1952 Uniqa                       3:19.42,7     21.55,9  (2514) Urkunde    33,047 ¦ 
KM1        159. Geier Alfred, A-Eugendorf           1961 Team Raiffeisen Salzburg    4:17.52,0   1:20.05,2  (1010) Urkunde    25,594 ¦ 
KM1        122. Gollackner Herbert                  1961 A-Eugendorf                 4:00.12,3   1:02.25,5  (2532) Urkunde    27,476 ¦ 
KM1         97. Helminger Hermann, A-Eugendorf      1954 ohne                        3:51.29,4     53.42,6  (3118) Urkunde    28,510 ¦ 
KM2        210. Kosmann Wolfgang                    1963 A-Eugendorf                 4:00.31,3   1:10.09,4  (2538) Urkunde    27,440 ¦ 
LM1         27. Krichhammer Konrad                  1960 A-Eugendorf                 4:43.51,7     33.37,4  (1092) Urkunde    30,014 ¦ 
KM2        123. Lüftner Sascha                      1972 A-Eugendorf                 3:34.10,7     43.48,8  (2227) Urkunde    30,815 ¦ 
LM2         19. Mayrhofer Herbert                   1967 A-Eugendorf                 4:18.04,1     15.51,8  (2239) Urkunde    33,014 ¦ 
KM2        212. Quehenberger Robert                 1965 A-Eugendorf                 4:02.09,1   1:11.47,2   (102) Urkunde    27,255 ¦ 
KF2         32. Schachinger Maria, A-Eugendorf      1986 SV Lengau                   4:42.00,0   1:39.27,5  (2317) Urkunde    23,404 ¦ 
KM1        149. Steiner Hermann                     1939 A-Eugendorf                 4:12.31,9   1:14.45,1  (3348) Urkunde    26,135 ¦ 
LM2         52. Treml Peter, A-Eugendorf            1963 Treml Punsch                4:38.52,0     36.39,7    (67) Urkunde    30,552 ¦ 
KM2        227. van der Meulen Edwin                1966 A-Eugendorf                 4:09.48,8   1:19.26,9  (2520) Urkunde    26,419 ¦ 
KM2        168. Rammerstorfer Reinhard              1973 A-Feldkirchen an der Dona   3:46.48,7     56.26,8  (2292) Urkunde    29,099 ¦ 
KF2         15. Lauterbacher Roswitha, A-Feldkirche 1965 lt ambiente mattighofen     3:45.34,8     43.02,3  (2209) Urkunde    29,257 ¦ 
KM2        230. DI Simmler Michael                  1969 A-Feldkirchen bei Mattigh   4:10.23,9   1:20.02,0  (3525) Urkunde    26,358 ¦ 
LM2        134. Gerold Bernhard, A-Flachau          1969 keinen                      5:07.30,2   1:05.17,9  (2091) Urkunde    27,707 ¦ 
KM1         27. Levett Michael, A-Flachau           1953 Lewes Wanderers CC          3:19.42,0     21.55,2  (2221) Urkunde    33,049 ¦ 
LM2        132. Rosenberger Robert                  1972 A-Flachau                   5:07.14,3   1:05.02,0  (2314) Urkunde    27,730 ¦ 
KM2        129. Winter Arno                         1971 A-Flachau                   3:34.52,2     44.30,3  (1028) Urkunde    30,716 ¦ 
KM1         28. Gratzer Alexander, A-Frankenmarkt   1962 Sportunion Raiffeisen Pön   3:19.42,5     21.55,7  (2096) Urkunde    33,048 ¦ 
KM2         85. Kieleithner Stefan, A-Frankenmarkt  1977 RC Frankenmarkt             3:21.43,1     31.21,2  (2177) Urkunde    32,718 ¦ 
KM1        217. Pisano Mario, A-Franking            1953 SC Boomerang                5:12.45,3   2:14.58,5  (1015) Urkunde    21,102 ¦ 
LM2        125. Moser Hermann, A-Friedburg          1963 Radteam-Oberhofen           5:03.49,8   1:01.37,5  (3225) Urkunde    28,041 ¦ 
KM1         47. Told Gerhard, A-Fügn                1962 SalzburgerLand Tourismus    3:27.59,8     30.13,0   (110) Urkunde    31,731 ¦ 
KF1         11. Flir Brigitte                       1962 A-Fuschl am See             4:56.15,4   1:51.47,7  (1038) Urkunde    22,277 ¦ 
KM2        238. Grill Ulrich                        1969 A-Fuschl am See             4:15.45,4   1:25.23,5  (1101) Urkunde    25,805 ¦ 
KM1        212. Mitteregger Franz                   1943 A-Gaal                      5:07.15,9   2:09.29,1  (3224) Urkunde    21,479 ¦ 
LM1          5. Atzenhofer Rudolf, A-Gaflenz        1957 LIETZ-Sport                 4:19.19,6      9.05,3  (2006) Urkunde    32,854 ¦ 
KM2        153. Schraml Harald, A-Gaflenz           1973 LIETZ-Sport                 3:40.27,0     50.05,1  (2340) Urkunde    29,938 ¦ 
LM2        217. Schwaiger Andreas, A-Gaming         1969 FC Rathaus                  6:14.02,0   2:11.49,7  (3322) Urkunde    22,778 ¦ 
KM2         47. Weinberger Hermann, A-Geboltskirche 1971 URC Ried                    3:13.40,3     23.18,4  (2411) Urkunde    34,078 ¦ 
LM2        100. Luipersbeck Michael, A-Gerersdorfö  1982 RMC Pannonia                4:54.49,7     52.37,4  (2473) Urkunde    28,898 ¦ 
KM1        179. Fischer Johann, A-Geretsberg        1961 RC - Kraiburg               4:30.25,9   1:32.39,1  (3449) Urkunde    24,405 ¦ 
KM1         64. Mai Ingo, A-Gföhl                   1961 TRV Radstudio Krems         3:38.35,5     40.48,7  (2230) Urkunde    30,193 ¦ 
LM2          5. Tuma Alexander, A-Gießhübl          1977 ktm-mountainbiker.at        4:04.48,7      2.36,4    (33) Urkunde    34,802 ¦ 
LM1         87. Rettenwander Alois                  1956 A-Going am Wilden Kaiser    5:31.28,1   1:21.13,8  (3511) Urkunde    25,703 ¦ 
KM2          4. Fuchs Andreas, A-Golling an der Erl 1965 URC Nibelungen Pöchlarn     2:53.34,0      3.12,1   (130) Urkunde    38,025 ¦ 
LM2         40. Frickh Markus, A-Golling an der Sal 1972 Union TRI-Run Kuchl         4:31.23,6     29.11,3  (2082) Urkunde    31,393 ¦ 
KM2        192. Hofer Andreas, A-Golling an der Sal 1968 SC Golling                  3:52.51,4   1:02.29,5  (2141) Urkunde    28,343 ¦ 
KM2         48. Krempl Traugott, A-Golling an der S 1971 @salzburg-ag.at             3:13.43,0     23.21,1  (2468) Urkunde    34,070 ¦ 
KM2        213. Steiner Hans Peter, A-Golling an de 1967 Fa. Pappas                  4:02.11,4   1:11.49,5   (105) Urkunde    27,251 ¦ 
KM2        135. Steiner Johann                      1986 A-Golling an der Salzach    3:35.34,6     45.12,7  (2370) Urkunde    30,615 ¦ 
KM1        171. Danoska Erich                       1956 A-Graz                      4:28.14,7   1:30.27,9  (2039) Urkunde    24,604 ¦ 
KM1         22. Fladerer Peter, A-Graz              1954 RC Feld am See              3:14.28,3     16.41,5    (62) Urkunde    33,938 ¦ 
KM1        199. Fuchs Franz                         1952 A-Graz                      4:54.58,5   1:57.11,7    (48) Urkunde    22,374 ¦ 
LM2         16. Dipl.-Ing Klausner Andreas          1979 A-Graz                      4:16.14,9     14.02,6  (2181) Urkunde    33,248 ¦ 
KF2          1. Krebs Brigitte, A-Graz              1968 RC Feld am See              3:02.32,5       -----    (51) Urkunde    36,156 ¦ 
KM1        226. Müller Karl                         1948 A-Graz                      5:51.37,4   2:53.50,6  (2254) Urkunde    18,770 ¦ 
KM2        112. Zehetleitner Thomas                 1966 A-Graz                      3:30.24,0     40.02,1  (3413) Urkunde    31,368 ¦ 
KM2         15. Snoeyenbos Jan, A-Grimmenstein      1964 RC Sereno                   3:02.32,3     12.10,4  (2491) Urkunde    36,156 ¦ 
KM2        260. Habring Walter                      1964 A-Grödig                    4:38.40,7   1:48.18,8  (1008) Urkunde    23,683 ¦ 
LM1        128. Kolmbauer Robert                    1956 A-Grödig                    6:04.00,9   1:53.46,6  (1007) Urkunde    23,405 ¦ 
KM1        190. Lepka Ivo                           1957 A-Grödig                    4:38.40,8   1:40.54,0  (3195) Urkunde    23,683 ¦ 
LM1         93. Jung Ferdinand                      1956 A-Haid/Ansfelden            5:36.01,7   1:25.47,4  (2164) Urkunde    25,355 ¦ 
KF2         13. Kagerer Birgit, A-Hallein           1972 tri team hallein            3:37.57,8     35.25,3  (1029) Urkunde    30,280 ¦ 
LM2        177. Rammler Peter                       1965 A-Hallein                   5:31.21,8   1:29.09,5  (3510) Urkunde    25,711 ¦ 
LM2          3. Ramsauer Thomas, A-Hallein          1979 BSG Bosch Hallein           4:03.48,6      1.36,3  (2294) Urkunde    34,945 ¦ 
KM1        136. Redtenbacher Robert, A-Hallein      1959 SalzburgerLand Tourismus    4:07.01,8   1:09.15,0  (1084) Urkunde    26,717 ¦ 
KM1        222. Bauernberger Leo, A-Hallwang        1962 SalzburgerLand Tourismus    5:26.57,4   2:29.10,6     (2) Urkunde    20,186 ¦ 
KM2        147. Ebner Michael                       1980 A-Hallwang                  3:38.53,7     48.31,8  (2052) Urkunde    30,151 ¦ 
LM2        170. Überreich Norbert                   1965 A-Hallwang                  5:25.49,9   1:23.37,6  (3375) Urkunde    26,148 ¦ 
KM2         24. Meinhart Thomas                     1973 A-Hallwang bei Salzburg     3:07.13,2     16.51,3    (30) Urkunde    35,252 ¦ 
LM2          2. Dr. Haun Frank, A-Hart im Zillertal 1969 Union Raiffeisen Radteam    4:03.48,5      1.36,2  (2461) Urkunde    34,945 ¦ 
LM2        133. Mag. Busenlechner Christoph         1969 A-Henndorf am Wallersee     5:07.20,3   1:05.08,0  (3438) Urkunde    27,721 ¦ 
KM2        202. Cegarra Emilio                      1969 A-Henndorf am Wallersee     3:57.12,7   1:06.50,8  (3439) Urkunde    27,823 ¦ 
KM1        123. Hölbling Sepp                       1962 A-Henndorf am Wallersee     4:00.30,3   1:02.43,5  (3463) Urkunde    27,442 ¦ 
LM1        114. Holzleitner Josef                   1961 A-Henndorf am Wallersee     5:49.41,4   1:39.27,1  (3126) Urkunde    24,364 ¦ 
KM2        237. Horner Franz                        1973 A-Henndorf am Wallersee     4:14.33,3   1:24.11,4  (3466) Urkunde    25,927 ¦ 
LM1        105. Maier Paul                          1958 A-Henndorf am Wallersee     5:42.29,8   1:32.15,5  (3213) Urkunde    24,876 ¦ 
LM2        112. Neudeck Andreas                     1963 A-Henndorf am Wallersee     4:59.06,5     56.54,2  (2509) Urkunde    28,484 ¦ 
KM1        165. Neudeck Christian                   1959 A-Henndorf am Wallersee     4:21.02,3   1:23.15,5  (2519) Urkunde    25,283 ¦ 
KM2        193. Neudeck Valentin                    1988 A-Henndorf am Wallersee     3:52.55,3   1:02.33,4  (2510) Urkunde    28,335 ¦ 
KM2         62. Strasser Ingo, A-Henndorf am Waller 1975 Martins Bike Shop           3:15.47,2     25.25,3  (2374) Urkunde    33,710 ¦ 
KM1        124. Thalhamer Matthias                  1961 A-Henndorf am Wallersee     4:00.31,2   1:02.44,4  (3535) Urkunde    27,440 ¦ 
KM2         95. Raffetseder Thomas                  1978 A-Herzogenburg              3:25.21,1     34.59,2  (3258) Urkunde    32,139 ¦ 
KM2        148. Humbrecht Philippe, A-Himmelreich   1977 ARBÖ Radteam Land-Leben S   3:38.58,4     48.36,5  (2158) Urkunde    30,140 ¦ 
KM2        126. Leitgeb Leonhard, A-Hof bei Salzbur 1966 TRI UNION LUNGAU            3:34.23,1     44.01,2  (3487) Urkunde    30,785 ¦ 
LM1         50. Pancis Harry, A-Hof bei Salzburg    1951 hofsport.at                 4:59.56,0     49.41,7    (96) Urkunde    28,406 ¦ 
KM1        194. Rettner Ewald, A-Hohe Wand          1941 1.SVg.Hohe Wand             4:41.04,5   1:43.17,7  (3265) Urkunde    23,481 ¦ 
KM1         67. Drabek Anton, A-Hohenau an der Marc 1948 Union Raike Zistersdorf     3:43.57,8     46.11,0    (42) Urkunde    29,469 ¦ 
KM2         65. Loidolt Hans-Peter, A-Hollabrunn    1974 Dirt & Dust Racing          3:16.42,2     26.20,3  (3203) Urkunde    33,553 ¦ 
KM2        194. Mangel Christian                    1976 A-Hollabrunn                3:53.04,9   1:02.43,0  (3496) Urkunde    28,316 ¦ 
KM2        182. Lehner Alexander                    1972 A-Horn                      3:49.01,0     58.39,1  (2213) Urkunde    28,818 ¦ 
KM2        191. Gruber Engelbert                    1967 A-Hüttschlag                3:51.07,0   1:00.45,1  (3098) Urkunde    28,557 ¦ 
KM2        155. Kendlbacher Helmut                  1963 A-Hüttschlag                3:41.00,6     50.38,7  (2173) Urkunde    29,862 ¦ 
KM2        155. Schaidreiter Bert                   1963 A-Hüttschlag                3:41.00,6     50.38,7  (3514) Urkunde    29,862 ¦ 
KM1        102. Fragner Gottfried, A-Innsbruck      1955 SVR Radstudio Innsbruck     3:52.59,4     55.12,6  (3072) Urkunde    28,327 ¦ 
LM2         73. Hofer Willi, A-Innsbruck            1970 www.bikerides.at            4:45.31,3     43.19,0  (3462) Urkunde    29,840 ¦ 
KM2        197. Pilaj Gerhard                       1963 A-Innsbruck                 3:53.53,8   1:03.31,9  (2280) Urkunde    28,217 ¦ 
KM2         75. Staudacher Peter Warginio, A-Innsbr 1963 Passatempo Brasileira de    3:19.41,3     29.19,4  (2363) Urkunde    33,051 ¦ 
KM1        153. Marzell Alfred                      1951 A-Jenbach                   4:14.33,1   1:16.46,3  (3215) Urkunde    25,927 ¦ 
KM1          7. Settina Herbert                     1951 A-Jenbach                   3:03.48,9      6.02,1  (3333) Urkunde    35,905 ¦ 
LM2        124. Detzlhofer Christoph                1971 A-Kallham                   5:03.12,4   1:01.00,1  (2043) Urkunde    28,099 ¦ 
LM1         80. Huber Johann, A-Kirchberg bei Matti 1945 RC Pischelsdorf             5:23.20,3   1:13.06,0  (2156) Urkunde    26,350 ¦ 
KM1         38. Ing. Stöger Johann, A-Kirchberg bei 1957 @salzburg-ag.at             3:22.44,4     24.57,6  (3530) Urkunde    32,554 ¦ 
KM2        218. Astner Christian                    1981 A-Kirchbichl                4:05.06,7   1:14.44,8    (39) Urkunde    26,926 ¦ 
KM2         98. Schipflinger Christian, A-Kirchbich 1985 NYX 2RadChaoten.com         3:25.58,7     35.36,8  (3299) Urkunde    32,042 ¦ 
LM2          6. Lehki Walter, A-Kirchdorf an der Kr 1967 Askö Eybl Laufrad Steyr     4:06.00,5      3.48,2  (2212) Urkunde    34,632 ¦ 
KF2          6. Prieling Nadja, A-Kitzbühel         1981 Radunion St.Johann in Tir   3:19.46,2     17.13,7  (2287) Urkunde    33,037 ¦ 
LM2        195. Arbinger Heinz, A-Kleinneusiedl     1969 h.arbinger@aon.at           5:43.59,1   1:41.46,8  (2517) Urkunde    24,768 ¦ 
KM1         62. Lackner Josef                       1952 A-Knittelfeld               3:38.34,5     40.47,7  (3181) Urkunde    30,195 ¦ 
KM1         63. Nestler Heinrich                    1944 A-Knittelfeld               3:38.34,8     40.48,0  (3231) Urkunde    30,194 ¦ 
LM2        115. Nestler Uwe                         1980 A-Knittelfeld               4:59.45,3     57.33,0  (3232) Urkunde    28,423 ¦ 
LM1         67. Nowak Gerhard                       1944 A-Knittelfeld               5:16.00,2   1:05.45,9    (91) Urkunde    26,961 ¦ 
LM2        157. Narr Otti, A-Kolsass                1968 FZK Terfens                 5:18.48,8   1:16.36,5    (89) Urkunde    26,724 ¦ 
KM2         35. Raudaschl Georg, A-Koppl            1967 MTB-Club-Koppl              3:09.42,3     19.20,4  (2482) Urkunde    34,790 ¦ 
KM2        145. Benold Gerald                       1972 A-Korneuburg                3:38.31,1     48.09,2  (3014) Urkunde    30,203 ¦ 
LM1         66. Mag. Kelz Wolfgang                  1954 A-Kottingbrunn              5:15.13,9   1:04.59,6  (2172) Urkunde    27,027 ¦ 
KM1         34. Engelwart Josef, A-Krems an der Don 1949 RSC Krems                   3:19.58,0     22.11,2  (2063) Urkunde    33,005 ¦ 
LM1          9. Haselmann Leopold, A-Krems an der D 1960 RSC Krems                   4:30.35,2     20.20,9    (75) Urkunde    31,487 ¦ 
KM1         98. Wielandner Heinz, A-Krimml          1942 USC Krimml                  3:51.30,7     53.43,9    (61) Urkunde    28,508 ¦ 
KM2         68. Strasser Wilfried, A-Krispl         1968 Team Palfinger # PALfit     3:16.53,3     26.31,4  (1021) Urkunde    33,521 ¦ 
KM2         51. Reindl Thomas, A-Kuchl              1982 Tri Run Kuchl               3:13.44,7     23.22,8  (2300) Urkunde    34,065 ¦ 
LM2        167. Rothschopf Wolfgang, A-Kuchl        1970 Tri-Team Hallein/Kuchl      5:23.19,5   1:21.07,2  (3283) Urkunde    26,351 ¦ 
KM2         55. Struber Norbert, A-Kuchl            1979 BSG-Bosch                   3:14.00,3     23.38,4  (2378) Urkunde    34,019 ¦ 
KM1        221. Dipl.Ing. Matz Kurt                 1946 A-Kufstein                  5:21.37,8   2:23.51,0  (3216) Urkunde    20,520 ¦ 
KM2        164. Riepl Wolfgang, A-Landeck           1970 rtr bike team               3:45.34,7     55.12,8  (3271) Urkunde    29,258 ¦ 
KM1         76. Thöny Georg                         1959 A-Landeck                   3:46.07,4     48.20,6  (3368) Urkunde    29,187 ¦ 
KF1          3. Thöny Ingeborg, A-Landeck           1962 rtr bike team               3:45.34,5     41.06,8  (3369) Urkunde    29,258 ¦ 
KM1        109. Kuen Joachim, A-Längenfeld          1960 URC ÖTZTAL                  3:55.30,9     57.44,1  (2199) Urkunde    28,023 ¦ 
KM2         37. Habermayer Gerald, A-Langenzersdorf 1966 Nyx 2RadChaoten.com         3:09.57,4     19.35,5  (3103) Urkunde    34,744 ¦ 
LM1        111. Schuster Helmut                     1960 A-Laßnitzhöhe               5:48.23,7   1:38.09,4  (3321) Urkunde    24,455 ¦ 
KM2        157. Vitzthum Gerhard, A-Lengau          1969 SV Lengau                   3:41.03,3     50.41,4  (2401) Urkunde    29,856 ¦ 
LM1         44. Trillsam Andreas, A-Leonding        1960 A/T Büroeinrichtungen       4:56.38,6     46.24,3  (2390) Urkunde    28,721 ¦ 
KM2         69. MAS Gritzner Karl-Heinz, A-Lieserbr 1980 2radchaoten                 3:18.35,5     28.13,6  (2101) Urkunde    33,234 ¦ 
LM1        125. Angerer Johann                      1941 A-Linz                      6:01.15,7   1:51.01,4  (3423) Urkunde    23,584 ¦ 
KF2         18. Dr Ganglmairwooliscroft Alexandra,  1972 Cycling Otago               3:59.25,5     56.53,0  (3078) Urkunde    27,566 ¦ 
LM2         42. Pöschl Franz, A-Linz                1963 www.2radsturm.at            4:32.53,3     30.41,0  (2479) Urkunde    31,221 ¦ 
LM1         11. Dr. Rathbauer Joachim, A-Linz       1959 rdd                         4:34.04,5     23.50,2  (2481) Urkunde    31,086 ¦ 
KM2        268. Dipl. Ing. Woelfer Rudolf           1964 A-Linz                      5:10.27,2   2:20.05,3  (3405) Urkunde    21,259 ¦ 
KM1        115. Dr.med Wolkerstorfer Wilfried       1957 A-Linz                      3:57.23,7     59.36,9  (2433) Urkunde    27,801 ¦ 
KM2        207. Dr Wooliscroft Ben, A-Linz          1966 Cycling Otago               3:59.27,7   1:09.05,8  (3408) Urkunde    27,561 ¦ 
LM1         21. Danzer Klaus, A-Linz, Donau         1962 rc-linz                     4:41.46,1     31.31,8  (2524) Urkunde    30,237 ¦ 
KM2        175. Nuspl Christian                     1965 A-Lochen                    3:48.20,8     57.58,9  (2263) Urkunde    28,903 ¦ 
LM2         71. Steindl Bernhard, A-Lochen          1983 SV Lengau                   4:45.12,5     43.00,2  (2368) Urkunde    29,872 ¦ 
KM1         41. Hinterseer Hermann, A-Lofer         1961 Edelbrände Hinterseer Lof   3:25.59,1     28.12,3  (2134) Urkunde    32,041 ¦ 
KM2         70. Hinterseer Hermann, A-Lofer         1971 Edelbrände Hinterseer       3:18.36,8     28.14,9  (2133) Urkunde    33,230 ¦ 
KM1        187. Seitlinger Josef, A-Lofer           1954 Edelbrände Hinterseer Lof   4:37.08,2   1:39.21,4  (3331) Urkunde    23,814 ¦ 
KM2         39. Vitzthum Klaus, A-Lofer             1968 KTM Team Lofer              3:10.10,1     19.48,2  (2402) Urkunde    34,706 ¦ 
LF2          3. Mag. Scharnreitner Heidi, A-Losenst 1982 Askö Eybl Laufrad Steyr     4:45.52,4     15.15,9  (2318) Urkunde    29,803 ¦ 
LM1         20. Dr Scharnreitner Otto, A-Losenstein 1954 Askö Eybl Laufrad Steyr     4:41.15,3     31.01,0  (2319) Urkunde    30,292 ¦ 
LM1         90. Wintersteller Josef                 1949 A-Lungötz                   5:35.07,5   1:24.53,2  (1089) Urkunde    25,423 ¦ 
KF2          2. Hagen Ruth, A-Lustenau              1971 Volksbank Radboom 2radcha   3:02.34,3      0.01,8    (35) Urkunde    36,150 ¦ 
LM2        197. Traussnigg Horst, A-Maishofen       1965 SK Maishofen                5:45.38,2   1:43.25,9  (1061) Urkunde    24,650 ¦ 
LM2         54. Blauensteiner Johannes, A-Maissau   1979 SV Lurs Maissau             4:38.54,5     36.42,2  (2022) Urkunde    30,547 ¦ 
KM1        198. Kornberger Gottfried, A-Mandling, S 1958 WSV Pichl-Reiteralm         4:54.43,8   1:56.57,0  (3477) Urkunde    22,393 ¦ 
KM1         69. Pfister Gerhard                     1951 A-Maria Anzbach             3:44.53,9     47.07,1  (2511) Urkunde    29,346 ¦ 
KM1         91. Großalber Josef, A-Maria Neustift   1961 aufi umi owi                3:49.12,1     51.25,3  (3096) Urkunde    28,795 ¦ 
KM2        171. Bauer Andreas, A-Mariapfarr         1981 TRI UNION LUNGAU            3:47.08,0     56.46,1  (2013) Urkunde    29,057 ¦ 
LM1         76. Kern Franz, A-Mariapfarr            1956 Usc Mariapfarr/Weißpriach   5:21.35,5   1:11.21,2  (2175) Urkunde    26,493 ¦ 
LM1         81. Resch Benedict, A-Mariapfarr        1958 usc mariapfarr weissbriac   5:24.32,9   1:14.18,6  (2305) Urkunde    26,251 ¦ 
KM2         81. Grasl Christian                     1981 A-Markersdorf               3:20.09,8     29.47,9  (2094) Urkunde    32,973 ¦ 
LM2         31. Gruber Markus, A-Markt Allhau       1983 bikestore.cc                4:25.45,0     23.32,7  (2107) Urkunde    32,060 ¦ 
KM1         48. Körrer Hans, A-Markt Piesting       1939 SalzburgerLand Tourismus    3:28.17,3     30.30,5    (58) Urkunde    31,686 ¦ 
KM2         72. Körrer Johannes                     1975 A-Markt Piesting            3:18.39,8     28.17,9  (2191) Urkunde    33,222 ¦ 
KM2        114. Gruber Harald                       1970 A-Marz                      3:30.24,3     40.02,4  (2106) Urkunde    31,368 ¦ 
KM2         18. Kunz Gernot, A-Marz                 1970 Bike und Radclub Lavantta   3:04.06,6     13.44,7  (2203) Urkunde    35,848 ¦ 
LM1         70. Sommer Rainer, A-Mattighofen        1943 rc-mattighofen              5:17.35,7   1:07.21,4  (3343) Urkunde    26,826 ¦ 
LM2        166. Költringer Matthias                 1974 A-Mattsee                   5:22.31,5   1:20.19,2  (3476) Urkunde    26,416 ¦ 
KM2        236. Ing. Horak Stephan, A-Mauerbach     1972 NYX 2RadChaoten.com         4:13.16,3   1:22.54,4  (3128) Urkunde    26,058 ¦ 
KM2        120. Schmitzberger Christian, A-Mauerkir 1970 AAG Bike Team Romberger     3:31.47,3     41.25,4  (2330) Urkunde    31,163 ¦ 
KM1        152. Sommer Peter, A-Mautern, Niederöste 1943 R&R Völkl Krems             4:13.12,9   1:15.26,1  (3342) Urkunde    26,064 ¦ 
LM1          6. Lechner Heinz, A-Mayrhofen          1961 De Rosa Zillertal           4:19.20,8      9.06,5  (2210) Urkunde    32,851 ¦ 
KM1          8. Streater Stanley, A-Meggenhofen     1961 www.rc-lambach.com          3:04.01,8      6.15,0  (2375) Urkunde    35,863 ¦ 
LM2        104. Sedlacek Gerald, A-Mittersill       1975 Mountainriders Kaprun       4:57.08,0     54.55,7  (3326) Urkunde    28,673 ¦ 
LM1         25. Ahamer Ernst, A-Mondsee             1946 Naturfreunde Raiffeisen M   4:43.00,9     32.46,6  (2001) Urkunde    30,104 ¦ 
KM2         84. Eggl Christoph, A-Mondsee           1971 Team Palfinger # PALfit     3:21.05,7     30.43,8  (1020) Urkunde    32,820 ¦ 
KM2         82. Kuhn Peter, A-Mondsee               1967 RC Oberhofen                3:20.15,8     29.53,9  (2201) Urkunde    32,956 ¦ 
KM1        129. Lehensteiner Friedrich              1961 A-Mondsee                   4:03.40,5   1:05.53,7  (3193) Urkunde    27,085 ¦ 
KM1         79. Leitgeb Franz, A-Mondsee            1962 TRI UNION LUNGAU            3:46.33,4     48.46,6  (3486) Urkunde    29,131 ¦ 
LM1         34. Schnugg Paul, A-Mondsee             1962 RT-Oberhofen                4:49.28,8     39.14,5  (3308) Urkunde    29,432 ¦ 
LM2         61. Wiedlroither Gerhard, A-Mondsee     1968 Naturfreunde Raiffeisen M   4:42.54,5     40.42,2  (2419) Urkunde    30,115 ¦ 
LM2         90. Wiedner Walter, A-Mondsee           1965 Team Eybl                   4:53.16,8     51.04,5  (2501) Urkunde    29,050 ¦ 
KM1         16. Gamsjäger Franz, A-Mühlbach am Hoch 1956 MTB Juss Bischofshofen      3:12.53,6     15.06,8  (2085) Urkunde    34,215 ¦ 
LM1        129. Schindler Hans                      1945 A-Nenzing                   6:04.09,5   1:53.55,2  (3298) Urkunde    23,396 ¦ 
LM1        102. Hörzer Hermann                      1961 A-Nestelbach bei Graz       5:41.28,9   1:31.14,6  (3130) Urkunde    24,950 ¦ 
LM1        154. Mag. Klammer Hans                   1961 A-Neumarkt am Wallersee     6:33.05,8   2:22.51,5  (3158) Urkunde    21,674 ¦ 
KM2         67. Mair Clemens                        1976 A-Neumarkt am Wallersee     3:16.52,4     26.30,5  (2522) Urkunde    33,524 ¦ 
LF2          4. Metz Christa, A-Neumarkt am Wallers 1976 Team Palfinger # PALfit     4:47.37,1     17.00,6  (1023) Urkunde    29,622 ¦ 
LM2         35. Teufl Felix, A-Neumarkt am Wallerse 1966 RT Oberhofen                4:28.52,5     26.40,2   (107) Urkunde    31,687 ¦ 
KF2         23. Teufl Regina, A-Neumarkt am Wallers 1971 Radteam-Oberhofen           4:14.59,0   1:12.26,5   (108) Urkunde    25,884 ¦ 
LM2         48. Vogl Anton, A-Neumarkt am Wallersee 1965 SV Lengau                   4:38.03,6     35.51,3  (2404) Urkunde    30,640 ¦ 
KF2          5. Vogl Gundula, A-Neumarkt am Wallers 1968 SV Lengau                   3:16.34,6     14.02,1  (2405) Urkunde    33,574 ¦ 
LM2         98. Wimmer Werner                       1963 A-Neumarkt am Wallersee     4:54.48,4     52.36,1  (3545) Urkunde    28,900 ¦ 
KF2          7. Scheiber Carina, A-Niedernfritz     1983 RC Arbö Hallein             3:21.16,3     18.43,8  (2321) Urkunde    32,791 ¦ 
LF1          3. Schwarzenbacher Elisabeth, A-Nieder 1961 RC Arbö Hallein             5:18.45,8     21.05,2  (3323) Urkunde    26,728 ¦ 
LM2        199. Elsensohn Rupert, A-Niederrußbach   1963 RC Hollabrunn               5:48.54,3   1:46.42,0  (3447) Urkunde    24,419 ¦ 
KM2        134. Eder Manfred, A-Nußdorf am Haunsber 1965 SV Nußdorf                  3:35.15,6     44.53,7  (1025) Urkunde    30,660 ¦ 
KM2        219. Dipl. Ing. Moser Wolfgang, A-Nußdor 1970 SV Nußdorf                  4:05.42,9   1:15.21,0  (3226) Urkunde    26,860 ¦ 
KM1        214. Strauss Friedrich                   1937 A-Ober-Grafendorf           5:08.10,0   2:10.23,2  (3359) Urkunde    21,416 ¦ 
LM2        202. Schönauer Albert, A-Oberalm         1967 2RadChaoten.com             5:51.16,0   1:49.03,7  (3312) Urkunde    24,255 ¦ 
LM2        122. Asen Franz, A-Oberhofen am Irrsee   1964 Radteam-Oberhofen           5:02.21,7   1:00.09,4  (2005) Urkunde    28,178 ¦ 
LM1         23. Bachleitner Alois, A-Oberhofen am I 1961 Radteam-Oberhofen           4:42.29,3     32.15,0  (2010) Urkunde    30,160 ¦ 
LM2         77. Kirchhofer Josef, A-Oberhofen am Ir 1968 Radteam Oberhofen           4:47.37,4     45.25,1  (3155) Urkunde    29,622 ¦ 
KF2         16. Kirchhofer Marianne, A-Oberhofen am 1974 Radteam oberhofen           3:48.34,3     46.01,8  (3156) Urkunde    28,874 ¦ 
KM2        199. Schattauer Andreas, A-Oberhofen am  1965 Radteam Oberhofen           3:53.56,1   1:03.34,2  (3293) Urkunde    28,212 ¦ 
LM1         33. Schoissengeier Alois, A-Oberneukirc 1961 union naturfabrik ahorn     4:49.27,7     39.13,4  (3311) Urkunde    29,433 ¦ 
LM1         86. Weixelbaumer Peter                  1960 A-Oberneukirchen            5:30.55,1   1:20.40,8  (3388) Urkunde    25,746 ¦ 
KM2        250. Dihlmann Michael                    1965 A-Obertrum am See           4:26.50,0   1:36.28,1  (3442) Urkunde    24,734 ¦ 
KM2        221. Leitner Alexander, A-Obertrum am Se 1987 RC Wals/Siezenheim          4:07.05,2   1:16.43,3  (2215) Urkunde    26,711 ¦ 
KM2        235. Netbal Gerhard                      1967 A-Obertrum am See           4:13.11,4   1:22.49,5    (90) Urkunde    26,067 ¦ 
KM2        188. Partl Gerhard                       1964 A-Obertrum am See           3:50.32,2   1:00.10,3  (2272) Urkunde    28,628 ¦ 
LM2         17. Reindl Raimund, A-Obertrum am See   1985 RC Trumerseen               4:16.20,6     14.08,3  (2299) Urkunde    33,236 ¦ 
KM2        222. Strasser Gregor                     1986 A-Obertrum am See           4:07.14,4   1:16.52,5  (1083) Urkunde    26,694 ¦ 
KM2         50. Wallner Andreas                     1973 A-Obertrum am See           3:13.44,5     23.22,6  (2499) Urkunde    34,065 ¦ 
KM1        138. Schobesberger Dieter, A-Ottensheim  1950 plast-recycling-austria     4:07.45,3   1:09.58,5  (3519) Urkunde    26,639 ¦ 
KM1         54. Gruber Franz                        1941 A-Palt bei Furth            3:34.29,5     36.42,7  (2105) Urkunde    30,770 ¦ 
KM2         30. Magloth Johann                      1965 A-Pasching                  3:09.09,6     18.47,7  (2229) Urkunde    34,891 ¦ 
LM2        193. Hager Josef                         1967 A-Perwang am Grabensee      5:42.19,3   1:40.07,0  (3105) Urkunde    24,888 ¦ 
KM1         73. Kornberger Erwin, A-Pichl, Ennstal  1958 RC-Reiteralm                3:45.33,5     47.46,7  (2190) Urkunde    29,260 ¦ 
LM1        119. Pürstl Josef, A-Pichl an der Enns   1958 wsv Reiteralm               5:53.32,3   1:43.18,0  (3255) Urkunde    24,099 ¦ 
KM1         88. Schuster Horst                      1958 A-Pichl bei Wels            3:49.00,4     51.13,6  (1048) Urkunde    28,820 ¦ 
LM2         23. Flatscher Günther, A-Piesendorf     1984 Hfc Askö Auhof              4:19.52,7     17.40,4  (2078) Urkunde    32,784 ¦ 
KF2         25. Wintersteiger Brigitta              1965 A-Pinsdorf                  4:17.59,5   1:15.27,0  (3546) Urkunde    25,582 ¦ 
KM1        158. Wintersteiger Herbert               1961 A-Pinsdorf                  4:16.58,7   1:19.11,9  (3547) Urkunde    25,683 ¦ 
KM1         74. Guggenberger Gerhard Georg, A-Pisch 1958 RC Gugge                    3:45.36,4     47.49,6  (2109) Urkunde    29,254 ¦ 
LM1         84. Hagn Georg, A-Pischelsdorf am Engel 1948 RC - Gugge                  5:27.11,3   1:16.57,0  (2460) Urkunde    26,040 ¦ 
KM1         51. Datler Alfred, A-Plank am Kamp      1962 URC Kamptal                 3:32.20,3     34.33,5    (99) Urkunde    31,082 ¦ 
KM2        132. Linhart Gerald                      1970 A-Plank am Kamp             3:35.06,5     44.44,6    (98) Urkunde    30,682 ¦ 
KM1          4. Krauss Peter, A-Pöttsching          1962 URC Gittis 2Radshop         3:00.08,1      2.21,3  (2194) Urkunde    36,639 ¦ 
LM1         64. Lintschinger Stefan                 1961 A-Puch bei Hallein          5:13.23,3   1:03.09,0  (2224) Urkunde    27,186 ¦ 
LM1        126. Mitsche Wolfgang, A-Puch bei Hallei 1962 NYX 2Radchaoten.com         6:02.04,4   1:51.50,1  (3223) Urkunde    23,531 ¦ 
KM2        223. Pilz Helmut, A-Puch bei Hallein     1971 torpedo tongatapu           4:07.49,0   1:17.27,1  (3248) Urkunde    26,632 ¦ 
LM2        131. Scharler Winfried, A-Puch bei Halle 1967 Tri Team Hallein            5:06.42,6   1:04.30,3  (1090) Urkunde    27,778 ¦ 
KM2        204. Gigacher Kurt                       1963 A-Radstadt                  3:58.04,6   1:07.42,7  (1027) Urkunde    27,722 ¦ 
KM2         23. Gottwald Felix, A-Ramsau am Dachste 1976 SC Saalfelden               3:07.12,8     16.50,9     (4) Urkunde    35,253 ¦ 
LM2        207. Rendl Martin                        1965 A-Reith im Alpbachtal       5:56.01,5   1:53.49,2  (1086) Urkunde    23,930 ¦ 
KM1        131. Brandstätter Siegfried              1949 A-Ried im Innkreis          4:04.01,8   1:06.15,0  (2525) Urkunde    27,045 ¦ 
LM2        163. Huemer Christoph, A-Ried im Innkrei 1976 urc-ried                    5:20.50,2   1:18.37,9  (2157) Urkunde    26,555 ¦ 
KM2         87. Wagner Michael, A-Ried im Innkreis  1976 URC RIED                    3:22.07,0     31.45,1  (2409) Urkunde    32,654 ¦ 
LM1        123. Greul Günter, A-Ried in der Riedmar 1962 LRC P.Max Almtal            5:59.00,2   1:48.45,9  (3092) Urkunde    23,732 ¦ 
LM1          3. Nietsch Johann, A-Rosenau, Sonntagb 1958 Askö Waidhofen/Y            4:18.06,2      7.51,9  (2260) Urkunde    33,010 ¦ 
KM2        195. Permoser Herbert, A-Rum             1975 KÖÖÖ                        3:53.47,9   1:03.26,0  (2274) Urkunde    28,229 ¦ 
KM1        209. Szoeke Hans                         1940 A-Rust                      5:05.49,7   2:08.02,9  (3533) Urkunde    21,580 ¦ 
KM2         77. Antes Hannes                        1976 A-Salzburg                  3:19.44,4     29.22,5    (38) Urkunde    33,042 ¦ 
KM2        269. Berger Robert, A-Salzburg           1965 SC Boomerang                5:12.12,6   2:21.50,7  (1006) Urkunde    21,139 ¦ 
KM1        137. Breitfuß Gerhard, A-Salzburg        1962 USV Salzburg Wohnbau        4:07.15,6   1:09.28,8  (3434) Urkunde    26,692 ¦ 
KM1         70. Breitfuss Manfred                   1952 A-Salzburg                  3:45.14,4     47.27,6  (2534) Urkunde    29,302 ¦ 
KM2        255. Brüggler Herbert, A-Salzburg        1978 Raiffeisenbank Eugendorf    4:35.16,4   1:44.54,5  (1145) Urkunde    23,976 ¦ 
LM2         95. Buczolits Mario                     1982 A-Salzburg                  4:54.26,1     52.13,8  (2446) Urkunde    28,936 ¦ 
LM2         27. Bujnow Daniel                       1974 A-Salzburg                  4:23.27,7     21.15,4  (2032) Urkunde    32,338 ¦ 
LM2        138. Christof Thomas                     1976 A-Salzburg                  5:08.52,1   1:06.39,8  (2035) Urkunde    27,584 ¦ 
LM2         51. Devecsai Gabor                      1968 A-Salzburg                  4:38.51,7     36.39,4  (2044) Urkunde    30,552 ¦ 
LM1         17. Eder Alois                          1962 A-Salzburg                  4:38.52,0     28.37,7  (2055) Urkunde    30,552 ¦ 
KM2        225. Eder Robert, A-Salzburg             1977 RC ARBÖ Hallein             4:08.04,9   1:17.43,0  (3445) Urkunde    26,604 ¦ 
KM2        101. Erhart Matthias, A-Salzburg         1977 TRI TEAM HALLEIN            3:27.53,4     37.31,5  (2065) Urkunde    31,747 ¦ 
LM2        129. Feichtinger Werner                  1965 A-Salzburg                  5:05.58,8   1:03.46,5  (2072) Urkunde    27,844 ¦ 
KM1        200. Arch. Dipl Flir Erich               1941 A-Salzburg                  4:56.14,8   1:58.28,0  (1012) Urkunde    22,278 ¦ 
KM2        115. Gahleitner Christian                1977 A-Salzburg                  3:31.08,1     40.46,2  (2456) Urkunde    31,259 ¦ 
KM2        242. Gastager Thomas                     1980 A-Salzburg                  4:17.45,3   1:27.23,4  (3080) Urkunde    25,605 ¦ 
KM1         92. Gregorcic Kurt                      1960 A-Salzburg                  3:49.40,8     51.54,0  (2099) Urkunde    28,735 ¦ 
KM1         56. Herbst Stefan                       1960 A-Salzburg                  3:35.05,4     37.18,6  (3122) Urkunde    30,684 ¦ 
LM1         37. Hierl Karl                          1961 A-Salzburg                  4:50.35,4     40.21,1  (2130) Urkunde    29,319 ¦ 
KM1        150. Hörmann Ronny, A-Salzburg           1961 Team Eybl                   4:12.35,7   1:14.48,9  (3129) Urkunde    26,128 ¦ 
KM1         43. Dr. Hüttinger Helmut                1956 A-Salzburg                  3:27.05,3     29.18,5  (3469) Urkunde    31,870 ¦ 
KM2         14. Jäger Joachim, A-Salzburg           1973 tri union lungau            3:02.24,0     12.02,1  (2163) Urkunde    36,184 ¦ 
LM2         60. Mag. Kerschbaum Thomas              1973 A-Salzburg                  4:42.23,3     40.11,0  (2466) Urkunde    30,171 ¦ 
LM2         96. Kroismayr Albert, A-Salzburg        1967 Salzburger Turnverein       4:54.31,4     52.19,1  (2196) Urkunde    28,928 ¦ 
KM1        225. Larcher Leopold                     1939 A-Salzburg                  5:46.51,2   2:49.04,4  (1016) Urkunde    19,028 ¦ 
KM1        202. Laux Manfred                        1953 A-Salzburg                  4:58.43,4   2:00.56,6  (3190) Urkunde    22,094 ¦ 
KM2        273. Dipl.-Ing. Leitner Gernot, A-Salzbu 1967 SalzburgerLand Tourismus    5:26.57,2   2:36.35,3   (144) Urkunde    20,186 ¦ 
KF1         13. Leitner Monika                      1952 A-Salzburg                  5:52.12,4   2:47.44,7  (3194) Urkunde    18,738 ¦ 
LM1         58. Leskovar Gerhard, A-Salzburg        1961 SalzburgerLand Tourismus    5:08.51,8     58.37,5   (132) Urkunde    27,585 ¦ 
LM2          4. Lindner Paul, A-Salzburg            1963 Treml Punsch                4:04.47,9      2.35,6    (31) Urkunde    34,804 ¦ 
KM2        124. Losmann Christopher, A-Salzburg     1976 Tri-Team-Hallein            3:34.11,9     43.50,0  (3491) Urkunde    30,812 ¦ 
KF2         10. Lötsch Daniela, A-Salzburg          1975 www.bikepalast.com          3:23.29,4     20.56,9  (2225) Urkunde    32,434 ¦ 
KM2        216. Martinelli Mario Maximilian, A-Salz 1982 Bike & Trimm Mode-Eventce   4:04.38,6   1:14.16,7   (138) Urkunde    26,978 ¦ 
KM2         64. Mayerhofer Peter                    1966 A-Salzburg                  3:16.35,6     26.13,7  (2238) Urkunde    33,571 ¦ 
KM1        196. Moser Manfred                       1939 A-Salzburg                  4:47.33,8   1:49.47,0  (3499) Urkunde    22,951 ¦ 
KM2        265. Ornetsmüller Georg, A-Salzburg      1965 A`VELOpower & Bikeflair     4:51.06,6   2:00.44,7  (3500) Urkunde    22,671 ¦ 
KM2        106. Peer Friedrich, A-Salzburg          1970 Tri team Hallein            3:29.35,1     39.13,2  (3502) Urkunde    31,490 ¦ 
KM2        200. Mag. Pemwieser Albert               1966 A-Salzburg                  3:54.31,0   1:04.09,1  (3504) Urkunde    28,142 ¦ 
KM2        277. Pichler Toni, A-Salzburg            1963 SalzburgerLand Tourismus    5:37.20,5   2:46.58,6   (146) Urkunde    19,564 ¦ 
KM2        209. Pöhl Christopher, A-Salzburg        1969 "die fetten Jahre sind vo   4:00.12,0   1:09.50,1    (20) Urkunde    27,477 ¦ 
LM2         32. Prax Michael, A-Salzburg            1968 Hotel Gmachl                4:26.37,9     24.25,6   (125) Urkunde    31,954 ¦ 
LM1        109. Ramek Norbert, A-Salzburg           1956 RC-Obus                     5:46.37,2   1:36.22,9  (3259) Urkunde    24,580 ¦ 
LM1         68. Rieberer Albin                      1954 A-Salzburg                  5:17.35,0   1:07.20,7  (2309) Urkunde    26,827 ¦ 
LF2          8. Schmidhuber Elfi                    1978 A-Salzburg                  5:29.50,1     59.13,6  (3300) Urkunde    25,831 ¦ 
KM2        224. Schober Christopher, A-Salzburg     1976 RC ARBÖ Hallein             4:08.04,8   1:17.42,9  (3517) Urkunde    26,604 ¦ 
KF2         21. Schober Simone                      1978 A-Salzburg                  4:08.04,3   1:05.31,8  (3518) Urkunde    26,605 ¦ 
KM2        186. Schönwälder Christian               1974 A-Salzburg                  3:49.51,4     59.29,5  (2337) Urkunde    28,713 ¦ 
KM2        274. Schöpf Daniel, A-Salzburg           1963 SalzburgerLand Tourismus    5:28.01,4   2:37.39,5    (19) Urkunde    20,120 ¦ 
KM2          1. Schörghofer Thomas, A-Salzburg      1972 Tri Hallein/Siga Bikes      2:50.21,9       -----    (69) Urkunde    38,740 ¦ 
KM2         70. Schroffner Wolfgang                 1977 A-Salzburg                  3:18.36,8     28.14,9  (2489) Urkunde    33,230 ¦ 
LM2        178. Sinn Martin                         1965 A-Salzburg                  5:31.24,4   1:29.12,1  (3337) Urkunde    25,708 ¦ 
KM1         23. Steffl Leopold, A-Salzburg          1960 Hofsport                    3:15.42,5     17.55,7  (2365) Urkunde    33,723 ¦ 
KM1        182. Dipl.-Ing. Treml Josef              1944 A-Salzburg                  4:34.00,3   1:36.13,5  (1013) Urkunde    24,087 ¦ 
LM2         44. Dr. von Rahden Burkhard             1972 A-Salzburg                  4:34.04,1     31.51,8  (2440) Urkunde    31,087 ¦ 
LM1         78. Wimmer Alfred                       1953 A-Salzburg                  5:22.35,8   1:12.21,5  (2518) Urkunde    26,410 ¦ 
LM1         28. Wimmer Hans, A-Salzburg             1958 RC Liefering                4:44.01,0     33.46,7  (2502) Urkunde    29,998 ¦ 
KM2         66. Windhofer Christian, A-Salzburg     1973 Kronen Zeitung Salzburg     3:16.50,3     26.28,4   (112) Urkunde    33,530 ¦ 
LM2         97. Winter Felix                        1986 A-Salzburg                  4:54.44,3     52.32,0  (2428) Urkunde    28,906 ¦ 
KM2         34. Nobis Christoph                     1975 A-Salzburg-Gnigl            3:09.41,5     19.19,6  (3238) Urkunde    34,793 ¦ 
KM2         89. Spatt Christoph                     1983 A-Sattledt                  3:22.27,1     32.05,2  (2359) Urkunde    32,600 ¦ 
LM2         62. Schönenberger Paul                  1967 A-Schalchen                 4:43.13,0     41.00,7  (1047) Urkunde    30,082 ¦ 
LM2        143. Bittendorfer Thomas, A-Scharnstein  1967 LRC P.Max Almtal            5:12.41,0   1:10.28,7  (3024) Urkunde    27,248 ¦ 
LM2        149. Haschka Jürgen, A-Schladming        1973 RC Union Haus               5:14.23,9   1:12.11,6  (3111) Urkunde    27,099 ¦ 
KM2         94. Pichler Thomas, A-Schladming        1968 USV Salzburg Wohnbau        3:24.44,1     34.22,2  (3506) Urkunde    32,236 ¦ 
KM2         10. Sampl Klaus, A-Schladming           1979 SV Oberhaus                 3:01.14,1     10.52,2  (2316) Urkunde    36,416 ¦ 
KM1         93. Stücklschweiger Hans, A-Schladming  1955 USV Salzburg Wohnbau        3:49.51,0     52.04,2  (3531) Urkunde    28,714 ¦ 
LM2        185. Moser Alfred, A-Schleedorf          1966 Montagsradler Schleedorf    5:35.07,2   1:32.54,9   (121) Urkunde    25,423 ¦ 
LM2         56. Moser Stefan, A-Schleedorf          1963 Montagsradler Schleedorf    4:39.51,2     37.38,9  (2253) Urkunde    30,444 ¦ 
LM2        174. Rauchenschwandtner Karl, A-Schleedo 1967 Montagsradler Schleedorf    5:28.54,2   1:26.41,9  (2295) Urkunde    25,904 ¦ 
LM1         24. Schwab Fritz, A-Schleedorf          1962 Montagsradler Schleedorf    4:42.53,9     32.39,6  (2350) Urkunde    30,116 ¦ 
KM1         32. Grasl Ernst                         1961 A-Schollach                 3:19.52,8     22.06,0  (2095) Urkunde    33,019 ¦ 
KM1        185. Kleindienst Karl                    1951 A-Schwanberg                4:36.00,4   1:38.13,6  (3160) Urkunde    23,912 ¦ 
KM1         25. Mittersteiner Luggi, A-Schwarzach i 1955 Naturfreunde                3:16.34,5     18.47,7  (2248) Urkunde    33,574 ¦ 
LM2         81. Wernisch Ossi, A-Schwarzach im Pong 1965 Bike Klinik Team            4:49.27,3     47.15,0  (3391) Urkunde    29,434 ¦ 
LM2        139. Mag Enzinger Stefan                 1980 A-Seekirchen am Wallersee   5:11.24,9   1:09.12,6  (3063) Urkunde    27,358 ¦ 
LM2        141. Forster Berthold                    1975 A-Seekirchen am Wallersee   5:11.28,9   1:09.16,6  (1091) Urkunde    27,353 ¦ 
KM2         21. Gritsch Tino                        1969 A-Seekirchen am Wallersee   3:04.28,9     14.07,0  (3459) Urkunde    35,775 ¦ 
LM2        156. Leitner Alfred, A-Seekirchen am Wal 1972 Seekirchen                  5:17.36,3   1:15.24,0  (2472) Urkunde    26,825 ¦ 
KM2         28. Maier Peter, A-Seekirchen am Waller 1968 A-Team Seekirchen           3:09.09,1     18.47,2  (2475) Urkunde    34,892 ¦ 
LM2         24. Türk Rouven                         1970 A-Seekirchen am Wallersee   4:19.52,8     17.40,5   (141) Urkunde    32,784 ¦ 
KM1         40. Mag. Ing. Wernik Roland, A-Seekirch 1958 USV Salzburg Wohnbau        3:24.42,7     26.55,9  (3543) Urkunde    32,240 ¦ 
KM2         36. Wetzlmaier Martin                   1975 A-Seekirchen am Wallersee   3:09.42,6     19.20,7  (2417) Urkunde    34,789 ¦ 
KM2        270. Wieland Klaus, A-Seekirchen am Wall 1963 Team Palfinger # PALfit     5:16.53,1   2:26.31,2  (1018) Urkunde    20,827 ¦ 
LM2        107. Willantner Roland                   1973 A-Seekirchen am Wallersee   4:58.39,9     56.27,6  (2421) Urkunde    28,526 ¦ 
KM2        184. Winklhofer Thomas                   1970 A-Seekirchen am Wallersee   3:49.13,8     58.51,9  (2427) Urkunde    28,792 ¦ 
KM2         26. Mag. Wurm Christian, A-Seekirchen a 1969 Alpenverein Seekirchen      3:08.05,4     17.43,5  (2434) Urkunde    35,089 ¦ 
KM1         53. Günther Michael                     1961 A-Seewalchen am Attersee    3:34.20,3     36.33,5  (2111) Urkunde    30,792 ¦ 
KM2         93. Bernegger Herbert, A-Siezenheim     1967 RC-Martins-Bikeshop         3:24.43,6     34.21,7  (2018) Urkunde    32,238 ¦ 
LM1         36. Schnöll Albert                      1948 A-Siezenheim                4:50.34,4     40.20,1  (2333) Urkunde    29,321 ¦ 
KM2        248. Rödl Josef                          1966 A-Sitzenberg-Reidling       4:23.27,7   1:33.05,8  (3276) Urkunde    25,051 ¦ 
LM2        146. Kerschenbauer Günter, A-Sölden      1965 URC ÖTZTAL                  5:12.47,6   1:10.35,3  (2176) Urkunde    27,238 ¦ 
LM2         58. Tauferer Christian, A-Sölden        1967 URC ÖTZTAL                  4:41.46,6     39.34,3  (2383) Urkunde    30,236 ¦ 
KM1         80. Pregernig Egon, A-Söll              1957 RTR31                       3:46.40,5     48.53,7  (3252) Urkunde    29,116 ¦ 
KM2          3. Ganglberger Martin, A-Sollenau      1973 2RadChaoten.com             2:52.01,9      1.40,0    (63) Urkunde    38,365 ¦ 
KM1        175. Pließnig Erich                      1958 A-Spittal an der Drau       4:29.24,6   1:31.37,8  (3250) Urkunde    24,497 ¦ 
KM1        154. Sibera Otto, A-St. Andrä-Wördern    1948 RC RIH Tulln                4:15.00,8   1:17.14,0  (1032) Urkunde    25,880 ¦ 
KF1          5. Sibera Traude, A-St. Andrä-Wördern  1951 RC RIH Tulln                4:14.58,8   1:10.31,1  (1030) Urkunde    25,884 ¦ 
LM2        191. Jennewein Lukas, A-St. Anton am Arl 1972 SK Rueckenwind Triathlon    5:40.44,3   1:38.32,0  (3470) Urkunde    25,004 ¦ 
LF2          9. Pfeifer-Jennewein Viktoria, A-St. A 1973 SK Rueckenwind Triathlon    5:40.44,1   1:10.07,6  (3505) Urkunde    25,004 ¦ 
LM2         10. Dürager Alexander, A-St. Georgen be 1984 Velofax                     4:12.27,4     10.15,1  (2451) Urkunde    33,748 ¦ 
LM1         97. Foidl Fritz                         1958 A-St. Johann in Tirol       5:38.25,0   1:28.10,7  (3450) Urkunde    25,176 ¦ 
KM2        133. Süss Alfred, A-St. Johann in Tirol  1982 HSV St. Johann              3:35.11,9     44.50,0  (1074) Urkunde    30,669 ¦ 
LM2         12. Irrnberger Hubert, A-St. Koloman    1982 usk st.koloman              4:14.06,3     11.54,0  (2161) Urkunde    33,529 ¦ 
KM1         61. Rettenbacher August, A-St. Koloman  1960 USK St. Koloman             3:38.29,2     40.42,4  (2308) Urkunde    30,207 ¦ 
LM2         66. Andexer Martin                      1978 A-St. Leonhard              4:44.00,4     41.48,1  (3004) Urkunde    29,999 ¦ 
LM2        192. Rogl Rupert                         1964 A-St. Marien                5:41.31,0   1:39.18,7  (3281) Urkunde    24,947 ¦ 
LM1         63. Vollert Klaus                       1962 A-St. Marien                5:12.25,3   1:02.11,0  (3383) Urkunde    27,270 ¦ 
LM1        147. Schmuck Erich                       1960 A-St. Martin bei Lofer      6:22.54,8   2:12.40,5  (2549) Urkunde    22,250 ¦ 
LM2         69. Hauser Raphael                      1985 A-St. Pantaleon, Oberöste   4:45.09,4     42.57,1  (2531) Urkunde    29,878 ¦ 
KM2        117. Pfaffeneder Philipp                 1989 A-St. Pölten                3:31.17,9     40.56,0  (2276) Urkunde    31,235 ¦ 
LM1         51. Fuerntratt Siegfried                1956 A-St. Ruprecht an der Raa   5:00.33,7     50.19,4  (2523) Urkunde    28,346 ¦ 
KM1          6. Dipl.Päd. Gaisrucker Herwig         1960 A-St. Ruprecht an der Raa   3:02.33,2      4.46,4    (49) Urkunde    36,153 ¦ 
KM2        149. Harter Christoph                    1984 A-St. Ruprecht an der Raa   3:39.29,6     49.07,7    (74) Urkunde    30,069 ¦ 
KM1        134. Wagner Gerhard                      1952 A-St. Stefan im Lavanttal   4:06.42,8   1:08.56,0  (2407) Urkunde    26,751 ¦ 
KM1         49. Plaimer Karl-Heinz, A-St. Valentin  1959 RC-Erla                     3:28.23,4     30.36,6  (2281) Urkunde    31,671 ¦ 
KM1          9. Ertl Kurt, A-Steinabrückl           1961 RC - Raika Bad Fischau      3:04.03,5      6.16,7  (2066) Urkunde    35,858 ¦ 
KM2        152. Schobesberger Gerhard               1972 A-Steyr                     3:40.26,9     50.05,0  (2336) Urkunde    29,938 ¦ 
KM1         21. Garnweidner Günter, A-Steyregg      1957 ÖAMTC Hrinkow Steyr         3:14.00,4     16.13,6  (2086) Urkunde    34,019 ¦ 
LM2        102. Baumgartner Gerhard, A-Straden      1965 TUS CASKA FELDBACH          4:55.51,9     53.39,6  (3426) Urkunde    28,796 ¦ 
KM2         52. Bauer Clemens, A-Strasshof an der N 1973 2radchaoten.com DQ          3:13.50,1     23.28,2  (2441) Urkunde    34,049 ¦ 
KF2          3. Pauer Karin, A-Strasshof an der Nor 1978 2radchaoten.com WQ          3:08.04,0      5.31,5  (2477) Urkunde    35,093 ¦ 
KM1         58. Dr. Mag. Weiss Karl, A-Strasswalche 1956 SalzburgerLand Tourismus    3:37.31,0     39.44,2  (1097) Urkunde    30,342 ¦ 
LM2         53. Draxl Werner, A-Straßwalchen        1967 RT-Oberhofen                4:38.52,5     36.40,2    (43) Urkunde    30,551 ¦ 
KM2        151. Ebelsberger Stefan                  1979 A-Straßwalchen              3:39.54,0     49.32,1  (2049) Urkunde    30,013 ¦ 
KM2        196. Eder Roland, A-Straßwalchen         1980 TSV Sodom und Gomorra       3:53.49,4   1:03.27,5  (2058) Urkunde    28,226 ¦ 
KM2         32. Fleischhacker Robert, A-Straßwalche 1973 Strasswalchen               3:09.10,7     18.48,8  (2079) Urkunde    34,887 ¦ 
LM2        216. Kohlbacher Gerald, A-Straßwalchen   1976 sc lagermax                 6:13.06,8   2:10.54,5  (3165) Urkunde    22,834 ¦ 
LM2        119. Köpfle Gerhard, A-Straßwalchen      1963 rt oberhofen                5:02.10,9     59.58,6  (2189) Urkunde    28,194 ¦ 
LM2         50. Schlager Kurt                       1966 A-Straßwalchen              4:38.51,4     36.39,1  (2326) Urkunde    30,553 ¦ 
KM1         30. Steiner Franz, A-Straßwalchen       1958 RC Ray Werk Strasswalchen   3:19.43,0     21.56,2  (2369) Urkunde    33,046 ¦ 
LF2          7. Wimmer Anita, A-Straßwalchen        1966 RT-Oberhofen                5:08.48,8     38.12,3  (3398) Urkunde    27,589 ¦ 
LM2        128. Wimmer Anton, A-Straßwalchen        1964 RT-Oberhofen                5:05.06,3   1:02.54,0  (3399) Urkunde    27,924 ¦ 
LM2        126. Wimmer Hans, A-Straßwalchen         1969 RT Oberhofen                5:04.19,3   1:02.07,0  (2423) Urkunde    27,996 ¦ 
KM1        132. Wollmann Thomas                     1961 A-Straßwalchen              4:04.08,8   1:06.22,0  (3548) Urkunde    27,032 ¦ 
LM2         65. Ing Wörndl Markus                   1978 A-Straßwalchen              4:43.24,4     41.12,1  (3549) Urkunde    30,062 ¦ 
KM2        127. Zopf Anton, A-Straßwalchen          1969 Radteam-Oberhofen           3:34.23,2     44.01,3  (3419) Urkunde    30,785 ¦ 
LF2         13. Kirchner Martina                    1966 A-Stuhlfelden               6:17.30,4   1:46.53,9  (3473) Urkunde    22,569 ¦ 
KM1        108. Dr. Sturm Peter                     1958 A-Stuhlfelden               3:55.21,2     57.34,4  (3532) Urkunde    28,042 ¦ 
LM1         41. Sattler Josef                       1959 A-Tadten                    4:54.49,3     44.35,0  (2521) Urkunde    28,898 ¦ 
KM2        241. Lerchner Markus                     1975 A-Tamsweg                   4:17.23,3   1:27.01,4  (3488) Urkunde    25,642 ¦ 
LM1         56. Brandelik Hans -Peter               1958 A-Tarsdorf                  5:03.48,2     53.33,9  (2025) Urkunde    28,044 ¦ 
LM2         94. Leitner Hannes                      1980 A-Tarsdorf                  4:54.24,5     52.12,2  (2529) Urkunde    28,939 ¦ 
KM1        169. Doppler Walter                      1960 A-Thalgau                   4:27.27,4   1:29.40,6  (1017) Urkunde    24,676 ¦ 
LM1         13. Gruber Anton, A-Thalgau             1958 RC-Obus                     4:36.26,7     26.12,4  (2104) Urkunde    30,819 ¦ 
LM1         47. Pichler Herbert, A-Thalgau          1960 Naturfreunde Mondsee        4:58.48,9     48.34,6  (2279) Urkunde    28,512 ¦ 
KM1        186. Stöckl Rudolf, A-Thalgau            1954 RC Gugge                    4:36.38,7   1:38.51,9  (3353) Urkunde    23,857 ¦ 
KM2         74. Schwaiger Rudolph, A-Tiefgraben     1971 Team Palfinger # PALfit     3:19.16,3     28.54,4  (1019) Urkunde    33,120 ¦ 
KM1        140. Kirchsteiger Herbert                1960 A-Timelkam                  4:07.53,1   1:10.06,3  (2546) Urkunde    26,625 ¦ 
LM1         75. Voraberger Werner, A-Timelkam       1957 RC Schwanenstadt            5:20.33,7   1:10.19,4  (3384) Urkunde    26,578 ¦ 
KM1        138. Friedl Ludwig, A-Unken              1955 Team Palfinger # PALfit     4:07.45,3   1:09.58,5  (1024) Urkunde    26,639 ¦ 
KM2         38. Reischl Thomas, A-Unken             1971 Martins Bikeshop Unken      3:10.08,9     19.47,0  (2301) Urkunde    34,709 ¦ 
KM2         42. Strondl Wolfgang                    1978 A-Unserfrau                 3:12.55,8     22.33,9  (2377) Urkunde    34,209 ¦ 
KM1         46. Doppler Stefan                      1958 A-Unternberg                3:27.57,6     30.10,8  (1069) Urkunde    31,736 ¦ 
LM2        169. Kößlbacher Andreas, A-Unternberg    1975 Radclub Tamsweg             5:25.09,5   1:22.57,2  (3479) Urkunde    26,202 ¦ 
KM1         66. Lüttenegger Peter                   1957 A-Unternberg                3:43.33,4     45.46,6  (1070) Urkunde    29,522 ¦ 
KM2        267. Wieland Leonhard                    1979 A-Unternberg                5:04.19,7   2:13.57,8  (3544) Urkunde    21,687 ¦ 
KM1        164. Sabitzer Josef, A-Unterpurkla       1953 Tus Feldbach                4:19.48,6   1:22.01,8  (3288) Urkunde    25,403 ¦ 
LM2         57. Blanarik Miroslav                   1974 A-Villach                   4:41.45,7     39.33,4  (2021) Urkunde    30,238 ¦ 
KF2         36. Hauffe Nicole                       1974 A-Villach                   5:28.16,1   2:25.43,6  (2120) Urkunde    20,105 ¦ 
KM1        127. Mag. Lötsch Maximilian              1949 A-Vöcklabruck               4:01.23,0   1:03.36,2  (2226) Urkunde    27,342 ¦ 
LM2         99. Kirchlechner Andreas, A-Vomp        1964 U.Raiffeisen Radteam Tiro   4:54.49,1     52.36,8    (78) Urkunde    28,899 ¦ 
LM2         18. Aigner Martin                       1964 A-Waidhofen / Ybbs          4:16.20,7     14.08,4  (1077) Urkunde    33,236 ¦ 
LM2        213. Mag. Soehn Roman                    1971 A-Waidhofen an der Ybbs     6:10.30,5   2:08.18,2  (3341) Urkunde    22,995 ¦ 
KM2         19. Schwaiger Bernhard, A-Waidring      1975 RC Martins Bike-Shop Unke   3:04.06,9     13.45,0  (2351) Urkunde    35,847 ¦ 
KM1         59. Berger Andreas, A-Wals bei Salzburg 1960 RC Liefering                3:38.26,0     40.39,2  (2016) Urkunde    30,215 ¦ 
KM1        191. Grasegger Josef, A-Wals bei Salzbur 1948 RC Liefering                4:39.29,2   1:41.42,4  (3456) Urkunde    23,614 ¦ 
KM2         22. Mag. Hofbauer Reinhard, A-Wals bei  1968 SalzburgerLand Tourismus    3:07.11,9     16.50,0   (145) Urkunde    35,256 ¦ 
KM1        104. Leitl Mathias                       1956 A-Wals bei Salzburg         3:53.53,0     56.06,2  (2507) Urkunde    28,219 ¦ 
KM2        275. Oberhamberger Markus, A-Wals bei Sa 1966 SalzburgerLand Tourismus    5:29.25,6   2:39.03,7   (150) Urkunde    20,034 ¦ 
KM2        119. Schmitzberger Hannes, A-Wals bei Sa 1969 USV Salzburg Wohnbau        3:31.46,9     41.25,0  (3516) Urkunde    31,164 ¦ 
LM2        148. Schnugg Reinhard, A-Wals bei Salzbu 1980 Radteam Landleben Salzbur   5:13.23,3   1:11.11,0  (3309) Urkunde    27,186 ¦ 
LM2         76. Dr. Skacel Michael                  1970 A-Wals bei Salzburg         4:46.38,0     44.25,7  (1062) Urkunde    29,724 ¦ 
LM1         62. Valeskini Josef                     1956 A-Wals bei Salzburg         5:12.24,1   1:02.09,8  (3377) Urkunde    27,272 ¦ 
LM1        141. Aigner Joachim                      1962 A-Wals-Siezenheim           6:13.51,4   2:03.37,1  (3422) Urkunde    22,789 ¦ 
KM1         14. Reiter Martin, A-Wals-Siezenheim    1954 RC Arbö Hallein             3:09.41,3     11.54,5  (2483) Urkunde    34,793 ¦ 
KM2         78. Robeischl Josef, A-Wartberg/Aist    1964 Superduo                    3:19.44,5     29.22,6  (2484) Urkunde    33,042 ¦ 
LM1         74. Wolfmayr Ernst                      1960 A-Waxenberg                 5:20.33,3   1:10.19,0  (3407) Urkunde    26,578 ¦ 
KM2         80. Liszt Andreas                       1979 A-Weiden am See             3:19.57,2     29.35,3  (3200) Urkunde    33,007 ¦ 
KM1         33. Liszt Manfred, A-Weiden am See      1953 Coca-Cola                   3:19.56,8     22.10,0  (3201) Urkunde    33,008 ¦ 
KM1         35. Dr. Atzmanstorfer Edgar, A-Wels     1961 RC ARBÖ Wels Resch & Fris   3:21.36,4     23.49,6  (2007) Urkunde    32,737 ¦ 
LM1         77. Forstenlechner Robert               1958 A-Weyer, Oberösterreich     5:22.32,3   1:12.18,0  (2081) Urkunde    26,415 ¦ 
LM2         63. Tortorolo Christian, A-Weyer, Oberö 1979 SIG Eisenwurzen             4:43.20,0     41.07,7  (2389) Urkunde    30,070 ¦ 
KM2        174. Dr. Bergmann Marcus                 1964 A-Wien                      3:48.20,7     57.58,8  (3430) Urkunde    28,903 ¦ 
KM2          5. Bihounek Martin, A-Wien             1975 2RadChaoten.com SWAT        2:53.41,4      3.19,5  (3019) Urkunde    37,998 ¦ 
KM2        228. Bires Andreas                       1981 A-Wien                      4:09.48,9   1:19.27,0  (3022) Urkunde    26,419 ¦ 
KM1        220. Bires Walter                        1947 A-Wien                      5:19.59,9   2:22.13,1  (3023) Urkunde    20,625 ¦ 
KM1        219. MMag. Brunoro Herbert, A-Wien       1953 LT Konrath Wien             5:16.50,1   2:19.03,3  (3034) Urkunde    20,831 ¦ 
LM2         74. Czvitkovics Helmut, A-Wien          1964 team sport nora             4:46.27,3     44.15,0    (36) Urkunde    29,742 ¦ 
KM1          2. Del Pozo Eri, A-Wien                1953 NYX 2RadChaoten.com         2:57.48,6      0.01,8    (68) Urkunde    37,118 ¦ 
LM1        132. Eggenberger Bernhard                1959 A-Wien                      6:08.14,6   1:58.00,3  (3057) Urkunde    23,136 ¦ 
KM2         86. Etzer Thomas Viktor, A-Wien         1970 Spinning Circle Bionade A   3:21.59,9     31.38,0  (2069) Urkunde    32,673 ¦ 
KM2         11. Dipl.Ing. Fellin Nicolas, A-Wien    1975 Team SPORTNORA              3:01.14,5     10.52,6  (2074) Urkunde    36,415 ¦ 
KF2         11. Gehnböck Sylvia, A-Wien             1979 NYX 2Radchaoten.com DQ      3:26.42,9     24.10,4  (2457) Urkunde    31,928 ¦ 
KM1        144. Goll Hubert                         1949 A-Wien                      4:10.20,5   1:12.33,7  (3090) Urkunde    26,363 ¦ 
LM1         18. Dr. Haiden Hannes, A-Wien           1961 RC Bank Austria             4:38.55,2     28.40,9  (2115) Urkunde    30,546 ¦ 
LM2         72. Holper Marian, A-Wien               1964 2Radchaoten                 4:45.13,1     43.00,8  (2150) Urkunde    29,871 ¦ 
KM1         71. Huber Curt, A-Wien                  1962 mountainbiker               3:45.22,4     47.35,6  (2155) Urkunde    29,284 ¦ 
LM2        160. Dr. Huber Peter                     1967 A-Wien                      5:20.13,4   1:18.01,1  (3467) Urkunde    26,606 ¦ 
KM2         96. Jurasek Michael, A-Wien             1974 Spinning Circle Bionade A   3:25.39,9     35.18,0  (2166) Urkunde    32,091 ¦ 
KM1        180. Kajdas Adam                         1950 A-Wien                      4:31.17,1   1:33.30,3  (3143) Urkunde    24,328 ¦ 
KF1          6. Kajdas Teresa                       1956 A-Wien                      4:31.17,0   1:26.49,3  (3144) Urkunde    24,328 ¦ 
KM1        106. Kemp Stephen                        1961 A-Wien                      3:54.45,3     56.58,5  (2465) Urkunde    28,114 ¦ 
LM2        218. Dr. Lee Gabriel                     1965 A-Wien                      6:19.19,1   2:17.06,8  (3484) Urkunde    22,461 ¦ 
KM2        102. MBA Lemaire Frederick, A-Wien       1963 ktm-mountainbiker.at        3:27.58,4     37.36,5  (2217) Urkunde    31,734 ¦ 
KM2        245. Lukas Peter                         1968 A-Wien                      4:20.49,9   1:30.28,0  (3492) Urkunde    25,303 ¦ 
LM2        211. Magnee Patrick                      1973 A-Wien                      6:10.30,2   2:08.17,9  (3211) Urkunde    22,995 ¦ 
KM1        141. Novak Peter                         1941 A-Wien                      4:08.42,6   1:10.55,8  (3239) Urkunde    26,536 ¦ 
KM1        114. Postl Georg, A-Wien                 1945 SalzburgerLand Tourismus    3:57.22,8     59.36,0    (59) Urkunde    27,803 ¦ 
KM2        140. Scheinecker Gregor, A-Wien          1969 Spinning Circle Bionade A   3:37.58,6     47.36,7  (2322) Urkunde    30,278 ¦ 
KM2         29. Schlager Roland, A-Wien             1973 2RadChaoten.com             3:09.09,5     18.47,6   (103) Urkunde    34,891 ¦ 
LM2          8. Schüller Andreas, A-Wien            1978 KTM-Mountainbiker.at        4:09.51,6      7.39,3  (2346) Urkunde    34,099 ¦ 
KM1        151. Schwarzinger Johann, A-Wien         1937 Rad u. Skiclub Wien Süd     4:12.37,8   1:14.51,0   (104) Urkunde    26,125 ¦ 
LM2        175. MAS Spoula Robert                   1965 A-Wien                      5:29.32,9   1:27.20,6    (65) Urkunde    25,853 ¦ 
LM2         25. Toelke Joachim, A-Wien              1972 KTM-Mountainbiker.at        4:21.07,0     18.54,7  (2386) Urkunde    32,629 ¦ 
LM2         49. DI Ullrich Martin                   1967 A-Wien                      4:38.34,5     36.22,2  (2395) Urkunde    30,584 ¦ 
KM2          8. Tometschek Werner, A-Wiener Neustad 1968 RC - Raika Bad Fischau      2:57.47,7      7.25,8  (2388) Urkunde    37,121 ¦ 
LM2        152. Riegler Josef, A-Windhaag bei Perg  1974 Power Bike Windhaag         5:16.40,3   1:14.28,0  (3512) Urkunde    26,904 ¦ 
LM1        110. Ziska Herbert, A-Wolfpassing        1947 RCRIH-Tulln                 5:46.53,2   1:36.38,9  (3418) Urkunde    24,561 ¦ 
LM1         16. Mag. Hogan Lee, A-Wolfsberg         1952 HRC Wigo Haus Wolfsberg     4:38.11,8     27.57,5  (2147) Urkunde    30,625 ¦ 
KM1        107. Springer Raimund, A-Wörgl           1947 RTR31                       3:54.45,6     56.58,8  (2360) Urkunde    28,113 ¦ 
KM1        192. Dögl Josef, A-WR NEUDRF             1954 elk                         4:40.00,1   1:42.13,3  (3054) Urkunde    23,571 ¦ 
KM2        113. Schimetich Gerald                   1972 A-Zagersdorf                3:30.24,2     40.02,3  (3515) Urkunde    31,368 ¦ 
LM1         81. Puchler Matthias, A-Zell am See     1955 wsv zell am see             5:24.32,9   1:14.18,6   (101) Urkunde    26,251 ¦ 
KM2        213. Thaler Christoph                    1979 A-Zell am See               4:02.11,4   1:11.49,5   (140) Urkunde    27,251 ¦ 
LM2        145. Gauser Josef, A-Ziersdorf           1965 rc hollabrunn               5:12.46,8   1:10.34,5  (3082) Urkunde    27,239 ¦ 
LM2         37. Ing. Mold Christian, A-Ziersdorf    1970 RC Peugeot Hollabrunn       4:29.51,6     27.39,3  (2250) Urkunde    31,571 ¦ 

Total 574



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.