Amadé Radmarathon 2007, A-Radstadt - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr                  km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LM2        180. Galjan Markus, D-Unterhaching       1965 RV Sturmvogel München ev.   5:21.49,4     47.56,8  (1105) Diplom Foto    32,813 ¦ 
KM1         25. Gamsjäger Franz                     1956 A-Mühlbach am Hochkönig     3:01.58,5     19.17,1  (3607) Diplom Foto    32,312 ¦ 
LM2         23. Ganglberger Martin, A-Sollenau      1973 2RadChaoten.com             4:48.38,4     14.45,8    (42) Diplom Foto    36,585 ¦ 
KM2        133. Gappmaier Christian                 1977 A-Schwarzach im Pongau      3:06.10,2     32.58,4  (2560) Diplom Foto    31,584 ¦ 
KM2        279. Gassner Fabio                       1971 FL-Triesenberg              3:45.04,1   1:11.52,3  (2083) Diplom Foto    26,125 ¦ 
KM2         71. Gasteiger Michael, D-Staudach-Egern 1966 SC Schleching               2:52.34,6     19.22,8  (2112) Diplom Foto    34,071 ¦ 
KM1         46. Gaus Jürgen, D-Allmendingen         1961 TSV Allmendingen            3:17.14,1     34.32,7  (2113) Diplom Foto    29,812 ¦ 
LM2        528. Gebert Dieter, D-Nördlingen         1971 SpVGG Löpsingen             7:16.55,2   2:43.02,6  (3087) Diplom Foto    24,169 ¦ 
KM1        136. Geerardijn Andre                    1934 B-Koksijde                  4:02.04,2   1:19.22,8  (2545) Diplom Foto    24,290 ¦ 
LM2        441. Geiger Willi, D-Oberstdorf          1968 Radtreff Fischen            6:25.28,2   1:51.35,6  (1106) Diplom Foto    27,395 ¦ 
LM2        534. Geiler Wilfried                     1964 D-Torgau                    7:24.51,7   2:50.59,1  (1107) Diplom Foto    23,737 ¦ 
KM2        295. Geishauser Alfons, D-Marklkofen     1970 Ski Langeneck               3:51.00,4   1:17.48,6  (2114) Diplom Foto    25,453 ¦ 
LM2        466. Geitz Bernhard, D-Atting            1966 GCG Gruppo Ciclisti Gäubo   6:33.52,5   1:59.59,9  (3478) Diplom Foto    26,810 ¦ 
LM1         57. Geitz Werner, D-Straubing           1960 GCG                         5:29.28,4     41.54,7  (2115) Diplom Foto    32,051 ¦ 
LM1         88. Geldhauser Anton                    1958 D-Dinkelscherben            5:46.50,4     59.16,7  (1108) Diplom Foto    30,446 ¦ 
LM1        260. Georgius Mathias, D-Steißlingen     1956 Radteam Steißlingen         7:21.12,3   2:33.38,6  (2116) Diplom Foto    23,934 ¦ 
LM1         66. Gerber Joachim, D-Magdeburg         1960 Magdeburger Triathlon Clu   5:37.54,7     50.21,0  (1109) Diplom Foto    31,250 ¦ 
KM2         64. Gerdenitsch Anton, A-Bischofshofen  1966 Bike Klinik Team            2:51.13,3     18.01,5  (2467) Diplom Foto    34,341 ¦ 
LF2         41. Gericke Anja                        1966 D-Eggolsheim                7:50.24,9   2:39.53,1  (3088) Diplom Foto    22,448 ¦ 
KM2        135. Dr. Gerlicher Rolf, D-München       1971 TSV Ottobrunn               3:06.14,9     33.03,1  (2117) Diplom Foto    31,570 ¦ 
LM2        403. Gerstenberg Detlef, D-Riesa         1965 SC-Riesa                    6:14.07,3   1:40.14,7  (3089) Diplom Foto    28,226 ¦ 
LM2         30. Gerstlohner Christoph, A-Eggelsberg 1984 URC Radwelt Malerwerkstät   4:48.40,0     14.47,4  (2468) Diplom Foto    36,581 ¦ 
LF2         13. Gerstorfer Judith, A-Bad Hofgastein 1980 Bike Klinik                 5:52.35,5     42.03,7  (2118) Diplom Foto    29,949 ¦ 
KF2         55. Gervers Martina                     1973 D-Mömbris                   4:13.36,1   1:25.33,2  (1110) Diplom Foto    23,185 ¦ 
KM2        335. Gervers Sascha                      1971 D-Mömbris                   4:13.16,2   1:40.04,4  (1111) Diplom Foto    23,216 ¦ 
LM1        168. Geßner Andreas, D-Glauchau          1956 RSV Remse                   6:21.20,3   1:33.46,6  (3091) Diplom Foto    27,691 ¦ 
LM2        310. Getrost Oliver                      1975 D-Hockenheim                5:48.28,7   1:14.36,1  (3514) Diplom Foto    30,303 ¦ 
KM2        280. Gewitz Marian                       1965 D-Frankfurt                 3:45.16,3   1:12.04,5  (3090) Diplom Foto    26,101 ¦ 
LM1        171. Geyer Johannes                      1957 D-Poing                     6:22.18,7   1:34.45,0  (2119) Diplom Foto    27,621 ¦ 
LM2        241. Giertler Stephan, D-Unterhaching    1974 RC Amor 07 München e.V.     5:36.02,5   1:02.09,9  (1112) Diplom Foto    31,424 ¦ 
KM2        246. Gigacher Kurt                       1963 A-Radstadt                  3:34.24,7   1:01.12,9  (2120) Diplom Foto    27,423 ¦ 
LF2         31. Gimplinger Silke, D-Dachau          1978 Triathlon Karlsfeld         6:44.27,5   1:33.55,7  (3092) Diplom Foto    26,108 ¦ 
LM2        166. Girnghuber Michael                  1964 D-Arnstorf                  5:21.34,8     47.42,2  (2590) Diplom Foto    32,837 ¦ 
KM2        314. Gitsis Robert                       1968 D-Bad Tölz                  3:58.31,9   1:25.20,1  (3542) Diplom Foto    24,650 ¦ 
KM1        107. Glier Heinz, D-Augsburg             1949 Frankfurter Bicycle Club    3:46.05,2   1:03.23,8  (1114) Diplom Foto    26,007 ¦ 
LM2        519. Glomser Gerrit                      1975 A-Salzburg                  7:01.24,3   2:27.31,7     (2) Diplom Foto    25,059 ¦ 
LM2         27. Gmachl Franz, A-Bergheim            1963 Hotel Gmachl                4:48.39,3     14.46,7    (78) Diplom Foto    36,583 ¦ 
LM2        435. Gmeiner Harald                      1967 D-Anzing                    6:24.56,3   1:51.03,7  (2121) Diplom Foto    27,432 ¦ 
LM2        146. Goller Philipp                      1975 D-München                   5:15.30,3     41.37,7  (2122) Diplom Foto    33,470 ¦ 
KM1         16. Gomse Michael, D-Bad Reichenhall    1953 TSV Bad Reichenahll         2:57.15,0     14.33,6  (1116) Diplom Foto    33,173 ¦ 
LM2        546. Dipl.-Ing Gorges Frank              1972 D-Erdweg                    8:01.42,2   3:27.49,6  (3093) Diplom Foto    21,922 ¦ 
LM1        253. Görner Frank, D-Dresden             1956 SBB                         7:16.03,7   2:28.30,0  (1117) Diplom Foto    24,216 ¦ 
LM2         40. Götsch Philip, I-Tirol (BZ)         1984 Dynamik Bike                4:53.09,3     19.16,7  (1118) Diplom Foto    36,021 ¦ 
LM1        115. Gottinger Axel                      1960 D-Freilassing               5:57.37,6   1:10.03,9  (1119) Diplom Foto    29,527 ¦ 
LF2          7. Grabmair Christine, D-Gmund         1976 RSV Passau/Cube             5:38.08,3     27.36,5    (29) Diplom Foto    31,229 ¦ 
LM2        532. Graf Michael                        1981 D-Regensburg                7:20.39,5   2:46.46,9  (3094) Diplom Foto    23,964 ¦ 
LM2        469. Gräfe Matthias                      1972 D-Milz                      6:35.11,8   2:01.19,2  (3095) Diplom Foto    26,720 ¦ 
LM2        215. Grall Michael, A-Ötztal Bahnhof     1966 Peto                        5:29.27,8     55.35,2  (3096) Diplom Foto    32,052 ¦ 
LM1         60. Dipl.Ing. Gramshammer Peter, A-Vomp 1955 U.Raiffeisen Radteam Tiro   5:32.40,8     45.07,1  (2469) Diplom Foto    31,742 ¦ 
LM2        358. Grander Thomas                      1975 A-Innsbruck                 6:01.02,1   1:27.09,5  (1120) Diplom Foto    29,249 ¦ 
LM2        232. Grassl Andreas, D-Ramsau            1966 SK Ramsau                   5:33.28,6     59.36,0  (1121) Diplom Foto    31,666 ¦ 
KM1         21. Grässl Bernhard, A-Heiligenblut     1956 Feld am See                 3:01.46,1     19.04,7  (2123) Diplom Foto    32,348 ¦ 
KM1         77. Grassl Toni, D-Ramsau               1962 SK Ramsau                   3:28.54,5     46.13,1  (2124) Diplom Foto    28,146 ¦ 
KM2         32. Grauschopf Jürgen, D-Schweitenkirch 1966 Strassacker                 2:45.05,4     11.53,6  (1122) Diplom Foto    35,616 ¦ 
LM2        210. Dipl. - In Grävendieck Jan          1975 D-Rosenheim                 5:27.04,8     53.12,2  (2125) Diplom Foto    32,285 ¦ 
KM1        205. Gremm Bernhard                      1958 D-Castrop-Rauxel            5:28.18,0   2:45.36,6  (3097) Diplom Foto    17,910 ¦ 
KM1         43. Greue Robert                        1962 D-Bad Reichenhall           3:14.27,8     31.46,4  (1124) Diplom Foto    30,237 ¦ 
LM2        399. Griesbeck Stefan                    1979 D-Sachsen                   6:13.11,1   1:39.18,5  (3098) Diplom Foto    28,296 ¦ 
LM2        300. Grimm Matthias, D-München           1966 rsc gabi & tobias           5:47.05,3   1:13.12,7  (1125) Diplom Foto    30,424 ¦ 
KM1        161. Grittner Christian                  1959 D-Garching                  4:16.53,1   1:34.11,7  (1126) Diplom Foto    22,889 ¦ 
KF2          7. Gröne Tina, D-Seeon                 1973 TSV Bad Endorf              3:06.14,7     18.11,8  (2127) Diplom Foto    31,571 ¦ 
LM2        490. Groot De Gerard, NL-Deinum          1970 Squadra Deinum              6:51.09,6   2:17.17,0  (3099) Diplom Foto    25,683 ¦ 
KM2        372. Großhable Joachim                   1971 D-Hüttlingen                5:30.19,5   2:57.07,7  (3100) Diplom Foto    17,800 ¦ 
LM2         76. Gross Valentin, CH-Schwarzsee       1969 VC Kerzers                  4:56.48,1     22.55,5  (1127) Diplom Foto    35,579 ¦ 
LM1         55. Gruber Helmut, D-Teisendorf         1946 Landleben Salzburg          5:26.45,7     39.12,0  (2470) Diplom Foto    32,317 ¦ 
KF2          2. Gruber Karin, A-Radstadt            1971 RC Bikepalast.com           2:48.03,1      0.00,2    (36) Diplom Foto    34,989 ¦ 
LM2         87. Gruber Markus                       1983 A-Markt Allhau              5:01.32,1     27.39,5  (1128) Diplom Foto    35,020 ¦ 
LM2        497. Grün Ronny, D-Magdeburg             1982 RC Lostau                   6:52.20,4   2:18.27,8  (2128) Diplom Foto    25,609 ¦ 
LM1        269. Grundei Bernd                       1956 D-Wriezen                   7:40.05,7   2:52.32,0  (3101) Diplom Foto    22,951 ¦ 
LM1         97. Gründler Frank                      1961 D-Aßling                    5:50.49,6   1:03.15,9  (3102) Diplom Foto    30,100 ¦ 
LM1        146. Ing. Grüner Albin, A-Stams          1959 Felbermayr Radteam          6:12.56,6   1:25.22,9  (3554) Diplom Foto    28,315 ¦ 
KM1         27. Grüner Harald, A-Längenfeld         1959 Ötzi Radteam                3:05.53,8     23.12,4  (2129) Diplom Foto    31,630 ¦ 
KM2        139. Grüner Stefan, A-Längenfeld         1964 URC ÖTZTAL                  3:08.24,3     35.12,5  (1129) Diplom Foto    31,209 ¦ 
KM2        129. Grünwald Franz                      1964 A-Abtenau                   3:03.43,8     30.32,0  (2130) Diplom Foto    32,003 ¦ 
KM2        356. Mag. Gschanes Gerald                1973 A-Wien                      4:36.03,7   2:02.51,9  (3104) Diplom Foto    21,299 ¦ 
LM2        360. Gsell Raimund, D-Kempten            1970 RSC Kempten                 6:01.05,3   1:27.12,7  (3105) Diplom Foto    29,244 ¦ 
KM1         39. Gstrein Elmar, A-Sölden             1957 URC ÖTZTAL                  3:12.18,8     29.37,4  (1130) Diplom Foto    30,575 ¦ 
KM2        210. Gugg Mathias                        1990 D-Berchtesgaden             3:22.54,4     49.42,6  (2553) Diplom Foto    28,978 ¦ 
KM1         78. Dr. Gugg Michael                    1957 D-Berchtesgaden             3:29.23,2     46.41,8  (2554) Diplom Foto    28,082 ¦ 
LM2        132. Gumpenberger Gregor, A-Hallein      1986 RC Wals-Siezenheim          5:13.26,0     39.33,4  (2132) Diplom Foto    33,691 ¦ 
LM2         65. Gumpenberger Matthias, A-Itter      1985 ÖAMTC Raika Kleidermaier    4:56.31,4     22.38,8  (2471) Diplom Foto    35,612 ¦ 
LM1        258. Gumpenberger Udo                    1955 A-Itter                     7:19.16,2   2:31.42,5  (1131) Diplom Foto    24,039 ¦ 
LM2        151. Günther Gerhard                     1968 D-Eggenfelden               5:17.06,7     43.14,1  (1132) Diplom Foto    33,300 ¦ 
LM1        265. Gürster Klaus                       1957 D-Feldkirchen               7:28.24,7   2:40.51,0  (3106) Diplom Foto    23,549 ¦ 
KM2        293. Gürtler Harry, D-Bruckmühl          1965 SV Bruckmühl                3:50.13,4   1:17.01,6  (3107) Diplom Foto    25,540 ¦ 
KM2        192. Gusche Steffen, D-Ruhpolding        1966 AdelholzenerBiketeam        3:20.11,0     46.59,2  (1133) Diplom Foto    29,373 ¦ 
LF2         40. Guthy Natalie, D-Bopfingen          1968 Tretlager Wassertrüdingen   7:33.11,2   2:22.39,4  (3108) Diplom Foto    23,301 ¦ 
LM1        279. Guthy Sigbert, D-Oettingen          1948 Tretlager Wassertrüdingen   8:00.16,7   3:12.43,0  (3109) Diplom Foto    21,987 ¦ 
LM2        325. Gutknecht Bernd-Uwe, D-München      1968 MRRC München                5:51.16,2   1:17.23,6    (43) Diplom Foto    30,062 ¦ 
KM1         67. Dr. Gutmann Ralph, D-Höhenkirchen-S 1962 SpVgg Höhenkirchen          3:23.03,7     40.22,3  (3110) Diplom Foto    28,956 ¦ 

Total 90



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.