Amadé Radmarathon 2007, A-Radstadt - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr                  km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LM2        503. Babich Daniel                       1983 D-Klingenberg               6:56.16,7   2:22.24,1  (3579) Diplom Foto    25,367 ¦ 
KM2         94. Bacher Thomas, A-Bad Hofgastein     1981 Dorfgastein                 2:57.06,8     23.55,0  (2002) Diplom Foto    33,199 ¦ 
KM1        115. Bachl Hermann                       1945 D-München                   3:48.13,2   1:05.31,8  (3512) Diplom Foto    25,764 ¦ 
LM2        237. Bachmaier Klaus, D-Dorfen           1971 team baier                  5:35.21,1   1:01.28,5  (1014) Diplom Foto    31,489 ¦ 
LM2        139. Badegruber Alois, CH-Roggwil TG     1970 MBT Physiological Footwea   5:14.40,8     40.48,2  (2020) Diplom Foto    33,557 ¦ 
KM2        242. Baier Dieter                        1963 D-Töging am Inn             3:33.25,0   1:00.13,2  (1015) Diplom Foto    27,551 ¦ 
LM2        206. Bair Andreas                        1970 A-Ötztal Bahnhof            5:25.40,4     51.47,8  (2552) Diplom Foto    32,425 ¦ 
LM2        536. Banke Uwe, D-Löpsingen              1966 SpVGG Löpsingen             7:30.05,1   2:56.12,5  (3007) Diplom Foto    23,462 ¦ 
LM2         73. Bartel Sven, D-Frankfurt            1974 RSV Schlaubetal             4:56.42,3     22.49,7  (2021) Diplom Foto    35,590 ¦ 
LM2        189. Bartlog Nikos, D-Benediktbeuern     1974 WSV Bad Tölz                5:23.26,8     49.34,2  (2022) Diplom Foto    32,648 ¦ 
KM2        183. Bartsch Benjamin, D-Immenstadt im A 1984 team erdinger               3:17.21,1     44.09,3  (3615) Diplom Foto    29,794 ¦ 
LM2        323. Barz Martin, D-Berlin               1978 inline Kuriere Berlin       5:50.54,2   1:17.01,6  (1017) Diplom Foto    30,093 ¦ 
LM2        178. Bass Jachen, CH-Strada              1964 Peto Bike zams              5:21.46,7     47.54,1    (40) Diplom Foto    32,817 ¦ 
KM2         44. Baumgarten Andreas, D-Johanngeorgen 1973 WSV 08 Johanngeorgenstadt   2:47.55,1     14.43,3  (1018) Diplom Foto    35,017 ¦ 
LM1        169. Baumgartner Erich                   1957 A-Hochburg-Ach              6:21.24,1   1:33.50,4  (1019) Diplom Foto    27,687 ¦ 
LM1        167. Baumgartner Gerhard                 1962 A-Oberndorf bei Salzburg    6:21.17,1   1:33.43,4  (2023) Diplom Foto    27,695 ¦ 
LM2        405. Baumgartner Johann                  1965 D-Neustadt                  6:14.55,6   1:41.03,0  (1021) Diplom Foto    28,165 ¦ 
KM2         83. Baumgartner Markus, D-Anger         1971 rsk                         2:54.47,8     21.36,0  (2599) Diplom Foto    33,639 ¦ 
LM1        144. Baumgartner Werner                  1959 A-Kufstein                  6:11.42,9   1:24.09,2  (3598) Diplom Foto    28,408 ¦ 
KM2         69. Baur Andreas, D-Bartholomä          1990 Team Voba RSV 06 Nattheim   2:52.32,6     19.20,8  (1022) Diplom Foto    34,078 ¦ 
KM2        169. Bauer Andreas                       1981 A-Mariapfarr                3:14.33,9     41.22,1  (3008) Diplom Foto    30,221 ¦ 
LM2        470. Bauer Sebastian                     1987 D-Wäschenbeuren             6:35.26,2   2:01.33,6  (3009) Diplom Foto    26,704 ¦ 
LM2        385. Bauregger Udo, A-St. Johann i. Pg.  1963 aufi und obi                6:08.14,7   1:34.22,1  (2026) Diplom Foto    28,676 ¦ 
LM2        511. Bäurle Franz                        1965 D-Augsburg                  6:59.32,6   2:25.40,0  (3467) Diplom Foto    25,170 ¦ 
LF2         15. Bayer Simone, D-München             1973 MRRC München                5:58.59,9     48.28,1    (41) Diplom Foto    29,415 ¦ 
LM2        115. Bayerlein Bernd, D-Pfofeld          1971 Tretlager Wassertrüdingen   5:10.31,1     36.38,5  (2027) Diplom Foto    34,007 ¦ 
KM2         40. Beck Markus, D-Freilassing          1974 RSV Freilassing             2:47.47,5     14.35,7  (1024) Diplom Foto    35,043 ¦ 
LM2        461. Beham Günter, A-St. Ägide           1966 SC Sauwald                  6:32.36,0   1:58.43,4  (2003) Diplom Foto    26,897 ¦ 
LM2        339. Beller Wolfgang, D-Aiterhofen       1964 GCG Straubing               5:54.46,6   1:20.54,0  (2028) Diplom Foto    29,765 ¦ 
LM2        384. Benetik Thomas                      1974 D-München                   6:08.14,5   1:34.21,9  (3468) Diplom Foto    28,676 ¦ 
KM2         93. Benner Juri, D-Bad Reichenhall      1978 Radsport. Kirchner          2:56.13,8     23.02,0  (1027) Diplom Foto    33,365 ¦ 
LM2        537. Bennewitz Steffen                   1971 D-München                   7:30.05,8   2:56.13,2  (3010) Diplom Foto    23,461 ¦ 
LM2        517. Berger Alexander                    1975 D-Nürnberg                  7:01.16,6   2:27.24,0  (2029) Diplom Foto    25,066 ¦ 
LM1         78. Berger August, A-Erpfendorf         1954 Radunion St.Johann in Tir   5:42.02,6     54.28,9  (2574) Diplom Foto    30,873 ¦ 
LM2         94. Berger Jens, D-Plauen               1979 1. VRV Plauen               5:04.18,1     30.25,5  (2030) Diplom Foto    34,702 ¦ 
KM2        368. Berger Kristian                     1980 D-Rossach                   5:05.56,7   2:32.44,9  (3011) Diplom Foto    19,219 ¦ 
KM2          6. Bergmann Bernd, A-Fieberbrunn       1972 ARBÖ Pillerseebiker Inter   2:37.16,6      4.04,8  (2031) Diplom Foto    37,386 ¦ 
LM1        159. Bergmann Johannes, D-Bergen         1954 A & B Hörnchen-Team Berge   6:16.59,5   1:29.25,8  (3567) Diplom Foto    28,011 ¦ 
LM1        266. Berikol Erkan, D-Seefeld            1961 Ammersee Triagators         7:30.06,3   2:42.32,6  (3012) Diplom Foto    23,461 ¦ 
KM2        115. Berndt Thomas, D-Oberhausen         1970 German Discovery            3:01.43,4     28.31,6  (2033) Diplom Foto    32,356 ¦ 
LM2        231. Bernegger Klaus, D-Nesselwang       1965 RSG Ostallgäu               5:33.26,8     59.34,2  (1028) Diplom Foto    31,669 ¦ 
LM1        251. Bernhard Jürgen                     1957 D-Augsburg                  7:12.35,9   2:25.02,2  (3469) Diplom Foto    24,410 ¦ 
LM1         96. Ing. Bernkopf Franz X., A-Liezen    1956 Arbö Selzthal               5:50.36,1   1:03.02,4  (2034) Diplom Foto    30,119 ¦ 
KM2        291. Betzel Leon, NL-Venlo               1975 TWC Noord-Limburg (NL)      3:48.55,0   1:15.43,2  (3013) Diplom Foto    25,686 ¦ 
KM1        169. Biebl Albert                        1955 D-Viechtach                 4:21.12,9   1:38.31,5  (3470) Diplom Foto    22,510 ¦ 
LM2        472. Bierbauer Hannes                    1981 A-Markt Hartmannsdorf       6:38.17,0   2:04.24,4  (3014) Diplom Foto    26,513 ¦ 
LM1        109. Biersack Roland                     1958 D-Michelau                  5:54.51,4   1:07.17,7  (1030) Diplom Foto    29,758 ¦ 
LM1         36. Bigler Heinz, CH-Widen              1954 kein                        5:20.46,3     33.12,6  (1031) Diplom Foto    32,920 ¦ 
KM1        189. Biller Alois                        ???? D-Deggendorf                4:38.41,9   1:56.00,5  (3627) Diplom Foto    21,098 ¦ 
KM1         61. Biller Paul                         1957 D-Deggendorf                3:22.13,1     39.31,7  (3623) Diplom Foto    29,077 ¦ 
LM1         49. Birkeneder Georg, D-Pocking         1957 Tri-Team-Triftern           5:24.11,1     36.37,4  (2035) Diplom Foto    32,573 ¦ 
LF1          5. Birkeneder Ingrid, D-Pocking        1960 Tri-Team-Triftern           6:31.10,4   1:20.41,7  (3015) Diplom Foto    26,995 ¦ 
KM2        114. Bischof Martin, A-Bludenz           1968 Rs Bürs                     3:01.42,5     28.30,7  (2004) Diplom Foto    32,359 ¦ 
LM2        423. Blaha Andreas, D-Langquaid          1965 TSV Langquaid/Radsport      6:19.02,7   1:45.10,1  (3016) Diplom Foto    27,859 ¦ 
LM2        268. Blanarik Miroslav                   1974 A-Villach                   5:38.18,2   1:04.25,6  (2036) Diplom Foto    31,214 ¦ 
LM2        387. Blasy Sebastian, A-Innsbruck        1981 Team Schneekanone           6:08.21,9   1:34.29,3  (3471) Diplom Foto    28,667 ¦ 
LM2        492. Blauw Durk, NL-Deinum               1968 Squadra Deinum              6:51.10,3   2:17.17,7  (3017) Diplom Foto    25,682 ¦ 
LM1        102. Blessing Rolf, D-Höchstädt          1950 SSV-Höchstädt               5:52.33,9   1:05.00,2  (3018) Diplom Foto    29,951 ¦ 
KM1         34. Blomann Hans, D-Kirchanschöring     1954 RSV Traunstein              3:09.13,8     26.32,4  (2037) Diplom Foto    31,073 ¦ 
KM2        285. Blomberger Thomas                   1965 D-Wörth                     3:45.59,7   1:12.47,9  (2038) Diplom Foto    26,018 ¦ 
KM1          2. Bluhm Andreas, D-Werder             1962 OSC - Potsdam               2:47.48,3      5.06,9  (2039) Diplom Foto    35,040 ¦ 
LM2        524. Blum Stefan                         1969 D-Germering                 7:08.37,9   2:34.45,3  (1033) Diplom Foto    24,636 ¦ 
LM1        181. Mag. Bock Helmut, A-Furth/Göttweig  1948 RSC Krems                   6:28.06,7   1:40.33,0  (1034) Diplom Foto    27,208 ¦ 
LM2        275. Dipl. Ing. Boegershausen Mathias, D 1980 Team INA- Schaeffler KG     5:41.48,3   1:07.55,7  (2040) Diplom Foto    30,894 ¦ 
KM2        286. Bohlken Wolfgang, D-Gablingen       1966 Racing Kuki                 3:45.59,9   1:12.48,1  (3019) Diplom Foto    26,017 ¦ 
KM1         64. Böhner Harald                       1962 D-Bayreuth                  3:22.55,4     40.14,0  (1035) Diplom Foto    28,976 ¦ 
LM2        332. Boehringer Peter, D-München         1969 ADFC München                5:52.01,1   1:18.08,5  (2005) Diplom Foto    29,998 ¦ 
KF1          8. Bohuslavova Antonie, CZ-Mladá Boles 1959 Tj Jeseník Svornost         4:02.28,8     53.41,3  (3535) Diplom Foto    24,249 ¦ 
LM2        397. Dr. Böke Jörn                       1973 D-Straßlach-Dingharting     6:11.33,9   1:37.41,3  (3020) Diplom Foto    28,420 ¦ 
LM2        149. Bollmann Bernd, D-Herzogenaurach    1974 Team Tretager Wassertrüdu   5:17.03,4     43.10,8  (2006) Diplom Foto    33,306 ¦ 
LM1        193. Borkenhagen Hartmut, D-Herzogenaura 1949 RC 50 Erlangen              6:34.07,9   1:46.34,2  (3021) Diplom Foto    26,793 ¦ 
KM2        165. Bormann Christian                   1980 D-Dresden                   3:13.41,6     40.29,8  (2041) Diplom Foto    30,357 ¦ 
KM2        265. Born Klaus                          1972 D-Weßling                   3:40.06,8   1:06.55,0  (3022) Diplom Foto    26,713 ¦ 
KM2        350. Borzsonyi Attila                    1976 H-Budakalasz                4:26.19,1   1:53.07,3  (3023) Diplom Foto    22,078 ¦ 
KM1        130. Bösl Georg                          1942 D-Uffing                    3:57.27,3   1:14.45,9  (3024) Diplom Foto    24,762 ¦ 
LM2        400. Dipl.-Ing. Brand Ralf, D-Bad Reiche 1963 TV-Mosbach                  6:13.11,8   1:39.19,2  (1036) Diplom Foto    28,296 ¦ 
LM1        145. Brandelik Hans-Peter                1958 A-Tarsdorf                  6:12.56,3   1:25.22,6  (3472) Diplom Foto    28,315 ¦ 
LM2        313. Brandl Hubert, D-München            1973 Dem Schmied seine Helfer    5:50.41,8   1:16.49,2  (1037) Diplom Foto    30,111 ¦ 
LM1         47. Dr. Brändlin Klaus, D-Plochingen    1949 RSC Plochingen              5:23.29,7     35.56,0  (1038) Diplom Foto    32,643 ¦ 
KM2        124. Brandner Rupert                     1985 A-Bad Hofgastein            3:01.53,1     28.41,3  (2042) Diplom Foto    32,328 ¦ 
KF2         39. Brandstetter Edith, D-Otterfing     1968 Team Bixi                   3:52.34,4   1:04.31,5  (3026) Diplom Foto    25,282 ¦ 
LM2        510. Brandt Marco, D-Körbelitz           1975 RC Lostau                   6:59.22,7   2:25.30,1  (2043) Diplom Foto    25,180 ¦ 
LM1        221. Braun Johannes                      1954 D-Berlin                    6:52.56,4   2:05.22,7  (2044) Diplom Foto    25,572 ¦ 
KM2         73. Braun Rolf, D-Deißlingen            1966 gräbbsler                   2:52.41,0     19.29,2  (1039) Diplom Foto    34,050 ¦ 
LM1        238. Breimaier Uwe                       1959 D-Leonberg                  7:00.03,5   2:12.29,8  (3510) Diplom Foto    25,139 ¦ 
LM2        243. Breitwieser Wolfgang, A-Schlüßlberg 1976 Resch&Frisch/RC Grieskirc   5:36.57,1   1:03.04,5  (2045) Diplom Foto    31,339 ¦ 
KM2         76. Brenner Brnr, A-Wien                1972 CITYBEAMER                  2:52.45,4     19.33,6  (2046) Diplom Foto    34,036 ¦ 
LM1        124. Bresele Siegfried, D-Oberschleißhei 1962 Radsport-Junkies-München    6:05.07,2   1:17.33,5  (3027) Diplom Foto    28,921 ¦ 
LM1        212. Bretschneider Volker, D-Niedercrini 1960 Lok Zwickau                 6:48.19,1   2:00.45,4  (3028) Diplom Foto    25,862 ¦ 
LM2        315. Breuer Christoph, A-Innsbruck       1976 RC Lokomotive Innsbruck     5:50.43,2   1:16.50,6  (3029) Diplom Foto    30,109 ¦ 
LM2        489. Briendl Albert                      1965 A-Sattledt                  6:51.07,7   2:17.15,1  (3030) Diplom Foto    25,685 ¦ 
LM2        138. Broda Christian                     1965 D-Berlin                    5:14.40,2     40.47,6  (1041) Diplom Foto    33,558 ¦ 
LM1        191. Broska Kurt, D-Worms                1958 Die Rheintreter             6:32.48,0   1:45.14,3  (3032) Diplom Foto    26,883 ¦ 
KF2         18. mba Bruckbauer Birgit, A-Grieskirch 1980 rc grieskirchen             3:22.33,9     34.31,0  (2048) Diplom Foto    29,027 ¦ 
KM2        202. Bruckbauer Eduard, A-Grieskirchen   1974 rc grieskirchen             3:22.31,2     49.19,4  (2049) Diplom Foto    29,034 ¦ 
LM2        280. Bruckmeier Hannes, D-Regensburg     1979 DAV Eggenfelden             5:42.42,6   1:08.50,0  (3033) Diplom Foto    30,813 ¦ 
LM2        380. Bruckmeier Martin, D-München        1975 Alpenverein Eggenfelden     6:08.10,8   1:34.18,2  (3034) Diplom Foto    28,681 ¦ 
KM1        143. Brugger Martin, A-Matrei in Osttiro 1957 Union Raika Matrei          4:03.59,0   1:21.17,6  (3473) Diplom Foto    24,100 ¦ 
LM2        307. Mag. Brummer Manuel, A-Wels         1975 Team PowerBar               5:47.58,4   1:14.05,8  (3035) Diplom Foto    30,347 ¦ 
KM1         33. Brunel Norbert, D-Karlsfeld         1957 U. Raiffeisen Radteam Tir   3:08.40,6     25.59,2  (1042) Diplom Foto    31,164 ¦ 
LM2        154. Brüning Jürgen                      1966 D-Lienen                    5:20.01,8     46.09,2  (1043) Diplom Foto    32,996 ¦ 
LM2        523. Brunner Alfred                      1963 A-Mining                    7:08.13,1   2:34.20,5  (3594) Diplom Foto    24,660 ¦ 
LM2        359. Brunner Jürgen                      1969 A-Steyr                     6:01.04,7   1:27.12,1  (2008) Diplom Foto    29,245 ¦ 
LM1        210. Brutscher Peter, D-Haldenwang       1958 TV Haldenwang               6:47.27,1   1:59.53,4  (3036) Diplom Foto    25,917 ¦ 
KF2         61. Buchner Marion, D-Julbach           1972 tri team triftern           4:24.23,3   1:36.20,4  (3037) Diplom Foto    22,240 ¦ 
KM2         30. Buder Norbert, A-Bad Ischl          1985 Drahteselteam Salzkammerg   2:45.04,0     11.52,2  (2050) Diplom Foto    35,621 ¦ 
KM1        153. Buhmann Helge                       1959 D-Giengen                   4:12.06,7   1:29.25,3  (1044) Diplom Foto    23,322 ¦ 
LM2        491. Buma Tsjerk, NL-Deinum              1970 Squadra Deinum              6:51.09,8   2:17.17,2  (3038) Diplom Foto    25,683 ¦ 
LM2         13. Burger Andreas, A-Völs              1977 RC Innsbruck ARBÖ           4:43.14,7      9.22,1  (2051) Diplom Foto    37,282 ¦ 
KF2         78. Burghoff Gesa, D-München            1976 MRRC München                6:03.53,8   3:15.50,9  (1045) Diplom Foto    16,158 ¦ 
LM2        376. Burghoff Thomas, D-München          1974 MRRC München                6:05.24,7   1:31.32,1  (1029) Diplom Foto    28,898 ¦ 
LM2        141. Burkard Marcus, D-München           1971 Racing Team Duell           5:14.50,0     40.57,4  (1046) Diplom Foto    33,541 ¦ 
LM1         82. Burkhardt Arndt                     1962 D-Kleinwolmsdorf            5:43.02,6     55.28,9  (3039) Diplom Foto    30,783 ¦ 
KF2         66. Burow Manuela                       1969 D-Vogelsdorf                4:30.31,6   1:42.28,7  (3040) Diplom Foto    21,735 ¦ 
LM2        525. Burow Torsten                       1970 D-Vogelsdorf                7:09.04,9   2:35.12,3  (2052) Diplom Foto    24,610 ¦ 
KM2         62. Burr Reinhold, D-Heidenheim         1964 Team Voba RSV 06 Nattheim   2:51.09,1     17.57,3  (1047) Diplom Foto    34,355 ¦ 
KM1          7. Burr Wolfgang, D-Nattheim           1956 Team Voba RSV 06 Nattheim   2:48.03,1      5.21,7    (28) Diplom Foto    34,989 ¦ 
LM2        467. Busch Rainer                        1971 D-München                   6:33.54,0   2:00.01,4  (1048) Diplom Foto    26,808 ¦ 
LM2        197. Buschmann Erik, D-Niederndodeleben  1970 RC Lostau                   5:23.31,4     49.38,8  (2053) Diplom Foto    32,640 ¦ 
LM2        437. Mag. Busenlechner Christoph         1969 A-Henndorf am Wallersee     6:25.09,5   1:51.16,9  (3474) Diplom Foto    27,417 ¦ 
KM2         74. Busl Stephan, D-Bad Wiessee         1988 RSV Passau                  2:52.41,1     19.29,3  (1049) Diplom Foto    34,050 ¦ 
KM2        311. Büsser Marcel, CH-Salez             1968 RSV Übersee                 3:57.37,4   1:24.25,6  (2054) Diplom Foto    24,745 ¦ 
LM1        116. Büttner Andreas, D-Riemerling       1961 TSV Ottobrunn               5:58.13,4   1:10.39,7  (3041) Diplom Foto    29,478 ¦ 

Total 123



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.