(103) IronTeam Staffel - Mixed

IRONMAN Germany 70.3 19. August 2007, Wiesbaden (D) - (103) IronTeam Staffel - Mixed

   pos team                                       time        back     bib          overall        ¦          SWIM ¦           T1 ¦         BIKE ¦           T2 ¦        rLap1 ¦        rLap2 ¦        rLap3 ¦          RUN ¦
       swim                 bike                 run                  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Happy People                          4:31.27,3       -----  (2139) diploma  Staffel  2.    ¦    23.55    1.¦    2.03   25.¦ 2:41.12    2.¦    0.39   21.¦   26.26    1.¦   27.22    1.¦   29.47    3.¦ 1:23.36    1.¦
       Müller Marcus        Kathleen Rund        Cyrus Kosrowi                                     ¦               ¦   25.58    1.¦ 3:07.11    1.¦ 3:07.50    1.¦ 3:34.17    1.¦ 4:01.39    1.¦ 4:31.27    1.¦ 4:31.27    1.¦
    2. Dunkelziffer e.V.                     4:35.12,8      3.45,5  (2130) diploma  Staffel  4.    ¦    28.18    3.¦    1.49    7.¦ 2:39.58    1.¦    0.35   18.¦   26.57    3.¦   28.03    2.¦   29.30    2.¦ 1:24.31    2.¦
       Rittgen Anke         Blenke Marcus        Reppert, Markus                                   ¦               ¦   30.07    3.¦ 3:10.06    2.¦ 3:10.41    2.¦ 3:37.38    2.¦ 4:05.42    2.¦ 4:35.12    2.¦ 4:35.12    2.¦
    3. Go for aide mks de                    4:55.26,2     23.58,9  (2138) diploma  Staffel  12.   ¦    28.50    5.¦    2.06   29.¦ 2:54.16   11.¦    0.55   45.¦   27.43    5.¦   29.21    6.¦   32.12    8.¦ 1:29.17    6.¦
       Steiner Katrin       Alt Michael          Borst Armin                                       ¦               ¦   30.57    5.¦ 3:25.13    7.¦ 3:26.08    7.¦ 3:53.52    5.¦ 4:23.14    3.¦ 4:55.26    3.¦ 4:55.26    3.¦
    4. Die Weberknechte                      4:57.15,0     25.47,7  (2124) diploma  Staffel  13.   ¦    34.47   14.¦    2.10   33.¦ 2:44.33    5.¦    0.40   30.¦   31.56   17.¦   31.30   11.¦   31.36    7.¦ 1:35.04   10.¦
       Mathias Mirjam       Renwanz Christian    Schipper Stefan                                   ¦               ¦   36.57   14.¦ 3:21.31    5.¦ 3:22.11    5.¦ 3:54.07    6.¦ 4:25.38    4.¦ 4:57.15    4.¦ 4:57.15    4.¦
    5. Tria Team Schnarchnasen               4:57.43,1     26.15,8  (2188) diploma  Staffel  14.   ¦    41.26   32.¦    1.54   16.¦ 2:48.31    7.¦    0.39   24.¦   27.16    4.¦   28.30    4.¦   29.24    1.¦ 1:25.11    4.¦
       Seifert Julia        Torsten Schätzlein   Dirk Stück                                        ¦               ¦   43.21   31.¦ 3:31.52   10.¦ 3:32.31   10.¦ 3:59.48   10.¦ 4:28.18    5.¦ 4:57.43    5.¦ 4:57.43    5.¦
    6. Fruchtzwerge                          4:59.01,0     27.33,7  (2134) diploma  Staffel  15.   ¦    36.42   18.¦    1.57   17.¦ 2:52.01    9.¦    0.55   44.¦   27.51    6.¦   28.58    5.¦   30.34    5.¦ 1:27.24    5.¦
       Manetsch Prisca      Fimpel Thomas        Fuchs Michael                                     ¦               ¦   38.40   18.¦ 3:30.41    9.¦ 3:31.36    9.¦ 3:59.28    8.¦ 4:28.26    6.¦ 4:59.01    6.¦ 4:59.01    6.¦
    7. Braingame                             5:05.11,7     33.44,4  (2112) diploma  Staffel  19.   ¦    33.26   12.¦    1.50   12.¦ 2:51.55    8.¦    0.33   14.¦   31.55   16.¦   32.06   13.¦   33.24   12.¦ 1:37.26   15.¦
       Kopplin Jana         Dr. Thomas Sollich   Dr. Felix Vogel                                   ¦               ¦   35.16   12.¦ 3:27.11    8.¦ 3:27.45    8.¦ 3:59.41    9.¦ 4:31.47    9.¦ 5:05.11    7.¦ 5:05.11    7.¦
    8. Die Letzten Drei                      5:06.52,7     35.25,4  (2216) diploma  Staffel  22.   ¦    37.04   19.¦    1.49    6.¦ 2:43.04    3.¦    0.21    2.¦   33.39   28.¦   35.00   32.¦   35.52   28.¦ 1:44.32   28.¦
       Kaprolat Natalia     Kraft Sven           Karl Maik                                         ¦               ¦   38.54   19.¦ 3:21.58    6.¦ 3:22.20    6.¦ 3:55.59    7.¦ 4:31.00    8.¦ 5:06.52    8.¦ 5:06.52    8.¦
    9. LOZAPU'S                              5:10.18,2     38.50,9  (2149) diploma  Staffel  26.   ¦    35.29   16.¦    1.52   15.¦ 2:59.59   15.¦    0.23    3.¦   29.31    8.¦   30.32    8.¦   32.28    9.¦ 1:32.32    7.¦
       Lohberger Bernd      Zarbo, Claudia       Pulver, Fritz                                     ¦               ¦   37.22   16.¦ 3:37.22   11.¦ 3:37.45   11.¦ 4:07.17   11.¦ 4:37.49   11.¦ 5:10.18    9.¦ 5:10.18    9.¦
   10. Schlittenhunde                        5:10.28,7     39.01,4  (2169) diploma  Staffel  27.   ¦    28.48    4.¦    1.51   14.¦ 2:44.27    4.¦    1.27   50.¦   36.41   40.¦   37.08   37.¦   40.04   36.¦ 1:53.54   37.¦
       Hardt Thomas         Buchberger Carsten   Frenz Claudia                                     ¦               ¦   30.39    4.¦ 3:15.06    3.¦ 3:16.34    3.¦ 3:53.15    4.¦ 4:30.24    7.¦ 5:10.28   10.¦ 5:10.28   10.¦
   11. Crianza Reserva                       5:16.00,4     44.33,1  (2114) diploma  Staffel  31.   ¦    39.00   26.¦    2.12   36.¦ 2:59.30   14.¦    0.39   29.¦   30.01    9.¦   31.19   10.¦   33.15   10.¦ 1:34.37    9.¦
       Schälte Gereon       Hardt, Carola        Obermöller, Dirk                                  ¦               ¦   41.12   26.¦ 3:40.43   15.¦ 3:41.23   15.¦ 4:11.25   13.¦ 4:42.44   12.¦ 5:16.00   11.¦ 5:16.00   11.¦
   12. OPERATION 70.3                        5:20.35,5     49.08,2  (2157) diploma  Staffel  35.   ¦    42.41   37.¦    2.11   35.¦ 2:52.47   10.¦    0.39   23.¦   32.28   22.¦   34.01   26.¦   35.46   27.¦ 1:42.16   24.¦
       Raab Julia           Steppuhn Oliver      Buhrdorf Michael                                  ¦               ¦   44.52   37.¦ 3:37.40   12.¦ 3:38.19   12.¦ 4:10.47   12.¦ 4:44.48   13.¦ 5:20.35   12.¦ 5:20.35   12.¦
   13. Spofa 1                               5:21.02,1     49.34,8  (2173) diploma  Staffel  36.   ¦    32.21   10.¦    2.16   41.¦ 3:05.24   17.¦    0.53   43.¦   33.24   27.¦   33.05   20.¦   33.36   13.¦ 1:40.06   20.¦
       Metz Dirk            Zigahn Romy          Dr. Hübner, Peter                                 ¦               ¦   34.37   10.¦ 3:40.02   14.¦ 3:40.55   14.¦ 4:14.19   14.¦ 4:47.25   14.¦ 5:21.02   13.¦ 5:21.02   13.¦
   14. RheinMain TV                          5:22.03,9     50.36,6  (2212) diploma  Staffel  39.   ¦    26.04    2.¦    1.44    2.¦ 2:47.40    6.¦    1.08   49.¦   36.36   39.¦   40.59   44.¦   47.49   48.¦ 2:05.25   45.¦
       Uhle Marietta        Jung Christopher     Werum Rolf                                        ¦               ¦   27.49    2.¦ 3:15.30    4.¦ 3:16.38    4.¦ 3:53.15    3.¦ 4:34.14   10.¦ 5:22.03   14.¦ 5:22.03   14.¦
   15. 3er mit Zusatzzahl                    5:24.58,4     53.31,1  (2102) diploma  Staffel  43.   ¦    37.20   20.¦    2.10   32.¦ 3:19.53   27.¦    0.33   15.¦   26.37    2.¦   28.24    3.¦   29.57    4.¦ 1:24.59    3.¦
       Schmidt Christian    Kotschote, Sandra    Gabel, Raphael                                    ¦               ¦   39.31   20.¦ 3:59.24   25.¦ 3:59.58   25.¦ 4:26.36   22.¦ 4:55.00   16.¦ 5:24.58   15.¦ 5:24.58   15.¦
   16. Team Suicycle                         5:29.52,4     58.25,1  (2182) diploma  Staffel  45.   ¦    30.06    6.¦    1.44    3.¦ 3:23.44   31.¦    0.35   17.¦   27.53    7.¦   31.30   11.¦   34.17   16.¦ 1:33.41    8.¦
       Koglin Sven          Härtel, Oliver       Schwirblat, Manuela                               ¦               ¦   31.51    6.¦ 3:55.35   22.¦ 3:56.11   21.¦ 4:24.04   20.¦ 4:55.34   17.¦ 5:29.52   16.¦ 5:29.52   16.¦
   17. Team Nanogel                          5:30.22,9     58.55,6  (2180) diploma  Staffel  47.   ¦    34.24   13.¦    1.28    1.¦ 3:16.06   23.¦    0.39   27.¦   30.11   10.¦   32.08   14.¦   35.25   23.¦ 1:37.45   16.¦
       Berdux Dieter        Palandt Kirsten      Sieker Jakob                                      ¦               ¦   35.52   13.¦ 3:51.58   20.¦ 3:52.37   20.¦ 4:22.49   18.¦ 4:54.57   15.¦ 5:30.22   17.¦ 5:30.22   17.¦
   18. Deutsche Bank Ausdauer Team 4         5:31.12,7     59.45,4  (2120) diploma  Staffel  48.   ¦    45.15   42.¦    1.49    8.¦ 3:01.36   16.¦    0.42   34.¦   31.58   18.¦   34.21   28.¦   35.29   25.¦ 1:41.49   23.¦
       Rauwald Daniel       Steinhauer Caroline  Blaich Volkher                                    ¦               ¦   47.04   40.¦ 3:48.40   18.¦ 3:49.23   18.¦ 4:21.21   16.¦ 4:55.43   18.¦ 5:31.12   18.¦ 5:31.12   18.¦
   19. LG Opel Pilotlinie Rüsselsheim        5:33.59,4   1:02.32,1  (2148) diploma  Staffel  53.   ¦    30.20    7.¦    1.49   10.¦ 3:23.45   32.¦    0.48   40.¦   30.54   13.¦   32.10   15.¦   34.10   15.¦ 1:37.15   14.¦
       Gundlach Heribert    von Weschpfennig Mar Schweier Daniela                                  ¦               ¦   32.10    7.¦ 3:55.56   24.¦ 3:56.44   24.¦ 4:27.38   23.¦ 4:59.49   20.¦ 5:33.59   19.¦ 5:33.59   19.¦
   20. TRI UNITED                            5:38.17,8   1:06.50,5  (2177) diploma  Staffel  55.   ¦    48.32   44.¦    2.15   40.¦ 2:58.49   13.¦    0.31    9.¦   35.30   36.¦   35.06   33.¦   37.31   30.¦ 1:48.09   34.¦
       Wiesner Andrea       Tietz Joachim        Lettnin Thorsten                                  ¦               ¦   50.48   45.¦ 3:49.37   19.¦ 3:50.08   19.¦ 4:25.39   21.¦ 5:00.46   21.¦ 5:38.17   20.¦ 5:38.17   20.¦
   21. Kohlmeyer                             5:42.06,6   1:10.39,3  (2147) diploma  Staffel  59.   ¦    38.36   24.¦    1.50   11.¦ 2:57.29   12.¦    0.25    8.¦   38.55   44.¦   41.32   45.¦   43.18   42.¦ 2:03.45   44.¦
       Welker Andreas       Uhl Jennifer         Fiedler Udo                                       ¦               ¦   40.26   23.¦ 3:37.55   13.¦ 3:38.21   13.¦ 4:17.16   15.¦ 4:58.48   19.¦ 5:42.06   21.¦ 5:42.06   21.¦
   22. RVC                                   5:44.51,6   1:13.24,3  (2161) diploma  Staffel  61.   ¦    32.20    9.¦    2.02   24.¦ 3:07.36   18.¦    0.33   12.¦   40.10   46.¦   40.37   43.¦   41.30   39.¦ 2:02.19   43.¦
       Arndt Christian      Renata Widmann       Volker Oblong                                     ¦               ¦   34.22    9.¦ 3:41.59   16.¦ 3:42.32   16.¦ 4:22.43   17.¦ 5:03.20   23.¦ 5:44.51   22.¦ 5:44.51   22.¦
   23. Bio Trio                              5:46.28,9   1:15.01,6  (2110) diploma  Staffel  63.   ¦    37.31   21.¦    2.04   28.¦ 3:30.09   35.¦    0.57   47.¦   30.14   11.¦   32.15   16.¦   33.16   11.¦ 1:35.45   12.¦
       Binder Cordula       Hermanowski Robert   Roehl Rainer                                      ¦               ¦   39.35   21.¦ 4:09.45   32.¦ 4:10.43   33.¦ 4:40.57   32.¦ 5:13.12   28.¦ 5:46.28   23.¦ 5:46.28   23.¦
   24. Kittler-Fan-Club                      5:46.55,8   1:15.28,5  (2145) diploma  Staffel  64.   ¦    50.03   46.¦    2.08   31.¦ 3:15.09   21.¦    0.34   16.¦   32.00   19.¦   32.17   17.¦   34.41   18.¦ 1:38.59   17.¦
       Spatz Bernd          Fuchsbauer Birgit    Hefter Rainer                                     ¦               ¦   52.12   46.¦ 4:07.21   31.¦ 4:07.56   31.¦ 4:39.56   30.¦ 5:12.14   26.¦ 5:46.55   24.¦ 5:46.55   24.¦
   25. FLS Halbe Dorade                      5:47.25,1   1:15.57,8  (2132) diploma  Staffel  65.   ¦    35.56   17.¦    2.15   39.¦ 3:09.11   19.¦    0.39   21.¦   35.17   35.¦   39.46   40.¦   44.19   44.¦ 1:59.22   39.¦
       Zimmer Birgit        Zimmer Jochen        Seibel Karsten                                    ¦               ¦   38.11   17.¦ 3:47.23   17.¦ 3:48.02   17.¦ 4:23.19   19.¦ 5:03.06   22.¦ 5:47.25   25.¦ 5:47.25   25.¦
   26. Waldseehaie -Seegurken-Team           5:48.07,9   1:16.40,6  (2192) diploma  Staffel  68.   ¦    42.17   35.¦    2.00   22.¦ 3:11.17   20.¦    0.40   31.¦   36.34   38.¦   36.47   36.¦   38.30   34.¦ 1:51.52   35.¦
       Kraus Rainer         Paschke Corina       Thon Lutz                                         ¦               ¦   44.18   34.¦ 3:55.35   22.¦ 3:56.15   22.¦ 4:32.50   25.¦ 5:09.37   25.¦ 5:48.07   26.¦ 5:48.07   26.¦
   27. Dr. Hug Geoconsult Dream Team         5:49.17,6   1:17.50,3  (2129) diploma  Staffel  72.   ¦    41.02   30.¦    2.00   22.¦ 3:20.43   28.¦    0.24    6.¦   35.02   34.¦   34.46   31.¦   35.17   22.¦ 1:45.06   29.¦
       Hoos Jürgen          Witzel Melanie       Bahmer Andreas                                    ¦               ¦   43.02   30.¦ 4:03.46   28.¦ 4:04.11   28.¦ 4:39.13   29.¦ 5:13.59   29.¦ 5:49.17   27.¦ 5:49.17   27.¦
   28. Tria Spaß Flörsheim                   5:49.45,8   1:18.18,5  (2187) diploma  Staffel  73.   ¦    37.48   22.¦    2.17   43.¦ 3:15.22   22.¦    0.52   41.¦   35.01   33.¦   37.09   38.¦   41.14   37.¦ 1:53.25   36.¦
       Heß Sven             Nowak Eduard         Finger Ulrike                                     ¦               ¦   40.06   22.¦ 3:55.28   21.¦ 3:56.20   23.¦ 4:31.22   24.¦ 5:08.31   24.¦ 5:49.45   28.¦ 5:49.45   28.¦
   29. Running Gag                           5:50.47,8   1:19.20,5  (2165) diploma  Staffel  74.   ¦    42.11   34.¦    2.22   45.¦ 3:18.12   25.¦    0.24    7.¦   34.51   31.¦   34.45   30.¦   37.59   33.¦ 1:47.36   33.¦
       Viertler Horst       Gerhard Kugelstadt-  Susanne Markgraf                                  ¦               ¦   44.34   35.¦ 4:02.46   27.¦ 4:03.11   27.¦ 4:38.02   26.¦ 5:12.47   27.¦ 5:50.47   29.¦ 5:50.47   29.¦
   30. DRK-Blutspendedienst Team Ulm         5:51.43,6   1:20.16,3  (2205) diploma  Staffel  75.   ¦    48.05   43.¦    2.28   46.¦ 3:16.18   24.¦    0.36   19.¦   33.13   25.¦   34.17   27.¦   36.44   29.¦ 1:44.15   27.¦
       Sosnowski Manfred    Schulz Marianne      Burkl Thorsten                                    ¦               ¦   50.33   43.¦ 4:06.51   30.¦ 4:07.28   30.¦ 4:40.41   31.¦ 5:14.58   31.¦ 5:51.43   30.¦ 5:51.43   30.¦
   31. SUPertrio                             5:53.02,2   1:21.34,9  (2168) diploma  Staffel  77.   ¦    38.32   23.¦    2.03   26.¦ 3:25.50   33.¦    0.33   12.¦   32.04   20.¦   35.13   34.¦   38.45   35.¦ 1:46.02   31.¦
       Jehrke Michael       Frank, Dr. Tilmann   Dohrn, Dr.Dorothee                                ¦               ¦   40.35   24.¦ 4:06.26   29.¦ 4:06.59   29.¦ 4:39.03   28.¦ 5:14.16   30.¦ 5:53.02   31.¦ 5:53.02   31.¦
   32. Bestform                              5:57.40,2   1:26.12,9  (2108) diploma  Staffel  78.   ¦    39.27   27.¦    1.58   19.¦ 3:39.03   39.¦    0.41   32.¦   30.50   12.¦   31.19    9.¦   34.19   17.¦ 1:36.29   13.¦
       Ferchland Ursula     Beer Hedi            Fritz Manfred                                     ¦               ¦   41.26   27.¦ 4:20.29   35.¦ 4:21.10   35.¦ 4:52.00   34.¦ 5:23.20   33.¦ 5:57.40   32.¦ 5:57.40   32.¦
   33. DREAM TEAM                            5:59.04,6   1:27.37,3  (2116) diploma  Staffel  79.   ¦    35.27   15.¦    1.49    9.¦ 3:23.01   29.¦    0.45   37.¦   37.48   41.¦   38.46   39.¦   41.26   38.¦ 1:58.00   38.¦
       Donnerstag Barbara   Neumann Markus       Kroll Eberhard                                    ¦               ¦   37.17   15.¦ 4:00.18   26.¦ 4:01.03   26.¦ 4:38.51   27.¦ 5:17.38   32.¦ 5:59.04   33.¦ 5:59.04   33.¦
   34. Die Kegler                            6:01.04,7   1:29.37,4  (2123) diploma  Staffel  80.   ¦    33.06   11.¦    1.59   20.¦ 3:50.25   45.¦    0.24    5.¦   34.26   30.¦   29.55    7.¦   30.47    6.¦ 1:35.09   11.¦
       Gondorf Tim          Isabell Münch        Tom Drexler                                       ¦               ¦   35.06   11.¦ 4:25.31   38.¦ 4:25.55   37.¦ 5:00.21   38.¦ 5:30.17   35.¦ 6:01.04   34.¦ 6:01.04   34.¦
   35. Miscela bar cafe e61                  6:03.58,0   1:32.30,7  (2154) diploma  Staffel  83.   ¦    57.09   49.¦    2.14   38.¦ 3:18.39   26.¦    0.39   25.¦   36.14   37.¦   33.46   24.¦   35.15   20.¦ 1:45.15   30.¦
       Nestripke Saskia     Kreisel Uli          Mau Markus                                        ¦               ¦   59.23   49.¦ 4:18.03   34.¦ 4:18.42   34.¦ 4:54.56   35.¦ 5:28.43   34.¦ 6:03.58   35.¦ 6:03.58   35.¦
   36. Blau-Weiß 83                          6:06.06,4   1:34.39,1  (2111) diploma  Staffel  84.   ¦    44.09   40.¦    4.12   50.¦ 3:37.18   38.¦    0.45   38.¦   31.37   14.¦   32.47   18.¦   35.15   21.¦ 1:39.40   19.¦
       Klee Andreas         Stefan Hergenröder   Andrea Klee                                       ¦               ¦   48.21   42.¦ 4:25.40   39.¦ 4:26.25   39.¦ 4:58.03   36.¦ 5:30.50   36.¦ 6:06.06   36.¦ 6:06.06   36.¦
   37. Deutsche Bank Ausdauer Team 5         6:09.10,0   1:37.42,7  (2204) diploma  Staffel  86.   ¦    44.03   39.¦    1.49    5.¦ 3:39.33   40.¦    0.39   26.¦   33.39   29.¦   33.40   23.¦   35.44   26.¦ 1:43.04   25.¦
       Miltner Thomas       Kinzelbach Katrin    Richter Peter                                     ¦               ¦   45.52   39.¦ 4:25.25   37.¦ 4:26.05   38.¦ 4:59.45   37.¦ 5:33.25   37.¦ 6:09.10   37.¦ 6:09.10   37.¦
   38. Deutsche Bank Ausdauer Team 6         6:12.55,2   1:41.27,9  (2209) diploma  Staffel  87.   ¦    41.23   31.¦    2.13   37.¦ 3:47.35   44.¦    0.20    1.¦   32.44   24.¦   33.13   21.¦   35.25   24.¦ 1:41.22   22.¦
       Rebe Ute             Knuth Daniela        Jacke Guido                                       ¦               ¦   43.36   32.¦ 4:31.12   41.¦ 4:31.32   41.¦ 5:04.16   41.¦ 5:37.30   40.¦ 6:12.55   38.¦ 6:12.55   38.¦
   39. Deutsche Bank Ausdauer Team 2         6:13.18,1   1:41.50,8  (2118) diploma  Staffel  88.   ¦    38.43   25.¦    2.20   44.¦ 3:47.34   43.¦    0.48   39.¦   32.18   21.¦   33.47   25.¦   37.46   32.¦ 1:43.52   26.¦
       Kachel Simon         Kutscher Joachim     Feistel Ulrich                                    ¦               ¦   41.04   25.¦ 4:28.38   40.¦ 4:29.26   40.¦ 5:01.44   39.¦ 5:35.31   39.¦ 6:13.18   39.¦ 6:13.18   39.¦
   40. TuS Brake 2                           6:14.20,7   1:42.53,4  (2202) diploma  Staffel  89.   ¦    30.57    8.¦    1.47    4.¦ 4:00.17   49.¦    0.39   27.¦   33.22   26.¦   33.27   22.¦   33.48   14.¦ 1:40.38   21.¦
       Hebenstreit Ilka     Bokermann, Kai       Flachmann, Henrike                                ¦               ¦   32.45    8.¦ 4:33.02   45.¦ 4:33.41   45.¦ 5:07.04   42.¦ 5:40.32   41.¦ 6:14.20   40.¦ 6:14.20   40.¦
   41. Die Skorpione                         6:19.29,7   1:48.02,4  (2208) diploma  Staffel  93.   ¦    42.03   33.¦    2.07   30.¦ 3:25.56   34.¦    0.23    4.¦   41.19   47.¦   42.28   48.¦   45.10   45.¦ 2:08.58   47.¦
       Lüning Ingrid        Weißbach Doreen      Lehr Walter                                       ¦               ¦   44.10   33.¦ 4:10.07   33.¦ 4:10.30   32.¦ 4:51.50   33.¦ 5:34.19   38.¦ 6:19.29   41.¦ 6:19.29   41.¦
   42. TriFriends                            6:19.34,5   1:48.07,2  (2186) diploma  Staffel  94.   ¦    45.12   41.¦    2.10   34.¦ 3:43.59   42.¦    0.44   36.¦   34.57   32.¦   34.44   29.¦   37.45   31.¦ 1:47.27   32.¦
       Justen Peter         Justen, Nicole       Müller, Petra                                     ¦               ¦   47.23   41.¦ 4:31.22   42.¦ 4:32.07   42.¦ 5:07.04   43.¦ 5:41.49   42.¦ 6:19.34   42.¦ 6:19.34   42.¦
   43. Triumvirat                            6:22.46,8   1:51.19,5  (2191) diploma  Staffel  96.   ¦    42.35   36.¦    3.14   48.¦ 3:56.47   47.¦    0.42   35.¦   31.37   15.¦   32.59   19.¦   34.49   19.¦ 1:39.26   18.¦
       Schütz Caroline      Witsch, Alexander    Lewin, Olaf                                       ¦               ¦   45.50   38.¦ 4:42.37   48.¦ 4:43.20   48.¦ 5:14.58   47.¦ 5:47.57   44.¦ 6:22.46   43.¦ 6:22.46   43.¦
   44. TCEC Rheinhessen Tri Team             6:28.12,0   1:56.44,7  (2175) diploma  Staffel  99.   ¦    48.43   45.¦    2.03   27.¦ 3:30.16   36.¦    0.32   11.¦   40.10   45.¦   42.13   46.¦   44.11   43.¦ 2:06.35   46.¦
       Böhme Angelika       Klappach Ullus       Buttler Carsten                                   ¦               ¦   50.47   44.¦ 4:21.03   36.¦ 4:21.36   36.¦ 5:01.46   40.¦ 5:44.00   43.¦ 6:28.12   44.¦ 6:28.12   44.¦
   45. Die drei Fragezeichen                 6:34.05,2   2:02.37,9  (2125) diploma  Staffel  102.  ¦  1:05.36   50.¦    2.52   47.¦ 3:23.25   30.¦    0.55   45.¦   38.13   43.¦   40.10   42.¦   42.50   41.¦ 2:01.14   42.¦
       Eskuche Dirk         Simmer Isabell       Simmer Steffen                                    ¦               ¦ 1:08.29   50.¦ 4:31.55   44.¦ 4:32.50   44.¦ 5:11.04   44.¦ 5:51.14   45.¦ 6:34.05   45.¦ 6:34.05   45.¦
   46. Die Deichläufer                       6:36.13,4   2:04.46,1  (2121) diploma  Staffel  103.  ¦    40.59   29.¦    1.50   13.¦ 3:52.45   46.¦    0.52   41.¦   37.51   42.¦   39.48   41.¦   42.06   40.¦ 1:59.46   40.¦
       Jessen Harro         Kostka, Christina    Mauch-Fendt, Vicki                                ¦               ¦   42.50   29.¦ 4:35.35   46.¦ 4:36.27   46.¦ 5:14.18   45.¦ 5:54.06   47.¦ 6:36.13   46.¦ 6:36.13   46.¦
   47. Zentrum Ambulante Chirurgie u. Spor   6:43.18,6   2:11.51,3  (2198) diploma  Staffel  105.  ¦    53.29   47.¦    3.25   49.¦ 3:34.45   37.¦    0.32   10.¦   42.32   50.¦   43.16   49.¦   45.17   46.¦ 2:11.06   49.¦
       Möller Bernhard      Teis Nicole          Mack Brigitte                                     ¦               ¦   56.55   47.¦ 4:31.40   43.¦ 4:32.12   43.¦ 5:14.44   46.¦ 5:58.01   48.¦ 6:43.18   47.¦ 6:43.18   47.¦
   48. Die drei Muskeltiere                  6:45.22,7   2:13.55,4  (2126) diploma  Staffel  106.  ¦    39.33   28.¦    2.00   21.¦ 4:01.31   50.¦    1.06   48.¦   32.29   23.¦   35.56   35.¦   52.45   50.¦ 2:01.11   41.¦
       Schorr Alexandra     Laue Renate          Özbay Mehmet                                      ¦               ¦   41.33   28.¦ 4:43.05   49.¦ 4:44.11   49.¦ 5:16.40   48.¦ 5:52.37   46.¦ 6:45.22   48.¦ 6:45.22   48.¦
   49. Cappuccino-Team                       6:54.49,1   2:23.21,8  (2113) diploma  Staffel  108.  ¦    42.44   38.¦    1.58   18.¦ 3:59.36   48.¦    0.37   20.¦   42.03   48.¦   42.16   47.¦   45.32   47.¦ 2:09.52   48.¦
       Kern Angelika        Ringelstetter Sandra Kroschweski  Boris                                ¦               ¦   44.42   36.¦ 4:44.18   50.¦ 4:44.56   50.¦ 5:27.00   50.¦ 6:09.16   50.¦ 6:54.49   49.¦ 6:54.49   49.¦
   50. Funta 3                               6:58.32,2   2:27.04,9  (2135) diploma  Staffel  109.  ¦    54.58   48.¦    2.16   42.¦ 3:40.07   41.¦    0.41   33.¦   42.22   49.¦   46.11   50.¦   51.55   49.¦ 2:20.28   50.¦
       Bonowsky Utha        Schipper Wilfried    Kieback Karen                                     ¦               ¦   57.14   48.¦ 4:37.21   47.¦ 4:38.03   47.¦ 5:20.25   49.¦ 6:06.37   49.¦ 6:58.32   50.¦ 6:58.32   50.¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.