Uster Triathlon 2007 - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg        Zeit   Rückstand    Stnr   ¦          Swim ¦       Trans1 ¦         Bike ¦       Trans2 ¦          Run ¦
                Team/Ortschaft                      
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
41          33. Schenk Geraldine                    1972   1:35.18,7     21.58,1   (799)   ¦    22.38   37.¦    2.45   28.¦   37.08   24.¦    2.12   37.¦   30.33   33.¦
                Gattikon                            
30          18. Deperrois Guillaume                 1976   1:15.10,3     15.37,7   (976)   ¦    14.49   13.¦    2.30   32.¦   34.16   35.¦    1.11   18.¦   22.23   16.¦
                Genève                              
12          41. Perroud Thierry, Genève             1958   2:36.52,0     30.01,9   (368)   ¦    27.19   17.¦    2.24   52.¦ 1:14.55   44.¦    1.30   45.¦   50.42   51.¦
                triathlon club de Genève            
31          71. Wieland Hans, Geroldswil            1969   1:29.10,3     29.22,9   (955)   ¦    19.24   65.¦    3.12   68.¦   36.23   73.¦    1.35   53.¦   28.34   75.¦
                77                                  
32          25. Baggenstos Armin                    1959   1:25.44,4     23.09,3   (827)   ¦    19.25   25.¦    1.48    7.¦   36.11   26.¦    1.17   12.¦   27.02   24.¦
                Gersau                              
20          25. Friedrich Marion, Geuensee          1981   2:36.14,0     19.37,3    (67)   ¦    30.01   30.¦    2.18   37.¦ 1:16.54   26.¦    1.35   41.¦   45.24   18.¦
                SVSS                                
20          41. Buntschu Monika, Giffers            1987   2:54.00,9     37.24,2    (58)   ¦    32.01   38.¦    2.40   43.¦ 1:24.51   45.¦    1.38   42.¦   52.49   35.¦
                LC Giffers-Tentlingen               
31          46. Bänninger Dominik, Glattbrugg       1972   1:19.08,9     19.21,5   (828)   ¦    16.48   37.¦    2.46   50.¦   32.37   44.¦    1.38   54.¦   25.18   52.¦
                Cremeschnitte                       
31           1. Mouriaux Franck, Glattbrugg         1971     59.47,4       -----   (908)   ¦    11.25    2.¦    1.21    8.¦   28.46    4.¦    0.58   11.¦   17.16    1.¦
                FreeRadicals                        
10          44. Wenger Andreas                      1979   2:26.50,4     24.54,1   (541)   ¦    31.54   76.¦    1.53   44.¦ 1:10.48   47.¦    1.29   71.¦   40.45   16.¦
                Glis                                
21          28. Piai Angela                         1967   2:59.22,0     44.25,4   (111)   ¦    35.42   33.¦    4.01   40.¦ 1:25.08   28.¦    2.24   38.¦   52.05   19.¦
                Gockhausen                          
11         177. van Berkel Robin, Gockhausen        1965   2:54.19,3     49.06,7   (490)   ¦    33.33  177.¦    4.17  216.¦ 1:25.31  211.¦    2.15  196.¦   48.40  118.¦
                Gabi-Sascha-Robin                   
22          13. Geeler Christina, Goldach           1959   3:13.55,4     40.45,9    (71)   ¦    30.48    5.¦    4.14   14.¦ 1:31.06   13.¦    3.21   14.¦ 1:04.24   13.¦
                UBS Tri/Finishers                   
11         165. Bernet Bruno                        1966   2:50.14,5     45.01,9   (543)   ¦    31.54  150.¦    4.19  217.¦ 1:20.23  176.¦    2.26  202.¦   51.10  140.¦
                Gommiswald                          
40          15. Müller Andrea                       1977   1:16.33,2      9.21,8   (754)   ¦    17.28   32.¦    1.57   28.¦   33.16   21.¦    0.58   11.¦   22.52   12.¦
                Gontenschwil                        
11         DNF  Röthlisberger Paul, Gossau SG       1964   1:43.57,4      aufRun   (373)   ¦    28.18   81.¦    1.52   59.¦ 1:12.21   95.¦    1.25   95.¦    ----  ----¦
                Tri Top Team Rheintal               
12          52. Schär Christoph                     1961   2:42.47,8     35.57,7  (1140)   ¦    28.53   26.¦    3.28   88.¦ 1:13.56   42.¦    1.42   58.¦   54.47   77.¦
                Gossau SG                           
20           6. Scheck Nadine, Gossau SG            1986   2:21.50,4      5.13,7   (125)   ¦    23.45    7.¦    0.57    2.¦ 1:11.46    5.¦    0.56    5.¦   44.24   10.¦
                TG Hütten                           
12          36. Schwarz Martin                      1957   2:35.47,3     28.57,2   (625)   ¦    30.22   45.¦    2.15   38.¦ 1:15.38   51.¦    1.47   66.¦   45.43   25.¦
                Gossau SG                           
11         133. Feroce Marcel                       1964   2:42.01,4     36.48,8   (275)   ¦    33.24  175.¦    2.22  125.¦ 1:17.56  148.¦    1.16   63.¦   47.01   96.¦
                Gossau ZH                           
12          68. Kistler Herbert                     1962   2:51.10,9     44.20,8   (443)   ¦    28.41   24.¦    2.15   37.¦ 1:20.28   78.¦    1.23   35.¦   58.22   88.¦
                Gossau ZH                           
50          32. Leitner Marcel+Weber Marcel+Tedesco 1969   2:41.11,3     37.49,0  (1081)   ¦    30.10   30.¦    1.27   56.¦ 1:15.20   23.¦    0.56   53.¦   53.15   41.¦
                Hustech Energy Team                 
12          33. Grässli Silvio                      1958   2:34.58,9     28.08,8   (363)   ¦    30.12   43.¦    1.48   24.¦ 1:11.29   26.¦    1.13   23.¦   50.15   49.¦
                Grabs                               
31          35. Gräser Michael                      1968   1:15.55,1     16.07,7   (858)   ¦    14.12   11.¦    2.10   34.¦   33.52   59.¦    1.52   64.¦   23.46   40.¦
                Greifensee                          
10          86. Rappo Fabian                        1980   2:48.48,4     46.52,1   (462)   ¦    33.10   84.¦    2.17   66.¦ 1:22.00   97.¦    1.18   53.¦   50.02   77.¦
                Greifensee                          
13           6. Weidmann Bruno, Greifensee          1951   2:36.26,6     15.50,2   (364)   ¦    33.51   16.¦    1.52    3.¦ 1:10.06    4.¦    1.25    4.¦   49.11    9.¦
                TV Greifensee                       
40          18. Zysset Esther                       1978   1:17.35,3     10.23,9   (817)   ¦    17.05   26.¦    1.53   23.¦   32.00    4.¦    1.19   39.¦   25.15   29.¦
                Greifensee                          
12          58. Röthlisberger Peter                 1955   2:46.25,2     39.35,1   (400)   ¦    36.52   87.¦    1.56   28.¦ 1:18.55   70.¦    1.12   21.¦   47.29   36.¦
                Grellingen                          
11          40. Bollhader Kenneth                   1972   2:21.42,2     16.29,6   (439)   ¦    26.25   45.¦    2.37  140.¦ 1:08.19   42.¦    1.39  142.¦   42.40   38.¦
                Grüningen                           
31          39. Flach Roland                        1964   1:16.57,9     17.10,5   (847)   ¦    17.50   48.¦    3.40   74.¦   31.11   25.¦    1.34   52.¦   22.40   29.¦
                Grüt (Gossau ZH)                    
20          45. Huber Larissa                       1987   3:06.30,9     49.54,2    (46)   ¦    29.13   25.¦    3.04   47.¦ 1:26.15   47.¦    2.15   48.¦ 1:05.41   47.¦
                Grüt (Gossau ZH)                    
35           6. Ziegler Dominik, Grüt (Gossau ZH)   1991   1:17.21,5      9.43,2   (663)   ¦    18.02    8.¦    3.39   11.¦   32.14    2.¦    1.23    9.¦   22.01    2.¦
                kein                                
30          50. Häsler Micha                        1984   1:53.53,4     54.20,8   (865)   ¦    18.16   36.¦    2.17   26.¦ 1:01.42   50.¦    2.26   49.¦   29.10   46.¦
                Gsteigwiler                         
50          12. Koch Florian+Tremp Kirstin+Mullis T 1982   2:28.29,2     25.06,9  (1076)   ¦    27.04   18.¦    1.09   27.¦ 1:23.12   47.¦    0.40    5.¦   36.23    2.¦
                Ryffel Running Bern                 
10          58. Landolt Jonas                       1984   2:35.11,8     33.15,5   (244)   ¦    32.28   81.¦    1.34   31.¦ 1:13.24   60.¦    1.28   69.¦   46.16   57.¦
                Guntalingen                         
11         102. Di Bari Valerio, Gutenswil          1964   2:34.29,8     29.17,2   (282)   ¦    32.06  151.¦    2.40  143.¦ 1:12.13   91.¦    1.34  127.¦   45.55   81.¦
                TPC Coaching                        
51          12. Petrig Schleich Helen+Jana Schleich 1963   1:20.49,4     12.40,5  (1020)   ¦    12.51    8.¦    0.59    5.¦   40.24   13.¦    0.51   12.¦   25.42    8.¦
                Schleichs                           
11         130. Schleich Robert                     1966   2:41.43,9     36.31,3   (433)   ¦    31.34  142.¦    2.21  124.¦ 1:17.34  147.¦    1.51  165.¦   48.23  114.¦
                Gutenswil                           

Total 38



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.