Thurgauer Triathlon, Stettfurt 2007 - Zürich (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦      Swim/Run ¦         Bike ¦          Run ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11          76. Alvarez David, Zürich               1971 strength and honours team   2:21.25,6     47.27,9    (49)   ¦    20.56   69.¦ 1:12.27   78.¦   48.01   74.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:33.24   77.¦    ----  ----¦
12           3. Angelastri Sandro, Langnau am Albis 1958 SSC-Tri Club Säuliamt       1:46.34,4      3.45,2   (150)   ¦    16.38    6.¦   55.59    2.¦   33.56    4.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:12.37    3.¦    ----  ----¦
11          75. Auger Daniel                        1969 Adliswil                    2:20.30,0     46.32,3   (143)   ¦    19.17   60.¦ 1:13.17   81.¦   47.55   73.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:32.34   76.¦    ----  ----¦
12           1. Babel Helge, Fischenthal            1958 Team Roy Hinnen             1:42.49,2       -----   (265)   ¦    14.52    4.¦   56.22    3.¦   31.34    1.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:11.15    2.¦    ----  ----¦
30          48. Bartholet Claudio                   1978 Winterthur                  1:09.21,8     20.05,4   (349)   ¦    13.41   62.¦   35.07   36.¦   20.32   32.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   48.49   48.¦    ----  ----¦
11          85. Bartholet Marco, Glattbrugg         1971 Strength & Honour           2:47.54,3   1:13.56,6    (73)   ¦    22.11   75.¦ 1:19.24   84.¦ 1:06.18   84.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:41.36   83.¦    ----  ----¦
11          53. Betts David, Ebmatingen             1965 Free Radicals               2:02.25,4     28.27,7   (130)   ¦    17.15   37.¦ 1:04.49   55.¦   40.20   51.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:22.04   50.¦    ----  ----¦
30           1. Bitterlin Urs, Kloten               1983 3d-sports.ch/Impuls Triat     49.16,4       -----   (419)   ¦     5.42    2.¦   27.33    1.¦   16.01    1.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   33.15    1.¦    ----  ----¦
30          56. Bortolas Pietro, Gossau ZH          1977 Crazy-Turtles               1:15.47,5     26.31,1   (370)   ¦    11.33   49.¦   37.58   51.¦   26.15   61.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   49.31   52.¦    ----  ----¦
50          13. Bötschi Kristina+Kirsten Luginbühl+ 1979 hasta la vista              1:05.20,1     18.45,4    (31)   ¦     7.52    5.¦   39.42   15.¦   17.45    8.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   47.34   15.¦    ----  ----¦
21           2. Brandes Nicole                      1971 Zürich                      2:01.50,7      4.27,6   (151)   ¦    20.40   11.¦ 1:03.46    1.¦   37.24    2.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:24.26    7.¦    ----  ----¦
11          42. Brändli Christof                    1970 Niederhasli                 1:59.06,3     25.08,6   (164)   ¦    17.51   44.¦ 1:05.47   60.¦   35.27   26.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:23.38   56.¦    ----  ----¦
40           9. Buchter Tanya                       1978 Hittnau                     1:06.01,8      9.28,1   (424)   ¦     8.21   10.¦   33.16    4.¦   24.23   23.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   41.38    4.¦    ----  ----¦
10           3. Burri Roger, Hinwil                 1981 switcherstore.ch            1:35.24,1      2.00,6   (290)   ¦    12.59    4.¦   53.32    5.¦   28.52    1.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:06.31    5.¦    ----  ----¦
11          64. Burri Urs, Winterthur               1966 Finisher Winterthur         2:13.20,4     39.22,7   (171)   ¦    21.14   72.¦ 1:08.27   69.¦   43.38   65.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:29.42   70.¦    ----  ----¦
34           3. Duelli Luca, Zürich                 1988 CTC Codex / jtri              58.31,9      8.27,4   (437)   ¦     6.37    3.¦   33.39    4.¦   18.14    3.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   40.17    4.¦    ----  ----¦
40          22. Egli Karin, Elgg                    1960 TEAM EGLI                   1:12.38,4     16.04,7   (374)   ¦    10.26   23.¦   37.05   16.¦   25.06   24.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   47.31   18.¦    ----  ----¦
11          30. Egloff Christian, Embrach           1971 Gruppe Poulet               1:53.32,0     19.34,3   (276)   ¦    15.21   16.¦ 1:02.04   41.¦   36.06   31.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:17.25   33.¦    ----  ----¦
50           8. Egloff Corinne, Embrach             1971 Gruppe Poulet               1:02.03,8     15.29,1    (32)   ¦     8.24    9.¦   29.28    2.¦   24.10   16.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   37.52    2.¦    ----  ----¦
10          24. Enzler Stefan                       1983 Thalwil                     1:55.36,7     22.13,2   (263)   ¦    17.07   24.¦ 1:01.05   25.¦   37.23   26.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:18.13   24.¦    ----  ----¦
11           8. Erb Christian                       1970 Kleinandelfingen            1:41.57,0      7.59,3   (173)   ¦    13.41    7.¦   55.10    7.¦   33.05   13.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:08.51    7.¦    ----  ----¦
30          39. Forrer Rene                         1965 Räterschen                  1:07.08,4     17.52,0   (393)   ¦    10.10   40.¦   36.34   46.¦   20.23   30.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   46.44   42.¦    ----  ----¦
11          10. Frei Rolf, Bäretswil                1970 sport-trend-shop            1:42.06,8      8.09,1   (112)   ¦    16.18   29.¦   55.34    9.¦   30.14    4.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:11.52   14.¦    ----  ----¦
11          39. Froese Georg, Seuzach               1965 Freeradicals                1:58.32,0     24.34,3   (177)   ¦    17.48   41.¦ 1:00.52   36.¦   39.51   49.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:18.41   39.¦    ----  ----¦
11         DNF  Fröse Martin, Elgg                  1968 Free Radicals               1:18.00,8      to run   (175)   ¦    18.25   48.¦   59.35   29.¦    ----  ----¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:18.00   36.¦    ----  ----¦
11          80. Gambini Leonardo, Wallisellen       1971 Free Radicals               2:25.15,8     51.18,1    (51)   ¦    23.02   79.¦ 1:14.31   82.¦   47.41   72.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:37.34   82.¦    ----  ----¦
20           6. Gautschi Melanie, Seuzach           1979 Tri Frauenfeld              1:56.02,2     10.33,2   (218)   ¦    17.14   11.¦   59.56    4.¦   38.51    8.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:17.10    6.¦    ----  ----¦
50           6. Gaxer Sonja, Bassersdorf            ???? Team no fear                1:00.40,0     14.05,3    (20)   ¦    12.04   16.¦   31.54    5.¦   16.40    3.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   43.59   10.¦    ----  ----¦
11          46. Gebauer Martin, Stäfa               1967 Crazy Turtles               2:00.07,2     26.09,5   (118)   ¦    19.03   56.¦ 1:05.29   58.¦   35.33   27.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:24.33   57.¦    ----  ----¦
30          58. Gebert Karl                         1954 Rüti ZH                     1:17.23,7     28.07,3   (389)   ¦    12.00   52.¦   42.04   60.¦   23.18   52.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   54.04   59.¦    ----  ----¦
30          17. Gehring David H.                    1978 Winterthur                    59.39,2     10.22,8   (400)   ¦     8.44   21.¦   32.16   18.¦   18.38   18.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   41.01   18.¦    ----  ----¦
20           1. Giger Michaela, Zürich              1976 Toni Hasler Race-Team       1:45.29,0       -----   (243)   ¦    14.47    5.¦   55.36    2.¦   35.05    2.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:10.23    2.¦    ----  ----¦
40           3. Gilgen Michelle, Neerach            1981 Impuls Tri Bülach             56.59,8      0.26,1   (445)   ¦     6.14    1.¦   31.51    2.¦   18.53    3.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   38.06    1.¦    ----  ----¦
10          23. Grässlin Adrian                     1975 Hinwil                      1:54.46,7     21.23,2   (106)   ¦    19.22   35.¦ 1:00.35   24.¦   34.48   21.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:19.58   29.¦    ----  ----¦
10          35. Grässlin Ralph                      1985 Uetikon am See              2:06.12,8     32.49,3   (202)   ¦    21.39   39.¦ 1:03.00   31.¦   41.32   39.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:24.40   35.¦    ----  ----¦
21           9. Gwerder Sonja, Schlatt b. Winterthu 1970 AMT                         2:09.44,8     12.21,7   (294)   ¦    13.49    2.¦ 1:08.18    8.¦   47.36   12.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:22.08    4.¦    ----  ----¦
21          11. Haag Katharina                      1963 Illnau                      2:19.28,5     22.05,4    (76)   ¦    26.01   13.¦ 1:09.09   10.¦   44.18   11.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:35.10   12.¦    ----  ----¦
40          29. Hager Rahel                         1968 Winterthur                  1:28.17,5     31.43,8   (385)   ¦    13.04   28.¦   47.12   29.¦   28.00   29.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:00.17   28.¦    ----  ----¦
10          37. Heist Philipp                       1978 Zürich                      2:07.45,6     34.22,1    (48)   ¦    22.10   41.¦   57.21   17.¦   48.13   44.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:19.31   26.¦    ----  ----¦
10           2. Hofstetter Dani, Geroldswil         1978 Tempo Sport                 1:34.19,0      0.55,5   (295)   ¦    13.17    8.¦   51.30    2.¦   29.31    2.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:04.47    2.¦    ----  ----¦
11          72. Hoppe Jens                          1970 Winterthur                  2:18.20,5     44.22,8    (91)   ¦    19.59   66.¦ 1:09.34   74.¦   48.47   77.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:29.33   69.¦    ----  ----¦
50          11. Huber Paul, Wald ZH                 1957 Familien-Power              1:03.40,9     17.06,2    (22)   ¦    10.06   15.¦   34.31    9.¦   19.03   10.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   44.37   12.¦    ----  ----¦
22           1. Hubli Julitta, Pfungen              1957 finishers                   2:15.44,4       -----    (64)   ¦    23.14    2.¦ 1:10.41    1.¦   41.48    1.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:33.56    1.¦    ----  ----¦
10          39. Hugi Matthias, Zürich               1974 Triclub Veloatelier         2:09.38,1     36.14,6   (113)   ¦    18.31   32.¦ 1:09.56   43.¦   41.10   36.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:28.28   40.¦    ----  ----¦
10           1. Hungerbühler Sven, Uster            1977 Team Tempo-Sport            1:33.23,5       -----   (297)   ¦    12.09    2.¦   50.50    1.¦   30.23    7.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:02.59    1.¦    ----  ----¦
30          65. Hüppi Alain                         1972 Winterthur                  1:34.38,3     45.21,9   (444)   ¦    12.46   55.¦   48.33   65.¦   33.18   65.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:01.20   65.¦    ----  ----¦
10          14. Ilg Stefan, Adliswil                1973 Race Team Eventtech         1:46.54,2     13.30,7   (227)   ¦    15.55   21.¦   56.27   14.¦   34.31   20.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:12.22   13.¦    ----  ----¦
11          84. Insolia Gianni, Dübendorf           1967 Strength & Honour           2:46.14,5   1:12.16,8   (233)   ¦    23.28   80.¦ 1:23.58   85.¦   58.47   83.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:47.27   85.¦    ----  ----¦
11          62. Jaquet Michel                       1968 Fällanden                   2:11.10,1     37.12,4   (153)   ¦    19.42   63.¦ 1:08.16   68.¦   43.11   63.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:27.58   66.¦    ----  ----¦
11           4. Kaminski Thomas, Meilen             1965 Team Hinnen                 1:38.31,9      4.34,2   (269)   ¦    12.54    5.¦   53.42    5.¦   31.55    8.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:06.36    4.¦    ----  ----¦
40          20. Karremans Jeannette                 1969 Wasterkingen                1:11.22,3     14.48,6   (403)   ¦    10.57   26.¦   36.32   14.¦   23.52   22.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   47.30   17.¦    ----  ----¦
10          22. Klingenfuss Reto, Zürich            1973 Triathlonclub Veloatelier   1:53.51,4     20.27,9   (154)   ¦    18.28   31.¦ 1:01.19   26.¦   34.03   18.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:19.47   28.¦    ----  ----¦
40          12. Küenzi Käthi                        1958 Elgg                        1:07.29,3     10.55,6   (443)   ¦    10.03   20.¦   35.32    8.¦   21.52   16.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   45.36   12.¦    ----  ----¦
11          34. Kugler Jürgen                       1968 Hausen am Albis             1:55.24,7     21.27,0   (239)   ¦    17.31   38.¦ 1:02.36   44.¦   35.17   24.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:20.07   43.¦    ----  ----¦
30          52. Landolt Fredi                       1944 Zollikon                    1:13.05,8     23.49,4   (411)   ¦     8.51   22.¦   40.29   58.¦   23.45   54.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   49.20   51.¦    ----  ----¦
21          12. Lariviere Renee                     1972 Adliswil                    2:23.25,2     26.02,1   (196)   ¦    18.28    7.¦ 1:15.46   13.¦   49.11   13.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:34.14   11.¦    ----  ----¦
10           4. Leumann Martin, Bubikon             1973 LC Meilen Tri               1:36.02,5      2.39,0   (245)   ¦    13.17    7.¦   52.23    3.¦   30.21    6.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:05.40    3.¦    ----  ----¦
21          13. Macsenti Doris                      1964 Zürich                      2:23.25,6     26.02,5    (50)   ¦    29.24   14.¦ 1:14.43   12.¦   39.17    4.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:44.08   13.¦    ----  ----¦
10          42. Malossa Daniele                     1973 Zürich                      2:11.46,7     38.23,2   (103)   ¦    21.35   38.¦ 1:08.30   41.¦   41.40   40.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:30.06   42.¦    ----  ----¦
10          41. Marti Michael                       1978 Winterthur                  2:11.35,3     38.11,8   (108)   ¦    27.05   44.¦ 1:06.10   37.¦   38.18   28.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:33.16   43.¦    ----  ----¦
13           2. Matthes Peter, Zumikon              1944 TVU                         2:14.01,0      0.47,8   (155)   ¦    25.39    5.¦ 1:07.02    2.¦   41.18    2.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:32.42    2.¦    ----  ----¦
20          11. Meier Désirée, Winterthur           1981 Finishers Winterthur        2:00.58,3     15.29,3   (138)   ¦    15.32    9.¦ 1:03.54    9.¦   41.31   16.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:19.27    9.¦    ----  ----¦
50          14. Meier Peter, Neftenbach             1961 Etavis GNS AG               1:06.12,4     19.37,7    (29)   ¦     8.09    8.¦   38.52   14.¦   19.10   11.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   47.01   14.¦    ----  ----¦
11          65. Meyer Patrick                       1969 Zürich                      2:13.41,8     39.44,1   (120)   ¦    21.52   73.¦ 1:05.47   61.¦   46.02   67.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:27.39   64.¦    ----  ----¦
30          54. Michelucci Umberto                  1974 Dübendorf                   1:14.14,1     24.57,7   (368)   ¦    12.48   56.¦   39.03   56.¦   22.22   49.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   51.52   57.¦    ----  ----¦
11          54. Moriggia Diego                      1964 Uster                       2:03.16,0     29.18,3    (43)   ¦    18.21   47.¦ 1:06.20   64.¦   38.33   42.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:24.42   58.¦    ----  ----¦
20          15. Mullens Molly                       1974 Adliswil                    2:06.45,5     21.16,5   (149)   ¦    19.08   16.¦ 1:08.13   16.¦   39.23   11.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:27.22   16.¦    ----  ----¦
11          56. Müller Patrick                      1965 Thalwil                     2:04.16,9     30.19,2    (74)   ¦    21.00   70.¦ 1:04.49   56.¦   38.26   41.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:25.50   62.¦    ----  ----¦
13           7. Müller Peter                        1943 Mönchaltorf                 2:30.14,1     17.00,9   (128)   ¦    26.40    7.¦ 1:17.35    7.¦   45.58    6.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:44.16    7.¦    ----  ----¦
13           5. Müller Rolf, Egg b. Zürich          1944 Trizo                       2:21.41,3      8.28,1   (129)   ¦    25.41    6.¦ 1:12.06    4.¦   43.53    4.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:37.48    5.¦    ----  ----¦
21           5. Müller Sandra, Bülach               1970 Impuls Bülach               2:02.55,2      5.32,1    (41)   ¦    16.56    5.¦ 1:07.30    6.¦   38.27    3.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:24.27    8.¦    ----  ----¦
11          28. Nick Jean-Claude, Zürich            1966 FreeRadicals                1:52.34,5     18.36,8   (215)   ¦    18.29   50.¦   58.22   23.¦   35.42   28.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:16.52   30.¦    ----  ----¦
10          26. Nötzli Florian, Marthalen           1981 finishers winterthur        1:55.49,8     22.26,3   (230)   ¦    19.05   33.¦   57.15   16.¦   39.29   32.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:16.20   22.¦    ----  ----¦
20          14. Pesti Isabella, Zürich              1978 Tri Club Veloatelier        2:04.11,0     18.42,0   (170)   ¦    18.55   15.¦ 1:05.22   13.¦   39.52   12.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:24.18   13.¦    ----  ----¦
20          16. Pfäffli Susanne, Zürich             1978 Veloatelier                 2:10.03,8     24.34,8   (156)   ¦    18.14   12.¦ 1:10.30   18.¦   41.19   15.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:28.44   18.¦    ----  ----¦
22           2. Pfeiffer Franziska, Winterthur      1955 Finishers                   2:23.50,7      8.06,3    (59)   ¦    22.01    1.¦ 1:17.03    2.¦   44.45    2.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:39.05    2.¦    ----  ----¦
35           6. Rindlisbacher Kevin, Mönchaltorf    1990 Crazy-Turtles               1:13.23,2     23.03,6   (369)   ¦    10.43    5.¦   39.18    6.¦   23.20    6.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   50.02    6.¦    ----  ----¦
12          27. Rindlisbacher Marcel, Mönchaltorf   1962 Crazy-Turtles               2:35.20,0     52.30,8    (89)   ¦    21.54   22.¦ 1:13.59   24.¦   59.26   27.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:35.53   24.¦    ----  ----¦
10          40. Rookus Bert                         ???? Thalwil                     2:10.11,7     36.48,2   (167)   ¦    23.24   42.¦ 1:03.53   33.¦   42.54   41.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:27.17   38.¦    ----  ----¦
40          24. Rösner Alexandra                    1970 Hinteregg                   1:14.12,7     17.39,0   (379)   ¦     9.38   17.¦   38.49   20.¦   25.44   25.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   48.27   20.¦    ----  ----¦
30           6. Scascighini Remo, Winterthur        1979 Tri Team Ticino               54.06,3      4.49,9   (431)   ¦     5.33    1.¦   29.07    4.¦   19.24   22.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   34.41    2.¦    ----  ----¦
20          12. Schellenberg Daniela                1975 Zürich                      2:04.01,4     18.32,4    (46)   ¦    21.29   20.¦ 1:05.03   12.¦   37.28    6.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:26.32   15.¦    ----  ----¦
01           1. Schildknecht Ronnie, Thalwil        1979 ewz power team              1:03.18,8       -----     (1)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                     ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦
30          44. Schmalz Pascal                      1967 Henggart                    1:09.10,0     19.53,6   (362)   ¦    12.38   54.¦   35.39   41.¦   20.51   36.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   48.18   46.¦    ----  ----¦
13           4. Schmid Christian                    1942 Volketswil                  2:15.40,8      2.27,6    (42)   ¦    20.29    2.¦ 1:12.36    5.¦   42.35    3.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:33.05    4.¦    ----  ----¦
11          83. Schütz Stephan, Dübendorf           1969 Strength and Honour         2:38.06,8   1:04.09,1    (63)   ¦    26.08   84.¦ 1:18.47   83.¦   53.11   81.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:44.55   84.¦    ----  ----¦
10          17. Senn Michael                        1979 Hittnau                     1:48.30,2     15.06,7   (219)   ¦    16.31   22.¦   58.26   20.¦   33.32   17.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:14.58   19.¦    ----  ----¦
30          10. Spiegelberg Andreas, Seuzach        1977 SC liestal                    57.45,8      8.29,4   (312)   ¦     9.04   28.¦   32.32   20.¦   16.08    2.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   41.37   23.¦    ----  ----¦
40           7. Steinmann Corina                    1977 Winterthur                  1:04.13,9      7.40,2   (415)   ¦     8.43   11.¦   35.50   10.¦   19.40    5.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   44.33   11.¦    ----  ----¦
11          13. Strebel Roger, Langnau am Albis     1964 Triathlon Club Zürich       1:44.42,7     10.45,0   (272)   ¦    13.53    8.¦   57.54   20.¦   32.54   11.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:11.48   13.¦    ----  ----¦
10          13. Studer Martin, Zürich               1978 triclub veloatelier         1:45.00,8     11.37,3   (259)   ¦    15.31   17.¦   56.03   11.¦   33.26   16.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:11.34   12.¦    ----  ----¦
11          66. Tromp Martin, Pfaffhausen           1972 Finishers Club, Winterthu   2:13.44,0     39.46,3   (141)   ¦    22.50   78.¦ 1:07.48   66.¦   43.04   62.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:30.39   72.¦    ----  ----¦
01           2. van Berkel Jan, Winkel              1986 ewz power team              1:04.20,7      1.01,9    (10)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                     ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦
30          61. Veronesi Geri                       1936 Bonstetten                  1:20.22,7     31.06,3   (367)   ¦    15.15   64.¦   40.01   57.¦   25.05   58.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   55.17   60.¦    ----  ----¦
11          35. Veronesi Reto                       1967 Hedingen                    1:55.50,4     21.52,7    (79)   ¦    18.54   55.¦   59.26   28.¦   37.29   37.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:18.20   38.¦    ----  ----¦
11          24. Vögeli Beat, Adliswil               1964 Hammer Nutrition / Sihlfi   1:50.31,8     16.34,1   (132)   ¦    15.35   19.¦   59.11   27.¦   35.45   29.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:14.46   24.¦    ----  ----¦
12          16. Vöhringer Roland, Seuzach           1956 Tri Frauenfeld              2:05.31,5     22.42,3   (100)   ¦    21.14   21.¦ 1:03.05   15.¦   41.11   16.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:24.20   16.¦    ----  ----¦
12          19. Wanner Roland                       1953 Dieldorf                    2:14.31,3     31.42,1   (119)   ¦    19.47   18.¦ 1:10.37   21.¦   44.06   23.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:30.24   19.¦    ----  ----¦
11          44. Wegscheider Beat, Kloten            1968 Free Radicals               1:59.38,8     25.41,1   (114)   ¦    18.53   54.¦ 1:02.55   47.¦   37.50   39.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:21.48   49.¦    ----  ----¦
10          10. Weissen Thomas, Zürich              1982 Toni Hasler Race Team       1:43.17,0      9.53,5   (161)   ¦    14.04    9.¦   54.49    7.¦   34.23   19.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:08.53    8.¦    ----  ----¦
12          14. Wettstein Walter, Hinwil            1956 Jtri Pfäffikon Sz           2:01.15,4     18.26,2   (206)   ¦    16.39    7.¦ 1:02.48   13.¦   41.47   18.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:19.27   11.¦    ----  ----¦
11          60. Wieland Peter, Unterengstringen     1968 Est-air's Tiger             2:09.17,8     35.20,1    (95)   ¦    20.42   67.¦ 1:04.57   57.¦   43.37   64.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:25.40   61.¦    ----  ----¦
20         DNF  Wildi Christina, Wädenswil          1973 Toni Hasler Race Team       1:01.42,7      to run   (229)   ¦    15.31    8.¦   46.11    1.¦    ----  ----¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:01.42    1.¦    ----  ----¦
11          31. Wildi Nick, Wädenswil               1967 Toni Hasler Race Team       1:54.34,3     20.36,6   (247)   ¦    14.47   13.¦ 1:00.57   38.¦   38.48   43.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:15.45   27.¦    ----  ----¦
01           9. Wyss Manuel, Zürich                 1975 SCUMA Triathlon             1:05.40,9      2.22,1    (13)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                     ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦
11          12. Zech Christoph, Zumikon             1971 Free Radicals               1:43.55,3      9.57,6   (162)   ¦    15.53   25.¦   55.28    8.¦   32.33    9.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:11.21   11.¦    ----  ----¦
11          14. Ziegler Stephan, Winterthur         1963 www.stopandgo.ch            1:44.56,5     10.58,8    (98)   ¦    15.33   18.¦   58.19   22.¦   31.03    6.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:13.53   20.¦    ----  ----¦
12          20. Zuber René, Dübendorf               1962 FreeRadicals                2:16.07,9     33.18,7    (56)   ¦    23.03   25.¦ 1:08.31   19.¦   44.33   24.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:31.34   20.¦    ----  ----¦

Total 108



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.