Thurgauer Triathlon, Stettfurt 2007 - Land "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦      Swim/Run ¦         Bike ¦          Run ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20          10. Grüner Sabine, D-Grenzach-Wyhlen    1975 TV Grenzach                 2:00.28,9     14.59,9   (165)   ¦    18.44   14.¦ 1:01.32    5.¦   40.12   13.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:20.16   10.¦    ----  ----¦
12          17. Gfrörer Harald                      1962 D-Herrenberg                2:05.59,3     23.10,1   (222)   ¦    17.55   12.¦ 1:07.06   17.¦   40.56   15.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:25.02   17.¦    ----  ----¦
11          58. Fischer Stefan                      1966 D-Konstanz                  2:04.35,0     30.37,3   (199)   ¦    18.35   51.¦ 1:06.09   63.¦   39.50   48.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:24.44   59.¦    ----  ----¦
11          20. Herbe Andreas, D-Konstanz           1966 ASC Konstanz                1:47.48,5     13.50,8   (283)   ¦    15.28   17.¦   58.46   25.¦   33.33   16.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:14.15   22.¦    ----  ----¦
21           6. Räuber-Mill Margit, D-Konstanz      1964 ASC Konstanz                2:04.19,5      6.56,4   (237)   ¦    17.50    6.¦ 1:05.30    4.¦   40.58    8.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:23.21    6.¦    ----  ----¦
21          14. Seyd Nicole, D-Konstanz             1968 ASC Konstanz                2:41.48,2     44.25,1    (86)   ¦    20.51   12.¦ 1:23.52   15.¦   57.03   15.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:44.44   14.¦    ----  ----¦
11           2. Taubert Alex, D-Mannheim            1969 MTG Sopremateam-Mannheim    1:35.28,4      1.30,7   (277)   ¦    12.52    4.¦   52.11    2.¦   30.24    5.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:05.03    2.¦    ----  ----¦
12          24. Nedebock Hartmut                    1962 D-Radolfzell                2:26.09,9     43.20,7   (146)   ¦    21.06   20.¦ 1:23.19   27.¦   41.43   17.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:44.26   26.¦    ----  ----¦
30          18. Quendt Rene, D-Stühlingen           1976 TRISTAR Schaffhausen          59.39,8     10.23,4   (412)   ¦     8.30   19.¦   33.15   26.¦   17.53   12.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   41.46   25.¦    ----  ----¦
11          79. Schmidt Andreas, D-Zwingenberg      1972 Stahlwolle+Zabelwade+Andi   2:24.02,0     50.04,3    (47)   ¦    22.21   76.¦ 1:12.35   79.¦   49.05   78.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:34.57   80.¦    ----  ----¦

Total 10



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.