Thurgauer Triathlon, Stettfurt 2007 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦      Swim/Run ¦         Bike ¦          Run ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
21           1. Lenti Anita, Salez                  1965 TTT-Rheintal                1:57.23,1       -----   (289)   ¦    13.46    1.¦ 1:07.49    7.¦   35.47    1.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:21.35    1.¦    ----  ----¦
11          26. Thoma David, Salez                  1967 TTT-Rheintal                1:50.36,4     16.38,7   (235)   ¦    16.48   34.¦   57.55   21.¦   35.53   30.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:14.43   23.¦    ----  ----¦
30          56. Diefenbacher Armin, Schaffhausen    1979 Kurzvorknapp                1:15.47,5     26.31,1   (350)   ¦    13.05   57.¦   38.45   55.¦   23.56   55.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   51.51   56.¦    ----  ----¦
40          27. Harriman Catherine, Schaffhausen    1965 gogirl                      1:21.04,7     24.31,0   (383)   ¦    10.55   25.¦   43.16   26.¦   26.52   27.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   54.12   26.¦    ----  ----¦
50           9. Zingg Patricia, Schindellegi        1985 Tschanen & Hans Wild AG     1:02.04,2     15.29,5    (33)   ¦     6.11    3.¦   38.40   13.¦   17.12    5.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   44.52   13.¦    ----  ----¦
21           9. Gwerder Sonja, Schlatt b. Winterthu 1970 AMT                         2:09.44,8     12.21,7   (294)   ¦    13.49    2.¦ 1:08.18    8.¦   47.36   12.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:22.08    4.¦    ----  ----¦
40           2. Süess Stephanie, Schönenberg an der 1986 Elite Tri Team St.Gallen/     56.56,6      0.22,9   (381)   ¦     6.46    2.¦   33.01    3.¦   17.08    1.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   39.47    3.¦    ----  ----¦
11          39. Froese Georg, Seuzach               1965 Freeradicals                1:58.32,0     24.34,3   (177)   ¦    17.48   41.¦ 1:00.52   36.¦   39.51   49.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:18.41   39.¦    ----  ----¦
20           6. Gautschi Melanie, Seuzach           1979 Tri Frauenfeld              1:56.02,2     10.33,2   (218)   ¦    17.14   11.¦   59.56    4.¦   38.51    8.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:17.10    6.¦    ----  ----¦
30          10. Spiegelberg Andreas, Seuzach        1977 SC liestal                    57.45,8      8.29,4   (312)   ¦     9.04   28.¦   32.32   20.¦   16.08    2.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   41.37   23.¦    ----  ----¦
12          16. Vöhringer Roland, Seuzach           1956 Tri Frauenfeld              2:05.31,5     22.42,3   (100)   ¦    21.14   21.¦ 1:03.05   15.¦   41.11   16.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:24.20   16.¦    ----  ----¦
01           5. Rudolf Aron-Maria, Solothurn        1986 SCOTT                       1:05.21,8      2.03,0     (9)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                     ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦
12           7. Koller Daniel, Speicher             1962 TriathlonClub St.Gallen/A   1:50.40,0      7.50,8   (109)   ¦    16.15    5.¦   59.09    5.¦   35.15    6.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:15.24    6.¦    ----  ----¦
12          15. Berger Peter, St. Gallen            1958 Tri Club St.Gallen/Appenz   2:03.56,4     21.07,2   (231)   ¦    18.00   13.¦ 1:03.53   16.¦   42.02   19.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:21.54   15.¦    ----  ----¦
10          28. Bischof Elias, St. Gallen           1976 Tri Club St. Gallen - App   1:57.22,0     23.58,5   (105)   ¦    18.24   30.¦ 1:02.21   29.¦   36.36   24.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:20.45   30.¦    ----  ----¦
20           4. Gross Andrea, St. Gallen            1982 fehr-velos.ch/Tri Club SG   1:55.13,5      9.44,5   (298)   ¦    12.21    1.¦ 1:03.58   10.¦   38.53    9.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:16.20    4.¦    ----  ----¦
30          28. Lampart Christian, St. Gallen       1980 LC Lampart                  1:03.14,3     13.57,9   (347)   ¦    10.09   38.¦   32.12   17.¦   20.53   38.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   42.21   27.¦    ----  ----¦
10          31. Metzner Andree                      1975 St. Gallen                  1:58.33,7     25.10,2   (260)   ¦    15.44   19.¦ 1:02.19   28.¦   40.29   35.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:18.04   23.¦    ----  ----¦
20          20. Renner Marion, St. Gallen           1976 Triathlon Club St.Gallen/   2:24.59,5     39.30,5   (157)   ¦    19.23   18.¦ 1:17.09   21.¦   48.26   20.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:36.33   21.¦    ----  ----¦
10          32. Seiler Ivan, St. Gallen             1975 Triathlon Club St. Gallen   2:02.17,0     28.53,5   (220)   ¦    15.25   15.¦ 1:06.55   39.¦   39.56   33.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:22.20   31.¦    ----  ----¦
11          48. Sibalic Vladimir                    1969 St. Gallen                  2:00.50,0     26.52,3   (158)   ¦    18.10   46.¦ 1:02.07   42.¦   40.32   53.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:20.18   45.¦    ----  ----¦
13           1. Steiner Kurt                        1948 St. Gallen                  2:13.13,2       -----    (72)   ¦    22.26    4.¦ 1:10.16    3.¦   40.30    1.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:32.42    3.¦    ----  ----¦
11          29. Stump Christian                     1964 St. Gallen                  1:53.20,0     19.22,3   (174)   ¦    16.29   31.¦   59.44   32.¦   37.06   35.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:16.13   29.¦    ----  ----¦
11          46. Gebauer Martin, Stäfa               1967 Crazy Turtles               2:00.07,2     26.09,5   (118)   ¦    19.03   56.¦ 1:05.29   58.¦   35.33   27.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:24.33   57.¦    ----  ----¦
11          81. Gisler Mario                        1972 Stans                       2:29.16,8     55.19,1   (168)   ¦    25.15   83.¦ 1:09.25   72.¦   54.36   82.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:34.40   79.¦    ----  ----¦
10          45. Schaffner Claude, Stein am Rhein    1973 River Bike Team             2:40.25,3   1:07.01,8    (58)   ¦    27.09   45.¦ 1:20.07   45.¦   53.08   45.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:47.16   45.¦    ----  ----¦
11          77. Weder Kurt                          1963 Steinach                    2:22.09,9     48.12,2   (201)   ¦    21.11   71.¦ 1:10.46   76.¦   50.12   80.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:31.57   73.¦    ----  ----¦
50           3. Angst Urs+Susanne Kübler+Martin Sch 1958 Stettfurter Mix               56.00,3      9.25,6    (27)   ¦     8.05    6.¦   30.50    4.¦   17.04    4.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   38.56    4.¦    ----  ----¦
11          55. Bosshard Michael, Stettfurt         1972 Etavis GNS AG               2:03.19,0     29.21,3   (110)   ¦    17.49   42.¦ 1:03.50   50.¦   41.39   57.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:21.39   48.¦    ----  ----¦
30          46. Gehring Alexander                   1974 Stettfurt                   1:09.13,5     19.57,1   (382)   ¦    10.33   43.¦   36.45   47.¦   21.54   44.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   47.19   43.¦    ----  ----¦
11          33. Rietmann Patrick                    1967 Stettfurt                   1:54.49,4     20.51,7   (266)   ¦    15.46   22.¦ 1:02.13   43.¦   36.49   33.¦
                                                                                                                     ¦               ¦ 1:18.00   35.¦    ----  ----¦
50          16. Tanner Sandro+Rentzsch Manfred+Gamp 1983 NEMO                        1:12.17,6     25.42,9    (26)   ¦     9.14   11.¦   41.40   16.¦   21.22   13.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   50.55   16.¦    ----  ----¦
30          32. Walter Philipp, Stettfurt           1970 UP-GREAT                    1:05.10,3     15.53,9   (420)   ¦     8.40   20.¦   35.29   40.¦   21.00   40.¦
                                                                                                                     ¦               ¦   44.10   33.¦    ----  ----¦

Total 33



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.