Inferno Triathlon + Halbmarathon 2007 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AK1MTri     88. Addor Herbert, Saanen               1964 Sputnik                    13:17.45,0   3:48.22,6    (72)   ¦ 

HKMTri      26. Scheuner Christian                  1974 Saanen                     11:30.19,8   2:25.39,3   (284)   ¦ 

Jubi       ---  Oeschger Severin                    1982 Safenwil                    1:21.34,4       -----  (1917)   ¦ 

Open        78. Jäckle Roberto, Safnern             1978 Flatlanderz                 8:58.17,5   2:20.28,4   (544)   ¦ 

Jubi       ---  Mounir Olivier, Salgesch            1967 SC Salgesch                 1:17.27,0       -----  (1825)   ¦ 

AK1MTri     11. Kälin Richi, Samstagern             1964 I.Schmid Schweisstechnik   10:28.10,4     58.48,0   (357)   ¦ 

HKMTri      12. Girardi Simon, Sargans              1976 Team Lucky Star / RSV Piz  10:32.03,5   1:27.23,0   (142)   ¦ 

AK1MTri     68. Schmutz Alain                       1963 Sarnen                     12:28.25,0   2:59.02,6   (292)   ¦ 

D2HM         2. Gavin-Schneider Ruth                1965 Sarzens                     2:31.20,3      1.38,2  (1089)   ¦ 

AK2FTri      2. Bruggmann Doris, Schaffhausen       1956 Tristar Schaffhausen       14:32.59,2   1:58.25,7    (26)   ¦ 

Jubi       ---  Bühler Thomas, Schaffhausen         1983 Team fun&only               2:09.19,1       -----  (1723)   ¦ 

HKHM        77. Landis Raphael                      1985 Schaffhausen                3:07.39,2   1:04.49,2  (1175)   ¦ 

Open        24. Roost Simon, Schaffhausen           1978 i ma eifach nüm             7:58.26,4   1:20.37,3   (707)   ¦ 

Open        75. Wyttenbach Martin, Schafisheim      1978 Vo Basel, Schafisheim und   8:55.37,1   2:17.48,0   (689)   ¦ 

D1HM         2. Mühlemann Brigitte                  1978 Scharnachtal                2:37.15,6      8.59,7  (1449)   ¦ 

S3HM         5. Mühlemann Heinz                     1947 Scharnachtal                3:21.34,6     24.20,8  (1448)   ¦ 

Open        37. von Känel Erich, Scharnachtal       1974 Veloschöpfli Moon Safari    8:10.55,1   1:33.06,0   (683)   ¦ 

AK1MTri    113. Mörgeli Martin                      1965 Schindellegi               14:38.50,9   5:09.28,5   (235)   ¦ 

AK2MTri      5. Hufschmid Marcel                    1958 Schinznach Bad             11:31.27,2   1:13.38,9   (176)   ¦ 

STGHM        2. Altorfer Felix, Schliern b. Köniz   1967 Trio Schliern               2:58.28,4      9.27,8  (1601)   ¦ 

S2HM        58. Rütti Toni, Schliern b. Köniz       1949 ST Bern                     4:02.15,9   1:44.53,0  (1238)   ¦ 

S1HM       140. Buchs Erhard                        1963 Schmitten FR                3:45.17,1   1:39.20,2  (1442)   ¦ 

Jubi       ---  Guidon Daniel                       1958 Schmitten FR                1:26.35,6       -----  (1767)   ¦ 

HKHM        48. Raetzo Claudio                      1970 Schmitten FR                2:49.07,2     46.17,2  (1471)   ¦ 

S2HM        48. Grünig Herrmann                     1948 Schönbühl-Urtenen           3:52.44,1   1:35.21,2  (1434)   ¦ 

HKMTri      34. Anderegg Nils                       1976 Schönried                  12:03.46,2   2:59.05,7    (79)   ¦ 

Jubi       ---  Iseli Jeannine                      1970 Schüpfen                    1:36.55,6       -----  (1791)   ¦ 

D2HM        14. Iseli Jeannine                      1970 Schüpfen                    2:57.47,6     28.05,5  (1138)   ¦ 

Jubi       ---  Iseli Patrick                       1967 Schüpfen                    1:22.45,9       -----  (1793)   ¦ 

HKHM        64. Furer Andreas                       1968 Schwanden (Sigriswil)       3:03.36,9   1:00.46,9  (1378)   ¦ 

S1HM        93. Furrer Markus                       1965 Schwanden (Sigriswil)       3:15.39,7   1:09.42,8  (1380)   ¦ 

HKMTri      57. Wegmüller Rolf, Schwarzenburg       1977 team extra-bike            13:31.42,9   4:27.02,4   (336)   ¦ 

Open        46. Henkel Oliver, Seengen              1968 Mammut Endurance Team       8:27.53,5   1:50.04,4   (585)   ¦ 

HKMTri      59. Gertsch Niels                       1975 Segnas                     13:44.16,9   4:39.36,4   (140)   ¦ 

Jubi       ---  Bossardt Pirmin                     1974 Sempach                     1:34.12,4       -----  (1510)   ¦ 

HKFTri      18. Gautschi Melanie, Seuzach           1979 Trif Frauenfeld            14:14.09,1   4:01.37,0    (31)   ¦ 

S1HM        14. Kettner Marco                       1966 Sins                        2:35.00,4     29.03,5  (1395)   ¦ 

S2HM        62. Weiss Erhard, Siselen BE            1950 GMRL Schmiedefeld           4:10.43,9   1:53.21,0  (1346)   ¦ 

Jubi       ---  Weiss Erhard                        1950 Siselen BE                  2:08.49,9       -----  (1525)   ¦ 

D2HM        59. Weiss Heidi                         1958 Siselen BE                  4:06.02,4   1:36.20,3  (1468)   ¦ 

Jubi       ---  Weiss Heidi                         1958 Siselen BE                  2:29.41,4       -----  (1535)   ¦ 

HKFTri       8. Bürger Alexandra, Spiegel b. Bern   1975 TV Länggasse Bern          12:35.15,3   2:22.43,2    (27)   ¦ 

Jubi       ---  Schütz Heinz                        1944 Spiegel b. Bern             2:15.05,4       -----  (1918)   ¦ 

Jubi       ---  Schütz Rosmarie                     1947 Spiegel b. Bern             2:15.05,4       -----  (1920)   ¦ 

HKHM        19. Abegglen Hansjörg                   1969 Spiez                       2:29.13,9     26.23,9  (1437)   ¦ 

HKMTri      40. Bächler Andreas, Spiez              1975 Veloatelier Wimmis         12:14.14,6   3:09.34,1    (81)   ¦ 

Jubi       ---  Bratschi Dieter                     1967 Spiez                       1:44.37,4       -----  (1719)   ¦ 

Open        14. Brun Daniel, Spiez                  1963 Oberland Express            7:49.00,8   1:11.11,7   (602)   ¦ 

HKHM        41. Dietrich Fabian                     1975 Spiez                       2:46.22,9     43.32,9  (1062)   ¦ 

AK1MTri     66. Do Prado Airton                     1971 Spiez                      12:26.45,1   2:57.22,7   (118)   ¦ 

HKHM        45. Germann Gerhard, Spiez              1975 Lauftreff Spiez             2:48.19,8     45.29,8  (1096)   ¦ 

Jubi       ---  Gysin Barbara                       1976 Spiez                       2:37.18,8       -----  (1770)   ¦ 

Open       103. Kernen Adrian, Spiez                1966 Team TRC-Spiez              9:13.49,2   2:36.00,1   (656)   ¦ 

D1HM        11. Lessing Judith                      1973 Spiez                       3:09.31,5     41.15,6  (1180)   ¦ 

Open       155. Reichen Martin, Spiez               1972 Vier Fragezeichen           9:44.34,6   3:06.45,5   (685)   ¦ 

Jubi       ---  Schranz Bruno                       1958 Spiez                       2:05.23,1       -----  (1852)   ¦ 

S2HM        54. Stuber Heinz                        1955 Spiez                       3:57.24,7   1:40.01,8  (1277)   ¦ 

D2HM        36. Toneatti Margrit                    1956 Spiez                       3:25.56,7     56.14,6  (1290)   ¦ 

Open       161. Ueltschi Martin, Spiez              1962 Niesen                      9:49.54,6   3:12.05,5   (599)   ¦ 

Jubi       ---  Wyttenbach Christine                1960 Spiez                       2:05.23,4       -----  (1888)   ¦ 

S2HM        13. Schuler Sepp, Spiringen             1954 VMC Spiringen               2:56.16,1     38.53,2  (1258)   ¦ 

Jubi       ---  Schuler Sepp                        1954 Spiringen                   1:25.18,0       -----  (1548)   ¦ 

Open       150. Lemann Anita, St. Gallen            1977 nota bene                   9:42.26,3   3:04.37,2   (703)   ¦ 

Open        43. Jordi Cécile, St. Stephan           1981 Imbodenbike Frauen-Power    8:20.06,9   1:42.17,8   (558)   ¦ 

Open        15. Rieder Jürg, St. Stephan            1972 SC-St.Stephan               7:52.53,9   1:15.04,8   (619)   ¦ 

Jubi       ---  Suhner Carole                       1970 Stäfa                       1:56.37,5       -----  (1865)   ¦ 

AK1MTri     31. Häberling Jürg, Stallikon           1964 Tri Club Säuliamt          11:22.12,8   1:52.50,4   (150)   ¦ 

AK1FTri      7. Bantle Claudia                      1967 Stans                      13:00.43,8   2:11.18,2    (20)   ¦ 

AK2MTri     53. Lanz Peter                          1958 Starrkirch-Wil             15:16.08,6   4:58.20,3   (207)   ¦ 

HKHM       115. Osterwalder Ilja, Staufen           1973 LC Dübendorf                3:46.35,7   1:43.45,7  (1218)   ¦ 

STHHM        4. Gerber Werner, Stechelberg          1990 Burnout                     3:10.22,0     37.36,1  (1612)   ¦ 

Jubi       ---  Good Barbara                        1964 Stechelberg                 1:46.50,5       -----  (1906)   ¦ 

S1HM        54. Good Ralph E.                       1962 Stechelberg                 2:56.25,4     50.28,5  (1102)   ¦ 

HKHM        14. Zeller Gerhard                      1971 Stechelberg                 2:25.50,2     23.00,2  (1325)   ¦ 

S1HM        33. Bühler Hansruedi                    1961 Steffisburg                 2:47.56,4     41.59,5  (1050)   ¦ 

Open        66. Dähler Roger, Steffisburg           1979 Coromalu                    8:46.10,8   2:08.21,7   (521)   ¦ 

AK1MTri     79. Dellsperger René, Steffisburg       1965 Tri Team Steffisburg       12:52.40,5   3:23.18,1   (115)   ¦ 

HKHM       106. Downey Denis, Steffisburg           1974 All blacks Thun             3:28.54,2   1:26.04,2  (1063)   ¦ 

AK2MTri     38. Dreier Peter, Steffisburg           1957 Poly-Sport Steffisburg     13:43.25,3   3:25.37,0   (121)   ¦ 

S3HM         3. Gautschi Victor                     1943 Steffisburg                 3:11.59,0     14.45,2  (1389)   ¦ 

AK3MTri      3. Gilgen Rolf                         1952 Steffisburg                13:34.56,9   1:28.55,6   (141)   ¦ 

S2HM        64. Grünig Jürg                         1949 Steffisburg                 4:20.07,2   2:02.44,3  (1107)   ¦ 

HKHM        20. Gyger Franz                         1968 Steffisburg                 2:33.32,9     30.42,9  (1416)   ¦ 

AK1MTri     30. Gyger Lukas                         1966 Steffisburg                11:20.00,9   1:50.38,5   (149)   ¦ 

Open       175. Hasler Katharina, Steffisburg       1976 Film ab 4105                9:59.00,6   3:21.11,5   (539)   ¦ 

AK1MTri    119. Heim Dieter                         1968 Steffisburg                15:07.28,2   5:38.05,8   (160)   ¦ 

Jubi       ---  Hess Paul                           1964 Steffisburg                 1:28.11,3       -----  (1783)   ¦ 

HKMTri       5. Jaberg Patrick, Steffisburg         1980 Thömus                      9:50.06,2     45.25,7     (3)   ¦ 

AK1FTri     18. Kämpfer Brigitte, Steffisburg       1964 Tri Team Steffisburg       14:18.24,3   3:28.58,7    (36)   ¦ 

AK1MTri     67. Kiener Peter                        1969 Steffisburg                12:28.21,1   2:58.58,7   (193)   ¦ 

S3HM        11. Kundert Hanspeter                   1944 Steffisburg                 3:38.11,7     40.57,9  (1174)   ¦ 

Open       203. Näf Nelly, Steffisburg              1956 Team Atemnot               10:44.25,9   4:06.36,8   (645)   ¦ 

S1HM        43. Oester Martin                       1966 Steffisburg                 2:52.33,0     46.36,1  (1387)   ¦ 

Open        99. Probst Roger, Steffisburg           1977 Standbein                   9:11.32,3   2:33.43,2   (634)   ¦ 

Open       101. Radice Simona, Steffisburg          1974 Boh?                        9:13.33,8   2:35.44,7   (706)   ¦ 

Open        89. Rieben Marcel, Steffisburg          1960 Intersport Rieben Thun      9:06.01,6   2:28.12,5   (560)   ¦ 

HKFTri      20. Röllin Barbara, Steffisburg         1974 Tri Team Steffisburg       15:31.50,0   5:19.17,9    (48)   ¦ 

HKFTri      13. Ruffiner Rachel, Steffisburg        1975 Bikeholiday                13:32.25,0   3:19.52,9    (49)   ¦ 

AK1FTri     23. Ryser Ursula, Steffisburg           1964 by Schneider Wynigen        9:29.16,0 Stechelberg    (51)   ¦ 

Open        34. Schläpfer Marc, Steffisburg         1980 Jage di bear                8:09.33,8   1:31.44,7   (562)   ¦ 

Open       105. Schüpbach Jürg, Steffisburg         1968 Powered                     9:15.00,8   2:37.11,7   (607)   ¦ 

Open       100. Schüpbach Jürg, Steffisburg         1968 due                         9:12.52,3   2:35.03,2   (700)   ¦ 

S2HM        24. Sigrist Hans-Ulrich                 1957 Steffisburg                 3:11.24,1     54.01,2  (1379)   ¦ 

Open        87. Steuri Ueli, Steffisburg            1953 LSV Uetendorf-Masters       9:04.02,7   2:26.13,6   (577)   ¦ 

Open       129. Svoboda Petr, Steffisburg           1966 Manturabser                 9:28.09,8   2:50.20,7   (587)   ¦ 

AK2MTri      6. Trachsel Werner, Steffisburg        1960 Tri Team Steffisburg       11:32.27,2   1:14.38,9   (324)   ¦ 

AK1MTri     91. Vitali Markus                       1969 Steffisburg                13:25.04,7   3:55.42,3   (327)   ¦ 

Open       123. Walter Rolf, Steffisburg            1965 Remp-1 must be the best     9:23.06,1   2:45.17,0   (612)   ¦ 

D2HM         3. Witschi Brigitte, Steffisburg       1961 Allblack                    2:34.09,3      4.27,2  (1317)   ¦ 

Jubi       ---  Wülser Martin                       1966 Steffisburg                 1:56.37,8       -----  (1886)   ¦ 

AK2MTri     42. Wyssbrod Heinz, Steffisburg         1954 Tri Team Steffisburg       14:10.14,6   3:52.26,3   (349)   ¦ 

Jubi       ---  Rohner Nicole, Stetten SH           1987 SLRG SH                     2:09.18,9       -----  (1843)   ¦ 

Open        11. Baumgartner Reto, Stettlen          1974 The Thomson Gazz            7:45.34,8   1:07.45,7   (665)   ¦ 

HKMTri      10. Stuker Florian, Stettlen            1980 Thömus                     10:22.50,5   1:18.10,0   (319)   ¦ 

D2HM        30. von Känel Bea, Stettlen             1968 STBern                      3:20.17,3     50.35,2  (1303)   ¦ 

Open       119. Zingg Ernst, Stettlen               1955 Remp - Full Power           9:20.27,0   2:42.37,9   (610)   ¦ 

Jubi       ---  Descloux Philippe                   1961 Studen BE                   1:22.40,2       -----  (1732)   ¦ 

AK1MTri     46. Thalmann Urs                        1972 Süderen                    11:55.21,6   2:25.59,2   (323)   ¦ 

AK1MTri     23. Harder Hans-Jürg                    1966 Sulgen                     11:04.57,8   1:35.35,4   (157)   ¦ 


Total 119



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.