Inferno Triathlon + Halbmarathon 2007 - nach Ortschaft "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S1HM         2. Ploner Martin                       1966 Habkern                     2:07.36,9      1.40,0  (1004)   ¦ 

HKHM       120. Felder Roland                       1973 Hämikon                     3:53.31,4   1:50.41,4  (1074)   ¦ 

AK1MTri    135. Aeschlimann Rolf, Hasle-Rüegsau     1967 SOFO                        1:21.06,0   Oberhofen    (76)   ¦ 

STGHM        3. Röthlisberger Markus, Hasle-Rüegsau 1962 Vettermänner verstärkt      3:01.22,5     12.21,9  (1605)   ¦ 

Jubi       ---  Röthlisberger Markus                1962 Hasle-Rüegsau               1:55.27,6       -----  (1929)   ¦ 

Jubi       ---  Röthlisberger Sabine                1968 Hasle-Rüegsau               1:55.27,5       -----  (1930)   ¦ 

Open       110. Glatzfelder Mark, Haslen AI         1962 Hang Loose                  9:17.17,3   2:39.28,2   (553)   ¦ 

Jubi       ---  Blatter-Fuhrer Ruth                 1963 Hasliberg Goldern           2:02.52,6       -----  (1714)   ¦ 

Jubi       ---  von Bergen Monika                   1966 Hasliberg Goldern           2:08.37,5       -----  (1871)   ¦ 

Jubi       ---  Nägeli Agnes, Hasliberg Reuti       1968 DTU-Hasliberg               2:02.51,7       -----  (1830)   ¦ 

Jubi       ---  Gehri-Feuz Angelique, Hasliberg Was 1966 SC Mürren                   2:14.11,4       -----  (1754)   ¦ 

HKHM        76. Kugler Jürgen                       1968 Hausen am Albis             3:07.05,4   1:04.15,4  (1173)   ¦ 

S1HM        10. Oberholzer Beat                     1962 Hedingen                    2:30.35,9     24.39,0  (1412)   ¦ 

D2HM        45. Tschan Eva, Heiligenschwendi        1972 Bircher Laufteam Thun       3:39.03,4   1:09.21,3  (1293)   ¦ 

AK2MTri     19. Beer Urs                            1962 Heimberg                   12:26.39,8   2:08.51,5    (90)   ¦ 

AK1MTri     48. Brühwiler Rolf, Heimberg            1968 TV Oerlikon                11:57.05,9   2:27.43,5   (356)   ¦ 

HKMTri      72. Kobel Philipp                       1974 Heimberg                    8:45.52,4      Mürren   (200)   ¦ 

M3Tri        5. Lehmann Fredy                       1953 Heimberg                      45.28,7     11.23,0     (5)   ¦ 

Open        62. Schneiter Ernst, Heimberg           1957 LSV Uetendorf Speed         8:43.18,8   2:05.29,7   (575)   ¦ 

S2HM         2. Schneiter Ernst, Heimberg           1957 LSV Uetendorf               2:44.24,9     27.02,0  (1256)   ¦ 

HKMTri      51. Schneiter Ruedi, Heimberg           1975 Tri Team Steffisburg       13:03.51,2   3:59.10,7   (295)   ¦ 

Open        67. Zingg Jürg, Heimberg                1962 Flatlanders.ch              8:47.03,6   2:09.14,5   (543)   ¦ 

HKMTri      55. Scheuner Rudolf                     1976 Heimenschwand              13:22.19,4   4:17.38,9   (285)   ¦ 

S2HM        40. Miosga Erwin                        1948 Hellikon                    3:40.04,3   1:22.41,4  (1202)   ¦ 

AK2MTri     39. Dobler Léon, Henggart               1960 Finisher Winterthur        14:05.16,4   3:47.28,1   (119)   ¦ 

AK1MTri     81. Freimann Martin, Hergiswil NW       1967 Triathlonclub Hergiswil    13:00.40,6   3:31.18,2   (131)   ¦ 

Open       102. Poletti Martin, Hergiswil NW        1964 Polettis                    9:13.45,9   2:35.56,8   (606)   ¦ 

HKHM        24. Lutz Thomas, Herisau                1970 www.uphill.ch               2:36.59,1     34.09,1  (1192)   ¦ 

HKHM        47. Sutter Urs, Herisau                 1971 www.uphill.ch               2:48.57,0     46.07,0  (1282)   ¦ 

Open        63. Schneider Roger, Herrenschwanden    1957 Born to be wild             8:45.16,6   2:07.27,5   (515)   ¦ 

AK1MTri    127. Röthlisberger Alain                 1967 Herrliberg                 12:56.16,5      Mürren   (269)   ¦ 

Open       191. Aebi Peter, Herzogenbuchsee         1966 Team 44                    10:17.27,4   3:39.38,3   (644)   ¦ 

AK1MTri     37. Gischard Manuel, Herzogenbuchsee    1969 Thömus Factory Team        11:39.49,9   2:10.27,5   (143)   ¦ 

Open       185. Iseli André, Herzogenbuchsee        1961 Team 43                    10:09.46,5   3:31.57,4   (643)   ¦ 

AK1FTri     15. Wälchli Beatrice, Herzogenbuchsee   1972 Thömus                     13:43.04,3   2:53.38,7    (61)   ¦ 

AK1MTri     56. Wyss Thomas, Herzogenbuchsee        1966 Thömus Veloshop            12:08.10,8   2:38.48,4   (348)   ¦ 

HKHM        82. Bühler Max, Hilterfingen            1969 Lauftreff Bircher Thun      3:12.26,0   1:09.36,0  (1051)   ¦ 

Open       197. Gerber Daniela, Hilterfingen        1979 Team Shirthouse            10:27.52,1   3:50.03,0   (653)   ¦ 

Open        16. Wyss Beat, Hilterfingen             1962 BEKB Ja gärn                7:53.04,3   1:15.15,2   (508)   ¦ 

S2HM        16. Lehmann Alfred                      1949 Hindelbank                  2:59.38,2     42.15,3  (1179)   ¦ 

HKHM        53. Kaufmann Michael                    1968 Hinwil                      2:52.42,9     49.52,9  (1152)   ¦ 

AK1MTri     65. Baumer Rolf, Hittnau                1964 www.velolade-hittnau.ch    12:25.29,0   2:56.06,6    (87)   ¦ 

JUHM         3. Gloor Christoph                     1989 Hitzkirch                   3:30.34,0     18.30,6  (1099)   ¦ 

S1HM        92. Gloor Walter                        1961 Hitzkirch                   3:14.27,7   1:08.30,8  (1100)   ¦ 

Open        45. Verbiest Johan, Hochdorf            1973 TGT KCRJ                    8:23.01,4   1:45.12,3   (640)   ¦ 

S1HM        67. Streun Jürg                         1963 Höfen b. Thun               3:02.28,4     56.31,5  (1276)   ¦ 

Jubi       ---  Frieden Tobias                      1995 Hohentannen                 2:15.03,0       -----  (1503)   ¦ 

Jubi       ---  Schmidt Frieden Imke                1969 Hohentannen                 2:15.07,0       -----  (1849)   ¦ 

AK1MTri      7. Aebersold Rolf, Hombrechtikon       1969 LC Meilen-Tri/Erdgas Züri  10:13.15,2     43.52,8    (73)   ¦ 

Jubi       ---  Schärz Martin, Hondrich             1977 TV Aeschi                   1:25.36,3       -----  (1846)   ¦ 

S1HM        37. Müller Hanspeter                    1962 Horboden                    2:48.40,2     42.43,3  (1207)   ¦ 

Open       208. Ziegler Angela, Horboden            1973 Niesen Crew                12:04.03,8   5:26.14,7   (600)   ¦ 

S1HM       130. Guldimann Marcel                    1964 Horgen                      3:39.18,4   1:33.21,5  (1350)   ¦ 

Open       169. Dähler Bruno, Hünibach              1961 WAPRO                       9:53.39,7   3:15.50,6   (690)   ¦ 

HKFTri       7. Gammeter Alexandra, Hünibach        1979 Tri Team Steffisburg       12:30.45,8   2:18.13,7    (30)   ¦ 

S1HM       110. Knapp Beat                          1962 Hünibach                    3:23.57,4   1:18.00,5  (1164)   ¦ 

S1HM       142. Ritschard Daniel                    1963 Hünibach                    3:52.24,7   1:46.27,8  (1232)   ¦ 

S3HM         4. Schellenberg Hans                   1943 Hünibach                    3:19.18,4     22.04,6  (1441)   ¦ 

HKMTri      73. Zumbrunn Thomas, Hunzenschwil       1976 Team Roy Hinnen             5:02.20,4 Grindelwald   (352)   ¦ 

Jubi       ---  von Gunten Franz                    1958 Hüttikon                    1:49.30,7       -----  (1872)   ¦ 

Jubi       ---  von Gunten Gabriela                 1965 Hüttikon                    1:42.38,4       -----  (1873)   ¦ 


Total 61



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.