Inferno Triathlon + Halbmarathon 2007 - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AK1MTri      1. Marti Reto, Baar                    1972 Team Velo Nägeli/Tri Team   9:29.22,4       -----     (7)   ¦ 

Open        48. Stäubli Susi, Baar                  1973 Team FAMANSU                8:28.38,8   1:50.49,7   (648)   ¦ 

Open        50. Hofer Richard, Bachenbülach         1970 Team fun&only               8:31.35,4   1:53.46,3   (659)   ¦ 

Jubi       ---  Hofer Richard, Bachenbülach         1970 Team fon&only               1:23.36,1       -----  (1784)   ¦ 

Open        76. Grolimund Koni, Balsthal            1958 Juramäuse                   8:56.31,0   2:18.41,9   (566)   ¦ 

HKHM        35. Atkins Benjamin                     1973 Basel                       2:40.28,6     37.38,6  (1390)   ¦ 

HKMTri      62. Bachmann Marcel, Basel              1973 Tria VC Allschwil          13:54.02,3   4:49.21,8    (82)   ¦ 

D2HM        44. Findling Karin                      1967 Basel                       3:33.47,3   1:04.05,2  (1078)   ¦ 

Jubi       ---  Findling Karin                      1967 Basel                       1:54.42,3       -----  (1742)   ¦ 

AK2MTri     13. Hänggi Daniel                       1961 Basel                      11:57.44,9   1:39.56,6   (153)   ¦ 

AK2MTri      7. Holenweg Peter, Basel               1957 UBS Tri-Club               11:34.01,9   1:16.13,6   (168)   ¦ 

D1HM         6. In-Albon Tina, Basel                1976 Tria VC Allschwil           2:52.34,4     24.18,5  (1137)   ¦ 

S1HM       129. Kaufmann Markus, Basel              1961 Pari Vashers                3:39.03,2   1:33.06,3  (1150)   ¦ 

S3HM         1. Leutenegger Josef                   1944 Basel                       2:57.13,8       -----  (1181)   ¦ 

Jubi       ---  Iseli Marcel, Beatenberg            1954 BA-HA-MA-CHR                1:44.04,9       -----  (1792)   ¦ 

Jubi       ---  Künzi Michael                       1976 Beatenberg                  1:55.05,6       -----  (1812)   ¦ 

S1HM        52. Zimmermann Urs, Beatenberg          1962 Velo Club Interlaken        2:56.05,0     50.08,1  (1463)   ¦ 

S1HM        25. Rubi Peter                          1967 Beckenried                  2:45.19,2     39.22,3  (1236)   ¦ 

S1HM        76. Kleeb Andreas                       1961 Bellikon                    3:03.39,9     57.43,0  (1160)   ¦ 

D2HM        23. Kleeb Christina                     1963 Bellikon                    3:06.55,8     37.13,7  (1161)   ¦ 

AK1MTri      9. Gazzola Marco, Bellinzona           1971 Alberto Bike Store BMC     10:17.35,9     48.13,5   (135)   ¦ 

Jubi       ---  Reusser Ruedi                       1972 Bellmund                    1:56.37,6       -----  (1501)   ¦ 

Jubi       ---  Blaser Marianne                     1963 Belp                        2:17.37,3       -----  (1712)   ¦ 

Open       144. Bürgi Josef, Belp                   1965 Visana fourplay             9:37.12,3   2:59.23,2   (688)   ¦ 

HKHM        12. Holzer Stephan, Bennwil             1972 Törli-Sportsteam            2:23.28,5     20.38,5  (1132)   ¦ 

Open         5. Ramser Michaela, Berg TG            1986 Bodensee Power Team         7:19.12,2     41.23,1   (514)   ¦ 

AK1MTri      5. Abplanalp Michael, Bern             1964 Thömus                     10:01.01,0     31.38,6    (71)   ¦ 

HKHM        34. Alig-Jacobson Danny                 1972 Bern                        2:40.19,5     37.29,5  (1469)   ¦ 

Jubi       ---  Bähler Alexandra                    1968 Bern                        1:08.15,7       -----  (1938)   ¦ 

Open       162. Bartenstein Andreas, Bern           1976 The Fab Four II             9:49.55,1   3:12.06,0   (716)   ¦ 

Jubi       ---  Berger Elisabeth                    1962 Bern                        1:44.16,2       -----  (1706)   ¦ 

Open       108. Berger-Seewer Katharina, Bern       1954 Judihuiii                   9:15.52,5   2:38.03,4   (565)   ¦ 

S2HM        21. Binder Gerhard                      1956 Bern                        3:07.04,9     49.42,0  (1453)   ¦ 

AK1FTri     20. Blaser Renate, Bern                 1968 3athlon Berg               14:30.44,2   3:41.18,6    (22)   ¦ 

Open        93. Bühler Michael, Bern                1974 The big eysy                9:08.10,0   2:30.20,9   (666)   ¦ 

Open       128. Buri Simona, Bern                   1976 Schnellbein                 9:27.18,0   2:49.28,9   (623)   ¦ 

D2HM        29. Bürki Sabine, Bern                  1962 TV Länggasse                3:18.55,3     49.13,2  (1053)   ¦ 

HKMTri      20. Caboussat Pierre-Yves, Bern         1973 Thömus                     11:09.23,2   2:04.42,7   (355)   ¦ 

Open       184. Cosendai Pieri, Bern                1970 scho wieder ungerwägs      10:09.25,8   3:31.36,7   (705)   ¦ 

HKHM        15. Csaba Böjte, Bern                   1973 stb bern                    2:26.53,5     24.03,5  (1445)   ¦ 

Jubi       ---  Dähler Mike, Bern                   1980 Braui-Fraktion              2:10.25,4       -----  (1729)   ¦ 

Open       198. Dänzer Sandra, Bern                 1972 Kleeblatt                  10:28.03,5   3:50.14,4   (573)   ¦ 

D1HM        14. Daxelhoffer Brigitte, Bern          1978 stb                         3:15.51,0     47.35,1  (1446)   ¦ 

Jubi       ---  Fontana Fabio                       1980 Bern                        1:25.21,5       -----  (1743)   ¦ 

Open       202. Foxton David, Bern                  1973 Gatorade                   10:41.37,7   4:03.48,6   (549)   ¦ 

HKHM        72. Furrer Pierre                       1977 Bern                        3:05.49,8   1:02.59,8  (1496)   ¦ 

Jubi       ---  Gafner Roy, Bern                    1980 Braui-Fraktion              2:13.53,0       -----  (1751)   ¦ 

AK2MTri     44. Gall André                          1954 Bern                       14:20.25,0   4:02.36,7   (133)   ¦ 

Open       151. Grunder Mirjam, Bern                1980 Die mit Weile eilen         9:42.55,1   3:05.06,0   (529)   ¦ 

HKMTri      15. Grünig Simon, Bern                  1977 Atlantis-Team              10:41.51,3   1:37.10,8   (148)   ¦ 

Open       204. Grüter Petra, Bern                  1974 Die Fantastischen 4        10:52.05,5   4:14.16,4   (525)   ¦ 

D2HM        15. Harder Judith                       1960 Bern                        3:00.00,1     30.18,0  (1341)   ¦ 

Open       177. Häubling Carina, Bern               1979 The Fab Four I              9:59.24,8   3:21.35,7   (661)   ¦ 

D1HM        17. Höhener Angelika                    1984 Bern                        3:30.06,6   1:01.50,7  (1129)   ¦ 

HKHM        58. Hoigné Philipp, Bern                1975 Freitagsbier                2:58.04,4     55.14,4  (1130)   ¦ 

D2HM        26. Kiencke Stephanie                   1966 Bern                        3:14.31,4     44.49,3  (1155)   ¦ 

HKHM        62. Klauser Daniel                      1981 Bern                        3:01.07,3     58.17,3  (1159)   ¦ 

HKHM        78. Kunz Armin                          1969 Bern                        3:07.53,0   1:05.03,0  (1397)   ¦ 

Open       109. Kurt Beatrice, Bern                 1967 4 Schlümpfe                 9:15.55,6   2:38.06,5   (502)   ¦ 

S2HM        32. Liechti Ueli                        1954 Bern                        3:23.14,2   1:05.51,3  (1182)   ¦ 

Open        77. Meyer Christian, Bern               1975 Triform+                    8:56.35,1   2:18.46,0   (671)   ¦ 

HKHM        68. Mignot Christian                    1979 Bern                        3:05.03,6   1:02.13,6  (1409)   ¦ 

Open       183. Piot Michel, Bern                   1969 Dreamteam I                10:08.11,7   3:30.22,6   (530)   ¦ 

S1HM        65. Pretterhofer Günter                 1963 Bern                        3:01.40,5     55.43,6  (1223)   ¦ 

AK1MTri    108. Roth Jörg, Bern                     1971 SAS Bern                   14:12.05,9   4:42.43,5   (268)   ¦ 

S1HM       124. Ruef Tom                            1962 Bern                        3:34.22,1   1:28.25,2  (1451)   ¦ 

AK1MTri     83. Sawyer Henry                        1970 Bern                       13:06.54,7   3:37.32,3   (277)   ¦ 

Open        82. Scarpa Marzio, Bern                 1969 Veni Vidi Vici              9:01.01,6   2:23.12,5   (684)   ¦ 

Jubi       ---  Scarpa Marzio                       1969 Bern                        2:08.50,9       -----  (1519)   ¦ 

AK1MTri     73. Schlittler Dieter                   1965 Bern                       12:39.58,3   3:10.35,9   (291)   ¦ 

Open        42. Schultz Annatina, Bern              1977 Kazzernenstrazz & Co.       8:18.32,0   1:40.42,9   (571)   ¦ 

S2HM        47. Thennig Hans Werner                 1951 Bern                        3:50.15,0   1:32.52,1  (1491)   ¦ 

Open        39. Volken Thomas, Bern                 1972 Dreamteam II                8:16.03,4   1:38.14,3   (531)   ¦ 

HKHM        95. von Känel Andres                    1977 Bern                        3:19.50,9   1:17.00,9  (1302)   ¦ 

Jubi       ---  Widmer Christian                    1982 Bern                        2:26.21,1       -----  (1506)   ¦ 

S3HM        10. Wyssmann Peter                      1944 Bern                        3:36.04,4     38.50,6  (1452)   ¦ 

Open       207. Zahnd Sandra, Bern                  1973 Las Infernas               11:16.55,0   4:39.05,9   (580)   ¦ 

HKHM       119. Zumbühl Marcel                      1970 Bern                        3:50.50,8   1:48.00,8  (1329)   ¦ 

Open       142. Zumstein Patrick, Bern              1970 Papierstau                  9:36.13,0   2:58.23,9   (510)   ¦ 

HKHM        50. Schüpbach Beat                      1973 Bettlach                    2:51.07,1     48.17,1  (1259)   ¦ 

Open        91. Borer Dominik, Biberist             1965 Höbeler                     9:07.16,4   2:29.27,3   (556)   ¦ 

Jubi       ---  Borer Dominik, Biberist             1965 Höbeler                     2:08.58,9       -----  (1718)   ¦ 

AK1MTri     82. Aebi Hansjörg, Biberstein           1966 Tri Club Aarau             13:03.40,5   3:34.18,1    (74)   ¦ 

Jubi       ---  Brandt Monika, Biel/Bienne          1980 www.crespo.ch               1:27.02,5       -----  (1901)   ¦ 

Open       135. Lüthi Simon, Biel/Bienne            1977 run4fun                     9:32.33,0   2:54.43,9   (704)   ¦ 

Open         4. Wirz Olivier, Biel/Bienne           1980 Crédit Suisse Seeland Exp   7:17.06,4     39.17,3   (625)   ¦ 

Open       107. Utz Peter, Bigenthal                1962 Centravo Lyss               9:15.50,7   2:38.01,6   (517)   ¦ 

HKMTri      39. Wampfler Daniel, Binningen          1973 VC Allschwil               12:14.11,1   3:09.30,6   (334)   ¦ 

S2HM        65. Paganini Mario                      1956 Birmensdorf ZH              4:21.54,3   2:04.31,4  (1219)   ¦ 

HKMTri      48. Hänggi Michel, Birsfelden           1975 Bergamont Youngbiker's     12:34.59,4   3:30.18,9   (154)   ¦ 

Open        90. Flühler Martin, Blumenstein         1980 Just for fun                9:07.01,6   2:29.12,5   (567)   ¦ 

Jubi       ---  Gerber Benno                        1967 Blumenstein                 1:38.50,7       -----  (1755)   ¦ 

AK2MTri     27. Scheidegger Peter, Boll             1956 RCO/LCW                    12:55.58,4   2:38.10,1   (281)   ¦ 

Jubi       ---  Schild Thomas                       1967 Boll                        1:21.15,7       -----  (1902)   ¦ 

Open        41. Albrecht Martin, Bolligen           1970 Team Swisscom               8:18.14,1   1:40.25,0   (655)   ¦ 

AK2MTri     47. Knapp Martin                        1960 Bolligen                   14:30.49,6   4:13.01,3   (198)   ¦ 

Open       122. Siegrist Philipp, Bolligen          1964 JustForFun                  9:23.02,4   2:45.13,3   (568)   ¦ 

Jubi       ---  Siegrist Philipp, Bolligen          1964 Just For Fun                2:28.30,9       -----  (1894)   ¦ 

Jubi       ---  Siegrist Silvia                     1969 Bolligen                    2:28.30,4       -----  (1895)   ¦ 

Jubi       ---  Steiner Sandra                      1968 Bolligen                    1:26.50,9       -----  (1939)   ¦ 

AK2MTri      1. Steiner Thomas                      1962 Bolligen                   10:17.48,3       -----   (312)   ¦ 

HKFTri       6. Tanner Michèle, Bolligen            1982 Tri Team Bern              12:23.26,4   2:10.54,3    (59)   ¦ 

Jubi       ---  Niederhauser Jürg                   1980 Boltigen                    1:55.52,4       -----  (1831)   ¦ 

Open        47. Rösti Stephan, Boltigen             1983 Fair Sports                 8:28.06,9   1:50.17,8   (537)   ¦ 

S1HM       150. Fluekiger Martin                    1962 Bönigen b. Interlaken       4:08.02,5   2:02.05,6  (1080)   ¦ 

Jubi       ---  Frutiger Paul, Bönigen b. Interlake 1956 TV Bönigen                  2:02.01,8       -----  (1745)   ¦ 

Jubi       ---  Griessen Roland                     1958 Bönigen b. Interlaken       1:41.21,7       -----  (1763)   ¦ 

S1HM       109. Imhof Hansjörg, Bönigen b. Interlak 1962 TV Bönigen                  3:23.25,5   1:17.28,6  (1425)   ¦ 

S1HM        87. Lucio Angelo                        1963 Bönigen b. Interlaken       3:12.24,3   1:06.27,4  (1484)   ¦ 

Jubi       ---  Paterson Julie                      ???? Bönigen b. Interlaken       2:35.09,2       -----  (1547)   ¦ 

S2HM        26. Schläpfer Bernhard                  1954 Bönigen b. Interlaken       3:12.51,2     55.28,3  (1250)   ¦ 

Jubi       ---  Zeller Andrey                       1957 Bönigen b. Interlaken       1:31.41,3       -----  (1513)   ¦ 

Jubi       ---  Elsener Martin, Bonstetten          1968 Hawa-Frontslider 1          2:53.08,9       -----  (1734)   ¦ 

Open       153. Hagger Stefan, Boppelsen            1965 HAWA-Frontslider 1          9:44.04,4   3:06.15,3   (551)   ¦ 

Open       154. Hagger Stefan, Boppelsen            1965 HAWA-Frontslider 2          9:44.04,5   3:06.15,4   (552)   ¦ 

Jubi       ---  Hagger Stefan, Boppelsen            1965 Hawa-Frontslider 2          2:52.50,9       -----  (1772)   ¦ 

AK1MTri      8. De Pury Renaud, Bottens             1966 Stade Genéve               10:14.32,2     45.09,8   (113)   ¦ 

HKHM        69. Stapf Fabian, Breitenbach           1974 LSG Laufen                  3:05.07,8   1:02.17,8  (1267)   ¦ 

Jubi       ---  Glauser Christoph                   1947 Bremgarten b. Bern          1:40.11,1       -----  (1909)   ¦ 

Jubi       ---  Glauser Zita                        1953 Bremgarten b. Bern          1:56.53,3       -----  (1910)   ¦ 

S1HM        69. Jamin Jean-Claude, Bremgarten b. Be 1961 3athlon Bern                3:02.36,4     56.39,5  (1141)   ¦ 

S1HM       133. Koch Beat, Bremgarten b. Bern       1959 Isostar                     3:40.59,6   1:35.02,7  (1165)   ¦ 

HKHM        27. Wiederkehr Daniel                   1971 Bremgarten b. Bern          2:38.56,5     36.06,5  (1450)   ¦ 

S1HM        68. Tschanz Hanspeter                   1960 Brenzikofen                 3:02.33,5     56.36,6  (1294)   ¦ 

STDHM        2. Kernen-Fuchs Karin, Brienz BE       1966 Karovre                     3:18.35,4     14.11,0  (1603)   ¦ 

STDHM        1. Widmer Wiltrud, Brienz BE           1967 Ballenberg Läuferinnen      3:04.24,4       -----  (1610)   ¦ 

HKMTri      21. Wyss Christian                      1985 Brienz BE                  11:15.58,9   2:11.18,4   (347)   ¦ 

Jubi       ---  Bühler Margrit                      1954 Brienzwiler                 1:44.16,6       -----  (1534)   ¦ 

Open        74. Furrer Adrian, Brunnenthal          1960 Berna-Biospinner            8:54.25,5   2:16.36,4   (511)   ¦ 

AK1MTri     57. Delavy Dominique                    1964 Brüttisellen               12:09.41,2   2:40.18,8   (114)   ¦ 

AK2MTri     36. Stahel Ueli                         1960 Buch b. Frauenfeld         13:41.24,2   3:23.35,9   (309)   ¦ 

HKMTri      25. Müller Markus                       1974 Bülach                     11:29.13,8   2:24.33,3   (238)   ¦ 

HKHM       104. Habegger Manuel                     1974 Burgdorf                    3:28.23,7   1:25.33,7  (1109)   ¦ 

AK2MTri      9. Heiniger Hanspeter                  1962 Burgdorf                   11:41.22,3   1:23.34,0   (163)   ¦ 

AK1MTri     21. Lüthi Bernhard, Burgdorf            1971 GS Wütherich               11:03.32,1   1:34.09,7   (219)   ¦ 

AK1MTri     40. Richard Daniel, Burgdorf            1966 LG Huttwil                 11:44.08,2   2:14.45,8   (256)   ¦ 

S1HM        16. Rihm Stefan                         1964 Burgdorf                    2:36.42,2     30.45,3  (1230)   ¦ 

D2HM        22. Stäuber Trudi                       1951 Burgdorf                    3:05.53,2     36.11,1  (1268)   ¦ 

S2HM        42. Steffen Peter, Burgdorf             1957 Lauf-Team Emmental          3:40.17,9   1:22.55,0  (1270)   ¦ 

Open       117. Zürcher Beat, Burgdorf              1953 Kentaur                     9:19.52,7   2:42.03,6   (572)   ¦ 

AK1FTri     16. Anhorn Anni                         1968 Burgistein                 13:57.20,4   3:07.54,8    (18)   ¦ 

Jubi       ---  Schweizer Hans-Jürg                 1963 Burgistein                  1:45.53,0       -----  (1855)   ¦ 

AK1MTri    103. Leemann Matthias, Buttwil           1967 Tri-Team Muri              14:04.09,0   4:34.46,6   (209)   ¦ 

AK2MTri     10. Waldenmaier Wolfgang, Buttwil       1959 Tri-Team Muri              11:54.39,8   1:36.51,5   (331)   ¦ 


Total 144



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.