Inferno Triathlon + Halbmarathon 2007 - nach Ortschaft "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S2HM        28. Bolliger Fredy, Aarau               1950 Laufgruppe Aarau            3:16.59,1     59.36,2  (1041)   ¦ 

Jubi       ---  Bolliger Fredy, Aarau               1950 Laufgruppe Aarau            2:25.25,9       -----  (1716)   ¦ 

D2HM         8. Egger Beatrice, Aarau               1970 LV Wettingen-Baden          2:48.35,0     18.52,9  (1335)   ¦ 

Jubi       ---  Hasler Chantal, Aarau               1969 Laufgruppe Aarau            2:25.25,8       -----  (1777)   ¦ 

Jubi       ---  Brunner Eveline, Aarberg            1964 Crazy Velo Shop             1:56.34,2       -----  (1949)   ¦ 

HKHM        10. Begert Marc, Aarburg                1972 Marka Sport Team            2:18.39,2     15.49,2  (1029)   ¦ 

S1HM       127. Wiesner Christoph                   1958 Abländschen                 3:38.36,5   1:32.39,6  (1314)   ¦ 

HKHM        23. Schranz David, Achseten             1968 SC Metsch                   2:36.37,3     33.47,3  (1257)   ¦ 

S1HM         4. Bärtschi Ruedi, Adelboden           1964 SC Adelboden                2:20.07,8     14.10,9  (1344)   ¦ 

S1HM        26. Hari Markus                         1967 Adelboden                   2:45.23,3     39.26,4  (1406)   ¦ 

S3HM        18. Oester Hanspeter                    1946 Adelboden                   4:01.33,8   1:04.20,0  (1386)   ¦ 

S1HM        46. Schwarz Jakob                       1966 Adelboden                   2:53.38,7     47.41,8  (1388)   ¦ 

HKHM        63. Rüttimann Erhard, Adliswil          1976 eye-light.ch                3:03.35,7   1:00.45,7  (1239)   ¦ 

HKFTri      11. Hager Chantal                       1979 Aefligen                   13:09.51,4   2:57.19,3    (32)   ¦ 

Jubi       ---  Laan Robertus                       1962 Aeschi b. Spiez             1:28.49,4       -----  (1813)   ¦ 

HKFTri      12. Schärer Barbara                     1981 Aeschi b. Spiez            13:21.47,9   3:09.15,8    (52)   ¦ 

Jubi       ---  Fuchs Silvia, Affoltern am Albis    1957 Hawa-Frontslider            2:52.41,3       -----  (1746)   ¦ 

HKHM       128. Graf Markus, Affoltern am Albis     1974 Eye-light.ch                4:06.23,0   2:03.33,0  (1105)   ¦ 

Jubi       ---  Studer Peter, Affoltern am Albis    1963 Hawa-Frontslider 2          2:53.10,5       -----  (1864)   ¦ 

HKHM        75. Steinger Adrian                     1968 Alberswil                   3:07.02,5   1:04.12,5  (1274)   ¦ 

Open        85. Bernhard Andreas, Alchenstorf       1962 Vier Wildsöi                9:02.30,7   2:24.41,6   (686)   ¦ 

Jubi       ---  Bächlin René                        1955 Allschwil                   1:37.31,7       -----  (1702)   ¦ 

AK1MTri     99. Baltermia Reto, Allschwil           1969 Tria VC Allschwil          13:54.02,7   4:24.40,3    (85)   ¦ 

AK1FTri      1. Gutknecht Arianne, Allschwil        1964 Tria VC Allschwil          10:49.25,6       -----    (14)   ¦ 

AK1MTri      3. Lehmann Oliver, Allschwil           1972 Schwarzbarth Velos          9:39.52,6     10.30,2   (210)   ¦ 

AK1MTri     41. Mayer René, Allschwil               1963 Tria VC Allschwil          11:45.06,0   2:15.43,6   (229)   ¦ 

AK1MTri     75. Nyffenegger Christian               1967 Allschwil                  12:44.06,8   3:14.44,4   (240)   ¦ 

HKMTri      17. Prétot Matthias, Allschwil          1973 Tria Allschwil             10:50.09,4   1:45.28,9   (249)   ¦ 

D1HM         9. Rombach Fränzi, Allschwil           1973 Tria VC Allschwil           3:00.58,1     32.42,2  (1235)   ¦ 

AK3MTri      4. Kenel Hansruedi, Altdorf UR         1950 Tri Uri                    15:53.42,2   3:47.40,9   (190)   ¦ 

S3HM        19. Zgraggen Klemens, Altdorf UR        1937 WSG Schwyz                  4:05.37,7   1:08.23,9  (1326)   ¦ 

S1HM         8. Alefsen Götz                        1959 Amriswil                    2:26.46,5     20.49,6  (1014)   ¦ 

HKMTri      14. Hänni Martin, Amsoldingen           1974 Tri Team Steffisburg       10:36.20,2   1:31.39,7   (156)   ¦ 

Open       134. Hänni Sandra, Amsoldingen           1977 Fit-4-Mobi                  9:31.23,3   2:53.34,2   (541)   ¦ 

Open       158. Schläpfer Beat, Amsoldingen         1965 Godis Superstars            9:47.31,2   3:09.42,1   (550)   ¦ 

AK1MTri     22. Enzler Daniel, Appenzell            1965 LG TV Teufen               11:04.56,5   1:35.34,1   (127)   ¦ 

S1HM       103. Berndt Matthias                     1959 Arisdorf                    3:21.01,9   1:15.05,0  (1030)   ¦ 

Jubi       ---  Berndt Matthias                     1959 Arisdorf                    1:40.34,8       -----  (1707)   ¦ 

D2HM        38. Brugier Susanne                     1963 Arisdorf                    3:27.48,7     58.06,6  (1045)   ¦ 

D2HM        33. Frey Erika, Arisdorf                1961 SC Liestal                  3:22.20,7     52.38,6  (1085)   ¦ 

S1HM       149. David Reto                          1960 Arlesheim                   4:03.39,4   1:57.42,5  (1059)   ¦ 

HKHM        79. Göggel Reto                         1968 Arlesheim                   3:09.06,0   1:06.16,0  (1101)   ¦ 

S1HM       123. Baumer Urs, Arni BE                 1959 Männerriege Biglen          3:33.45,0   1:27.48,1  (1428)   ¦ 

Open        64. Gerber Daniel, Arni-Islisberg       1970 Minus11                     8:45.19,7   2:07.30,6   (589)   ¦ 

HKHM       132. Dos Santos Gustavo                  1976 Aubonne                     4:32.43,2   2:29.53,2  (1361)   ¦ 

Jubi       ---  Frei Werner                         1953 Auenstein                   1:40.22,8       -----  (1933)   ¦ 


Total 46



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.