Inferno Triathlon + Halbmarathon 2007 - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AK1MTri     98. Kaczmarek Oliver                    1972 Meiringen                  13:53.08,8   4:23.46,4   (184)   ¦ 

HKMTri      54. Kaiser Carsten                      1973 D-Küssaberg                13:16.49,0   4:12.08,5   (185)   ¦ 

AK2MTri     11. Kalbermatter Theo, Gampel           1962 VC-Elite                   11:56.00,7   1:38.12,4   (186)   ¦ 

S1HM        58. Kälin Erwin, Niederwil AG           1964 Läuferriege Wohlen          2:58.11,6     52.14,7  (1147)   ¦ 

AK1MTri     11. Kälin Richi, Samstagern             1964 I.Schmid Schweisstechnik   10:28.10,4     58.48,0   (357)   ¦ 

Open       104. Kämpf Stefan, Einigen               1968 Murmelis                    9:13.52,6   2:36.03,5   (594)   ¦ 

AK1FTri     18. Kämpfer Brigitte, Steffisburg       1964 Tri Team Steffisburg       14:18.24,3   3:28.58,7    (36)   ¦ 

S3HM        20. Kämpfer Walter, Zuchwil             1946 OLG Biberist                4:06.46,2   1:09.32,4  (1148)   ¦ 

Jubi       ---  Kämpfer Walter, Zuchwil             1946 OLG Biberist                1:29.13,9       -----  (1796)   ¦ 

HKHM       101. Kandera Christoff                   1970 Matten b. Interlaken        3:27.23,9   1:24.33,9  (1488)   ¦ 

HKHM       126. Käppeli Daniel                      1985 Mühlau                      4:00.00,3   1:57.10,3  (1149)   ¦ 

Jubi       ---  Karrer Heinz                        1959 Münsingen                   1:48.48,4       -----  (1932)   ¦ 

Jubi       ---  Karrer Sonja                        1960 Münsingen                   1:48.48,4       -----  (1797)   ¦ 

D2HM        25. Karrie Gregson                      1971 CAN-Waterloo                3:11.11,6     41.29,5  (1458)   ¦ 

HKMTri      30. Kathan Robert, D-München            1979 Tri Dornbirn               11:49.45,1   2:45.04,6   (187)   ¦ 

Jubi       ---  Kaufmann Heinz                      1974 Kriens                      2:36.13,0       -----  (1798)   ¦ 

AK1MTri     52. Kaufmann Konrad                     1963 Urtenen-Schönbühl          12:02.36,6   2:33.14,2   (188)   ¦ 

S1HM       129. Kaufmann Markus, Basel              1961 Pari Vashers                3:39.03,2   1:33.06,3  (1150)   ¦ 

HKHM       113. Kaufmann Martin                     1973 Luzern                      3:37.01,3   1:34.11,3  (1151)   ¦ 

HKHM        53. Kaufmann Michael                    1968 Hinwil                      2:52.42,9     49.52,9  (1152)   ¦ 

Open       156. Kauz Claudia, Utzenstorf            1975 Pläuschler                  9:45.15,6   3:07.26,5   (605)   ¦ 

HKFTri      14. Kehrli Christin, Luzern             1977 Sputnik Zweisimmen         13:34.45,6   3:22.13,5    (37)   ¦ 

S1HM        85. Keller Damian                       1965 Endingen                    3:10.29,7   1:04.32,8  (1411)   ¦ 

AK2MTri      4. Keller Ernst, Dorf                  1961 Tri-Wülflingen             11:17.31,9     59.43,6   (189)   ¦ 

Jubi       ---  Keller Renate                       1956 Lohn-Ammannsegg             2:11.52,7       -----  (1800)   ¦ 

Open       130. Keller Urs, Thun                    1969 Die Vier?                   9:28.32,5   2:50.43,4   (528)   ¦ 

Jubi       ---  Keller Urs                          1969 Thun                        1:59.23,1       -----  (1801)   ¦ 

D2HM        16. Kellner Heike, D-Heppenheim         1958 TV Heppenheim               3:00.37,2     30.55,1  (1153)   ¦ 

AK3MTri      4. Kenel Hansruedi, Altdorf UR         1950 Tri Uri                    15:53.42,2   3:47.40,9   (190)   ¦ 

HKMTri      42. Kern Roger, Lindau                  1973 Finishers Winterthur       12:16.21,9   3:11.41,4   (191)   ¦ 

Open       103. Kernen Adrian, Spiez                1966 Team TRC-Spiez              9:13.49,2   2:36.00,1   (656)   ¦ 

STDHM        2. Kernen-Fuchs Karin, Brienz BE       1966 Karovre                     3:18.35,4     14.11,0  (1603)   ¦ 

S1HM        14. Kettner Marco                       1966 Sins                        2:35.00,4     29.03,5  (1395)   ¦ 

Open       164. Keusen Myriam, Wangen an der Aare   1978 Eidechsen                   9:50.42,9   3:12.53,8   (534)   ¦ 

HKMTri      70. Kiechle Mike, D-Freiburg            1975 Tri-Team Freiburg          16:25.01,4   7:20.20,9   (192)   ¦ 

HKHM       129. Kiely Paul                          1971 IRL-Dublin                  4:09.11,4   2:06.21,4  (1401)   ¦ 

S3HM        16. Kienast Martin, A-Feldkirch         1936 TS Gisingen                 3:53.39,8     56.26,0  (1154)   ¦ 

D2HM        26. Kiencke Stephanie                   1966 Bern                        3:14.31,4     44.49,3  (1155)   ¦ 

AK1MTri     67. Kiener Peter                        1969 Steffisburg                12:28.21,1   2:58.58,7   (193)   ¦ 

AK1MTri     71. Kienle Ralph                        1971 Moosseedorf                12:37.50,4   3:08.28,0   (194)   ¦ 

S1HM        22. Kirchmayr Arno                      1967 Zermatt                     2:43.52,5     37.55,6  (1156)   ¦ 

S1HM       101. Klaassen Dietrich, D-Oberkochen     1967 TSG Schnaitheim             3:20.24,6   1:14.27,7  (1157)   ¦ 

S1HM        90. Klaka Frank, D-Kürten               1961 BC Wipperfürth              3:12.51,6   1:06.54,7  (1158)   ¦ 

Jubi       ---  Klaus Sigi, D-Ditzingen             1967 LT Renningen                1:52.17,0       -----  (1803)   ¦ 

HKHM        62. Klauser Daniel                      1981 Bern                        3:01.07,3     58.17,3  (1159)   ¦ 

S1HM        76. Kleeb Andreas                       1961 Bellikon                    3:03.39,9     57.43,0  (1160)   ¦ 

D2HM        23. Kleeb Christina                     1963 Bellikon                    3:06.55,8     37.13,7  (1161)   ¦ 

HKMTri      13. Klingenstein Frederik, D-Bonn       1980 SSF Bonn                   10:32.46,7   1:28.06,2   (195)   ¦ 

S1HM        48. Klink Ralf, D-Riedstadt             1965 TSV Goddelau                2:54.54,2     48.57,3  (1162)   ¦ 

Jubi       ---  Klink Ralf, D-Riedstadt             1965 TSV Goddelau                1:46.12,8       -----  (1804)   ¦ 

S3HM         8. Klomp Jaap, NL-Wormerveer EB        1940 Zaanland                    3:26.03,0     28.49,2  (1163)   ¦ 

Jubi       ---  Klomp Jaap, NL-Wormerveer EB        1940 Zaanland                    2:32.32,0       -----  (1805)   ¦ 

Jubi       ---  Klomp Netty, NL-Wormerveer EB       1949 Zaanland                    2:32.24,8       -----  (1806)   ¦ 

Open        18. Klopfenstein Dominik, Lenk im Simme 1979 Alpenflitzer                7:53.24,1   1:15.35,0   (504)   ¦ 

AK1MTri     28. Kloss Mehmet, D-Frechen             1969 Projekt Ironman            11:14.55,5   1:45.33,1   (197)   ¦ 

S1HM       110. Knapp Beat                          1962 Hünibach                    3:23.57,4   1:18.00,5  (1164)   ¦ 

AK2MTri     47. Knapp Martin                        1960 Bolligen                   14:30.49,6   4:13.01,3   (198)   ¦ 

AK2MTri     24. Knecht Stefan, Winterthur           1960 Finishers Winterthur       12:39.03,0   2:21.14,7   (199)   ¦ 

Open        49. Knöri Christof, Zürich              1977 Sbrinz Athletics            8:29.14,8   1:51.25,7   (622)   ¦ 

Jubi       ---  Knüsel Daniela                      1976 Cham                        1:48.51,7       -----  (1807)   ¦ 

D2HM        31. Kobel Béatrice                      1961 Ittigen                     3:20.42,4     51.00,3  (1364)   ¦ 

S1HM       102. Kobel Markus                        1959 Ittigen                     3:20.44,1   1:14.47,2  (1363)   ¦ 

HKMTri      72. Kobel Philipp                       1974 Heimberg                    8:45.52,4      Mürren   (200)   ¦ 

S1HM       133. Koch Beat, Bremgarten b. Bern       1959 Isostar                     3:40.59,6   1:35.02,7  (1165)   ¦ 

Open       112. Koedam Eveline, Lengnau BE          1964 Esprit                      9:17.37,3   2:39.48,2   (536)   ¦ 

Jubi       ---  Koedam Eveline                      1964 Lengnau BE                  2:18.28,9       -----  (1808)   ¦ 

Jubi       ---  Koeder Gertrud                      1941 Unterseen                   2:12.37,0       -----  (1809)   ¦ 

Open        88. Kohler Sandra, Krattigen            1978 Vamos                       9:05.58,8   2:28.09,7   (678)   ¦ 

S2HM        12. Kollmer Hanjo, D-Bräunlingen        1956 LG-Baar                     2:55.22,6     37.59,7  (1166)   ¦ 

S2HM        10. König Hans, D-Seefelden             1950 LG Sulzburg-Laufen          2:54.15,2     36.52,3  (1167)   ¦ 

AK2MTri     60. Kornfeld Jörg, D-Forchheim          1958 VFB 1860 Forchheim Triath   1:59.30,9   Oberhofen   (201)   ¦ 

S2HM        41. Kortyka Joachim                     1955 D-Speyer                    3:40.09,5   1:22.46,6  (1168)   ¦ 

S1HM       105. Kottmann Michel, Wahlen b. Laufen   1967 LSG Laufen                  3:21.50,3   1:15.53,4  (1169)   ¦ 

Open        10. Kottmann Patric, Laufen             1983 Fit For Four                7:44.50,7   1:07.01,6   (540)   ¦ 

S2HM        43. Krämer Hugo                         1956 Jona                        3:42.31,0   1:25.08,1  (1170)   ¦ 

Jubi       ---  Krämer Hugo                         1956 Jona                        2:04.52,5       -----  (1810)   ¦ 

Jubi       ---  Kraenkel Volker                     1966 D-Sitzendorf                1:57.06,9       -----  (1556)   ¦ 

S2HM        66. Krause Wolfram                      1957 D-Friedrichshafen           5:31.55,7   3:14.32,8  (1366)   ¦ 

M1Tri        8. Krepold Dominik                     2001 D-Gauting                     47.46,3     19.25,9    (34)   ¦ 

AK1MTri    117. Krepold Hans-Michael, D-Gauting     1963 Team Oberbayern            14:57.16,0   5:27.53,6   (202)   ¦ 

D1HM         5. Kresse Nicole, D-Hersbruck          1973 SSC Hanau Rodenbach         2:46.41,2     18.25,3  (1171)   ¦ 

Jubi       ---  Kresse Nicole                       1973 D-Hersbruck                 1:28.18,3       -----  (1512)   ¦ 

S2HM        51. Kreuzer Martin                      1951 Wettswil                    3:54.36,2   1:37.13,3  (1436)   ¦ 

S1HM       146. Kromer Günter                       1962 D-Karlsruhe                 3:54.13,6   1:48.16,7  (1172)   ¦ 

Jubi       ---  Kropf Bruno, Emdthal                1972 www.bike1a.ch               1:25.36,2       -----  (1811)   ¦ 

Jubi       ---  Kübli Thomas                        1983 Wengen                      1:26.09,4       -----  (1926)   ¦ 

HKHM        76. Kugler Jürgen                       1968 Hausen am Albis             3:07.05,4   1:04.15,4  (1173)   ¦ 

D2HM        53. Kuhn Regi                           1959 Wald ZH                     3:54.22,3   1:24.40,2  (1497)   ¦ 

AK2MTri     25. Kühne Paul, Oberengstringen         1958 Triathlon Club Zürich      12:39.17,5   2:21.29,2   (203)   ¦ 

S3HM        11. Kundert Hanspeter                   1944 Steffisburg                 3:38.11,7     40.57,9  (1174)   ¦ 

M3Tri        3. Künkeler Axel, D-Heppenheim         1953 www.laufreport.de             38.11,3      4.05,6     (4)   ¦ 

HKHM        78. Kunz Armin                          1969 Bern                        3:07.53,0   1:05.03,0  (1397)   ¦ 

S2HM        25. Kunz Karl                           1952 Oberwil im Simmental        3:11.33,6     54.10,7  (1490)   ¦ 

Jubi       ---  Kunz Martin                         1967 Thun                        1:29.48,5       -----  (1935)   ¦ 

Jubi       ---  Künzi Michael                       1976 Beatenberg                  1:55.05,6       -----  (1812)   ¦ 

Open       109. Kurt Beatrice, Bern                 1967 4 Schlümpfe                 9:15.55,6   2:38.06,5   (502)   ¦ 

AK1MTri     76. Kuypers Dirk, D-Neuried             1969 DLC Aachen                 12:46.48,3   3:17.25,9   (204)   ¦ 


Total 97



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.