Inferno Triathlon + Halbmarathon 2007 - nach Name "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HKHM       104. Habegger Manuel                     1974 Burgdorf                    3:28.23,7   1:25.33,7  (1109)   ¦ 

AK1MTri     31. Häberling Jürg, Stallikon           1964 Tri Club Säuliamt          11:22.12,8   1:52.50,4   (150)   ¦ 

Open       138. Haberstroh Stefan, Fehraltorf       1973 Velo Lade Hittnau 2         9:33.42,8   2:55.53,7   (680)   ¦ 

AK1MTri     78. Hackl Johann, A-Lannach             1972 Tri Team Caldera           12:51.05,6   3:21.43,2   (151)   ¦ 

Open        60. Häfelfinger Michael, Thürnen        1977 The Incredibles             8:42.19,7   2:04.30,6   (663)   ¦ 

Jubi       ---  Hägele Joachim                      1970 D-Darmstadt                 2:30.50,2       -----  (1514)   ¦ 

HKFTri      11. Hager Chantal                       1979 Aefligen                   13:09.51,4   2:57.19,3    (32)   ¦ 

Open       153. Hagger Stefan, Boppelsen            1965 HAWA-Frontslider 1          9:44.04,4   3:06.15,3   (551)   ¦ 

Open       154. Hagger Stefan, Boppelsen            1965 HAWA-Frontslider 2          9:44.04,5   3:06.15,4   (552)   ¦ 

Jubi       ---  Hagger Stefan, Boppelsen            1965 Hawa-Frontslider 2          2:52.50,9       -----  (1772)   ¦ 

S2HM        44. Hähni Andreas                       1954 Leissigen                   3:45.26,2   1:28.03,3  (1110)   ¦ 

M3Tri        6. Haigh Adrian                        1954 Unterägeri                    45.47,2     11.41,5    (30)   ¦ 

M2Tri       11. Haigh Jack                          1993 Unterägeri                    43.17,5      9.35,3    (26)   ¦ 

Jubi       ---  Halling Bert, Unterseen             1964 Team Eiger Guesthouse       2:17.39,2       -----  (1773)   ¦ 

S1HM        17. Hämmerle Florian, A-Riezlern, Klein 1966 Tri-Team Kleinwalsertal     2:39.43,7     33.46,8  (1111)   ¦ 

AK1MTri    112. Häner Rolf                          1966 Flurlingen                 14:37.02,3   5:07.39,9   (152)   ¦ 

AK2MTri     13. Hänggi Daniel                       1961 Basel                      11:57.44,9   1:39.56,6   (153)   ¦ 

HKMTri      48. Hänggi Michel, Birsfelden           1975 Bergamont Youngbiker's     12:34.59,4   3:30.18,9   (154)   ¦ 

S2HM         1. Häni Fritz, Rumisberg               1954 UOV Wiedlisbach             2:17.22,9       -----  (1112)   ¦ 

Jubi       ---  Häni Fritz, Rumisberg               1954 UOV Wiedlisbach             1:16.51,6       -----  (1775)   ¦ 

S1HM        30. Häni Markus                         1964 Trimbach                    2:46.13,0     40.16,1  (1113)   ¦ 

Jubi       ---  Haenni Christian                    1984 Wilderswil                  1:39.53,2       -----  (1771)   ¦ 

AK1MTri     95. Hänni Heinz                         1972 Goldiwil (Thun)            13:40.40,4   4:11.18,0   (155)   ¦ 

HKMTri      14. Hänni Martin, Amsoldingen           1974 Tri Team Steffisburg       10:36.20,2   1:31.39,7   (156)   ¦ 

Open       134. Hänni Sandra, Amsoldingen           1977 Fit-4-Mobi                  9:31.23,3   2:53.34,2   (541)   ¦ 

AK1MTri     23. Harder Hans-Jürg                    1966 Sulgen                     11:04.57,8   1:35.35,4   (157)   ¦ 

D2HM        15. Harder Judith                       1960 Bern                        3:00.00,1     30.18,0  (1341)   ¦ 

S2HM        36. Harder Werner                       1955 Münsingen                   3:32.28,9   1:15.06,0  (1439)   ¦ 

S1HM        26. Hari Markus                         1967 Adelboden                   2:45.23,3     39.26,4  (1406)   ¦ 

Open       143. Hartmann Andreas, D-Rümmingen       1964 Novalion                    9:37.01,4   2:59.12,3   (601)   ¦ 

Jubi       ---  Hasler Chantal, Aarau               1969 Laufgruppe Aarau            2:25.25,8       -----  (1777)   ¦ 

Open       175. Hasler Katharina, Steffisburg       1976 Film ab 4105                9:59.00,6   3:21.11,5   (539)   ¦ 

AK2MTri     32. Hasler Peter, Lommis                1961 Tri-Team Aadorf            13:15.15,7   2:57.27,4   (158)   ¦ 

Open       177. Häubling Carina, Bern               1979 The Fab Four I              9:59.24,8   3:21.35,7   (661)   ¦ 

S2HM        61. Hausberger Klaus, A-Graz-St. Peter  1957 BLC Greifenburg             4:04.47,0   1:47.24,1  (1114)   ¦ 

JUHM         6. Hausberger Tobias                   1993 A-Graz-St. Peter            4:04.46,1     52.42,7  (1347)   ¦ 

D2HM        11. Hauser Cornelia, Fräschels          1968 Läufergruppe Kerzers        2:56.40,3     26.58,2  (1115)   ¦ 

S1HM       121. Häusler Norbert, A-Wien             1961 URC Spk. Renner Langenloi   3:33.21,1   1:27.24,2  (1349)   ¦ 

Open       165. Hediger Kurt Peter, Thun            1946 Lauenenpark 197             9:51.46,4   3:13.57,3   (581)   ¦ 

AK3MTri      2. Heer Martin                         1950 Winterthur                 13:27.18,2   1:21.16,9   (159)   ¦ 

HKHM       109. Hegetschweiler Peter                1968 Mettmenstetten              3:32.32,9   1:29.42,9  (1116)   ¦ 

AK1MTri    119. Heim Dieter                         1968 Steffisburg                15:07.28,2   5:38.05,8   (160)   ¦ 

D2HM         5. Heim Maria, Kappel SO               1970 Nov Wiedlisbach             2:42.24,6     12.42,5  (1117)   ¦ 

Jubi       ---  Heim Maria, Kappel SO               1970 Nov Wiedlisbach             1:27.41,6       -----  (1778)   ¦ 

Open       181. Heimann Beat, Thun                  1960 SSBC Wimmis                10:06.35,4   3:28.46,3   (620)   ¦ 

Open        51. Heimberg Lukas, Oberwil im Simmenta 1981 D'Simmentaler               8:32.49,3   1:55.00,2   (524)   ¦ 

HKMTri      68. Heimberg Pascal                     1975 Zürich                     15:17.19,1   6:12.38,6   (162)   ¦ 

AK2MTri      9. Heiniger Hanspeter                  1962 Burgdorf                   11:41.22,3   1:23.34,0   (163)   ¦ 

S1HM        81. Held Oliver, D-Höchberg             1965 IFA Nonstop Bamberg         3:06.44,3   1:00.47,4  (1118)   ¦ 

S2HM        49. Helfenstein Josef, Oberkirch LU     1950 Flüss-SLVS                  3:53.41,2   1:36.18,3  (1119)   ¦ 

HKHM       127. Hellwig Stephan, D-Hürtgenwald      1971 Ritterbecks Aachen          4:05.58,5   2:03.08,5  (1120)   ¦ 

AK2MTri     23. Helt Jürgen, D-Viernheim            1959 TSV Viernheim              12:35.42,7   2:17.54,4   (164)   ¦ 

HKHM        40. Helwing Hans, D-Karlsruhe           1971 LSG Karlsruhe               2:45.04,5     42.14,5  (1415)   ¦ 

AK1MTri     17. Henggeler Daniel, Giswil            1972 Tri Hergiswil              10:54.37,4   1:25.15,0   (165)   ¦ 

Open        46. Henkel Oliver, Seengen              1968 Mammut Endurance Team       8:27.53,5   1:50.04,4   (585)   ¦ 

D2HM        52. Henz Silvia                         1967 Laufen                      3:53.21,6   1:23.39,5  (1121)   ¦ 

S1HM        64. Hermes Wolfram, D-Nalbach           1962 TV Piesbach                 3:01.19,7     55.22,8  (1122)   ¦ 

Jubi       ---  Herren-Gasser Margrit               1969 Wichtrach                   1:34.22,4       -----  (1782)   ¦ 

S1HM        23. Herren Hanspeter                    1966 Wichtrach                   2:44.43,3     38.46,4  (1123)   ¦ 

Jubi       ---  Herren Hanspeter                    1966 Wichtrach                   1:34.22,7       -----  (1780)   ¦ 

Jubi       ---  Herren Simon, Mürren                1989 SC Mürren                   1:47.40,1       -----  (1781)   ¦ 

AK1MTri    121. Herrmann Peter, Murzelen            1966 Team let's go              15:21.10,0   5:51.47,6   (358)   ¦ 

AK2MTri     15. Hess Christof                       1960 Lupsingen                  12:18.01,1   2:00.12,8   (166)   ¦ 

S1HM        31. Hess Konrad                         1962 Utzigen                     2:47.01,2     41.04,3  (1470)   ¦ 

Jubi       ---  Hess Paul                           1964 Steffisburg                 1:28.11,3       -----  (1783)   ¦ 

S2HM        30. Hess Peter                          1955 Jona                        3:22.07,9   1:04.45,0  (1124)   ¦ 

D2HM        62. Hess Susanne                        1951 Jona                        4:11.50,6   1:42.08,5  (1125)   ¦ 

S1HM        49. Hienekamp Maarten                   1964 NL-Amersfoort SL            2:55.34,3     49.37,4  (1126)   ¦ 

S1HM        28. Hillmer Oliver, D-Staufen           1963 LG Sulzburg-Laufen          2:45.32,0     39.35,1  (1377)   ¦ 

S1HM        60. Hirschi Christian, Rüschegg Heubach 1960 Team extrabike              2:58.43,0     52.46,1  (1127)   ¦ 

S1HM       114. Hirtner Markus                      1966 Küssnacht am Rigi           3:29.31,3   1:23.34,4  (1128)   ¦ 

Jubi       ---  Hofer Andreas                       1966 Uetendorf                   1:42.35,9       -----  (1947)   ¦ 

Open        50. Hofer Richard, Bachenbülach         1970 Team fun&only               8:31.35,4   1:53.46,3   (659)   ¦ 

Jubi       ---  Hofer Richard, Bachenbülach         1970 Team fon&only               1:23.36,1       -----  (1784)   ¦ 

D1HM        17. Höhener Angelika                    1984 Bern                        3:30.06,6   1:01.50,7  (1129)   ¦ 

HKHM        58. Hoigné Philipp, Bern                1975 Freitagsbier                2:58.04,4     55.14,4  (1130)   ¦ 

AK1MTri     61. Hol René, NL-TH Heerhugowaard       1971 DTC                        12:21.42,8   2:52.20,4   (167)   ¦ 

AK2MTri      7. Holenweg Peter, Basel               1957 UBS Tri-Club               11:34.01,9   1:16.13,6   (168)   ¦ 

AK1FTri      3. Hollenstein Andrea                  1970 A-Dornbirn                 12:12.41,1   1:23.15,5    (33)   ¦ 

AK1MTri     25. Hollenstein Helmut                  1966 A-Dornbirn                 11:10.30,2   1:41.07,8   (169)   ¦ 

HKMTri      52. Hollerith Christian, D-Pliening     1976 Team Oberbayern            13:10.51,5   4:06.11,0   (170)   ¦ 

S2HM        55. Holzapfel Joachim, D-Mittenaar      1957 Turnverein Ehringshausen    3:57.43,4   1:40.20,5  (1131)   ¦ 

Open       192. Holzer Jürg, Interlaken             1965 XXXX                       10:17.31,0   3:39.41,9   (694)   ¦ 

HKHM        12. Holzer Stephan, Bennwil             1972 Törli-Sportsteam            2:23.28,5     20.38,5  (1132)   ¦ 

S1HM        50. Höning Michael, D-Müllheim          1963 TV Müllheim                 2:55.40,2     49.43,3  (1133)   ¦ 

AK2MTri     29. Hornig Olaf, D-Hameln               1962 Hamelner Schwimmverein     12:58.44,4   2:40.56,1   (171)   ¦ 

HKFTri      19. Hössle Sabine, D-Garmisch-Partenkir 1973 TSV Partenkirchen          14:51.53,7   4:39.21,6    (34)   ¦ 

Jubi       ---  Hössle Stefan, D-Garmisch-Partenkir 1972 TSV Partenkirchen           1:28.22,3       -----  (1919)   ¦ 

AK1MTri     47. Hössler Ekkehard                    1969 D-Salem                    11:56.28,6   2:27.06,2   (172)   ¦ 

Open       209. Howard Jeremy, Wengen               1972 Chicken Run                12:37.29,8   5:59.40,7   (519)   ¦ 

Jubi       ---  Huber Alice, Mettmenstetten         1949 Hawa-Frontslider 2          2:52.47,3       -----  (1786)   ¦ 

Jubi       ---  Huber Gerhard                       1958 Interlaken                  1:53.12,5       -----  (1893)   ¦ 

AK2MTri     46. Huber Jean-Claude, Winterthur       1961 IG Tri-Wü                  14:27.57,7   4:10.09,4   (173)   ¦ 

S1HM       118. Huber Martin, Thun                  1966 Murmelis                    3:32.08,3   1:26.11,4  (1435)   ¦ 

AK1MTri      6. Huber Norbert, D-Kümmersbruck       1972 CIS Amberg                 10:05.36,4     36.14,0   (174)   ¦ 

AK2MTri     21. Hübner Hansjörg, D-Isny             1953 TV Isny                    12:32.00,9   2:14.12,6   (175)   ¦ 

AK2MTri      5. Hufschmid Marcel                    1958 Schinznach Bad             11:31.27,2   1:13.38,9   (176)   ¦ 

Jubi       ---  Hug Bernhard                        1973 Oberägeri                   1:52.16,0       -----  (1787)   ¦ 

Open       199. Hug-Müller Daniela, Oberägeri       1968 Mammut Ladies              10:29.53,4   3:52.04,3   (586)   ¦ 

Jubi       ---  Hug-Müller Daniela                  1968 Oberägeri                   1:52.16,1       -----  (1788)   ¦ 

D1HM         4. Hug Natalie, Ittigen                1976 TVL                         2:44.11,3     15.55,4  (1134)   ¦ 

M2Tri       12. Huggler Michael                     1992 Lauterbrunnen                 23.47,7 Grindelwald    (21)   ¦ 

AK2MTri     16. Hügi Roland                         1961 Kehrsiten                  12:20.41,0   2:02.52,7   (177)   ¦ 

Open        25. Hugi Rolf, Lyss                     1962 Lysspark Fitness Racer      7:58.53,3   1:21.04,2   (584)   ¦ 

F1Tri        3. Hunziker Eline, Mürren              1998 Bondies JO-Mürren-Stechel     35.27,3      6.53,1    (19)   ¦ 

M1Tri        6. Hunziker Yannick, Mürren            1997 Bondies JO-Mürren-Stechel     32.21,8      4.01,4    (16)   ¦ 

S1HM         7. Hürzeler Thomas, Därligen           1960 Eiger Sport                 2:25.04,2     19.07,3  (1006)   ¦ 

Open        68. Huser Andrea, Gunten                1973 Traumfrauen                 8:48.55,0   2:11.05,9   (669)   ¦ 

HKMTri      22. Husistein Steve                     1977 Kriens                     11:21.27,6   2:16.47,1   (178)   ¦ 

D1HM        13. Hüttl Simone, D-Weißenburg          1974 GEH-Punkt                   3:10.03,4     41.47,5  (1136)   ¦ 

Jubi       ---  Huettl Simone                       1974 D-Weißenburg                2:35.16,8       -----  (1536)   ¦ 

HKMTri      58. Hutzler Jörg, D-Bonn                1975 PSV BONN                   13:39.10,6   4:34.30,1   (179)   ¦ 

Jubi       ---  Huwiler Thomas                      1971 Zug                         2:03.58,3       -----  (1789)   ¦ 


Total 113



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.