Inferno Triathlon + Halbmarathon 2007 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HKMTri      40. Bächler Andreas, Spiez              1975 Veloatelier Wimmis         12:14.14,6   3:09.34,1    (81)   ¦ 

D2HM        47. Bächler Annette, D-Sulzburg         1964 LG Sulzburg-Laufen          3:41.37,1   1:11.55,0  (1354)   ¦ 

S1HM        66. Bächler Martin, D-Sulzburg          1965 LG Sulzburg-Laufen          3:02.17,7     56.20,8  (1353)   ¦ 

Open        55. Bächler Philipp, Kerzers            1983 TSV Kerzers Selects         8:36.48,9   1:58.59,8   (641)   ¦ 

Jubi       ---  Bächlin René                        1955 Allschwil                   1:37.31,7       -----  (1702)   ¦ 

HKMTri      62. Bachmann Marcel, Basel              1973 Tria VC Allschwil          13:54.02,3   4:49.21,8    (82)   ¦ 

Open       148. Bader Bernhard, Thun                1974 Lady First                  9:40.39,3   3:02.50,2   (579)   ¦ 

Jubi       ---  Bähler Alexandra                    1968 Bern                        1:08.15,7       -----  (1938)   ¦ 

HKHM        32. Baier Andreas, D-Oberndorf          1969 LSG Karlsruhe               2:40.08,8     37.18,8  (1413)   ¦ 

AK1MTri     12. Baierl Thomas, D-Pähl               1967 TSV Pähl                   10:37.34,2   1:08.11,8    (83)   ¦ 

AK2FTri      1. Balmer Marianne                     1960 Davos Platz                12:34.33,5       -----    (19)   ¦ 

HKMTri      66. Balmer Roger                        1978 Winterthur                 15:04.54,3   6:00.13,8    (84)   ¦ 

Jubi       ---  Balsiger Fritz                      1944 Wilderswil                  1:43.23,8       -----  (1703)   ¦ 

AK1MTri     99. Baltermia Reto, Allschwil           1969 Tria VC Allschwil          13:54.02,7   4:24.40,3    (85)   ¦ 

AK1FTri      7. Bantle Claudia                      1967 Stans                      13:00.43,8   2:11.18,2    (20)   ¦ 

HKHM        22. Bär Benjamin, Trogen                1981 Triclub SG-Appenzell        2:34.39,8     31.49,8  (1022)   ¦ 

S2HM         9. Barheier Gerold, D-Todtnau          1955 Lauf-Team Oberes Wiesenta   2:53.58,7     36.35,8  (1023)   ¦ 

Jubi       ---  Barheier Gerold, D-Todtnau          1955 Lauf-Team Oberes Wiesenta   1:52.31,7       -----  (1704)   ¦ 

D2HM        57. Baeriswyl Jeannine                  1964 Lauterbrunnen               3:59.11,3   1:29.29,2  (1382)   ¦ 

HKHM        46. Bart Philippe                       1975 Luzern                      2:48.35,9     45.45,9  (1024)   ¦ 

Open       162. Bartenstein Andreas, Bern           1976 The Fab Four II             9:49.55,1   3:12.06,0   (716)   ¦ 

Jubi       ---  Barton Ruth                         1988 Mürren                      2:14.24,2       -----  (1545)   ¦ 

Jubi       ---  Bärtschi Conny                      1966 Meiringen                   1:46.51,2       -----  (1705)   ¦ 

S1HM         4. Bärtschi Ruedi, Adelboden           1964 SC Adelboden                2:20.07,8     14.10,9  (1344)   ¦ 

HKHM         2. Barz Michael, D-Durach              1973 TSV Durach                  2:06.00,9      3.10,9  (1005)   ¦ 

S1HM         9. Bättig Adrian                       1965 Goldau                      2:29.08,0     23.11,1  (1340)   ¦ 

D2HM        27. Battisti Nina, A-Götzis             1972 Skinfit                     3:17.02,8     47.20,7  (1352)   ¦ 

AK1MTri     20. Battisti Werner, A-Götzis           1963 Tri Team Lustenau          11:02.04,9   1:32.42,5    (86)   ¦ 

S1HM        97. Baumer Peter                        1958 Ostermundigen               3:18.02,4   1:12.05,5  (1025)   ¦ 

AK1MTri     65. Baumer Rolf, Hittnau                1964 www.velolade-hittnau.ch    12:25.29,0   2:56.06,6    (87)   ¦ 

S1HM       123. Baumer Urs, Arni BE                 1959 Männerriege Biglen          3:33.45,0   1:27.48,1  (1428)   ¦ 

HKMTri      33. Baumgartner Beat, Mirchel           1973 Thömus Factory Team        12:03.45,1   2:59.04,6    (10)   ¦ 

Open        11. Baumgartner Reto, Stettlen          1974 The Thomson Gazz            7:45.34,8   1:07.45,7   (665)   ¦ 

D1HM         8. Becher Marie-Astrid, D-Swisttal     1982 Bronny.de Team PSV Bonn     3:00.50,1     32.34,2  (1026)   ¦ 

AK1MTri     43. Bechtold Dirk, D-Müllheim           1972 3athlon.org                11:47.53,9   2:18.31,5    (89)   ¦ 

D2HM        32. Beck Katrin                         1948 Jegenstorf                  3:21.13,1     51.31,0  (1027)   ¦ 

S2HM        33. Beck Paul                           1948 Münchringen                 3:26.21,1   1:08.58,2  (1028)   ¦ 

Jubi       ---  Beeharee Keeran                     1986 GB-Brighton East Sussex     2:14.17,0       -----  (1911)   ¦ 

AK2MTri     19. Beer Urs                            1962 Heimberg                   12:26.39,8   2:08.51,5    (90)   ¦ 

HKHM        10. Begert Marc, Aarburg                1972 Marka Sport Team            2:18.39,2     15.49,2  (1029)   ¦ 

S1HM       147. Beiderbeck Dietmar, D-Veitshöchheim 1966 The Blind Allround Runner   3:54.19,0   1:48.22,1  (1345)   ¦ 

HKMTri      50. Benz Reto, Cham                     1974 Carpediem                  13:02.47,7   3:58.07,2    (91)   ¦ 

Jubi       ---  Berger Elisabeth                    1962 Bern                        1:44.16,2       -----  (1706)   ¦ 

Open       108. Berger-Seewer Katharina, Bern       1954 Judihuiii                   9:15.52,5   2:38.03,4   (565)   ¦ 

S1HM       103. Berndt Matthias                     1959 Arisdorf                    3:21.01,9   1:15.05,0  (1030)   ¦ 

Jubi       ---  Berndt Matthias                     1959 Arisdorf                    1:40.34,8       -----  (1707)   ¦ 

Open        85. Bernhard Andreas, Alchenstorf       1962 Vier Wildsöi                9:02.30,7   2:24.41,6   (686)   ¦ 

AK2MTri     58. Bernhard Christian, Winterthur      1958 I.G. Tri Wülfingen         10:13.46,4 Stechelberg    (92)   ¦ 

Jubi       ---  Bertschi Elisabeth                  1950 Pfeffikon LU                2:26.03,8       -----  (1708)   ¦ 

Jubi       ---  Bertschi Silvio                     1951 Pfeffikon LU                2:26.03,2       -----  (1709)   ¦ 

S1HM       153. Bertschinger Hansjörg               1958 Thalwil                     4:14.50,1   2:08.53,2  (1031)   ¦ 

D1HM        19. Bettendorf Sina, D-Baden-Baden      1980 TV-Haueneberstein           4:11.19,6   1:43.03,7  (1337)   ¦ 

Jubi       ---  Bettendorf Sina                     1980 D-Baden-Baden               2:22.19,9       -----  (1527)   ¦ 

Open       187. Bichsel Samuel, Trubschachen        1982 Team Piatti-Selection      10:11.13,8   3:33.24,7   (650)   ¦ 

Jubi       ---  Bider Franziska, Möhlin             1966 OLK Fricktal                1:34.53,7       -----  (1710)   ¦ 

S2HM        50. Bieber Theo, D-Würzburg             1953 LG Würzburg                 3:54.19,3   1:36.56,4  (1032)   ¦ 

AK1FTri     10. Bieri Barbara, Malters              1963 Ski Club Malters           13:11.28,1   2:22.02,5    (21)   ¦ 

HKHM        11. Bieri Markus, Frutigen              1968 Schuhe + Sport Bircher      2:23.09,3     20.19,3  (1357)   ¦ 

S2HM        59. Bieri Stephan                       1951 Ipsach                      4:03.18,6   1:45.55,7  (1482)   ¦ 

D2HM        61. Biermanski Brigitta, D-Steimel      1949 SF 09 Puderbach             4:08.39,9   1:38.57,8  (1033)   ¦ 

Jubi       ---  Biermanski Brigitte, D-Steimel      1949 SF 09 Puderbach             2:28.03,6       -----  (1711)   ¦ 

HKHM        73. Biffi Gianpaolo                     1968 I-Castello di Brianza (LC   3:06.17,2   1:03.27,2  (1456)   ¦ 

Open         3. Bigler Mathias, Köniz               1967 NMS Bern mit Raiffeisen     7:01.35,5     23.46,4   (596)   ¦ 

Open        44. Bigler Mathias, Köniz               1967 NMS Bern mit Raiffeisen I   8:23.01,0   1:45.11,9   (597)   ¦ 

Open       136. Bigler Mathias, Köniz               1967 NMS Bern mit Raiffeisen I   9:32.45,0   2:54.55,9   (598)   ¦ 

S2HM        21. Binder Gerhard                      1956 Bern                        3:07.04,9     49.42,0  (1453)   ¦ 

S2HM        31. Binder Walter                       1950 Zug                         3:22.48,0   1:05.25,1  (1373)   ¦ 

AK1MTri     39. Biner Gustav                        1971 Zermatt                    11:41.37,5   2:12.15,1    (93)   ¦ 

S2HM        23. Binoth Fritz, Unterseen             1951 GAUS="Grind ahi u seckle"   3:10.09,0     52.46,1  (1430)   ¦ 

S2HM        19. Bissig Hans, Cham                   1952 Schnelle Socke              3:04.28,5     47.05,6  (1034)   ¦ 

AK2MTri     22. Bitterli Adrian, Thun               1961 Tri Team Steffisburg       12:33.32,1   2:15.43,8    (94)   ¦ 

AK1MTri    132. Blackett Keith                      1965 Ostermundigen               6:51.46,4 Grindelwald    (95)   ¦ 

AK1MTri     32. Blankart Udo                        1968 Davos Platz                11:22.39,1   1:53.16,7    (96)   ¦ 

HKMTri       4. Blankenfuland Daniel, D-Worms       1978 LLG Wonnegau                9:47.20,4     42.39,9    (97)   ¦ 

Jubi       ---  Blaser Marianne                     1963 Belp                        2:17.37,3       -----  (1712)   ¦ 

AK1FTri     20. Blaser Renate, Bern                 1968 3athlon Berg               14:30.44,2   3:41.18,6    (22)   ¦ 

S1HM        42. Blaser Roland, Unterseen            1958 Eiger-Laufträff             2:52.10,5     46.13,6  (1035)   ¦ 

Jubi       ---  Blatter-Fuhrer Ruth                 1963 Hasliberg Goldern           2:02.52,6       -----  (1714)   ¦ 

S1HM       120. Blatter Jürg, Unterseen             1967 TV Unterseen                3:32.53,6   1:26.56,7  (1036)   ¦ 

JUHM         5. Blessing Lukas                      1992 D-Göppingen                 3:53.39,7     41.36,3  (1037)   ¦ 

S1HM       144. Blessing Ulf                        1962 D-Göppingen                 3:53.42,1   1:47.45,2  (1038)   ¦ 

HKHM        29. Blumenthal Bruno, Ittigen           1979 Sportgeeks                  2:39.32,4     36.42,4  (1039)   ¦ 

HKMTri      23. Boch Volker, D-Koblenz              1976 Cuisa-Team                 11:23.28,9   2:18.48,4    (98)   ¦ 

D2HM        17. Böhler Theresia                     1960 D-Rheinfelden               3:02.33,3     32.51,2  (1333)   ¦ 

AK1FTri      8. Bolfing Petra                       1970 Luzern                     13:05.03,1   2:15.37,5    (24)   ¦ 

S2HM        28. Bolliger Fredy, Aarau               1950 Laufgruppe Aarau            3:16.59,1     59.36,2  (1041)   ¦ 

Jubi       ---  Bolliger Fredy, Aarau               1950 Laufgruppe Aarau            2:25.25,9       -----  (1716)   ¦ 

D1HM        22. Bonanomi Andrea                     1983 Wichtrach                   4:43.55,3   2:15.39,4  (1042)   ¦ 

Open        91. Borer Dominik, Biberist             1965 Höbeler                     9:07.16,4   2:29.27,3   (556)   ¦ 

Jubi       ---  Borer Dominik, Biberist             1965 Höbeler                     2:08.58,9       -----  (1718)   ¦ 

HKMTri      49. Borle Markus, Zug                   1974 Tri Team Zugerland         12:37.40,9   3:33.00,4    (99)   ¦ 

AK1MTri    130. Boschung Daniel, Thun               1966 Absolut Bike                7:46.18,8 Stechelberg   (100)   ¦ 

Jubi       ---  Bossardt Pirmin                     1974 Sempach                     1:34.12,4       -----  (1510)   ¦ 

D2HM        41. Bottomley Louise                    1969 GB-w44qx                    3:32.56,8   1:03.14,7  (1475)   ¦ 

S1HM         5. Bottomley Stephen                   1967 GB-LS197DA Leeds            2:21.18,9     15.22,0  (1473)   ¦ 

Jubi       ---  Bottomley Stephen                   1967 GB-LS197DA Leeds            1:12.11,8       -----  (1509)   ¦ 

S1HM        96. Boucard Serge                       1965 Morges                      3:17.55,8   1:11.58,9  (1426)   ¦ 

HKHM       121. Boyce Stephen                       1968 GB-G413DP Glasgow           3:54.18,2   1:51.28,2  (1043)   ¦ 

HKFTri       5. Bracher Barbara, Thun               1980 Amstutz Sport              11:10.07,0     57.34,9    (25)   ¦ 

Jubi       ---  Brandt Monika, Biel/Bienne          1980 www.crespo.ch               1:27.02,5       -----  (1901)   ¦ 

Jubi       ---  Bratschi Dieter                     1967 Spiez                       1:44.37,4       -----  (1719)   ¦ 

HKFTri       2. Brenn Nina                          1979 Zürich                     10:34.14,2     21.42,1    (12)   ¦ 

S3HM         6. Brönimann Albert, Veltheim AG       1947 Aargauer                    3:23.08,0     25.54,2  (1044)   ¦ 

Open       178. Brönnimann Christine, Oberhofen Thu 1973 Meitschibei                10:00.22,6   3:22.33,5   (588)   ¦ 

AK2FTri      2. Bruggmann Doris, Schaffhausen       1956 Tristar Schaffhausen       14:32.59,2   1:58.25,7    (26)   ¦ 

D2HM        38. Brugier Susanne                     1963 Arisdorf                    3:27.48,7     58.06,6  (1045)   ¦ 

AK1MTri     48. Brühwiler Rolf, Heimberg            1968 TV Oerlikon                11:57.05,9   2:27.43,5   (356)   ¦ 

Open        14. Brun Daniel, Spiez                  1963 Oberland Express            7:49.00,8   1:11.11,7   (602)   ¦ 

S2HM        53. Brunkal Karl-Heinz, D-Berlin        1955 1 VFL Fortuna Marzahn       3:56.29,5   1:39.06,6  (1046)   ¦ 

Jubi       ---  Brunner Eveline, Aarberg            1964 Crazy Velo Shop             1:56.34,2       -----  (1949)   ¦ 

S2HM        63. Brunner Florian                     1949 D-Lörrach                   4:12.21,7   1:54.58,8  (1047)   ¦ 

Open         2. Brunner Jogi, Goldiwil (Thun)       1969 www.bikeholiday.net         6:40.51,7      3.02,6   (710)   ¦ 

S1HM         1. Brunner Lorenz, Unterseen           1965 Eiger-Sport                 2:05.56,9       -----  (1002)   ¦ 

Open       196. Brunner Martin, Lauterbrunnen       1958 Ski-Club Lauterbrunnen     10:27.42,6   3:49.53,5   (714)   ¦ 

M1Tri        5. Brunner Matthias                    1994 Lauterbrunnen                 31.45,0      3.24,6    (35)   ¦ 

F1Tri        4. Brunner Michelle, Gimmelwald        1997 Bondies JO-Mürren-Stechel     37.59,2      9.25,0    (18)   ¦ 

S1HM       108. Brunner Stefan                      1959 Wilderswil                  3:22.37,3   1:16.40,4  (1048)   ¦ 

M2Tri        9. Brunner Toni, Lauterbrunnen         1993 Bondies JO-Mürren-Stechel     39.51,8      6.09,6    (13)   ¦ 

Jubi       ---  Bucheli Christian                   1964 Unterseen                   1:19.33,9       -----  (1720)   ¦ 

S1HM       140. Buchs Erhard                        1963 Schmitten FR                3:45.17,1   1:39.20,2  (1442)   ¦ 

Open        92. Buchser Fabienne, Thun              1968 Rennteam Eggiwil            9:07.23,2   2:29.34,1   (615)   ¦ 

S1HM        33. Bühler Hansruedi                    1961 Steffisburg                 2:47.56,4     41.59,5  (1050)   ¦ 

Jubi       ---  Bühler Margrit                      1954 Brienzwiler                 1:44.16,6       -----  (1534)   ¦ 

HKHM        82. Bühler Max, Hilterfingen            1969 Lauftreff Bircher Thun      3:12.26,0   1:09.36,0  (1051)   ¦ 

Jubi       ---  Bühler Michael                      1986 Leissigen                   1:26.06,1       -----  (1721)   ¦ 

Open        93. Bühler Michael, Bern                1974 The big eysy                9:08.10,0   2:30.20,9   (666)   ¦ 

Jubi       ---  Bühler René                         1959 Leissigen                   1:27.42,2       -----  (1722)   ¦ 

Jubi       ---  Bühler Thomas, Schaffhausen         1983 Team fun&only               2:09.19,1       -----  (1723)   ¦ 

S1HM       131. Bühlmann Daniel                     1964 Liestal                     3:40.29,1   1:34.32,2  (1052)   ¦ 

AK1MTri    123. Bührer Dani                         1965 Winterthur                 15:38.18,1   6:08.55,7   (101)   ¦ 

HKFTri       8. Bürger Alexandra, Spiegel b. Bern   1975 TV Länggasse Bern          12:35.15,3   2:22.43,2    (27)   ¦ 

AK2MTri      3. Bürgi Adrian                        1961 Tüscherz-Alfermée          11:15.19,2     57.30,9   (102)   ¦ 

Open       144. Bürgi Josef, Belp                   1965 Visana fourplay             9:37.12,3   2:59.23,2   (688)   ¦ 

HKFTri       3. Bürgi Rita, Magglingen/Macolin      1974 Radys.com                  10:52.23,0     39.50,9    (13)   ¦ 

AK1MTri    128. Bürgisser Roman                     1967 Thun                       12:56.18,0      Mürren   (103)   ¦ 

Open       128. Buri Simona, Bern                   1976 Schnellbein                 9:27.18,0   2:49.28,9   (623)   ¦ 

D2HM        29. Bürki Sabine, Bern                  1962 TV Länggasse                3:18.55,3     49.13,2  (1053)   ¦ 

AK1MTri     34. Buro Stefan, D-Köln                 1969 Pulheimer SC               11:31.49,8   2:02.27,4   (361)   ¦ 

Open         6. Burri Marco, Riggisberg             1971 Morgesplin                  7:26.32,3     48.43,2   (592)   ¦ 

AK1MTri    129. Burri Martin, Thun                  1970 Tri Team Steffisburg       13:44.07,7      Mürren   (105)   ¦ 

Open        83. Bütler Daniel, Gwatt (Thun)         1972 Schönegg Garage AG Spiez    9:01.51,1   2:24.02,0   (624)   ¦ 


Total 141



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.