Inferno Triathlon + Halbmarathon 2007 - nach Name "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F3Tri        3. Abbeglen Monika                     1964 Mürren                        46.22,9      4.00,1    (31)   ¦ 

Jubi       ---  Abbühl Hedi, Lauterbrunnen          1943 Turnverein                  2:36.13,2       -----  (1701)   ¦ 

Open       176. Abegglen Eddy, Mürren               1954 Mürren/Bayern               9:59.18,6   3:21.29,5   (595)   ¦ 

Jubi       ---  Abegglen Eddy                       1954 Mürren                      1:47.41,2       -----  (1913)   ¦ 

HKHM        19. Abegglen Hansjörg                   1969 Spiez                       2:29.13,9     26.23,9  (1437)   ¦ 

D2HM        51. Abel Angelika, D-Stuttgart          1956 TV Stammheim                3:53.03,4   1:23.21,3  (1011)   ¦ 

AK1MTri      5. Abplanalp Michael, Bern             1964 Thömus                     10:01.01,0     31.38,6    (71)   ¦ 

S1HM        70. Ackermann Alex                      1963 Wolfwil                     3:02.42,1     56.45,2  (1012)   ¦ 

AK1MTri     88. Addor Herbert, Saanen               1964 Sputnik                    13:17.45,0   3:48.22,6    (72)   ¦ 

HKFTri       4. Aeberhard Christin, Grosshöchstette 1982 Scott Tri Team             11:05.42,4     53.10,3    (16)   ¦ 

HKHM        90. Aebersold Adrian                    1969 Root                        3:14.35,8   1:11.45,8  (1013)   ¦ 

Open       145. Aebersold Jürg, Thun                1965 Insel-Leue                  9:37.39,9   2:59.50,8   (559)   ¦ 

AK1MTri      7. Aebersold Rolf, Hombrechtikon       1969 LC Meilen-Tri/Erdgas Züri  10:13.15,2     43.52,8    (73)   ¦ 

AK1MTri     82. Aebi Hansjörg, Biberstein           1966 Tri Club Aarau             13:03.40,5   3:34.18,1    (74)   ¦ 

Open       191. Aebi Peter, Herzogenbuchsee         1966 Team 44                    10:17.27,4   3:39.38,3   (644)   ¦ 

HKMTri      43. Aeschbacher Reto, Thun              1980 Wasserballklub Thun        12:24.46,7   3:20.06,2    (75)   ¦ 

AK1MTri    135. Aeschlimann Rolf, Hasle-Rüegsau     1967 SOFO                        1:21.06,0   Oberhofen    (76)   ¦ 

AK1MTri     29. Albert Michael                      1970 Küsnacht ZH                11:19.47,8   1:50.25,4    (77)   ¦ 

Open        41. Albrecht Martin, Bolligen           1970 Team Swisscom               8:18.14,1   1:40.25,0   (655)   ¦ 

S1HM         8. Alefsen Götz                        1959 Amriswil                    2:26.46,5     20.49,6  (1014)   ¦ 

HKHM        34. Alig-Jacobson Danny                 1972 Bern                        2:40.19,5     37.29,5  (1469)   ¦ 

HKHM        66. Allemann Fabien                     1969 Monthey                     3:04.37,9   1:01.47,9  (1015)   ¦ 

Jubi       ---  Allemann Fabien                     1969 Monthey                     2:08.53,4       -----  (1523)   ¦ 

S1HM       134. Allemann Thierry                    1963 Wil SG                      3:42.41,2   1:36.44,3  (1016)   ¦ 

Open        97. Allenbach Jan, Thun                 1988 Better than 77              9:09.44,9   2:31.55,8   (512)   ¦ 

Open        79. Alpinice Sandro, Wilderswil         1982 Riese Pingus                8:58.22,8   2:20.33,7   (616)   ¦ 

HKMTri      11. Altmann Joachim, D-Blaichach        1980 TV Immenstadt Triathlon    10:24.23,6   1:19.43,1    (78)   ¦ 

STGHM        2. Altorfer Felix, Schliern b. Köniz   1967 Trio Schliern               2:58.28,4      9.27,8  (1601)   ¦ 

D1HM        21. Alves Rachel, Genève                1975 Centra Chrétien             4:32.43,2   2:04.27,3  (1360)   ¦ 

Jubi       ---  Amacher Gaby                        1974 Wilderswil                  1:33.30,4       -----  (1927)   ¦ 

S1HM        56. Amacher Werner, Detligen            1967 TV Grindelwald              2:57.14,9     51.18,0  (1374)   ¦ 

HKHM        21. Amgarten Thomas                     1980 Luzern                      2:34.30,1     31.40,1  (1414)   ¦ 

AK1FTri     21. Ammenwerth Imke, D-Aachen           1971 DLC-Aachen                 15:24.27,3   4:35.01,7    (17)   ¦ 

S2HM         4. Amstutz Jean-Luc                    1954 Vugelles-La Mothe           2:46.30,0     29.07,1  (1017)   ¦ 

HKMTri      34. Anderegg Nils                       1976 Schönried                  12:03.46,2   2:59.05,7    (79)   ¦ 

D1HM        20. Andrzejewski Melissa                1984 USA-Pittsburgh              4:12.21,7   1:44.05,8  (1417)   ¦ 

AK1FTri     16. Anhorn Anni                         1968 Burgistein                 13:57.20,4   3:07.54,8    (18)   ¦ 

HKMTri      47. Appenzeller Reto, Uetendorf         1976 Tri Team Steffisburg       12:32.37,5   3:27.57,0    (80)   ¦ 

HKHM        86. Argibay Gustavo, E-Madrid           1976 Independent                 3:13.24,9   1:10.34,9  (1018)   ¦ 

JUHM         1. Arnaboldi Brenton                   1991 USA-10028 New York          3:12.03,4       -----  (1460)   ¦ 

S1HM        94. Arnaboldi Leo                       1959 USA-New York 10028          3:17.06,7   1:11.09,8  (1461)   ¦ 

Open        54. Arnold Edi, Flüelen                 1965 Ski-Club Flüelen/CVT Myan   8:34.45,4   1:56.56,3   (629)   ¦ 

HKHM        35. Atkins Benjamin                     1973 Basel                       2:40.28,6     37.38,6  (1390)   ¦ 

HKHM        83. Auer Florian                        1971 D-München                   3:12.27,7   1:09.37,7  (1021)   ¦ 


Total 44



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.