Swiss Inline Cup 2007, Sursee - Luzern (Schweiz)

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SW30        25. Abderhalden Susanne                 1974 Kriens                      1:37.15,07     17.56,31  (4131)   ¦    47.12   27.¦   50.02   27.¦
FM40        46. Achermann Bruno                     1962 Kriens                        44.59,68      6.14,57  (3056)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        39. Ackermann Béatrice                  1969 Nottwil                     1:50.07,39     30.48,63  (3057)   ¦    50.08   36.¦   59.58   42.¦
FM40       140. Aeberhard Roland                    1966 Rickenbach LU                 54.16,34     15.31,23  (3058)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        23. Aebischer Evelyn                    1976 Hochdorf                      47.38,31      5.14,14  (3060)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        32. Aebischer Michel                    1978 Hochdorf                    1:33.54,13     20.31,29  (3061)   ¦    43.44   28.¦   50.10   34.¦
SM30        56. Albisser Alexander                  1975 Sempach                     1:29.16,02     15.53,04  (3069)   ¦    43.21   58.¦   45.54   56.¦
SM50         7. Albrecht Anton                      1951 Rothenburg                  1:18.29,19      5.05,38  (3070)   ¦    38.47    6.¦   39.41    4.¦
FW20        14. Amrein Diana                        1979 Sursee                        48.02,92      5.34,79  (3076)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        17. Amrein Ruedi                        1942 Sursee                        54.20,81      8.14,31  (3001)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        65. Aregger Klemens                     1962 Egolzwil                    1:24.29,73     11.07,77  (3082)   ¦    40.51   71.¦   43.38   58.¦
JM          28. Aregger Lukas                       1992 Egolzwil                      53.15,86     14.42,19  (3083)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        33. Bächler Fabienne                    1986 Hildisrieden                  51.20,42      8.52,29  (4167)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        23. Bachmann Andrea                     1981 Nottwil                     1:48.28,98     29.45,79  (3086)   ¦    53.07   24.¦   55.21   22.¦
FM50        85. Bachmann Guido                      1957 Schenkon                      51.24,91     10.00,30  (3087)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          14. Bachmann Jil Alessia                1994 Schenkon                      51.24,51     10.34,39  (4133)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        84. Bachmann Markus                     1957 Obernau                     1:54.26,67     41.02,86  (3941)   ¦    55.14   85.¦   59.12   85.¦
FM30        62. Baumann Urs                         1970 Luzern                        48.20,13      9.34,09  (4341)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        55. Berner Christian                    1975 Sursee                        47.46,63      9.00,59  (4087)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40         5. Bieri Margrith                      1966 Hochdorf                      44.36,73      3.01,07  (3115)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50         2. Birrer Gerold                       1957 Zell LU                     1:15.43,02      2.19,21  (3120)   ¦    36.11    3.¦   39.32    2.¦
SW20         8. Blättler Katja                      1988 Littau                      1:33.07,05     14.23,86  (4324)   ¦    45.50   11.¦   47.16    6.¦
SM30        99. Blättler Rainer                     1975 Emmenbrücke                 1:50.44,05     37.21,07  (3126)   ¦    53.57  101.¦   56.46   97.¦
FunV         7. Böni Roman                          1962 Sursee                        49.41,84      3.35,34  (3008)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          39. Böni Tobias                         1994 Sursee                        59.13,76     20.40,09  (4126)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SWT20        8. Brun Nadine, Inwil                  1985 Speed Skater Zug            1:25.10,35      9.36,61  (2102)   ¦    41.06    8.¦   44.03    8.¦
FWT20       18. Bründler Ursula, Buchrain           1982 IT Limmattal                  45.43,28      5.55,95  (1343)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        58. Bucheli Norbert                     1962 Sempach                     1:23.42,60     10.20,64  (4197)   ¦    40.02   49.¦   43.39   59.¦
FW30        38. Bucheli Yvonne                      1969 Malters                       50.14,10      7.49,93  (3147)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        44. Bucher Bruno                        1972 Escholzmatt                   46.14,36      7.28,32  (3148)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        30. Bucher Erich                        1983 Baldegg                       45.52,38      7.06,90  (4149)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        75. Bucher Hans                         1941 Emmen                         49.53,51      8.28,90  (3149)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        52. Bucher Roland                       1972 Schenkon                    1:29.13,70     15.50,72  (3957)   ¦    43.19   56.¦   45.54   55.¦
FM40       161. Bucher Urs                          1964 Luzern                        59.34,85     20.49,74  (4334)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        50. Büchler Marco                       1988 Sursee                        51.15,09     12.29,61  (4153)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        89. Bühler Rolf                         1972 Ebikon                      1:41.37,56     28.14,58  (3155)   ¦    49.44   95.¦   51.53   86.¦
SM40        55. Bühlmann Roman                      1965 Rothenburg                  1:23.40,17     10.18,21  (4083)   ¦    39.57   43.¦   43.43   62.¦
FW40        36. Buholzer Jacqueline                 1958 Ebikon                        51.51,91     10.16,25  (3157)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30         6. Buholzer-Rehor Sonja                1969 Sempach                       43.42,78      1.18,61  (3158)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       43. Bur Pascal                          1996 Kriens                         6.01,19      2.06,14  (4332)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       32. Bur Stefanie                        1999 Kriens                         6.00,94      2.05,35  (4330)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV         6. Büttiker Hanspeter                  1967 Luzern                        47.00,63      0.54,13  (3015)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       141. Cordoba Felix                       1963 Emmenbrücke                   54.20,98     15.35,87  (3191)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        38. Deplazes Severin                    1990 Sursee                        47.28,63      8.43,15  (4155)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        21. Dill Nicole                         1969 Meggen                        47.18,50      4.54,33  (3206)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        96. Dobler Beat                         1971 Luzern                        54.21,97     15.35,93  (3208)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          41. Dünner Nico                         1994 Emmenbrücke                 1:08.42,61     30.08,94  (3212)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        66. Dünner Oliver                       1996 Emmenbrücke                 1:13.23,98     34.38,50  (3213)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30         1. Durrer Esther                       1974 Hochdorf                      42.24,17        -----  (3960)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        93. Durrer Walter                       1957 Inwil                         54.36,40     13.11,79  (4108)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        70. Dürst Elisabeth                     1972 Luzern                        56.51,77     14.27,60  (3221)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        18. Duss Christina                      1983 Wolhusen                    1:38.38,66     19.55,47  (3222)   ¦    48.21   18.¦   50.17   16.¦
FM50       109. Duss Erwin                          1935 Kriens                      1:00.00,54     18.35,93  (3961)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        91. Duss Willi                          1958 Nebikon                     1:29.15,59     15.53,63  (3223)   ¦    43.42   98.¦   45.33   84.¦
JW          26. Egli Denise                         1995 Oberkirch LU                1:45.44,17   1:04.54,05  (3227)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          27. Egli Michele                        1995 Oberkirch LU                1:45.45,13   1:04.55,01  (3229)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        39. Eiholzer Olivia                     1970 Sursee                        50.22,80      7.58,63  (4151)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        84. Eisenlohr Heidrun                   1969 Oberkirch LU                1:01.16,94     18.52,77  (3231)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          20. Emmenegger Celina                   1993 Hildisrieden                1:12.00,51     31.10,39  (4107)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        99. Emmenegger Hannes                   1964 Wolhusen                      48.45,86     10.00,75  (4099)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        50. Emmenegger Peter                    1953 Buchrain                      47.14,20      5.49,59  (3234)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       101. Erni Sascha                         1974 Oberkirch LU                  56.00,41     17.14,37  (4116)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        64. Estermann Hans                      1964 Sursee                        46.52,09      8.06,98  (3965)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          21. Estermann Tina                      1992 Hildisrieden                1:12.12,57     31.22,45  (4106)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        32. Fahrni Alexander                    1975 Horw                          44.30,66      5.44,62  (3239)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       107. Fankhauser Roli                     1964 Reussbühl                   1:33.12,52     19.50,56  (3242)   ¦    45.55  124.¦   47.16   96.¦
SM30        46. Fasser Markus                       1968 Sempach Stadt               1:27.39,34     14.16,36  (3966)   ¦    42.24   46.¦   45.15   46.¦
FM50        22. Felber Alois                        1946 Mauensee                      45.21,67      3.57,06  (3245)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        80. Felder Georges                      1976 Ruswil                        50.30,89     11.44,85  (4182)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        19. Felder Luzia                        1964 Inwil                         48.45,31      7.09,65  (4127)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       51. Fischer Leandra                     1998 Menznau                        8.43,70      4.48,11  (3253)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        53. Fischer Martina                     1984 Buttisholz                    57.57,71     15.29,58  (3255)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       29. Flüeler Filip, Luzern               1975 Parmino Racing Team           42.15,33      6.32,99   (802)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50         6. Frank Benno                         1955 Oberkirch LU                  42.39,78      1.15,17  (3260)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50         2. Frei Paul                           1951 Sursee                        41.26,70      0.02,09  (3262)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        40. Frei Robert                         1955 Luzern                        46.35,50      5.10,89  (3263)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        40. Furrer Jörg                         1957 Luzern                      1:29.24,37     16.00,56  (3276)   ¦    42.02   32.¦   47.21   46.¦
JW           5. Gabriel Svenja                      1992 Sempach                       47.48,95      6.58,83  (4112)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       125. Geiser Daniel                       1967 Sursee                        51.27,22     12.42,11  (3294)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        22. Geiser Martin                       1978 Neuenkirch                  1:28.18,11     14.55,27  (3295)   ¦    42.47   24.¦   45.30   23.¦
SW30        42. Geisseler Helene                    1975 Hildisrieden                1:56.20,04     37.01,28  (4124)   ¦    56.52   42.¦   59.27   41.¦
FM30        38. Geissmann Adrian                    1976 Altwis                        45.51,49      7.05,45  (3297)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        24. Gilli Sandra                        1980 Geuensee                      49.07,89      6.39,76  (3306)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT45       12. Glanzmann Walter, Marbach LU        1944 Thunliners                  1:27.33,68     16.08,42  (2013)   ¦    42.51   14.¦   44.42   11.¦
FM50        16. Graf Lui                            1956 Dagmersellen                  44.24,91      3.00,30  (4164)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       DNF  Gruben Franz                        1964 Altishofen                    43.45,31    Durchlauf  (3325)   ¦    43.45  102.¦    ----  ----¦
FM20        67. Guidon Emanuel                      1996 Emmenbrücke                 1:13.24,51     34.39,03  (3330)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          27. Guidon Gianmarco                    1994 Emmenbrücke                   52.56,06     14.22,39  (3331)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          24. Gut Rafael                          1993 St. Erhard                    51.52,99     13.19,32  (4079)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       128. Haas Josef                          1960 Schongau                      51.40,59     12.55,48  (4719)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        30. Haas Niklaus                        1948 Altishofen                  1:27.43,76     14.19,95  (3343)   ¦    43.14   45.¦   44.29   23.¦
FM30        49. Haase Thomas                        1970 Kriens                        46.34,88      7.48,84  (3344)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        21. Häfliger Daniel                     1970 Mauensee                      43.21,78      4.35,74  (3345)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20         3. Häfliger Daniela                    1988 Oberkirch LU                  43.37,97      1.09,84  (3346)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       36. Häfliger Samuel                     1998 Büron                          5.37,19      1.42,14  (4642)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       103. Haller Ruedi                        1948 Pfeffikon LU                  57.53,40     16.28,79  (3347)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       152. Haslimann Karl                      1963 Meggen                      1:54.27,52     41.05,56  (3982)   ¦    55.15  156.¦   59.11  151.¦
FM30        82. Häusermann Rolf                     1971 Ruswil                        50.47,63     12.01,59  (4183)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        45. Haussener Manuel                    1991 Luzern                        49.16,72     10.31,24  (3355)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        18. Heini Hans                          1959 Meggen                        41.31,52      2.46,41  (4130)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       22. Helfenstein Sabrina                 1996 Sempach Stadt                  5.26,31      1.30,72  (4242)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        73. Heller Anton                        1949 Schötz                        49.37,92      8.13,31  (4209)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        51. Herger Peter                        1974 Horw                          46.54,43      8.08,39  (4233)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       119. Hess Albert                         1965 Hochdorf                      50.57,89     12.12,78  (3370)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       163. Hochstrasser Roland                 1958 Horw                          59.47,78     21.02,67  (3375)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        15. Hodel Monika                        1966 Sursee                        54.19,96      8.13,46  (3009)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        43. Hodel Roland                        1978 Schenkon                      48.53,12     10.07,64  (4137)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          37. Hofer Manuel                        1992 Sursee                        58.54,48     20.20,81  (3378)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        28. Hofer Thomas                        1962 Sursee                        43.23,86      4.38,75  (3379)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        24. Hofstetter Claudia                  1981 Wolhusen                    1:04.52,70     18.46,20  (3023)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        83. Hofstetter Pius                     1969 Entlebuch                     50.47,70     12.01,66  (3385)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          15. Hofstetter Ramona                   1991 Hochdorf                      58.52,21     18.02,09  (3386)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          15. Hofstetter Remo                     1993 Hochdorf                      48.07,40      9.33,73  (3387)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        90. Holdener Pascal                     1969 Luzern                        51.43,07     12.57,03  (3388)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        20. Holzmann Pia                        1964 Grosswangen                   59.59,57     13.53,07  (3010)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        20. Huber Pascal                        1983 Rothenburg                  1:25.28,59     12.05,75  (4118)   ¦    40.50   22.¦   44.38   20.¦
FunV         8. Huber Walter                        1957 Sursee                        49.45,01      3.38,51  (3003)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        94. Hügi Beat                           1959 Ufhusen                     1:29.57,80     16.35,84  (3397)   ¦    43.45  101.¦   46.12   90.¦
FM30        42. Hutter Andreas                      1968 Luzern                        46.01,07      7.15,03  (4317)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       131. Ineichen Alfred                     1959 Hellbühl                    1:37.29,21     24.07,25  (3407)   ¦    46.12  130.¦   51.16  128.¦
SM40        28. Ineichen-Bieri Joe                  1962 Sempach                     1:19.08,36      5.46,40  (3410)   ¦    38.56   39.¦   40.11   21.¦
JW          13. Ineichen Marina                     1992 Hellbühl                      51.08,37     10.18,25  (3409)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        23. Infanger Petra                      1990 Egolzwil                    1:03.27,04     17.20,54  (3011)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        33. Isenegger Marianne                  1965 Ballwil                       51.10,17      9.34,51  (3412)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       123. Jehle Beat                          1967 Sursee                        51.11,11     12.26,00  (3419)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        54. Käch Cornelia                       1983 Sursee                        58.24,65     15.56,52  (4122)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        63. Kämpf Yvonne                        1987 Sursee                      1:06.16,62     23.48,49  (3431)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        78. Kaufmann Cony                       1969 Meggen                        58.45,93     16.21,76  (3438)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       52. Kaufmann Elena                      1999 Meggen                         8.54,72      4.59,13  (3439)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       66. Kaufmann Julian                     2001 Meggen                        11.10,25      7.15,20  (3441)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        27. Kaufmann Markus                     1968 Meggen                      1:21.26,17      8.03,19  (3442)   ¦    38.49   19.¦   42.36   27.¦
FW20        50. Kaufmann Petra                      1987 Rothenburg                    56.27,46     13.59,33  (4119)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       47. Kaufmann Severin                    1996 Eich                           6.33,35      2.38,30  (4654)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30         3. Kehrli Christin                     1977 Luzern                      1:23.37,34      4.18,58  (3443)   ¦    40.51    4.¦   42.45    3.¦
FM40       147. Keller Markus                       1959 Eich                          55.58,36     17.13,25  (4210)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        39. Keller Otmar                        1981 Hochdorf                      47.50,84      9.05,36  (3449)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        59. Koch Joe                            1956 Inwil                         48.14,56      6.49,95  (4129)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        31. Koller Daniela                      1975 Beromünster                 1:38.10,16     18.51,40  (3993)   ¦    45.53   17.¦   52.16   33.¦
JM          40. Koller Sven                         1994 Sempach Station             1:01.52,22     23.18,55  (4247)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       115. Krähenbühl Ernst                    1930 Emmen                       1:06.42,96     25.18,35  (4178)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        47. Kreyenbühl Samuel                   1977 Grosswangen                 1:28.40,63     15.17,65  (3996)   ¦    43.12   54.¦   45.28   49.¦
FM40       113. Kronenberg René                     1961 Sursee                        50.21,25     11.36,14  (4386)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        25. Krummenacher Felix                  1979 Sursee                        44.32,11      5.46,63  (3474)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        45. Krummenacher Hans                   1956 Gettnau                       46.45,85      5.21,24  (4089)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        30. Kurmann Anita                       1976 Sursee                        48.46,66      6.22,49  (4001)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       56. Kuster Kevin                        2000 Sursee                         7.37,87      3.42,82  (3486)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        58. Kuster Roland                       1974 Sursee                        48.09,12      9.23,08  (3487)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       109. Kym Reto                            1965 Luzern                        49.28,36     10.43,25  (3488)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        60. Lang Markus                         1981 Ruswil                        56.28,25     17.42,77  (3492)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        65. Lang Thomas                         1983 Ruswil                      1:00.07,78     21.22,30  (3493)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        59. Leu Barbara                         1982 Dagmersellen                1:01.33,94     19.05,81  (3502)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        95. Limacher Bruno                      1945 Geuensee                      54.51,15     13.26,54  (3507)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30       19. Limacher Marianne, Sempach          1963 Powerslide Fossile            54.52,68     15.00,75  (1372)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        19. Lischer Severin                     1987 Marbach LU                    43.24,71      4.39,23  (4695)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        53. Loose Ines                          1971 Eich                          51.28,45      9.04,28  (3510)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        11. Lötscher Ruth                       1963 Marbach LU                    46.01,72      4.26,06  (3516)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW40         1. Lustenberger Sandra                 1967 Grosswangen                 1:17.58,99        -----  (3520)   ¦    36.17    1.¦   41.41    1.¦
FunV        25. Lüthold Karin                       1980 Luzern                      1:05.43,66     19.37,16  (3014)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV         9. Marbach Godi                        1966 Sursee                        50.22,67      4.16,17  (3002)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       37. Marbacher Cyrill                    1996 Wolhusen                       5.38,06      1.43,01  (3530)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30       DNF  Marti Beni                          1974 Willisau                    1:06.20,45    Durchlauf  (4222)   ¦  1:06.20  109.¦    ----  ----¦
JM           8. Marti Roman                         1991 St. Erhard                    43.22,42      4.48,75  (4162)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        18. Marti Simon                         1989 St. Erhard                    43.14,65      4.29,17  (4161)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        37. Matter Matthias                     1985 Aesch LU                      47.16,55      8.31,07  (3537)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        40. Mehr Christian                      1978 Sursee                        48.08,64      9.23,16  (4180)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       39. Meier Elia                          1998 Knutwil                        5.43,49      1.48,44  (4193)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       64. Meier Janis                         2000 Knutwil                        8.59,31      5.04,26  (4192)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        91. Meier Patrick                       1965 Root                          48.12,95      9.27,84  (3547)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          16. Meier Rafael                        1993 Root                          48.10,17      9.36,50  (3548)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        76. Metz Erwin                          1960 Emmenbrücke                   47.23,67      8.38,56  (4169)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          23. Meyer Cyril                         1993 St. Erhard                    51.52,53     13.18,86  (4117)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        12. Meyer Daniela                       1969 Hochdorf                      45.44,02      3.19,85  (3557)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        33. Meyer Ivo                           1963 Ruswil                        43.58,35      5.13,24  (4625)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        27. Meyer Roland                        1967 Hochdorf                      43.23,37      4.38,26  (3561)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        24. Muff Silvia                         1966 Buttisholz                    49.21,61      7.45,95  (3573)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        54. Müller Adolf                        1957 Grossdietwil                  47.44,68      6.20,07  (4134)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        30. Müller Franz                        1958 Hochdorf                      43.32,75      4.47,64  (4142)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        26. Müller Marcel, Buttisholz           1984 LLV Flüss                     44.45,85      6.00,37  (4086)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        66. Müller Peter                        1962 Sempach Stadt               1:24.39,64     11.17,68  (3587)   ¦    40.55   73.¦   43.44   63.¦
FW40        47. Müller Rita                         1958 Grossdietwil                1:00.03,71     18.28,05  (4121)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        39. Müller Stefan                       1978 Wolhusen                    1:38.38,55     25.15,71  (3589)   ¦    48.21   41.¦   50.16   38.¦
SM20        17. Müller Ueli                         1981 Reiden                      1:23.12,26      9.49,42  (3591)   ¦    40.27   18.¦   42.45   15.¦
FM20        28. Muri Beat                           1979 Geuensee                      45.22,43      6.36,95  (3595)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        69. Naef Hans                           1952 Neuenkirch                    49.12,51      7.47,90  (3596)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        46. Näf Reinhold                        1951 Meggen                        46.46,13      5.21,52  (3600)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        36. Nietlispach Daniel                  1973 Ruswil                      1:23.36,30     10.13,32  (3611)   ¦    39.58   29.¦   43.37   36.¦
FM50       114. Niffeler Bruno                      1956 Sursee                      1:04.53,92     23.29,31  (3613)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20       DNF  Odermatt Irene                      1983 Grosswangen                   54.53,62    Durchlauf  (4021)   ¦    54.53   27.¦    ----  ----¦
SW20        17. Odermatt Petra                      1980 Grosswangen                 1:38.33,43     19.50,24  (4022)   ¦    46.18   14.¦   52.14   20.¦
SW20        16. Oostwoud Rosmarie                   1989 Littau                      1:37.43,83     19.00,64  (4325)   ¦    48.42   19.¦   49.01   12.¦
FunV        11. Peter Livia                         1991 Geuensee                      53.54,58      7.48,08  (3026)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        18. Peter Noldi                         1959 Geuensee                      54.24,15      8.17,65  (3025)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        36. Pfister Anita                       1976 Emmenbrücke                 1:44.34,19     25.15,43  (4100)   ¦    49.35   35.¦   54.59   37.¦
JM          42. Pizzol Elias                        1994 Kleinwangen                 1:10.58,14     32.24,47  (4136)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       171. Pizzol Giusi                        1965 Kleinwangen                 1:13.29,82     34.44,71  (4135)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        46. Plüss Fernando                      1960 Dierikon                    1:23.30,62     10.08,66  (4069)   ¦    40.44   61.¦   42.45   48.¦
SM30        14. Portmann Benno, Büron               1976 LLV Flüss                   1:17.47,73      4.24,75  (4113)   ¦    36.13   10.¦   41.34   20.¦
FW30        89. Portmann Priska                     1974 Emmenbrücke                 1:05.42,06     23.17,89  (4074)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        66. Portmann Robert                     1962 Ruswil                        46.54,08      8.08,97  (4626)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM           9. Renggli Lars                        1991 Marbach LU                    45.35,15      7.01,48  (3669)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        12. Renggli Michael, Buttisholz         1980 LLV Flüss                   1:19.12,66      5.49,82  (4085)   ¦    36.13    5.¦   42.59   18.¦
JM          18. Renggli Nils                        1992 Marbach LU                    48.35,41     10.01,74  (3670)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20         3. Renggli Samuel, Buttisholz          1980 LLV Flüss                   1:13.23,58      0.00,74  (4091)   ¦    36.14    8.¦   37.08    3.¦
FW20        23. Renggli Vanessa                     1989 Marbach LU                    49.05,88      6.37,75  (3671)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        32. Rensing Sebastian                   1990 Sursee                        46.35,92      7.50,44  (3672)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          17. Rickenbacher Alexandra              1995 Rothenburg                  1:00.51,12     20.01,00  (4084)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        60. Ritz Roland                         1954 Gunzwil                     1:34.18,43     20.54,62  (3677)   ¦    44.47   58.¦   49.30   60.¦
FW30        59. Roos Nicole                         1971 Oberkirch LU                  52.45,24     10.21,07  (4078)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        57. Roos Rita                           1973 Luzern                        51.58,99      9.34,82  (4611)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20         5. Roth Bernhard                       1986 Oberkirch LU                  38.48,58      0.03,10  (3686)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       146. Roth Markus                         1966 Uffikon                     1:46.01,63     32.39,67  (4145)   ¦    46.41  135.¦   59.20  152.¦
FM20        11. Roth Michael                        1980 Sursee                        41.11,40      2.25,92  (3687)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        17. Roth Patrick                        1990 Knutwil                       43.14,50      4.29,02  (4163)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       118. Rothen Markus                       1964 Knutwil                       50.55,17     12.10,06  (3688)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        52. Schacher Philipp                    1982 Inwil                         51.21,64     12.36,16  (3703)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        51. Schär Nicky                         1989 Sursee                        51.15,98     12.30,50  (4154)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        67. Schär Werner                        1950 Sursee                        49.07,75      7.43,14  (4152)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        84. Schärli Edi                         1958 Büron                         47.58,42      9.13,31  (3711)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        32. Scherer Eveline                     1969 Hellbühl                    1:38.16,06     18.57,30  (3714)   ¦    47.40   29.¦   50.35   28.¦
JM          36. Schmid Lukas                        1994 Malters                       57.42,19     19.08,52  (3726)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       25. Schmid Pascal                       1997 Schüpfheim                     5.09,47      1.14,42  (3729)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          35. Schmid Samuel                       1993 Malters                       57.40,87     19.07,20  (3731)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30       107. Schmid Thomas                       1968 Schüpfheim                    59.59,22     21.13,18  (3732)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       52. Schmidt Louis                       1999 Sursee                         7.08,87      3.13,82  (3736)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        54. Schnyder Robert                     1973 Sursee                        47.29,68      8.43,64  (4239)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       112. Schöpfer Armin                      1967 Hildisrieden                  50.01,65     11.16,54  (3746)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV        26. Schumacher Peter                    1968 Luzern                      1:05.43,67     19.37,17  (3013)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       12. Siegrist Michael, Luzern            1970 CMS Brasil Varanus Lifest   1:14.37,35     13.14,69   (343)   ¦    36.25   16.¦   38.11   13.¦
JM          30. Sommer Adrian                       1994 Malters                       54.06,97     15.33,30  (3773)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       134. Spescha Jack                        1961 Malters                     1:39.17,72     25.55,76  (4094)   ¦    44.02  105.¦   55.15  146.¦
SM40         5. Stäheli Valentin                    1965 Sempach Stadt               1:13.23,50      0.01,54  (3786)   ¦    36.16   19.¦   37.07    2.¦
FunV        28. Stalder Eveline                     1983 Willisau                    1:20.28,00     34.21,50  (3028)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       61. Stäuble Elija                       2000 Nottwil                        8.17,17      4.22,12  (3790)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        39. Stäuble Gregor                      1970 Nottwil                     1:25.50,67     12.27,69  (3791)   ¦    40.46   39.¦   45.04   44.¦
SM40        95. Staubli Kurt                        1963 Luzern                      1:30.26,38     17.04,42  (3792)   ¦    43.04   83.¦   47.21  101.¦
FM20         8. Stauffacher Thomas, Sursee          1984 TSV Oberkirch                 40.49,18      2.03,70  (4077)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       37. Steffen Nadja                       1996 St. Erhard                     7.03,01      3.07,42  (4090)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        72. Steiner Joe                         1965 Hohenrain                   1:26.03,91     12.41,95  (4043)   ¦    40.57   75.¦   45.06   74.¦
FW30        92. Stöckli Andrea                      1969 Schachen LU                 1:42.47,91   1:00.23,74  (3800)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       44. Stöckli Larissa                     1996 Menznau                        8.06,56      4.10,97  (3801)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        58. Stöckli Marie-Theres                1965 Menznau                     1:37.35,49     55.59,83  (3802)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        16. Stofer Yvonne                       1976 Hildisrieden                1:33.27,67     14.08,91  (3804)   ¦    44.08   15.¦   49.18   22.¦
FM40       121. Stössel Peter                       1966 Horw                          51.08,16     12.23,05  (3805)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       10. Sträheli Amanda                     1996 Sempach                        4.52,16      0.56,57  (4081)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       29. Sträheli Chiara                     1997 Sempach                        5.50,88      1.55,29  (4082)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        86. Streuli Ruedi                       1955 Sursee                      1:58.36,04     45.12,23  (4628)   ¦    54.28   84.¦ 1:04.07   86.¦
FW40        28. Studer Daniela                      1966 Malters                       50.47,76      9.12,10  (4376)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV         5. Studhalter Antonia                  1975 Horw                          47.00,12      0.53,62  (3021)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        84. Stutz Beat                          1956 Sempach Station               51.18,62      9.54,01  (3811)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        97. Thomann René                        1961 Egolzwil                    1:31.23,89     18.01,93  (3822)   ¦    43.42   99.¦   47.41  104.¦
JM          31. Troxler Kilian                      1991 Willisau                      54.20,41     15.46,74  (3829)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        86. Troxler Lukas                       1970 Oberkirch LU                  51.19,33     12.33,29  (3830)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        79. Tschopp Jakob                       1965 Mauensee                      47.41,94      8.56,83  (4366)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        48. Tschupp Remo                        1981 Dagmersellen                  50.27,68     11.42,20  (3833)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        28. Villiger Daniel                     1969 Root                          44.01,77      5.15,73  (3842)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        42. Vögtli Andy, Beromünster            1956 LR Beromünster              1:29.29,14     16.05,33  (4251)   ¦    43.05   39.¦   46.23   38.¦
FWT20       12. Walder Sina, Weggis                 1983 Speed Skater Zug              41.44,84      1.57,51  (1384)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        46. Waller Janik                        1986 Schenkon                      50.01,84     11.16,36  (4240)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       34. Walther Manfred, Kriens             1971 CMS Brasil Varanus Lifest   1:18.00,37     16.37,71   (344)   ¦    38.04   35.¦   39.56   32.¦
FM30        85. Wandrey Michael                     1968 Adligenswil                   51.07,04     12.21,00  (4664)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          43. Wechsler Mario                      1997 Sursee                      1:13.57,77     35.24,10  (3876)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        36. Wechsler Michael                    1991 Kaltbach                      47.16,03      8.30,55  (3877)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       107. Wechsler Tony                       1956 Kaltbach                      58.23,15     16.58,54  (3878)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          32. Weiss Basil                         1995 Hochdorf                      54.58,65     16.24,98  (4397)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        10. Weiss Beatrix                       1966 Hochdorf                      45.43,41      4.07,75  (4053)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        31. Weiss Matthias                      1965 Hochdorf                    1:20.00,85      6.38,89  (4054)   ¦    38.47   23.¦   41.13   26.¦
JMTS         2. Wenger Livio, Schenkon              1993 Athleticum Rollerblade Te     39.09,13      0.00,67   (853)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20        2. Wenger Marco, Schenkon              1989 Atleticum Rollerblade       1:01.17,91      0.00,30  (2033)   ¦    29.51    1.¦   31.26    5.¦
FWT20        1. Wenger Nadja, Schenkon              1991 Athleticum Rollerblade Te     39.47,33        -----  (1304)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30         8. Wermelinger Thomas                  1973 Luzern                      1:13.46,20      0.23,22  (4692)   ¦    36.12    6.¦   37.33    8.¦
FM40       115. Werro Beat                          1964 Grosswangen                   50.42,06     11.56,95  (3883)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       145. Wespi Peter                         1961 Obernau                       54.42,84     15.57,73  (3884)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        37. Wetterwald Stefan                   1969 Ettiswil                      45.49,22      7.03,18  (4115)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20         4. Wicki Marianne                      1979 Römerswil LU                1:27.38,95      8.55,76  (3886)   ¦    42.22    4.¦   45.16    4.¦
FW30        51. Widmer Isabelle                     1976 Rothenburg                    51.24,86      9.00,69  (4101)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        54. Widmer Markus                       1982 Inwil                         51.36,57     12.51,09  (3892)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       34. Wigger Marcel, Emmen                1978 Parmino Racing Team           40.21,60      5.10,45   (805)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        79. Willi Conny                         1969 Sursee                        59.26,90     17.02,73  (3899)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        24. Witschi Bruno                       1964 Sursee                        43.09,00      4.23,89  (4111)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          16. Witschi Fabienne                    1995 Sursee                        59.13,09     18.22,97  (4109)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          14. Witschi Mathias                     1993 Sursee                        48.05,45      9.31,78  (4110)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40         9. Wittwer Beat                        1966 Nottwil                     1:14.21,26      0.59,30  (3905)   ¦    36.11   10.¦   38.10    9.¦
FW20        38. Wobmann Andrea                      1991 Sursee                        53.59,97     11.31,84  (4322)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        37. Wobmann Esther                      1987 Sursee                        53.59,89     11.31,76  (4315)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50         9. Wüest Kurt                          1956 Ettiswil                    1:21.21,35      7.57,54  (4060)   ¦    39.56   13.¦   41.25    7.¦
SM40       100. Wüest René                          1965 Sempach Stadt               1:32.05,03     18.43,07  (3908)   ¦    44.27  111.¦   47.37  103.¦
JM          19. Wüest Stefan                        1991 Ettiswil                      48.36,92     10.03,25  (4061)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20         6. Wyssenbach Silvan                   1981 Hitzkirch                   1:15.39,77      2.16,93  (3911)   ¦    36.10    2.¦   39.29    6.¦
SM20        50. Zäch Marco                          1992 Emmenbrücke                 1:47.40,14     34.17,30  (3912)   ¦    49.03   43.¦   58.37   50.¦
KidsG       19. Zihler Nicole                       1997 Oberkirch LU                   5.16,12      1.20,53  (4394)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       57. Zihler Tim                          1999 Oberkirch LU                   7.48,00      3.52,95  (4393)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FunV         1. Zimmermann Mario                    1968 Sursee                        46.06,50        -----  (4248)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        74. Zimmermann Rafael                   1977 Sursee                        48.52,03     10.05,99  (3922)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        47. Zimmermann Ralph                    1981 Nebikon                       50.20,62     11.35,14  (3923)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        40. Zingg Manuela                       1973 Meggen                      1:54.27,25     35.08,49  (4064)   ¦    55.15   40.¦   59.11   40.¦
FunV        21. Ziswiler Astrid                     1964 Sursee                      1:03.10,07     17.03,57  (3005)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       21. Zürcher Markus, Kriens              1968 Powerslide World Inlinece   1:15.08,48     13.45,82   (435)   ¦    36.26   22.¦   38.41   21.¦
SM30        64. Zurkirch Rolf                       1969 Sempach Station             1:32.18,12     18.55,14  (3932)   ¦    44.18   68.¦   47.59   68.¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.