Swiss Inline Cup 2007, Sursee - Bern (Schweiz)

Breitensportkategorien mit Nettozeitmessung
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr   ¦       Runde 1 ¦      Runde 2 ¦
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FW30        43. Aegerter Carole                     1975 Münsingen                     50.38,53      8.14,36  (3063)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        70. Aeschbacher Roman, Spiez            1984 Micro Intersport Internat   1:06.48,97      5.33,04   (151)   ¦    30.06   74.¦   36.42   78.¦
FM40        86. Aeschlimann Martin                  1964 Heimberg                      48.06,74      9.21,63  (3065)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        16. Aeschlimann Peter                   1966 Niederstocken                 41.29,74      2.44,63  (3066)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW           6. Aeschlimann Tamara                  1993 Heimberg                      48.07,79      7.17,67  (4630)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        10. Aeschlimann Urs                     1963 Gümligen                      41.12,59      2.27,48  (3934)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       41. Althaus Daniel, Konolfingen         1968 EmmenSkaters Hyper          1:18.30,45     17.07,79   (351)   ¦    38.02   24.¦   40.28   41.¦
FMT30       20. Altorfer Stefan, Brügg BE           1967 Certina HotWheels             40.16,95      4.34,61   (641)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        99. Aufschläger Lukas                   1962 Bern                        1:31.57,21     18.35,25  (3937)   ¦    44.12  108.¦   47.45  106.¦
FMT20        5. Augusto Jonas, Biel/Bienne          1988 Micro Intersport Fitness      35.33,33      0.22,18   (731)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20         9. Balmer Nicole                       1982 Spiez                         45.02,26      2.34,13  (3091)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        43. Balz Thomas                         1976 Grossaffoltern              1:27.27,38     14.04,40  (3093)   ¦    42.59   49.¦   44.27   42.¦
FW40        37. Bangerter Marielle                  1967 Münchringen                   54.27,60     12.51,94  (3094)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30         7. Bangerter Pierre                    1970 Bowil                         41.23,20      2.37,16  (3095)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        29. Banzer Paul                         1945 Ittigen                     1:27.42,17     14.18,36  (3942)   ¦    43.13   44.¦   44.28   22.¦
FM50        19. Bär Max                             1946 Hilterfingen                  44.38,61      3.14,00  (3097)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT20       17. Barreto Anita, Thun                 1981 Thunliners                    43.38,28      3.50,95  (2124)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        67. Bauder Martin                       1961 Wangen an der Aare            46.54,31      8.09,20  (4708)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        97. Baumgartner René                    1960 Kallnach                      48.25,42      9.40,31  (3102)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMTI        69. Beetschen Andreas, Lenk im Simmenta 1986 Micro Intersport Internat   1:06.46,92      5.30,99   (152)   ¦    30.06   75.¦   36.40   77.¦
SWTI        43. Beetschen Corinne, Lenk im Simmenta 1983 Micro Intersport Internat   1:21.40,53      6.08,16  (1092)   ¦    39.21   40.¦   42.19   39.¦
JMTS        12. Berchten Jan, Hindelbank            1992 EmmenSkaters Hyper            41.22,98      2.14,52  (2003)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40         4. Berchten Monika                     1966 Hindelbank                    44.25,11      2.49,45  (3107)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45        8. Berger Fred, Lyss                   1948 Inlineteam Heinigersport      39.28,87      1.13,40   (681)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30        7. Berger Stefan, Kappelen             1975 Micro-Intersport Schweiz    1:11.23,92     10.01,26   (411)   ¦    35.13    7.¦   36.10    6.¦
FM40        61. Beutler Markus                      1967 Fahrni b. Thun                46.45,18      8.00,07  (3113)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        24. Bigler Linda                        1970 Spiez                       1:37.04,14     17.45,38  (3116)   ¦    46.21   22.¦   50.42   30.¦
SM40        78. Bigler Mathias                      1967 Köniz                       1:27.27,32     14.05,36  (4701)   ¦    42.53   82.¦   44.34   67.¦
SM40        74. Bigler Urs                          1963 Spiez                       1:26.11,34     12.49,38  (3117)   ¦    40.00   46.¦   46.11   89.¦
FM30        18. Binz Marcel                         1968 Koppigen                      43.14,51      4.28,47  (3943)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30       17. Birkenmaier Katia, Bern             1975 Inlineteam Heinigersport      50.05,46     10.13,53  (1331)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        53. Blaser Rolf                         1962 Urtenen-Schönbühl             45.59,26      7.14,15  (4639)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30         3. Bongni Franziska                    1971 Bremgarten b. Bern            42.28,88      0.04,71  (3130)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        5. Brügger Thomas, Thierachern         1975 Speedys Inline Team           38.16,55      2.34,21   (771)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        49. Bruggmann Gerhard                   1966 Bern                        1:23.33,57     10.11,61  (3141)   ¦    40.49   65.¦   42.43   43.¦
KidsB        8. Bühler Benjamin, Wabern             1997 RED Devil Hyper Team           4.22,50      0.27,45  (3153)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        9. Bühler Félix, Wabern                1963 RED Devil Hyper Team          39.26,75      3.44,41   (751)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       22. Bühler Julien, Wabern               1999 RED Devil Hyper Team           5.06,71      1.11,66  (3154)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        52. Burkhalter Heinz                    1959 Wasen im Emmental             45.58,90      7.13,79  (3165)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        31. Bürki Hans                          1961 Thun                          43.33,23      4.48,12  (3167)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        70. Burri Hans-Rudolf                   1961 Bern                        1:26.02,61     12.40,65  (3168)   ¦    40.50   66.¦   45.12   76.¦
FM40        68. Christen Fritz                      1964 Dürrenroth                    46.54,76      8.09,65  (4707)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        43. Cizmar Juraj                        1945 Burgdorf                      46.43,02      5.18,41  (3187)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        47. Cordari Manfred                     1951 Niederbipp                    46.46,31      5.21,70  (3189)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       133. Cordey Jean-Pierre                  1960 Bern                        1:37.57,85     24.35,89  (3190)   ¦    48.56  140.¦   49.01  114.¦
FM50        48. Dick Beat                           1951 Thierachern                   47.10,77      5.46,16  (3201)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        47. Dick Denise                         1976 Büren an der Aare             51.02,21      8.38,04  (4381)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       11. Diete Michael, Unterlangenegg       1969 Juka Speed Team             1:11.24,63     10.01,97   (531)   ¦    35.14   12.¦   36.10    5.¦
FM40       129. Dubi Roland                         1966 Schwarzenburg                 51.41,95     12.56,84  (3210)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       22. Duss René, Wabern                   1963 Micro-Intersport Schweiz    1:15.42,96     14.20,30   (413)   ¦    35.13    8.¦   40.29   42.¦
SM40       155. Eggler Benjamin                     1958 Unterseen                   1:57.37,65     44.15,69  (4671)   ¦    56.58  159.¦ 1:00.38  154.¦
FM40        90. Egli Andreas                        1967 Huttwil                       48.10,66      9.25,55  (3226)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        45. Engel Christoph                     1961 Büetigen                      44.57,25      6.12,14  (3963)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30       105. Falcinelli Michael                  1976 Bern                        2:07.10,56     53.47,58  (3240)   ¦    56.06  105.¦ 1:11.04  105.¦
FW30        16. Fankhauser Esther                   1975 Utzenstorf                    46.46,89      4.22,72  (4396)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW40        16. Felder Denise                       1963 Stettlen                    1:44.35,05     26.36,06  (3967)   ¦    49.35   15.¦   54.59   16.¦
FM40        32. Feldmann Thomas                     1960 Bern                          43.36,01      4.50,90  (4278)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       13. Fischer Marc, Ipsach                1990 Certina HotWheels             35.39,22      0.28,07   (642)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        81. Fisler Daniel                       1970 Mühleberg                     50.33,04     11.47,00  (3257)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        22. Flückiger Felix                     1985 Heimisbach                    43.54,71      5.09,23  (4283)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       21. Flückiger Urs, Heimisbach           1982 Berger Inline Team            35.48,67      0.37,52   (611)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       131. Forti Franco                        1965 Biel/Bienne                   53.02,41     14.17,30  (3258)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        18. Franic Nelly                        1964 Oberbipp                      48.12,61      6.36,95  (3259)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        74. Frey Denise                         1976 Albligen                      57.31,19     15.07,02  (3972)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        26. Frey Susanne                        1968 Bern                          48.05,68      5.41,51  (3974)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        53. Fuchs Hans                          1950 Brienz BE                   1:33.19,86     19.56,05  (3270)   ¦    46.02   65.¦   47.16   43.¦
SM20        10. Fuchs Patrick                       1989 Brienz BE                   1:18.26,59      5.03,75  (3272)   ¦    38.46   11.¦   39.39   10.¦
SM30        23. Gäggeler Werner                     1969 Detligen                    1:21.18,26      7.55,28  (4357)   ¦    39.50   28.¦   41.27   19.¦
FW50        13. Gallmann Erika                      1954 Thun                        1:19.39,93     31.58,12  (4720)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       130. Gander Stefan                       1967 Gerolfingen                   52.29,95     13.44,84  (3285)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        74. Gasner Christian                    1950 Schüpfen                    1:41.06,15     27.42,34  (4641)   ¦    49.57   77.¦   51.08   70.¦
FM40         2. Gasser Alain, Orpund                1965 MICRO-INTERSPORT Fun          38.45,71      0.00,60  (3287)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        70. Geissbühler Ernst                   1957 Meikirch                    1:38.38,07     25.14,26  (4190)   ¦    43.12   43.¦   55.25   78.¦
JM          10. Geringer Lukas                      1992 Interlaken                    45.45,60      7.11,93  (3298)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        42. Geringer Oliver                     1984 Interlaken                  1:41.53,28     28.30,44  (3299)   ¦    42.53   25.¦   59.00   52.¦
FM20         6. Gertsch Adrian, Ostermundigen       1981 MICRO-INTERSPORT Fun          40.04,99      1.19,51  (3301)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       39. Gertsch Reto, Trimstein             1983 Micro Intersport Schweiz    1:22.21,49     21.03,88  (2012)   ¦    40.16   42.¦   42.05   39.¦
SM40         3. Glauser Christian, Aegerten         1967 Certina Hot Wheels          1:13.23,15      0.01,19  (3309)   ¦    36.12   15.¦   37.10    5.¦
KidsB       17. Glauser Jan                         1996 Niedermuhlern                  4.46,39      0.51,34  (4617)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        82. Götz Christian                      1962 Moosseedorf                 1:28.37,20     15.15,24  (4220)   ¦    43.11   86.¦   45.25   79.¦
SW30         8. Götz Sonja                          1976 Moosseedorf                 1:28.42,68      9.23,92  (4219)   ¦    43.11   10.¦   45.31   10.¦
JW          11. Götz Valérie                        1992 Hindelbank                    49.00,10      8.09,98  (4218)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT45        4. Graber Paul, Goldiwil (Thun)        1944 Thunliners                  1:17.59,91      6.34,65   (492)   ¦    38.04    6.¦   39.55    3.¦
FM40        11. Graf Pascal                         1965 Bern                          41.24,76      2.39,65  (3316)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        53. Grossenbacher Hélène                1965 Oberhofen am Thunersee      1:03.58,96     22.23,30  (3322)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW          24. Grossenbacher Michèle Selina        1995 Oberhofen am Thunersee      1:14.54,23     34.04,11  (3323)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       120. Grossenbacher Rolf                  1962 Oberhofen am Thunersee      1:35.06,14     21.44,18  (3324)   ¦    44.49  118.¦   50.16  124.¦
SM40        62. Gugger Hansueli                     1966 Linden                      1:23.45,90     10.23,94  (4314)   ¦    38.56   38.¦   44.49   70.¦
FWT20       13. Gumy Nicole, Biel/Bienne            1989 Micro Intersport Fitness      42.29,80      2.42,47  (1353)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        35. Gut Cécile                          1972 Thun                          49.41,21      7.17,04  (3333)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        95. Gutweniger Andreas                  1973 Bern                          53.23,50     14.37,46  (3335)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS         8. Haas Astrid, Grosshöchstetten       1995 Athleticum Rollerblade Te     43.45,88      4.36,03  (2107)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       22. Haas Hermann, Grosshöchstetten      1967 Berger Inline Team            40.19,14      4.36,80   (612)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       29. Haas Joel, Grosshöchstetten         1999 Athleticum Rollerblade         5.15,77      1.20,72  (3341)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        22. Haas Natascha                       1971 Grosshöchstetten              47.30,46      5.06,29  (3342)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        56. Hänni Barbara                       1960 Hasle-Rüegsau               1:09.05,33     27.29,67  (3348)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB        3. Haudenschild Marco                  1997 Niederbipp                     3.56,38      0.01,33  (3044)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       13. Haudenschild Peter, Niederbipp      1968 Mittelland by Matter          39.27,02      3.44,68  (2015)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        21. Haueter Adi                         1981 Adelboden                   1:26.05,80     12.42,96  (3353)   ¦    40.49   21.¦   45.16   21.¦
FM20        35. Heiniger Michael                    1981 Thörigen                      47.05,51      8.20,03  (3361)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45        6. Heiniger Thomas, Lyss               1962 Inlineteam Heinigersport      39.26,84      1.11,37   (621)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        37. Herger Wendy                        1975 Urtenen-Schönbühl             49.49,43      7.25,26  (3365)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       28. Hintermann Felix, Bern              1969 Micro-Intersport Schweiz    1:17.59,11     16.36,45   (414)   ¦    38.03   31.¦   39.55   30.¦
SM20        15. Hipp Raffael                        1979 Steffisburg                 1:21.18,13      7.55,29  (3374)   ¦    39.53   16.¦   41.24   12.¦
SM50        36. Hofmann Heinz                       1946 Nidau                       1:28.42,48     15.18,67  (4683)   ¦    43.15   46.¦   45.27   32.¦
FM30         1. Hofmann Jürg, Allmendingen b. Bern  1968 MICRO-INTERSPORT Fun          38.46,04        -----  (3381)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       118. Hofstetter Karl                     1950 Steffisburg                 1:11.52,81     30.28,20  (4721)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW50         1. Hofstetter Yvonne                   1952 Bern                          47.41,81        -----  (4216)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       127. Hostettler Urs                      1967 Schwarzenburg                 51.40,21     12.55,10  (3391)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       55. Hüsser Joel                         1998 Deisswil b. Münchenbuchse      7.29,97      3.34,92  (3400)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       134. Hüsser Peter                        1966 Deisswil b. Münchenbuchse     53.56,29     15.11,18  (3401)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        83. Imobersteg Peter                    1957 Thun                          51.09,67      9.45,06  (3404)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        19. Imsand Chantal                      1980 Bern                          48.40,52      6.12,39  (3405)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        10. Jaeggi Werner                       1946 Melchnau                      43.28,24      2.03,63  (3414)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        14. Janssen Martin, Dürrenroth          1963 Inline Club Dürrenroth        41.28,87      2.43,76  (4616)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       36. Jecken Andrina                      1998 Thun                           6.49,54      2.53,95  (3418)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        46. Jendly Till                         1988 Herrenschwanden             1:47.25,73     34.02,89  (3422)   ¦    53.30   52.¦   53.55   43.¦
FMT30        2. Jenni Markus, Aarwangen             1964 RED Devil Hyper Team          35.45,42      0.03,08   (754)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       11. Jobin Stephan, Studen BE            1966 Inlineteam Heinigersport      39.26,83      3.44,49   (622)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        21. Joss Samuel                         1986 Gysenstein                    43.47,68      5.02,20  (3426)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        48. Jungen Gödi                         1959 Adelboden                   1:23.31,83     10.09,87  (3427)   ¦    40.44   58.¦   42.47   51.¦
SW30         1. Käser Cornelia                      1976 Adelboden                   1:19.18,76        -----  (3434)   ¦    39.00    1.¦   40.17    1.¦
SM50        10. Käser Roland, Münsingen             1949 MICRO-INTERSPORT Fun        1:21.24,32      8.00,51  (3435)   ¦    38.50    8.¦   42.33   13.¦
FM30         8. Kathriner Roland                    1973 Lyss                          41.27,25      2.41,21  (3437)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       117. Kaufmann Hans Peter                 1938 Langnau i. E.               1:11.35,19     30.10,58  (3440)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        32. Keiser Jeannette                    1981 Grossaffoltern                51.18,45      8.50,32  (3445)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        73. Keller Maya                         1977 Niederbipp                    57.22,47     14.58,30  (3448)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50       105. Kerkhof Arjahl                      1956 Büren an der Aare             58.01,84     16.37,23  (4680)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30       15. Kipfer Katrin, Hünibach             1975 Thunliners                    46.21,83      6.29,90  (2132)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        25. Kirchhofer Fabian, Münsingen        1977 MICRO-INTERSPORT Fun          43.36,71      4.50,67  (3453)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       23. Knupp Yves, Hellsau                 1980 CMS Brasil Varanus Lifest     38.15,88      3.04,73   (633)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       51. Koch Andreas, Safnern               1963 Certina HotWheels           1:24.39,15     23.16,49   (321)   ¦    38.04   39.¦   46.34   53.¦
SM20        53. Koch Simon                          1988 Lengnau BE                  2:00.20,42     46.57,58  (3461)   ¦    56.48   54.¦ 1:03.31   53.¦
FMT45       20. Kocher Jürg, Büren an der Aare      1957 Inlineteam Heinigersport      42.13,73      3.58,26   (682)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40         4. Kohler Urs                          1963 Thun                          38.48,45      0.03,34  (3466)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       24. Kolb Sven, Bern                     1982 Micro Intersport Schweiz      38.16,95      3.05,80  (2022)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        19. Krebs Gerhard                       1962 Uetendorf                   1:17.54,63      4.32,67  (3473)   ¦    36.10    9.¦   41.44   35.¦
SW30        12. Kuhn Barbara                        1970 Nidau                       1:28.50,03      9.31,27  (3999)   ¦    41.23    8.¦   47.26   15.¦
FM40         6. Kuhn Jürg                           1964 Langenthal                    41.00,30      2.15,19  (4000)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        18. Künti Angelica                      1979 Auswil                        48.34,83      6.06,70  (3477)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        86. Kunz Anton                          1970 Münsingen                   1:38.38,01     25.15,03  (3478)   ¦    46.50   86.¦   51.47   85.¦
FM40       153. Kunz Christian                      1965 Oberstocken                   56.39,46     17.54,35  (3479)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        13. Künzi Daniel, Grünenmatt            1981 Emmen Skaters                 42.07,50      3.22,02  (4609)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30        1. Künzi Nicole, Lützelflüh-Goldbach   1975 EmmenSkaters Hyper            39.51,93        -----  (1321)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45        2. Langenegger Daniel, Meinisberg      1961 Inlineteam Heinigersport      38.15,69      0.00,22   (623)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40         1. Langenegger Ines, Meinisberg        1963 MICRO-INTERSPORT Fun          41.35,66        -----  (3494)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       54. Lauber Janis                        1999 Grosshöchstetten               7.12,07      3.17,02  (3499)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30       11. Lautenbach Silvia, Thun             1976 Micro-Intersport Fitness      43.40,10      3.48,17  (2113)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20         3. Lempen Claudia                      1982 Oeschseite                  1:23.36,69      4.53,50  (4004)   ¦    40.51    3.¦   42.45    3.¦
FMT30       12. Leuenberger Martin, Rohrbachgraben  1965 Berger Inline Team            39.26,93      3.44,59   (613)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        26. Leuthold Rolf                       1974 Bern                        1:21.23,43      8.00,45  (3503)   ¦    38.51   24.¦   42.31   26.¦
FW40        16. Liechti Teres                       1958 Biel/Bienne                   47.51,56      6.15,90  (3505)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       37. Linder Thomas, Richigen             1977 Micro-Intersport Schweiz    1:18.01,69     16.39,03   (415)   ¦    38.04   34.¦   39.57   37.¦
FW30        33. Liniger Tamara                      1974 Langenthal                    49.17,12      6.52,95  (4006)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       21. Lüscher Peter, Biel/Bienne          1954 Inlineteam Heinigersport      42.15,06      3.59,59   (683)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        60. Lüthi Adrian                        1968 Rubigen                       48.13,45      9.27,41  (3521)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        36. Lüthi Heinz                         1962 Aarwangen                     44.20,16      5.35,05  (3522)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        25. Lutz Nicole                         1979 Biel/Bienne                 1:50.30,35     31.47,16  (3524)   ¦    53.48   25.¦   56.41   24.¦
FMT45       10. Mägerle Werner, Gerolfingen         1948 Inlineteam Heinigersport      40.17,19      2.01,72   (684)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        22. Maksimovic Rade, Bolligen           1966 Inline Team Furtal            42.36,96      3.51,85  (4710)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30        4. Marti Thomas, Lyss                  1973 Certina HotWheels           1:11.23,55     10.00,89   (322)   ¦    35.12    5.¦   36.11    8.¦
FM30        65. Mathys Reto                         1971 Hindelbank                    48.27,67      9.41,63  (3535)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        51. Maurer Beat                         1977 Meiringen                   1:29.04,19     15.41,21  (4168)   ¦    43.35   62.¦   45.28   48.¦
SM30        11. Maurer Samuel                       1973 Adelboden                   1:15.42,42      2.19,44  (3538)   ¦    36.09    4.¦   39.32   10.¦
SWTI        20. Meier Livia, Bleienbach             1986 Schänkel World Team         1:15.33,38      0.01,01  (1102)   ¦    36.26   23.¦   39.06   11.¦
SM30        90. Mermod Jean-Claude                  1968 Biel/Bienne                 1:42.42,39     29.19,41  (4687)   ¦    48.56   94.¦   53.46   91.¦
SWTI        41. Meyer Andrea, Thun                  1966 Micro Intersport Internat   1:21.40,06      6.07,69  (1093)   ¦    39.21   41.¦   42.18   38.¦
FW30        91. Meyer Fränzi                        1971 Rüdtligen                   1:15.27,74     33.03,57  (3558)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       15. Meyer Marco, Wichtrach              1986 Micro Intersport Fitness      35.39,89      0.28,74   (733)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        55. Meyer Marco                         1971 Rüdtligen                   1:29.14,54     15.51,56  (3559)   ¦    43.48   65.¦   45.26   47.¦
SMT30       40. Meyer Urs, Thun                     1963 Thunliners                  1:18.19,22     16.56,56   (493)   ¦    38.03   27.¦   40.16   40.¦
SM20        13. Minder Marc                         1989 Auswil                      1:19.58,45      6.35,61  (3563)   ¦    38.54   13.¦   41.03   11.¦
FWT30        3. Mischler Jacqueline, Lyss           1973 Inlineteam Heinigersport      41.39,01      1.47,08  (1334)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       13. Moser Reto, Graben                  1971 Certina HotWheels           1:14.37,49     13.14,83   (323)   ¦    36.21   13.¦   38.15   19.¦
SM30        35. Mühlethaler Heinz                   1975 Kaltacker                   1:23.35,45     10.12,47  (3574)   ¦    40.51   40.¦   42.43   29.¦
FM30        98. Mülhaupt Jörg                       1970 Bévilard                      55.00,58     16.14,54  (3575)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       50. Müller Christoph, Spiez             1971 Thunliners                  1:23.47,35     22.24,69   (494)   ¦    40.57   52.¦   42.49   51.¦
SW30        17. Müller Jenny                        1973 Bern                        1:33.38,63     14.19,87  (3578)   ¦    46.22   23.¦   47.15   14.¦
SM50        27. Müller Müggi                        1947 Kriechenwil                 1:26.42,68     13.18,87  (3584)   ¦    41.56   31.¦   44.46   25.¦
FMT20        9. Müller Urs, Kandersteg              1983 Speedys Inline Team           35.36,62      0.25,47   (773)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        93. Neuhaus Reto                        1971 Bätterkinden                  51.53,11     13.07,07  (3604)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       25. Niggli Daniel, Safnern              1988 World Inlinecenter Spirot   1:11.48,51     10.30,90   (512)   ¦    35.13   24.¦   36.34   21.¦
FW30         9. Niklaus Joëlle                      1971 Mörigen                       44.38,68      2.14,51  (4019)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JM          33. Nydegger Jan                        1995 Limpach                       55.58,18     17.24,51  (4655)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       10. Nydegger Jan                        1996 Limpach                        4.34,48      0.39,43  (3618)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        51. Nydegger Simon                      1987 Bern                        1:50.26,17     37.03,33  (3619)   ¦    53.57   53.¦   56.29   48.¦
JW          22. Nydegger Stephanie                  1993 Limpach                     1:12.27,19     31.37,07  (3620)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW50        11. Nyffenegger Karin                   1957 Nidau                         57.26,79      9.44,98  (3621)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        87. Nyffenegger Peter                   1957 Nidau                         51.35,08     10.10,47  (3622)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        14. Ogi Stefan                          1977 Kandersteg                    42.21,70      3.35,66  (3627)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM20        25. Pauli Michael                       1983 Rüfenacht BE                1:32.17,56     18.54,72  (3632)   ¦    45.18   33.¦   46.59   25.¦
SM20       DNF  Peren Ciril                         1985 Adelboden                     47.00,10    Durchlauf  (4238)   ¦    47.00   37.¦    ----  ----¦
FM50        55. Périnat Peter                       1956 Bern                          47.53,68      6.29,07  (3634)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW50         4. Périnat Therese                     1954 Bern                          50.10,02      2.28,21  (3635)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        27. Pfeuti René                         1968 Detligen                      43.53,84      5.07,80  (3640)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        90. Pfister Bernard                     1958 Biel/Bienne                 1:28.58,63     15.36,67  (3641)   ¦    41.02   78.¦   47.55  107.¦
SMT20       37. Pfister Niki, Ipsach                1985 Certina HotWheels           1:18.00,62     16.43,01   (324)   ¦    38.03   36.¦   39.56   37.¦
KidsG       14. Plaschy Jana, Biglen                1998 EmmenSkaters Hyper             5.05,92      1.10,33  (4067)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       40. Plaschy Marc, Bern                  1975 Thurgovia Fitness Men         49.24,58     13.42,24   (792)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT30       18. Plaschy Ursula, Bern                1975 EmmenSkaters Hyper            53.27,77     13.35,84  (2117)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW30        13. Pulver Isabelle                     1970 Grafenried                  1:29.16,26      9.57,50  (3656)   ¦    43.06    9.¦   46.09   11.¦
FM40        71. Puntel Giovanni                     1961 Biel/Bienne                   47.08,97      8.23,86  (3657)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40         7. Ramseier Thomas                     1964 Brügg BE                      41.01,92      2.16,81  (4673)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FWT20       10. Rast Gabi, Jegenstorf               1979 EmmenSkaters Hyper            41.42,02      1.54,69  (1322)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        53. Reber Beat                          1963 Uettligen                   1:23.37,30     10.15,34  (4713)   ¦    40.48   64.¦   42.48   53.¦
FM40        43. Reber Martin                        1959 Bern                          44.47,73      6.02,62  (4282)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        54. Rechsteiner Roger                   1966 Bern                        1:23.38,77     10.16,81  (4026)   ¦    40.51   72.¦   42.46   50.¦
SMT30       17. Reichenbach Daniel, Spiez           1972 Thunliners                  1:14.39,94     13.17,28   (495)   ¦    36.25   14.¦   38.14   16.¦
FW30        19. Reubi Andrea                        1976 Interlaken                    47.12,40      4.48,23  (3673)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       18. Rindlisbacher Bruno, Konolfingen    1986 Berger Inline Team            35.40,66      0.29,51   (614)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        37. Rohrer Fredi                        1949 Wabern                        46.26,05      5.01,44  (3681)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        26. Römer Melissa                       1988 Bellmund                    2:00.22,89     41.39,70  (3685)   ¦    56.47   28.¦ 1:03.35   26.¦
FW20         4. Röthlisberger Anita, Münsingen      1978 MICRO-INTERSPORT Fun          43.39,08      1.10,95  (3690)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        15. Röthlisberger Erika                 1967 Burgdorf                      47.30,66      5.55,00  (3691)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS        10. Röthlisberger Mélanie, Burgdorf     1995 EmmenSkaters Hyper            44.20,98      5.11,13  (2118)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS        10. Röthlisberger Raphael, Burgdorf     1991 World Inlinecenter BEEcom     39.41,57      0.33,11   (874)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        34. Ryser Herbert                       1968 Worben                        45.36,62      6.50,58  (3700)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        1. Ryser Severin, Aegerten             1968 Certina HotWheels             35.42,34        -----   (644)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JMTS         4. Saikkonen Dennis, Bern              1992 Athleticum Rollerblade Te     39.09,38      0.00,92   (851)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20       10. Saikkonen Jesse, Bern               1989 Athleticum Rollerblade Te     35.37,78      0.26,63   (604)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        67. Schäfer Karin                       1969 Gerzensee                     56.39,16     14.14,99  (4030)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45        4. Schafer Peter, Nidau                1961 Inlineteam Heinigersport      38.18,06      0.02,59   (624)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30        6. Schaller Matthias, Münsingen        1971 Berger Inline Team            38.16,86      2.34,52   (615)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JWTS         5. Schär Anna  Barbara, Wasen im Emmen 1991 World Inlinecenter BEEcom     41.14,24      2.04,39  (1504)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        58. Schär Brigitte                      1982 Herzogenbuchsee             1:01.30,81     19.02,68  (3709)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        83. Schär Bruno                         1960 Aegerten                      47.57,41      9.12,30  (4326)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        15. Schär Franziska                     1988 Auswil                      1:37.09,94     18.26,75  (3710)   ¦    46.59   16.¦   50.10   15.¦
SW30        37. Schärer Therese                     1974 Lanzenhäusern               1:48.02,68     28.43,92  (4383)   ¦    52.05   38.¦   55.57   38.¦
SM30        22. Scheidegger Daniel                  1975 Bern                        1:21.16,65      7.53,67  (4230)   ¦    38.46   18.¦   42.30   23.¦
FM40       165. Scherrer Peter                      1963 Täuffelen                   1:01.02,88     22.17,77  (3716)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW40        27. Scheurer Evelyne                    1967 Innerberg                     50.38,04      9.02,38  (3719)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW40        10. Schibler Gabi                       1967 Ipsach                      1:29.39,21     11.40,22  (3720)   ¦    43.19    9.¦   46.19    8.¦
FM40        72. Schiess Alfred                      1967 Jegenstorf                    47.09,16      8.24,05  (4032)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       158. Schlienger Heinz                    1967 Liebefeld                     58.52,23     20.07,12  (4350)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        67. Schmidlin Markus                    1973 Bern                        1:33.08,64     19.45,66  (3735)   ¦    44.34   72.¦   48.33   69.¦
FMT20       27. Schmutz Mischa, Roggwil BE          1986 Jura Grizzly Hyper Team 1     39.19,94      4.08,79   (713)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30         7. Schneeberger Beatrice               1972 Roggwil BE                    43.53,11      1.28,94  (3738)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        20. Schneeberger Thomas                 1970 Roggwil BE                    43.20,26      4.34,22  (3739)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        42. Schneider Karin                     1987 Eriswil                       54.35,71     12.07,58  (3742)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40       156. Schneider Reihard                   1967 Worben                        57.41,51     18.56,40  (4382)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        51. Schweizer Hans-Jürg                 1963 Burgistein                    45.54,25      7.09,14  (3754)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        43. Senn Séverine                       1981 Münchringen                   55.05,30     12.37,17  (3763)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30         7. Sieber Roland, Konolfingen          1972 MICRO-INTERSPORT Fun        1:13.42,16      0.19,18  (3768)   ¦    36.08    2.¦   37.33    7.¦
SM40        12. Siegenthaler Fritz                  1960 Affoltern im Emmental       1:15.42,96      2.21,00  (3769)   ¦    36.11   13.¦   39.31   11.¦
FW40        39. Spahni Inés                         1967 Langenthal                    56.00,16     14.24,50  (3779)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        61. Spörri-Fahrni Adrian                1964 Busswil b. Büren            1:23.44,83     10.22,87  (4041)   ¦    40.07   54.¦   43.37   57.¦
FM40       155. Spörri Thomas                       1962 Busswil b. Büren              57.36,11     18.51,00  (4040)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT20        3. Spörri Timon, Busswil b. Büren      1989 iXS Fila Future Team          35.32,91      0.21,76   (703)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        68. Stalder Jürg                        1967 Kirchberg BE                1:25.48,99     12.27,03  (3787)   ¦    40.43   57.¦   45.05   73.¦
SWTI        25. Stampfli Franziska, Thun            1981 Athleticum Rollerblade      1:15.34,16      0.01,79  (1024)   ¦    36.26   20.¦   39.07   26.¦
FM20        24. Stanger Michael                     1981 Niederried b. Interlaken      44.25,97      5.40,49  (3788)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        32. Stauffer Beatrice                   1971 Thun                          49.06,68      6.42,51  (4380)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM50        39. Stiffler Heini                      1948 Bern                        1:29.18,38     15.54,57  (3797)   ¦    43.09   41.¦   46.09   37.¦
FMT30       23. Stöckli Marcel, Schüpfen            1971 Inlineteam Heinigersport      40.19,62      4.37,28   (625)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20         8. Strahm Sandra, Trimstein            1985 MICRO-INTERSPORT Fun          44.55,08      2.26,95  (3806)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        19. Streit Yvonne                       1983 Bern                        1:39.15,63     20.32,44  (4045)   ¦    47.15   17.¦   52.00   19.¦
FM40        69. Stucki Werner                       1958 Lützelflüh-Goldbach           47.01,30      8.16,19  (4046)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT45       22. Suter Fritz, Büren an der Aare      1948 Inlineteam Heinigersport      42.15,09      3.59,62   (685)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        44. Tornare Christian                   1963 Orpund                        44.50,67      6.05,56  (3824)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        54. Trachsel Ruth                       1974 Bern                          51.31,97      9.07,80  (3825)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FMT30       24. Tschabold Martin, Oberönz           1971 Jura Grizzly Hyper Team 2     40.21,70      4.39,36   (725)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20         2. Urfer Jan                           1982 Thun                          38.46,59      0.01,11  (3836)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        78. Urfer Reinhard, Thun                1959 MICRO-INTERSPORT Fun          47.41,11      8.56,00  (3837)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        13. Urfer Sarah, Thun                   1984 MICRO-INTERSPORT Fun          47.39,92      5.11,79  (3838)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        34. Utiger Urs                          1962 Stettlen                    1:21.16,46      7.54,50  (4685)   ¦    39.48   42.¦   41.28   31.¦
SM30        74. von Arx Guido                       1971 Lyssach                     1:33.39,89     20.16,91  (4678)   ¦    44.46   73.¦   48.53   73.¦
SM50        75. Wähli Markus                        1953 Oberönz                     1:41.38,84     28.15,03  (3858)   ¦    47.38   72.¦   54.00   73.¦
FM20        14. Walter Markus                       1983 Ins                           42.11,12      3.25,64  (3865)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       114. Waltert Urs                         1959 Jegenstorf                  1:33.41,61     20.19,65  (4676)   ¦    43.20   95.¦   50.21  125.¦
FMT30       41. Walther Martin, Fraubrunnen         1970 Thurgovia Fitness Men         49.24,86     13.42,52   (794)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM30        18. Wanner Beat, Muri b. Bern           1970 MICRO-INTERSPORT Fun        1:18.32,11      5.09,13  (3868)   ¦    38.51   24.¦   39.40   13.¦
FW30        29. Weber Doris                         1969 Bern                          48.30,83      6.06,66  (3871)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        67. Weber Peter                         1968 Bern                          48.30,74      9.44,70  (3873)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20         6. Weibel Daniela                      1986 Niederhünigen                 43.48,07      1.19,94  (3879)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        58. Weibel Markus                       1978 Heimberg                      55.28,36     16.42,88  (4375)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        65. Weibel Sonja                        1971 Heimberg                      55.59,59     13.35,42  (4374)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        62. Weilenmann Christelle               1983 Bern                        1:06.03,07     23.34,94  (3880)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       41. Welte Celina                        1998 Jegenstorf                     7.31,21      3.35,62  (4055)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW30        17. Welte Esther                        1971 Jegenstorf                    46.58,25      4.34,08  (4056)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
JW           4. Welte Realda, Jegenstorf            1995 EmmenSkaters Hyper            46.55,63      6.05,51  (4057)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT20       31. Wichtermann Philipp, Hindelbank     1985 EmmenSkaters Hyper          1:17.58,29     16.40,68   (355)   ¦    38.02   31.¦   39.56   36.¦
FWT20       11. Wildener Sonja, Münchenbuchsee      1980 EmmenSkaters Hyper            41.44,60      1.57,27  (1323)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW40         6. Winterberger Mirjam                 1965 Meiringen                   1:28.55,16     10.56,17  (3901)   ¦    43.08    8.¦   45.46    7.¦
KidsG       28. Wirths Estelle                      1998 Münchenwiler                   5.46,75      1.51,16  (3902)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsB       42. Wirths Luca                         1996 Münchenwiler                   5.58,79      2.03,74  (3903)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40       148. Wittwer Gerhard                     1963 Konolfingen                 1:47.14,56     33.52,60  (3906)   ¦    52.26  153.¦   54.47  144.¦
SMT20       14. Wolf Patrick, Lengnau BE            1985 Certina HotWheels           1:11.23,36     10.05,75   (325)   ¦    35.13   21.¦   36.09    8.¦
FMT20       20. Wolf Thomas, Lengnau BE             1988 Certina HotWheels             35.40,85      0.29,70   (645)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        30. Wölfli Thomas                       1971 Steffisburg                   44.16,46      5.30,42  (3907)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KidsG       43. Woodtli Jessica                     2000 Ipsach                         7.48,78      3.53,19  (4058)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM30        12. Woodtli Marc                        1968 Ipsach                        42.13,60      3.27,56  (4059)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40         1. Wyss Daniel, Brügg BE               1965 MICRO-INTERSPORT Fun          38.45,11        -----  (3909)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW50         1. Wyss Ursula                         1956 Biel/Bienne                 1:34.29,66        -----  (3910)   ¦    46.11    1.¦   48.18    1.¦
FM30        10. Zaugg Gery, Münsingen               1969 MICRO-INTERSPORT Fun          41.29,26      2.43,22  (3913)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM20        31. Zaugg Matthias, Burgdorf            1978 Handball Emme                 46.11,75      7.26,27  (4615)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM40        73. Zbären Toni                         1960 Koppigen                      47.11,10      8.25,99  (4062)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SMT30       14. Zeller Oliver, Ostermundigen        1973 World Inlinecenter Bont N   1:14.37,53     13.14,87   (504)   ¦    36.26   19.¦   38.11   12.¦
FWT30        4. Ziethe Ruth, Ittigen                1975 EmmenSkaters Hyper            41.44,49      1.52,56  (1324)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SM40        47. Zimmermann Fredy                    1964 Moosseedorf                 1:23.31,57     10.09,61  (3918)   ¦    40.46   63.¦   42.44   46.¦
FM50        33. Zimmermann Martin                   1949 Ipsach                        46.17,18      4.52,57  (3920)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FW20        67. Zimmermann Tabea                    1983 Ittigen                     1:43.09,04   1:00.40,91  (3924)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
FM50        14. Zingg Hans-Ruedi                    1946 Kaufdorf                      44.01,18      2.36,57  (3926)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
SW20        24. Zumkehr Therese                     1978 Bern                        1:50.30,30     31.47,11  (3930)   ¦    53.48   26.¦   56.41   23.¦
SW30        33. Zürcher Corinne                     1971 Bern                        1:38.30,74     19.11,98  (4065)   ¦    47.15   28.¦   51.15   32.¦
FW20        60. Zürcher Isabelle                    1979 Zollikofen                  1:03.12,66     20.44,53  (4066)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.